Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.29 péntek, 09:47:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 [1116] 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 19553224 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
vegyek mondeot?
Vendég
« Új hozzászólás #55750 Dátum: 2014.06.19 csütörtök, 22:54:49 »

Így van, ezért is írtam fentebb,hogy ezt kell megvizsgálni, és ez a fekete mondeó így még jó vétel is lehet!

Az autót már láttam élőben vezettem is.
A km-et letudtam informálni mert több helyen is rajta van a Ford Romhányi matricája illetve annak utódja az R-Carnet Szerviz szóval őket felhívtam és a rendszerükben benne volt a kocsi igaz náluk főleg csak műszakin volt de legalább a km-ről kiderült hogy valós 2012 végén 175ezer km-el járt náluk utoljára most 215ezer van benne....a szervizkönyve 118 ezerig vezetve 2009-ig....a Berceli szerviz annyit hozzá tett hogy normális tulaja volt a kocsinak és náluk lett újonnan vásárolva....
mind a 2 kulcsa meg van a kocsinak egyébként...

A kereskedés egy BMW-be számolta be azaz a tulaja nem új kocsit vett hanem a kereskedésből egy bmw-t.....hogy miért nem adta el magán úton nem tudom de ezen szerintem nem érdemes konspirálni...

Törve volt a kereskedés nem is titkolja de valószínűleg évekkel ezelőtt mert nem tűnik frissnek a fényezés....egyébként viszonylag jól meg van csinálva vagy pedig nem volt nagyon komoly a sérülése...

Egyébként tényleg szép kívül belül még az összes fülhalgató is meg van benne ami a gyári sony hifihez jár...


Ne ennyi amennyit én tudok megállapítani...vezettem és megy is fordul is de nem tudom mit kell éreznem vagy hallanom amiből kiderülne bármi is....
Annyit látok hogy a fékekben már nincs sok illetve a hátsó gumik is csere érettek lesznek hamarosan...de ezek vele járó dolgok minden autón..

Természetesen ha megvenném van annyi tartalékom hogy a fékeket gumit és a szokásos olaj és mindenféle szűrök cseréjét megcsináltassam de nem szeretnék rögtön kettőstömegűbe porlasztóba és társaiba futni...
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #55751 Dátum: 2014.06.19 csütörtök, 22:54:53 »

Van 5W40, sőt 10W40-es Ford olaj is, megfelelő specifikációval. Persze tudom, hogy alapból 5W30 kell bele.

És mi lett az Off-al? Visszaváltottál és helyreállt a dolog? Folyamatosan ette? vigyor3
Igen visszaraktam akkor bele az előírtat és minden ok lett.Jót akartam de nem jött be.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #55752 Dátum: 2014.06.19 csütörtök, 22:57:37 »

Az autót már láttam élőben vezettem is.
A km-et letudtam informálni mert több helyen is rajta van a Ford Romhányi matricája illetve annak utódja az R-Carnet Szerviz szóval őket felhívtam és a rendszerükben benne volt a kocsi igaz náluk főleg csak műszakin volt de legalább a km-ről kiderült hogy valós 2012 végén 175ezer km-el járt náluk utoljára most 215ezer van benne....a szervizkönyve 118 ezerig vezetve 2009-ig....a Berceli szerviz annyit hozzá tett hogy normális tulaja volt a kocsinak és náluk lett újonnan vásárolva....
mind a 2 kulcsa meg van a kocsinak egyébként...

A kereskedés egy BMW-be számolta be azaz a tulaja nem új kocsit vett hanem a kereskedésből egy bmw-t.....hogy miért nem adta el magán úton nem tudom de ezen szerintem nem érdemes konspirálni...

Törve volt a kereskedés nem is titkolja de valószínűleg évekkel ezelőtt mert nem tűnik frissnek a fényezés....egyébként viszonylag jól meg van csinálva vagy pedig nem volt nagyon komoly a sérülése...

Egyébként tényleg szép kívül belül még az összes fülhalgató is meg van benne ami a gyári sony hifihez jár...


Ne ennyi amennyit én tudok megállapítani...vezettem és megy is fordul is de nem tudom mit kell éreznem vagy hallanom amiből kiderülne bármi is....
Annyit látok hogy a fékekben már nincs sok illetve a hátsó gumik is csere érettek lesznek hamarosan...de ezek vele járó dolgok minden autón..

Természetesen ha megvenném van annyi tartalékom hogy a fékeket gumit és a szokásos olaj és mindenféle szűrök cseréjét megcsináltassam de nem szeretnék rögtön kettőstömegűbe porlasztóba és társaiba futni...
Akkor amit írtam neked privátban csináltasd meg előtte mielőtt megveszed és egy kicsit megnyugszol.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
lcs10
Vendég
« Új hozzászólás #55753 Dátum: 2014.06.20 péntek, 07:32:32 »

Természetesen ha megvenném van annyi tartalékom hogy a fékeket gumit és a szokásos olaj és mindenféle szűrök cseréjét megcsináltassam de nem szeretnék rögtön kettőstömegűbe porlasztóba és társaiba futni...

Így ne vedd meg! Ha kifizeted és megcsináltatod a fék gumi szűrők stb cserét és még marad 1 milkád amit a kocsira tudsz fordítani és nem fog máshonnan hiányozni akkor vedd meg, de így kicentizve hülyeség szerintem.
Aki igazán ismeri az autót az a volt tulaja, de ha szép is és jó is, akkor miért adta el? Ráadásul nem egy újabb mondeóba számoltatta be, szóval annyira nem volt megelégedve vele szerintem. Ez a  baj a kereskedésben vásárlással,hogy ha megveszed, sok kérdés marad megválaszolatlan.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #55754 Dátum: 2014.06.20 péntek, 07:36:37 »

Úgy ne törjünk pálcát semmi felett, hogy nem tudunk róla semmi tapasztalt dolgot.

Csak írogatás megy, hogy mi lenne ha......
Ki kell próbálni, meg kell hallgatni. Ha nincsenek rendellenes zajok, akkor a kocsi jó. (most)
Senki nem fogja tudni megmondani, hogy mi mennyit fog még bírni benne. Lehet 5000 km, fél év.........de lehet 100e km és évek is.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
lcs10
Vendég
« Új hozzászólás #55755 Dátum: 2014.06.20 péntek, 07:52:06 »

Úgy ne törjünk pálcát semmi felett, hogy nem tudunk róla semmi tapasztalt dolgot.

