Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.23 kedd, 21:31:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK5 Általános kérdések  (Megtekintve 1567086 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #4750 Dátum: 2020.06.10 szerda, 17:49:57 »

Ja van egy srác aki csinálja(Predi) kb.100-150eft attól függ mit szeretnél.
Akit itt PowerFord néven ismernek
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4751 Dátum: 2020.06.10 szerda, 18:33:17 »

Ja van egy srác aki csinálja(Predi) kb.100-150eft attól függ mit szeretnél.
Azért inkább a haramada a 150-nek, vagy ennyire drága lett?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
ywerd
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222



« Új hozzászólás #4752 Dátum: 2020.06.10 szerda, 18:50:17 »

Azért inkább a haramada a 150-nek, vagy ennyire drága lett?
convers+,navi,+30LE ez így kerül ennyibe.
Naplózva

Ex:mk3 mondeo 2.0 benzin,yaris hybrid,c-zero,tesla model 3

Most:Tesla model Y long range
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4753 Dátum: 2020.06.10 szerda, 21:33:57 »

Ma visszatértem a mondo tulajdonosok táborába. Végül az első versenyző, a titanium-trend lett a nyertes. Nincs agyonextrázva, de ami kellhet az benne van. Még az is, ami nem (automatikus start-stop  falbav). Remélem sokáig együtt tudunk dolgozni. Mindjárt egy kérdés. Lehet, hogy volt róla szó, de nincs kedvem végiolvasni. Van lehetőség a menü magyarosítására?
Welcome. Látom a tiéd is NagySeGgű mint az enyém.  nyes
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4754 Dátum: 2020.06.11 csütörtök, 11:01:51 »

Welcome. Látom a tiéd is NagySeGgű mint az enyém.  nyes


Az. Tán flottás volt az is?
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4755 Dátum: 2020.06.11 csütörtök, 11:04:46 »

Akit itt PowerFord néven ismernek
Ő az?
http://mondeo.hu/index.php?action=profile;u=7488
Naplózva
pancsuri@freestart.hu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új hozzászólás #4756 Dátum: 2020.06.11 csütörtök, 16:28:59 »

Bal első kerék 1%-ot dől befele, amennyiben tényleg nem lehet állítani, mi a megoldás, hogy jó legyen?
Naplózva

2015. Mondeo MKV 2.0 TDCi Hatchback Titanium (total black)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4757 Dátum: 2020.06.11 csütörtök, 16:40:23 »

Bal első kerék 1%-ot dől befele, amennyiben tényleg nem lehet állítani, mi a megoldás, hogy jó legyen?

1%, mihez képest?  vigyor3

Ha viszont 1°, akkor az sem tragédia. Meg kell nézni a gyári értékeket. ( - 0.80°  +/- 0.75° )
Amennyiben nem közel azonos és/vagy nagymértékben eltér a jobb és bal oldali dőlés, úgy meg kell keresni az okát. A hibás futóműalkatrészt.
« Utoljára szerkesztve: 2020.06.11 csütörtök, 16:45:43 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
pancsuri@freestart.hu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új hozzászólás #4758 Dátum: 2020.06.11 csütörtök, 17:11:50 »

1%, mihez képest?  vigyor3

Ha viszont 1°, akkor az sem tragédia. Meg kell nézni a gyári értékeket. ( - 0.80°  +/- 0.75° )
Amennyiben nem közel azonos és/vagy nagymértékben eltér a jobb és bal oldali dőlés, úgy meg kell keresni az okát. A hibás futóműalkatrészt.
Ott a pont, 1°  worship. Jobb oldal gyári értéken (legyen +-00) baloldali 1°-ot dől befele (szerelő szerint)
Naplózva

2015. Mondeo MKV 2.0 TDCi Hatchback Titanium (total black)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4759 Dátum: 2020.06.11 csütörtök, 19:24:51 »

Ott a pont, 1°  worship. Jobb oldal gyári értéken (legyen +-00) baloldali 1°-ot dől befele (szerelő szerint)

....és a futómű mérő/beállító gép szerint mik az adatok?  Roll Eyes   Azt kérd el!  Cool

