Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.30 vasárnap, 05:19:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 506 507 508 509 510 511 512 [513] 514 515 516 517 518 519 520 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11270825 alkalommal)
0 Felhasználó és 76 vendég van a témában
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #25600 Dátum: 2015.02.07 szombat, 12:51:10 »

Ezek szerint sikerult megoldanod. Volt valami elojel vagy hirtelen romlott el?
[/qu
Csak kerregett. Áramot ezek szerint kapott. Valami a záron belül elment. Biztosan szét lehet szedni, de utána összerakni, na az már kétséges.

Jaja, sajna mar a harmas zarjat is eleg idiotan csinaltak meg. A bal elso vezerelte a tobbit es a benne levo mikrokapcsolok ha tonkrementek, roncsolas nelkul nem lehetett cserelni.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
siki
Vendég
« Új hozzászólás #25601 Dátum: 2015.02.07 szombat, 18:51:03 »

A képen bejelölt helyen megpróbáltam megfúrni, de kiment a fúró éle. Vagy a fúró volt gyenge, vagy a zár volt túl kemény. A kép szerint ha ott megfúrom, akkor utána kuka. Na itt nálam mindenféleképpen kuka, mert valami szétment benne, csak kerreg de nem nyit. Nagy nehezen, miután lebontottam belülről az egész burkolatot, kitudtam venni, de az ajtó, és az ajtó alatti burkolattal együtt. Sőt még az a része is rajta volt amibe belekapaszkodik a zár. Ezután még mindig nem oldódott meg a nyitás kérdése. a zár azon részéről ami kilóg a hátsó ajtóból, lefeszegettem a műanyag burkolatot. Ezután találtam rajta egy nem teljesen kerek nyílást amin keresztül pici csavarhúzóval ki tudtam nyitni. Ezt többször megpróbáltam, mivel amíg nem jön meg az új, addig ezt raktam vissza. Így nyílik belülről, ha muszáj. Ha valakinek hasonló problémája van szívesen segítek. Küldök képet hol célszerű megfúrni a műanyag burkolatot egy kb 6-os fúróval, amin keresztül egy vékony csavarhúzóval elméletileg nyitható lesz. Javaslom inkább ezt a megoldást, így elkerülhető az, hogy a műanyag burkolat lebontásakor eltörik itt ott a rögzítő fül, felfogatás, stb. Így kevesebb a rizikó. Azt a 6-os furatot meg el lehet tüntetni egy műanyag vagy gumi dugóval. De a csomagtartóban nem veszi észre senki, csak aki kifúrta.


akkor most öröm és boldogság  eljen,hogy sikerült kinyitnod,a képet meg ne tardsd magadba,ha felteszed még most,vagy a közeljövőben, akkor lopok anyától körömlakkot és bejelölöm a fúrás helyét,és ha szükséges akkor nem kell visszakeresni a hsz-t
Naplózva
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #25602 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 06:51:18 »

Sziasztok!

Viszonylag ritkán írok a fórumba, de mindig olvaslak Titeket. Lenne egy kis problémám:
ma vittem szervizbe (Fót-Ford) az autót (MK4 1.8 TDCI) 120e-res. A kötelezőkön kívül a bal első toronycsapágy is cserés volt, mert kanyarodásnál pattogó hangot adott, de más gond nem volt azon az oldalon. Most este, ha kicsit gödörbe megyek, akkor ugyanarról a helyről nyikorgó hangot hallok, nem is halkan, ami eléggé idegesít, a pattogás megszűnt. Olyan, mintha fém a fémen csúszna. Esetleg van ötletetek, h mi lehet a gond. Most Hétfőn reggel kezdhetek a szervizben, addig nem járok vele, nehogy nagyobb bajt okozzak.

Előre is köszi, ha valaki tudja mi lehet.

Üdv.,

akurusa

Szia!

Olyan cserélte ki a toronycsapágyat aki nem tudja hogy kell összeforgatni. Ugyanis van két kis pöcök rajt. (alsó és felső tányéron), azt megfelelő szögbe összeforgatva kell beszerelni. Ha másképp áll, akkor állandó feszület van benne, próbálja a rugót fordítani...az nyikorog.

