Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.03 szerda, 06:27:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 ... 958   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TDCi motorok  (Megtekintve 13846472 alkalommal)
0 Felhasználó és 31 vendég van a témában
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #1200 Dátum: 2009.12.16 szerda, 20:40:38 »

És ez a PCM relé mire való?Mi a hiba jelenség ha elromlik?
Jól hangzik hogy a klima relével azonnal lehet orvosolni a hibát!
A PCM relé vezérli az indítást asszem. A TISben a PATS működésénél van leírva.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #1201 Dátum: 2009.12.16 szerda, 20:44:15 »

Ja csak reméljük, hogy amíg kiderítette hogy nem belevaló porlasztó addig nem vett el túl sokat az új lendkereke életéből is.  szomoru1
Kösz az aggódást, porlasztók rendben. Lendkerék passz (már a csere után is csattogott), most úgy tűnik, a töltőlevegő csövek szivatnak.
A múltkor kicseréltem az egr előtti kiszakadt tagot, de most megint nem érzem az erőt. Volt 3 hét, amig éreztem a rendes hátbavágást 2-3-ban.
Mérhetem megint.  help
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Horsefly
Vendég
« Új hozzászólás #1202 Dátum: 2009.12.16 szerda, 20:58:32 »

Tél van, meg hideg  Undecided 8 C alatt szórakoztatja magát (próbálgatja a határokat) az ECU amíg be nem melegszik.

Köszi akkor nem csak az enyém hintázgat   wave
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #1203 Dátum: 2009.12.16 szerda, 21:08:42 »

Sziasztok!
Olyan probléma miatt kérem a segítségeteket ami kifogott a helyi ford szakszervizen (nem ritka). Az egész ott kezdődött hogy porlasztócsúcsot újítottam a keceli bosch szervízben (130le tdci), az értékek szerint rosszak voltak, hugyozták a gázolajat. Csere után a kocsi füstölt nagyon 1-2 fokozatban rángatott, lusta volt mint állat és sokat fogyasztott. Átnéztek mindent és kihozták hogy egr lehet a ludas és levakolták. Utána minden baja megszünt. Egy időre. A vakolás miatt egy hónap múlva csekk endzsin, kiolvasták hogy az egr ***. Be hoványékhoz, ahol egyet értettek az egr hibában és kicserélték (vakolás ki). Az autó *** mint előtte. Vissza régi egr, kértem vizsgálatok, kiderült tökéletes. Rámentek a porlasztóra, mérésük szerint 2 tutti ***, de inkább 3. A kérdésem az hogy a porlasztócsúcs be***hat-e 10000km alatt (csak shellnél tankolok), ill. ha levakolom mitől hibamentes az autó?
A porlaszókat cserélték vagy csak felújították?  
Felújítottak sokat nem érnek, főleg ha nincs új kalibrációs kódjuk, ill ha az új kód nincs beleprogramozva az ecu-be.
Az EGR és a porlasztók között nincs összefüggés, hacsak nem az, hogy az EGR kizárásával jobb O2 szinted van, ami egyenletesebb járást ad nem megfelelő porlasztásnál (nem kapja vissza a jelentős mennyiségű kormot az EGR irányából)
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
krisz77
Vendég
« Új hozzászólás #1204 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 11:57:40 »

Felújított a porlasztócsúcs de szerinte a keceliek profik, megcsinálták. Igazándiból látni kéne hogy okádja a fekete füstöt vak. nélküli egr-nél, ill. hogy vakolt állapotban még padlón sincs semmi. Meg az a minusz 1 lityi se mindegy. Egyébként az a durva hogy a Ford gyári műszer szerint minden rendben nincs hibakód.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #1205 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 12:01:53 »

Felújított a porlasztócsúcs de szerinte a keceliek profik, megcsinálták. Igazándiból látni kéne hogy okádja a fekete füstöt vak. nélküli egr-nél, ill. hogy vakolt állapotban még padlón sincs semmi. Meg az a minusz 1 lityi se mindegy. Egyébként az a durva hogy a Ford gyári műszer szerint minden rendben nincs hibakód.
A felújítás profiságát eldönti, hogy kapott-e új kalibrációs kódot a porlasztó vagy sem. új kalibrációs kód nélkül szart se ér.
A füstölést kirepedt töltőlevegő cső is okozhatja.
Egr dugózás esetén kirepedt csővel sem füstöl nagyon tapasztalatom szerint. Az enyémnél 10cm-es repedés volt az egr előtti szakaszon, nem okádta a füstöt csak nem ment.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1206 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 15:48:41 »

