Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.03 szerda, 01:33:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 [1072] 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20624392 alkalommal)
0 Felhasználó és 150 vendég van a témában
Bounty
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217



E-mail
« Új hozzászólás #53550 Dátum: 2014.03.18 kedd, 20:27:31 »

kérdés? mk4 fejegysége navi milyen vezetékek mennek rá(csatlakozók)miben tér el az mk3-étól?kapcsolási rajzot hol találok hozzá, ha van valahol publikus rajz?
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.18 kedd, 20:29:19 írta Bounty » Naplózva

Mk3 benzin 2002
Kispusi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 625


BLACK SMOKE & HIGH TORQUE


E-mail
« Új hozzászólás #53551 Dátum: 2014.03.18 kedd, 20:53:19 »

Fiuk!

Lenne 1 olyan kérdésem h, elvileg minden Mk3 tudja azt h, +5 Cfok alatt automatikusan bekapcsol
a hátsó szélvédő fűtés?
Csak azért kérdezem, mert az enyém nem tudja és jó lenne valahogy előcsalni belőle  integet2
Beépítésre került a László fórumtárs által kifejlesztett elektromos kieg. fűtés.
Utólag is örök hála a sok segítségért. worship
És így nekem kézzel kell kapcsolgatni a kieg fűtést falbav
Naplózva

2.2 ST TDCi, 2004/9, MACHINE SILVER, DENSO navi, 6 GANG, EGéR-ke OFF, KATALYST OFF, INA, ,CHIP, STRAIGHT PIPE + BLACK SMOKE, FOCUS ST ELSŐ FÉKEK, EBC BETÉT,
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #53552 Dátum: 2014.03.18 kedd, 20:56:05 »

Fiuk!

Lenne 1 olyan kérdésem h, elvileg minden Mk3 tudja azt h, +5 Cfok alatt automatikusan bekapcsol
a hátsó szélvédő fűtés?
Csak azért kérdezem, mert az enyém nem tudja és jó lenne valahogy előcsalni belőle  integet2
Beépítésre került a László fórumtárs által kifejlesztett elektromos kieg. fűtés.
Utólag is örök hála a sok segítségért. worship
És így nekem kézzel kell kapcsolgatni a kieg fűtést falbav

Talán FL2 után van ilyen.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #53553 Dátum: 2014.03.18 kedd, 20:58:49 »

Talán FL2 után van ilyen.

Igen,nekünk a 2007es gép már tudja a dolgot Smiley
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #53554 Dátum: 2014.03.18 kedd, 20:59:11 »

Fiuk!

Lenne 1 olyan kérdésem h, elvileg minden Mk3 tudja azt h, +5 Cfok alatt automatikusan bekapcsol
a hátsó szélvédő fűtés?
Csak azért kérdezem, mert az enyém nem tudja és jó lenne valahogy előcsalni belőle  integet2
Beépítésre került a László fórumtárs által kifejlesztett elektromos kieg. fűtés.
Utólag is örök hála a sok segítségért. worship
És így nekem kézzel kell kapcsolgatni a kieg fűtést falbav
Nálam bekapcsol, 5 fok alatt, azaz 4 foktól. A kieg fűtéshez gratula. Az előnye, hogy te is kapcsolhatod, akár 10 fokban is. Persze attól még jó lenne, ha 4 foktól automatán kapcsolna. Első sz.fűtést kapcsolja?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
H. Balázs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1667



« Új hozzászólás #53555 Dátum: 2014.03.18 kedd, 21:23:23 »

http://www.vilagitas.eu/osram_night_breaker_unlimited_h7 használ(t) valaki ilyet,vélemény pro-kontra worship(jobb első elszállt)
Naplózva

2014/9 Mondeo 2.0 tdci tit 140 le

2021.06 2.0 tdci Transit Jumbo 170 ló
2010 Ducato 2.3 120 ló
 EX 2006/12 Mondeo 2,0 tdci  combi eur4 DPF 130 ló EGR OFF (CigisBalu)
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53556 Dátum: 2014.03.18 kedd, 21:36:14 »

Fiuk!

