Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.28 csütörtök, 10:22:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 380 381 382 383 384 385 386 [387] 388 389 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4703052 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
TWS
Vendég
« Új hozzászólás #19300 Dátum: 2016.04.20 szerda, 22:09:19 »

"
Immo-s? Kombi?
Ha kombi: minek vacakolsz a kulccsal és zárbetéttel, ha ülés mellől is lehet nyitni?

Szerintem.
"

Sedan, de lehet belülről nyitni. Nem immós. Egyenlőre marad a csak belső nyitás.
Naplózva
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19301 Dátum: 2016.04.20 szerda, 22:33:17 »

Szia.Karoszériáshoz hová viszed?

Szia. Van csepelen egy "ismerős" aki lakatos. Hozzá elég olcsón dolgozik és még vállal ilyen javításokat. Nem cseréltetem ki a küszöböt mert nem akarom szétbarmolni ott ahol még gyári csak foltozva lesz. Jó árat mondott rá ( ezt privátba ha érdekel ). Jövő hónapban beszélek vele, ha esetleg kell Neked megkérdezhetem, hogy vállal-e Téged is.

Fényező az szintén ismerős de Ő nem olcsóbb így sem mint bármelyik másik .
Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
Noo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18

Charlesrop Charlesrop
WWW E-mail
« Új hozzászólás #19302 Dátum: 2016.04.21 csütörtök, 07:09:47 »

Igen! Ma megkérdeztem egy bontós embert  is, ő is ugyan ezt mondta. Azt mondta szinte 100% hogy ott megy be. Mondjuk Én is ezt gondoltam. Jön a hétvége aztán szétbontom az elejét. Most veszek hozzá 2 darab ilyen ablak előtti műanyagot (már ha találok a bontóban épet. Mert kb mind *** már.) Újonnan meg darabja 16000 ft szóval az felejtő.. Aztán kiszedem azt a házat, és körbe sziloplasztozom. Remélem megszűnik. Vettem bele új pollen szűrőt is. Szóval most nagyon tutinak kéne lennie :-)

Köszi az infót egyébként. Jövőhónapban megy kis szépítkezési beavatkozásra (küszöb javítás, tető fényezés stb) Aztán jobb lesz mint új korában :-)

A sziloplasztot el kellene felejteni ilyen helyre. Nem ide való. Korrodálja a vasat. Vegyél normális kasznitömítőt.
Naplózva

Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #19303 Dátum: 2016.04.21 csütörtök, 10:42:22 »

Sziasztok!
A vezérműszíj alatti részeknél csöpög a hűtővizem.
Csak a vízpumpa okozhatja, vagy más is?
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19304 Dátum: 2016.04.21 csütörtök, 13:42:33 »

Nekem 2 bilincs volt a csatlakozásnál a csövön és azért csepegett. Levették a 2 bilincset felraktak egy rendes bilincset és azóta nem csepeg.

Sziasztok!
A vezérműszíj alatti részeknél csöpög a hűtővizem.
Csak a vízpumpa okozhatja, vagy más is?
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #19305 Dátum: 2016.04.21 csütörtök, 13:47:37 »

Nekem 2 bilincs volt a csatlakozásnál a csövön és azért csepegett. Levették a 2 bilincset felraktak egy rendes bilincset és azóta nem csepeg.


Enyém akkor csöpög, ha megyek az autóval, és még utána egy darabig.
Aztán eláll.
Ebből következtethető valami?
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
axterix
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


E-mail
« Új hozzászólás #19306 Dátum: 2016.04.22 péntek, 05:59:16 »

Nekem 2 bilincs volt a csatlakozásnál a csövön és azért csepegett. Levették a 2 bilincset felraktak egy rendes bilincset és azóta nem csepeg.

Az olajteknő előtt (alatt) jobb oldalon van egy kb 1.5cm átmérőjű fém cső hozzáfogatva az olajteknőhöz na ez szokott kirohadni a forrasztásnál nézd meg szerintem ez lesz a hiba forrása.
Naplózva
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #19307 Dátum: 2016.04.22 péntek, 09:33:11 »





Az első kép felső részén középen van az a cső.
A cső aljáról csepeg a hűtővíz.

« Utoljára szerkesztve: 2016.04.22 péntek, 09:38:41 írta Csimbió » Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
axterix
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


E-mail
« Új hozzászólás #19308 Dátum: 2016.04.22 péntek, 17:55:34 »



Az első kép felső részén középen van az a cső.
A cső aljáról csepeg a hűtővíz.


[/quote]Erre gondoltam.
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.22 péntek, 17:59:02 írta axterix » Naplózva
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #19309 Dátum: 2016.04.22 péntek, 20:16:04 »


Az első kép felső részén középen van az a cső.
A cső aljáról csepeg a hűtővíz.


Erre gondoltam.