Felújított a porlasztócsúcs de szerinte a keceliek profik, megcsinálták. Igazándiból látni kéne hogy okádja a fekete füstöt vak. nélküli egr-nél, ill. hogy vakolt állapotban még padlón sincs semmi. Meg az a minusz 1 lityi se mindegy. Egyébként az a durva hogy a Ford gyári műszer szerint minden rendben nincs hibakód.

Valószínűleg nem kap elég levegőt, azaz csőrepedés az egyik tipp. Kezd azzal.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1207 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 18:21:25 »

Felújított a porlasztócsúcs de szerinte a keceliek profik, megcsinálták. Igazándiból látni kéne hogy okádja a fekete füstöt vak. nélküli egr-nél, ill. hogy vakolt állapotban még padlón sincs semmi. Meg az a minusz 1 lityi se mindegy. Egyébként az a durva hogy a Ford gyári műszer szerint minden rendben nincs hibakód.

ez igy van,ők a legjobbak az országban és nekik ténylegesen van padjuk és jó is.....mindenki hibázik de ha,ők hibáznak is legalább beismerik...
1-2 porlasztóvan nemigen égetnék magukat,annál komolyabb cég azért,és elismertebb is....
Naplózva
gtuby
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 393


E-mail
« Új hozzászólás #1208 Dátum: 2009.12.18 péntek, 22:22:58 »

TC!

Az egyik munkatársam mondeo kombi vásárlásán gondolkodik.
Természetsen 2,0 TDCi motorral worship
a kérdés:
téli-nyári átlagfogyasztás!
én 6,0-6,5 l/100km mondtam neki.
ki van ellene és mellette? wave eplus2

üdv. REF100

én is fél literrel feljebb pozicionálnám, inkább 6,5-7l.
Az enyém is 6,5-öt eszik (kombi 130le 6gang) és spórolósan használom, város(nem Bp) országút aránya kb 1/4 - 3/4.
Persze vannak itt akiknek kevesebbet eszik, de az ismeretségi körömbe van 2 Mondi is azok is hasonlóan esznek.
Naplózva

2005 Mondeo kombi TDCI 130le, EGR off, ZEN
tengelyi
Vendég
« Új hozzászólás #1209 Dátum: 2009.12.19 szombat, 09:42:28 »

Sziasztok!

Motorszakértők, lenne egy kérdésem...
2004-es 115 LE-s TDCI-m van, nemrég vettem. Egyetlen észrevételem van az autóval kapcsolatban. Reggel nagyon nagy hidegben indítva (tehát ha egész éjjel az utcán állt -5 fokban) az első 3-4 percben az alapjárat időnként kissé "bedadog". Nehéz leírni, hogy milyen, leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, mintha a motor járása közben egy-egy nagyobb "dobbanás" is olyan másodperces időközönként. Aztán kicsit abbahagyja, majd megint előjön a jelenség, de mondom, csak az első pár percben, mikor jéghideg a motor.
Mihelyt a motor kicsit temperálódik, tehát 3-4 perc után a jelenség megszűnik. A motor egyébként tökéletes, jól megy, nem füstöl, kormolni is csak alig-alig, friss porlasztócsúcsokkal vettem az autót. Nemrég volt márkaszervizben átvizsgáláson is és olajcsere+szűrőcsere+üzemanyagszűrő cserét csináltattam és cseréltem a CMP jeladót is (biztos ami biztos).
Van elképzelésetek, hogy mi okozza ezt a jelenséget? Előre is köszönöm, üdv! integet2
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #1210 Dátum: 2009.12.19 szombat, 09:53:44 »

Sziasztok!

