Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.28 csütörtök, 16:01:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2289503 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1000 Dátum: 2010.08.26 csütörtök, 21:13:07 »

azt kellene tudni ni számit a kresznek megfelelö nappali menetfénynek.szerintem mindenféle ledes cucc nem felel meg az eu és a magyar vizsga állomások elvárásainak

Igen, igen ez nem egyszerű. Van szabályzás - (6/1990. (IV.12.) KÖHÉM rendelet 55/A és 55/B - csak van egy rész benne ami viszonylag szabadon értelmezhető, nevezetesen: "... csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki."

Az a kérdés, hogy kinek mi a színtelen fehér fény? Az Edison féle égők ~2700 K fénye, vagy a gyári xenon ~ 4100-4300 K fénye, esetleg a halogén köztes K értékű fénye? A LED-ek nem is tudom milyen színhőmérsékletűek. Egy A**i 4-es menetfénye hány K-s?

Én szeretnék nappali menetfényt megvalósítani, építettem is be, de egy helyi új járörrel már kerültem véleménykülömbségre. Tervben van, hogy továbblépek az ügyben, de ez még a jövő zenéje, ha lesz fejlemény, úgyis megosztom veletek.

Lám a Ford is építi be az új Mondiba is, ahogy azt az EU-s szabályozások elő is írják. Ez lehet, hogy olyan dolog most, mint anno a pótféklámpa.
Naplózva
Tomszy
Vendég
« Új hozzászólás #1001 Dátum: 2010.08.26 csütörtök, 23:41:06 »

Sziasztok, megépítettem az automatikus motor indító elektronikát, most lett beépítve a mondiba, hát eddig nagyon baba, amint igértem adok majd ötleteket mit hogyan kell, ha valakit érdekel a dolog, sztem nagyon pöpec  nyes
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #1002 Dátum: 2010.08.27 péntek, 08:26:53 »

Sziasztok, megépítettem az automatikus motor indító elektronikát, most lett beépítve a mondiba, hát eddig nagyon baba, amint igértem adok majd ötleteket mit hogyan kell, ha valakit érdekel a dolog, sztem nagyon pöpec  nyes

Ne stoppold a tudást Smiley
Naplózva
Tomszy
Vendég
« Új hozzászólás #1003 Dátum: 2010.08.27 péntek, 09:49:56 »

Ne stoppold a tudást Smiley
okkey, ha tudom még ma megcsinálom a részletes leírást, mit hogyan csináltam, s sztem egy cikket lehet neki szánni.
Ha esetleg nem készülne el ma ne kapjatok be Smiley
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #1004 Dátum: 2010.08.27 péntek, 12:37:39 »

Igen, igen ez nem egyszerű. Van szabályzás - (6/1990. (IV.12.) KÖHÉM rendelet 55/A és 55/B - csak van egy rész benne ami viszonylag szabadon értelmezhető, nevezetesen: "... csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki."

Az a kérdés, hogy kinek mi a színtelen fehér fény? Az Edison féle égők ~2700 K fénye, vagy a gyári xenon ~ 4100-4300 K fénye, esetleg a halogén köztes K értékű fénye? A LED-ek nem is tudom milyen színhőmérsékletűek. Egy A**i 4-es menetfénye hány K-s?

Én szeretnék nappali menetfényt megvalósítani, építettem is be, de egy helyi új járörrel már kerültem véleménykülömbségre. Tervben van, hogy továbblépek az ügyben, de ez még a jövő zenéje, ha lesz fejlemény, úgyis megosztom veletek.

Lám a Ford is építi be az új Mondiba is, ahogy azt az EU-s szabályozások elő is írják. Ez lehet, hogy olyan dolog most, mint anno a pótféklámpa.
menetfényt én is szeretnék ezért tettem fel a kérdést.mert a ..csög azt mondja ez nem frankó ne büntizzen már meg ha egy mód van rá.az uj mondi menetfénye nagyon ott van,nekem kell még 2 válság és olyan olcsó lesz,hogy nekem is lesz olyan fény autóstól  vigyor3
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Tomszy
Vendég
« Új hozzászólás #1005 Dátum: 2010.08.27 péntek, 15:33:53 »

Hogy, tudok egy 1.5 megás ppdf-et a legegyszerűbben feltölteni ide? esetleg a cikkekhez? Készen van a leírás.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #1006 Dátum: 2010.08.27 péntek, 18:20:50 »

Hogy, tudok egy 1.5 megás ppdf-et a legegyszerűbben feltölteni ide? esetleg a cikkekhez? Készen van a leírás.