Csak írogatás megy, hogy mi lenne ha......
Ki kell próbálni, meg kell hallgatni. Ha nincsenek rendellenes zajok, akkor a kocsi jó. (most)
Senki nem fogja tudni megmondani, hogy mi mennyit fog még bírni benne. Lehet 5000 km, fél év.........de lehet 100e km és évek is.


Könnyen beszél akinek szakértelme és tapastalata is van! Cheesy
De aki nem ért hozzá és nem ismeri a tipust sem és pénze is korlátozott mennyiségű, annak muszáj így kalkulálnia. Wink
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #55756 Dátum: 2014.06.20 péntek, 07:57:04 »

Könnyen beszél akinek szakértelme és tapastalata is van! Cheesy
De aki nem ért hozzá és nem ismeri a tipust sem és pénze is korlátozott mennyiségű, annak muszáj így kalkulálnia. Wink

Az élet sokszor kockáztatás és szerencsejáték!  Cheesy
Ha az autóra szánt 1.5 M-et elharmadoljuk, hogy maradjon tartalékba, akkor 1M-ért biztosan olyan autót tudunk csak venni amire biztosan rá is kell költeni a tartalékot.
Emellett jóval idősebb is lesz az a kocsi.

Nem könnyű jó árban, jó kocsit venni. Mk3 dízelben meg főleg!

Ajánlom a 2.0 benzinest!  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #55757 Dátum: 2014.06.20 péntek, 08:00:33 »

Az élet sokszor kockáztatás és szerencsejáték!  Cheesy
Ha az autóra szánt 1.5 M-et elharmadoljuk, hogy maradjon tartalékba, akkor 1M-ért biztosan olyan autót tudunk csak venni amire biztosan rá is kell költeni a tartalékot.
Emellett jóval idősebb is lesz az a kocsi.

Nem könnyű jó árban, jó kocsit venni. Mk3 dízelben meg főleg!

Ajánlom a 2.0 benzinest!  hehe

én meg nem. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #55758 Dátum: 2014.06.20 péntek, 08:03:30 »

Így ne vedd meg! Ha kifizeted és megcsináltatod a fék gumi szűrők stb cserét és még marad 1 milkád amit a kocsira tudsz fordítani és nem fog máshonnan hiányozni akkor vedd meg, de így kicentizve hülyeség szerintem.
Aki igazán ismeri az autót az a volt tulaja, de ha szép is és jó is, akkor miért adta el? Ráadásul nem egy újabb mondeóba számoltatta be, szóval annyira nem volt megelégedve vele szerintem. Ez a  baj a kereskedésben vásárlással,hogy ha megveszed, sok kérdés marad megválaszolatlan.


Azt honnan tudod mennyi pénz marad még a zsebébe vásárlás után?Az autó elöző tulaja meg rájött a bmw a neki való kocsi és nem a ford.Én a saját kocsimat olyantól vettem aki 1 év után adta el, mert megtehette a doktorúr hogy kipróbáljon más/drágább márkát.Igaz a fékeket meg jópár dolgot kicserélt újra az eladás előtt,nem úgy mint jelen esetben.Átnézetni megfelelő helyen és kész. eljen
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #55759 Dátum: 2014.06.20 péntek, 08:05:45 »

Az ára 1.499.000.-
Az az alap,h lealkudják 1.450.000-re.
Ha csak 150-t keres rajta a kereskedő, és tiéd ez az autó és így néz ki és tudod,hogy hibátlan, teljesen rendben van motor váltó stb, akkor eladod 1.3-ért?Huh??
Pláne úgy,hogy van pénzed újra?
És nincs egy olyan ismerőse a tulajnak aki ismeri őt, tudja,hogy jó gazdája volt és jó az autó és ne venné meg?
Mindíg jön valaki aki meglátja és beleszeret és elviszi, ha ott áll 2 évig akkor 2 év után, de elviszik.

Személyes tapasztalatom és véleményem,hogy kereskedőtől nem vennék használtautót, kivéve ha korlátlan és kiapadhatatlan pénzmennyiséggel rendelkezem.
Rengeteg mindenre lehet következtetni egy személyes találkozás során a tulajjal. Kérdezel és látod a reakcióját. Milyen körülmények között él, hol tartotta a kocsit, hol hogyan használta stb. Sok kis információmorzsából kell kialakítani a véleményünket,hogy belevágjunk e vagy hagyjuk inkább. De egy kereskedővel szemben nagyon nagy hátrányban vagyunk.

Ki kell várni egyet itt a fórumon, azzal jobban jár.

És a mindig az mindig rövid "i". Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #55760 Dátum: 2014.06.20 péntek, 08:09:14 »



És a mindig az mindig rövid "i". Smiley

AndyA
taps hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
siky
Vendég
« Új hozzászólás #55761 Dátum: 2014.06.20 péntek, 08:49:45 »

Így ne vedd meg! Ha kifizeted és megcsináltatod a fék gumi szűrők stb cserét és még marad 1 milkád amit a kocsira tudsz fordítani és nem fog máshonnan hiányozni akkor vedd meg, de így kicentizve hülyeség szerintem.
Aki igazán ismeri az autót az a volt tulaja, de ha szép is és jó is, akkor miért adta el? Ráadásul nem egy újabb mondeóba számoltatta be, szóval annyira nem volt megelégedve vele szerintem. Ez a  baj a kereskedésben vásárlással,hogy ha megveszed, sok kérdés marad megválaszolatlan.
Nem szoktam ezt a stílust megengedni magamnak, de most megteszem. Hogy lehet ennyi baromságot összeírni? Ne vásároljon kereskedőtől? Miért? Mert nem ő használta az autót? Ez igaz, de mivel jogi személy, ezért szavatossági igény támasztható vele szemben. Ne vegyen meg egy olyan autót, ami kívül-belül kifogástalan, mert biztos kuka a motorja? Ember! Neked volt már autód? A motor az az alkatrész benne, amit - kis túlzással - a legolcsóbb kicserélni! Ha nem kell javítgatni a kasznit és cserélgetni a belsőt, de mondjuk a végét járja a kettőstömegű (amit, ha hosszú távra tervez, előbb-utóbb úgyis cserélni kell), akkor ne vegye meg, mert egy szakadt rommal, amiben az említett alkatrész nemrég lett cserélve jobban jár? Szerinted egy 2004-es 2.2 TDCi másfél millióért jó áron van? El vagy tévedve barátom! Ez ennyiért drága, ennyibe a nagyon szép darabok kerülnek. Én a saját 2005-ös FL2-es euro4-es kombimat vettem 790 ezerért!
Ha nem értesz valamihez nem kötelező hozzászólni! Neked kizárólag új autót szabad venni, de nem null kilométereset, mert - mint nagyon okosan felhívtad rá a figyelmünket, amit ezúton is köszönök, mert ezt mi nem tudtuk - olyan nincs. Ha nem tetszik amit írtam, nyugodtan regelj le!

