Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.09.29 vasárnap, 04:15:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 ... 799   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11738590 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5150 Dátum: 2010.01.19 kedd, 11:18:22 »

Caska itt van? Akkor én biztosan azt csinálnám, hogy bemennék hozzájuk, feltennék annyi (kereszt)kérdést a fejegységgel kapcsolatban, hogy legalább 5re ne tudjanak válaszolni, aztán felajánlanám, hogy "na jó, akkor megengedem, hogy ezt a cuccot az én autómban kipróbáljuk", aztán ha mukodne minden, akkor megvenném végül is.
Meg egy picit etetném őket, hogy ha nálam jó a cucc, akkor lehet hogy mások is vesznek majd ilyet, emrt elég sok Mondeós ismerősöm van. Wink


jó a gondolatmenet, csak egy bibi van. Kínában is van Mondeó. És ahogy ismerem a nemzetet, szerintem vettek párat belőle, amit csavarjaira szétszedtek, aminek köszönhetően tutibb kapcsolási és can-bus rajzuk van mind a Ford M. Co.-nak...  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5151 Dátum: 2010.01.19 kedd, 11:19:28 »

jó a gondolatmenet, csak egy bibi van. Kínában is van Mondeó. És ahogy ismerem a nemzetet, szerintem vettek párat belőle, amit csavarjaira szétszedtek, aminek köszönhetően tutibb kapcsolási és can-bus rajzuk van mind a Ford M. Co.-nak...  eplus2

 vigyor3  vigyor3  vigyor3
Ezért kellenek a keresztkérdések. Wink
Ha a Caska működne jól, akkor az biztosan jobb mint egy Ford USB-re upgrade, mert csak kapsz egy IGO8at futtatni tudó navit, stb.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5152 Dátum: 2010.01.19 kedd, 11:23:21 »

vigyor3  vigyor3  vigyor3
Ezért kellenek a keresztkérdések. Wink
Ha a Caska működne jól, akkor az biztosan jobb mint egy Ford USB-re upgrade, mert csak kapsz egy IGO8at futtatni tudó navit, stb.


eddig mk4-hez egy színű létezett csak, a hagyományos ezüst színű. Érdekes módon upgradelték a fejegységet egy új típusszámon, ami már 3 színben kapható, szóval a keresztkérdésekre szerintem fel vannak készülve... Wink
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5153 Dátum: 2010.01.19 kedd, 11:25:08 »

Caska itt van? Akkor én biztosan azt csinálnám, hogy bemennék hozzájuk, feltennék annyi (kereszt)kérdést a fejegységgel kapcsolatban, hogy legalább 5re ne tudjanak válaszolni, aztán felajánlanám, hogy "na jó, akkor megengedem, hogy ezt a cuccot az én autómban kipróbáljuk", aztán ha mukodne minden, akkor megvenném végül is.
Meg egy picit etetném őket, hogy ha nálam jó a cucc, akkor lehet hogy mások is vesznek majd ilyet, emrt elég sok Mondeós ismerősöm van. Wink


 vigyor3 nyes

Tárolt Cégkivonat
A Cg.01-09-928440 cégjegyzékszámú COAGENT EUROPE Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság (1152 Budapest, Szentmihályi út 171.) cég 2010. január 19. napján hatályos adatai a következők:
I. Cégformától független adatok
1. Általános adatok
 Cégjegyzékszám:  01-09-928440
Cégforma:  Korlátolt felelősségű társaság
Bejegyezve:  2009/11/11
2. A cég elnevezése
2/1. COAGENT EUROPE Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság
 Bejegyezés kelte: 2009/11/11 
 Hatályos: 2009/11/11 ...
 
