Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.05 péntek, 13:40:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 ... 958   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TDCi motorok  (Megtekintve 13868880 alkalommal)
0 Felhasználó és 87 vendég van a témában
Jack
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


« Új hozzászólás #950 Dátum: 2009.11.25 szerda, 21:53:12 »

Ti milyen adalékot használtok, milyen mennyiségben és rendszerességgel? És Debrecenben esetleg tudtok valami olcsó boltot esetleg?

Tegnap tökig töltöttem a tankot ismét, és a fedcomp szerint ismét csak 750 km volt a max megtehető km...
Nem tudom, hogy mi lehet ennek az oka, de elég bosszantó.
Felmentem Debrecenből a loki meccsre (olyan 140-es átlagban pályán), a 480 km alatt a fedcomp szerint 6,4 volt az átlagfogyi, a mutató szerint viszont kb. 35 liter ment el (majd utánatöltöm, h pontosabban megnézzem). Most a fedcomp szerint még 260 km-t tehetek meg...  falbav


Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia
Jack
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


« Új hozzászólás #951 Dátum: 2009.11.25 szerda, 21:56:19 »


Köszi szépen, lehet majd a műszakiztatás után megpróbálkozok vele jövő tavasszal. Vagy érdemes már megcsinálni? A vizsgáztatásnál nincs baj belőle?
Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #952 Dátum: 2009.11.25 szerda, 22:00:08 »

Köszi szépen, lehet majd a műszakiztatás után megpróbálkozok vele jövő tavasszal. Vagy érdemes már megcsinálni? A vizsgáztatásnál nincs baj belőle?
Nem kell aggódni. Simán átmegy a műszakin meg a kpm-es zöldkártyán is.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #953 Dátum: 2009.11.25 szerda, 22:08:38 »

Ti milyen adalékot használtok, milyen mennyiségben és rendszerességgel? És Debrecenben esetleg tudtok valami olcsó boltot esetleg?

Tegnap tökig töltöttem a tankot ismét, és a fedcomp szerint ismét csak 750 km volt a max megtehető km...
Nem tudom, hogy mi lehet ennek az oka, de elég bosszantó.
Felmentem Debrecenből a loki meccsre (olyan 140-es átlagban pályán), a 480 km alatt a fedcomp szerint 6,4 volt az átlagfogyi, a mutató szerint viszont kb. 35 liter ment el (majd utánatöltöm, h pontosabban megnézzem). Most a fedcomp szerint még 260 km-t tehetek meg...  falbav



Kipróbáltam már mindenféle kerozinos adalékot. De már csak pro-tec üzemanyagadalékot használok. De azt is csak akkor amikor már ingadozik a fordulatszám vagy nem esik vissza olyan hamar.
Nulláztad a műszert tankolás után? Ezer km környékén kéne, hogy jellezze a még megtehetőt.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
interakcio
Vendég
« Új hozzászólás #954 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 07:54:28 »

Sziasztok! Tudom h a kinek mennyit fogyaszt a mondeója téma már nagyon sokszor előjött, de szeretném megkérdezni tőletek, hogy most a hideg beálltával nektek hogyan változik a fogyi?

Nekem (130 le TDCI):

Város (nagyon rövid szakaszok megtételével): 7,7 l
Város (hosszabb távú használat mellett): 6,5-6,8 l
Városon kívül (tempomat nélkül, normál használattal): 6 l
Városon kívül (tempomattal, normál használattal): 5,5 l

Normálisak ezek az értékek?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #955 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 07:58:42 »

Sziasztok! Tudom h a kinek mennyit fogyaszt a mondeója téma már nagyon sokszor előjött, de szeretném megkérdezni tőletek, hogy most a hideg beálltával nektek hogyan változik a fogyi?

Nekem (130 le TDCI):

Város (nagyon rövid szakaszok megtételével): 7,7 l
Város (hosszabb távú használat mellett): 6,5-6,8 l
Városon kívül (tempomat nélkül, normál használattal): 6 l
Városon kívül (tempomattal, normál használattal): 5,5 l

Normálisak ezek az értékek?
Simán! eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #956 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 08:02:45 »

Sziasztok! Tudom h a kinek mennyit fogyaszt a mondeója téma már nagyon sokszor előjött, de szeretném megkérdezni tőletek, hogy most a hideg beálltával nektek hogyan változik a fogyi?