Motorszakértők, lenne egy kérdésem...
2004-es 115 LE-s TDCI-m van, nemrég vettem. Egyetlen észrevételem van az autóval kapcsolatban. Reggel nagyon nagy hidegben indítva (tehát ha egész éjjel az utcán állt -5 fokban) az első 3-4 percben az alapjárat időnként kissé "bedadog". Nehéz leírni, hogy milyen, leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, mintha a motor járása közben egy-egy nagyobb "dobbanás" is olyan másodperces időközönként. Aztán kicsit abbahagyja, majd megint előjön a jelenség, de mondom, csak az első pár percben, mikor jéghideg a motor.
Mihelyt a motor kicsit temperálódik, tehát 3-4 perc után a jelenség megszűnik. A motor egyébként tökéletes, jól megy, nem füstöl, kormolni is csak alig-alig, friss porlasztócsúcsokkal vettem az autót. Nemrég volt márkaszervizben átvizsgáláson is és olajcsere+szűrőcsere+üzemanyagszűrő cserét csináltattam és cseréltem a CMP jeladót is (biztos ami biztos).
Van elképzelésetek, hogy mi okozza ezt a jelenséget? Előre is köszönöm, üdv! integet2
Elég ha egy helyre írod a kérdésed... wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #1211 Dátum: 2009.12.19 szombat, 09:55:35 »

Sziasztok!

Motorszakértők, lenne egy kérdésem...
2004-es 115 LE-s TDCI-m van, nemrég vettem. Egyetlen észrevételem van az autóval kapcsolatban. Reggel nagyon nagy hidegben indítva (tehát ha egész éjjel az utcán állt -5 fokban) az első 3-4 percben az alapjárat időnként kissé "bedadog". Nehéz leírni, hogy milyen, leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, mintha a motor járása közben egy-egy nagyobb "dobbanás" is olyan másodperces időközönként. Aztán kicsit abbahagyja, majd megint előjön a jelenség, de mondom, csak az első pár percben, mikor jéghideg a motor.
Mihelyt a motor kicsit temperálódik, tehát 3-4 perc után a jelenség megszűnik. A motor egyébként tökéletes, jól megy, nem füstöl, kormolni is csak alig-alig, friss porlasztócsúcsokkal vettem az autót. Nemrég volt márkaszervizben átvizsgáláson is és olajcsere+szűrőcsere+üzemanyagszűrő cserét csináltattam és cseréltem a CMP jeladót is (biztos ami biztos).
Van elképzelésetek, hogy mi okozza ezt a jelenséget? Előre is köszönöm, üdv! integet2
Csekkolni kell az izzítógyetyákat! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #1212 Dátum: 2009.12.19 szombat, 09:56:54 »

Elég ha egy helyre írod a kérdésed... wave
nyes  most látom,de legalább nem kapott eltérő választ! Wink eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #1213 Dátum: 2009.12.19 szombat, 10:02:52 »

nyes  most látom,de legalább nem kapott eltérő választ! Wink eljen
Mi magunk javítjuk.....egyformán gondoltuk Wink smile
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
tengelyi
Vendég
« Új hozzászólás #1214 Dátum: 2009.12.19 szombat, 11:43:02 »

Elég ha egy helyre írod a kérdésed... wave

Köszi, bocs, mind a két topicot szoktam olvasni, a motoros topicba akartam írni, de véletlenül a másikba írtam be...
Úgyhogy biztos ami biztos betettem mindkettőbe.  Wink
Köszönöm a válaszokat!!
Naplózva
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1215 Dátum: 2009.12.19 szombat, 19:18:42 »

Alf én le tudom ellenörizni az izzitógyertyákat magam??
Vagy bizzam szakértöre??
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1216 Dátum: 2009.12.19 szombat, 23:30:59 »

Alf én le tudom ellenörizni az izzitógyertyákat magam??
Vagy bizzam szakértöre??
2800 Ft körül van darabja . Ha már ment 120ekm-et cserélni kell és kár vele bajlódni.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #1217 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 10:04:14 »

Alf én le tudom ellenörizni az izzitógyertyákat magam??
Vagy bizzam szakértöre??
Stealt lejjebb írta,hogy 11-12e ft körül van a 4db.Ha nem akarsz bajlódni,kicseréled őket 1xre.

Ha meg méregetni akarod,akkor áramot kell rajtuk mérni 1enként.Valami 17A-t vesz föl asszem/db...... Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #1218 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 10:10:18 »

Hali Urak!