3. A cég rövidített elnevezése
3/1. COAGENT EUROPE Kft.
 Bejegyezés kelte: 2009/11/11 
 Hatályos: 2009/11/11 ...
5. A cég székhelye
5/1. 1152 Budapest, Szentmihályi út 171.
 Bejegyezés kelte: 2009/11/11 
 Hatályos: 2009/11/11 ...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5154 Dátum: 2010.01.19 kedd, 11:28:11 »

eddig mk4-hez egy színű létezett csak, a hagyományos ezüst színű. Érdekes módon upgradelték a fejegységet egy új típusszámon, ami már 3 színben kapható, szóval a keresztkérdésekre szerintem fel vannak készülve... Wink

Linket tudsz az újakról?
(Akkor keméynebb keresztkérdések kellenek, pl, hogy ha RDS-en az jön, hogy eső lesz, akkor behúzza-e a tetőablakot?  vigyor3  vigyor3  eplus2 )
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5155 Dátum: 2010.01.19 kedd, 11:31:17 »

Linket tudsz az újakról?
(Akkor keméynebb keresztkérdések kellenek, pl, hogy ha RDS-en az jön, hogy eső lesz, akkor behúzza-e a tetőablakot?  vigyor3  vigyor3  eplus2 )

Mingyárt írom, csak most nem nyílik meg a weblap. A korábbit levetták annak száma 3036-os volt, az új pedig 3636-os, ha jól emlékszem.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5156 Dátum: 2010.01.19 kedd, 12:03:06 »

Sztem nem rossz ez a Caska cucc:

http://www.olcsobbat.hu/autok/autos_dvd_lejatszok/caska_ca3636_hd/

http://www.coagent.cn/view_pro.php?id=5

Az újabb (3636) 220E a régi 3036 (200E) helyett. Ez már HD-s Smiley
A fekete lakszínűt megnézném...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5157 Dátum: 2010.01.19 kedd, 12:05:20 »

Sztem nem rossz ez a Caska cucc:

http://www.olcsobbat.hu/autok/autos_dvd_lejatszok/caska_ca3636_hd/

http://www.coagent.cn/view_pro.php?id=5

Az újabb (3636) 220E a régi 3036 (200E) helyett. Ez már HD-s Smiley
A fekete lakszínűt megnézném...


Nekem a második link nem megy...  szomoru1
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5158 Dátum: 2010.01.19 kedd, 12:10:36 »

Nekem a második link nem megy...  szomoru1


Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5159 Dátum: 2010.01.19 kedd, 12:25:46 »

vigyor3 ez jó
Jók ezek a magyar fordítások. Egyébként én azt tapasztaltam, hogy ha angol nyelvűre állítjuk az oldalt vhol a preferenszizeknél, akkor talán érthetőbb, amit akarnak írni...


Az Etis olvassa a fórumot?

Annyit ír ki mostmár csak, hogy kisebb jellemzők...  rinya vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5160 Dátum: 2010.01.19 kedd, 12:36:39 »

Az Etis olvassa a fórumot?

Annyit ír ki mostmár csak, hogy kisebb jellemzők...  rinya vigyor3

Azt letudod nyitni, ha odaklikkelsz. Van ott vmi nyilacska.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5161 Dátum: 2010.01.19 kedd, 12:42:10 »

Azt letudod nyitni, ha odaklikkelsz. Van ott vmi nyilacska.


Hát ez az, hogy nincs nyilacska, meg semmi. Már klikkeltem mindenhová...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5162 Dátum: 2010.01.19 kedd, 12:47:56 »

Hát ez az, hogy nincs nyilacska, meg semmi. Már klikkeltem mindenhová...

A belső anyag alatt, a Kisebb jellemzők felett van egy szürke sáv. Ott van a jobb oldalon egy nyilacska, az geret rátolva "Kattintson a kobontáshoz".

Próbáld meg másik böngészővel.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5163 Dátum: 2010.01.19 kedd, 12:53:59 »

A belső anyag alatt, a Kisebb jellemzők felett van egy szürke sáv. Ott van a jobb oldalon egy nyilacska, az geret rátolva "Kattintson a kobontáshoz".