A jobb oldali sem lehet gyári értéken, hiszen az előbb írtam, hogy a gyári első kerékdőlés -0.80° és a tűrés +/- 0.75°.
Ahhoz, hogy gyári értéken legyen, pontosan -0.80°-nak kell lennie, ha tűréshatáron belül, akkor -0.05° és -1.55° közötti értéken lehet.
Természetesen, ahogy írtam a két oldal nagyban nem térhet el, főleg ellenkező tűrés irányban.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
andocs78
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új hozzászólás #4760 Dátum: 2020.06.11 csütörtök, 19:48:20 »

Sziasztok.Tudnátok segíteni MKV 2016 4db Gyári keréknyomás érzékelőt vettem be is szereltettem igaz nem márkaszervízben persze nem mutat adatot kézi könyvben az áll hogy reszet és menni kell vele és beáll hát nem.Ezt kell programozni?
Naplózva
andocs78
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új hozzászólás #4761 Dátum: 2020.06.11 csütörtök, 19:50:11 »

Ha kell csak szakszervízben lehet ?
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #4762 Dátum: 2020.06.11 csütörtök, 19:54:20 »

Igen
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4763 Dátum: 2020.06.11 csütörtök, 21:22:54 »

Ha kell csak szakszervízben lehet ?


Keresd Sakos főrumtársunk. Neki van ilyen cucca.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4764 Dátum: 2020.06.12 péntek, 21:00:22 »

Valaki tudja power_ford elérhetőségét? Lassan 2 hete nem volt itt.
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #4765 Dátum: 2020.06.12 péntek, 21:28:56 »

Valaki tudja power_ford elérhetőségét? Lassan 2 hete nem volt itt.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #4766 Dátum: 2020.06.12 péntek, 21:36:21 »

convers+,navi,+30LE ez így kerül ennyibe.

És erre vállal valamiféle "garanciát"?  Vagy csak felteszi/megcsinálja, aztán ha valami váratlan gond lenne ami miatt pl. márkaszervizbe kell vinni a kocsit, majd ott rájönnek hogy módosítva van, bukod a garanciát?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #4767 Dátum: 2020.06.13 szombat, 14:10:15 »

Midenkinek aki segített megtalálni az új társamat (és annak is aki nem) , köszönöm!  worship worship
Remélem ugyanannyira semennyi bajom nem lesz vele, mint az elődjével.

http://varcsa.hu/mondeo.jpg
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4768 Dátum: 2020.06.13 szombat, 16:31:21 »

Midenkinek aki segített megtalálni az új társamat (és annak is aki nem) , köszönöm!  worship worship
Remélem ugyanannyira semennyi bajom nem lesz vele, mint az elődjével.

http://varcsa.hu/mondeo.jpg

Nice. Sok baleset- és meghibásodásmentes km-t.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4769 Dátum: 2020.06.14 vasárnap, 18:47:52 »

Valaki elmagyarázhatná értelmesen, hogy hogy működik ez a start-stop rendszer, mert nekem eddig 3szor állította le az autót, mindháromszor akkor, amikor nem kellett volna. Természetesen az újraindításra meg nagy ívben tett. Mindhárom alkalommal még gurult az autó. Tudom, hogy ki lehet kapcsolni, de jó lenne tudni, hogy hogy működik. Megcsináltam, ami a leírásban szerepel, de nem történt semmi.
« Utoljára szerkesztve: 2020.06.14 vasárnap, 18:53:04 írta Lacika71 » Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4770 Dátum: 2020.06.14 vasárnap, 19:45:45 »

Valaki elmagyarázhatná értelmesen, hogy hogy működik ez a start-stop rendszer, mert nekem eddig 3szor állította le az autót, mindháromszor akkor, amikor nem kellett volna. Természetesen az újraindításra meg nagy ívben tett. Mindhárom alkalommal még gurult az autó. Tudom, hogy ki lehet kapcsolni, de jó lenne tudni, hogy hogy működik. Megcsináltam, ami a leírásban szerepel, de nem történt semmi.
Nem értem a problémát. A start-stop rendszer működése pofonegyszerű. Ha megállsz a lámpánál, leállítja a motort, amikor tovább akarsz menni, akkor meg beindítja. Mit találtál a leírásban? Csak egy gombot kell megnyomni a középkonzolon, ami tiltja a start/stop-ot, de csak átmenetileg.