Ez a kép milyen autóról készült?
Mert az én 1993-as TD-men nem úgy kanyarodik a cső, és nincs rajta forrasztás.
Nem is értem minek van forrasztás azon az egyenes csövön.
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
axterix
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


E-mail
« Új hozzászólás #19310 Dátum: 2016.04.22 péntek, 21:20:50 »

Ez a kép milyen autóról készült?
Mert az én 1993-as TD-men nem úgy kanyarodik a cső, és nincs rajta forrasztás.
Nem is értem minek van forrasztás azon az egyenes csövön.
Elnézést kérek a félrevezetésért!Ami a képen látszik az egy 1994 1.8 benzines kombi,a forrasztás az olajteknőhöz való rögzítés céljából van ott.Itt szokott előszeretettel kilukadni ami az említett panaszokat eredményezi és nehezen észrevehető mivel az olajteknő felőli oldal szokott kidörzsölődni.Tipikus fogy a víz és vezérlés oldal csepeg.Még egyszer elnézést kérek. Roll Eyes
Naplózva
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #19311 Dátum: 2016.04.22 péntek, 22:57:12 »

Elnézést kérek a félrevezetésért!Ami a képen látszik az egy 1994 1.8 benzines kombi,a forrasztás az olajteknőhöz való rögzítés céljából van ott.Itt szokott előszeretettel kilukadni ami az említett panaszokat eredményezi és nehezen észrevehető mivel az olajteknő felőli oldal szokott kidörzsölődni.Tipikus fogy a víz és vezérlés oldal csepeg.Még egyszer elnézést kérek. Roll Eyes

Azért annyira nem félrevezetés, mert sosem tudni hol rejtőzik a hiba.
Bár nem tudom, milyen vastag ez a cső, akkor is kilyukadhat-e, ha nincs rajta forrasztás.
Meg a csatlakozását sem tudom milyen lehet.
Mivel a cső legalsó pontjáról csöpög, bárhonnan oda folyhat. fejvakaras
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #19312 Dátum: 2016.04.29 péntek, 17:31:00 »

A cromax.hu-n olyan elnevezések vannak, hogy alsó vízcső és felső vízcső:
https://cromax.hu/ford/mondeo_1992-1996_/hutorendszer/vizcsovek_es_alkatreszei/vizcso/?limitstart=0

Ez gondolom alsó lehet, mert alul van, de nem úgy néz ki mint a képen látható.
Lehet, hogy ez valami más?
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19313 Dátum: 2016.04.30 szombat, 22:30:51 »

Nemrég beszélgettünk a beázásról. Ugye több dolgot megnéztem és próbálgattam és arra jutottam hogy valószínűleg a pollenszűrőnél folyik be a víz. (Meg ugye Ti is alátámasztottátok ezt)

Most, hogy kb 10x szét volt szedve a motorháztető illetve az üveg közti műanyag, észrevettem azt, hogy egy egy patent ki van törve illetve a bal oldali ami az ablaktörlő lapátok alatt van el van törve.
Mondom sebaj elbatyogtam egy bontóba és kértem ilyeb rácsokat. Az emberünk kérdezte, hogy pollenes illetve nem pollenes-e az autó. Mondtam neki hogy pollenszűrős hiszen a jobb oldali rács is lyukas. Erre nagy kerek szemekkel kérdezte, hogy a pollenszűrös lyukas? Hát akkor azért ázik be azt mondja.

Mivel a pollenszűrős autónak a műanyag rácsa zárt kell, hogy legyen így ami fröcsög illetve autómosáskor zúduló nagy mennyiségű víz nem tud bejutni. Levegőt meg a bal oldali ablaktörlő lapátoknál lévő lyukas rácstól szívja. Azt mondta az ember, hogy tegyem fel ezt a két rácsot (ugye adott viszonylag jó állapotú bontott rácsot) és 90% hogy megszünik a gondom.

Ma szépen szétszedtem, a pollen dobozt azért körbe nyomtam szilóval ,beraktam szépen mindent a helyére új szűrő stb, és rá az új zárt rácsot.

Az autó elég retkes ha lesz időm elviszem és lemosatom és kiváncsi leszek a dologra.

Az mondjuk érdekes a történetben hogy az autó 13 éve a mi családunké és mi nem cseréltünk rajta rácsot mégis lyukas rács volt a pollenszűrő felett.

Szerintetek? Néztem az nds mondeos kisokost a pollenszűrő cserés részt azon az autón is zárt rács van. Lehet, hogy 13 évvel ezelőt valaki kicserélte és nem jót tett rá? És akkor 13 éve ázik? :-)

Komoly sztori...
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.30 szombat, 22:42:47 írta gordon24 » Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #19314 Dátum: 2016.05.01 vasárnap, 11:27:11 »

Nemrég beszélgettünk a beázásról. Ugye több dolgot megnéztem és próbálgattam és arra jutottam hogy valószínűleg a pollenszűrőnél folyik be a víz. (Meg ugye Ti is alátámasztottátok ezt)

Most, hogy kb 10x szét volt szedve a motorháztető illetve az üveg közti műanyag, észrevettem azt, hogy egy egy patent ki van törve illetve a bal oldali ami az ablaktörlő lapátok alatt van el van törve.
Mondom sebaj elbatyogtam egy bontóba és kértem ilyeb rácsokat. Az emberünk kérdezte, hogy pollenes illetve nem pollenes-e az autó. Mondtam neki hogy pollenszűrős hiszen a jobb oldali rács is lyukas. Erre nagy kerek szemekkel kérdezte, hogy a pollenszűrös lyukas? Hát akkor azért ázik be azt mondja.