Próbáld meg másik böngészővel.


dobtam egy pü-t
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5164 Dátum: 2010.01.19 kedd, 13:17:17 »

dobtam egy pü-t

OK.
Megnézem.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Imbu
Vendég
« Új hozzászólás #5165 Dátum: 2010.01.22 péntek, 21:56:12 »

Sziasztok!

Először is gratula az oldalhoz! Nagyon király, a fórumról rengeteg infót meg lehet tudni. Kösz mindenkinek aki hozzá tesz, tett. Egy hete vettem egy MK4 2.0 TDCI TITANIUM-X KOMBI-t. (előtte is ez volt MK3)
Bár próbáltam kihámozni a rengeteg infóból a nekem fontosakat, mégis lennének kérdéseim:
- A gyári nagy navira valami magyarosítás féle nincs? (Esetleg ígéret van rá?)
- A kesztyűtartóban van AUX bemenet 3,5-ös jack dugó. Létezik-e valami átalakító, hogy USB-s legyen?
- Írtátok, hogy a tempomat utólagos beszerelése vmi buszos megoldás miatt nehézkes. Esetleg azóta valaki próbálkozott vele szervizben vagy sufniban?
- A lámpa fénye nekem gyenge, a fényszóróé elmenne, de a tompított akár egy gyertya az elődhöz képest. Milyenre cseréljem van bevált izzó? (Xenont nem akarok)
- A kanyar követő fényszóró hiba üzit ír, azt mondta a szervízben az iserős, hogy egy újra programozással orvosolható, lehet ez?

Válaszaitokat előre is köszönöm: Egy új tag
Naplózva
sarkan
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 134



E-mail
« Új hozzászólás #5166 Dátum: 2010.01.23 szombat, 08:34:23 »

Sziasztok!

Először is gratula az oldalhoz! Nagyon király, a fórumról rengeteg infót meg lehet tudni. Kösz mindenkinek aki hozzá tesz, tett. Egy hete vettem egy MK4 2.0 TDCI TITANIUM-X KOMBI-t. (előtte is ez volt MK3)
Bár próbáltam kihámozni a rengeteg infóból a nekem fontosakat, mégis lennének kérdéseim:
- A gyári nagy navira valami magyarosítás féle nincs? (Esetleg ígéret van rá?)
- A kesztyűtartóban van AUX bemenet 3,5-ös jack dugó. Létezik-e valami átalakító, hogy USB-s legyen?
- Írtátok, hogy a tempomat utólagos beszerelése vmi buszos megoldás miatt nehézkes. Esetleg azóta valaki próbálkozott vele szervizben vagy sufniban?
- A lámpa fénye nekem gyenge, a fényszóróé elmenne, de a tompított akár egy gyertya az elődhöz képest. Milyenre cseréljem van bevált izzó? (Xenont nem akarok)
- A kanyar követő fényszóró hiba üzit ír, azt mondta a szervízben az iserős, hogy egy újra programozással orvosolható, lehet ez?

Válaszaitokat előre is köszönöm: Egy új tag

Titániumban nincs tempomat?
Milyen navid van?

A jack dugó mögött egy kicsit beljebb nincs usb?
Naplózva

ex MK4 2,0 TDCi automata Trend_2009

Mk5 2.0 HEV Titanium_2018
Imbu
Vendég
« Új hozzászólás #5167 Dátum: 2010.01.23 szombat, 20:29:39 »

Titániumban nincs tempomat?
Milyen navid van?

A jack dugó mögött egy kicsit beljebb nincs usb?

Helló!

Igen, ezen én is csodálkoztam, de nincs benne tempomat.
Tudtommal két féle van, nekem a nagyobb fajta van. Van esetleg hozzá valamid?
Láttam képet, hogy hol szokott lenni az USB, de az én kesztyűtartómban se USB, se hűtés.
Naplózva
sarkan
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 134



E-mail
« Új hozzászólás #5168 Dátum: 2010.01.23 szombat, 22:23:20 »

Helló!