Nem tudom.. Szerintem keress egy admint és írj neki privát üzenetet  Wink
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1007 Dátum: 2010.08.27 péntek, 18:51:43 »

Hogy, tudok egy 1.5 megás ppdf-et a legegyszerűbben feltölteni ide? esetleg a cikkekhez? Készen van a leírás.
e-mailben küldd el Scratch-nek és felrakja
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1008 Dátum: 2010.08.27 péntek, 18:54:05 »

e-mailben küldd el Scratch-nek és felrakja
előbb utóbb....az enyémek 1 éve vannak nála vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1009 Dátum: 2010.08.27 péntek, 19:24:54 »

előbb utóbb....az enyémek 1 éve vannak nála vigyor3
lehet ennek az oka szimpátia is  hehe eplus2
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1010 Dátum: 2010.08.27 péntek, 19:42:57 »

lehet ennek az oka szimpátia is  hehe eplus2
mérgondolod,hogy nem. hehe
engem szeret Peti és annyira én is őt!De már nem pickáljuk 1mást.Igy most jó! nyes Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37274


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1011 Dátum: 2010.08.27 péntek, 20:05:19 »

előbb utóbb....az enyémek 1 éve vannak nála vigyor3

Volt egy kis gond a leveleimmel, és elvesztek. De már újra jó! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1012 Dátum: 2010.08.27 péntek, 20:16:29 »

okkey, ha tudom még ma megcsinálom a részletes leírást, mit hogyan csináltam, s sztem egy cikket lehet neki szánni.
Ha esetleg nem készülne el ma ne kapjatok be Smiley
Én is kíváncsi vagyok,tudom értékelni az újítást...főleg ha még működik is.
Naplózva
Tomszy
Vendég
« Új hozzászólás #1013 Dátum: 2010.08.27 péntek, 20:50:46 »

Én is kíváncsi vagyok,tudom értékelni az újítást...főleg ha még működik is.

Na elküldtem Scratch mailjére, még van rajta mit csiszolni (formailag!!). Majd ha lesz még egy kis időm foglalkozok vele, most egyelőre ennyire futotta.  wave
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.28 szombat, 11:34:32 írta Tomszy » Naplózva
Dexter
Vendég
« Új hozzászólás #1014 Dátum: 2010.08.28 szombat, 16:50:58 »

Sziasztok!

Első szélvédő fűtéssel kapcsolatos kérdésem lenne.
Ha megnyomom a gombot világít, de nem hallanám, hogy kapcsolna a reléje és a motor fordulatszáma sem esik vissza mint amikor a hátsót kapcsolom be.
A motortérben lévő időzítő relén kívül van neki másik reléje?
Az működik mert pár perc után kikapcsolja a kapcsolón a világítást, de persze nem történik semmi.

Volt m ár valakinek hasonló problémája?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37274


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1015 Dátum: 2010.08.29 vasárnap, 16:05:11 »

Na elküldtem Scratch mailjére, még van rajta mit csiszolni (formailag!!). Majd ha lesz még egy kis időm foglalkozok vele, most egyelőre ennyire futotta.  wave

 worship
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
partygabesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


E-mail
« Új hozzászólás #1016 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 08:26:34 »

Sziasztok !

Édeklődnék, hogy az MKII-esembe a műszerfalba van egy világító ikon ami a légzsákot és a biztonsági ővet ábrázolja. A kérdésem, az, hogy ha menet közbe ez az ikon szabályos időközönként 4-et villog az mit jelenthet ?
Naplózva

Ford Mondeo Tunier 99' 1.8 TD Ghia
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37274


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1017 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 09:04:25 »

Sziasztok !

Édeklődnék, hogy az MKII-esembe a műszerfalba van egy világító ikon ami a légzsákot és a biztonsági ővet ábrázolja. A kérdésem, az, hogy ha menet közbe ez az ikon szabályos időközönként 4-et villog az mit jelenthet ?


