Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.28 csütörtök, 20:22:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK5 Általános kérdések  (Megtekintve 1548107 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
100kg
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



E-mail
« Új hozzászólás #4400 Dátum: 2019.12.18 szerda, 22:52:46 »

Üdv!

Én akkor vagyok nyugodt, ha nincs hibakód.
Mint az írtam, az MkIV-es nagyon szép Titaniumomat kb. 320.000km futásteljesítménnyel adtam el (kb. fél évet vártam  a kifogástalan műszaki állapotot felismerő, azt értékelő vevőre). A kocsi valahol 250.00km közelében kezdett hibakódot dobni az EGR-re. Először sima törlés, ami természetesen azonnal visszaugrott utána aztán EGR csere. Ez volt az egyetlen olyan "apróság" ami a motortérben az olaj+szűrők+vezérlés cserén kívül cseréltem. A kuplung is ugyanoly finoman működött, mint amikor 125.000km-vel megvettem, a fogyasztása is nagyon jó volt....

A tuningokból már kinőttem, ezért nem is nagyon értem, hogy miért kell ezeknél a - szerintem - érzékeny kocsiknál SW szinten teljesítményt növelni. 1200 Ladával még megtehette annakidején az ember (persze nem SW úton), no de egy 201X-ben legyártott nem kifejezetten sportjárgánynál. Nem ad az szerintem vezetési élményben annyit, mint azt az ember elképzeli.

Persze a sajátjával mindenki azt tesz amit akar, mint ahogy azt előttem is írták.

Ehez csak annyit tudok hozzafuzni, h en a negyed mondimat 86e kmrel vettem 141le facelift volt es kb. azonnal rakerult a powerfordos forumtars fele 163le sw. Jobban ment kevesebbet evett. 4 ev utan 260e kmrrel adtam el mindfele hiba nelkul a vegen fardt el benne a dpf-nel vmi amit markaszervizbe viszonylag olcson orvosoltak is tehat en nem gondolom h akkora ordogtol valo kicsit belepiszkalni.
Naplózva

Mk5 Titanium 2015 manual 2.0L Diesel
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4401 Dátum: 2019.12.18 szerda, 22:57:43 »

Ehez csak annyit tudok hozzafuzni, h en a negyed mondimat 86e kmrel vettem 141le facelift volt es kb. azonnal rakerult a powerfordos forumtars fele 163le sw. Jobban ment kevesebbet evett. 4 ev utan 260e kmrrel adtam el mindfele hiba nelkul a vegen fardt el benne a dpf-nel vmi amit markaszervizbe viszonylag olcson orvosoltak is tehat en nem gondolom h akkora ordogtol valo kicsit belepiszkalni.

Az egyik MK4 a másik MK5.
Másak a korlátok. Nem bizonyíték a jövőre a múlt.

A 4-esnél sincs powerford-os 163 LE-s SW. Az nem az övé, Ford fejlesztette.
« Utoljára szerkesztve: 2019.12.18 szerda, 22:59:32 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
100kg
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



E-mail
« Új hozzászólás #4402 Dátum: 2019.12.18 szerda, 23:03:21 »

Az egyik MK4 a másik MK5.
Másak a korlátok. Nem bizonyíték a jövőre a múlt.

Latom te nagyon ellene vagy ennek, de majd idovel ugy ahogy te is mondtad ki fog derulni, en egyenlore boldogabb vagyok ezzel a plussz teljesitmennyel es ennek ellenere kb 0.5l-rel kevesebb fogyasztasnak. Aztan majd kiderul mi lesz nem leszek rest leirni ide a forumba ha esetleg emiatt vmi meghibasodasom lenne kesobb.

En azt tudom h a ford fejlesztette azta 163le verziot csak powerford forumtars rakta fel. A mostani 180le verziot is a ford fejledztette csak most nem powerford altal kerult fel
« Utoljára szerkesztve: 2019.12.18 szerda, 23:05:52 írta 100kg » Naplózva

Mk5 Titanium 2015 manual 2.0L Diesel
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #4403 Dátum: 2019.12.19 csütörtök, 13:51:49 »

Üdv!