Lenne 1 olyan kérdésem h, elvileg minden Mk3 tudja azt h, +5 Cfok alatt automatikusan bekapcsol
a hátsó szélvédő fűtés?
Csak azért kérdezem, mert az enyém nem tudja és jó lenne valahogy előcsalni belőle  integet2
Beépítésre került a László fórumtárs által kifejlesztett elektromos kieg. fűtés.
Utólag is örök hála a sok segítségért. worship
És így nekem kézzel kell kapcsolgatni a kieg fűtést falbav

Elvileg gyári diaggal be lehet kapcsolni ezt a funkciót.  Kérdezd meg Viktől....
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Jack
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


« Új hozzászólás #53557 Dátum: 2014.03.18 kedd, 21:50:12 »

Sziasztok!

Ismét otthagyott a kis mondim, persze munkába menet...
A gyerkőcöt még kitettük, de utána nem akart indulni. Meg se nyekkent. Egyből gondoltam, hogy megint az önindító, mert bár nem új az akksim, minden elektronika pöccre ment, az indításnál viszont semmi reakció.
Délután ketten betolták, 2-esben sikerült a motort beindítani.

Szerintetek van értelme egyből megvenni az új önindítót, vagy szedessem szét, aztán adjunk esélyt megint valami javítgatásnak. Nem szeretném, ha megint így járnék, esetleg egyedül, ahol nincs aki betoljon.

Köszi,
J

Kedves Alf, stealt, gostrada, Bunyek, francoe és többiek!
Köszi szépen mindenkinek az ötleteket, hétvégén megoldódott a problémám. A francoe által javasolt szerelő srác a garázsomban kiszedte az önindítót, és mikor szétszedte már éreztük, hogy valami nagyon megpörkölődött. Hát a kefe teljesen elégett (/szétment) benne, és tele volt koszos, trutyis zsírszerű cuccal. Szóval elvitte és szerzett bele 8 ezerért új kefét, kitisztította az önindítót és tegnap beszerelte. Pöccre indult, úgyh ma már be tudtam kocsival jönni melózni, nem kellett a 20 centis hóban kerekezni Smiley Szóval szereléssel együtt 12-t kért el, aminek nagyon tudtam örülni, mert mégsem egy olyan nagy összeg. És hálistennek trélerért sem kellett így fizetni...
Köszi a tippeket, javaslatokat, hsz-eket még egyszer!
 worship

ui.: Egyébként van valami tippetek, hogy ez a kefe mitől halt meg ennyire, és lehet-e hogy egyik pillanatról a másikra, vagy egyszerűen már régebb óta szarakodott, aztán végleg beadta a kulcsot?

Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #53558 Dátum: 2014.03.18 kedd, 21:57:38 »

Sziasztok!

Ismét otthagyott a kis mondim, persze munkába menet...
A gyerkőcöt még kitettük, de utána nem akart indulni. Meg se nyekkent. Egyből gondoltam, hogy megint az önindító, mert bár nem új az akksim, minden elektronika pöccre ment, az indításnál viszont semmi reakció.
Délután ketten betolták, 2-esben sikerült a motort beindítani.

Szerintetek van értelme egyből megvenni az új önindítót, vagy szedessem szét, aztán adjunk esélyt megint valami javítgatásnak. Nem szeretném, ha megint így járnék, esetleg egyedül, ahol nincs aki betoljon.

Köszi,
J

Találomra nem cserélgetnék alkatrészt! Legközelebb ne tologassátok, inkább bikázzátok be!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53559 Dátum: 2014.03.18 kedd, 21:59:25 »

Találomra nem cserélgetnék alkatrészt! Legközelebb ne tologassátok, inkább bikázzátok be!