Az ülés alatti csati hibáját, akku le, vársz 15p-et, ülés alatti csati szét, megtisztítod, kis WD40, és újra összerakod.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #1018 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 15:49:13 »

Kedves Mondeo Távgyógyászok!
Az iránt érdeklődöm, készített-e már valaki olyan szerkezetet, amivel a motorvezérlés akkor is megőrzi az adatokat, ha lekötöm az akkut? wilting
Olyasmi szerkezet, hogy szivargyújtón keresztül egy 9 voltos elemmel van megtáplálva a rendszer, hogy ne hülyüljön le az elektronika és a magnó.
Ha gyártmányozott valaki hasonlót, kérem, ossza meg velem (velünk), hogy én is elkövethessem a tettet? Köszönöm szépen!!! worship wave
Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #1019 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 18:11:16 »

Ajaj, az előbb rossz helyre tettem kérdőjelet az utolsó előtti mondatban..... (Monk circling)
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #1020 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 18:22:46 »

Kedves Mondeo Távgyógyászok!
Az iránt érdeklődöm, készített-e már valaki olyan szerkezetet, amivel a motorvezérlés akkor is megőrzi az adatokat, ha lekötöm az akkut? wilting
Olyasmi szerkezet, hogy szivargyújtón keresztül egy 9 voltos elemmel van megtáplálva a rendszer, hogy ne hülyüljön le az elektronika és a magnó.
Ha gyártmányozott valaki hasonlót, kérem, ossza meg velem (velünk), hogy én is elkövethessem a tettet? Köszönöm szépen!!! worship wave

Szia!

A motortéri bizti táblában van egy 3 amperos bizti (asszem a 11es). Ha jól tudom, akkor többek közt az e mögötti áramkör stb felelős a motorvezérlés memóriájáért is. Szóval innen ki lehetne indulni.

u.i.: (bár a rádiókódért nem ez felelős)
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Dexter
Vendég
« Új hozzászólás #1021 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 19:12:05 »

Sziasztok!

Első szélvédő fűtéssel kapcsolatos kérdésem lenne.
Ha megnyomom a gombot világít, de nem hallanám, hogy kapcsolna a reléje és a motor fordulatszáma sem esik vissza mint amikor a hátsót kapcsolom be.
A motortérben lévő időzítő relén kívül van neki másik reléje?
Az működik mert pár perc után kikapcsolja a kapcsolón a világítást, de persze nem történik semmi.

Volt m ár valakinek hasonló problémája?

A motortérben lévő nagy szürke relét kicseréltem, de semmi változás.    Sad
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1022 Dátum: 2010.08.31 kedd, 02:08:33 »

A motortérben lévő nagy szürke relét kicseréltem, de semmi változás.    Sad

Szia!

Csak megkérdezném, nincs esetleg kicserélve a szélvédőd egy simára? Egyezik az üvegek évjárata? Látod a fűtőszálakat? Úgy tudom bizti is tartozik hozzá külön a jobb és a bal olldalra, de azt nem tudom megmondani hol keresd. Lehet még az is az oka, hogy tönkrement, kiégtek, megpattantak a szálak. Az enyémben egyre több szál rossz a vezető előtti részen.
Csak ennyi tippem van...

Üdv: V.Tamás  integet2
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37274


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1023 Dátum: 2010.08.31 kedd, 08:05:08 »

Kedves Mondeo Távgyógyászok!
Az iránt érdeklődöm, készített-e már valaki olyan szerkezetet, amivel a motorvezérlés akkor is megőrzi az adatokat, ha lekötöm az akkut? wilting
Olyasmi szerkezet, hogy szivargyújtón keresztül egy 9 voltos elemmel van megtáplálva a rendszer, hogy ne hülyüljön le az elektronika és a magnó.
Ha gyártmányozott valaki hasonlót, kérem, ossza meg velem (velünk), hogy én is elkövethessem a tettet? Köszönöm szépen!!! worship wave

Akkutöltőt ráteszed a sarukra, és úgy kötöd le az akkut.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #1024 Dátum: 2010.08.31 kedd, 10:04:06 »

Akkutöltőt ráteszed a sarukra, és úgy kötöd le az akkut.

Köszi szépen! worship
Erre az eshetőségre nem gondoltam! Lám-lám, minden nap okosabb lesz az ember! laugh
Naplózva
Dexter
Vendég
« Új hozzászólás #1025 Dátum: 2010.08.31 kedd, 17:14:30 »

Szia!