Nekem (130 le TDCI):

Város (nagyon rövid szakaszok megtételével): 7,7 l
Város (hosszabb távú használat mellett): 6,5-6,8 l
Városon kívül (tempomat nélkül, normál használattal): 6 l
Városon kívül (tempomattal, normál használattal): 5,5 l

Normálisak ezek az értékek?

ez számolt, vagy műszer által mutatott érték?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
interakcio
Vendég
« Új hozzászólás #957 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 08:59:08 »

ez számolt, vagy műszer által mutatott érték?

Én mindig számolom, mert a comp sokat csal. Van h 1 literrel kevesebbet mutat, van h hajszál pontos. Számolt értékek.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #958 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 09:52:54 »

Sziasztok! Tudom h a kinek mennyit fogyaszt a mondeója téma már nagyon sokszor előjött, de szeretném megkérdezni tőletek, hogy most a hideg beálltával nektek hogyan változik a fogyi?

Nekem (130 le TDCI):

Város (nagyon rövid szakaszok megtételével): 7,7 l
Város (hosszabb távú használat mellett): 6,5-6,8 l
Városon kívül (tempomat nélkül, normál használattal): 6 l
Városon kívül (tempomattal, normál használattal): 5,5 l

Normálisak ezek az értékek?
Szerintem igen.
Regisztrálj a spritmonitor.de oldalon (van angol is) és neked is lehet fogyasztási ikonod, mint többünknek van az aláírásban. Az oldal automatice számolja a megtett út/tankolt mennyiség alapon a fogyasztást.  eljen
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
interakcio
Vendég
« Új hozzászólás #959 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 10:12:44 »

Szerintem igen.
Regisztrálj a spritmonitor.de oldalon (van angol is) és neked is lehet fogyasztási ikonod, mint többünknek van az aláírásban. Az oldal automatice számolja a megtett út/tankolt mennyiség alapon a fogyasztást.  eljen

Köszi. Ebben a pillanatban regisztráltam a .de oldalon, ráéreztél. Hogyan tudom ide alulra hivatkozásként megjeleníteni az oldalt?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #960 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 10:14:12 »

Én mindig számolom, mert a comp sokat csal. Van h 1 literrel kevesebbet mutat, van h hajszál pontos. Számolt értékek.

akkor viszont jók az adatok. Bár nekem a 2. sortól lefelé kezd egy kicsit andersenessé válni... hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #961 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 10:19:33 »

akkor viszont jók az adatok. Bár nekem a 2. sortól lefelé kezd egy kicsit andersenessé válni... hehe
neked!
Nekem nem! nyes
De ez azé van mer nem tudol vezetni! taps integet2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
interakcio
Vendég
« Új hozzászólás #962 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 10:20:40 »

akkor viszont jók az adatok. Bár nekem a 2. sortól lefelé kezd egy kicsit andersenessé válni... hehe

Hozzáteszem, h nagyon függ az útviszonyoktól és a vezetési stílustól. Az 5,5-öt én nem úgy érem el h előzgetek, hanem tényleg beállok tempomattal Pécstől Szombathelyig ahol lehet, mondjuk 100-ra és nyugisan kerekezek haza. Ha meg van pakolva az autó, előzök sokat és gyakran váltok, akkor 6,2-re is felmegy. Város teljesen változó. Ilyenkor télen nehezebben melegszik a dizli, van h felmegy 8 lityire, de nem csoda, hisz 10-15 km megtétele után leállítom az autót, nincs ideje bemelegedni.
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1611



« Új hozzászólás #963 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 10:42:09 »

...Debrecenben esetleg tudtok valami olcsó boltot esetleg?
Cromax, a Mikepércsi úton. Ott Protec biztosan van. Spurit autósboltokban. STP/Wynn's a Tescoban, ahogy Pü-ben is írtam.  Wink
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1611



« Új hozzászólás #964 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 10:53:13 »

Köszi szépen, lehet majd a műszakiztatás után megpróbálkozok vele jövő tavasszal. Vagy érdemes már megcsinálni? A vizsgáztatásnál nincs baj belőle?
Dugózni és tisztítani bármikor lehet (és célszerű). Márkaszervíz is el szokta végezni a műveletet (jó pénzért). Vizsgán nincs belőle gond. Stealt már írta korábban, hogy miért (tökéletesebb égés)...Nálam a gyári füstölési érték felét sem mérték terheléskor, a dugózás után.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
interakcio
Vendég
« Új hozzászólás #965 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 11:01:08 »

Dugózni és tisztítani bármikor lehet (és célszerű). Márkaszervíz is el szokta végezni a műveletet (jó pénzért). Vizsgán nincs belőle gond. Stealt már írta korábban, hogy miért (tökéletesebb égés)...Nálam a gyári füstölési érték felét sem mérték terheléskor, a dugózás után.