Kérdésem:
Tegnap este hazafelé a nagy hidegben csak 40-el tudtam közlekedni, és szinte teljes gázon ment a fűtés "HI" állásban 4-5ös fokozaton!
+ első hátsó szélvédőfűtés is ment.
A vízhőfokmérő a 2,5órás út alatt egyszer sem állt be középre, sőt, ha lakott területen meg kellett állni, majdnem visszament "hideg" állásba!
Ez normális? Ceglédre menet, még jó volt az út, akkor felmelegedett, igaz nagyon lassan.
Fázni nem fáztam, csak ez volt kicsit furcsa...
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #1219 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 10:14:30 »

Hali Urak!

Kérdésem:
Tegnap este hazafelé a nagy hidegben csak 40-el tudtam közlekedni, és szinte teljes gázon ment a fűtés "HI" állásban 4-5ös fokozaton!
+ első hátsó szélvédőfűtés is ment.
A vízhőfokmérő a 2,5órás út alatt egyszer sem állt be középre, sőt, ha lakott területen meg kellett állni, majdnem visszament "hideg" állásba!
Ez normális? Ceglédre menet, még jó volt az út, akkor felmelegedett, igaz nagyon lassan.
Fázni nem fáztam, csak ez volt kicsit furcsa...
Az alapjárat környéki fordulat nem segíti a víz melegedését...... szomoru1 ez van.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
tengelyi
Vendég
« Új hozzászólás #1220 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 10:17:31 »

Csekkolni kell az izzítógyetyákat! Wink wave

Hali!
Alf, mennyire vagy biztos abban, hogy az izzítógyertyák okozzák a problémát?
Azért kérdezem, mert márkaszervizbe fogom elvinni megnézetni, de mikor mondtam nekik, hogy én az izzítógyertyákra gyanakszom, már a telefonban azzal ijesztgettek, hogy "hát az nem biztos, hogy ilyen egyszerű lesz"...
Úgyhogy most kissé bennem van a para. Félek, hogy kicseréltetik velem a fél kocsit. Bár akkor ingyen kell adniuk az alkatrészeket. laugh
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #1221 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 10:21:30 »

Hali!
Alf, mennyire vagy biztos abban, hogy az izzítógyertyák okozzák a problémát?
Azért kérdezem, mert márkaszervizbe fogom elvinni megnézetni, de mikor mondtam nekik, hogy én az izzítógyertyákra gyanakszom, már a telefonban azzal ijesztgettek, hogy "hát az nem biztos, hogy ilyen egyszerű lesz"...
Úgyhogy most kissé bennem van a para. Félek, hogy kicseréltetik velem a fél kocsit. Bár akkor ingyen kell adniuk az alkatrészeket. laugh
Alapjárati problémákat a gyertyák,a maf és esetleg a csúcsok okozhatják.Most még zárjuk ki a csúcsokat! vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
tengelyi
Vendég
« Új hozzászólás #1222 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 10:35:23 »

Alapjárati problémákat a gyertyák,a maf és esetleg a csúcsok okozhatják.Most még zárjuk ki a csúcsokat! vigyor3

Köszönöm. A csúcsokat én jónak találom, az autó erős, nem füstöl, nem kormol, az alapjárat teljesen egyenletes, meg sem moccan a fordulatszám mérő még akkor sem, amikor az említett furcsa jelenséget csinálja (tehát a fordulatszám nem ingadozik közben) ha felpörgetem a motort, akár hidegen akár melegen felülről süllyed be az alapjárati fordulatszámra, sebészi pontossággal, tehát nem mocorog, fel-le, míg megtalálja a helyét.
Szerinted a diagnoszikai műszer ki fogja mutatni ezt a hibát a szervizben?
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #1223 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 10:50:38 »

Az alapjárat környéki fordulat nem segíti a víz melegedését...... szomoru1 ez van.