Igen, ezen én is csodálkoztam, de nincs benne tempomat.
Tudtommal két féle van, nekem a nagyobb fajta van. Van esetleg hozzá valamid?
Láttam képet, hogy hol szokott lenni az USB, de az én kesztyűtartómban se USB, se hűtés.

Most megzavartál. Úgy tudtam, hogy a titanium felszereltséghez tartozik tempomat, az érintőképernyős dvd-s navihoz usb csatlakozó, de ezek szerint tévedtem.

A navihoz nincs magyarosításom, csak magyar nyelvű haszn.ut., de gondolom azt te is kaptál.
Naplózva

ex MK4 2,0 TDCi automata Trend_2009

Mk5 2.0 HEV Titanium_2018
Imbu
Vendég
« Új hozzászólás #5169 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 17:15:58 »

Most megzavartál. Úgy tudtam, hogy a titanium felszereltséghez tartozik tempomat, az érintőképernyős dvd-s navihoz usb csatlakozó, de ezek szerint tévedtem.

A navihoz nincs magyarosításom, csak magyar nyelvű haszn.ut., de gondolom azt te is kaptál.


Nem kaptam, mert ez németből hozott autó, de a magyar nyelvű Navi használati utasításnak nagyon örülnék.
Itt az oldalon csak az autóé van fent, azt már le is szedtem. Nagyon megköszönném, ha valamilyen formában
fel tudnád rakni vagy elküldeni a naviét.
Naplózva
sarkan
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 134



E-mail
« Új hozzászólás #5170 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 17:40:50 »

Nem kaptam, mert ez németből hozott autó, de a magyar nyelvű Navi használati utasításnak nagyon örülnék.
Itt az oldalon csak az autóé van fent, azt már le is szedtem. Nagyon megköszönném, ha valamilyen formában
fel tudnád rakni vagy elküldeni a naviét.

emilben ment.
Naplózva

ex MK4 2,0 TDCi automata Trend_2009

Mk5 2.0 HEV Titanium_2018
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5171 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 18:13:47 »

Sziasztok!

Először is gratula az oldalhoz! Nagyon király, a fórumról rengeteg infót meg lehet tudni. Kösz mindenkinek aki hozzá tesz, tett. Egy hete vettem egy MK4 2.0 TDCI TITANIUM-X KOMBI-t. (előtte is ez volt MK3)
Bár próbáltam kihámozni a rengeteg infóból a nekem fontosakat, mégis lennének kérdéseim:
- A gyári nagy navira valami magyarosítás féle nincs? (Esetleg ígéret van rá?)
- A kesztyűtartóban van AUX bemenet 3,5-ös jack dugó. Létezik-e valami átalakító, hogy USB-s legyen?
- Írtátok, hogy a tempomat utólagos beszerelése vmi buszos megoldás miatt nehézkes. Esetleg azóta valaki próbálkozott vele szervizben vagy sufniban?
- A lámpa fénye nekem gyenge, a fényszóróé elmenne, de a tompított akár egy gyertya az elődhöz képest. Milyenre cseréljem van bevált izzó? (Xenont nem akarok)
- A kanyar követő fényszóró hiba üzit ír, azt mondta a szervízben az iserős, hogy egy újra programozással orvosolható, lehet ez?

Válaszaitokat előre is köszönöm: Egy új tag

Szia.
Gratula az autóhoz.
A tempomat hiányt én sem értem főleg nem egy tit-x-nél. (?)
Viszont, hogy tuti bent van minden az autóban ami kell hozzá (részben hw és firmware is), arra a nyakamat merném tenni egy tit-x-nél. Én lehet próbálkoznék azzal, hogy első körben mit mondanak Fordszervízék. Utána az autó konfigurációs fájl-jában beállíttatnám, hogy van tempomtat a kcosiban, s megnézném, hogy ekkor milyen hibaüzenetek jönnek. Ha csak olyasmiket írna, ami a kormánygombokra utal (nincs comm, stb), akkor lehet próbálkoznék egy kormánycserével.
Elvileg a pedálkapcsolók üzemben vannak minden autónál az ESP stb. miatt.
Itt lenen érdemes olvasgatni:
http://www.fordmondeo.org/
http://www.mondeo-mk4.de/

Navi: itt vannak nálam navigurubbak, én csak annyit hallottam régebben, hogy állítólag, a volvo-val vannak közös szálak navi témában, de lehet, hogy ott csak a cd (dvd)-ről volt szó. MK3-as kollégákat kellene kérdezgetni.