Ellenőrizni tudod ha felnyúlsz a rugós taghoz, akkor kézzel érzed azt a kis kiálló pöcköt. Az alsó és felső tányéron ezeknek a műanyag kiálló részeknek egybe kell esniük.

Én 99%-ra mondom neked, hogy ez a baj, ezt a kört már én is megjártam.

Képen láthatod, ez a normál helyzet egyenes kormánynál:
https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80200000-elso-futomu-alkatreszek/80200101-elso-toronycsapagy-szilent/3214-elso-toronyszilent/csapagy-ford-mondeo-2007-
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
akurusa
Vendég
« Új hozzászólás #25603 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 10:10:21 »

Szia!

Olyan cserélte ki a toronycsapágyat aki nem tudja hogy kell összeforgatni. Ugyanis van két kis pöcök rajt. (alsó és felső tányéron), azt megfelelő szögbe összeforgatva kell beszerelni. Ha másképp áll, akkor állandó feszület van benne, próbálja a rugót fordítani...az nyikorog.

Ellenőrizni tudod ha felnyúlsz a rugós taghoz, akkor kézzel érzed azt a kis kiálló pöcköt. Az alsó és felső tányéron ezeknek a műanyag kiálló részeknek egybe kell esniük.

Én 99%-ra mondom neked, hogy ez a baj, ezt a kört már én is megjártam.

Képen láthatod, ez a normál helyzet egyenes kormánynál:
https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80200000-elso-futomu-alkatreszek/80200101-elso-toronycsapagy-szilent/3214-elso-toronyszilent/csapagy-ford-mondeo-2007-

Köszi szépen, reméljük akkor ez lesz a gond, és holnap gyorsan megoldják! Aztán majd megírom mire jutottunk!
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #25604 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 11:48:13 »

Halihó!

Hasonló problémáról már volt szó, de ha jól emlékszem megoldás nem lett belőle. Ha mégis akkor az illető jelentkezzen!  vigyor3
A napokban a reggeli első indításnál, a fedélzeti computer mindig elhalványul, majd miután elindul a kocsi törlődik a computerből az átlag fogyasztás és átlag sebesség. Aztán utána mintha mi sem történt volna nem jön már elő, akár hányszor is indítom a kocsit.
Olvastam ma ki hibakódokat, kettőt találtam, ami új, segíthetnétek értelmezni, mert én csak a szalagcímeket értem nagyjából, de hogy konkrétan mi a gond és okozhatja a fenti problémámat azt nem tudom.
Az első:
Code: B1029 - Accelerator Pedal Sensor

Additional Fault Symptom:
- Signal Amplitude Less Than Minimum

Status:
- DTC Maturing - Intermittent at Time of Request
- Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC

Module: Body Control Module

A második:
Code: B1108 - Driver door central locking motor

Additional Fault Symptom:
- Commanded Position Not Reachable

Status:
- DTC Maturing - Intermittent at Time of Request
- Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC
- Test not complete

Nos ezek lennének.
Egy hete volt fékcsere, olaj csere, olaj, pollen és levegő szűrő csere. Nem tudom, h ez fontos információ, de mondom így teljes a kép. Illetve a kocsi általános test-jét lefuttattam, tudjátok a kormányon az OK gombot gyújtásnál nyomva tartom és akkor jön be. Ott az aksi töltésnél 11.3-at mutatott, álló, be nem indított helyzetben.

Válaszokat előre is köszi!  worship
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #25605 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 12:10:09 »

Halihó!

Hasonló problémáról már volt szó, de ha jól emlékszem megoldás nem lett belőle. Ha mégis akkor az illető jelentkezzen!  vigyor3
A napokban a reggeli első indításnál, a fedélzeti computer mindig elhalványul, majd miután elindul a kocsi törlődik a computerből az átlag fogyasztás és átlag sebesség. Aztán utána mintha mi sem történt volna nem jön már elő, akár hányszor is indítom a kocsit.
Olvastam ma ki hibakódokat, kettőt találtam, ami új, segíthetnétek értelmezni, mert én csak a szalagcímeket értem nagyjából, de hogy konkrétan mi a gond és okozhatja a fenti problémámat azt nem tudom.
Az első:
Code: B1029 - Accelerator Pedal Sensor