Csak megkérdezném, nincs esetleg kicserélve a szélvédőd egy simára? Egyezik az üvegek évjárata? Látod a fűtőszálakat? Úgy tudom bizti is tartozik hozzá külön a jobb és a bal olldalra, de azt nem tudom megmondani hol keresd. Lehet még az is az oka, hogy tönkrement, kiégtek, megpattantak a szálak. Az enyémben egyre több szál rossz a vezető előtti részen.
Csak ennyi tippem van...

Üdv: V.Tamás  integet2

Nincs kicserélve a szélvédő, egyezik az évjárat is. Ez a gyári üvege. Benne vannak a fűtőszálak. A két biztit megnéztem. A motortérben lévő biztosítékdobozban van 2db 30 Amperes bizti. Azok is jók. Az az érdekes, hogy egyik sem jó. az összes csak nincs megpattanva.
Meg mondom, amikor bekapcsolom akkor nem esik vissza a motor fordulatszáma, mint a hátsóénál.
Ebből gondolom, hogy nem is kapja meg az áramot.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1026 Dátum: 2010.08.31 kedd, 19:36:00 »

rá van dugva a csati?
Naplózva
Dexter
Vendég
« Új hozzászólás #1027 Dátum: 2010.09.02 csütörtök, 08:30:01 »

rá van dugva a csati?

Rá.   Wink
Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #1028 Dátum: 2010.09.02 csütörtök, 15:26:34 »

Sziasztok!

Első szélvédő fűtéssel kapcsolatos kérdésem lenne.
Ha megnyomom a gombot világít, de nem hallanám, hogy kapcsolna a reléje és a motor fordulatszáma sem esik vissza mint amikor a hátsót kapcsolom be.
A motortérben lévő időzítő relén kívül van neki másik reléje?
Az működik mert pár perc után kikapcsolja a kapcsolón a világítást, de persze nem történik semmi.

Volt m ár valakinek hasonló problémája?

Üdv!
Sok lehetőség nem maradt, ahogy visszaolvastam, mint az, hogy a relé után és a szélvédőcsati előtt valahol vezetékszakadás van. Nem veszi fel a szélvédőd a relé által átengedett ménkűt. Ha jók a biztik, jó a csatik kontaktja, működik a relé, akkor szerintem próbáld meg kiszakaszolni valahogy és eljutni a szélvédőig. Esteleg tápláld meg külső forrásból csak a szélvédőt, és figyeld, történik-e valami, úgy értem, fűt-e. Ha igen, akkor keresgélhetsz visszafelé a bekötéseken, ha meg nem fűt, akkor a szélvédőd rossz.  integet2
Naplózva
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #1029 Dátum: 2010.09.02 csütörtök, 18:18:11 »

esetleg meg kéne mérni a szélvédő ellenállását, és összehasonlítani egy működővel, vagy a szélvédő csatiján megnézni, hogy érkezik-e rajta áram, bekapcsolt állapotban....nekem sajna az előző tulaj simát tett a fűtött helyére:(
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #1030 Dátum: 2010.09.05 vasárnap, 13:24:45 »

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni!
MKII mondeomhoz vettem a belső óra helyére kijelző (M.I.D.) panelt és nem tudom hogyan kell bekötni az üzemanyag tartály tetején lévő Ac-hez.
Az AC-n 5-ös láb van.
A "mirez.com" oldalon nézelődtem,de nem tudom megfejteni,m angolul egy kukkot sem értek.
Ha van valakinek valami magyar megoldása azt szívesen venném.
Előre is Hála!
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #1031 Dátum: 2010.09.05 vasárnap, 14:40:19 »

Szia, az óra csatiján megvan az üsszes vezetéked a fedcomphoz? Az órához asszem csak 5 vezeték elég, a fedcompnak meg 12 vagy 13 kell. Ha a tankjeladóból kijön mind az 5, akkor elvileg mennie kéne mindennek. Nekem a műszerfalban megvolt minden, de a tankjeladóból nem volt meg a hiányzó 5. vezeték. Cseréltem a tankjeladót, kaptam hozzá csatit, és ebből a hiányzó vezetéket behúztam a fedcomp csatijához, Ott a 8-as lábra kötöttem, a mirez oldalán a kép alapján nyelvtudás nélkül is be tudod azonosítni. Innentől nekem minden működött.
Helyileg merre bütykölsz?
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #1032 Dátum: 2010.09.07 kedd, 14:13:51 »