Mivel a pollenszűrős autónak a műanyag rácsa zárt kell, hogy legyen így ami fröcsög illetve autómosáskor zúduló nagy mennyiségű víz nem tud bejutni. Levegőt meg a bal oldali ablaktörlő lapátoknál lévő lyukas rácstól szívja. Azt mondta az ember, hogy tegyem fel ezt a két rácsot (ugye adott viszonylag jó állapotú bontott rácsot) és 90% hogy megszünik a gondom.

Ma szépen szétszedtem, a pollen dobozt azért körbe nyomtam szilóval ,beraktam szépen mindent a helyére új szűrő stb, és rá az új zárt rácsot.

Az autó elég retkes ha lesz időm elviszem és lemosatom és kiváncsi leszek a dologra.

Az mondjuk érdekes a történetben hogy az autó 13 éve a mi családunké és mi nem cseréltünk rajta rácsot mégis lyukas rács volt a pollenszűrő felett.

Szerintetek? Néztem az nds mondeos kisokost a pollenszűrő cserés részt azon az autón is zárt rács van. Lehet, hogy 13 évvel ezelőt valaki kicserélte és nem jót tett rá? És akkor 13 éve ázik? :-)

Komoly sztori...
Az mk1-nek rácsos, az mk2-nek nem, most olyat vettél. Nekem az mk1-nek rácsos volt, de nem ázott be attól, maximum magasnyomású miatt ment be pár csepp.
Mivel nekem nem volt problémám így nem tudok tanácsot adni, hogy pontosan hol megy be a víz, de az autódon rá való rács van.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19315 Dátum: 2016.05.01 vasárnap, 14:32:43 »

Hát akkor nem tudom. Igaz a pollen ház szigetelése nagyon *** volt. Szóval akár ott is bemehetett mellette.

No mindegy most akkor az mkII es ráccsal meg a sziloplasztozással meglátjuk. Remélem már nem fogvtocsogni a szőnyeg. :-)

Ha még mindig beázik akkor máshol kell keresni majd a dolgot..

Köszi a választ!
Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
TWS
Vendég
« Új hozzászólás #19316 Dátum: 2016.05.01 vasárnap, 19:52:52 »

 Sziasztok. Ismét kérdésem lenne: A díszléc a Szekéren csak ragasztva van, vagy más rögzítése is van? A ragsztót a festékről el lehet a roncsolódás nélkül távolítani? 
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19317 Dátum: 2016.05.02 hétfő, 07:52:18 »

Szia,
érdekes történet. Nekem a pollenszűrő föltt rácsos mintájú, de tömött. Ott felülről nem megy be semmi; legfeljebb a csavarok mellett, mert azoknál már kitört egy kis műanyag.
PZs
Nemrég beszélgettünk a beázásról. Ugye több dolgot megnéztem és próbálgattam és arra jutottam hogy valószínűleg a pollenszűrőnél folyik be a víz. (Meg ugye Ti is alátámasztottátok ezt)

Most, hogy kb 10x szét volt szedve a motorháztető illetve az üveg közti műanyag, észrevettem azt, hogy egy egy patent ki van törve illetve a bal oldali ami az ablaktörlő lapátok alatt van el van törve.
Mondom sebaj elbatyogtam egy bontóba és kértem ilyeb rácsokat. Az emberünk kérdezte, hogy pollenes illetve nem pollenes-e az autó. Mondtam neki hogy pollenszűrős hiszen a jobb oldali rács is lyukas. Erre nagy kerek szemekkel kérdezte, hogy a pollenszűrös lyukas? Hát akkor azért ázik be azt mondja.

Mivel a pollenszűrős autónak a műanyag rácsa zárt kell, hogy legyen így ami fröcsög illetve autómosáskor zúduló nagy mennyiségű víz nem tud bejutni. Levegőt meg a bal oldali ablaktörlő lapátoknál lévő lyukas rácstól szívja. Azt mondta az ember, hogy tegyem fel ezt a két rácsot (ugye adott viszonylag jó állapotú bontott rácsot) és 90% hogy megszünik a gondom.

Ma szépen szétszedtem, a pollen dobozt azért körbe nyomtam szilóval ,beraktam szépen mindent a helyére új szűrő stb, és rá az új zárt rácsot.

