Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.23 kedd, 10:49:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2306718 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Zuby
Vendég
« Új hozzászólás #800 Dátum: 2010.04.08 csütörtök, 17:20:17 »

Szia!

Az én információim szerint - nem próbáltam, nincs ilyenem, csak olvastam.
A beltér világítás felkapcsolódása az ajtónyitáskor az az oszlopokban levő nyomógomb által vezérlődik.
Az AWS ajtónyitós piktogrammjait az ajtók zárszerkezetben levő érzékelő valamijei vezérlik.
Tehát - tudtommal - kellenek a zárszerkezetek is. Illetve olyantól kéne infó, aki rakott már utólag be az autójába AWS-t.
Én még csak tervezem, szerzem be hozzá az alkatrészeket.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.

Köszi!

Az a baj, hogy nem nagyon van olyan aki mk2-es mondeo-ba szerelt aws-t. Elméletileg a TIS alapján kötögettem , de össze vissza jelezget...azért köszi az infót!!!

Üdv
Naplózva
rikszi
Vendég
« Új hozzászólás #801 Dátum: 2010.04.08 csütörtök, 18:28:52 »

Szia!

Ismereteim szerint a vákumos vezérlőrenszerben van valami hiba, dugulás, repedés, szakadás.
Amúgy pedig szerintem igenis jó ötlet a hideg levegőt a szélvédőre fújatni, mert úgy az is lehül, és nem süti a kocsi belsejét. Ráadásul ha oda megy előbb a hideg levegő, akkor az arcodba már egy picit langyosabb csapódik, és ugye körforgás alapján ereszkedik le a kocsi aljába. Szerintem.

Üdv, HegeGabi.


köszi a választ,akkor ez szerelöre bizandó javitás lesz,ne kokányoljak vele,ugye?
de legalább már elképzelés van,merre lehet a gond
köszönöm
Naplózva
hcsabi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új hozzászólás #802 Dátum: 2010.04.08 csütörtök, 20:59:30 »


köszi a választ,akkor ez szerelöre bizandó javitás lesz,ne kokányoljak vele,ugye?
de legalább már elképzelés van,merre lehet a gond
köszönöm

http://mondeo.hu/index.php?topic=32.msg498679#msg498679
Naplózva

Mondeo 2.0 tddi
rikszi
Vendég
« Új hozzászólás #803 Dátum: 2010.04.09 péntek, 07:20:59 »


hcsabi köszönöm szépen az  infót!
igy azért könnyebb lesz wow1,mert hétvégére már motorkivételt terveztem.. falbav
köszi +1*(mégegyszer)
Naplózva
tucsim
Vendég
« Új hozzászólás #804 Dátum: 2010.04.09 péntek, 07:41:41 »

Sziasztok!
II. Mondikám van. Pöcre indult mindég, de pár napja úgy gondolta, hogy elfáradt:( Nem akart indulni. Először azt hittem, hogy az aksinak vége. Töltöttem, de az eredmény ugyan az , a kocsi csak nem indult. Szomszédomat hívtam aki "ért" a kocsikhoz. Ő fogott egy seprűt és megütögette az öninditót. A kocsi beindult Smiley Aztán mikor leállítottam és újra szerettem volna inditani ismét nem indult. Seprű elő, ütögetés és indult a kocsi. A "szerelő" azt mondta, hogy hordjak a kocsiba egy olyan hosszú botot amivel leérek az önindítóig és tudom ütögetni  Shocked
Szeretném megkérdezni, hogy mi lehet a baj? Képzeljétek milyen ciki lenne, ha indulni szeretnék és azt látná mindenki, hogy egy mondikát bottal kell piszkálni, hogy induljon  szomoru1.
Előre is köszönöm a segítségeteket! Tücsi  help
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #805 Dátum: 2010.04.09 péntek, 09:22:35 »