USB:
BTVCM modulcserével orvosolható a dolog. Balogh Tomi kolléga kérdése kapcsán volt róla szó pár napja.
Ilyenkor gondolkodom én egy Caska fejegységben, amin megy az IGO8 is... Wink
Bááár átgondolnom, hogy a gyári navit vágjam-e ki az autóból... Smiley

Izzó:
Ööö, volt régen egy külön izzó topikunk, ott van elég sok infó, javaslat. Túrsz egy picit, megtalálod.

Fényszóróhiba: lehet, hogy orvosolja a reprog. Az elég sok mindent orvosol... Smiley
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5172 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 08:20:23 »

Helló!

Igen, ezen én is csodálkoztam, de nincs benne tempomat.
Tudtommal két féle van, nekem a nagyobb fajta van. Van esetleg hozzá valamid?
Láttam képet, hogy hol szokott lenni az USB, de az én kesztyűtartómban se USB, se hűtés.
a kis képen lévő autó nem titanium... legalábbis az eleje biztos, hogy nem.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5173 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 08:57:19 »

Ma reggel sikerult csak idopontot kernem egy belgiumi szervizben. Valoban visszahivasrol van szo (s-max,galaxy,mondeo, focus, 2.0 dizeleket erinti). Sajnos a szervizes ember nem tudta nekem angolul megnevezni a cserelendo alkatreszt, francia nyelven meg en nem ertettem pontosan mirol is van szo. De annyit megtudtam, hogy a fekkel kapcsolatos dolog -talan vmi vezetek-, es valojaban nem igenyel azonnali cseret, hanem a kotelezo szervizt is meg lehetne ezzel varni. En inkabb bejelentkeztem mar jovo hetre. Na hat ennyi, amit megtudtam (tudom ezzel sokat nem segitettem, de hatha...)

Tehát a visszahívás nem is olyan vicces alaktrészt érint. Szóval a fékszervóban van valami szelep, ami a nagy hidegben le tud fagyni....  falbav falbav Ha lefagy nincs fékrásegítés, és brutál módon felkeményedik a pedál...  szomoru1 rinya

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Imbu
Vendég
« Új hozzászólás #5174 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 21:10:31 »

a kis képen lévő autó nem titanium... legalábbis az eleje biztos, hogy nem.

Miért, mi a különbség? A forgalmiba titanium van írva és ahogy utánna néztem ez a titanium-x felszereltsége.
De lehet, hogy én tudom rosszul.
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5175 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 21:13:19 »

Miért, mi a különbség? A forgalmiba titanium van írva és ahogy utánna néztem ez a titanium-x felszereltsége.
De lehet, hogy én tudom rosszul.

Küldd át privátban az alvázszámod, megmondok elég sok mindent az autódról. Wink
Vagy Te is le tudod kérdezni: regisztráld itt Magad: www.etis.ford.com
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Imbu
Vendég
« Új hozzászólás #5176 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 21:25:39 »

Küldd át privátban az alvázszámod, megmondok elég sok mindent az autódról. Wink
Vagy Te is le tudod kérdezni: regisztráld itt Magad: www.etis.ford.com


Ment privátban, és köszi előre is.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5177 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 22:06:29 »

Ment privátban, és köszi előre is.