Az autó elég retkes ha lesz időm elviszem és lemosatom és kiváncsi leszek a dologra.

Az mondjuk érdekes a történetben hogy az autó 13 éve a mi családunké és mi nem cseréltünk rajta rácsot mégis lyukas rács volt a pollenszűrő felett.

Szerintetek? Néztem az nds mondeos kisokost a pollenszűrő cserés részt azon az autón is zárt rács van. Lehet, hogy 13 évvel ezelőt valaki kicserélte és nem jót tett rá? És akkor 13 éve ázik? :-)

Komoly sztori...
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19318 Dátum: 2016.05.02 hétfő, 11:29:41 »

...
Mondom sebaj elbatyogtam egy bontóba és kértem ilyeb rácsokat. Az emberünk kérdezte, hogy pollenes illetve nem pollenes-e az autó. Mondtam neki hogy pollenszűrős hiszen a jobb oldali rács is lyukas. Erre nagy kerek szemekkel kérdezte, hogy a pollenszűrös lyukas? Hát akkor azért ázik be azt mondja.

Mivel a pollenszűrős autónak a műanyag rácsa zárt kell, hogy legyen így ami fröcsög illetve autómosáskor zúduló nagy mennyiségű víz nem tud bejutni. Levegőt meg a bal oldali ablaktörlő lapátoknál lévő lyukas rácstól szívja. Azt mondta az ember, hogy tegyem fel ezt a két rácsot (ugye adott viszonylag jó állapotú bontott rácsot) és 90% hogy megszünik a gondom.
...
Korai évjáratú Mk1-eken még lukacsos a rács. Kései Mk1 és Mk2 járgányokon csak rács minta van, nem lukas a jobb oldali műanyag a pollenszűrő és háza felett.

Egyébként nem emiatt ázik be. Hisz ha emiatt ázna be, akkor a pollenszűrőnek cafatokban, szétázva kéne kijönnie a helyéről. Nem?
Jól tetted, hogy körbetömítőzted, az a gond. (De ugye nem sima sziló, hanem oda való?)
Naplózva
Cseles
Vendég
« Új hozzászólás #19319 Dátum: 2016.05.02 hétfő, 16:08:42 »

Tisztelt Klubtársak!

Mk1 '93, 2000 cm3, ghia, automata. Hogyan lehet (javítás után) a hiba visszajelzéseket törölni? Konkrétan:  légzsák visszajelző nem alszik el, a fékbetét visszajelző lámpa (nem fékbetét visszajelzősre cseréltem!) is folyamatosan világít. Hogyan lehetne kiiktatni?

Várom a visszajelzéseket!
Naplózva
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19320 Dátum: 2016.05.02 hétfő, 22:39:52 »

Fémre is használható sziloval nyomtam körbe.

Az enyém 94 es decemberi cucc. Tehát majdnem 95 ös. :-)

Az én sztorimban több dolog lehet ,mert maga a ház és a kasztni is szép egészséges. Nem rozsdás stb. Viszont nem bele való szűrő volt benne. Tehát nem fedte a lyukat végig.

Tételezzük fel, hogy lyukacsos a rács, jól tömít a doboz maga a papír szűrő ha kap vizet nem fog anyit beengedni ami tocsogossá tenné a szönyeget. De ha kisebb? Akkor van kb 10 centi ahol semmi nincs megy be mint nyitott ajtón a szél.

Szóval lecseréltem jó méretűre a papírt így ez a dolog megszűnt. Kitömített a dobozt, elvileg a szélvédőről folyó víz le kell hogy folyom a lefolyón. Ha maradt volna a lyukas rács talán ennyi megoldotta volna. De nekem is mint Prétinek már el voltak törve így vettem bontott vidzonylag jó állapotúakat. És mivel van ez a gond (meg a bontós fószer is azt mondta amit írtam) így most zárt rács van rajta. El vagyok havazva, de lesz időm elmegyek mosóba és megküldöm ezerrel gőzborotvával. Kiváncsi leszek mi lesz oda bent.

Nem sokára megy küszöb javításra, és akkor a jobb első sárvédő is cserélve lesz. Ha ettől nem múlik el akkor úgy is le lesz szedve a sárvédő róla majd megnézegetem ott mi a helyzet..
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.02 hétfő, 22:44:34 írta gordon24 » Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19321 Dátum: 2016.05.03 kedd, 12:40:44 »

Mk1 '93, 2000 cm3, ghia, automata. Hogyan lehet (javítás után) a hiba visszajelzéseket törölni? Konkrétan: 
- légzsák visszajelző nem alszik el,
- a fékbetét visszajelző lámpa (nem fékbetét visszajelzősre cseréltem!) is folyamatosan világít.
Hogyan lehetne kiiktatni?
Hi!
- Mi volt javítva a kocsin? Akkor világít -tudtommal -, ha nem lett visszatéve valamelyik csatlakozója.
- Izzót kivétele (vagy fékbetét visszajelzősre csere Smiley )
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19322 Dátum: 2016.05.03 kedd, 12:53:37 »

Hol javítják a küszöbödet és mennyibe fog kerülni?