Vegyek mondeot?!
Nyugodtan vedd meg az autót, ha tetszik és tényleg szép állapotban van. Ha gondolod elmegyek veled megnézni, bár nem vagyok szerelő, nekem is ilyenem van és valamit konyítok is hozzá  Wink
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #55762 Dátum: 2014.06.20 péntek, 08:52:20 »

Nem szoktam ezt a stílust megengedni magamnak, de most megteszem. Hogy lehet ennyi baromságot összeírni? Ne vásároljon kereskedőtől? Miért? Mert nem ő használta az autót? Ez igaz, de mivel jogi személy, ezért szavatossági igény támasztható vele szemben. Ne vegyen meg egy olyan autót, ami kívül-belül kifogástalan, mert biztos kuka a motorja? Ember! Neked volt már autód? A motor az az alkatrész benne, amit - kis túlzással - a legolcsóbb kicserélni! Ha nem kell javítgatni a kasznit és cserélgetni a belsőt, de mondjuk a végét járja a kettőstömegű (amit, ha hosszú távra tervez, előbb-utóbb úgyis cserélni kell), akkor ne vegye meg, mert egy szakadt rommal, amiben az említett alkatrész nemrég lett cserélve jobban jár? Szerinted egy 2004-es 2.2 TDCi másfél millióért jó áron van? El vagy tévedve barátom! Ez ennyiért drága, ennyibe a nagyon szép darabok kerülnek. Én a saját 2005-ös FL2-es euro4-es kombimat vettem 790 ezerért!
Ha nem értesz valamihez nem kötelező hozzászólni! Neked kizárólag új autót szabad venni, de nem null kilométereset, mert - mint nagyon okosan felhívtad rá a figyelmünket, amit ezúton is köszönök, mert ezt mi nem tudtuk - olyan nincs. Ha nem tetszik amit írtam, nyugodtan regelj le!

Vegyek mondeot?!
Nyugodtan vedd meg az autót, ha tetszik és tényleg szép állapotban van. Ha gondolod elmegyek veled megnézni, bár nem vagyok szerelő, nekem is ilyenem van és valamit konyítok is hozzá  Wink

De a tied sárga.......
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
siky
Vendég
« Új hozzászólás #55763 Dátum: 2014.06.20 péntek, 08:54:10 »

De a tied sárga.......
Mivan, irigykedsz, hogy valaki nem miattad regel le?  hehe
Naplózva
vegyek mondeot?
Vendég
« Új hozzászólás #55764 Dátum: 2014.06.20 péntek, 09:22:18 »

Így ne vedd meg! Ha kifizeted és megcsináltatod a fék gumi szűrők stb cserét és még marad 1 milkád amit a kocsira tudsz fordítani és nem fog máshonnan hiányozni akkor vedd meg, de így kicentizve hülyeség szerintem.
Aki igazán ismeri az autót az a volt tulaja, de ha szép is és jó is, akkor miért adta el? Ráadásul nem egy újabb mondeóba számoltatta be, szóval annyira nem volt megelégedve vele szerintem. Ez a  baj a kereskedésben vásárlással,hogy ha megveszed, sok kérdés marad megválaszolatlan.

Lehet, hogy pontatlanul fogalmaztam de nem azt mondtam hogy nem fogom tudni megcsináltatni az autót ha mondjuk épp egyszerre romlik el benne a kettőstömegűporlasztócsúcs és minden egyszerre!! Annyit mondtam, hogy van pénzem arra hogy a vásárlás után ajánlott dolgokat megcsináltassam de NEM szeretnék rögtön komoly kiadásokba futni! De attól hogy van pénze az embernek még nem azt jelenti hog akkor eszetlenül és nyugodt szívvel kell autót vennie...
Itt a fórumon mindenkinek extra milliók állnak a zsebében Mondeo szervizelésre??? Amikor Ti vettétek a kocsitokat ott volt mindenki zsebében a plussz sok száz ezer?? Gondolom nem! Persze tisztelet a kivétel...

Mindenki próbálom okos lenni mindenki mindenkinél jobban tud mindent.....hol van az például előírva hogy ha valaki meg van elégedve a mondeo-val akkor csak mondeot vehet megint?? Az egy dolog hogy ez egy Mondeo fórum de te ha megtehetnéd nem ülnél egy BMW-be???
Naplózva
GiN
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1950



E-mail
« Új hozzászólás #55765 Dátum: 2014.06.20 péntek, 09:25:31 »

De a tied sárga.......
vigyor3
"De szép színe van kendnek. Olyan szép sárga. Tudja már mire gondolok" (Indul a..)
Naplózva

Ranger XLT 2.2 TDCi.
2017-ig: 2006/2, Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium, remap 160LE, MMT6, Forge Silicone Hoses,
Tempomat, EGR off, decat, LLumar, ZEN INA, Futásteljesítmény: ~225e km.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #55766 Dátum: 2014.06.20 péntek, 09:26:25 »

Lehet, hogy pontatlanul fogalmaztam de nem azt mondtam hogy nem fogom tudni megcsináltatni az autót ha mondjuk épp egyszerre romlik el benne a kettőstömegűporlasztócsúcs és minden egyszerre!! Annyit mondtam, hogy van pénzem arra hogy a vásárlás után ajánlott dolgokat megcsináltassam de NEM szeretnék rögtön komoly kiadásokba futni! De attól hogy van pénze az embernek még nem azt jelenti hog akkor eszetlenül és nyugodt szívvel kell autót vennie...
Itt a fórumon mindenkinek extra milliók állnak a zsebében Mondeo szervizelésre??? Amikor Ti vettétek a kocsitokat ott volt mindenki zsebében a plussz sok száz ezer?? Gondolom nem! Persze tisztelet a kivétel...