Sziasztok!
II. Mondikám van. Pöcre indult mindég, de pár napja úgy gondolta, hogy elfáradt:( Nem akart indulni. Először azt hittem, hogy az aksinak vége. Töltöttem, de az eredmény ugyan az , a kocsi csak nem indult. Szomszédomat hívtam aki "ért" a kocsikhoz. Ő fogott egy seprűt és megütögette az öninditót. A kocsi beindult Smiley Aztán mikor leállítottam és újra szerettem volna inditani ismét nem indult. Seprű elő, ütögetés és indult a kocsi. A "szerelő" azt mondta, hogy hordjak a kocsiba egy olyan hosszú botot amivel leérek az önindítóig és tudom ütögetni  Shocked
Szeretném megkérdezni, hogy mi lehet a baj? Képzeljétek milyen ciki lenne, ha indulni szeretnék és azt látná mindenki, hogy egy mondikát bottal kell piszkálni, hogy induljon  szomoru1.
Előre is köszönöm a segítségeteket! Tücsi  help

Amikor indítózól, milyen hangot ad? Nem kattog véletlenül?
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #806 Dátum: 2010.04.09 péntek, 09:52:21 »

Köszi!

Az a baj, hogy nem nagyon van olyan aki mk2-es mondeo-ba szerelt aws-t. Elméletileg a TIS alapján kötögettem , de össze vissza jelezget...azért köszi az infót!!!

Üdv
azért nem olyan nagyon sok dologban tér el az egyestől, arról meg van cikk
max a színek térnek el, arra meg ott van a TIS
Naplózva
tucsim
Vendég
« Új hozzászólás #807 Dátum: 2010.04.09 péntek, 17:07:25 »

Sziasztok!
Amikor indítózok semilyen hangot nem ad  Sad  Nem is kattog.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #808 Dátum: 2010.04.09 péntek, 17:16:13 »

Sziasztok!
Amikor indítózok semilyen hangot nem ad  Sad  Nem is kattog.
ha nem merült le az aksi, akkor önindító hiba
ha nincs nagy gond vele, akkor max 1-2 ezresből megúszod, valószínűleg csak szénkefét kell cserélni
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #809 Dátum: 2010.04.10 szombat, 07:35:08 »

Sziasztok!
II. Mondikám van. Pöcre indult mindég, de pár napja úgy gondolta, hogy elfáradt:( Nem akart indulni. Először azt hittem, hogy az aksinak vége. Előre is köszönöm a segítségeteket! Tücsi  help
Szia!
Elkopott a kefe, éppen hozzá ér vagy nem, ha ütőgeted a akkor az éppen hozzér állapotot tudod elérni. Mi Apám Sierraájával jártunk így, igaz ott az AC pumpa keféje volt elkopva.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
papesz
Vendég
« Új hozzászólás #810 Dátum: 2010.04.10 szombat, 10:47:31 »

Sziasztok.Tudja valaki pontosan hogy a manuális klíma digitre cserélése lehetséges-e vagy sem és ha igen, milyen átalakításokat kell elvégezni.Ugyanis van egy digit légkondim kompletten érzékelőkkel és kábelekkel,vagyis az érdekelne hogy milyen átalakítások szükségesek.Kérem csak az írjon aki pontosan tudja mit kell csinálni.Köszi
Naplózva
tucsim
Vendég
« Új hozzászólás #811 Dátum: 2010.04.10 szombat, 17:31:56 »

Sziasztok!
Ma kiderült, hogy az aksim jó az önindítómnak viszon annyi. SOS!!!!!!!!!! 1996-os 1.8 TD mondikámhoz tud valaki eladó önindírót?Huh?Huh?Huh?Huh???
Köszönöm!!! help
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #812 Dátum: 2010.04.10 szombat, 18:21:54 »

Sziasztok!
Ma kiderült, hogy az aksim jó az önindítómnak viszon annyi. SOS!!!!!!!!!! 1996-os 1.8 TD mondikámhoz tud valaki eladó önindírót?Huh?Huh?Huh?Huh???
Köszönöm!!! help
jobban jársz anyagilag, ha megcsináltatod egy autóvillamosságissal
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #813 Dátum: 2010.04.10 szombat, 23:22:19 »

jobban jársz anyagilag, ha megcsináltatod egy autóvillamosságissal

Ez igaz. Tavaly nyáron volt ilyen gond a kocsival egy kiránduláson, egy szerelő megnézte az akksit, azt mondta tökéletes, szóval szerinte önindító csere. Mondott egy 6 számjegyű összeget, megköszöntem a segítséget és hazajöttünk úgy, hogy ne kelljen leállítani a motort.
Itthon kipróbáltuk másik aksival, pöccre indult. Bár a mienk kattogott indítózáskor, Tucsimé pedig hallgat.  Sad
Bontóban nem éri meg önindítót venni, újonnan drága, szóval tényleg egy autóvillamosságis lehet a legjobb megoldás!
 integet2

ui: azt hiszem, őket már linkelte valaki itt a fórumon, egy telefont megér: http://www.masina.atw.hu/
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #814 Dátum: 2010.04.10 szombat, 23:50:11 »