Fémre is használható sziloval nyomtam körbe.

Az enyém 94 es decemberi cucc. Tehát majdnem 95 ös. :-)

Az én sztorimban több dolog lehet ,mert maga a ház és a kasztni is szép egészséges. Nem rozsdás stb. Viszont nem bele való szűrő volt benne. Tehát nem fedte a lyukat végig.

Tételezzük fel, hogy lyukacsos a rács, jól tömít a doboz maga a papír szűrő ha kap vizet nem fog anyit beengedni ami tocsogossá tenné a szönyeget. De ha kisebb? Akkor van kb 10 centi ahol semmi nincs megy be mint nyitott ajtón a szél.

Szóval lecseréltem jó méretűre a papírt így ez a dolog megszűnt. Kitömített a dobozt, elvileg a szélvédőről folyó víz le kell hogy folyom a lefolyón. Ha maradt volna a lyukas rács talán ennyi megoldotta volna. De nekem is mint Prétinek már el voltak törve így vettem bontott vidzonylag jó állapotúakat. És mivel van ez a gond (meg a bontós fószer is azt mondta amit írtam) így most zárt rács van rajta. El vagyok havazva, de lesz időm elmegyek mosóba és megküldöm ezerrel gőzborotvával. Kiváncsi leszek mi lesz oda bent.

Nem sokára megy küszöb javításra, és akkor a jobb első sárvédő is cserélve lesz. Ha ettől nem múlik el akkor úgy is le lesz szedve a sárvédő róla majd megnézegetem ott mi a helyzet..
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19323 Dátum: 2016.05.03 kedd, 17:22:07 »

Szia! Csepelen van egy srác. Ismerős, rákérdezhetek vállal-e téged ajánlhatom-e stb.

Nekem 40000 ft mondott úgy, hogy csak foltoz. Én ragaszkodom ehhez, mert nem szeretném, hogy ahol most semmi baja vágjon faragjon stb. Tehát foltoz , rücsi és szín, de nem fényezés minőséggel, hanem sparyba kevert színnel.

De az is hozzá tartozik, hogy nekem a hasa van rohadva emelési pontnál illetve ezek mellett. Nem látható ha az autóra ránézel. Csak ha letérdelsz mellé..

Ha olyan komolyan meg akarod fujatni az kb 30-40 a 2 küszöb..
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.03 kedd, 17:24:56 írta gordon24 » Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19324 Dátum: 2016.05.13 péntek, 08:55:46 »

Sziasztok,
tegnap kormányzásnál, akár álló helyzetben is erős nyikorgó-csikorgó gumihangot hallok. Próbáltam beazonosítani honnan, de nem jöttem rá. Kizártam az első kerekek gumijait. Ha leállítottam a motort, akkor nem tudtam produkálni a hangot, igaz alig bírtma vmit is fordítani a kormányon.

Van ötletetek, hogy honnan jöhet a hang? Vagy mi lehet a baj?

Köszi,
PZs
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #19325 Dátum: 2016.05.13 péntek, 09:53:50 »

nem tudtam produkálni a hangot

Mondhatod nyugodtan magyarul, értünk mi úgy is.  smile

Szóval, ha álló motornál nem hallottad a hangot, esélyes, hogy a szervóval van valami gond, mert a szervó csak járó motornál működik.
De hogy ott mi, azt én sem tudom.
Nézd meg a szervóolaj szintet, hátha látsz valami furcsát.
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19326 Dátum: 2016.05.13 péntek, 13:44:07 »

Köszi, ellenőrzöm a szervo-olaj szintet.

De szerintem, álló motornál, azért nem adott ki hangot, mert nem tudtam annyit tekerni rajta, de majd kiderül.


Mondhatod nyugodtan magyarul, értünk mi úgy is.  smile

Szóval, ha álló motornál nem hallottad a hangot, esélyes, hogy a szervóval van valami gond, mert a szervó csak járó motornál működik.
De hogy ott mi, azt én sem tudom.
Nézd meg a szervóolaj szintet, hátha látsz valami furcsát.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #19327 Dátum: 2016.05.13 péntek, 13:56:01 »


De szerintem, álló motornál, azért nem adott ki hangot, mert nem tudtam annyit tekerni rajta, de majd kiderül.



Álló motornál is teljesen ki tudod tekerni a kormányt, csak úgy nehezebb.
De ne félkézzel próbáld, hanem két kézzel kapaszkodj bele.
 
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19328 Dátum: 2016.05.13 péntek, 15:06:31 »

Álló motornál is teljesen ki tudod tekerni a kormányt, csak úgy nehezebb.
De ne félkézzel próbáld, hanem két kézzel kapaszkodj bele.
 