Nem tudsz berakni az autóról esetleg egy nagyobb képet? A vízlehúzó az ablaknál króm színű? Milyen a műszerfalad? Milyen a belső kárpit?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Imbu
Vendég
« Új hozzászólás #5178 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 22:59:18 »

Nem tudsz berakni az autóról esetleg egy nagyobb képet? A vízlehúzó az ablaknál króm színű? Milyen a műszerfalad? Milyen a belső kárpit?

Ment mailbe!
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5179 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 23:24:22 »

Ment mailbe!
Szép a paripa.  eljen
Tutti, hogy titanium. Még akár tit-x is lehet. Bár ez a tempomat nagyon fura. Már a ghia-nál is alapfelszereltség, ami fölött kettővel van a tit-x.

etis-en (Te is meg tudod nézni) Jani megnézi a cuccot, abból kiderül még az is, hogy hová melyik napon gyártották és milyen felsereltséggel.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Imbu
Vendég
« Új hozzászólás #5180 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 23:33:32 »

Szép a paripa.  eljen
Tutti, hogy titanium. Még akár tit-x is lehet. Bár ez a tempomat nagyon fura. Már a ghia-nál is alapfelszereltség, ami fölött kettővel van a tit-x.

etis-en (Te is meg tudod nézni) Jani megnézi a cuccot, abból kiderül még az is, hogy hová melyik napon gyártották és milyen felsereltséggel.

Ja, megnézte és hálás is vagyok érte. worship
Szerintem a héten elmegyek vele a szervizes ismerőshöz, hátha tud
valami okosságot a tempomatra és az égőre.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5181 Dátum: 2010.01.26 kedd, 08:04:54 »

Ja, megnézte és hálás is vagyok érte. worship
Szerintem a héten elmegyek vele a szervizes ismerőshöz, hátha tud
valami okosságot a tempomatra és az égőre.


és etis szerint sincs benne tempomat?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mukkerino
Vendég
« Új hozzászólás #5182 Dátum: 2010.01.26 kedd, 14:10:09 »

Tehát a visszahívás nem is olyan vicces alaktrészt érint. Szóval a fékszervóban van valami szelep, ami a nagy hidegben le tud fagyni....  falbav falbav Ha lefagy nincs fékrásegítés, és brutál módon felkeményedik a pedál...  szomoru1 rinya




Nekem a mult heten kicsereltek, minden free volt Smiley Jo hogy irod mi volt a problema, mert a szervizben senki nem tudta megnevezni angolul ezt az alkatreszt csak flamandul meg franciaul... azt meg en nem ertem Cheesy No meg megnezettem veluk meg mast is, mert az utobbi napokban hihetetlen zaj hallatszott a motorterbol. De csak az elso beinditast koveto kb 20 masodpercig es utana elmult. Na ezt is megneztek (legalabbis ezt mondtak) de nem talaltak semmit.

Titanium kerdesben: Nekem is 2.0 TDCi kombi titaniumom van es itt Belgiumban sem adnak hozza alapbol tempomatot, kulon kellett (extrakent) belerendelnem...
Naplózva
Imbu
Vendég
« Új hozzászólás #5183 Dátum: 2010.01.26 kedd, 21:21:47 »

és etis szerint sincs benne tempomat?

Az szerint sincs  rinya
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #5184 Dátum: 2010.01.26 kedd, 23:07:04 »

Lenne 1 kérdésem!
Az MKIV nagynavi működik Mo-on?
Kell hozzá külön Mo-i térkép, vagy az EU nálunk is jó?
Ha működik mennyire részletes?
Van olyan ,mint az IGO?

Ha  nagynavi nem jó, akkor pusztán az érintőképernyős része egyfajta design, vagy van valami hasznosabb funkciója is, mint egy pld sima sony MP3 fejegységnek?
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #5185 Dátum: 2010.01.27 szerda, 01:11:36 »

Még 1 kérdés!