Ha xar az önindító akkor azt hiába bikázza.  Wink
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #53560 Dátum: 2014.03.18 kedd, 22:00:06 »

Ha xar az önindító akkor azt hiába bikázza.  Wink
Az igaz... eljen
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #53561 Dátum: 2014.03.18 kedd, 22:06:34 »

Sziasztok!

Ismét otthagyott a kis mondim, persze munkába menet...
A gyerkőcöt még kitettük, de utána nem akart indulni. Meg se nyekkent. Egyből gondoltam, hogy megint az önindító, mert bár nem új az akksim, minden elektronika pöccre ment, az indításnál viszont semmi reakció.
Délután ketten betolták, 2-esben sikerült a motort beindítani.

Szerintetek van értelme egyből megvenni az új önindítót, vagy szedessem szét, aztán adjunk esélyt megint valami javítgatásnak. Nem szeretném, ha megint így járnék, esetleg egyedül, ahol nincs aki betoljon.

Köszi,
J

és legközelebb meg a szerelőhöz tolod be generálra!!!!! falbav falbav falbav
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
mk3sanyi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


E-mail
« Új hozzászólás #53562 Dátum: 2014.03.18 kedd, 22:18:57 »

Nekem is bekapcsol +5 fok alatt a hátsóablakfűtés,most szeretnék beépíteni egy kieg fűtést.A legtöbben úgy oldottátok meg,ha jól olvastam,hogy a hátsószélvédő fűtés reléje kapcsolja a kieg.fűtést is,tehát automatikusan +5 fok alatt,és kézzel kapcsolva is működik.Ez hidegindításkor jó,de meleg motornál be kell kapcsolnom a
hátsóablakfűtést,mert sitty-sutty bepárásodott akkor feleslegesen be fogom kapcsolni a kieg.fűtést is,aminek a generátor nem fog örülni.
Kellene valami,ami figyeli a motor hőmérsékletét is,hogy ilyenkor ne tudjon a kieg.fűtés bekapcsolni.
Erre van valami receptetek,(azon kívül,hogy a hátul ülők ne lélegezzenek eplus2 )vagy lehet elgondolkodni egy ilyen vezérlőn?
Naplózva

2005 Mondeo mk3 Ghia ExecutiveTdci 2.2 155 ló 6 Seb.
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26994


E-mail
« Új hozzászólás #53563 Dátum: 2014.03.18 kedd, 22:20:15 »

Sziasztok!

Ismét otthagyott a kis mondim, persze munkába menet...
A gyerkőcöt még kitettük, de utána nem akart indulni. Meg se nyekkent. Egyből gondoltam, hogy megint az önindító, mert bár nem új az akksim, minden elektronika pöccre ment, az indításnál viszont semmi reakció.
Délután ketten betolták, 2-esben sikerült a motort beindítani.

Szerintetek van értelme egyből megvenni az új önindítót, vagy szedessem szét, aztán adjunk esélyt megint valami javítgatásnak. Nem szeretném, ha megint így járnék, esetleg egyedül, ahol nincs aki betoljon.

Köszi,
J


TDCi tologatást felejtsd el! Nem jó ötlet...

Az olajnyomás működteti a vezérműlánc feszítőjét, ami tologatás közben olajnyomás híján nem feszít, és ha átugrik egy foggal, akkor mehetsz motort generáloztatni.

Amúgy meg meg kell keresni, minek van baja, nem ötletelgetni és találomra ezt-azt kicserélgetni.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Laci74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78



E-mail
« Új hozzászólás #53564 Dátum: 2014.03.18 kedd, 22:24:33 »

Sziasztok!

Izzóval kapcsolatos kérdésem lenne : a H7 12V 55W-os izzót ki lehet cserélni 100W-osra? Megéri,vagy csak többet fogyaszt?

Köszi
Naplózva

2009 2.5T Titanium-X 220LE manual 5 ajtós
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #53565 Dátum: 2014.03.18 kedd, 22:32:47 »

Sziasztok!