És előtte oldd ki a kormányzárat.  Grin
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19329 Dátum: 2016.05.13 péntek, 18:15:16 »

Óóóóó a kormányzár!  falbav Akkor az volt az a reccsenés!  falbav
 nyes  nyes  nyes
És előtte oldd ki a kormányzárat.  Grin
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19330 Dátum: 2016.05.13 péntek, 18:20:05 »

Az általatok javasolt módszerrel, asszony+gyerek járó motornál tekergette a kormányt és én hallgattam,
majd én tekergettem a kormányt a gyerekkel és az asszony hallgatta.
Eredmény: a motor jobboldala felől jön, mintha a szíjba beleérne vmi, vagy a szervo-szivattyú erőlködne. Igaz nem tudom, hogy a motortérben helyileg hol van a szervo-szivattyú. Szóval nem gumi hang, hanem inkább olyan, mintha vmi nehezen préselődne ki.

Merre van a szervo-szivattyú?

PZS

Álló motornál is teljesen ki tudod tekerni a kormányt, csak úgy nehezebb.
De ne félkézzel próbáld, hanem két kézzel kapaszkodj bele.
 
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
TWS
Vendég
« Új hozzászólás #19331 Dátum: 2016.05.13 péntek, 18:56:53 »

Sziasztok!
Az első ülések alatt lévő "szellőző fúvókáknál" mennyire kell a levegőnek áramlani? Nekem 4-es állásban is csak szinte "leheli" a levegőt.
Előre is köszönöm a segítséget.
Naplózva
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19332 Dátum: 2016.05.14 szombat, 22:13:59 »

Az általatok javasolt módszerrel, asszony+gyerek járó motornál tekergette a kormányt és én hallgattam,
majd én tekergettem a kormányt a gyerekkel és az asszony hallgatta.
Eredmény: a motor jobboldala felől jön, mintha a szíjba beleérne vmi, vagy a szervo-szivattyú erőlködne. Igaz nem tudom, hogy a motortérben helyileg hol van a szervo-szivattyú. Szóval nem gumi hang, hanem inkább olyan, mintha vmi nehezen préselődne ki.

Merre van a szervo-szivattyú?

PZS


Előfordulhat, hogy az nyekereg. A szivatyút a szíjjak hajtják tehát a szíj oldalon van. Olaj szintet tölds fel maxra és hallgasd meg úgy is.
Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19333 Dátum: 2016.05.17 kedd, 09:28:26 »

Sziasztok!
Az első ülések alatt lévő "szellőző fúvókáknál" mennyire kell a levegőnek áramlani? Nekem 4-es állásban is csak szinte "leheli" a levegőt.
Előre is köszönöm a segítséget.
Kb.
De majd valamikor - ha nem felejtem el hétvégéig - megnézem, hogy az enyém mit működik.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19334 Dátum: 2016.05.21 szombat, 10:51:44 »

Sziasztok!
Az első ülések alatt lévő "szellőző fúvókáknál" mennyire kell a levegőnek áramlani? Nekem 4-es állásban is csak szinte "leheli" a levegőt.
Előre is köszönöm a segítséget.
alig
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #19335 Dátum: 2016.05.23 hétfő, 15:59:03 »

FIGYELEM!

Kollégák,
felmérést végzünk a nagytalikkal szemben támasztott igényeinket illetően.
Légy szíves elsőnek szavazzatok ennek az oldalnak a tetején, hogy anyagilag kb mi fér bele.

http://mondeo.hu/index.php?topic=23534.0

Később lehet lesz majd még szavazás a programokra való igényfelmérésre is.
Ha figyelitek ezt a nagytalis topikot, akkor láthattok ötleteket a következő találkozókra vonatkozóan.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19336 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 23:53:13 »

Hali!

Ujabb kérdést tennék fel. Adott a mondeónknak a műszerfalán ez sz íves műanyag burkolat amely a műszeregységet takarja illetve a szellöző nyílásokat (bal, és a két középső) tartja..

Ez ugye az mki ben elég sérülékeny sajna az enyémben is töröttek a rácsok. Az mkii ben már javítottak a konstrukción mert ott máshogy oldották meh a szellőzést.

A kérdés annyi, hogy bele lehet-e tenni az mkii rácsát az mki- es müszerfalba? :-)

Köszi előre is..
Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #19337 Dátum: 2016.05.27 péntek, 10:56:14 »

Hali!

Ujabb kérdést tennék fel. Adott a mondeónknak a műszerfalán ez sz íves műanyag burkolat amely a műszeregységet takarja illetve a szellöző nyílásokat (bal, és a két középső) tartja..

Ez ugye az mki ben elég sérülékeny sajna az enyémben is töröttek a rácsok. Az mkii ben már javítottak a konstrukción mert ott máshogy oldották meh a szellőzést.