Ez igaz. Tavaly nyáron volt ilyen gond a kocsival egy kiránduláson, egy szerelő megnézte az akksit, azt mondta tökéletes, szóval szerinte önindító csere. Mondott egy 6 számjegyű összeget, megköszöntem a segítséget és hazajöttünk úgy, hogy ne kelljen leállítani a motort.
Itthon kipróbáltuk másik aksival, pöccre indult. Bár a mienk kattogott indítózáskor, Tucsimé pedig hallgat.  Sad
Bontóban nem éri meg önindítót venni, újonnan drága, szóval tényleg egy autóvillamosságis lehet a legjobb megoldás!
 integet2

ui: azt hiszem, őket már linkelte valaki itt a fórumon, egy telefont megér: http://www.masina.atw.hu/
nekem kb. 2 hete volt esedékes a dolog
hol kattogott, hol nem
kapott új szénkeféket (szerencsére a forgórész nem sérült) és ki lett takarítva rendesen az egész
Naplózva
tucsim
Vendég
« Új hozzászólás #815 Dátum: 2010.04.11 vasárnap, 08:47:12 »

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget! Megpróbálom megcsináltatni az önindítót. Nálam is az a jelenség van, hogy hol kattan, hol meg semmi. Hol teker egy kicsit, hol meg sem mukkan. 
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #816 Dátum: 2010.04.11 vasárnap, 10:39:58 »

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget! Megpróbálom megcsináltatni az önindítót. Nálam is az a jelenség van, hogy hol kattan, hol meg semmi. Hol teker egy kicsit, hol meg sem mukkan. 
nekem volt ilyen a motorcraft önindítóval, de minden jó volt benne, csak retkes volt nagyon. szétszedtem, kipucoltam, és azóta is jó. kb egy éve
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #817 Dátum: 2010.04.13 kedd, 13:25:42 »

Megpróbálom megcsináltatni az önindítót. Nálam is az a jelenség van, hogy hol kattan, hol meg semmi. Hol teker egy kicsit, hol meg sem mukkan. 
Szia!

Én tudok egy másik helyet is, igaz, azt nem tudom, hogy pesti gyerek vagy-e, mert a profilodban nincs feltüntetve. Már másnak is ajnálottam, ő csak pozitívat mondott róluk.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.
Naplózva
yvanhoe
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



E-mail
« Új hozzászólás #818 Dátum: 2010.04.14 szerda, 21:32:37 »

Sziasztok. hajamat tépem már  falbav ha valaki tugja hogyan kell MK2-be a kettős zárást bekötni utólagos riasztónál, azt nagyon kérem ne tartsa magában. A sima zárás nyitás vezetékeit megtaláltam, működik is. A gond csak utánna kezdődött (éstart 4 napja  falbav) A riasztó tudja a kettős zárást, 2 impulzust ad ki, ha ugy állítom. De hova a füttybe kössem még be? A TIS alapján találtam még 2 vezetéket ami vezérli elvileg a kettőst. Fekete/fehér csikkal és fekete/kék csíkkal. Elvileg a kék csíkos zár és a fehér nyit. Na már most. ha be van zárva a sima zár akkor a kékre hiába adok testet nem zár be. De ha előbb a fehérre és utánna a kékra akkor igen. Ez hogy van? Most ott tartok, hogy egy zárásra a sofőr ajtót egyből reteszeli is. Mit rontottam el? Illetve hogy tudnám végre működésre bírni a riasztót? KÖSZÖNÖM
Naplózva

99' Ford Mondeo Turnier Mk II 1.8TD Ghia
tucsim
Vendég
« Új hozzászólás #819 Dátum: 2010.04.16 péntek, 07:09:30 »