Nem tapasztaltál fogyi növekedést EGR dugózás után? Nekem EUR IV-es motorom van, le van dugózva nekem is. Múltkor a Cromax-ban az eladó srác mutatott 1 műszaki leírást az EGR szerepéről, azt olvastam, lehet h fogyasztásban is lehet szerepe. Lehet h hülyeség. Hagyjam ledugózva szted?
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1611



« Új hozzászólás #966 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 11:02:58 »

Nem tapasztaltál fogyi növekedést EGR dugózás után? Nekem EUR IV-es motorom van, le van dugózva nekem is. Múltkor a Cromax-ban az eladó srác mutatott 1 műszaki leírást az EGR szerepéről, azt olvastam, lehet h fogyasztásban is lehet szerepe. Lehet h hülyeség. Hagyjam ledugózva szted?
Nem.
Igen van szerepe.
Én hagynám.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
interakcio
Vendég
« Új hozzászólás #967 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 11:05:55 »

Cromax, a Mikepércsi úton. Ott Protec biztosan van. Spurit autósboltokban. STP/Wynn's a Tescoban, ahogy Pü-ben is írtam.  Wink

Te használtad már vmelyiket? Én a Protecet tettem bele, de amíg ki nem fogyott a tele tank ü.a. nekem alig ment az autó, megíjedtem h a koszt a porlasztókhoz vitte a tankból. De aztán elmúlt. Spurit is használtam, az kicsit olcsóbb nálunk mint a Protec. Spurinál nekem a füstölés csökkent, a fogyi nem. Az STP/Wynn's-t már láttam de még nem raktam bele. Ezek az adalékok is megosszák a népet. Autósboltos srác 1.6 TDCI fókája van, azt mondta meg ne próbáljak adalékot belerakni a mondiba. Szerinted? Szerintetek?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #968 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 11:08:58 »

Te használtad már vmelyiket? Én a Protecet tettem bele, de amíg ki nem fogyott a tele tank ü.a. nekem alig ment az autó, megíjedtem h a koszt a porlasztókhoz vitte a tankból. De aztán elmúlt. Spurit is használtam, az kicsit olcsóbb nálunk mint a Protec. Spurinál nekem a füstölés csökkent, a fogyi nem. Az STP/Wynn's-t már láttam de még nem raktam bele. Ezek az adalékok is megosszák a népet. Autósboltos srác 1.6 TDCI fókája van, azt mondta meg ne próbáljak adalékot belerakni a mondiba. Szerinted? Szerintetek?
A tdci mondi kimondottan élvezi az adalékokat! nyes Komolyan!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
interakcio
Vendég
« Új hozzászólás #969 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 11:13:05 »

A tdci mondi kimondottan élvezi az adalékokat! nyes Komolyan!

Jó értem. Én is szeretem a sört..... Wink De tényleg, melyiket tegyem bele? Olvastam ezzel kapcsolatban sok netes cikket, fórumot, de mindenki mást mond. Nem igazodok el. Te melyik állásponton vagy?
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1611



« Új hozzászólás #970 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 11:35:18 »

Jó értem. Én is szeretem a sört..... Wink De tényleg, melyiket tegyem bele? Olvastam ezzel kapcsolatban sok netes cikket, fórumot, de mindenki mást mond. Nem igazodok el. Te melyik állásponton vagy?
Mindenről megoszlanak a vélemények... Mennyit segít az ha Alf vagy én ezt vagy azt mondja, javasolja?? Próbáld ki a saját gépeden (mint, ahogy már meg is tetted). Ha javul a dolog, akkor használd, ha nem, akkor ne költsd rá a pénzt. Ha az adalék használati útmutatója szerint próbálod ki, akkor kárt nem igazán tehetsz a motorban.
Sok sikert!
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #971 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 11:39:43 »

