Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 21:17:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK5 Általános kérdések  (Megtekintve 1574513 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #900 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 15:08:16 »


Amire kicsit jobban kitérnék, az a fényszóró. Akit már lepett meg kivilágítatlan biciklis, lovaskocsi, vagy éppen szarvas az éjszaka közepén, az tudja, hogy mennyire hasznos dolog egy jó fényszóró. Adaptívnak hívják ugyan, de talán csak a kanyarkövetős része működik rendesen. Alap esetben 2 led világít előre, és van egy harmadik, amelyik a kanyarodó fényt hivatott képviselni. Mondanom sem kell, hogy gyakorlatilag semmit nem ér. Sokáig azt hittem, hogy rossz. Majd kiderült, hogy nem az, de csak akkor látni, ha szemben állok magammal, vagy egy tükröződő felületen 
Az adaptív részéből a városi (széles) világítás teljesen felesleges, ráadásul ha ilyenkor felkapcsolom a reflektort nagyon szórt fényt ad, és ez nem épp előnyös. Autópályán, vagy autóúton  túl közel világít, és a fényerejét sem emeli meg. Nagyobb tempónál csak reflektorral lehet nyugodtan autózni. Ez teljesen érthetetlen számomra. Fényerő tekintetében szintén gyengusz. Reflektornál is sokszor van olyan érzésem, hogy valami elnyeli a fényt ami kijön a lámpából  Huh?
Egy jobb xenon, de még talán egy halogén is tönkreveri, ami szerintem ultraciki.




Ennek nem nagyon örülök, mert a csomag amelyben ezt megrendeltem és csak emiatt, nem 2 fillér...  szomoru1
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #901 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 15:58:45 »

Ennek nem nagyon örülök, mert a csomag amelyben ezt megrendeltem és csak emiatt, nem 2 fillér...  szomoru1
Nem tudok mit mondani. Attól nem kell félni, hogy nem látni vele a sötétben, de sajnos csodát sem szabad várni tőle.

Milyet rendeltél és hol?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #902 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 16:24:32 »

Nem tudok mit mondani. Attól nem kell félni, hogy nem látni vele a sötétben, de sajnos csodát sem szabad várni tőle.

Milyet rendeltél és hol?

s-max
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #903 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 16:30:10 »

s-max

S-maxot is lehet ezzel a fényszóróval rendelni? Abban szerintem más a formája, lehet, hogy jobban is világít. De akkor engem megüt a guta Cheesy
Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #904 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 16:41:10 »

Fusion. És nem Mondeo.

jessz
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #905 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 16:42:34 »

S-maxot is lehet ezzel a fényszóróval rendelni? Abban szerintem más a formája, lehet, hogy jobban is világít. De akkor engem megüt a guta Cheesy

Hogy a viharba ne lehetne...

Titanium X csomag 4-ben rendeltem meg:
Adaptív LED fényszórók, LED autómatikus menetfénycsíkok
kulcsnélküli ajtnyitó és indítórendszer
elektromos csomagtérajtó, nyitásérzékelő a lökhárító alatt
bőr kárpit
elektronyos 10 irányos első két ülés, fűthető, memóriás
memóriás tükrök

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #906 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 18:44:24 »

Hogy a viharba ne lehetne...

Titanium X csomag 4-ben rendeltem meg:
Adaptív LED fényszórók, LED autómatikus menetfénycsíkok
kulcsnélküli ajtnyitó és indítórendszer
elektromos csomagtérajtó, nyitásérzékelő a lökhárító alatt
bőr kárpit
elektronyos 10 irányos első két ülés, fűthető, memóriás
memóriás tükrök



Tyű, gratulálok. Mik lesznek még benne? nameg mikor jön meg, mert szívesen megnézném.

De ahogy nézem a lámpa formája más, hátha jobb lesz. Egyébként hidegen alapjáraton, vagy rázós úton a lámpa úgy remeg, mint a régi ifa lámpa Cheesy Nem vicc, megyek majd megnézetni.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #907 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 18:51:24 »

Tyű, gratulálok. Mik lesznek még benne? nameg mikor jön meg, mert szívesen megnézném.