Szia HegeGabi!
Köszönöm a címet, de már kész az önindítóm.  A XIII. kerületbe ajánlott M2 egy szerelőt. Reggel vittem estére már kész is lett. A szerelő nagyon korrekt.
Üdv. Tucsi
Naplózva
denis
Vendég
« Új hozzászólás #820 Dátum: 2010.05.06 csütörtök, 22:47:09 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Mk2-es Mondeo központi zárat szeretném átprogramozni úgy, hogy egyszerre nyíljon az összes ajtó. Ha vki tud vmi okosat légyszi írjatok, mert a szervíz le akart húzni 8000-rel, de nem szeretném kiperkálni, ha lehet...
 Köszi, Denis
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #821 Dátum: 2010.05.07 péntek, 08:05:12 »

Hali!

Ezt nem értem. A központizár azért az ami, mert akár a vezetőoldalit, akár az anyósoldalit nyitod v. zárod, a másik 3 zár vele együtt nyit v. zár.
Nem értem, hogy mit szeretnél az egyszerre dologgal? Ha pl. vezetőoldalit zárod, akkor pár másodperces késéssel követi a többi? Vagy mi pontosan a gond?

Üdv, HegeGabi.
Naplózva
simonaca
Vendég
« Új hozzászólás #822 Dátum: 2010.05.08 szombat, 17:44:13 »

Sziasztok!

Problémám akadt Mondeo II-es üzemanyagszint jelzővel, konkrétan visszafelé mér. Nemrégen vettem az autót angol műszerfal volt benne gondoltam aza a baj kicseréltem európaira ( bontott 3000-ft) de a probléma nem változott. Az ac-pumpánál van egy csatlakozó gondolom onnan jön a potiról is a jel ott kell megfordítani a kábelezést(ha igen melyik vezetéket?) vagy ki kell szedni a tankból az egészet és ott kell átkábelezni??? Előre is köszi a segítséget:simonaca
Naplózva
imi111
Vendég
« Új hozzászólás #823 Dátum: 2010.05.08 szombat, 18:26:52 »

Nem értem, hogy mit szeretnél az egyszerre dologgal? Ha pl. vezetőoldalit zárod, akkor pár másodperces késéssel követi a többi? Vagy mi pontosan a gond?

Üdv, HegeGabi.
[/quote]
Az enyém is úgy működik, ha egyszer nyomom meg a távirányított akkor csak a sofőr ajtó nyílik, és ha még egyszer megnyomom akkor nyílik a másik három, és ez ilyen gyárilag
Értem a problémát!
Naplózva
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #824 Dátum: 2010.05.08 szombat, 21:07:25 »

Sziasztok!

Problémám akadt Mondeo II-es üzemanyagszint jelzővel, konkrétan visszafelé mér. Nemrégen vettem az autót angol műszerfal volt benne gondoltam aza a baj kicseréltem európaira ( bontott 3000-ft) de a probléma nem változott. Az ac-pumpánál van egy csatlakozó gondolom onnan jön a potiról is a jel ott kell megfordítani a kábelezést(ha igen melyik vezetéket?) vagy ki kell szedni a tankból az egészet és ott kell átkábelezni??? Előre is köszi a segítséget:simonaca

Szia!!

Egyszerűen csak egy másik szintjelzőt kell venni, mert nem belevaló. pl A 4 hengereseké nem stimmel a V6-tal és visszafelé. Pont fordítva méri a szintet. De ha jól tudom akkor benzin-diesel nél is ez van. KEresd mk2-t integet2
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #825 Dátum: 2010.05.10 hétfő, 08:40:05 »

... és ha még egyszer megnyomom akkor nyílik a másik három, és ez ilyen gyárilag
Értem a problémát!
Ahá! Akkor rendben, értem.
Naplózva
simonaca
Vendég
« Új hozzászólás #826 Dátum: 2010.05.10 hétfő, 18:47:40 »

Szia!!

Egyszerűen csak egy másik szintjelzőt kell venni, mert nem belevaló. pl A 4 hengereseké nem stimmel a V6-tal és visszafelé. Pont fordítva méri a szintet. De ha jól tudom akkor benzin-diesel nél is ez van. KEresd mk2-t integet2
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #827 Dátum: 2010.05.17 hétfő, 21:33:36 »

Hali!