Jó értem. Én is szeretem a sört..... Wink De tényleg, melyiket tegyem bele? Olvastam ezzel kapcsolatban sok netes cikket, fórumot, de mindenki mást mond. Nem igazodok el. Te melyik állásponton vagy?
Az enyém kajált már spurit is.STP is.Protec et is.Wynn's is.Én már az olcsóbbakat keresem,annak is észrevenni a hatását! eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
interakcio
Vendég
« Új hozzászólás #972 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 11:46:14 »

Mindenről megoszlanak a vélemények... Mennyit segít az ha Alf vagy én ezt vagy azt mondja, javasolja?? Próbáld ki a saját gépeden (mint, ahogy már meg is tetted). Ha javul a dolog, akkor használd, ha nem, akkor ne költsd rá a pénzt. Ha az adalék használati útmutatója szerint próbálod ki, akkor kárt nem igazán tehetsz a motorban.
Sok sikert!

Rendben. Hidd el, nekem nagyon sokat számít, h ki mit mond, ezért jó ez a fórum lehetőség. Elvégre majdnem ugyanrról a gyártósorról érkezett sok sok tdci szive ide a fórumba. Ergo, ha valami sok embernek beválik a mondijába, az tutira jó. Szerintem.
Naplózva
interakcio
Vendég
« Új hozzászólás #973 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 11:49:05 »

Az enyém kajált már spurit is.STP is.Protec et is.Wynn's is.Én már az olcsóbbakat keresem,annak is észrevenni a hatását! eljen

Akkor marad a spuri, azt találtam eddig a legolcsóbbnak. Most le fogom mérni van-e fogyiban változás. Ezzel nem azt mondtam, h a többi nem hatásos cucc.
Naplózva
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1435



« Új hozzászólás #974 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 12:29:52 »

Sziasztok

Úgy jártam, hogy a szerelő, akire rábíztam az olajcserét egyszerűen nem cserélte ki az olajszűrőt.
Azt akarom tudni, hogy mennyire sürgősen cseréltessem le most az olajszűrőt?
Tudom, hogy fontos, és olajcserével együtt kell, de ha lehetne elindulnék most messzire, sürgősen.
Mi a kockázat?
El merjek indulni most a régi szűrővel? Kösz a figyelmet.
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #975 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 12:31:32 »

Sziasztok

Úgy jártam, hogy a szerelő, akire rábíztam az olajcserét egyszerűen nem cserélte ki az olajszűrőt.
Azt akarom tudni, hogy mennyire sürgősen cseréltessem le most az olajszűrőt?
Tudom, hogy fontos, és olajcserével együtt kell, de ha lehetne elindulnék most messzire, sürgősen.
Mi a kockázat?
El merjek indulni most a régi szűrővel? Kösz a figyelmet.

merj elindulni, aztán ha itthon vagyol akkor újra szűrő+olaj csere

(hány a kilóméter?)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1435



« Új hozzászólás #976 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 12:33:53 »

merj elindulni, aztán ha itthon vagyol akkor újra szűrő+olaj csere

(hány a kilóméter?)
összesen 127ezer, az előző olajcsere óta 19 ezer, "annyi van benne" a régi szűrőben.
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #977 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 12:34:17 »

Sziasztok

Úgy jártam, hogy a szerelő, akire rábíztam az olajcserét egyszerűen nem cserélte ki az olajszűrőt.
Azt akarom tudni, hogy mennyire sürgősen cseréltessem le most az olajszűrőt?
Tudom, hogy fontos, és olajcserével együtt kell, de ha lehetne elindulnék most messzire, sürgősen.
Mi a kockázat?
El merjek indulni most a régi szűrővel? Kösz a figyelmet.
Ha sürgős utad van,arra nyugodtan elmehetsz!
Aztán vidd vissza a szerelőnek,és vágjad hátba,hogy most akkor vegye meg megin az olajat(ami elfolyik szűrőcserekor),és cserézze ki a szűrőt ingyenesen!Egyébként offoknál több esetben minden második olajcserénél cseréznek szűrőt is! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #978 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 12:34:37 »

összesen 127ezer, az előző olajcsere óta 19 ezer, "annyi van benne" a régi szűrőben.
Baloght arra gondol szerintem, hogy mennyi km lesz a fontos út...
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #979 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 12:36:45 »

összesen 127ezer, az előző olajcsere óta 19 ezer, "annyi van benne" a régi szűrőben.