A károsanyag kibocsátáshoz csak egy érdekesség, és hogy lássátok a magyarországi viszonyok azért megengedőbbek, mint más országokban. Északi szomszédunknál (Szlovákia) a járművek üzembe helyezésekor CSAK ÉS KIZÁRÓLAG azt a felni és gumiméretet engedik beleírni a forgalmi engedélybe (!! a forgalmiban részletesen benne vannak a pontos felni és gumiméretek !!) amit a gyártó a KONKRÉT járműhöz (tehát nem járműcsaládhoz) a CoC-ban (a konkrét alvázszám szerinti járműre vonatkozó Megfelelőségi tanúsítványban engedélyez!!!). A CoC-t újként üzembe helyezett járműnél a tulaj megkapja, de már másodkézből vásárolt járműnél a kereskedő NEM KÖTELES a vevőnek átadni (a korrekt kereskedők azért erre odafigyelnek, mert megkönnyítik a következő más országbeli tulaj dolgát).

No most akkor: a járási-megyei..... hivatal a jármű üzembe helyezésekor a CoC-ből indul ki, annak hiányában a helyi fő márkakereskedő műszaki részlegétől kérnek be adatot ("homologizáció").

Konkrét megtörtént eset: a kocsi behozva, CoC mellékelve amiben a felni+gumiméret 16" (ez kerül bele a fogalmiba). Persze a tulajnak ez nem tetszik, ezért 18-19" felniket rak rá. Tyű de szuperül néz ki, jobban ül az úton, stb..... Az első rendőrségi ellenőrzéskor a "kisforgalmit" (chipes plasztikkártya) a rendőr beolvassa a rendszerbe és mivel a kocsin lévő felni+gumiméret nem egyezik a gyártó által a KONKRÉT ALVÁZSZÁMRA kiadott, a forgalmiban szereplő mérettel a helyszínen azonnal bevonja a forgalmit!!!

A tulaj a bonyodalmak intézése során felkéri a németországi gyártót, hogy adjon nyilatkozatot, hogy erre a típuscsaládra milyen felnik+gumik rakhatóak. A gyártó pontos alvázszámot fog kérni és arra hivatkozva, hogy a károsanyag kibocsátás területi lefedettsége megfelelő legyen a konkrét kocsira (az első üzembehelyezés országában) csak és kizárólag a 16" felniméret engedélyezett, ami más országban történő második, X-edik üzembehelyezéskor már nem változik (a szomszédnak pl. egy másik országban üzembe helyezett ugyanilyen évjáratú-felszereltségű-motortípusú-színű....... kocsiján pedig akár 19" felni is engedélyezett lehet). Szóval az északi szomszédoknál nagyon észen kell lenni a felni+gumiméretekkel!

Ha pl. ezzel nem vagy tisztában (és a többség nincs ezzel tisztában) és mondjuk "valahogy" megúszod az esetenkénti rendőrségi ellenőrzéseket, majd 4 év után (először), vagy 2 év után műszakiztatni viszed a kocsit már küldenek is haza, hogy akkor jelenj meg a kocsival, ha a forgalmiban engedélyezett, előírt műszaki állapotot helyreállítod!

Száz szónak is egy a vége: hivatkozhatnak teát arra is a gyártók, hogy a "károsanyag kibocsátás területi lefedettségének biztosítása" érdekében a régióban egy bizonyos szériára csak pl. kisebb felnit engednek felrakatni.
Naplózva
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #4404 Dátum: 2019.12.19 csütörtök, 13:55:51 »

Még az előzőhöz hozzáfűzve: balesetet szenvedsz, rendőrségi intézkedés szükséges, a felni+gumiméret nem egyezik a műszakiban szereplő méretekkel = a biztosító EGY FITYINGET SEM FOG FIZETNI!
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4405 Dátum: 2019.12.19 csütörtök, 14:12:00 »

Latom te nagyon ellene vagy ennek, de majd idovel ugy ahogy te is mondtad ki fog derulni, en egyenlore boldogabb vagyok ezzel a plussz teljesitmennyel es ennek ellenere kb 0.5l-rel kevesebb fogyasztasnak. Aztan majd kiderul mi lesz nem leszek rest leirni ide a forumba ha esetleg emiatt vmi meghibasodasom lenne kesobb.

En azt tudom h a ford fejlesztette azta 163le verziot csak powerford forumtars rakta fel. A mostani 180le verziot is a ford fejledztette csak most nem powerford altal kerult fel

Nem ellene vagyok, csak értelmetlen.
Mindent úgy az optimális használni, amit a tervezések és fejlesztések után kialakítottak.
Bármi változtatása a káros anyag kibocsátás mellett, feltehetően az élettartamban fog jelentkezni. Persze az simán lehet, hogy majd egy következő tulajdonosnál...

Ha nem elég a gyári teljesítmény, akkor kell venni olyan GYÁRI autót, ami azt a teljesítményt tudja, ami kell. Ennyire egyszerű.
Ez ilyen "okosabb vagyok" módszer, hogy van valami és azt faragjuk tovább.