Additional Fault Symptom:
- Signal Amplitude Less Than Minimum

Status:
- DTC Maturing - Intermittent at Time of Request
- Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC

Module: Body Control Module

A második:
Code: B1108 - Driver door central locking motor

Additional Fault Symptom:
- Commanded Position Not Reachable

Status:
- DTC Maturing - Intermittent at Time of Request
- Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC
- Test not complete

Nos ezek lennének.
Egy hete volt fékcsere, olaj csere, olaj, pollen és levegő szűrő csere. Nem tudom, h ez fontos információ, de mondom így teljes a kép. Illetve a kocsi általános test-jét lefuttattam, tudjátok a kormányon az OK gombot gyújtásnál nyomva tartom és akkor jön be. Ott az aksi töltésnél 11.3-at mutatott, álló, be nem indított helyzetben.

Válaszokat előre is köszi!  worship
1,8? jah..... vigyor3

Az akkud halódik szerintem.töltsd fel,aztán terhelővillás vizsgálat. Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #25606 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 12:14:11 »

1,8? jah..... vigyor3

Az akkud halódik szerintem.töltsd fel,aztán terhelővillás vizsgálat. Wink wave
eplus2 Tudtam, h nehéz lesz kihagyni!  beka3

Rendben, kössz, megpróbálom.
Akkor lehet az aksi halódása miatt sz.rakodik a fed.computer is?! A legutóbb mielőtt megpurcant nem rémlik, h csinált volna ilyet... v az nem törvényszerű, h mindig ugyan úgy haljon meg?
Amúgy a nem gyári aksik meddig szokták bírni? Azt hiszem 2 v 2.5 éve van meg ez a mostani.
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #25607 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 13:15:17 »

eplus2 Tudtam, h nehéz lesz kihagyni!  beka3

Rendben, kössz, megpróbálom.
Akkor lehet az aksi halódása miatt sz.rakodik a fed.computer is?! A legutóbb mielőtt megpurcant nem rémlik, h csinált volna ilyet... v az nem törvényszerű, h mindig ugyan úgy haljon meg?
Amúgy a nem gyári aksik meddig szokták bírni? Azt hiszem 2 v 2.5 éve van meg ez a mostani.
éppen túlélik a gariidőt..... Undecided
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #25608 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 13:56:10 »

éppen túlélik a gariidőt..... Undecided
Nah jah. No komment! falbav
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #25609 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 17:53:01 »

én ma lemostam a sarat az autóról, és szépen hazajöttem. holnap töltök bele egy kis ablakmosót. hamarosan 250ekm... Wink vigyor3

a belső takarításra is kellene időt szentelni.

Pesten már sosem fog hó esni? hogy drifteljek így?  Roll Eyes
Naplózva
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #25610 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 20:14:08 »

éppen túlélik a gariidőt..... Undecided

Akkor én a gyárival mit szóljak?  nyes
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #25611 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 20:18:09 »

Akkor én a gyárival mit szóljak?  nyes
a gyári 6-9évet simán elpörköl.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #25612 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 20:21:30 »

a gyári 6-9évet simán elpörköl.
Jajám, nekem is 5 évet ment.
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #25613 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 20:25:23 »

1,8? jah..... vigyor3

Az akkud halódik szerintem.töltsd fel,aztán terhelővillás vizsgálat. Wink wave

Nálam a C-max-nál volt az, hogy gyenge volt az akksi és törlődtek az adatok, ez párosult azzal, hogy indulás után a mutatók még egy kicsit rezegtek is. Akksi csere után minden okés.
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #25614 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 20:28:50 »

Nálam a C-max-nál volt az, hogy gyenge volt az akksi és törlődtek az adatok, ez párosult azzal, hogy indulás után a mutatók még egy kicsit rezegtek is. Akksi csere után minden okés.
Köszi.
Holnap délután felteszem töltőre próbának. Talán tölt rajt annyit, h lássam attól minden ok-e? És ha igen akkor biztosan tudom, h az aksi halódik. Ha igen akkor megy villanypásztornak (mert arra még jó ilyenkor is  vigyor3 ) aztán veszek másikat, nehogy vmelyik reggel megszívasson!
Csak az a bajom, h a generátorommal sokat bíbelődtek anno... volt benne bénázás is, aztán mintha helyre rakták volna fesz.szabályzó és vmi csúszka cserével. Ez már fél éve volt talán v. több is. Azóta semmi, de azért még mindig motoszkál bennem a generátor hiba lehetősége is.
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #25615 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 20:30:01 »