Szia, az óra csatiján megvan az üsszes vezetéked a fedcomphoz? Az órához asszem csak 5 vezeték elég, a fedcompnak meg 12 vagy 13 kell. Ha a tankjeladóból kijön mind az 5, akkor elvileg mennie kéne mindennek. Nekem a műszerfalban megvolt minden, de a tankjeladóból nem volt meg a hiányzó 5. vezeték. Cseréltem a tankjeladót, kaptam hozzá csatit, és ebből a hiányzó vezetéket behúztam a fedcomp csatijához, Ott a 8-as lábra kötöttem, a mirez oldalán a kép alapján nyelvtudás nélkül is be tudod azonosítni. Innentől nekem minden működött.
Helyileg merre bütykölsz?

Szia!
Megnéztem,az órámhoz valóban csak 5db vezeték megy :-(
A tankjeladóhoz csak 4 vezeték megy,de a jeladóm 5 lábas.
Ha jól sejtem,akkor egy halom vezetéket kellene még behúzgálni,hogy jelezzen valamit.
Helyileg megyek,mint a mérgezett egér az országban.
A heti menetrendem: ma Győrben,holnap Bp.-Kecskemét, holnapután Bp.-Győr, pénteken Győr-Bp.-Salgótarján
Gábor
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
májki1982
Vendég
« Új hozzászólás #1033 Dátum: 2010.09.07 kedd, 18:14:09 »

Srácok,a segitségeteket szeretném kérni.
a minap mentem a városba,és láttam egy mk2es mondit,és olyan amerikai helyzetjelzős volt,nagyon megtetszett.helyzetjelzőn halványan világitanak,az irányjelzők az elsőlámpákban,de indexeléskor erősebben villog.kérdésem,lehet ehhez vmiféle foglalatot venni?Huh????vagy csak kokányolással lehet iené varázsolni?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh???
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1034 Dátum: 2010.09.07 kedd, 20:08:21 »

Srácok,a segitségeteket szeretném kérni.
a minap mentem a városba,és láttam egy mk2es mondit,és olyan amerikai helyzetjelzős volt,nagyon megtetszett.helyzetjelzőn halványan világitanak,az irányjelzők az elsőlámpákban,de indexeléskor erősebben villog.kérdésem,lehet ehhez vmiféle foglalatot venni?Huh????vagy csak kokányolással lehet iené varázsolni?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh???
hát,vizsgán nem tudom mit szólnak hozzá...de lehet,hogy akkor belekerül egy gyári lámpa-by europe...
Naplózva
májki1982
Vendég
« Új hozzászólás #1035 Dátum: 2010.09.08 szerda, 20:58:02 »

hát,vizsgán nem tudom mit szólnak hozzá...de lehet,hogy akkor belekerül egy gyári lámpa-by europe...
vizsga nem gáááááááz,több spanom is vizsgáztat ugyhogy az nem gáz,ha meg az max visszarakom a régi foglalatokkal,és kész
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #1036 Dátum: 2010.09.10 péntek, 22:28:29 »

Sziasztok!

Van egy gondom a központi zárral, ezzel kapcs. kérnék segítséget  szomoru1

Az alaphelyzet:
Központi zár, vezető felöl nyitva késleltetve nyitja a többit - gondolom, mint más közp záras Mondinál is Smiley Mondjuk ez kezdettől idegesített.

A probléma:
az utóbbi időben észrevettem, hogy eleinte nyitáskor elmaradt a többi ajtó utólagos nyitása, aztán mostmár záráskor is jelentkezik a gond:
a vezető felöli zár csak azt az egy ajtót nyitja, a többit nem.