Izzóval kapcsolatos kérdésem lenne : a H7 12V 55W-os izzót ki lehet cserélni 100W-osra? Megéri,vagy csak többet fogyaszt?

Köszi

csak többet fogyaszt, emellett kinyírja a lámpádat is.
minnyá leköpködnek, de ha annyira sok fényt szeretnél, dobj bele egy xenon szettet Wink "okosba"
Naplózva
Jack
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


« Új hozzászólás #53566 Dátum: 2014.03.18 kedd, 22:49:43 »

Kövezzetek meg, de ezt a TDCI tologatást még nem hallottam. Két sarokra volt egy szervíz, ott azt javasolták, hogy tegyek így. Így legalább beindult és haza tudtam jönni az autóval. Nyilván ha tudom, hogy ezzel nagyobb kárt tehetek, akkor bevontatom magamat, vagy nemtom...

Cserélni csak úgy nem akarok dolgokat, csak mivel már volt korábban hasonló esetem, ezért gyanakodtam az önindítóra és lelkiekben készülök a pár tízezres kiadásra. És nyilván kéne mielőbb az autó, mert nélküle macerás a gyereket cipelni...
Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #53567 Dátum: 2014.03.18 kedd, 23:22:39 »

http://www.vilagitas.eu/osram_night_breaker_unlimited_h7 használ(t) valaki ilyet,vélemény pro-kontra worship(jobb első elszállt)

Használom. Bitang jó fényereje van, nekem bejött. Előtte NB Plus 90% volt, annál erősebb.
Élettartamról nem tudok nyilatkozni, két hónapja van kb az autóban. Az NB Plus kb 1,5 évet birt.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #53568 Dátum: 2014.03.18 kedd, 23:23:55 »

Kövezzetek meg, de ezt a TDCI tologatást még nem hallottam. Két sarokra volt egy szervíz, ott azt javasolták, hogy tegyek így. Így legalább beindult és haza tudtam jönni az autóval. Nyilván ha tudom, hogy ezzel nagyobb kárt tehetek, akkor bevontatom magamat, vagy nemtom...

Cserélni csak úgy nem akarok dolgokat, csak mivel már volt korábban hasonló esetem, ezért gyanakodtam az önindítóra és lelkiekben készülök a pár tízezres kiadásra. És nyilván kéne mielőbb az autó, mert nélküle macerás a gyereket cipelni...

Ha az öninditó a hibás, akkor vidd a Kertész utcába felújittatni:
www.oninditogenerator.hu
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #53569 Dátum: 2014.03.18 kedd, 23:41:54 »

Nekem is bekapcsol +5 fok alatt a hátsóablakfűtés,most szeretnék beépíteni egy kieg fűtést.A legtöbben úgy oldottátok meg,ha jól olvastam,hogy a hátsószélvédő fűtés reléje kapcsolja a kieg.fűtést is,tehát automatikusan +5 fok alatt,és kézzel kapcsolva is működik.Ez hidegindításkor jó,de meleg motornál be kell kapcsolnom a
hátsóablakfűtést,mert sitty-sutty bepárásodott akkor feleslegesen be fogom kapcsolni a kieg.fűtést is,aminek a generátor nem fog örülni.
Kellene valami,ami figyeli a motor hőmérsékletét is,hogy ilyenkor ne tudjon a kieg.fűtés bekapcsolni.
Erre van valami receptetek,(azon kívül,hogy a hátul ülők ne lélegezzenek eplus2 )vagy lehet elgondolkodni egy ilyen vezérlőn?
FAQ-ban van róla cikk. Abból mindenre kapsz választ.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #53570 Dátum: 2014.03.18 kedd, 23:51:57 »

TDCi tologatást felejtsd el! Nem jó ötlet...

Az olajnyomás működteti a vezérműlánc feszítőjét, ami tologatás közben olajnyomás híján nem feszít, és ha átugrik egy foggal, akkor mehetsz motort generáloztatni.