De ahogy nézem a lámpa formája más, hátha jobb lesz. Egyébként hidegen alapjáraton, vagy rázós úton a lámpa úgy remeg, mint a régi ifa lámpa Cheesy Nem vicc, megyek majd megnézetni.

http://mondeo.hu/index.php?topic=21765.msg1024850#msg1024850
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #908 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 19:22:12 »


Közben pont megtaláltam. Jó kis autó lesz.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #909 Dátum: 2015.11.09 hétfő, 09:45:07 »

Itt a megoldás a csúnya kipuffra...

http://www.ford-accessories.co.uk/mondeo/2014/styling/body-design#

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #910 Dátum: 2015.11.09 hétfő, 14:13:02 »

Ha jöttél volna pénteken, tudnád, hogyha a lóerőt nem befolyásolja, akkor nem érdekel... Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
mrsherrey
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 353



« Új hozzászólás #911 Dátum: 2015.11.09 hétfő, 14:27:43 »

Ha jöttél volna pénteken, tudnád, hogyha a lóerőt nem befolyásolja, akkor nem érdekel... Cheesy

 taps taps taps
Naplózva

2003/07 DURATEC 1.8 125 LE (BWY) TREND - OCTANE BLUE
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #912 Dátum: 2015.11.09 hétfő, 14:53:54 »

Ha jöttél volna pénteken, tudnád, hogyha a lóerőt nem befolyásolja, akkor nem érdekel... Cheesy
Neked cápaantennád, meg kamu jobboldali kipufogód van  vigyor3 Ezek hány plusz LE-t adnak?  hehe
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #913 Dátum: 2015.11.09 hétfő, 17:21:04 »

Neked cápaantennád, meg kamu jobboldali kipufogód van  vigyor3 Ezek hány plusz LE-t adnak?  hehe
Most mellélőttél Te, Moderátorzsiráf,  ugyanis nem rólam van szó... Ha nem mentetek volna olyan korán kajálni, akkor Te is küldted volna a  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #914 Dátum: 2015.11.10 kedd, 09:27:31 »

Most mellélőttél Te, Moderátorzsiráf,  ugyanis nem rólam van szó... Ha nem mentetek volna olyan korán kajálni, akkor Te is küldted volna a  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Jah, tényleg. Nálad csak a teniszlabda a vonóhorgon adhat erőt, és mindent lebíró akaratot  nyes
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #915 Dátum: 2015.11.10 kedd, 09:48:23 »

Jah, tényleg. Nálad csak a teniszlabda a vonóhorgon adhat erőt, és mindent lebíró akaratot  nyes

Offoljatok az mk3 benzinmotorok topicban. Az úgyis tele van xarral...  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #916 Dátum: 2015.11.10 kedd, 16:02:41 »

Offoljatok az mk3 benzinmotorok topicban. Az úgyis tele van xarral...  hehe
Azt tudjuk, de Te azért elég nagy rizikót vállaltál be... Mk5 smaxiról nincs sok tapasztalat...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #917 Dátum: 2015.11.10 kedd, 22:04:28 »

Azt tudjuk, de Te azért elég nagy rizikót vállaltál be... Mk5 smaxiról nincs sok tapasztalat...

Bocsi, hogy beledumálok, de 5 év garival és az előd ismeretében nem hiszem, hogy nagy a rizikó.
Naplózva
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #918 Dátum: 2015.11.20 péntek, 17:21:08 »

Sziasztok,

Van egy találós kérdésem. Mennyi egy Mondeo éves normál szervize 5% kedvezménnyel?
Iránymutatóként itt egy kép. Mondom iránymutatóként.


Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #919 Dátum: 2015.11.20 péntek, 18:05:47 »

mk4nél a standard 20ekm szervíz kb. 70eft +vmi assistans is van benne...
Reklám ide vagy oda, vmi úgy is kitalálnak... abból 5% kedvezmény...
Tehát kb. 70eftből megúszható ez is...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #920 Dátum: 2015.11.20 péntek, 18:23:07 »

Ennyire azért nem szaladt el velük a ló. De mikor 6% engedménnyel 55 ezer volt a számla, megkérdeztem, hogy ez vajon hogy is van. No ekkor kaptam még kedvezményt, így lett 48 ezer. Ez egyébként kimeríti a csalás vagy megtévesztés esetét. Na mindegy, ez magyarország.