Ha leáll a motor és nem indul újra, az nem a start-stop rendszer sajátos működése, hanem hiba.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4771 Dátum: 2020.06.14 vasárnap, 21:45:50 »

Nem értem a problémát. A start-stop rendszer működése pofonegyszerű. Ha megállsz a lámpánál, leállítja a motort, amikor tovább akarsz menni, akkor meg beindítja. Mit találtál a leírásban? Csak egy gombot kell megnyomni a középkonzolon, ami tiltja a start/stop-ot, de csak átmenetileg.

Ha leáll a motor és nem indul újra, az nem a start-stop rendszer sajátos működése, hanem hiba.

Ha hiba, akkor hibaüzenetnek is kellene lennie nem? Nem volt semmilyen hibaüzenet.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4772 Dátum: 2020.06.14 vasárnap, 21:56:58 »

Ha hiba, akkor hibaüzenetnek is kellene lennie nem? Nem volt semmilyen hibaüzenet.

Nem.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #4773 Dátum: 2020.06.15 hétfő, 09:01:54 »

Valaki elmagyarázhatná értelmesen, hogy hogy működik ez a start-stop rendszer, mert nekem eddig 3szor állította le az autót, mindháromszor akkor, amikor nem kellett volna. Természetesen az újraindításra meg nagy ívben tett. Mindhárom alkalommal még gurult az autó. Tudom, hogy ki lehet kapcsolni, de jó lenne tudni, hogy hogy működik. Megcsináltam, ami a leírásban szerepel, de nem történt semmi.

Üdv!

Szerintem kizárt, hogy gurulás közben állítsa le. Ilyet még egy kis Corsánál sem csinál. Biztos vagyok benne, hogy bemenő jelként a "STOP"-hoz a kerekek fordulása, vagy inkább teljes állása kell (ha egy picit is forog a "Start-stop"-ból nem lesz STOP). A "leírásban" biztosan nincs részletezve, hogy mi mindennek, milyen alapfeltételeknek kell fennállniuk, hogy először STOP, majd (pedálérintésnél) START legyen.

Én pl. azt sem értem, hogy ezt miért kell egyeseknek a különböző modulokban piszkálgatniuk. Könnyen meg lehet szokni és úgy kezelni, ahogy az neked megfelelő. Ha nem akarod működtetni a következő (általad történő) motor leállásig, akkor ott a lehetőség a kikapcsra a középső konzolon. Ha menet közben (olyan közlekedési helyzetben vagy) akkor pedig tetszés szerint kikapcsolhatod, vagy élesítheted. A kocsi (ha persze minden bemenő adat rendben fennáll) teszi a dolgát.

(csak érdekesség: a múltkor a család egyik kedves hölgybarátjával közlekedtünk egy SKODA SCALA-val, araszolgattunk a dugóba és őt egyáltalán nem zavarta, hogy azon a 100m távon a start-stop vagy 25x leállította, majd újraindította a járgányt. Persze tudom itt megint elő lehet hozni, hogy micsoda terhelés ennek, meg annak az alkatrésznek, de ha valami ebben a láncban megadja magát, akkor csere oszt kész)
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4774 Dátum: 2020.06.15 hétfő, 12:19:36 »

Ha hiba, akkor hibaüzenetnek is kellene lennie nem? Nem volt semmilyen hibaüzenet.
Egyáltalán start-stop-os az autó?Mit látsz a műszerfalon, amikor így leáll a motor? Csak a start-stop kis zöld ikonja világít vagy piros lámpák (pl. olajnyomás is)?
Magyarul tényleg a start-stop állította le azt a motort vagy simán lefulladt? Én az utóbbira hajlok.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
pancsuri@freestart.hu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új hozzászólás #4775 Dátum: 2020.06.15 hétfő, 20:45:06 »