Igen erre én is gondoltam...  Roll Eyes
Tehát ez teljesen normális.  Wink
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1224 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 11:19:41 »

Köszönöm. A csúcsokat én jónak találom, az autó erős, nem füstöl, nem kormol, az alapjárat teljesen egyenletes, meg sem moccan a fordulatszám mérő még akkor sem, amikor az említett furcsa jelenséget csinálja (tehát a fordulatszám nem ingadozik közben) ha felpörgetem a motort, akár hidegen akár melegen felülről süllyed be az alapjárati fordulatszámra, sebészi pontossággal, tehát nem mocorog, fel-le, míg megtalálja a helyét.
Szerinted a diagnoszikai műszer ki fogja mutatni ezt a hibát a szervizben?
Az izzitók nem adnak semmilyen közvetlen hibakódot a diagnosztikára. Le kell kötnöd és legegyszerübb ha egyenként méred a terhelő áramot hogy jó e vagy nem szakadt .  Csak ahhoz hogy ezt meg tud tenni le kell szedned a szívósort ha azt leszedted akkor egy füst alatt már az izzítókat is kicserélheted  Undecided De amúgy is 120ekm felett teljesen felesleges méregetni, mert úgyis cserélni kell.
Ja cserélni csak hidegen mert az izzító acél a hengerfej meg ALU ötvözet. Ha 4-5 évnél idősebb akkor finoman a kicsavarással mert bele szakíthatód, ami meg drága mulatság mert akkor cserélheted a hengerfejet. Előtte áztasd be csavarlazítóval és csak finoman.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1225 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 11:23:24 »

Hali Urak!

Kérdésem:
Tegnap este hazafelé a nagy hidegben csak 40-el tudtam közlekedni, és szinte teljes gázon ment a fűtés "HI" állásban 4-5ös fokozaton!
+ első hátsó szélvédőfűtés is ment.
A vízhőfokmérő a 2,5órás út alatt egyszer sem állt be középre, sőt, ha lakott területen meg kellett állni, majdnem visszament "hideg" állásba!
Ez normális? Ceglédre menet, még jó volt az út, akkor felmelegedett, igaz nagyon lassan.
Fázni nem fáztam, csak ez volt kicsit furcsa...

Tegnap én is autóztam 3-4 órát. Sokszor csak álldogáltunk a dugóban, vagy lassan gurultunk.
A hőfokmérő az elején beállt középre, és onnan nem mozdult.
Kinti hőfok: -6 és -9 között.
Szóval nálad valami gond van.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1226 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 11:30:42 »

Tegnap én is autóztam 3-4 órát. Sokszor csak álldogáltunk a dugóban, vagy lassan gurultunk.
A hőfokmérő az elején beállt középre, és onnan nem mozdult.
Kinti hőfok: -6 és -9 között.
Szóval nálad valami gond van.
A dugóban nem illik  visszahűlni, de ha folyamatosan halad  -10 fok körül  40-el kb alapjárati fordulatszám  környékén akkor nem nagyon fog melegedni főleg ha még fűt is.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1227 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 12:17:56 »

Tegnap Budapest-Pécs szakadó hó,végig 40-60-al laza kb 4 órás út...mutató végig negyed és fél között,bent 1-esen fűtés és meleg volt....ez igy normális szerintem.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #1228 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 13:50:23 »

A dugóban nem illik  visszahűlni, de ha folyamatosan halad  -10 fok körül  40-el kb alapjárati fordulatszám  környékén akkor nem nagyon fog melegedni főleg ha még fűt is.
Így van.Majd ha végre sikerül elérnie a hőmérsékletet,onnan már nem szabad visszahűlnie.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Wah
Vendég
« Új hozzászólás #1229 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 16:20:06 »

Így van.Majd ha végre sikerül elérnie a hőmérsékletet,onnan már nem szabad visszahűlnie.

szerintem azért tolóüzemben (hosszas lejtőn motorfékkel) felcsavart fűtéssel még akár vissza is hűlhet! Kvázi nincs hőternelés, csak hőelvonás.
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #1230 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 16:25:08 »

Így van.Majd ha végre sikerül elérnie a hőmérsékletet,onnan már nem szabad visszahűlnie.
Onnan is visszahül, ha nagyon gyengén terheled, és nagyon erősen fűtesz smile a radiátor és a motor között nincs termosztát....
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #1231 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 17:04:00 »