Sürgős. Elment a műszerfal világításom. nagyon *** éjszaka. BIztosíték? Hol talalható a belső biztosíték tábla?
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #828 Dátum: 2010.05.18 kedd, 10:10:12 »

Hali!

Sürgős. Elment a műszerfal világításom. nagyon *** éjszaka. BIztosíték? Hol talalható a belső biztosíték tábla?

Szia!

A belső tábla a kormány alatt bal oldalt található. Jobban hozzáférsz, ha lecsavarozod azt a műanyag burkolatot, amin a szervízcsati van (3csavar + 2 patent fogja). Enélkül is hozzá lehet férni, de nagyon kényelmetlen.. Ha megtaláltad, asszem le kell nyitni, és 2 osztásban lesznek a biztik. Valahol az alsóban lesz ami neked kell, de a kezelési útmutatóban megtalálod, hogy pont melyik az (kezelésit pedig a fórumon a letöltések közt).
üdv integet2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #829 Dátum: 2010.05.18 kedd, 11:06:56 »

 Hali!
  Az utóbbi időben vettem észre, hogy vibrál a világításom. Nem állandó a fénye, hanem néha elhalványul. Az öreg Audimnál volt ilyen, annál a testkábel volt lelazulva, de itt nem ez lesz a gond. Valami olyasmit olvastam, hogy a generátor diódánál lehet a probléma. Van valakinek ötlete?
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #830 Dátum: 2010.05.19 szerda, 09:28:44 »

Hali!
  Az utóbbi időben vettem észre, hogy vibrál a világításom. Nem állandó a fénye, hanem néha elhalványul. Az öreg Audimnál volt ilyen, annál a testkábel volt lelazulva, de itt nem ez lesz a gond. Valami olyasmit olvastam, hogy a generátor diódánál lehet a probléma. Van valakinek ötlete?

Én is generátorra vagy felszültségszabályozóra gondolnék.
Naplózva
Kisch
Vendég
« Új hozzászólás #831 Dátum: 2010.05.20 csütörtök, 12:11:12 »

Sziasztok!

Még új felhasználó vagyok, de már akadt egy problémám a 4 hónapja vett 2.0 TDCI Mondeommal.

Ha városban araszolok és nem kap elég levegőt a motor és be van kapcsolva a klíma, melegszik a vizem.
Szervízben (Cromax) nem találtak hibakódot, de kiderítették, hogy a ventilátorom nem kapcsol 2. fokozatban, így nem hűti rendesen a vizet. Még nem is volt meleg igazán, ezért parázom a problémától. A szervízben megvigasztaltak, egy ventilátor csere olyan 100 eFt. Az is lehet azonban, hogy nem a ventilátor a ludas, hanem elektronikai probléma van, a felelős kapcsolóban hibával.
A venti cserét szeretném elkerülni.
Van valakinek ilyen hibával tapasztalata, mi lehet a megoldás?
Köszi a segíséget!
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #832 Dátum: 2010.05.20 csütörtök, 12:16:56 »

Sziasztok!

Még új felhasználó vagyok, de már akadt egy problémám a 4 hónapja vett 2.0 TDCI Mondeommal.

Ha városban araszolok és nem kap elég levegőt a motor és be van kapcsolva a klíma, melegszik a vizem.
Szervízben (Cromax) nem találtak hibakódot, de kiderítették, hogy a ventilátorom nem kapcsol 2. fokozatban, így nem hűti rendesen a vizet. Még nem is volt meleg igazán, ezért parázom a problémától. A szervízben megvigasztaltak, egy ventilátor csere olyan 100 eFt. Az is lehet azonban, hogy nem a ventilátor a ludas, hanem elektronikai probléma van, a felelős kapcsolóban hibával.
A venti cserét szeretném elkerülni.
Van valakinek ilyen hibával tapasztalata, mi lehet a megoldás?
Köszi a segíséget!
1. ez mk2 topic, neked mk3 v mk4 van, ez évjáratfüggő
2. motortérben van reléje\biztije mind a 2 fokozatnak. lehet csak az nem jó
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #833 Dátum: 2010.05.20 csütörtök, 12:19:32 »

Sziasztok!