Amúgy meg meg kell keresni, minek van baja, nem ötletelgetni és találomra ezt-azt kicserélgetni.

AndyA
Máig nem értem mi különbség van ha önindító forgatja meg a lendkereket vagy kuplungon keresztül a hajtómű. Fordulatszám sem lehet akkora nagy. OFF autó japán önindító pörög mint állat motor beindul és jó 1600 fordulat majd szépen visszaereszti annak nem árt gyárilag akkor nem lehet ez kifogás. Olajnyomas néhány fordulat alatt beáll pláne hidegen.
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
baludanny
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


E-mail
« Új hozzászólás #53571 Dátum: 2014.03.19 szerda, 05:39:39 »

Miért fontos ez neked annyira?


hali

Hogy miert??  Mert hideg motornal a vakumom ugral  +- 0,2 es ezzel berangatja a vakumlabdat ami azt eredmenyezi , hogy a turbom kb 1200-2000-es fordulatig nem tud magaval mit kezdeni . Ha meleg a motor szepen all a mutato a vakummeron, es a vasnak sincs semmi baja
megprobalok majd videot vagy kepet csinalni hogy erthetobb legyek
udv
Naplózva

baludanny 2002 kék villám 2.0 tdci ghia kombi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #53572 Dátum: 2014.03.19 szerda, 07:22:57 »

TDCi tologatást felejtsd el! Nem jó ötlet...

Az olajnyomás működteti a vezérműlánc feszítőjét, ami tologatás közben olajnyomás híján nem feszít, és ha átugrik egy foggal, akkor mehetsz motort generáloztatni.

Amúgy meg meg kell keresni, minek van baja, nem ötletelgetni és találomra ezt-azt kicserélgetni.

AndyA

Annyiszor szó esett már róla.
A főtengely mindegy mitől kezd el forogni, meghajtja az olajszivattyút és máris van olajnyomás. A vezérműlánc egyébként sem olyan laza, hogy feszítés nélkül át tudjon ugorni.
A betolás/behúzással akkor lehet probléma, ha idétlenül csinálják. Rángatják, cibálják, dobálják rá a kuplungot nem megfelelő fokozatban....sebességben.....visszagurul, visszafele kezd el forogni a motor.
Ez mind emberi tényező.

A gyártók természetesen azt mondják ne csináld. Ezzel sok mindent kivédenek, megpróbálnak megelőzni....
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.19 szerda, 07:51:49 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26994


E-mail
« Új hozzászólás #53573 Dátum: 2014.03.19 szerda, 07:43:59 »

csak többet fogyaszt, emellett kinyírja a lámpádat is.
minnyá leköpködnek, de ha annyira sok fényt szeretnél, dobj bele egy xenon szettet Wink "okosba"

Azt inkább ne. Az még rosszabb. Legalábbis a szembejövőknek.

Gyári xenont, azt lehet.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #53574 Dátum: 2014.03.19 szerda, 07:49:53 »

Annyiszor szó esett már róla.
A főtengely mindegy mitől kezd el forogni, meghajtja az olajszivattyút és máris van olajnyomás. A vezérműlánc egyébként sem olyan laza, hogy feszítés nélkül át tudjon ugorni.
A betolás/behúzással akkor lehet probléma, ha idétlenül csinálják. Rángatják, cibálják, dobálják rá a kuplungot nem megfelelő fokozatban....sebességben visszafele kezd el forogni a motor.
Ez mind emberi tényező.