A kérdés annyi, hogy bele lehet-e tenni az mkii rácsát az mki- es müszerfalba? :-)

Köszi előre is..
Szia!
Igen, lehet. Itt le is van írva.  vigyor3
http://mondeo.hu/index.php?topic=5081.0
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19338 Dátum: 2016.05.27 péntek, 19:30:58 »

Szia!
Igen, lehet. Itt le is van írva.  vigyor3
http://mondeo.hu/index.php?topic=5081.0


Aha :-))))

Ez tök egyszerű :-)

Akkor lehet marad a pillanat ragasztó :-)))

Mondjuk Nekem csak hátsó ablakfűtésem van, meg ugye a tikk takk. De Én nem  tudok így kötözgetni, a végén még leég az egész a p-be :-)

Majd kiszedem aztán meghekkelem valahogy..

Köszi azért.

Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19339 Dátum: 2016.05.27 péntek, 19:35:03 »

Ma voltam klímát töltetni, mert nem indult el (illetve nem hűtött, mert a kompresszor elindult) Na feltöltötte az ember. És közli, hogy nem okés. Mert ki-be kapcsolgat és ez így nem okés.

Azt mondja, hogy a klima nyomáskapcsoló a gond. Adott címet meg mindent, hogy hol tudják megjavítani.

Nyilván jön a kisördög, hogy nem lehetne-e olcsóbban megúszni a dolgot.

Kérdésem az, hogy hol található a klíma nyomáskapcsoló, és hogy lehet ezt kicserélni?

RKA motorkódú, 94 es 1800cm3 benzines a kütyü.

Ha a nyomáskapcsolót kiveszem gondolom a gáz megy a levesbe. Mekkora nyomás van benne? Ha csak így kitekerem pofán lő? :-) Van valakinek ötlete, hogy cserélhető ez?
Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
szikla
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



E-mail
« Új hozzászólás #19340 Dátum: 2016.05.27 péntek, 20:58:16 »

Ma voltam klímát töltetni, mert nem indult el (illetve nem hűtött, mert a kompresszor elindult) Na feltöltötte az ember. És közli, hogy nem okés. Mert ki-be kapcsolgat és ez így nem okés.

Azt mondja, hogy a klima nyomáskapcsoló a gond. Adott címet meg mindent, hogy hol tudják megjavítani.

Nyilván jön a kisördög, hogy nem lehetne-e olcsóbban megúszni a dolgot.

Kérdésem az, hogy hol található a klíma nyomáskapcsoló, és hogy lehet ezt kicserélni?

RKA motorkódú, 94 es 1800cm3 benzines a kütyü.

Ha a nyomáskapcsolót kiveszem gondolom a gáz megy a levesbe. Mekkora nyomás van benne? Ha csak így kitekerem pofán lő? :-) Van valakinek ötlete, hogy cserélhető ez?

Biztos hogy be kapcsol a krompreszór??? Ha nyomás kapcsoló a hibás annak a műhelynek lekel venni a gázt utána szerelés majd vissza rakás próba üzem.
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.27 péntek, 21:04:53 írta szikla » Naplózva
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19341 Dátum: 2016.05.27 péntek, 21:34:06 »

Biztos hogy be kapcsol a krompreszór??? Ha nyomás kapcsoló a hibás annak a műhelynek lekel venni a gázt utána szerelés majd vissza rakás próba üzem.

Igen! Forog. Megindul és kikapcsol. Meg az autón is érezni. Hangján motorján stb. Tehát tudod így amikor elindul "zug" aztán elcsendesedik és újra zúg stb stb.. Meg ha benézel a szíjjakhoz látszik, hogy megforgatja aztán megáll megforgatja megáll stb..

Azt mondja a srác, hogy a nyomás kapcsoló. Elvileg ő látja a gépen (amivel tölti a cumot)
Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19342 Dátum: 2016.05.28 szombat, 11:09:39 »

Igen! Forog. Megindul és kikapcsol. Meg az autón is érezni. Hangján motorján stb. Tehát tudod így amikor elindul "zug" aztán elcsendesedik és újra zúg stb stb.. Meg ha benézel a szíjjakhoz látszik, hogy megforgatja aztán megáll megforgatja megáll stb..

Azt mondja a srác, hogy a nyomás kapcsoló. Elvileg ő látja a gépen (amivel tölti a cumot)

Na ma megnézetm, mert idáig csak a hangra hagyatkoztam, nem forog a kompresszor. Szóval nem indul be.. :-( Jövőhéten viszem szervizbe .. Hurrá...
Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #19343 Dátum: 2016.06.02 csütörtök, 11:57:15 »

Az enyém 94 es decemberi cucc. Tehát majdnem 95 ös. :-)

Sztem kb '96-tól volt zárt az a rács. A szilózás oldja csak meg a problémát, nem a méretes pollenszűrő. Még egy lehet, ha vmi el van dugulva, ami levezetné a vizet...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #19344 Dátum: 2016.06.02 csütörtök, 11:58:43 »

Szia! Csepelen van egy srác. Ismerős, rákérdezhetek vállal-e téged ajánlhatom-e stb.