Köszi.
Holnap délután felteszem töltőre próbának. Talán tölt rajt annyit, h lássam attól minden ok-e? És ha igen akkor biztosan tudom, h az aksi halódik. Ha igen akkor megy villanypásztornak (mert arra még jó ilyenkor is  vigyor3 ) aztán veszek másikat, nehogy vmelyik reggel megszívasson!
Csak az a bajom, h a generátorommal sokat bíbelődtek anno... volt benne bénázás is, aztán mintha helyre rakták volna fesz.szabályzó és vmi csúszka cserével. Ez már fél éve volt talán v. több is. Azóta semmi, de azért még mindig motoszkál bennem a generátor hiba lehetősége is.
Cheesy ...csúszógyűrű..... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #25616 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 20:30:44 »

Nem tudom ki volt az (mármint Nick név szerint), akivel beszéltem Capri restaurálásáról a minitalin, s említettem neki ezt a zsírt, amelyet off márkánál nagyon dícsérnek. (Én amikor még csináltam az alváz-és üregvédelmet, akkor nem volt annyira elterejdt (megjegyzem ma sem az). A Biesdorfer kicsit olcsóbb. Psze Mondeohoz (mármint mk4-hez) ez még nem téma. Smiley)

http://www.mike-sander.de/

http://verkauf.hohlraumfett.de/

Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #25617 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 20:33:16 »

Nem tudom ki volt az (mármint Nick név szerint), akivel beszéltem Capri restaurálásáról a minitalin, s említettem neki ezt a zsírt, amelyet off márkánál nagyon dícsérnek. (Én amikor még csináltam az alváz-és üregvédelmet, akkor nem volt annyira elterejdt (megjegyzem ma sem az). A Biesdorfer kicsit olcsóbb. Psze Mondeohoz (mármint mk4-hez) ez még nem téma. Smiley)

http://www.mike-sander.de/

http://verkauf.hohlraumfett.de/




Wili75 a Capri-s. 
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #25618 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 20:38:09 »



Wili75 a Capri-s. 


Hát az elején ez a legnehezebb, a nick neveket megtanulni...Jó pár már megy azért Smiley
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #25619 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 20:41:37 »

Cheesy ...csúszógyűrű..... nyes
vigyor3 Ezt nekem is így mondták, úgyh kikérem a kinevetést magamnak!  hehe eplus2
De kössz!  Wink
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #25620 Dátum: 2015.02.10 kedd, 10:04:35 »

Tegnap egy sportosabb beszállásnál kiugrott/eltört a deréktámaszom. Javított már valaki ilyet? nem áll ki, hanem "eltűnt"
vajon tört, vagy csak kiesett a helyéről?
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #25621 Dátum: 2015.02.10 kedd, 10:12:31 »

Tegnap egy sportosabb beszállásnál kiugrott/eltört a deréktámaszom. Javított már valaki ilyet? nem áll ki, hanem "eltűnt"
vajon tört, vagy csak kiesett a helyéről?

Valszeg tört.
http://mondeo.hu/index.php?topic=12553.0
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
ferere
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


2010 Mk4 TDCI 143LE


E-mail
« Új hozzászólás #25622 Dátum: 2015.02.10 kedd, 15:32:49 »

Tegnap egy sportosabb beszállásnál kiugrott/eltört a deréktámaszom. Javított már valaki ilyet? nem áll ki, hanem "eltűnt"
vajon tört, vagy csak kiesett a helyéről?

Szia

Nekem meg tudták hegeszteni speciális pálcával lényeg nem szabad lehűteni utána a rugót mert elpattan újra.
(Tapasztalat.)
Másodszorra sikeres lett azóta is jó kb 3hónap.
De ez a bowdenes megoldás se rossz mert 6ezret nem ér ez a rugó ennyit kérnek érte bontva

Üdv:Feri
Naplózva

Ford Mondeo 2010 Mk4 TDCI 143LE
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #25623 Dátum: 2015.02.10 kedd, 15:34:32 »

Tegnap egy sportosabb beszállásnál kiugrott/eltört a deréktámaszom. Javított már valaki ilyet? nem áll ki, hanem "eltűnt"
vajon tört, vagy csak kiesett a helyéről?
Én b4k-n javítottam. Ha kell Hilfe, akkor szóljál.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #25624 Dátum: 2015.02.10 kedd, 16:00:58 »

Sziasztok.