A gyártók természetesen azt mondják ne csináld. Ezzel sok mindent kivédenek, megpróbálnak megelőzni....
Valahogy én is így látom.
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #53575 Dátum: 2014.03.19 szerda, 08:06:59 »

http://www.vilagitas.eu/osram_night_breaker_unlimited_h7 használ(t) valaki ilyet,vélemény pro-kontra worship(jobb első elszállt)

H1-be mint távolsági, szinte hihetetlen a különbség az Osram javára! Használd a vevőkódunkat, és -5%!
Teszt:
http://mondeo.hu/index.php?page=174
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #53576 Dátum: 2014.03.19 szerda, 09:01:57 »

Nekem is bekapcsol +5 fok alatt a hátsóablakfűtés,most szeretnék beépíteni egy kieg fűtést.A legtöbben úgy oldottátok meg,ha jól olvastam,hogy a hátsószélvédő fűtés reléje kapcsolja a kieg.fűtést is,tehát automatikusan +5 fok alatt,és kézzel kapcsolva is működik.Ez hidegindításkor jó,de meleg motornál be kell kapcsolnom a
hátsóablakfűtést,mert sitty-sutty bepárásodott akkor feleslegesen be fogom kapcsolni a kieg.fűtést is,aminek a generátor nem fog örülni.
Kellene valami,ami figyeli a motor hőmérsékletét is,hogy ilyenkor ne tudjon a kieg.fűtés bekapcsolni.
Erre van valami receptetek,(azon kívül,hogy a hátul ülők ne lélegezzenek eplus2 )vagy lehet elgondolkodni egy ilyen vezérlőn?
Tisztelt Fórumtárs!
Az utólag beépített kiegészítő fűtésnél a rendszerbe be vagyon építve egy elektromos hőkapcsoló, ami 75-80°C-nál kikapcsolja a fűtőgyertyákat, és így üzem-meleg motornál nem terheli a generátort a kiegészítő fűtés, ha közben használod a hátsóablak fűtést. wave
Tisztelettel László! worship
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.19 szerda, 09:47:25 írta László » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #53577 Dátum: 2014.03.19 szerda, 09:18:18 »

H1-be mint távolsági, szinte hihetetlen a különbség az Osram javára! Használd a vevőkódunkat, és -5%!
Teszt:
http://mondeo.hu/index.php?page=174

de durva, 20 pénz/darab? én 4 éve 10ér vettem hella d2s-t 2db-t
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #53578 Dátum: 2014.03.19 szerda, 09:33:01 »

de durva, 20 pénz/darab? én 4 éve 10ér vettem hella d2s-t 2db-t

A HID mindig drága volt. Ez a NB Unlimited meg most a csúcs cső, a simák olcsóbbak.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #53579 Dátum: 2014.03.19 szerda, 11:09:58 »

Valahogy én is így látom.
de azért ha véletlenül megtörténik nem örülnél,ha a te kocsiddal történne.Amúgy már volt olyan akinek bikázás közben elfüstölt a klíma vezérlő,hogy mitől volt nekérdezd de megtörtént.mindenki maga dolga mit csinál,de többen azt mondjuk ,hogy ne.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #53580 Dátum: 2014.03.19 szerda, 11:31:34 »

Jobbra vagy balra lehet letekerni a váltógombot facelift-nél?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53581 Dátum: 2014.03.19 szerda, 11:35:22 »

Jobbra vagy balra lehet letekerni a váltógombot facelift-nél?

Balra.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
atis0313
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 288



E-mail
« Új hozzászólás #53582 Dátum: 2014.03.19 szerda, 11:38:33 »

Nem akarok baromságot kérdezni, de szerintetek meg lehetne azt csinálni, hogy az üléshuzatokat levenném és akár kézzel, akár gépben kimosnám? Smiley
Naplózva

2004 Mondeo Trend sedan 2.0 TDCI 115 Le
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53583 Dátum: 2014.03.19 szerda, 11:41:39 »

Nem akarok baromságot kérdezni, de szerintetek meg lehetne azt csinálni, hogy az üléshuzatokat levenném és akár kézzel, akár gépben kimosnám? Smiley

Le lehet szedni az ülésről a kárpitokat. Mosás után én nedvesen raknám vissza, hogy ne gyűrődjön.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #53584 Dátum: 2014.03.19 szerda, 11:50:50 »

Balra.

 worship
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
atis0313
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 288



E-mail
« Új hozzászólás #53585 Dátum: 2014.03.19 szerda, 12:20:54 »

Le lehet szedni az ülésről a kárpitokat. Mosás után én nedvesen raknám vissza, hogy ne gyűrődjön.