Jó utat!  wave
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #980 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 12:37:14 »

Sziasztok

Úgy jártam, hogy a szerelő, akire rábíztam az olajcserét egyszerűen nem cserélte ki az olajszűrőt.
Azt akarom tudni, hogy mennyire sürgősen cseréltessem le most az olajszűrőt?
Tudom, hogy fontos, és olajcserével együtt kell, de ha lehetne elindulnék most messzire, sürgősen.
Mi a kockázat?
El merjek indulni most a régi szűrővel? Kösz a figyelmet.
Egy olajszűrő 1500 Ft. Azt hiszem ez nem akkora költség amit egy olajcserekor meg kéne spórolni. Az olajcsere periódus 20 ezer km, de van aki már 10ezrenként cserél olajat. Szóval az a kérdés mikor volt az aszűrő legutóbb cserélve. Ettől függetlenül, szerintem elindulhatsz.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #981 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 17:41:43 »

Köszi. Ebben a pillanatban regisztráltam a .de oldalon, ráéreztél. Hogyan tudom ide alulra hivatkozásként megjeleníteni az oldalt?
A "mileage icon" menüpontban választasz szimpatikusat, és a html kódját bemásolod az aláírásodba.

Csak arra vigyázzatok (Relhist, Baloght), hogy az átlátszó alapon fehér ugyan jól mutat a sötés fórum háttér mellett, de aki világos alapot használ, mint pl. én, az gyakorlatilag nem látja az ikonotokat. Szóval én a 3-ast javaslom.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.26 csütörtök, 17:44:32 írta Sakos » Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #982 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 18:19:40 »

  OFF  Hol lehet megváltoztatni a sötét hátteret?
profil
kinézet és elrendezés
 Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #983 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 21:31:30 »

A "mileage icon" menüpontban választasz szimpatikusat, és a html kódját bemásolod az aláírásodba.

Csak arra vigyázzatok (Relhist, Baloght), hogy az átlátszó alapon fehér ugyan jól mutat a sötés fórum háttér mellett, de aki világos alapot használ, mint pl. én, az gyakorlatilag nem látja az ikonotokat. Szóval én a 3-ast javaslom.
Én direkt a fekete háttérhez választottam Smiley nézem a javaslatodat.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #984 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 21:49:01 »

Én direkt a fekete háttérhez választottam Smiley nézem a javaslatodat.

Igen csak a világos háttérrel nem igazán látszik. Sőt semennyeri Wink
Naplózva
gyurasz
Vendég
« Új hozzászólás #985 Dátum: 2009.11.27 péntek, 01:32:59 »

HI

kéne egy szakértés arról,hogy igaz e hogyha 4-5 tankolásonként T2 olajat adagolok a TDCI be a gázolajhoz
akkor jobb a kenése a porlasztóknak meg a szivatyúnak és halkabban jár a motor?
Naplózva
Jack
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


« Új hozzászólás #986 Dátum: 2009.11.27 péntek, 08:34:00 »

Sziasztok! Tudom h a kinek mennyit fogyaszt a mondeója téma már nagyon sokszor előjött, de szeretném megkérdezni tőletek, hogy most a hideg beálltával nektek hogyan változik a fogyi?

Nekem (130 le TDCI):

Város (nagyon rövid szakaszok megtételével): 7,7 l
Város (hosszabb távú használat mellett): 6,5-6,8 l
Városon kívül (tempomat nélkül, normál használattal): 6 l
Városon kívül (tempomattal, normál használattal): 5,5 l

Normálisak ezek az értékek?

hát én ennek nagyon örülnék Smiley

teletankolás után nulláztam és úgy mutatott 750 km megtehetőt, ugyanúgy mint az előző teletank után...

TZS, francoe, Alf: köszi a válaszokat


ja és még egy olyan kérdés, hogy mennyit és hogyan ajánlott menni egy adalékos feltöltés után, hogy kitisztítsa a cuucost, mert utána vinném a szerelőhöz gázolajszűrőt is cseréltetnék az olaj és olajszűrő mellett (hátha ez is segít a fogyasztásomon)
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.27 péntek, 08:39:08 írta Jack » Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #987 Dátum: 2009.11.27 péntek, 10:30:02 »

HI

kéne egy szakértés arról,hogy igaz e hogyha 4-5 tankolásonként T2 olajat adagolok a TDCI be a gázolajhoz
akkor jobb a kenése a porlasztóknak meg a szivatyúnak és halkabban jár a motor?
Szia!