Van 2000 cm3 4 hengeres 1500 LE-s motor is, de nyilván nem 10 évig és sok százezer km-et fog lemenni.

Nem utolsó sorban a nagyobb LE és Nm sok esetben nem csak szoftver eltérés a típusok között. Hiszen a nagyobb terheléshez igazítanak egyéb alkatrészeket is. Persze az ebből eredő probléma nem azonnal jelentkezhet....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #4406 Dátum: 2019.12.19 csütörtök, 14:17:01 »

Üdv!

A károsanyag kibocsátáshoz csak egy érdekesség, és hogy lássátok a magyarországi viszonyok azért megengedőbbek, mint más országokban. Északi szomszédunknál (Szlovákia) a járművek üzembe helyezésekor CSAK ÉS KIZÁRÓLAG azt a felni és gumiméretet engedik beleírni a forgalmi engedélybe (!! a forgalmiban részletesen benne vannak a pontos felni és gumiméretek !!) amit a gyártó a KONKRÉT járműhöz (tehát nem járműcsaládhoz) a CoC-ban (a konkrét alvázszám szerinti járműre vonatkozó Megfelelőségi tanúsítványban engedélyez!!!). A CoC-t újként üzembe helyezett járműnél a tulaj megkapja, de már másodkézből vásárolt járműnél a kereskedő NEM KÖTELES a vevőnek átadni (a korrekt kereskedők azért erre odafigyelnek, mert megkönnyítik a következő más országbeli tulaj dolgát).

No most akkor: a járási-megyei..... hivatal a jármű üzembe helyezésekor a CoC-ből indul ki, annak hiányában a helyi fő márkakereskedő műszaki részlegétől kérnek be adatot ("homologizáció").

Konkrét megtörtént eset: a kocsi behozva, CoC mellékelve amiben a felni+gumiméret 16" (ez kerül bele a fogalmiba). Persze a tulajnak ez nem tetszik, ezért 18-19" felniket rak rá. Tyű de szuperül néz ki, jobban ül az úton, stb..... Az első rendőrségi ellenőrzéskor a "kisforgalmit" (chipes plasztikkártya) a rendőr beolvassa a rendszerbe és mivel a kocsin lévő felni+gumiméret nem egyezik a gyártó által a KONKRÉT ALVÁZSZÁMRA kiadott, a forgalmiban szereplő mérettel a helyszínen azonnal bevonja a forgalmit!!!

A tulaj a bonyodalmak intézése során felkéri a németországi gyártót, hogy adjon nyilatkozatot, hogy erre a típuscsaládra milyen felnik+gumik rakhatóak. A gyártó pontos alvázszámot fog kérni és arra hivatkozva, hogy a károsanyag kibocsátás területi lefedettsége megfelelő legyen a konkrét kocsira (az első üzembehelyezés országában) csak és kizárólag a 16" felniméret engedélyezett, ami más országban történő második, X-edik üzembehelyezéskor már nem változik (a szomszédnak pl. egy másik országban üzembe helyezett ugyanilyen évjáratú-felszereltségű-motortípusú-színű....... kocsiján pedig akár 19" felni is engedélyezett lehet). Szóval az északi szomszédoknál nagyon észen kell lenni a felni+gumiméretekkel!

Ha pl. ezzel nem vagy tisztában (és a többség nincs ezzel tisztában) és mondjuk "valahogy" megúszod az esetenkénti rendőrségi ellenőrzéseket, majd 4 év után (először), vagy 2 év után műszakiztatni viszed a kocsit már küldenek is haza, hogy akkor jelenj meg a kocsival, ha a forgalmiban engedélyezett, előírt műszaki állapotot helyreállítod!

Száz szónak is egy a vége: hivatkozhatnak teát arra is a gyártók, hogy a "károsanyag kibocsátás területi lefedettségének biztosítása" érdekében a régióban egy bizonyos szériára csak pl. kisebb felnit engednek felrakatni.

Ehhez képest nyáron egyik előttem lévő BMW (szintén SK):
- karbon (vagy karbon designos) gépháztető, sza..á vagdosva, hogy a kamu légbeömlőknek legyen hely
- "rally-s" lefogatású gépháztető (kívül, két oldalt lévő zár, nem tudom mi a rendes neve)
- ültetett futómű
- olyan peres gumi, hogy gőzölték a felnire
- felnik alatt pogácsa
- "tuning" kipufogó
- "sportkormány", "sportműszerfal"
- motortérben se sokminden lehetett eredeti Cheesy

Fékje fogott, rázópadon jó volt, nem folyt belőle olaj, nem volt szétrohadva. Átengedték simán, kérdés nélkül.