Látok néha olyan autókat, amiben a gyári xenonhoz nincs fényszórómosó!
Lehetségez ez, vagy van valami ésszerű magyarázata?
Mert ugye mindenhonnan azt halljuk, hogy a gyári xenon mellé kötelező a mosó.
De itt sem látom!!!

pld: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_ghia_automata_titanium_tipt-3526659

És ennek sincs:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_titanium-x_automata_mo.-i_garancialis_47.000km-3455848

Itt viszont milyen szépen látszik a mosó "kupakja"!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_titanium-x_plus._egyedi_rendeles-3407591


Akkor most ez hogy is van?
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.27 szerda, 01:15:26 írta zsoel » Naplózva
sarkan
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 134



E-mail
« Új hozzászólás #5186 Dátum: 2010.01.27 szerda, 07:05:02 »

Lenne 1 kérdésem!
Az MKIV nagynavi működik Mo-on?
Kell hozzá külön Mo-i térkép, vagy az EU nálunk is jó?
Ha működik mennyire részletes?
Van olyan ,mint az IGO?

Ha  nagynavi nem jó, akkor pusztán az érintőképernyős része egyfajta design, vagy van valami hasznosabb funkciója is, mint egy pld sima sony MP3 fejegységnek?

Nekem 2009-es DVD-t adttak hozzá, azon rajta van Európa Magyarországgal együtt.
Leírás szerint Magyarország 100 % az utcaszint és kb 50 % a házszám, a térkép elég részletes, jól mutat.
Évekig igo-t használtam, de hamar megszoktam ezt is. A magyar nyelv sem hiányzik, az igo-t is némán használtam.
A térképfissítéssel nem tudom mi lesz, de majd kialakul.

« Utoljára szerkesztve: 2010.01.27 szerda, 07:07:08 írta sarkan » Naplózva

ex MK4 2,0 TDCi automata Trend_2009

Mk5 2.0 HEV Titanium_2018
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5187 Dátum: 2010.01.27 szerda, 08:04:45 »

Még 1 kérdés!

Látok néha olyan autókat, amiben a gyári xenonhoz nincs fényszórómosó!
Lehetségez ez, vagy van valami ésszerű magyarázata?
Mert ugye mindenhonnan azt halljuk, hogy a gyári xenon mellé kötelező a mosó.
De itt sem látom!!!

pld: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_ghia_automata_titanium_tipt-3526659

És ennek sincs:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_titanium-x_automata_mo.-i_garancialis_47.000km-3455848

Itt viszont milyen szépen látszik a mosó "kupakja"!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_titanium-x_plus._egyedi_rendeles-3407591


Akkor most ez hogy is van?


Hááát, ezekkel az van, hogy ahol nem látsz "kupakot", az a fényszóró nagyon nem xenon.
Az csak sima kanyarodó (lencsés) fényszóró. Csak a lencse miatt xenonnak tűnik.
Milyen aranyos a hirdető egyébként, hogy xenonnak tünteti fel. Ez lenne az első dolgok egyike, ahol leszedném róla a keresztvizet... Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5188 Dátum: 2010.01.27 szerda, 08:07:53 »

Hááát, ezekkel az van, hogy ahol nem látsz "kupakot", az a fényszóró nagyon nem xenon.
Az csak sima kanyarodó (lencsés) fényszóró. Csak a lencse miatt xenonnak tűnik.
Milyen aranyos a hirdető egyébként, hogy xenonnak tünteti fel. Ez lenne az első dolgok egyike, ahol leszedném róla a keresztvizet... Wink


így van. Ráadásul a kanyarkövetős lámpákban nagyobb lencs evan.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #5189 Dátum: 2010.01.27 szerda, 09:25:15 »

Köszi a válaszokat.
A mosó hiányában én is arra következtettem, hogy nincs xenon, csak kanyarkövetés.
De a kereskedők nincsennek annyira felkészülve mint ti!  wave
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5190 Dátum: 2010.01.27 szerda, 09:27:53 »

Köszi a válaszokat.
A mosó hiányában én is arra következtettem, hogy nincs xenon, csak kanyarkövetés.
De a kereskedők nincsennek annyira felkészülve mint ti!  wave

Egyébként Én arra gondoltam, hogy egy ilyen kanyarkövetős cuccot beszerezni valahonnan bontóból és abba belerakni egy utólagos keszont.