Annak sok érterlmét nem látom, hogy csak 4-5 tankolásonként adsz a gázolajhoz kétütemű olajat. A kétütemű olaj csak addig ken, amíg benne van a gázolajban.
Korában én is tököltem ilyennel, kétütemű motorolaj, metabond és gázolaj keveréket kotyvasztottam, így kb. 1,5 dl olaj, 20ml metabond került minden tankolásnál bele. De ezt minden tankolásnál.  Most csak metabondot adok hozzá, kb. 20ml-t. Ez kimondottan kopásgátló adalék stb stb.
Ezzel kb. azt éred el, mintha v-powert tankolnál. http://www.metabond.hu/metabondnet2/shop_termek.aspx?ism=1&tkod=253
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #988 Dátum: 2009.11.27 péntek, 15:00:15 »

Most csak metabondot adok hozzá, kb. 20ml-t. ... Ezzel kb. azt éred el, mintha v-powert tankolnál.
Na ezzel én is egyetértek  Wink
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #989 Dátum: 2009.11.27 péntek, 15:19:18 »

Na ezzel én is egyetértek  Wink
eljen
Rendszeres metabond használók között volt egyáltalán valakinek pcsúcs gondja?
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #990 Dátum: 2009.11.27 péntek, 16:30:46 »

alf mondta, hogy a feszítőgörgős, szíjtárcsás dologra az a megoldás, ha a feszítőben azt a műanyag vackot kicseréli az ember alumíniumra. Bővebb, és szaksezrűbb leírást itt találtok. Cheesy
A lényeg az, hogy gyengek ha minden igaz talált egy olyan helyet, ahol kiszedik a feszítőt, legyártják az alumínium pogácsár, és vissza is teszik. Hogy mindent mennyiért és pontosan hol, azt egyelőre nem tudom. Kedden megyünk tárgyalni velük, és akkor tudok majd pontos árakat, stb mondani. Ha majd valakit érdekel, remélem tudok segíteni.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #991 Dátum: 2009.11.27 péntek, 16:38:45 »

alf mondta, hogy a feszítőgörgős, szíjtárcsás dologra az a megoldás, ha a feszítőben azt a műanyag vackot kicseréli az ember alumíniumra. Bővebb, és szaksezrűbb leírást itt találtok. Cheesy
A lényeg az, hogy gyengek ha minden igaz talált egy olyan helyet, ahol kiszedik a feszítőt, legyártják az alumínium pogácsár, és vissza is teszik. Hogy mindent mennyiért és pontosan hol, azt egyelőre nem tudom. Kedden megyünk tárgyalni velük, és akkor tudok majd pontos árakat, stb mondani. Ha majd valakit érdekel, remélem tudok segíteni.
eljen Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #992 Dátum: 2009.11.27 péntek, 16:55:56 »

én tegnap csináltam meg magamnak aluminiummal, nem egy nagy dolog....hangja eddig se volt mondjuk, pedig szilentek oda voltak...
a feszitőt elis törtem vazze annyira kalapáltam.....
Naplózva
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #993 Dátum: 2009.11.27 péntek, 18:19:23 »

alf mondta, hogy a feszítőgörgős, szíjtárcsás dologra az a megoldás, ha a feszítőben azt a műanyag vackot kicseréli az ember alumíniumra. Bővebb, és szaksezrűbb leírást itt találtok. Cheesy
A lényeg az, hogy gyengek ha minden igaz talált egy olyan helyet, ahol kiszedik a feszítőt, legyártják az alumínium pogácsár, és vissza is teszik. Hogy mindent mennyiért és pontosan hol, azt egyelőre nem tudom. Kedden megyünk tárgyalni velük, és akkor tudok majd pontos árakat, stb mondani. Ha majd valakit érdekel, remélem tudok segíteni.
Engem is érdekelne a dolog,még úgy is,hogy postán küldené el az ember mert már nagyon idegesít a morgása.Sokszor már szégyenlek megálni ott ahol sok az ember mert nagyon szokott néha szólni,pedik a teljes hajtáslánc 1 éve volt cserélve.Csendben is volt 2 nem tévedés 2 hétig és megint kezdett szép fokozatosan egyre hangosabb lenni.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #994 Dátum: 2009.11.27 péntek, 18:51:16 »