A anyósülés felöli működik frankón.
Mi lehet a gond?
előre is köszi a segítséget
Naplózva

ducse
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #1037 Dátum: 2010.09.11 szombat, 14:31:52 »

kedves gsziki, hát akkor nem olyan sima ügy, mint nekem volt. Nálam a tankot kivéve minden be volt kötve. Neked a hőmérő jeladóját, meg a motorvezérlő jeleit is be kell kötnöd. Esetleg azt nézd még meg, hogy a magnód mögött a sebességjeled meg van-e, ezt is be kell kötnöd. De csak emlékből írok, mert mielőtt megvettem a fedcompot, a legrosszabb eshetőségre készültem.Azért kérdeztem, hogy merre vagy, mert esetleg segítettem volna, de ez akkor nem lesz olyan egsszerű, mert ugye az autónak működnie kell, hogy haza is tudjál menni:)
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #1038 Dátum: 2010.09.11 szombat, 21:03:27 »

kedves gsziki, hát akkor nem olyan sima ügy, mint nekem volt. Nálam a tankot kivéve minden be volt kötve. Neked a hőmérő jeladóját, meg a motorvezérlő jeleit is be kell kötnöd. Esetleg azt nézd még meg, hogy a magnód mögött a sebességjeled meg van-e, ezt is be kell kötnöd. De csak emlékből írok, mert mielőtt megvettem a fedcompot, a legrosszabb eshetőségre készültem.Azért kérdeztem, hogy merre vagy, mert esetleg segítettem volna, de ez akkor nem lesz olyan egsszerű, mert ugye az autónak működnie kell, hogy haza is tudjál menni:)

Még megnézem amit javasoltál,aztán lehet feladom.
Mert sajna annyi időm nincs,h naphosszakat bütyköljek.
Ha mégis sikerülne akkor leírom a tapasztaltakat!
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
avarakos
Vendég
« Új hozzászólás #1039 Dátum: 2010.09.18 szombat, 14:50:04 »

 SZIASZTOK! MONDEO 2 KOMBI ELSŐ AJTÓBA MILYEN MÉRETŰ ÉS TELJESÍTMÉNYŰ HANGSZÓRÓK VALÓK?
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #1040 Dátum: 2010.09.18 szombat, 16:42:08 »

SZIASZTOK! MONDEO 2 KOMBI ELSŐ AJTÓBA MILYEN MÉRETŰ ÉS TELJESÍTMÉNYŰ HANGSZÓRÓK VALÓK?

Én nem rég vettem vaterán kettőt, 2-es Mondeomba (nem kombi).
Mind a négy ajtóba ugyanakkora való: 20 Wattos 4 ohm-os.
A méretét nem tudom pontosan :S
Naplózva

ducse
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1041 Dátum: 2010.09.18 szombat, 18:02:12 »

SZIASZTOK! MONDEO 2 KOMBI ELSŐ AJTÓBA MILYEN MÉRETŰ ÉS TELJESÍTMÉNYŰ HANGSZÓRÓK VALÓK?
pontosan ugyanaz,mint a többibe...de ha nekiállsz szerelni,a határ a csillagos ég...a gyári rádió nálam a 4*90 wattot elbírta (SAL 3 utas,165mm),bár a hangerőt nem adta ki teljesen,de sokkal tisztább volt a hangja,mint a gyárinak.
Naplózva
Isu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 257


2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C UFWA (2013)


« Új hozzászólás #1042 Dátum: 2010.09.18 szombat, 18:09:18 »

SZIASZTOK! MONDEO 2 KOMBI ELSŐ AJTÓBA MILYEN MÉRETŰ ÉS TELJESÍTMÉNYŰ HANGSZÓRÓK VALÓK?

Szia!
6*9-es ovál hangszórót lehet betenni max., de ki kell emelni 1,2- max.1.5cm-t vagy 16cm-es kerek hangszórót.
Az ajtóban 13,5cm x 19 cm nyílás van és 75mm mély (az üvegig, ha le van eresztve).
A 6*9-es hangszórók kb. 75-79mm mélységűek, de ha kiemeled 1.3cm-rel akkor alatta van 75mm-nek!

Én még 2006-ban elöre 6*9-es (ovál) JBL-t (ehhez volt egy plusz keret, amit a kiemeléshez fel is tudtam használni).
Régebben többek a kerekből a magnat classic 163 -as típust választották.
Egy autóhifis szerint az oválok a kalaptartóba valóak. Ha újat vennék, akkor előre csak kereket vennék.