Egy érdekesség. A kocsim lámpája rossz úton rezeg. Kiderült, hogy konstrukciós hiba, írtak a fordnak. Na de ez eddig senkinek nem tűnt fel?
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #921 Dátum: 2015.11.20 péntek, 18:35:42 »

Ennyire azért nem szaladt el velük a ló. De mikor 6% engedménnyel 55 ezer volt a számla, megkérdeztem, hogy ez vajon hogy is van. No ekkor kaptam még kedvezményt, így lett 48 ezer. Ez egyébként kimeríti a csalás vagy megtévesztés esetét. Na mindegy, ez magyarország.

Egy érdekesség. A kocsim lámpája rossz úton rezeg. Kiderült, hogy konstrukciós hiba, írtak a fordnak. Na de ez eddig senkinek nem tűnt fel?
Várd ki, míg I-BT megveszi az smaxit. Bármi ilyen garanciális/konstrukciós esetben a kékséget is kipereli fordból.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #922 Dátum: 2015.11.20 péntek, 18:51:44 »

Várd ki, míg I-BT megveszi az smaxit. Bármi ilyen garanciális/konstrukciós esetben a kékséget is kipereli fordból.

Egyelőre nincs szükség perre, nagyon segítőkészek a szervízben. Meglátjuk mi lesz belőle. Az Opelnál ugyanez már másképp zajlott. Ott semmiről nem hallottak még, és mindent én tettem tönkre.
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #923 Dátum: 2015.11.20 péntek, 19:09:06 »

...

Egy érdekesség. A kocsim lámpája rossz úton rezeg. Kiderült, hogy konstrukciós hiba, írtak a fordnak. Na de ez eddig senkinek nem tűnt fel?

Tudod ez olyan dolog, mint aminél az MK4nél a falnak mentem: sokszázezer csillagos törésteszt meg évekig tesztelték, meg minden; erre pályatempónál esőben pörög a víz az oldalsó tükrök előtt az oldalüvegen. De Fordék szerint ez így rendben van, mert ha ez miatt elkhúrok egy sávváltást, s miszlikre töröm a kocsit, akkor nem lesz semmi bajom, mert amúgy 5csillagos a kocsi...
Megelőző biztonság: 0 csillag.
 smile
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #924 Dátum: 2015.11.20 péntek, 20:28:11 »

Tudod ez olyan dolog, mint aminél az MK4nél a falnak mentem: sokszázezer csillagos törésteszt meg évekig tesztelték, meg minden; erre pályatempónál esőben pörög a víz az oldalsó tükrök előtt az oldalüvegen. De Fordék szerint ez így rendben van, mert ha ez miatt elkhúrok egy sávváltást, s miszlikre töröm a kocsit, akkor nem lesz semmi bajom, mert amúgy 5csillagos a kocsi...
Megelőző biztonság: 0 csillag.
 smile

Ennél is pörög a víz, de eddig nem zavart. De most majd figyelem Smiley
Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #925 Dátum: 2015.11.23 hétfő, 16:30:17 »

TC megint jól megdícsérte az ötöst:

"A Mazda 6 jobb autó. Ha jól emlékszem, abban is vannak elektronikai kreténségek, de a vasak szintjén, a gépészet terén az egy más minőség. A Passat, hát az ugye a Passat, az etalon. A Mondeónál és Insigniánál egyértelműen jobb, de a Citroën C5 nálam még mindig friss dizájn, és kiváltképpen nirvánisztikusabb vezetési élmény. A Talisman legnagyobb baja, hogy alapárban körülbelül egymillióval indul olcsóbban, mint az Espace, csak az Espace valahogy túl jól sikerült. És ha valaki Renault-t venne tíz-egynéhány millióért, továbbra is csak az Espace-t ajánlgatnám neki."

A teljes cikk: http://totalcar.hu/tesztek/2015/11/23/renault_talisman/
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #926 Dátum: 2015.11.23 hétfő, 17:17:18 »

TC megint jól megdícsérte az ötöst:

"A Mazda 6 jobb autó. Ha jól emlékszem, abban is vannak elektronikai kreténségek, de a vasak szintjén, a gépészet terén az egy más minőség. A Passat, hát az ugye a Passat, az etalon. A Mondeónál és Insigniánál egyértelműen jobb, de a Citroën C5 nálam még mindig friss dizájn, és kiváltképpen nirvánisztikusabb vezetési élmény. A Talisman legnagyobb baja, hogy alapárban körülbelül egymillióval indul olcsóbban, mint az Espace, csak az Espace valahogy túl jól sikerült. És ha valaki Renault-t venne tíz-egynéhány millióért, továbbra is csak az Espace-t ajánlgatnám neki."