Még új felhasználó vagyok, de már akadt egy problémám a 4 hónapja vett 2.0 TDCI Mondeommal.......

A venti csere 100e az külön vicc kategória.
Naplózva
Kisch
Vendég
« Új hozzászólás #834 Dátum: 2010.05.20 csütörtök, 12:58:00 »

A venti csere 100e az külön vicc kategória.

Valóban elnéztem a sort, 3-as a Mondeom.
Bocs.
De így is köszi a választ, megpróbálom a relé dolgot.
Autóvillamossági szakember azt tudja kezelni?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #835 Dátum: 2010.05.20 csütörtök, 13:04:53 »

Valóban elnéztem a sort, 3-as a Mondeom.
Bocs.
De így is köszi a választ, megpróbálom a relé dolgot.
Autóvillamossági szakember azt tudja kezelni?

Wink
http://mondeo.hu/index.php?topic=1591.msg505374#msg505374
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #836 Dátum: 2010.05.20 csütörtök, 13:15:17 »

csak nem tudtam, hogy merre láttam az infót hehe
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Kisch
Vendég
« Új hozzászólás #837 Dátum: 2010.05.20 csütörtök, 13:31:24 »


Köszönöm szépen!
Megnézetem ez alapján egy szakemberrel.
Naplózva
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #838 Dátum: 2010.05.21 péntek, 10:02:18 »

Én is generátorra vagy felszültségszabályozóra gondolnék.

Kösz! Rövidesen asszem el kell gurulnom az autóvillamosságishoz... wave
Naplózva
janos75
Vendég
« Új hozzászólás #839 Dátum: 2010.05.22 szombat, 13:01:14 »

sziasztok a segitsegeteket kernem van egy 2000 es mondeom es a kulcs taviranyitojaban probaltam elemet cserelni de szerintem felsertettem ott vmit mivel a taviranyito nem mukodik minden mas igen nyitja az ajtot zarja is indul az auto. Szoval azt szeretnem megtudni hogy vennem kell e uj kulcsot esv ha vennem kell akkor szervizbe ujra kell programoztatni vagy esetleg javitjak valahol magyarorszagon. Azt hozza kell tennem hogy kinnt elek skociaban termeszetesen az auto is itt van, de sajnos itt olyan szerviz dijjal vannak /esetleg hatha otthon olcsobb volna/ , mert lattam itt az ebay en hogy kulcsot lehet venni 8-10 ezer forintert de a programmozas a kolcsegesebb. Szoval ha valaki tud tanacsot adni akkor elore is megkoszonnem.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #840 Dátum: 2010.05.22 szombat, 13:04:45 »

sziasztok a segitsegeteket kernem van egy 2000 es mondeom es a kulcs taviranyitojaban probaltam elemet cserelni de szerintem felsertettem ott vmit mivel a taviranyito nem mukodik minden mas igen nyitja az ajtot zarja is indul az auto. Szoval azt szeretnem megtudni hogy vennem kell e uj kulcsot esv ha vennem kell akkor szervizbe ujra kell programoztatni vagy esetleg javitjak valahol magyarorszagon. Azt hozza kell tennem hogy kinnt elek skociaban termeszetesen az auto is itt van, de sajnos itt olyan szerviz dijjal vannak /esetleg hatha otthon olcsobb volna/ , mert lattam itt az ebay en hogy kulcsot lehet venni 8-10 ezer forintert de a programmozas a kolcsegesebb. Szoval ha valaki tud tanacsot adni akkor elore is megkoszonnem.
nem fordítva tetted bele az elemet?
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
janos75
Vendég
« Új hozzászólás #841 Dátum: 2010.05.22 szombat, 14:28:25 »

biztos hogy nem.
Naplózva
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #842 Dátum: 2010.05.23 vasárnap, 12:43:16 »

biztos hogy nem.
Próbáld ujra programozni.
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
janos75
Vendég
« Új hozzászólás #843 Dátum: 2010.05.23 vasárnap, 15:25:45 »

probaltam nem reagal ra. Otthon marmint magyarorszagon mennyibe volna egy uj kulcs mar ha kellene csinaltatni, mert nem tudom hogy ez javithato e.Vagy ha esetleg vennek az ebay en egy taviranyitott es azt programoznam be hozza azzal nem tiltom le az immobilizert? Koszonom a segitsegeteket.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #844 Dátum: 2010.05.23 vasárnap, 15:49:54 »

probaltam nem reagal ra. Otthon marmint magyarorszagon mennyibe volna egy uj kulcs mar ha kellene csinaltatni, mert nem tudom hogy ez javithato e.Vagy ha esetleg vennek az ebay en egy taviranyitott es azt programoznam be hozza azzal nem tiltom le az immobilizert? Koszonom a segitsegeteket.