Akkor ezek szerint nem olyan elrugaszkodott ötlet? Azt tudom, hogy le lehet venni őket. Nem akarnám, hogy kifakuljon, vagy össze menjen. Nyilván nem 90 fokon mosnánk ki. Smiley Azért szeretném így, mert télen vettem a kocsit és azóta nézem a nagyon retkes üléseket. Esetleg van valakinek valami jó kárpit tisztítási ötlete fekete ülésekhez? Mert akkor csak kivenném őket és átcsutakolnám.
Naplózva

2004 Mondeo Trend sedan 2.0 TDCI 115 Le
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26994


E-mail
« Új hozzászólás #53586 Dátum: 2014.03.19 szerda, 12:21:49 »

Akkor ezek szerint nem olyan elrugaszkodott ötlet? Azt tudom, hogy le lehet venni őket. Nem akarnám, hogy kifakuljon, vagy össze menjen. Nyilván nem 90 fokon mosnánk ki. Smiley Azért szeretném így, mert télen vettem a kocsit és azóta nézem a nagyon retkes üléseket. Esetleg van valakinek valami jó kárpit tisztítási ötlete fekete ülésekhez? Mert akkor csak kivenném őket és átcsutakolnám.

Kárpittisztító gép működik...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53587 Dátum: 2014.03.19 szerda, 12:23:11 »

Akkor ezek szerint nem olyan elrugaszkodott ötlet? Azt tudom, hogy le lehet venni őket. Nem akarnám, hogy kifakuljon, vagy össze menjen. Nyilván nem 90 fokon mosnánk ki. Smiley Azért szeretném így, mert télen vettem a kocsit és azóta nézem a nagyon retkes üléseket. Esetleg van valakinek valami jó kárpit tisztítási ötlete fekete ülésekhez? Mert akkor csak kivenném őket és átcsutakolnám.

A legjobban szerintem úgy jársz, ha elviszed egy autókozmetikába.....ott újjá varázsolják. 
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #53588 Dátum: 2014.03.19 szerda, 12:42:06 »

de azért ha véletlenül megtörténik nem örülnél,ha a te kocsiddal történne.Amúgy már volt olyan akinek bikázás közben elfüstölt a klíma vezérlő,hogy mitől volt nekérdezd de megtörtént.mindenki maga dolga mit csinál,de többen azt mondjuk ,hogy ne.
Össze-vissza írsz. A tologatásról oszlanak a vélemények, te meg a bikázásról írsz egy eseményt. Bikázástól nem mehet tönkre, csak ha xar az önindító akkor hiába. (Én ezt nem gondoltam végig.) wave integet2
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.19 szerda, 13:05:26 írta Styleair » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
atis0313
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 288



E-mail
« Új hozzászólás #53589 Dátum: 2014.03.19 szerda, 12:51:21 »

A legjobban szerintem úgy jársz, ha elviszed egy autókozmetikába.....ott újjá varázsolják. 

Sajnos jártam már úgy, hogy kozmetikában sokba került és nem lett szép. Addig tisztítja amíg látszik. De ha benézel az ülés mellé, ott meg tiszta retek marad. Akkor inkább kiveszem az üléseket, bérelek egy gépet és megcsinálom magamnak. Az akkor biztosan rendben lesz! Azért köszi.
Naplózva

2004 Mondeo Trend sedan 2.0 TDCI 115 Le
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53590 Dátum: 2014.03.19 szerda, 12:55:20 »

Sajnos jártam már úgy, hogy kozmetikában sokba került és nem lett szép. Addig tisztítja amíg látszik. De ha benézel az ülés mellé, ott meg tiszta retek marad. Akkor inkább kiveszem az üléseket, bérelek egy gépet és megcsinálom magamnak. Az akkor biztosan rendben lesz! Azért köszi.