Mindenki próbálom okos lenni mindenki mindenkinél jobban tud mindent.....hol van az például előírva hogy ha valaki meg van elégedve a mondeo-val akkor csak mondeot vehet megint?? Az egy dolog hogy ez egy Mondeo fórum de te ha megtehetnéd nem ülnél egy BMW-be???

ezeket a dolgokat nem lehet jobban tudni a másiknál.előre nem lát senki(kivéve a Tibcsit  hehe ),így csak az ismert hibákat lehet elmondani.
egyébként volt bmw-m és mondim egyszerre.a bömi lett eladva,pedig 2008as 520d 187le volt.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
lcs10
Vendég
« Új hozzászólás #55767 Dátum: 2014.06.20 péntek, 09:33:39 »

Nem szoktam ezt a stílust megengedni magamnak, de most megteszem. Hogy lehet ennyi baromságot összeírni? Ne vásároljon kereskedőtől? Miért? Mert nem ő használta az autót? Ez igaz, de mivel jogi személy, ezért szavatossági igény támasztható vele szemben. Ne vegyen meg egy olyan autót, ami kívül-belül kifogástalan, mert biztos kuka a motorja? Ember! Neked volt már autód? A motor az az alkatrész benne, amit - kis túlzással - a legolcsóbb kicserélni! Ha nem kell javítgatni a kasznit és cserélgetni a belsőt, de mondjuk a végét járja a kettőstömegű (amit, ha hosszú távra tervez, előbb-utóbb úgyis cserélni kell), akkor ne vegye meg, mert egy szakadt rommal, amiben az említett alkatrész nemrég lett cserélve jobban jár? Szerinted egy 2004-es 2.2 TDCi másfél millióért jó áron van? El vagy tévedve barátom! Ez ennyiért drága, ennyibe a nagyon szép darabok kerülnek. Én a saját 2005-ös FL2-es euro4-es kombimat vettem 790 ezerért!
Ha nem értesz valamihez nem kötelező hozzászólni! Neked kizárólag új autót szabad venni, de nem null kilométereset, mert - mint nagyon okosan felhívtad rá a figyelmünket, amit ezúton is köszönök, mert ezt mi nem tudtuk - olyan nincs. Ha nem tetszik amit írtam, nyugodtan regelj le!

Vegyek mondeot?!
Nyugodtan vedd meg az autót, ha tetszik és tényleg szép állapotban van. Ha gondolod elmegyek veled megnézni, bár nem vagyok szerelő, nekem is ilyenem van és valamit konyítok is hozzá  Wink

Semmi bajom a stílusoddal. Többször írtam,hogy ez a saját véleményem,nem kell elfogadni. Valaki véleményeket kért, én leírtam, erre való a fórum. Vettem már autót,adtam is el, ismerősök is csináltak már ilyesmit, az övék és a saját tapasztalataim alapján írtam a véleményem.
Volt már új autóm is, abban átvételkor 36 km volt. 36=0?
A hozzászóló leírta,hogy nem szívesen költene vásárlás után százezreket azon felül amit már most előre bekalkulált, gumik, fékek, szűrők cseréje, ebből arra következtetek,hogy nem a félretett 12 milliójából hezitál egy másfeles mondeón.
Természetesen azt tanácsolom továbbra is és mindenkinek aki nem ért hozzá az ne kereskedőnél nézegesse az autókat! Aki viszont ért hozzá, az nem egy fórumon fog véleményt kérni. Aki keni vágja a típust,annak könnyű dolga van,pár hsz-el korábban le is írta pl gsr,hogy ő hogyan szokott autót vásárolni. Lehet,hogy te is ilyen vagy, aki 10 perc után eltudja dönteni,hogy megéri e az autó az árát vagy el kell felejteni. De nem mindenki ilyen.  



« Utoljára szerkesztve: 2014.06.20 péntek, 09:39:34 írta lcs10 » Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #55768 Dátum: 2014.06.20 péntek, 09:33:48 »

egyébként volt bmw-m és mondim egyszerre.a bömi lett eladva,pedig 2008as 520d 187le volt.
alf, te hülye vagy  falbav
Naplózva
lcs10
Vendég
« Új hozzászólás #55769 Dátum: 2014.06.20 péntek, 09:38:40 »

Mindenki próbálom okos lenni mindenki mindenkinél jobban tud mindent.....hol van az például előírva hogy ha valaki meg van elégedve a mondeo-val akkor csak mondeot vehet megint?? Az egy dolog hogy ez egy Mondeo fórum de te ha megtehetnéd nem ülnél egy BMW-be???


Saját pénzemből magyarországon ilyen utakra nem vennék bmw-t.
http://kiszamolo.hu/igy-valassz-autot-magadnak/
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.20 péntek, 09:43:23 írta lcs10 » Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #55770 Dátum: 2014.06.20 péntek, 09:42:29 »

Semmi bajom a stílusoddal. Többször írtam,hogy ez a saját véleményem,nem kell elfogadni. Valaki véleményeket kért, én leírtam, erre való afórum. Vettem már autót,adtam is el, ismerősök is csináltakmár ilyesmit, az őésa saját tapasztalataim alapján írtam a véleményem.
Volt már új autóm is, abban átvételkor 36 km volt. 36=0?
A hozzászóló leírta,hogy nem szívesen költene vásárlás után százezreket azon felül amit már most előre bekalkulált, gumifékek szűrők cseréje, ebbőlarra következtetek,hogy nem a félretett 12 milliójából hezitál egy másfeles mondeón.
Természetesen azt tanácsolom továbbra is ésmindenkinek aki nem ért hozzá az ne keerskedőnél nézegesse az autókat! Akiviszont ért hozzá, az nem egy fórumon fog véleményt kérni. Aki keni vágja a típust,annakkönnyű dolga van,pár hsz-el korábban le is írta pl gsr,hogy ő hogyan szokott autót vásárolni. Lehet,hogy te is ilyen vagy, aki 10 perc után eltudja dönteni,hogy megéri e az autó az árát vagy el kell felejteni. De nem mindenki ilyen.  
Te konkrétan azt írtad, hogy ne vegye meg és ne vegyen kereskedőtől autót. Ez nem vélemény. Az pedig, hogy egy hiba mennyivel a vásárlás után jön elő, az nagyban függ attól, hogy mennyit használja a vásárló az autót. Ha évi 10e km-t megy vele, lehet, hogy csak két év után lesz kuka a pcs, ha viszont havi 5e km-t, akkor 4 hónap múlva. Na most akkor mi van? Négy hónap után azt mondom, hogy szart vettem, *** a mondeo, a TDCi, átbaszott a kereskedő, váltsuk le a kormányt! Két év múlva viszont azt mondom, hogy hát igen milyen jól bírta eddig, de most kell egy kicsit költeni rá, ez természetes egy tizenéves autónál. Pedig a hiba ugyanakkor jött elő, csak időben következett be máskor. Most akkor az egyik esetben jó kocsit vettem, a másikban pedig szart?
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #55771 Dátum: 2014.06.20 péntek, 09:43:26 »