Mondeo MK4 dieselben mennyi km-enként szokás vagy kell a gázolajszűrőt cserélni?
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.10 kedd, 16:03:24 írta balazs1011 » Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #25625 Dátum: 2015.02.10 kedd, 16:05:19 »

Sziasztok.

Mondeo MK4 dieselben mennyi km-enként szokás vagy kell a gázolajszűrőt cserélni?

Hát nekem 60-nál mondták, de most 40nél cseréltettem.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #25626 Dátum: 2015.02.10 kedd, 16:28:15 »

Én b4k-n javítottam. Ha kell Hilfe, akkor szóljál.
bár sör közben kicseréljük otthon?  Wink
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #25627 Dátum: 2015.02.10 kedd, 17:47:49 »

Hát nekem 60-nál mondták, de most 40nél cseréltettem.
Én meg 30 ezrenként szoktam.  vigyor3
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #25628 Dátum: 2015.02.10 kedd, 17:49:20 »

Tegnap egy sportosabb beszállásnál kiugrott/eltört a deréktámaszom. Javított már valaki ilyet? nem áll ki, hanem "eltűnt"
vajon tört, vagy csak kiesett a helyéről?
... de az is lehet, h a verseny súlyodat nem bírta, nem a beszállási módodat!  eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #25629 Dátum: 2015.02.10 kedd, 18:04:44 »

bár sör közben kicseréljük otthon?  Wink
7vége?
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #25630 Dátum: 2015.02.10 kedd, 22:26:45 »

7vége?
péntek? vigyor3
Naplózva
atti78
Vendég
« Új hozzászólás #25631 Dátum: 2015.02.11 szerda, 00:00:37 »

Sziasztok!

Van esetleg lehetőség hátsó üléstámlába sílécalagutat utólag beépíteni.
Mondeo-ban gyárilag van egyáltalán ilyen?
Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #25632 Dátum: 2015.02.11 szerda, 10:58:17 »

Sziasztok!

Van esetleg lehetőség hátsó üléstámlába sílécalagutat utólag beépíteni.
Mondeo-ban gyárilag van egyáltalán ilyen?

Nincs gyárilag ilyen!

Ki lehet vágni és újrakárptitoztatni, kérdés, hogy megéri-e!

Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #25633 Dátum: 2015.02.11 szerda, 12:15:21 »

bár sör közben kicseréljük otthon?  Wink
Van sörbárod otthon? Cheesy
Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #25634 Dátum: 2015.02.11 szerda, 12:15:57 »

Van sörbárod otthon? Cheesy
jahh... bársör.  vigyor3
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #25635 Dátum: 2015.02.11 szerda, 18:40:58 »

Nincs gyárilag ilyen!

Ki lehet vágni és újrakárptitoztatni, kérdés, hogy megéri-e!


Abban az olasz luxuryban (amit nem vettem meg) volt sízsák.... ha jól emléxem.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #25636 Dátum: 2015.02.11 szerda, 20:32:24 »

Sziasztok.

MK4 6 lemezes Sony fejegységhez be lehe valamilyen módon kötni egy USB aljzatot?
Vagy a kesztyűtartóban lévő AUX bemenet mire szolgál?

Válaszokat előre is köszönöm.
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #25637 Dátum: 2015.02.11 szerda, 20:36:48 »

Sziasztok.

MK4 6 lemezes Sony fejegységhez be lehe valamilyen módon kötni egy USB aljzatot?
Vagy a kesztyűtartóban lévő AUX bemenet mire szolgál?

Válaszokat előre is köszönöm.
1xü: adott egy mp"x" lejátszó. Kell egy usb-aux csati, majd tudsz vele zenét hallgatni...  Grin A fejegységen ne felejtsd el megnyomni a CD/AUX gombot...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #25638 Dátum: 2015.02.11 szerda, 21:06:08 »

1xü: adott egy mp"x" lejátszó. Kell egy usb-aux csati, majd tudsz vele zenét hallgatni...  Grin A fejegységen ne felejtsd el megnyomni a CD/AUX gombot...