Jattolni kell annak aki csinálja.  Wink  Az biztos hogy alaposabb, ha magadnak csinálod.....viszont drágább is lehet a gépbérlés, megfelelő vegyszerek beszerzése és idő ráfordítás miatt.
Sok sikert hozzá.   
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #53591 Dátum: 2014.03.19 szerda, 13:09:43 »

Az biztos hogy alaposabb, ha magadnak csinálod.....

Vááááááááááááááááááááááá  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53592 Dátum: 2014.03.19 szerda, 13:13:35 »

Vááááááááááááááááááááááá  eplus2

Miért?
Magának mindenki jobban csinálja... eplus2
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
siky
Vendég
« Új hozzászólás #53593 Dátum: 2014.03.19 szerda, 13:32:34 »

Jattolni kell annak aki csinálja.  Wink 
Sajnos ez nem mindig igaz. Én mindig 500 Ft jattot hagyok egy sima külső-belsőre, de sajnos sok esetben nem vagyok elégedett az elvégzett munkával.  szomoru1 Pedig én hetente vinném a kocsimat oda ahol szépen megcsinálják  wave
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #53594 Dátum: 2014.03.19 szerda, 13:37:52 »

Sajnos ez nem mindig igaz. Én mindig 500 Ft jattot hagyok egy sima külső-belsőre, de sajnos sok esetben nem vagyok elégedett az elvégzett munkával.  szomoru1 Pedig én hetente vinném a kocsimat oda ahol szépen megcsinálják  wave

Na, te meg a jatt...  2funny
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53595 Dátum: 2014.03.19 szerda, 13:39:17 »

Sajnos ez nem mindig igaz. Én mindig 500 Ft jattot hagyok egy sima külső-belsőre, de sajnos sok esetben nem vagyok elégedett az elvégzett munkával.  szomoru1 Pedig én hetente vinném a kocsimat oda ahol szépen megcsinálják  wave

Hol szoktad mosatni? 16.-ba tudok jó kozmetikát ajánlani.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #53596 Dátum: 2014.03.19 szerda, 13:40:02 »

Hol szoktad mosatni? 16.-ba tudok jó kozmetikát ajánlani.

De ő autómosót keres...  nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53597 Dátum: 2014.03.19 szerda, 13:43:33 »

De ő autómosót keres...  nyes

Akkor az autókozmetika nem jó? Egy jó fodrász? hehe
Tudok kézi autómosót is.  eplus2
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26994


E-mail
« Új hozzászólás #53598 Dátum: 2014.03.19 szerda, 13:47:52 »

Sajnos ez nem mindig igaz. Én mindig 500 Ft jattot hagyok egy sima külső-belsőre, de sajnos sok esetben nem vagyok elégedett az elvégzett munkával.  szomoru1 Pedig én hetente vinném a kocsimat oda ahol szépen megcsinálják  wave

Mexikói út? Óránként 4-5 autó sebességgel haladnak, és pár év előtt, amikor rendszeresen jártam arra, nem is dolgoztak túl rosszul. Porszívózás, ablakmosás, kiganajozás belül, plusz teljes külső mosás szarvasbőrös törléssel, hogy szépen száradjon. Meg kozmetikát is vállalnak, ha ott hagyod az autót egy kicsit.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #53599 Dátum: 2014.03.19 szerda, 13:49:05 »

Mexikói út? Óránként 4-5 autó sebességgel haladnak, és pár év előtt, amikor rendszeresen jártam arra, nem is dolgoztak túl rosszul. Porszívózás, ablakmosás, kiganajozás belül, plusz teljes külső mosás szarvasbőrös törléssel, hogy szépen száradjon. Meg kozmetikát is vállalnak, ha ott hagyod az autót egy kicsit.

AndyA

És a legfontosabb: ott van taxis kedvezmény.  nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Oldalak: 1 ... 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 [1072] 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.141 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.