A teljes cikk: http://totalcar.hu/tesztek/2015/11/23/renault_talisman/

És most nem mind1.
Mint az közismert: a mondeo a legjobb ár-érték arányú középkategóriás autó. Lehet, hogy egy passat vagy superb jobb (ha egyáltalán... és ez ízlés kérdese), de biztosan nem olcsóbb.
Innentől kezdve meg...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #927 Dátum: 2015.11.24 kedd, 10:40:13 »

TC megint jól megdícsérte az ötöst:

"A Mazda 6 jobb autó. Ha jól emlékszem, abban is vannak elektronikai kreténségek, de a vasak szintjén, a gépészet terén az egy más minőség. A Passat, hát az ugye a Passat, az etalon. A Mondeónál és Insigniánál egyértelműen jobb, de a Citroën C5 nálam még mindig friss dizájn, és kiváltképpen nirvánisztikusabb vezetési élmény. A Talisman legnagyobb baja, hogy alapárban körülbelül egymillióval indul olcsóbban, mint az Espace, csak az Espace valahogy túl jól sikerült. És ha valaki Renault-t venne tíz-egynéhány millióért, továbbra is csak az Espace-t ajánlgatnám neki."

A teljes cikk: http://totalcar.hu/tesztek/2015/11/23/renault_talisman/


Winklernek meg a tehenén kívül mi a jó?
Max. a Mazda Mx 5, az is volt neki.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #928 Dátum: 2015.12.02 szerda, 19:09:03 »

Bementünk ma AsszonyPajtival (AP) a tbányai Ford szalonba, nézni neki egy MK5öt.
Bemegyünk a szalonba, minden van bent, csak Mondeo nincs... Újautóértékesítő jön, foglaljunk helyet. Mondom nem leülni jöttünk, MK5öt néznénk. Hát a tesztautó nincs bent, de áll kint egy már eladott, nézzük meg.. Ok. Nézegetjük kintről, mondom indítsa be/kapcsolja már fel a lámpát, hogy lássa a feleségem a DRL-t, indexet, stb. Csávó küzd, aszongya le van merülve az akksi... (szemem forgatom) jó, nézzük meg belül. Elöl ok (motoros ülés 1mm/nap sebességgel áll be kb...). hátsó ülés ok. Mondom nézzük a csomitartót (AP szenzitív a méretére, mert sok cuccot hord magával): nem tudjuk nyitni, mert ugye nincs delej.
Na ekkor pusztítottam el verbálisan az újautóértékesító barátunkat, hogy bent a szalonban, a melegben, a világosban minden szhar ki van állítva, egészen a 2üléses dobozos Fiestáig ! ! ! de egy olyan autót, amit akár 15M-ra fel tudok konfigolni, nem tudok megnézni, mert nem áll bent. Ha meg mégis van kint véletlenül! az udvaron 1, akkor nem tudom megnézni a csomagtartó méretét, mert gatya benne az akksi. A lehordás végén kérdeztem, hogy ha hozok egy akksit, ki tudjuk nyitni? Bazzeg az ember elkezdett gondolkodni a kérdésen... Aztán mondta, hogy vszínű azért van a JH ülés előrehajtva, mert onnan meg lehet nézni a csomitartó méretét... Na ekkor mondtam, hogy az lesz a legjobb a kettőnk kapcsolatának, ha most tényleg bemegyünk...

Tényleg nem értem, hogyan akarnak így autót eladni.
Mindegy.
Kérdeztem, hogy akkor benzines Powershift mi van. Az nincs. WTF ? ? ? Néztem, tényleg csak A6 van benzines automatában...
Néztünk Superbet is ma, egyelőre befutóbb AP-nak. Ha a kormányon nem az általam 30 éve ismert Skoda logo virítana az arcomba, akkor én is inognék erőteljesen egy 2.0TSI DSG-re. Szerencséje van Fordéknak, hogy 10 éve Fordozok, meg talán jobb feltételekkel lehet elhozni.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #929 Dátum: 2015.12.02 szerda, 19:17:40 »

Bementünk ma AsszonyPajtival ...
Szvsz, menj el az ország másik felire (a keletire). Ott szerintem bármelyik fordnyír, békés stb. 10 wellnes 7végét ajándékoz (persze asszony nélkül menjél, mert az egész falut megkaphatod), ha 15M-es autó rendelsz náluk.
Sőt még Tatán is átveheted.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #930 Dátum: 2015.12.02 szerda, 20:41:24 »

Szvsz, menj el az ország másik felire (a keletire). Ott szerintem bármelyik fordnyír, békés stb. 10 wellnes 7végét ajándékoz (persze asszony nélkül menjél, mert az egész falut megkaphatod), ha 15M-es autó rendelsz náluk.
Sőt még Tatán is átveheted.