Onnan is visszahül, ha nagyon gyengén terheled, és nagyon erősen fűtesz smile a radiátor és a motor között nincs termosztát....
szerintem azért tolóüzemben (hosszas lejtőn motorfékkel) felcsavart fűtéssel még akár vissza is hűlhet! Kvázi nincs hőternelés, csak hőelvonás.
igen előfordul.nekem ha végre eléri a motor az üzemi hőfokot,akkor onnan már nem kúszik le,ehhez azonban idő kell!
de én nem is kaccsolom maxira a fűtést,csak 22 fokra auto-ra.mire a moci felmelegszik addigra a fűtés is csökken.így nem esik vissza.
tegnap viszon 2-3ban araszolva 30al nem volt képes 60fok fölé menni a vízhőmérséklet.De ez ettől még nem a para kategória! vigyor3 Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #1232 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 18:04:31 »

igen előfordul.nekem ha végre eléri a motor az üzemi hőfokot,akkor onnan már nem kúszik le,ehhez azonban idő kell!
de én nem is kaccsolom maxira a fűtést,csak 22 fokra auto-ra.mire a moci felmelegszik addigra a fűtés is csökken.így nem esik vissza.
tegnap viszon 2-3ban araszolva 30al nem volt képes 60fok fölé menni a vízhőmérséklet.De ez ettől még nem a para kategória! vigyor3 Wink wave

Valamit Fordék nagyon elbaltáztak fűtés ügyben.Én már mind két termót kicseréltem kétszer /gyárira/ mégis olyan a motor melegedése, hogy az szégyen. Ma egész du. a várost jártam, és irigykedve néztem A vw-es atóstársaimat, akik egy szál ingben vigorogtak az autóikban, én meg a sapkát is félve vettem le a fejemről:
Végig teszt üzemmodban mentem és összesen egyszer láttam 87 fokra felkúszni a hőfokot, de a piros lámpánál megállás után mire felgyorsúltam csak visszakúszott 82-ig. Olyan vartburg fillingje van a dolognak.
Más, hogy a fenébe felejthették ki a hátsó lábtér fűtést egy középkategóriás autóból! Csókoltatom a ford mérnökeit.
Már gondolkoztam azon is, hogy nem-e sivatagi kivitelnek készítették, volt egy régi ismerősőm , annak volt egy pejója AFRIKAI KIVITEL nem volt benne fűtőradiátor! falbav
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #1233 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 18:09:22 »

Valamit Fordék nagyon elbaltáztak fűtés ügyben.Én már mind két termót kicseréltem kétszer /gyárira/ mégis olyan a motor melegedése, hogy az szégyen. Ma egész du. a várost jártam, és irigykedve néztem A vw-es atóstársaimat, akik egy szál ingben vigorogtak az autóikban, én meg a sapkát is félve vettem le a fejemről:
Végig teszt üzemmodban mentem és összesen egyszer láttam 87 fokra felkúszni a hőfokot, de a piros lámpánál megállás után mire felgyorsúltam csak visszakúszott 82-ig. Olyan vartburg fillingje van a dolognak.
Más, hogy a fenébe felejthették ki a hátsó lábtér fűtést egy középkategóriás autóból! Csókoltatom a ford mérnökeit.
Már gondolkoztam azon is, hogy nem-e sivatagi kivitelnek készítették, volt egy régi ismerősőm , annak volt egy pejója AFRIKAI KIVITEL nem volt benne fűtőradiátor! falbav
Túl jó hatásfokú a motor,kevés enerdzsi megy hőveszteségbe! nyes Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #1234 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 18:16:52 »

Túl jó hatásfokú a motor,kevés enerdzsi megy hőveszteségbe! nyes Wink wave

Azért arról nehezen fogsz mergyőzni, /talán, ha papírbolti eladó volnék sikerülne/ hogy működés közben kihűl, mondjuk 1 perc alat 4-5 fokot. wave
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #1235 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 18:24:16 »

Azért arról nehezen fogsz mergyőzni, /talán, ha papírbolti eladó volnék sikerülne/ hogy működés közben kihűl, mondjuk 1 perc alat 4-5 fokot. wave
Cserélj termót! idiota nyes pias Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #1236 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 18:44:03 »

Cserélj termót! idiota nyes pias Wink wave

OK! Veszek egy egész szatyorra valót! Ha unatkozom, mindig cserélek egy párat! A végén pedig normaidőzőm magamnak! hehe hehe hehe
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #1237 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 18:45:54 »