Tehát elég egy ilyen csatlakozó és pendriveről tudom a zenét hallgatni?

http://kepfeltoltes.hu/view/150211/20pcs-lot-3-5mm-male-aux-stereo-audio-plug_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.11 szerda, 21:10:28 írta balazs1011 » Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #25639 Dátum: 2015.02.11 szerda, 21:09:09 »

Tehát elég egy ilyen csatlakozó és pendriveről tudom a zenét hallgatni?
[imghttp://kepfeltoltes.hu/150211/20pcs-lot-3-5mm-male-aux-stereo-audio-plug_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][/img]
Elméletileg... Próba, cseresznye...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #25640 Dátum: 2015.02.11 szerda, 21:12:59 »

Elméletileg... Próba, cseresznye...
most már fel tudtam tölteni a kép linkjét is.
a kesztyűtartónál lehet akkora hely hogy be lehessen dugni az
AUX-ba a csatit,és még be is lehet zárni a kesztyűtartót?
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #25641 Dátum: 2015.02.11 szerda, 21:15:47 »

most már fel tudtam tölteni a kép linkjét is.
a kesztyűtartónál lehet akkora hely hogy be lehessen dugni az
AUX-ba a csatit,és még be is lehet zárni a kesztyűtartót?
Igen, csak a kábel csíped oda kicsit, mint én anno b4k-nál. Fl modellek esetén már a csatik a könyöklődobozban vannak, úgy, hogy a kivezetéknél van kábelárok... Fejleszt ezt a ford rendesen.... Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #25642 Dátum: 2015.02.11 szerda, 21:45:44 »

Igen, csak a kábel csíped oda kicsit, mint én anno b4k-nál. Fl modellek esetén már a csatik a könyöklődobozban vannak, úgy, hogy a kivezetéknél van kábelárok... Fejleszt ezt a ford rendesen.... Cheesy
https://www.facebook.com/groups/410761952383737/647260148733915/?notif_t=group_comment
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #25643 Dátum: 2015.02.11 szerda, 21:48:14 »

Evvel mit kezdjek? Nem fákbúkkolok...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #25644 Dátum: 2015.02.11 szerda, 22:05:26 »

Evvel mit kezdjek? Nem fákbúkkolok...
csak az eszmefuttatás végett.
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #25645 Dátum: 2015.02.11 szerda, 22:12:47 »

csak az eszmefuttatás végett.

OK!  integet2
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #25646 Dátum: 2015.02.12 csütörtök, 00:54:18 »

Tehát elég egy ilyen csatlakozó és pendriveről tudom a zenét hallgatni?

http://kepfeltoltes.hu/view/150211/20pcs-lot-3-5mm-male-aux-stereo-audio-plug_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szinte kizart hogy ezzel 3gy pd-rol tudj zenet hallgatni. Ebben semmi elektronika nincs, marpedig azert az mp3 kodolashoz is minimum kell. Ez a kabel nem is tudom mire szolgalhat. Viszont akar a telefonod, akar egy mp3 lejatszot ra tudsz dugni egy 3.5os jack-jack kabelell a hifire es aux-on keresztul tudod hallgatni. Ha usb-t szeretnek, akkor kell vegyel egy modult hozza.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #25647 Dátum: 2015.02.12 csütörtök, 09:22:31 »

Abban az olasz luxuryban (amit nem vettem meg) volt sízsák.... ha jól emléxem.

Pedig nem volt!  wave
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #25648 Dátum: 2015.02.12 csütörtök, 09:47:26 »

Pedig nem volt!  wave
Akkor rosszul emléxem...  Cheesy  integet2
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #25649 Dátum: 2015.02.12 csütörtök, 09:56:28 »

Akkor rosszul emléxem...  Cheesy  integet2
holnap hívlak, addig találd ki milyen sört kérsz. én belgára szavazok.  Wink
Naplózva
Oldalak: 1 ... 506 507 508 509 510 511 512 [513] 514 515 516 517 518 519 520 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.11 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.