Ha kell a zöldkártyát ott is megoldják okosba, mint nálunk.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #4407 Dátum: 2019.12.19 csütörtök, 14:27:13 »

- olyan peres gumi, hogy gőzölték a felnire
nyes vigyor3 nyes vigyor3 nyes vigyor3 nyes
Naplózva

Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #4408 Dátum: 2019.12.19 csütörtök, 17:52:43 »

Ehhez képest nyáron egyik előttem lévő BMW (szintén SK):
- karbon (vagy karbon designos) gépháztető, sza..á vagdosva, hogy a kamu légbeömlőknek legyen hely
- "rally-s" lefogatású gépháztető (kívül, két oldalt lévő zár, nem tudom mi a rendes neve)
- ültetett futómű
- olyan peres gumi, hogy gőzölték a felnire
- felnik alatt pogácsa
- "tuning" kipufogó
- "sportkormány", "sportműszerfal"
- motortérben se sokminden lehetett eredeti Cheesy

Fékje fogott, rázópadon jó volt, nem folyt belőle olaj, nem volt szétrohadva. Átengedték simán, kérdés nélkül.

Ha kell a zöldkártyát ott is megoldják okosba, mint nálunk.

Hát igen.

Az általam írt mondatban ".....mondjuk "valahogy" megúszod az esetenkénti rendőrségi ellenőrzéseket,...." (vagy műszakit stb.) a hangsúly az idézőjelben lévő "valahogy" megoldáson van. Ez sok mindent takar és nagyon nagy valószínűséggel ilyen-olyan szintű korrupciót (vagy mindenki nevezze aminek akarja, hálapénz, köszönetpénz,....) vonz magával, ilyen-olyan szintű fizetéskiegészítéseket takar. Az általad látott kocsi vezetőjét (nem biztos hogy egyben tulajdonosát) az ilyen részletkérdések, hogy baleset esetén mindent rákenhetnek (persze ha a forgalmiban - megintcsak - "valahogy" nem kerültek bele az optikai és egyéb tuning cuccok) nem valószínű, hogy érdekel.

Csak az üzembehelyezéssel kapcsolatos előírások szigorúbb értelmezését vázoltam.
Naplózva
pék73
Vendég
« Új hozzászólás #4409 Dátum: 2019.12.21 szombat, 18:29:13 »

Sziasztok. Valaki tudja kb.mennyibe kerül gyári leszerelhetö v.horog mert a ford nem igazán válaszol az emailre.2018.09. kombi mondeo
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4410 Dátum: 2019.12.21 szombat, 19:39:58 »

Sziasztok. Valaki tudja kb.mennyibe kerül gyári leszerelhetö v.horog mert a ford nem igazán válaszol az emailre.2018.09. kombi mondeo
Ez a 2014től gyártott mondeóhoz való,kapaszkodj.Jah,de ez motorosan behajló:


Kérem adja meg a megrendelendelni kívánt mennyiséget

Keresett cikkszám 1887362
Rendelhető cikkszám 2368465

KÉSZLET - VONÓSZERKEZET TARTÓ

Kedvezményes bruttó ár/db:
323.261 Ft
« Utoljára szerkesztve: 2019.12.21 szombat, 19:43:23 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4411 Dátum: 2019.12.21 szombat, 19:46:38 »

Sziasztok. Valaki tudja kb.mennyibe kerül gyári leszerelhetö v.horog mert a ford nem igazán válaszol az emailre.2018.09. kombi mondeo
Na ez meg a levehetőfejes:


Rendelhető cikkszám 2091929
Keresett Cikkszám:2006023


Megnevezés:
KÉSZLET - VONÓSZERKEZET TARTÓ

Bruttó listaár:

182.208 Ft
Kedvezmény:
12.00 %

164.352 Ft
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
pék73
Vendég
« Új hozzászólás #4412 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 08:21:36 »

Na ez meg a levehetőfejes:


Rendelhető cikkszám 2091929
Keresett Cikkszám:2006023


Megnevezés:
KÉSZLET - VONÓSZERKEZET TARTÓ

Bruttó listaár:
kÖSZI A SZERELÉS MENNYI IDÖT VESSZ IGÉNYBE

182.208 Ft
Kedvezmény:
12.00 %

164.352 Ft

Naplózva
pék73
Vendég
« Új hozzászólás #4413 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 08:23:06 »

a SZERELÉS MENNYI IDÖT VESSZ IGÉNYBE
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4414 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 09:22:56 »

a SZERELÉS MENNYI IDÖT VESSZ IGÉNYBE
Ezt azzal kell megbeszélned aki csinálja.Én hiába ígérem, hogy Ő mennyi idő alatt teszi fel... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4415 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 09:38:13 »