Saját pénzemből magyarországon ilyen utakra nem vennék bmw-t.
Mert?
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #55772 Dátum: 2014.06.20 péntek, 09:44:45 »

Természetesen azt tanácsolom továbbra is és mindenkinek aki nem ért hozzá az ne kereskedőnél nézegesse az autókat! Aki viszont ért hozzá, az nem egy fórumon fog véleményt kérni.
Ez tényleg rohadt nagy hülyeség. Mivel is különb az autó, ha én adom el magánszemélyként, vagy ha veszek másikat, beszámítják, és ők(a kereskedők) adják el? semmivel. Ha nem ért hozzá, tök mindegy kitől veszi. Ha igen, akkor is
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #55773 Dátum: 2014.06.20 péntek, 09:47:28 »

Mert?
mert nem ért hozzá falbav
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #55774 Dátum: 2014.06.20 péntek, 09:47:51 »

alf, te hülye vagy  falbav
Cheesy
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #55775 Dátum: 2014.06.20 péntek, 09:49:26 »

Nem szoktam ezt a stílust megengedni magamnak, de most megteszem. Hogy lehet ennyi baromságot összeírni? Ne vásároljon kereskedőtől? Miért? Mert nem ő használta az autót? Ez igaz, de mivel jogi személy, ezért szavatossági igény támasztható vele szemben. Ne vegyen meg egy olyan autót, ami kívül-belül kifogástalan, mert biztos kuka a motorja? Ember! Neked volt már autód? A motor az az alkatrész benne, amit - kis túlzással - a legolcsóbb kicserélni! Ha nem kell javítgatni a kasznit és cserélgetni a belsőt, de mondjuk a végét járja a kettőstömegű (amit, ha hosszú távra tervez, előbb-utóbb úgyis cserélni kell), akkor ne vegye meg, mert egy szakadt rommal, amiben az említett alkatrész nemrég lett cserélve jobban jár? Szerinted egy 2004-es 2.2 TDCi másfél millióért jó áron van? El vagy tévedve barátom! Ez ennyiért drága, ennyibe a nagyon szép darabok kerülnek. Én a saját 2005-ös FL2-es euro4-es kombimat vettem 790 ezerért!
Ha nem értesz valamihez nem kötelező hozzászólni! Neked kizárólag új autót szabad venni, de nem null kilométereset, mert - mint nagyon okosan felhívtad rá a figyelmünket, amit ezúton is köszönök, mert ezt mi nem tudtuk - olyan nincs. Ha nem tetszik amit írtam, nyugodtan regelj le!

Vegyek mondeot?!
Nyugodtan vedd meg az autót, ha tetszik és tényleg szép állapotban van. Ha gondolod elmegyek veled megnézni, bár nem vagyok szerelő, nekem is ilyenem van és valamit konyítok is hozzá  Wink
Ez csak egy Taxis vélemény, nem sokat ér.  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
siky
Vendég
« Új hozzászólás #55776 Dátum: 2014.06.20 péntek, 09:50:10 »

Ez csak egy Taxis vélemény, nem sokat ér.  eplus2
De jó pénzért van  hehe
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #55777 Dátum: 2014.06.20 péntek, 10:03:55 »

De jó pénzért van  hehe

Papp ferit nem ismered? Pesti taxis, ő vette meg a MOMO felnijeimet és betyárul nézhet ki a sárga mondeo taxin...igért képeket de nem kaptam eddig... eplus2
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #55778 Dátum: 2014.06.20 péntek, 10:04:05 »

De jó pénzért van  hehe

Hova utalhatom a jogdíjat, hogy elolvastam a hozzászólást?  nyes
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
siky
Vendég
« Új hozzászólás #55779 Dátum: 2014.06.20 péntek, 10:08:08 »

Hova utalhatom a jogdíjat, hogy elolvastam a hozzászólást?  nyes
Csak kp, nem adok számlát  eplus2
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #55780 Dátum: 2014.06.20 péntek, 10:08:24 »

Papp ferit nem ismered? Pesti taxis, ő vette meg a MOMO felnijeimet és betyárul nézhet ki a sárga mondeo taxin...igért képeket de nem kaptam eddig... eplus2
Á, nem barátkozok taxisokkal  hehe
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #55781 Dátum: 2014.06.20 péntek, 10:21:12 »

ezeket a dolgokat nem lehet jobban tudni a másiknál.előre nem lát senki(kivéve a Tibcsit  hehe ),így csak az ismert hibákat lehet elmondani.
egyébként volt bmw-m és mondim egyszerre.a bömi lett eladva,pedig 2008as 520d 187le volt.


Meg állandóan röhögtek az emberek, mikor egy bmw-ből kiszállt egy deni devito alteregó  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
lcs10
Vendég
« Új hozzászólás #55782 Dátum: 2014.06.20 péntek, 10:23:30 »

Ez tényleg rohadt nagy hülyeség. Mivel is különb az autó, ha én adom el magánszemélyként, vagy ha veszek másikat, beszámítják, és ők(a kereskedők) adják el? semmivel. Ha nem ért hozzá, tök mindegy kitől veszi. Ha igen, akkor is