Itt valahol a címlapon megtalálod a 2es mondi kezelési útmutatóját, abban benne van, hogyan tudsz hozzáprogramozni egy új kulcsot. (Ha jól emlékszem mindkét gyári kulcsra szükség van).
Ha a jelenlegi kulcsoddal indul a kocsi, akkor az új sem fogja letiltani az immot. Smiley
üdv  integet2

ui. Tudja valaki, hogy a programozott kulcs okosságait hogy tárolja az autó? Pl tegyük fel, hogy aksit le kell kötni valami miatt.. akkor elfelejti ezt is?
köszi  worship
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
janos75
Vendég
« Új hozzászólás #845 Dátum: 2010.05.23 vasárnap, 15:52:40 »

koszonom a segitseged. Sajnos ez a baj hogy nincsen csak egy kulcsom, ezert volna fontos meg egy kulcs.
Naplózva
imi111
Vendég
« Új hozzászólás #846 Dátum: 2010.05.23 vasárnap, 16:13:19 »

[
ui. Tudja valaki, hogy a programozott kulcs okosságait hogy tárolja az autó? Pl tegyük fel, hogy aksit le kell kötni valami miatt.. akkor elfelejti ezt is?
köszi  worship
[/quote]


Én már kivettem az aksit  2 hétre és utána visszaraktam és minden működött. Nem felejtette el a kulcs kódot sem.
Naplózva
Tomo7
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


E-mail
« Új hozzászólás #847 Dátum: 2010.05.24 hétfő, 08:21:56 »

probaltam nem reagal ra. Otthon marmint magyarorszagon mennyibe volna egy uj kulcs mar ha kellene csinaltatni, mert nem tudom hogy ez javithato e.Vagy ha esetleg vennek az ebay en egy taviranyitott es azt programoznam be hozza azzal nem tiltom le az immobilizert? Koszonom a segitsegeteket.

próbáld meg azt hogy a vezető ajtónál a nyitásérzékelőt gyorsan egymás után sokszor megnyomod
amig felvillan az elakadás jelző utána az öszzes ajtónyitásra villan és a távirányítóra is kellene ha jó8ha nincs felprogramozva akkor is villan)
ha villan de nem reagál rá a zár
akkor próbáld meg azt hogy lekötöd az aksit és utána tanítod fel a távirányítót
én is így tudtam csak felprogramozni
Naplózva

ex 1997.03. MKII. Mondeo Turnier 1.6
ex 2000.05. MKII. Mondeo Turnier 1.8TD

2008 S-max 1,8TDCI
janos75
Vendég
« Új hozzászólás #848 Dátum: 2010.05.24 hétfő, 13:20:11 »

koszonom a tancsodat.Mindenkepp kifogom probalni mert egy kulcsom van igy meg rizikos mert ha elhagyom idekinnt a kiszallasi koltseg meg a javitas az auto ertekenek a fele./Legalabb/.
Naplózva
yvanhoe
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



E-mail
« Új hozzászólás #849 Dátum: 2010.05.25 kedd, 08:19:06 »

Help me pls.   szomoru1 Adott egy MK2 digit klímás diesel egyed. Ahogy nyomom a gázpedált úgy gyorsul a belső ventillátor! ? Ez hogy lehet? Tegnap autópályán jöttem haza és ott vettem észre, hogy egy erősebb gáznyomásra felgyorsul a ventillátor. Mechanikus adagoló gázbowdennel, de mi köze a belső ventillátorhoz. Akinek van ötlete kérem ne tartsa magában. Köszönöm
Naplózva

99' Ford Mondeo Turnier Mk II 1.8TD Ghia
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.062 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.