" akár 15M-ra fel tudok konfigolni"
nem akarok 15-ért venni.
De könyörgöm: pont Mondeobol nem tartanak bent?...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #931 Dátum: 2015.12.02 szerda, 20:54:11 »

" akár 15M-ra fel tudok konfigolni"
nem akarok 15-ért venni.
De könyörgöm: pont Mondeobol nem tartanak bent?...
Addig, míg elenyésző a privátban  új mondeo-t vásárlók száma, ne is várjál mást.
Diesel st focus kombi sincs kiállítva...
De kb. 30T€-ért v8 mustangot lehet venni D.-ben... (10T€-ért van már V6 is) 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #932 Dátum: 2015.12.02 szerda, 21:16:38 »

Csávó küzd, aszongya le van merülve az akksi... (szemem forgatom) jó, nézzük meg belül.

Nekik 1-2 hetenként le kell ellenőrizni az aksit, és ha kell, tölteni.
Ilyet nem szabad hagyni, hogy teljesen lemerüljön.
Aztán meg majd gariban akarják cserélni... huh... nem szeretem az ilyet.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #933 Dátum: 2015.12.02 szerda, 21:22:15 »

Bementünk ma AsszonyPajtival (AP) a tbányai Ford szalonba, nézni neki egy MK5öt...

Az enyémet eladom 12-ért, és mindent megmutatok rajta. Új aksival és téligumival Cheesy

Ui.: Szentendrén, és Érden ugyanez volt a helyzet anno. Lemerült aksi. Kabaré a köbön... De ha érdekel szívesen megmutatóm csak úgy
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #934 Dátum: 2015.12.02 szerda, 22:05:03 »

Az enyémet eladom 12-ért, és mindent megmutatok rajta. Új aksival és téligumival Cheesy

Ui.: Szentendrén, és Érden ugyanez volt a helyzet anno. Lemerült aksi. Kabaré a köbön... De ha érdekel szívesen megmutatóm csak úgy


Megkapjuk a tesztautójukat majd kipróbálni. Elvileg holnap hív a fickó. Mondjuk örültem volna, ha van benzines tesztautó, de jó lesz ez is...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #935 Dátum: 2015.12.02 szerda, 22:26:32 »

Az enyémet eladom 12-ért, és mindent megmutatok rajta. Új aksival és téligumival Cheesy

Ui.: Szentendrén, és Érden ugyanez volt a helyzet anno. Lemerült aksi. Kabaré a köbön... De ha érdekel szívesen megmutatóm csak úgy

A tiédben is van 240ló?  hehe Tudod, Janinál már csak ez számít...  Cheesy Pénteken minitali!
Többen szeretnénk már mk5-öt köpdösni! BT is jön, úgyhogy bónusz is lesz!  Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #936 Dátum: 2015.12.02 szerda, 22:30:31 »

A tiédben is van 240ló?  hehe Tudod, Janinál már csak ez számít...  Cheesy Pénteken minitali!
Többen szeretnénk már mk5-öt köpdösni! BT is jön, úgyhogy bónusz is lesz!  Cheesy

Asszonynak kell. Ő nem Le-hajhász.  vigyor3
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #937 Dátum: 2015.12.03 csütörtök, 08:36:33 »

A tiédben is van 240ló?  hehe Tudod, Janinál már csak ez számít...  Cheesy Pénteken minitali!
Többen szeretnénk már mk5-öt köpdösni! BT is jön, úgyhogy bónusz is lesz!  Cheesy

Voltam már minitalin pénteken. De a nevekkel még hadilábon állok Smiley
Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #938 Dátum: 2015.12.03 csütörtök, 14:23:41 »