Azért ez nemi ilyen egyszerű ezt beláthatod. Vagy ért hozzá valaki 100% vagy egyáltalán nem? Nem ez a kétféle ember létezik.
Arra próbáltam célozni,hogy minél többféle infóhoz jutunk az autóval kapcsolatban, annál könnyebb meghozni egy ilyen fontos döntést. Márpedig ha elmegyek házhoz és látom személyesen,hogy kié az autó,milyen ember,milyen körülmények között él,miért adja el stb, így könnyebb eldönteni,hogy megéri e megvenni azon az áron vagy nem. Nem pedig azt,hogy jó autó e vagy sem.
Én eddig magánembertől vettem,nagyot nem csalódtam. Egy ismerősöm szintén, ő sem csalódott, vagyis igen,de pozitívan,mert most a legutóbbi vételnél 6 hónappal később felhívta a volt tulaj,hogy mi újság az autóval, hogy tetszik? Cheesy
Egy másik ismerősöm most tavasszal 2 autót vitt vissza a kereskedőhöz miután átíratta,az egyik c vectrában az automata váltó halt meg,amire az automata váltó szerelő azt mondta,hogy olyan a hibája,hogy hidegen (próbakör alatt) nem jön elő. A másiknak pedig valami dízelbetegsége volt. Mind a kettő álomszépgyönyörűszép volt, vissza is vették a kereskedések szépen, azóta várják a következő balekot. Én azt láttam eddig,hogy 10 hirdetésből arányaiban több nem felel meg a valóságnak a kereskedésben lévők közül,mint ami háznál van. Én az ilyen párszázezres autózgatásoktól szeretném megóvni magam,eddig még sikerült. De lehet,hogy ez csak szerencse kérdése.
Hogy vennétek inkább autót saját részre, ha napi használatban van családnál, vagy fél, 1 vagy 1,5 vagy netán 2 éve áll a kavicson a tűző napon,és csak annyit tudni róla,hogy egy orvos öregbácsié volt? Cheesy A közelből olyantól akit ismertek,láttátok hogyan használja a kocsit éveken keresztül vagy az ország másik végéből egy kereskedésből? Természetesen millió más variáció is van,sarkítottam!
Naplózva
vegyek mondeot?
Vendég
« Új hozzászólás #55783 Dátum: 2014.06.20 péntek, 10:24:29 »

Imádom hogy ezen a fórumon mindenki milliomos és mindenki tudja mennyi pénz van a zsebemben! Elmondom utoljára hogy ha elromlik akármi benne vagy újra meg kell venni az egész autót akkor megtudom de NEM akarom!!!! A nem akarom meg nem azt jelenti hogy ha megveszem a kocsit akkor nem marad pénzem tankolni hanem azt hogy NEM akarom 2nappal a vásárlás után a fél autót ujjá építeni!! De ezek szerint az a normális ha azt teszem..

Használt 10éves autó csodát nem várok és tudom hogy előbb utóbb lesz baja de én arra vagyok kiváncsi hogy most jelen pillanatban van e valami baja, és inden indult ki az egész beszélgetés!!!
Elmondtam hogy soha nem volt Fordom és soha nem volt dízel autóm ezért nem értek hozzájuk nem hallom a dízel motoron hogy csörög e vagy kopog e és nem érzem vezetés közben hogy jó e vagy sem mert nagyon más egy benzines után szóval nem tudom mi a normális és mi a nem!!!
Azt is elmondtam hogy nincs olyan ismerősöm aki megtudná nézni és bíztam abban hogy talán ez a legjobb hely ahol segítséget kaphatok!!

BMW és társai! Volt BMW-m ráadásul 2-ő is sőt volt Porschem és volt 4db Alfa Romeom is....ha valaki azt hiszi hogy ez csak amolyan forumos azt mondok amit akarok dolog akkor nyugodtan írhat privátban és örömmel küldök neki róla bizonyítékot!
A lényeg hogy kivétel nélkül mind benzines volt és nem dízel és használni tudom őket nem pedig szerelni!
Jelenleg egy jól felszerelt kényelmes és olcsó dízelre van szükségem mivel sokat autózók nagy távokon! A kiszemelt mondeo minden kritériumnak megfelel...kényelmes..fullos felszereltség...dízel is és 1.5millióért szerintem nem nevezhető drága autónak! Vennék szívesen BMW-t Audit és társait de 1.5 milláért nincs semmi olyan ami jobb lenne vagy legalább hozná a Mondeo szintjét...

és csak még egy dolgot hagy áruljak el....a 4db Alfábol következik hogy nagy Alfás vagyok és Alfa Club tag...ha egy Alfás fórumon segítséget kérek autóvásárlással kapcsolatban akkor azt önzetlenül meg is kapom és például akinek van ideje és arra jár ahol egy kiszemelt autó van akkor megáll körbe járja és elmondja mit látott..

Itt is annyit kértem hogy ha valaki az Örs Vezér Tere fele jár és van szabad 20perce akkor nézzen rá erre a Mondeo-ra hallgassa meg a hangját és mondja el a véleményét miután látta! Ehelyett mindenki látatlanban okoskodik, konspirál és feltételez!!
Azt is kértem hogy ha van olyan szerelő vagy valaki tud olyan szerelőt aki egy laptoppal el tud jönni megnézni a kocsit az jelezze és jöjjön el velem! Ezt természetesen nem ingyen kérném!






Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #55784 Dátum: 2014.06.20 péntek, 10:24:41 »

Á, nem barátkozok taxisokkal  hehe
kötsög az összes,mi! eplus2 taps
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #55785 Dátum: 2014.06.20 péntek, 10:28:52 »


Meg állandóan röhögtek az emberek, mikor egy bmw-ből kiszállt egy deni devito alteregó  hehe
lehet,hogy így volt.
abban volt 170e km,a mondiban 80e.
az igazi ok azonban az,hogy a fékszettje 250lett volna-csere előtt állt.
a futóban is voltak cserére váró alkatrészek,meg egy nagyszervíz előtt állt,vezérlés stb,így határozott józan döntéssel az lett eladva.
kb 5kilót spóroltam meg,hogy nem öltem bele a lóvét.tudni kell dönteni.és jól döntöttem. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #55786 Dátum: 2014.06.20 péntek, 10:32:18 »


nem is neked szól a kritika.egyikőnk jobban akarja mindig tudni,mint a másikónk.ebből mindig annyi információt szűrj le,amennyi neked kell. a többivel meg ne foglalkozz. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
lcs10
Vendég
« Új hozzászólás #55787 Dátum: 2014.06.20 péntek, 10:34:29 »

Imádom hogy ezen a fórumon mindenki milliomos és mindenki tudja mennyi pénz van a zsebemben!

Ha ezt korábban írod,akkor nincs ez az egész eszmecsere, de te az eredeti hozzászólásodban tanácsot véleményt kértél.
"Tanácsokat,  véleményeket, tapasztalatokat ezzel a 2.2-es motorral illetve ezzel az autóval kapcsolatban ha bárkinek bármi van kérem SOS-ben ossza meg!!"