üdv.
Isu
Naplózva

ex: Mondeo MKII. 2.0 (1997) 4 ajtó és majdnem Ghia Smiley
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1043 Dátum: 2010.09.18 szombat, 20:48:24 »

Én nem rég vettem vaterán kettőt, 2-es Mondeomba (nem kombi).
Mind a négy ajtóba ugyanakkora való: 20 Wattos 4 ohm-os.
A méretét nem tudom pontosan :S
Az a legtisztább amit leírt a kollega.Bár nekem fogalmam sincs,mi a különbség az ovál és kerek között a kinézeten kívül.Én csináltattam fából beépítő keretet,a közepét kivágták a 165 mm-re,nekem csak a hangszórót kellett rögzíteni (akkor ez a hangszóró épp akciós volt,aztán yooccoo-től kaptam még egy pár ugyanolyat.Dehát kellett egy új vízpumpa első nekifutásra a véhathoz...)Ha kicsit helyre jövök anyagilag (úgy pár év múlva...) akkor megint ilyet veszek hozzá,valami erősebb fejjel.A tuctuc-ot kinőttem de a rockot szeretem,ahhoz meg teljesen jó volt,a gyerek miatt meg úgyis felejtősek a komolyabb cuccok (meg igazából nem is szeretem)
Naplózva
partygabesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


E-mail
« Új hozzászólás #1044 Dátum: 2010.09.19 vasárnap, 15:59:41 »

Sziasztok !

Tudnátok segíteni, hogy hogyan lehetne az utastérbe egy üres kapcsolóra rákötni a csomagtartó nyitását?
Naplózva

Ford Mondeo Tunier 99' 1.8 TD Ghia
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #1045 Dátum: 2010.09.19 vasárnap, 16:45:04 »

Én nem rég vettem vaterán kettőt, 2-es Mondeomba (nem kombi).
Mind a négy ajtóba ugyanakkora való: 20 Wattos 4 ohm-os.
A méretét nem tudom pontosan :S

Elöl nekem gyári 30 wattosak vannak, csak hátul 20asak. (Amúgy mind a 4 ugyanolyan "foglalatú", szóval csereberélhető) integet2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #1046 Dátum: 2010.09.19 vasárnap, 19:54:01 »

Elöl nekem gyári 30 wattosak vannak, csak hátul 20asak. (Amúgy mind a 4 ugyanolyan "foglalatú", szóval csereberélhető) integet2

upsz - akkor tévedtem, ezek szerint elöl 30W hátul 20W.
Mivel jobb oldalon egyik sem szólt, vásárlás után szétszedtük: jobb elsőben semmi sem volt  wow1
jobb hátsóban egy 20W-os, ami néma volt. Mindkettő helyére egy egy 20W-os került.
Azóta szépen szól.
Naplózva

ducse
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #1047 Dátum: 2010.09.24 péntek, 14:09:45 »

Üdv Mondeosok!
Örömmel vettem észre a minap, hogy be van építve a kilincstér világítása  kocsiban, szép zöld, csak nem világít. Sad
Még nem szedtem szét, de arra gyanakszom, hogy nincsenek benne égők. Ha valaki tudja, milyen égő kell bele, kérem, ossza meg velem!
Köszönettel!
 integet2
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #1048 Dátum: 2010.09.24 péntek, 15:01:33 »

Sziasztok!

Egy tök egyszerű kérdésem van:
Hogy működik a közp. zár nyitás késleltetése.
van, hogy egyből nyitja mindet, van, hogy akkor, mikor a vezető felőli ajtót becsukom,
van, hogy menet közben egyszer csak...
 Huh?

köszi
Naplózva

ducse
Isu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 257


2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C UFWA (2013)


« Új hozzászólás #1049 Dátum: 2010.09.24 péntek, 15:44:03 »

Üdv Mondeosok!
Örömmel vettem észre a minap, hogy be van építve a kilincstér világítása  kocsiban, szép zöld, csak nem világít. Sad
Még nem szedtem szét, de arra gyanakszom, hogy nincsenek benne égők. Ha valaki tudja, milyen égő kell bele, kérem, ossza meg velem!
Köszönettel!
 integet2

Szia!

Én már cseréltem pár éve, de nem emléxem, h pontosan milyen. Nekem a legegyszerűbb az volt, h bementem egy Ford kereskedésbe és ott vettem egy párat.
Naplózva

ex: Mondeo MKII. 2.0 (1997) 4 ajtó és majdnem Ghia Smiley
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.061 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.