Asszonynak kell. Ő nem Le-hajhász.  vigyor3

Majd holnap mondok 159 alternatívát az 5 - re!
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #939 Dátum: 2015.12.03 csütörtök, 14:52:07 »

Asszonynak kell. Ő nem Le-hajhász.  vigyor3

Janikám, max egy 1.0 ecoboost ambiente hungary special edition mondeót tudok elképzelni, már ha a kártyapénzből megy a biznisz...  nyes

Ha ennél komolyabb lesz, akkor kicsit utánanézek majd a dolgoknak... Tudod, most az OEPben dolgozom...  eplus2 hehe hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #940 Dátum: 2015.12.03 csütörtök, 15:56:52 »

Janikám, max egy 1.0 ecoboost ambiente hungary special edition mondeót tudok elképzelni, már ha a kártyapénzből megy a biznisz...  nyes

Ha ennél komolyabb lesz, akkor kicsit utánanézek majd a dolgoknak... Tudod, most az OEPben dolgozom...  eplus2 hehe hehe

Nem onnan megy.  Wink
(itt olvasva már leesett -> mf2  law  Wink )
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #941 Dátum: 2015.12.03 csütörtök, 15:57:30 »

Voltam már minitalin pénteken. De a nevekkel még hadilábon állok Smiley

Gyere, a krém ott lesz most néhány kivétellel.
 nyes
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #942 Dátum: 2015.12.03 csütörtök, 15:58:01 »

Majd holnap mondok 159 alternatívát az 5 - re!

Érdekel majd, mert eddig nem estünk hasra úgy semmitől sem...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #943 Dátum: 2015.12.03 csütörtök, 19:14:16 »

Gyere, a krém ott lesz most néhány kivétellel.
 nyes
Kivétel= Zsiráf?  Cheesy
PS: Zacci, Te jössz?
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #944 Dátum: 2015.12.03 csütörtök, 21:12:04 »

Gyere, a krém ott lesz most néhány kivétellel.
 nyes

Mikor is lesz és hol? A Lurdi parkolóban?
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #945 Dátum: 2015.12.03 csütörtök, 21:26:13 »

Mikor is lesz és hol? A Lurdi parkolóban?

Nem.
Aréna Pláza.
Általában 17htól, -2 szint, narancs zóna.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #946 Dátum: 2015.12.03 csütörtök, 21:50:37 »

Nem.
Aréna Pláza.
Általában 17htól, -2 szint, narancs zóna.


Húha. Hát megpróbálok odamenni, de nem tudom 100%-ra ígérni. De gondolom ha nem érek oda, nem leszek nagy veszteség   Cheesy
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #947 Dátum: 2015.12.03 csütörtök, 21:59:01 »

Húha. Hát megpróbálok odamenni, de nem tudom 100%-ra ígérni. De gondolom ha nem érek oda, nem leszek nagy veszteség   Cheesy

De. Te vagy az egyetlen MK5 aki jött valaha minire... Szóval gyere.
 Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #948 Dátum: 2015.12.04 péntek, 09:04:04 »

De. Te vagy az egyetlen MK5 aki jött valaha minire... Szóval gyere.
 Wink

Rendben, igyekszem elmenni Smiley
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #949 Dátum: 2015.12.04 péntek, 09:28:07 »

Az enyémet eladom 12-ért, és mindent megmutatok rajta. Új aksival és téligumival Cheesy

Ui.: Szentendrén, és Érden ugyanez volt a helyzet anno. Lemerült aksi. Kabaré a köbön... De ha érdekel szívesen megmutatóm csak úgy

Az mk5ben is benne van az akksi para fícsör? Az mk4 nagyon hamar "akkufeszültség alacsony" állapotba kerül, ha álló motor mellett csesztetik. A standard 70Ah-s akksival elég kb 15perc. (Múltkor Domival oldalüveg cserélés után összehasonlítottuk az mk3 gyári xenont 12évesen az mk4 afs fényszóróba utólagos xenon megoldással, és állítottunk az mk4 fényszóróján, az egész kb 20 percig tartott, a végére már ott virított a konzerv+on az üzenet. 85Ah-s egy éves bosch S5 mellett...)
Az persze nem világos, hogy miért nincs külön indítóakku a kereskedésben. Kb 20eft ellenében már esztétikus, kis méretű, lítium-polimer megoldás van. Nem kell a pót akkut talicskán kitolni, mint a neppereknél.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.077 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.