Fel is kell programozni a modult.
Aki felszereli, nem biztos tudja is. Gyári műszer kell...
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
pék73
Vendég
« Új hozzászólás #4416 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 09:46:00 »

Ezt azzal kell megbeszélned aki csinálja.Én hiába ígérem, hogy Ő mennyi idő alatt teszi fel... nyes
Helyileg hol lenne
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4417 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 10:11:46 »

Fel is kell programozni a modult.
Aki felszereli, nem biztos tudja is. Gyári műszer kell...
dehogy kell vigyor3 ori launch is tudja pl
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4418 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 10:21:55 »

dehogy kell vigyor3 ori launch is tudja pl

Minden kapcsolatos modulban is?
« Utoljára szerkesztve: 2019.12.22 vasárnap, 10:46:59 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4419 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 10:38:09 »

Helyileg hol lenne
bármelyik forszervízben,Pl a Petrányinál.De készleten nincs sehol vonószerkezetszett.Megkell rendelni,az is kb 2hét.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4420 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 13:19:50 »

Minden kapcsolatos modulban is?
persze. annyi pénzért ki is basznám ha nem tudná hehe
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4421 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 13:40:12 »

persze. annyi pénzért ki is basznám ha nem tudná hehe

Elképzelhető, de honnan szedi a konfigurációs file-okat az adott alvázszámhoz?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4422 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 17:32:17 »

Elképzelhető, de honnan szedi a konfigurációs file-okat az adott alvázszámhoz?
ETIS ?  Roll Eyes

vagy innen: https://www.motorcraftservice.com/AsBuilt
« Utoljára szerkesztve: 2019.12.22 vasárnap, 17:41:31 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4423 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 18:08:27 »


Nem erre gondoltam..... mert ez nem is az, ami a kérdés. (VIN alapból a nem tartalmazott -nem gyári- felszerelés konfigot "takarja", ehhez kell az alvzszámhoz tartózó és rendszerben kapcsolódó modulokat konfigurálni, hogy van vonóhorog. Ez pedig a FORD szerverein van.)
« Utoljára szerkesztve: 2019.12.22 vasárnap, 18:14:59 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4424 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 18:12:07 »

Elképzelhető, de honnan szedi a konfigurációs file-okat az adott alvázszámhoz?
online megy. fordtól kicsit komolyabbakat is kódol programoz gyári szinten. 9papírért ennyi már elvárható. csak példa kedvéért merci-t offline kódolja gyári szinten, vag konszern online kódolva szerver kapcsolattal ugyan úgy mintha a gyári odis csinálná. de sorolhatnám bmw-t meg mást is amit csináltam vele az elmúlt fél évben
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4425 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 18:16:08 »

online megy. fordtól kicsit komolyabbakat is kódol programoz gyári szinten. 9papírért ennyi már elvárható. csak példa kedvéért merci-t offline kódolja gyári szinten, vag konszern online kódolva szerver kapcsolattal ugyan úgy mintha a gyári odis csinálná. de sorolhatnám bmw-t meg mást is amit csináltam vele az elmúlt fél évben

Ezért kérdezem. Tudom, hogy online megy.
De oda nem lehet csak úgy csatlakozni... 
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4426 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 18:26:15 »

Ezért kérdezem. Tudom, hogy online megy.
De oda nem lehet csak úgy csatlakozni... 
saját szerverre csatlakozik. van az a pénz amiért a gyártók eladják ezeket nekik
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4427 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 18:36:49 »

saját szerverre csatlakozik. van az a pénz amiért a gyártók eladják ezeket nekik

Így van.
Amit a végfelhasználókkal fizettetnek meg. vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2019.12.22 vasárnap, 18:40:14 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4428 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 18:40:28 »

Így van.
Amit a végfelhasználókkal fizettetnek meg. vigyor3
amíg tudok vele márkaszervizek után dolgozni olyan problémákon amiket ők nem tudtak megoldani addig nem igazán érdekel Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4429 Dátum: 2019.12.22 vasárnap, 18:45:04 »

amíg tudok vele márkaszervizek után dolgozni olyan problémákon amiket ők nem tudtak megoldani addig nem igazán érdekel Wink

Valóban, sok helyen nem értenek megfelelően dolgokhoz. (Ez sok(féle) márka szervizre érvényes.)
De sokszor meg csak azzal lehet dolgozni, amit rendelkezésre állítanak.  Undecided
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
bimbi76
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