Én cseréltetném azt a küszöböt. Főleg, hogy kb 60e-ből meg van mindkét oldal, talán színezéssel együtt is... A többi csak ideiglenes tákolás, arra meg sok a 40e...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #19345 Dátum: 2016.06.02 csütörtök, 12:00:21 »

Sziasztok,
tegnap kormányzásnál, akár álló helyzetben is erős nyikorgó-csikorgó gumihangot hallok. Próbáltam beazonosítani honnan, de nem jöttem rá. Kizártam az első kerekek gumijait. Ha leállítottam a motort, akkor nem tudtam produkálni a hangot, igaz alig bírtma vmit is fordítani a kormányon.

Van ötletetek, hogy honnan jöhet a hang? Vagy mi lehet a baj?

Köszi,
PZs

Toronycsapágy szokott ilyenkor hangot adni. De nem lehet, hogy szimplán csak kitekert állapotban azt hallod, hogy kinyomja a túlnyomást a szervó? Ezért sem szabad állandó kitekert kormánnyal sokáig forgolódni...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #19346 Dátum: 2016.06.02 csütörtök, 12:01:03 »

Na ma megnézetm, mert idáig csak a hangra hagyatkoztam, nem forog a kompresszor. Szóval nem indul be.. :-( Jövőhéten viszem szervizbe .. Hurrá...

Simán lefejtik a benne lévő gázt...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #19347 Dátum: 2016.06.02 csütörtök, 12:01:44 »

Ma voltam klímát töltetni, mert nem indult el (illetve nem hűtött, mert a kompresszor elindult) Na feltöltötte az ember.

Hol, és mennyiért csinálták?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19348 Dátum: 2016.06.02 csütörtök, 21:14:38 »

Hol, és mennyiért csinálták?


Hali.. M5 Tetyo parkoló 6500 huf. Mert volt benne tehát csak utána töltött.

Azóta még van problémám. 3 féle képpen működik most a klima..

1. Vagy nem kapcsol be csak kb 1 másodpercre a kompresszor. Ilyenkor ugye nincs hideg.

2. Bekapcsol, viszont nem kapcsolgat ki. Megy mint az állat

3. Normálisan működik.

A 2, és 3 pontnál nagyon kiru idő van az autóban. Nem tudom mi lehet a baja.. Már mondtak klíma kompi kuplungot, nyomáskapcsolót és a tököm tudja még mit. Kicsit már idegesít a dolog.. Főleg az, hogy kb senki nem tudja mi okozza. Lehet meg kellene várni amíg totál behal. Nem tudom mit csináljak vele...

A küszöb.

Nem cseréltetem le. Mert a küszöb cserénél, nem ott vágja el ahol gond van. Alap történet, hogy le kell szedni a sárvédőket az ajtókat, ki kell szedni legalább felhajtásig a szőnyeget, meg egy csomó egyéb gondot okoz. Plusz ami még gond, hogy az ajtók nyílásánál vágja el és onnan teszi fel az újat. Nekem azokon a részen egy rozsda folt sincs. Sőt ha alámész a kocsi alá a küszöb élétől, kb egy jó 3 centiig sincs semmi. Ott lyukas, illetve rügyes ahol van az emelési pont. Tehát kb azt kell kivágni (kb egy 30-40 centi kb 5 centi vastagságban) kifoltozás és kész. Ezért nem kell leszedni a 4 ajtót, a 2 sárvédőt, a belsejét lepusztítani stb..

és ez úgy lesz 40, hogy le is festi. Tehát színre festve készen vissza adja. (persze nem huhh fényezési minőség, de mivel ez az autó hasa, pont nem érdekel. :-) )

Egyelőre sok a melója szóval még nem került hozzá. Kb augusztus lesz belőle..
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.02 csütörtök, 21:16:35 írta gordon24 » Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19349 Dátum: 2016.06.02 csütörtök, 21:20:55 »

Sztem kb '96-tól volt zárt az a rács. A szilózás oldja csak meg a problémát, nem a méretes pollenszűrő. Még egy lehet, ha vmi el van dugulva, ami levezetné a vizet...

Bementem egy bontóba. Van ott most 4 darab MKI (nem szedik őket, mert az egyik az egy ST használja valaki, a másikat a fönök hozta magának. (kegyetlen jól néz ki 17" alu felni meg full tipp topp. 4x4 es) és van kettő bent a sorban egymás tetjén kb. 93,94 esek talán az egyik 95 körüli. Mindegyiken zárt rács van ...

Ezzel nem azt mondom, hogy nincs igazad, hanem azt, hogy Én már kb semmit nem tudok :-) Egyébként amióta Nekem is zárt rácsom van, meg lesziloztam, már nincs annyi víz. Kicsit még nedvesedik, de nem tocsog..
Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
Oldalak: 1 ... 380 381 382 383 384 385 386 [387] 388 389 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.067 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.