Engem is érdekelne a dolog,még úgy is,hogy postán küldené el az ember mert már nagyon idegesít a morgása.Sokszor már szégyenlek megálni ott ahol sok az ember mert nagyon szokott néha szólni,pedik a teljes hajtáslánc 1 éve volt cserélve.Csendben is volt 2 nem tévedés 2 hétig és megint kezdett szép fokozatosan egyre hangosabb lenni.
Ha megvan az infó, akkor beírom mindenképp. Mi leszünk a tesztalanyok. Ha a mieink elhalkulnak, akkor hurrá van Smiley
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Jack
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


« Új hozzászólás #995 Dátum: 2009.11.27 péntek, 20:08:08 »

eljen
Rendszeres metabond használók között volt egyáltalán valakinek pcsúcs gondja?

Én még nagyon új vagyok a fórumon, úgyh bocs előre is a hülye kérdésért, de

lehet a spurit/protecet és ezt a metabondot egyszerre használni, vagy milyen módon ajánlott?
(csak azért kérdem, mert szeretném, ha mindent megadhatnék a böszme szerelmemnek  Cheesy)

köszi
Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #996 Dátum: 2009.11.27 péntek, 20:26:55 »

Idézetet írta: Sakos

Most csak metabondot adok hozzá, kb. 20ml-t. ... Ezzel kb. azt éred el, mintha v-powert tankolnál.
Na ezzel én is egyetértek  Wink
eljen
Félreértettél  nyes wave
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #997 Dátum: 2009.11.27 péntek, 20:36:31 »

Én még nagyon új vagyok a fórumon, úgyh bocs előre is a hülye kérdésért, de

lehet a spurit/protecet és ezt a metabondot egyszerre használni, vagy milyen módon ajánlott?
(csak azért kérdem, mert szeretném, ha mindent megadhatnék a böszme szerelmemnek  Cheesy)

köszi
A metabond kopásgátló főleg, a másikak tisztító adalékok. A rendszeres metabond használat mellett az tisztító adalékokra nem lesz szükséged. Először a helyedben protectet adnék a kiciskének utána folyamatosan a pár ml metabondot.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #998 Dátum: 2009.11.27 péntek, 22:43:20 »

ittvannnak képek akit érdekel feszitőről.

http://www.kep.tar.hu/bunyek/50660019#2
Naplózva
interakcio
Vendég
« Új hozzászólás #999 Dátum: 2009.11.27 péntek, 22:43:34 »

Sziasztok!

Pár korábbi hozzászólással ezelőtt az adalékokról cseréltünk eszmét pár fórumtárssal. Most érkeztem haza 600 km-es kiruccanásról és fel vagyok háborodva. 1 tele tankhoz tegnap bedobtam 1 s.kék protecet (2800 Ft). 6 hónappal ezelőtt már kapott egy ilyet a tdci-m, de akkor nem volt ilyen látványos a dolog. Ezeket tapasztaltam:

1. hidegindításnál az alapjárat sokkal egyenletesebb lett
2. eddig minden nap lefulladt a kocsi gázadásoknál, legalább 1x (lásd korábbi hozzászólásaim) ma nem volt ilyen
3. kormolás dugózott EGR mellett szinte megszűnt
4. a gép ki akart menni a világból a korábbi "lomhaságához" képest (sokszor hajtom városban)
5. és a LÉNYEG: 6,2-6,5 közti fogyim lement 5,5-re (ezidáig 850 km-t ment el teli tankkal most 950 km-t kb.)

Kérdéseim Hozzátok:

1. Mi van a magyar gázolajban vagy mi nincs, h adalékkal el tudok érni szinte mínusz 1 L-t, korábban meg 6-7 között fogyaszt?
2. Szabad-e olyat, h a protec flakon tartalmát szépen elosztom 4 részre (átlagban ennyiszer tankolok 1 hónapban) és minden tankoláskor rakok az üzemanyag mellé 1/4 adalékot?
3. Ne örüljek ennyire, ettől még lehet rossz a porlasztás v. szivattyú (ugyanis proteccel nincs alapjárati lefulladás), ahogy kimegy a protec az erekből, újra lehetnek gondok?


Kíváncsi vagyok mit gondoltok erről!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 ... 958   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.075 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.