OK! Veszek egy egész szatyorra valót! Ha unatkozom, mindig cserélek egy párat! A végén pedig normaidőzőm magamnak! hehe hehe hehe
eljen worship Wink integet2 pias
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1238 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 20:32:57 »

Valamit Fordék nagyon elbaltáztak fűtés ügyben.Én már mind két termót kicseréltem kétszer /gyárira/ mégis olyan a motor melegedése, hogy az szégyen. Ma egész du. a várost jártam, és irigykedve néztem A vw-es atóstársaimat, akik egy szál ingben vigorogtak az autóikban, én meg a sapkát is félve vettem le a fejemről:
Végig teszt üzemmodban mentem és összesen egyszer láttam 87 fokra felkúszni a hőfokot, de a piros lámpánál megállás után mire felgyorsúltam csak visszakúszott 82-ig. Olyan vartburg fillingje van a dolognak.
Más, hogy a fenébe felejthették ki a hátsó lábtér fűtést egy középkategóriás autóból! Csókoltatom a ford mérnökeit.
Már gondolkoztam azon is, hogy nem-e sivatagi kivitelnek készítették, volt egy régi ismerősőm , annak volt egy pejója AFRIKAI KIVITEL nem volt benne fűtőradiátor! falbav
Neked lehet hogy a szoba termosztátot cserélték ki? Mert amilyen használatot írsz ott jó termosztátokkal te is ülhetnél egyszál ingben. A hátsó lábtér fűtés befúvóinak meg ott kellene lennie az első ülések alatt a padlón. Nálam legalább is ott vannak.
Naplózva
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #1239 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 20:44:30 »

Neked lehet hogy a szoba termosztátot cserélték ki? Mert amilyen használatot írsz ott jó termosztátokkal te is ülhetnél egyszál ingben. A hátsó lábtér fűtés befúvóinak meg ott kellene lennie az első ülések alatt a padlón. Nálam legalább is ott vannak.

Nem a fűtésszerelőre bíztam a termosztátok cseréjét, sk végeztem el a műtétet.Holnap bebujok az ülések alá és megnézem, hogy honnét kéne hogy hátra jöjjön lábhoz a meleg, mióta megvan oda meleget még nem sikerült varázsolnom! wave
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1240 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 20:49:57 »

Nem a fűtésszerelőre bíztam a termosztátok cseréjét, sk végeztem el a műtétet.Holnap bebujok az ülések alá és megnézem, hogy honnét kéne hogy hátra jöjjön lábhoz a meleg, mióta megvan oda meleget még nem sikerült varázsolnom! wave
Pedig ott vannak lent azok a ronda fekete fúvókák. Csak onnan tudom hogy a klima tisztítót oda is illik befújni mert az is  a szellőztető rendszer része.
Naplózva
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #1241 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 20:52:30 »

Pedig ott vannak lent azok a ronda fekete fúvókák. Csak onnan tudom hogy a klima tisztítót oda is illik befújni mert az is  a szellőztető rendszer része.

Holnap megnézem azt a lábszagüző szellőztetőt! integet2
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #1242 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 08:41:06 »

Holnap bebujok az ülések alá és megnézem, hogy honnét kéne hogy hátra jöjjön lábhoz a meleg, mióta megvan oda meleget még nem sikerült varázsolnom! wave
Sokszor a hátsó kárpitok viccelődnek. Előrecsúsznak és a hátsó lábtérfűtés így a szőnyegeket fűti alulról.  hehe
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #1243 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 10:25:21 »

tegnap viszon 2-3ban araszolva 30al nem volt képes 60fok fölé menni a vízhőmérséklet.De ez ettől még nem a para kategória! vigyor3 Wink wave

Ezzel nyugtattál meg!  eljen

Egyébként tegnap voltunk kistarcsán (VI. kerből) az M3-M0 kihajtónál már középen volt a mutató.  eljen
Ellenben hazafelé, miután 3-4órát állt a kocsi a -7fokban, egészen hazáig csak a 60fokon állt a mutató, igaz maxigázon ment a fűtés.  vigyor3
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
GiN
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1950