Valaki elmagyarázhatná értelmesen, hogy hogy működik ez a start-stop rendszer, mert nekem eddig 3szor állította le az autót, mindháromszor akkor, amikor nem kellett volna. Természetesen az újraindításra meg nagy ívben tett. Mindhárom alkalommal még gurult az autó. Tudom, hogy ki lehet kapcsolni, de jó lenne tudni, hogy hogy működik. Megcsináltam, ami a leírásban szerepel, de nem történt semmi.
https://dasblog.hu/2016/08/15/minden_amit_a_start-stop_rendszerrol_tudni_kell
Naplózva

2015. Mondeo MKV 2.0 TDCi Hatchback Titanium (total black)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4776 Dátum: 2020.06.15 hétfő, 21:07:09 »



Hát ez nem "minden"....  eplus2

Vannak általános dolgok/feltételek és vannak gyártó/típus specifikus feltételek is.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4777 Dátum: 2020.06.15 hétfő, 23:18:50 »

Na, ma kipróbáltam újra azt, amit a kezelési könyv  ír. Megálltam az autóval, üresbe tettem, felengedtem a kuplungot és nem történt semmi. A műszerfalon az fuel economy menüben írja, hogy a motor jár (engin on), ha a középkonzolon kikapcsolom, akkor kiírja, hogy kikapcsolva driver által, de semmi egyéb.  A középkonzolon sárgán világít az off felirat, ha ki van kapcsolva. Akkor most van benne vagy nincs?
« Utoljára szerkesztve: 2020.06.15 hétfő, 23:49:12 írta Lacika71 » Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4778 Dátum: 2020.06.16 kedd, 00:06:56 »

Na, ma kipróbáltam újra azt, amit a kezelési könyv  ír. Megálltam az autóval, üresbe tettem, felengedtem a kuplungot és nem történt semmi. A műszerfalon az fuel economy menüben írja, hogy a motor jár (engin on), ha a középkonzolon kikapcsolom, akkor kiírja, hogy kikapcsolva driver által, de semmi egyéb.  A középkonzolon sárgán világít az off felirat, ha ki van kapcsolva. Akkor most van benne vagy nincs?

Ha van kikapcsoló gomb, akkor van benne. De amúgy is van a felszereltségében....alvázszám szerint.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #4779 Dátum: 2020.06.16 kedd, 06:26:24 »

Na, ma kipróbáltam újra azt, amit a kezelési könyv  ír. Megálltam az autóval, üresbe tettem, felengedtem a kuplungot és nem történt semmi. A műszerfalon az fuel economy menüben írja, hogy a motor jár (engin on), ha a középkonzolon kikapcsolom, akkor kiírja, hogy kikapcsolva driver által, de semmi egyéb.  A középkonzolon sárgán világít az off felirat, ha ki van kapcsolva. Akkor most van benne vagy nincs?
Ez nálam úgy van (gyárilag), hogy autó megáll, üresbe a váltó, kupplung felenged és leáll az autó. A műszerfalon zöld nagy "A" betű karikába. na ezt tudom a középkonzolon kikapcsolni. Kikapcsolásig zölden világít gomb, majd sehogy. Ennyi.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
ambushka
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új hozzászólás #4780 Dátum: 2020.06.16 kedd, 07:52:44 »

Na, ma kipróbáltam újra azt, amit a kezelési könyv  ír. Megálltam az autóval, üresbe tettem, felengedtem a kuplungot és nem történt semmi. A műszerfalon az fuel economy menüben írja, hogy a motor jár (engin on), ha a középkonzolon kikapcsolom, akkor kiírja, hogy kikapcsolva driver által, de semmi egyéb.  A középkonzolon sárgán világít az off felirat, ha ki van kapcsolva. Akkor most van benne vagy nincs?

A váltónál ott van az A betű bekarikázva gomb?  nyes
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4781 Dátum: 2020.06.16 kedd, 08:53:41 »

A váltónál ott van az A betű bekarikázva gomb?  nyes

Szerinted ennyire hülye vagyok?