Így fizess meg valakit aki ért ehhez az autóhoz és hajlandó segíteni,gondolom itt vannak páran. Ha nagyon tetszik én ezt tenném. Wink
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #55788 Dátum: 2014.06.20 péntek, 10:37:35 »



Nem milliomos mindenki. Hidd el rosszul látod, mert itt is segítenek nagyon sokan. Elvitte a vitát az, hogy valaki leírta, hogy ne vedd meg, mert kereskedésben van az autó. Én is kereskedésből vettem az enyém. Tudtam, hogy mi a baja. (volt egy db porlasztó hibája, ami azóta ki lett javítva). Azóta beleraktam 40e km-t és most esett át a kuplung szett cserén. Ha kíváncsi vagy, hogy mire kell figylni többek között dízel vásárlása előtt, olvasd el ezt.
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #55789 Dátum: 2014.06.20 péntek, 10:38:49 »

...Ehelyett mindenki látatlanban okoskodik, konspirál és feltételez!!
Azt is kértem hogy ha van olyan szerelő vagy valaki tud olyan szerelőt aki egy laptoppal el tud jönni megnézni a kocsit az jelezze és jöjjön el velem! Ezt természetesen nem ingyen kérném!

Ne húzd fel magad, nem akarnak ezek a népek rosszat.
Sajnos azt senki nem meri vállalni, (Én sem tenném) hogy azt mondjuk jó, és nem hallottunk rajta semmit, majd valahol otthagy, mert vacak volt.
Akkor meg dühös lennél ránk, hogy behúztunk a csőbe! Ahogy írtad Te is tudod, hogy lutri egy ennyi idős használt dízel.

Én egy neppertől vett (valószínűleg) visszatekert gépet hajtok immár 120.000km óta, eddig semmi komoly (drága) baja nem volt. Van fórumtárs, aki ismert, valós km-es, tutkó leinformálható, stb... kocsit vett ismerőstől, és asszem ~két hónap múlva rádobott 500ezer körül, mert kilyukadt az egyik dugattyú!
És akkor még nem 1,5miláért mentek ezek a kocsik, hanem 3milla fölött!

Ha gondolod hívd fel ezt a fickót: Németh Viktor +36203845188
Ő szerelő az Auto Fortban, ha lebeszéled vele, biztos visz magával gépet, és amúgy a XVI. kerben lakik, tehát nem túl nagy kerülő neki elgurulni Veled megnézni a kocsit.
Bár ezt majd Ő megmondja!

Légy kicsit türelemmel, sok itt az okos ember, csak szeretnek hülyéskedni!  worship
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #55790 Dátum: 2014.06.20 péntek, 10:51:26 »

Á, nem barátkozok taxisokkal  hehe

Felnyomunk a navnál, te!

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
siky
Vendég
« Új hozzászólás #55791 Dátum: 2014.06.20 péntek, 11:09:57 »

Felnyomunk a navnál, te!

AndyA
Az nem tudom mi, velük nem állok kapcsolatban, visszaadtam az adószámomat, mert úgysem használom  eplus2
Naplózva
vegyek mondeot?
Vendég
« Új hozzászólás #55792 Dátum: 2014.06.20 péntek, 11:21:23 »

Még egy kérdés az pedig az autó árára vonatkozik mivel már többen is szóba hoztátok...szerintetek jó árban van az autó avagy drága/olcsó?

Természetesen én is látom honnan indulnak a használtautón a mondeo árak de ez a példány nehezebben összehasonlítható mert kevesebb van belőle mivel egy 2004-es 2.2 TDCI jó felszerelt és fogjuk rá hogy jó állapotú darab...

Ellenben nehezebben is eladható mivel mindenki a 2.0 TDCi-t keresi és sokan nem fizetnek ki többet az extrákért sem és vannak akkor már inkább az 1.7-1.8-tól induló mk4-es verziót veszik meg még ha ennyiért csak tényleg romos darabokat kapni...

Szóval megér 1.4milliót ez a kocsi?

Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #55793 Dátum: 2014.06.20 péntek, 11:25:25 »

Még egy kérdés az pedig az autó árára vonatkozik mivel már többen is szóba hoztátok...szerintetek jó árban van az autó avagy drága/olcsó?

Természetesen én is látom honnan indulnak a használtautón a mondeo árak de ez a példány nehezebben összehasonlítható mert kevesebb van belőle mivel egy 2004-es 2.2 TDCI jó felszerelt és fogjuk rá hogy jó állapotú darab...

Ellenben nehezebben is eladható mivel mindenki a 2.0 TDCi-t keresi és sokan nem fizetnek ki többet az extrákért sem és vannak akkor már inkább az 1.7-1.8-tól induló mk4-es verziót veszik meg még ha ennyiért csak tényleg romos darabokat kapni...

Szóval megér 1.4milliót ez a kocsi?


alku pozíciót kell keresni.és akár megér annyit akár nem,alkudni kell.szemtelenül.a te pénzed kell a kereskedőnek.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #55794 Dátum: 2014.06.20 péntek, 11:30:55 »

Vidd el Alf-ot, ő ezt a rabbitól tanulta.  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #55795 Dátum: 2014.06.20 péntek, 11:32:27 »

Vidd el Alf-ot, ő ezt a rabbitól tanulta.  hehe
nem.a rabbi én vagyok!Ja nem.az Isten!vagy már magam sem tudom.... hehe hehe hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
lcs10
Vendég
« Új hozzászólás #55796 Dátum: 2014.06.20 péntek, 11:32:59 »

Még egy kérdés az pedig az autó árára vonatkozik mivel már többen is szóba hoztátok...szerintetek jó árban van az autó avagy drága/olcsó?

Természetesen én is látom honnan indulnak a használtautón a mondeo árak de ez a példány nehezebben összehasonlítható mert kevesebb van belőle mivel egy 2004-es 2.2 TDCI jó felszerelt és fogjuk rá hogy jó állapotú darab...

Ellenben nehezebben is eladható mivel mindenki a 2.0 TDCi-t keresi és sokan nem fizetnek ki többet az extrákért sem és vannak akkor már inkább az 1.7-1.8-tól induló mk4-es verziót veszik meg még ha ennyiért csak tényleg romos darabokat kapni...