E-mail
« Új hozzászólás #4430 Dátum: 2019.12.26 csütörtök, 13:26:42 »

Sziasztok Van egy 2016/6 MK5-ös Busines. Az lenne a kérdés hogy ennél ki lehet-e kapcsolni a biztonsági öv vissza jelzőt? Ja és végleg kiiktatni az automata leállítást? Köszi.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4431 Dátum: 2019.12.26 csütörtök, 13:28:29 »

Sziasztok Van egy 2016/6 MK5-ös Busines. Az lenne a kérdés hogy ennél ki lehet-e kapcsolni a biztonsági öv vissza jelzőt? Ja és végleg kiiktatni az automata leállítást? Köszi.
1.nem.
2.igen,menüből kikapcsolható a startstop.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4432 Dátum: 2019.12.26 csütörtök, 13:30:37 »

Sziasztok Van egy 2016/6 MK5-ös Busines. Az lenne a kérdés hogy ennél ki lehet-e kapcsolni a biztonsági öv vissza jelzőt? Ja és végleg kiiktatni az automata leállítást? Köszi.

Igen. Úgy kell, hogy becsatolod az övet.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
bimbi76
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


E-mail
« Új hozzászólás #4433 Dátum: 2019.12.26 csütörtök, 13:42:11 »

1.nem.
2.igen,menüből kikapcsolható a startstop.
Az OK De minden indításnál menüzni nem szeretnék.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4434 Dátum: 2019.12.26 csütörtök, 19:41:15 »

Az OK De minden indításnál menüzni nem szeretnék.

nem kell.pipa ki,és amíg nem teszed vissza,nem lesz startstop.Nem a gombbal,hanem a settingsben.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4435 Dátum: 2019.12.26 csütörtök, 21:13:40 »

nem kell.pipa ki,és amíg nem teszed vissza,nem lesz startstop.Nem a gombbal,hanem a settingsben.
Ez nem így van. Legalábbis az enyémben. Pont azt csinálja a menü is, mint a gomb.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4436 Dátum: 2019.12.26 csütörtök, 22:27:59 »

Ez nem így van. Legalábbis az enyémben. Pont azt csinálja a menü is, mint a gomb.
mindig a sajátomból indulok ki,ezekszerint ez is más... worship
Ebben az esetben diagcuccal lehet kikapcsolni.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #4437 Dátum: 2019.12.27 péntek, 00:40:53 »

mindig a sajátomból indulok ki,ezekszerint ez is más... worship
Ebben az esetben diagcuccal lehet kikapcsolni.

Pont ahogy mondod. pl forscanbe van ilyen, próbálni nem próbáltam csak láttam ilyen sort hogy start/stop enabled. (de lehet csak UCDS-el tudja PF)
Bizti övet lehet amúgy 5 vagy mennyi ki be csatolással, vagy diaggal. Persze bekapcsolni jobb, én pl bekapcsoltam anyóst mert mikor vettem ki volt és idegesít ha valaki nem kapcsolja be magát...
Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
bimbi76
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


E-mail
« Új hozzászólás #4438 Dátum: 2019.12.30 hétfő, 13:24:01 »

Pont ahogy mondod. pl forscanbe van ilyen, próbálni nem próbáltam csak láttam ilyen sort hogy start/stop enabled. (de lehet csak UCDS-el tudja PF)
Bizti övet lehet amúgy 5 vagy mennyi ki be csatolással, vagy diaggal. Persze bekapcsolni jobb, én pl bekapcsoltam anyóst mert mikor vettem ki volt és idegesít ha valaki nem kapcsolja be magát...
Köszi az öv ki iktatás siker, az 5 ki be jómegoldás. De a forscan-ban nem találok ilyen sort, lehet azért mert Beta verzió?
Naplózva
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #4439 Dátum: 2019.12.30 hétfő, 14:35:08 »