"ha a középkonzolon kikapcsolom, akkor kiírja, hogy kikapcsolva driver által, de semmi egyéb.  A középkonzolon sárgán világít az off felirat, ha ki van kapcsolva."

« Utoljára szerkesztve: 2020.06.16 kedd, 09:28:38 írta Lacika71 » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #4782 Dátum: 2020.06.16 kedd, 09:04:46 »

Na, ma kipróbáltam újra azt, amit a kezelési könyv  ír. Megálltam az autóval, üresbe tettem, felengedtem a kuplungot és nem történt semmi. A műszerfalon az fuel economy menüben írja, hogy a motor jár (engin on), ha a középkonzolon kikapcsolom, akkor kiírja, hogy kikapcsolva driver által, de semmi egyéb.  A középkonzolon sárgán világít az off felirat, ha ki van kapcsolva. Akkor most van benne vagy nincs?
vannak feltételei,akku állapota,vízhőfok,stb.Nem minden esetben állítja le.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #4783 Dátum: 2020.06.16 kedd, 10:20:59 »

vannak feltételei,akku állapota,vízhőfok,stb.Nem minden esetben állítja le.

Én is így vettem észre, több csillag együttállása szükséges a leállításhoz, amúgy nekem a kikapcsoló gomb a második amit megnyomok beszállás után.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4784 Dátum: 2020.06.16 kedd, 13:23:24 »

vannak feltételei,akku állapota,vízhőfok,stb.Nem minden esetben állítja le.

És ha a feltételek nem állnak fenn, akkor a zöldülő A betű nem zöldül meg és áthúzottá válik.
Illetve a start-stop funkció az indítást követően csak akkor aktiválódik, ha elért az autó már egyszer egy bizonyos sebességet, tehát ha pl. kigurulsz a garázsból és becsukod a kertkaput, akkor még nem működik, kivéve, ha qva hosszú a bejáród és simán felgyorsulsz ott.
(Nekem mínusz 62 fokban az első saroknál is képes leállítani.)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4785 Dátum: 2020.06.16 kedd, 14:48:36 »

És ha a feltételek nem állnak fenn, akkor a zöldülő A betű nem zöldül meg és áthúzottá válik.
Illetve a start-stop funkció az indítást követően csak akkor aktiválódik, ha elért az autó már egyszer egy bizonyos sebességet, tehát ha pl. kigurulsz a garázsból és becsukod a kertkaput, akkor még nem működik, kivéve, ha qva hosszú a bejáród és simán felgyorsulsz ott.
(Nekem mínusz 62 fokban az első saroknál is képes leállítani.)

Ott megfagy, - 62 foknál, azért áll meg.  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4786 Dátum: 2020.06.16 kedd, 15:09:45 »

Ott megfagy, - 62 foknál, azért áll meg.  hehe

Igazából be sem indul.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #4787 Dátum: 2020.06.16 kedd, 18:26:03 »

vannak feltételei,akku állapota,vízhőfok,stb.Nem minden esetben állítja le.

Üdv!

Sőt! Nem minden esetben várja meg hogy pedálérintéssel te ébreszd fel. Ma is volt egy ilyen esetem (az elbambult pillanatnyi állapotomból fel is rezzenek), hosszúúúúúú piros, szakadó eső, klíma be, LED be, ablaktörlők be, rádió be - a kocsi szépen leállítja magát (engedem, mert látom, hogy tovább fogunk állni). Ilyenkor természetesen spórolósabbra vesz amit csak tud (pl. ventilátor fokozat), de amikor úgy érzi úgy kb. 40s után, hogy a sokminden bekapcsolt fogyasztóval már a STANDBY üzemmódban nem bír, önmaga is feléleszti a járgányt (anélkül, hogy bármihez is értél volna). A rendszer teszi a dolgát! Oszt vannak olyan helyzetek is, amikor én úgy érzem, hogy bekapcsolhatna, de nem teszi - valami a bemenő adatoknál hiányos..