E-mail
« Új hozzászólás #1244 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 19:09:33 »

hazafelé tök hidegben (pöccre indulva, füstmentesen) fogta magát és pár km után , illetve izzátásjelző villogtatás után leállt.  Még 3x volt ilyen rövid időn belül, aztán visszatért a lélek bele, már a moci jelkép se világít. kint áll a szekér ebben a veszett időben. Nem lehet a nafta dermedése miatt a probléma?
Naplózva

Ranger XLT 2.2 TDCi.
2017-ig: 2006/2, Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium, remap 160LE, MMT6, Forge Silicone Hoses,
Tempomat, EGR off, decat, LLumar, ZEN INA, Futásteljesítmény: ~225e km.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #1245 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 19:13:11 »

hazafelé tök hidegben (pöccre indulva, füstmentesen) fogta magát és pár km után , illetve izzátásjelző villogtatás után leállt.  Még 3x volt ilyen rövid időn belül, aztán visszatért a lélek bele, már a moci jelkép se világít. kint áll a szekér ebben a veszett időben. Nem lehet a nafta dermedése miatt a probléma?
A szűrőben elfagyhat ha van benne kondenzvíz.....Cserélni kellene a szűrőt!
Illetve megnézni nem-e szivárog a go a renszerből! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #1246 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 19:16:11 »

hazafelé tök hidegben (pöccre indulva, füstmentesen) fogta magát és pár km után , illetve izzátásjelző villogtatás után leállt.  Még 3x volt ilyen rövid időn belül, aztán visszatért a lélek bele, már a moci jelkép se világít. kint áll a szekér ebben a veszett időben. Nem lehet a nafta dermedése miatt a probléma?
Az a CMP jeladó rosszalkodik, cseréld ki nem nagy összeg (5e körül), ha utána is rosszalkodik, akkor hibakód olvasás.
Nem jellemző a ma kapható gázolajokra, hogy ledermednének....a gázolajszűrő viszont eltömődhet kosszal-vízzel ha rég cserélted...ha 20ezernél többet ment cseréld ki, szerintem TDCi-nél ez az egészséges.Persze gyári, vagy Bosch szűrőre. wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
GiN
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1950



E-mail
« Új hozzászólás #1247 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 19:21:56 »

Az a CMP jeladó rosszalkodik, cseréld ki nem nagy összeg (5e körül), ha utána is rosszalkodik, akkor hibakód olvasás.
Nem jellemző a ma kapható gázolajokra, hogy ledermednének....a gázolajszűrő viszont eltömődhet kosszal-vízzel ha rég cserélted...ha 20ezernél többet ment cseréld ki, szerintem TDCi-nél ez az egészséges.Persze gyári, vagy Bosch szűrőre. wave

A gázolajszűrőt kizárnám, mert kb. 500 km van az újban.
ha a porlasztó a kaki, akkor elmúlhat a gyengélkedés magától bizonyos időtartamra? (mint nálam)  vagy akkor stagnál a hiba?
Naplózva

Ranger XLT 2.2 TDCi.
2017-ig: 2006/2, Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium, remap 160LE, MMT6, Forge Silicone Hoses,
Tempomat, EGR off, decat, LLumar, ZEN INA, Futásteljesítmény: ~225e km.
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #1248 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 19:24:46 »

A gázolajszűrőt kizárnám, mert kb. 500 km van az újban.
ha a porlasztó a kaki, akkor elmúlhat a gyengélkedés magától bizonyos időtartamra? (mint nálam)  vagy akkor stagnál a hiba?
Ha leállt akkor inkább CMP
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #1249 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 20:10:25 »

Pedig ott vannak lent azok a ronda fekete fúvókák. Csak onnan tudom hogy a klima tisztítót oda is illik befújni mert az is  a szellőztető rendszer része.

Megkövetlek! Megtaláltam a légbeőmlőt az ülés alatt! Eddig ott nem sokat kuthászkodtam, ahhoz a helyhez én már egy kicsit vén vagyok, meghagyom az ifjuságnak. De ha abból a lyukból meleget akarsz csiholni, akkor előröl el kell venni a középre és felfelé fújó meleget. kipróbáltam 2 órai kocsikázással egy odatámasztott megfagyott ásványvízzel semmi nem történt, még kiolvadni sem kezdett! wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 ... 958   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.