Köszi az öv ki iktatás siker, az 5 ki be jómegoldás. De a forscan-ban nem találok ilyen sort, lehet azért mert Beta verzió?
kb 10 évvel ezelőtt 7 éven át pizza futár voltam. Sose kapcsoltam be magam, ha elő is fordult, mert ellenőrzés volt, akkor is ahogy lehetett már kapcsoltam is ki magam. Valahogy zavart. Aztán jött egy másik barátnő, meg lehet a felnőtté válás is és azóta mindig be van kapcsolva. Ha pár métert is kell odébb gurulni és nem kapcsolom be, akkor a bekapcsolás hiánya zavar és nem fordítva, mint korábban.
Az öv nem csak a Te biztonságod miatt van, de a légzsák is úgy tud 100%osan működni úgy, hogy ne tegyen benned kárt. Ha olyan utasom van, akit zavar az öv, akkor is így kénytelen bekapcsolni magát, mert bimbammol, ami meg engem zavar. Bár az meg az ő felelősége, de akkoör se indulok el.
Egy szó mint száz, nem akarlak megtéríteni, de lehet a kiiktatása helyett a használatát lenne célszerű megszoknod. BalesetmentesÚjÉvetKívánok  Wink police angel
Naplózva

bimbi76
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


E-mail
« Új hozzászólás #4440 Dátum: 2019.12.30 hétfő, 18:30:35 »

kb 10 évvel ezelőtt 7 éven át pizza futár voltam. Sose kapcsoltam be magam, ha elő is fordult, mert ellenőrzés volt, akkor is ahogy lehetett már kapcsoltam is ki magam. Valahogy zavart. Aztán jött egy másik barátnő, meg lehet a felnőtté válás is és azóta mindig be van kapcsolva. Ha pár métert is kell odébb gurulni és nem kapcsolom be, akkor a bekapcsolás hiánya zavar és nem fordítva, mint korábban.
Az öv nem csak a Te biztonságod miatt van, de a légzsák is úgy tud 100%osan működni úgy, hogy ne tegyen benned kárt. Ha olyan utasom van, akit zavar az öv, akkor is így kénytelen bekapcsolni magát, mert bimbammol, ami meg engem zavar. Bár az meg az ő felelősége, de akkoör se indulok el.
Egy szó mint száz, nem akarlak megtéríteni, de lehet a kiiktatása helyett a használatát lenne célszerű megszoknod. BalesetmentesÚjÉvetKívánok  Wink police angel
Köszi a jó tanácsot. Szerintem mindenkinek a saját döntése kell hogy legyen az övcsatolás. Kamion sofőr vagyok, és láttam egy barátomat élve bent égni egy személykocsiban, nem tudta kicsatolni mi pedig nem tudtuk kivágni. Persze ez ritka eset, de nekem be égett a fejembe *** élőben ilyet átélni. Amúgy sűrűn csatolok én is, de rövid útra nem igen. Csak a saját épségemet kockáztatom. Szerintem. De teljesen igazad van. Buék neked is.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4441 Dátum: 2019.12.30 hétfő, 19:17:48 »

Köszi a jó tanácsot. Szerintem mindenkinek a saját döntése kell hogy legyen az övcsatolás. Kamion sofőr vagyok, és láttam egy barátomat élve bent égni egy személykocsiban, nem tudta kicsatolni mi pedig nem tudtuk kivágni. Persze ez ritka eset, de nekem be égett a fejembe *** élőben ilyet átélni. Amúgy sűrűn csatolok én is, de rövid útra nem igen. Csak a saját épségemet kockáztatom. Szerintem. De teljesen igazad van. Buék neked is.

Jól kezdted a mondatot. Szerinted.
Viszont a KRESZ szabályok nem szerinted vannak és a sikeres KRESZ vizsgával elfogadtad a szabályokat.  wave

A nem kicsatolós példa sajnos nagyon kevés a sok millió "öv miatt maradt életben" esettel szemben. Egyébként nem véletlenül javasolnak az autóban üvegtörő/öv vágó eszközt tartani.
Ha leszűkítjük egy emberre, akkor igen. A saját épségedet kockáztatod, ami önző dolog a családtagjaidra nézve! Ha éppen kitörik a nyakad a kormányon vagy a szélvédőn, hidd el, az nekik is rossz!
Rengeteg mérnök, hosszú évekig fejlesztett és fejleszt azért, hogy minél biztonságosabb legyen becsatolt övvel és légzsákokkal. Te meg nem kérsz belőle. Ez fura....

ui: Ha nem fog az öv az ölésbe és nem szorít bele....az előre eső fejre szemből 450-480 km/h-s sebességgel közeledik a légzsák, 0.03 s alatt. Hát ha nem más, az a pofon ölhet meg....  Cry



Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4442 Dátum: 2019.12.30 hétfő, 19:19:30 »

kb 10 évvel ezelőtt 7 éven át pizza futár voltam. Sose kapcsoltam be magam, ha elő is fordult, mert ellenőrzés volt, akkor is ahogy lehetett már kapcsoltam is ki magam. Valahogy zavart. Aztán jött egy másik barátnő, meg lehet a felnőtté válás is és azóta mindig be van kapcsolva. Ha pár métert is kell odébb gurulni és nem kapcsolom be, akkor a bekapcsolás hiánya zavar és nem fordítva, mint korábban.
Az öv nem csak a Te biztonságod miatt van, de a légzsák is úgy tud 100%osan működni úgy, hogy ne tegyen benned kárt. Ha olyan utasom van, akit zavar az öv, akkor is így kénytelen bekapcsolni magát, mert bimbammol, ami meg engem zavar. Bár az meg az ő felelősége, de akkoör se indulok el.
Egy szó mint száz, nem akarlak megtéríteni, de lehet a kiiktatása helyett a használatát lenne célszerű megszoknod. BalesetmentesÚjÉvetKívánok  Wink police angel


Már ecseteltem a legjobb és leggyorsabb megoldást.  Wink

http://mondeo.hu/index.php?topic=11284.msg1174381#msg1174381
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #4443 Dátum: 2019.12.30 hétfő, 19:33:39 »


Már ecseteltem a legjobb és leggyorsabb megoldást.  Wink

http://mondeo.hu/index.php?topic=11284.msg1174381#msg1174381

mint "majdnem" mindig Smiley
Naplózva

vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #4444 Dátum: 2019.12.30 hétfő, 20:28:34 »

mint "majdnem" mindig Smiley
https://www.aliexpress.com/item/32921583553.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6c24ce1fMQ1D50&algo_pvid=a20df62c-73e8-42f3-9fc6-5a0b732b9951&algo_expid=a20df62c-73e8-42f3-9fc6-5a0b732b9951-1&btsid=91a5118c-2925-4028-a06c-cfacb3dc2333&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1,searchweb201603_53

Ez is egy megoldás  integet2
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #4445 Dátum: 2019.12.30 hétfő, 20:58:09 »

Köszi a jó tanácsot. Szerintem mindenkinek a saját döntése kell hogy legyen az övcsatolás. Kamion sofőr vagyok, és láttam egy barátomat élve bent égni egy személykocsiban, nem tudta kicsatolni mi pedig nem tudtuk kivágni. Persze ez ritka eset, de nekem be égett a fejembe *** élőben ilyet átélni. Amúgy sűrűn csatolok én is, de rövid útra nem igen. Csak a saját épségemet kockáztatom. Szerintem. De teljesen igazad van. Buék neked is.
Ennél kicsit cizelláltabb a helyzet. Mert teljesen más lesz a baleset elbírálása, ha valaki meghal.
És bármelyikünkből lehet vétkes sofőr, belőlem is, belőled is, akinek aztán nem teljesen mindegy, hogy mivel áll a bíróság előtt.

Szerk:
https://www.youtube.com/watch?v=YiiTNeHa2-0

ebben a videóban van erről szó vhol, nincs kedvem most megkeresni.
Érdemes végignézni
« Utoljára szerkesztve: 2019.12.30 hétfő, 21:09:26 írta Ferqo » Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #4446 Dátum: 2019.12.30 hétfő, 23:34:00 »

Ennél kicsit cizelláltabb a helyzet. Mert teljesen más lesz a baleset elbírálása, ha valaki meghal.
És bármelyikünkből lehet vétkes sofőr, belőlem is, belőled is, akinek aztán nem teljesen mindegy, hogy mivel áll a bíróság előtt.

Szerk:
https://www.youtube.com/watch?v=YiiTNeHa2-0

ebben a videóban van erről szó vhol, nincs kedvem most megkeresni.
Érdemes végignézni


Jó videó!
8:00 és 16:55
Naplózva

N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #4447 Dátum: 2020.01.02 csütörtök, 16:40:05 »

Most azon vitáztok hogy hajlandó e becsatolni magát vagy hogy nem csipog a kocsi....mert a kettő nem ugyanaz. Ki lehet kapcsolni, nem sipákol, ettől még használhatja az övet...ahogy elő van írva.
Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #4448 Dátum: 2020.01.02 csütörtök, 20:50:36 »

Sziasztok.

Ilyet vagy hasonlót használ- e valaki itt, vagy valakinek az ismerőse??

Tapasztalatok érdekelnének.

https://www.aliexpress.com/item/32833668622.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.67285bf7dXD4lI&algo_pvid=2fb47955-fea5-4044-b89e-74efa5e81181&algo_expid=2fb47955-fea5-4044-b89e-74efa5e81181-0&btsid=2b617595-7d3d-4873-bde3-6c798af40d7e&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1,searchweb201603_53
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #4449 Dátum: 2020.01.02 csütörtök, 21:01:01 »


Elég gagyinak tűnik Sad
Naplózva
Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.082 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.