A kis CORSA pl. akkor is feléleszti, ha kinyitom a vezető oldali ajtót, a Mondi az ajtónyitásra nem.

Nem kell ezen annyit filózni, de bármilyen figyelmesen is olvasom Lacika ezirányú hozzászólásait, valahogy nem tiszta a kép előttem, hogy mit lát. Csütörtökön BP-n vagyok és lesz egy kis időm délelőtt, akár össze is futhatunk, ha a 11. ker környékén mozognál és megnézem, hogy mi nem egyértelmű...
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4788 Dátum: 2020.06.16 kedd, 19:21:42 »

Üdv!

Sőt! Nem minden esetben várja meg hogy pedálérintéssel te ébreszd fel. Ma is volt egy ilyen esetem (az elbambult pillanatnyi állapotomból fel is rezzenek), hosszúúúúúú piros, szakadó eső, klíma be, LED be, ablaktörlők be, rádió be - a kocsi szépen leállítja magát (engedem, mert látom, hogy tovább fogunk állni). Ilyenkor természetesen spórolósabbra vesz amit csak tud (pl. ventilátor fokozat), de amikor úgy érzi úgy kb. 40s után, hogy a sokminden bekapcsolt fogyasztóval már a STANDBY üzemmódban nem bír, önmaga is feléleszti a járgányt (anélkül, hogy bármihez is értél volna). A rendszer teszi a dolgát! Oszt vannak olyan helyzetek is, amikor én úgy érzem, hogy bekapcsolhatna, de nem teszi - valami a bemenő adatoknál hiányos..

A kis CORSA pl. akkor is feléleszti, ha kinyitom a vezető oldali ajtót, a Mondi az ajtónyitásra nem.

Nem kell ezen annyit filózni, de bármilyen figyelmesen is olvasom Lacika ezirányú hozzászólásait, valahogy nem tiszta a kép előttem, hogy mit lát. Csütörtökön BP-n vagyok és lesz egy kis időm délelőtt, akár össze is futhatunk, ha a 11. ker környékén mozognál és megnézem, hogy mi nem egyértelmű...

Köszi, annyira nem izgat a dolog. A jövő 7en úgyis szerviz, akkor megkérdezem, hogy valami kínja van-e, vagy csak ktsögösködik. Annyi a lényeg, hogy sz@rik mindenre az autó. Majd ő eldönti, hogy leállíttja-e az autót (leginkább nem) vagy sem. Csak annyit látok, hogy kiírja azt, amit ki kell írnia, de mégsem teszi a dolgát.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4789 Dátum: 2020.06.16 kedd, 20:24:32 »

A kis CORSA pl. akkor is feléleszti, ha kinyitom a vezető oldali ajtót, a Mondi az ajtónyitásra nem.

Az enyém igen. Elég hülye fícsör.
Ha megy a klíma, akkor is időnként beindul, ami mondjuk jogos, mert pillanatok alatt felmelegszik az utastér álló motornál.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #4790 Dátum: 2020.06.17 szerda, 13:32:05 »

vannak feltételei,akku állapota,vízhőfok,stb.Nem minden esetben állítja le.

Övednek is be kell lennie csatolva  worship
Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
pancsuri@freestart.hu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új hozzászólás #4791 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 14:09:28 »

Milyen hibára utalhat a villáskulcs?
Naplózva

2015. Mondeo MKV 2.0 TDCi Hatchback Titanium (total black)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4792 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 14:22:45 »

Milyen hibára utalhat a villáskulcs?
[img]https://kepkuldes.com/images/0b549f5c6191693c63baae9174b2d4de.mdimg]

Nagyon sok mindenre.
Műszeres diagnosztika, de még az sem biztos, hogy talál valamit ha éppen nincs kint a jelzés.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #4793 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 14:26:06 »

És erre vállal valamiféle "garanciát"?  Vagy csak felteszi/megcsinálja, aztán ha valami váratlan gond lenne ami miatt pl. márkaszervizbe kell vinni a kocsit, majd ott rájönnek hogy módosítva van, bukod a garanciát?