Szóval megér 1.4milliót ez a kocsi?
Ezt így nem lehet megmondani. Nézesd meg innen valakivel aki ért hozzá,és ha azt mondják,hogy rendben van akkor megéri. Vagy legalább vidd el egy ford szalonba és kérj állapotfelmérést. Természetesen még ezután is lehet vele bármi a közelljövőben ,így kell kalkulálni.
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #55797 Dátum: 2014.06.20 péntek, 11:41:39 »

Még egy kérdés az pedig az autó árára vonatkozik mivel már többen is szóba hoztátok...szerintetek jó árban van az autó avagy drága/olcsó?

Természetesen én is látom honnan indulnak a használtautón a mondeo árak de ez a példány nehezebben összehasonlítható mert kevesebb van belőle mivel egy 2004-es 2.2 TDCI jó felszerelt és fogjuk rá hogy jó állapotú darab...

Ellenben nehezebben is eladható mivel mindenki a 2.0 TDCi-t keresi és sokan nem fizetnek ki többet az extrákért sem és vannak akkor már inkább az 1.7-1.8-tól induló mk4-es verziót veszik meg még ha ennyiért csak tényleg romos darabokat kapni...

Szóval megér 1.4milliót ez a kocsi?


Ha rendben van az autó és nem kell költeni a kasznira akkor megér ennyit. Ha vannak apróbb javítani valók akkor nem. Ahogy én néztem februárban 1,2 millió alatt nem volt 2.2-es, illetve csak egy, amit én vettem meg  hehe 1 millióért volt meghirdetve és 790-ért hoztam el, de ez nem mérvadó mert a NAV telepről mentettem ki  wave
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #55798 Dátum: 2014.06.20 péntek, 11:42:57 »

Azért ez nemi ilyen egyszerű ezt beláthatod. Vagy ért hozzá valaki 100% vagy egyáltalán nem? Nem ez a kétféle ember létezik.
Arra próbáltam célozni,hogy minél többféle infóhoz jutunk az autóval kapcsolatban, annál könnyebb meghozni egy ilyen fontos döntést. Márpedig ha elmegyek házhoz és látom személyesen,hogy kié az autó,milyen ember,milyen körülmények között él,miért adja el stb, így könnyebb eldönteni,hogy megéri e megvenni azon az áron vagy nem. Nem pedig azt,hogy jó autó e vagy sem.
Én eddig magánembertől vettem,nagyot nem csalódtam. Egy ismerősöm szintén, ő sem csalódott, vagyis igen,de pozitívan,mert most a legutóbbi vételnél 6 hónappal később felhívta a volt tulaj,hogy mi újság az autóval, hogy tetszik? Cheesy
Egy másik ismerősöm most tavasszal 2 autót vitt vissza a kereskedőhöz miután átíratta,az egyik c vectrában az automata váltó halt meg,amire az automata váltó szerelő azt mondta,hogy olyan a hibája,hogy hidegen (próbakör alatt) nem jön elő. A másiknak pedig valami dízelbetegsége volt. Mind a kettő álomszépgyönyörűszép volt, vissza is vették a kereskedések szépen, azóta várják a következő balekot. Én azt láttam eddig,hogy 10 hirdetésből arányaiban több nem felel meg a valóságnak a kereskedésben lévők közül,mint ami háznál van. Én az ilyen párszázezres autózgatásoktól szeretném megóvni magam,eddig még sikerült. De lehet,hogy ez csak szerencse kérdése.
Hogy vennétek inkább autót saját részre, ha napi használatban van családnál, vagy fél, 1 vagy 1,5 vagy netán 2 éve áll a kavicson a tűző napon,és csak annyit tudni róla,hogy egy orvos öregbácsié volt? Cheesy A közelből olyantól akit ismertek,láttátok hogyan használja a kocsit éveken keresztül vagy az ország másik végéből egy kereskedésből? Természetesen millió más variáció is van,sarkítottam!
Én nagy ívben leszharom kinek a kije az eladó, vagy milyen körülmények közt él. A főnököm sokszoros milliomos, de olyan igénytelen, hogy sírva fakadok néha. Na tőle sem vennék autót, pedig a körítés szép. Az hogy látod, hol áll az autó, abból eldöntöd, hogy megéri-e? Jó neked. Lehet a szomszéd brazilé az autó, csak bekéreckedett, mert a telek szebb, mint az övé. De lehet, hogy azért csóró, mert minden pénze az autóra ment. Lehet, hogy még a 10 éves olaj van benne. Ezen te az ég világon semmit nem látsz. Ha valamiért nagyon el akarja adni, akkor lehet akármilyen ismerősnek ismerőse, úgyis át fog b@szni. Nekem eddig a 5-ből egy kocsim származott magánembertől, egy beszámított autó volt kereskedésben, 2 pedig külföldről behozott kocsi. Bajom még sosem volt belőle.

Az a baj, hiába akarsz sarkítani, mert ha a hülyeségeket sarkítod, akkor az nagy hülyeségnek fog látszani


A mostani autóm, ha ránézek a hahu-ra, kb a legolcsóbb lenne az összes között. 2006-os 900-ért névre írva, friss vizsgával. Mi van, ha ráköltök egy százast a porlasztókra? akkor annyiba fog kerülni, mint a második legolcsóbb, csak éppen felújított porlasztókkal, amit nem másnak kell elhinnem(vagy sem)
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.20 péntek, 11:50:33 írta GinJoy » Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #55799 Dátum: 2014.06.20 péntek, 11:45:47 »

Én nagy ívben leszharom kinek a kije az eladó, vagy milyen körülmények közt él. A főnököm sokszoros milliomos, de olyan igénytelen, hogy sírva fakadok néha. Na tőle sem vennék autót, pedig a körítés szép. Az hogy látod, hol áll az autó, abból eldöntöd, hogy megéri-e? Jó neked. Lehet a szomszéd brazilé az autó, csak bekéreckedett, mert a telek szebb, mint az övé. De lehet, hogy azért csóró, mert minden pénze az autóra ment. Lehet, hogy még a 10 éves olaj van benne. Ezen te az ég világon semmit nem látsz. Ha valamiért nagyon el akarja adni, akkor lehet akármilyen ismerősnek ismerőse, úgyis át fog b@szni. Nekem eddig a 5-ből egy kocsim származott magánembertől, egy beszámított autó volt kereskedésben, 2 pedig külföldről behozott kocsi. Bajom még sosem volt belőle.

Az a baj, hiába akarsz sarkítani, mert ha a hülyeségeket sarkítod, akkor az nagy hülyeségnek fog látszani


Állapotot kell venni. A többi nem számít.....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Oldalak: 1 ... 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 [1116] 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.146 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.