Egyszer találtam valahol és drágább volt, mintha vettem volna egy bontott keszonos lámpát...  wow1

de mostmár megvárom a ledes első lámpát... vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5191 Dátum: 2010.01.27 szerda, 09:28:43 »

Köszi a válaszokat.
A mosó hiányában én is arra következtettem, hogy nincs xenon, csak kanyarkövetés.
De a kereskedők nincsennek annyira felkészülve mint ti!  wave

Én másképpen fogalmaznék:
a kereskedő konkrétan át akarja b***ni a vevőket.
Eddig akárhányszor mentem használt autót nézni (úgy magamnak, mint ismerősöknek) sohasem jöttek ki jól a dologból...  eplus2
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5192 Dátum: 2010.01.27 szerda, 09:30:45 »

Egyébként Én arra gondoltam, hogy egy ilyen kanyarkövetős cuccot beszerezni valahonnan bontóból és abba belerakni egy utólagos keszont.

Egyszer találtam valahol és drágább volt, mintha vettem volna egy bontott keszonos lámpát...  wow1

de mostmár megvárom a ledes első lámpát... vigyor3

A DRL vszínűleg nem lesz az alap lámpákban, csak a xenonban, esetleg a kanyarkövetősben.
Mind2 buszos történet lehet...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5193 Dátum: 2010.01.27 szerda, 09:32:37 »

A DRL vszínűleg nem lesz az alap lámpákban, csak a xenonban, esetleg a kanyarkövetősben.
Mind2 buszos történet lehet...


szerintem meg benne lesz, mivel 2011-től úgyis kötelező.

Azt el tudom képzelni, hogy a keszonosba ledes, az alapba meg sima izzós...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5194 Dátum: 2010.01.27 szerda, 09:34:36 »

szerintem meg benne lesz, mivel 2011-től úgyis kötelező.

Azt el tudom képzelni, hogy a keszonosba ledes, az alapba meg sima izzós...

Vhogy biztosan más lesz, nehogy már jó legyen a usernek.  Undecided
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5195 Dátum: 2010.01.27 szerda, 09:38:00 »

Vhogy biztosan más lesz, nehogy már jó legyen a usernek.  Undecided

ódi is úgy csinázza, halogénhoz nem jár a ledes drl.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5196 Dátum: 2010.01.27 szerda, 09:48:06 »

Vhogy biztosan más lesz, nehogy már jó legyen a usernek.  Undecided

Van már ilyen is:  vigyor3

http://www.tagfahrlicht.com/pdf/Montageanleitung_LEDayFlex.pdf
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5197 Dátum: 2010.01.27 szerda, 09:51:58 »


A tools required rész az keméééény  vigyor3
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5198 Dátum: 2010.01.27 szerda, 10:02:55 »

A tools required rész az keméééény  vigyor3

Én a 10. oldaltól kezdem elveszíteni a fonalat...  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5199 Dátum: 2010.01.29 péntek, 08:49:50 »



Tegnap parkoltam volna be egy helyre, de wartburgos néni nem kívánta kivárni, és arra gondolt, hogy az egy sávban elfér két autó is, és elmegy mellettem.  falbav

Toltaok, egyszer csak azt érzem, hogy nem megy az autó, balra nézek, hát full kontaktba ott ál egy szép zöld wartburg. Na mondom bmeg most összementünk. Félreálltam, de az Én autómon semmi nyomot nem találtam, wartburg jobb egy ajtajának alja itt-ott nem kissé behorpadt, ahol rozsda volt(ez NG varnyú volt) ott beszakadt...

Nem értem, hogy nem lett bajom? A kormány mondjuk teljesen alá volt tekerve, tehát valószínű a kerekemmel arréb löktem...  rinya
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 ... 799   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.118 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.