Erre valaki?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #4794 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 15:35:17 »

Erre valaki?
Milyen garanciát vállalna? Nem szakszervíz, vagy ilyesmi.

Talán annyi, hogy az itt olvasottak alapján még nem bukta senki a garit, mert vagy nem nézik vagy nem érdekli őket vagy...
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #4795 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 18:19:25 »

Milyen garanciát vállalna? Nem szakszervíz, vagy ilyesmi.

Talán annyi, hogy az itt olvasottak alapján még nem bukta senki a garit, mert vagy nem nézik vagy nem érdekli őket vagy...


Tehát ő megcsinálja 150ezerért, aztán ha véletlenül mégis nézik hogy miért is magyar a menü és emiatt bukod a garit, vagy pl. egy kijelző javítást neked kell fizetni, akkor így jártál. Arról már ne is beszéljünk, hogy mi van ha egy baleset után észreveszik hogy egy 180lovas szoftver van rajta "illegálisan" a gyári helyett, vajon mi lesz az ügy kimenetele.

Kész haszon. vigyor3 wave
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
pancsuri@freestart.hu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új hozzászólás #4796 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 19:11:03 »

Tehát ő megcsinálja 150ezerért, aztán ha véletlenül mégis nézik hogy miért is magyar a menü és emiatt bukod a garit, vagy pl. egy kijelző javítást neked kell fizetni, akkor így jártál. Arról már ne is beszéljünk, hogy mi van ha egy baleset után észreveszik hogy egy 180lovas szoftver van rajta "illegálisan" a gyári helyett, vajon mi lesz az ügy kimenetele.

Kész haszon. vigyor3 wave
Aki vállalja ezt, vállalja azt is. (nem kötelező)
Naplózva

2015. Mondeo MKV 2.0 TDCi Hatchback Titanium (total black)
sefi62
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új hozzászólás #4797 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 19:30:02 »

sziasztok ! Mk5 hybrid 2.0 2019-es hez keresek magyar nyelvű kezelési utasitás könyvet,nem online-t.Köszi
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #4798 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 20:17:09 »

Tehát ő megcsinálja 150ezerért, aztán ha véletlenül mégis nézik hogy miért is magyar a menü és emiatt bukod a garit, vagy pl. egy kijelző javítást neked kell fizetni, akkor így jártál. Arról már ne is beszéljünk, hogy mi van ha egy baleset után észreveszik hogy egy 180lovas szoftver van rajta "illegálisan" a gyári helyett, vajon mi lesz az ügy kimenetele.

Kész haszon. vigyor3 wave
Ez ilyen.
Ha kell a nagyobb teljesítmény/okosított magyar menü, az számoljon azzal, ha bukta van, akkor bukta van.
Amúgy szerintem egy baleset után aligha érdekel bárkit is, hogy nagyobb volt-e a teljesítménye az autónak, mint a gyári.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
ywerd
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222



« Új hozzászólás #4799 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 20:49:46 »

Tehát ő megcsinálja 150ezerért, aztán ha véletlenül mégis nézik hogy miért is magyar a menü és emiatt bukod a garit, vagy pl. egy kijelző javítást neked kell fizetni, akkor így jártál. Arról már ne is beszéljünk, hogy mi van ha egy baleset után észreveszik hogy egy 180lovas szoftver van rajta "illegálisan" a gyári helyett, vajon mi lesz az ügy kimenetele.

Kész haszon. vigyor3 wave
Milyen garanciára gondolsz?Használt autón milyen garancia van?Az új autón mit befolyásol az,hogy milyen nyelv van feltöltve,kevesebb lesz az átrozsdásodás ellen gari? Huh?
Ha összetört a kijelződ arra nincs semmilyen gari.Mindegyik mondeo 180le csak a ford lebutítja 150le-re.
Az unióban nincs az "ügynek" semmilyen kimenetele,itt nálunk ha a madár lesz@rja a kocsid már bukod a garanciád.
Naplózva

Ex:mk3 mondeo 2.0 benzin,yaris hybrid,c-zero,tesla model 3

Most:Tesla model Y long range
Oldalak: 1 ... 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.059 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.