Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 05:56:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2313995 alkalommal)
0 Felhasználó és 49 vendég van a témában
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #550 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 14:33:37 »

Hali!

Manuális klímás a verdám, de jár az agyam azon, hogy mennyire lehet bonyolult és költséges átalakítani digit klímássá?
Valakinek ilyen irányú ötlet esetleg tapasztalat?
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #551 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 15:52:21 »

Hali!

Manuális klímás a verdám, de jár az agyam azon, hogy mennyire lehet bonyolult és költséges átalakítani digit klímássá?
Valakinek ilyen irányú ötlet esetleg tapasztalat?
Olvass vissza, többen írták, hogy nem lehet, ill. nem érdemes (cumi)
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #552 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 15:53:56 »

Szia! Bocsáss meg, én írtam hülyeséget. Jobb oldalon van a zárócsatlakozóm, nem bal oldalon.
Akkor szerintem azért van 3 vezeték abban a csatiban, hogy egy dugóval lehessen rövidrezárni.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #553 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 15:55:56 »

de attól
http://www.***.hu/fitting/study/study.htm
Csodálom, hogy nem moderálták ki a linket. Nekem már volt ilyen korábban, a "tuggyuk-ki-de-nem-mongyukki" oldalával.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
takee
Vendég
« Új hozzászólás #554 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 16:09:21 »

Csodálom, hogy nem moderálták ki a linket. Nekem már volt ilyen korábban, a "tuggyuk-ki-de-nem-mongyukki" oldalával.


Azóta új a policy. Macsman eltörölte a tiltott link (szerintem is értelmetlen) intézményét.
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #555 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 17:57:49 »

Azóta új a policy. Macsman eltörölte a tiltott link (szerintem is értelmetlen) intézményét.
...méghozzá az "Ő" engedélyével.
Naplózva
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #556 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 19:33:25 »

A fűtéskapcsoló konzolon, az irányállító kapcsolóm nem világít, vagyis ha lehúzom a "gombot" akkor alatta pislákol valami fény de nem engedi át, a mellette lévő fokozatkapcsoló világít rendesen. Hol találom benne az izzót, ill. hogy tudom azt kicserélni, mert ahogy elnéztem kívülről megbontás nélkül nem tudom....
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #557 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 19:34:26 »

Azóta új a policy. Macsman eltörölte a tiltott link (szerintem is értelmetlen) intézményét.
Vivát, vivát, vivát.... taps taps taps
Szerintem is a TöHü (Tök Hülyeség) kategória volt, a tiltott link
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #558 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 19:37:04 »

A fűtéskapcsoló konzolon, az irányállító kapcsolóm nem világít, vagyis ha lehúzom a "gombot" akkor alatta pislákol valami fény de nem engedi át, a mellette lévő fokozatkapcsoló világít rendesen. Hol találom benne az izzót, ill. hogy tudom azt kicserélni, mert ahogy elnéztem kívülről megbontás nélkül nem tudom....
Szét kell bontani, ha jól emlékszem rádió ki, alatta, mögötte van csavar, ami azt a panelt tartja, valamint az a panel elnyúlik a kormányoszlop mellé, ott meg csak rugós patent tartja, de lehet hogy alulról még csavar is, ha ezeket bontod, oldod kijön a panel, és hottáférsz a világításhoz.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #559 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 19:37:43 »

A fűtéskapcsoló konzolon, az irányállító kapcsolóm nem világít, vagyis ha lehúzom a "gombot" akkor alatta pislákol valami fény de nem engedi át, a mellette lévő fokozatkapcsoló világít rendesen. Hol találom benne az izzót, ill. hogy tudom azt kicserélni, mert ahogy elnéztem kívülről megbontás nélkül nem tudom....
Kipattintod az egész panelt, és hátulról lehet támadni.
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #560 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 19:39:20 »

Szét kell bontani, ha jól emlékszem rádió ki, alatta, mögötte van csavar, ami azt a panelt tartja, valamint az a panel elnyúlik a kormányoszlop mellé, ott meg csak rugós patent tartja, de lehet hogy alulról még csavar is, ha ezeket bontod, oldod kijön a panel, és hottáférsz a világításhoz.
Üdv
Rádió mögött a csavarok a kézifék boxot tartják. Roll Eyes
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #561 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 19:49:00 »

Szét kell bontani, ha jól emlékszem rádió ki, alatta, mögötte van csavar, ami azt a panelt tartja, valamint az a panel elnyúlik a kormányoszlop mellé, ott meg csak rugós patent tartja, de lehet hogy alulról még csavar is, ha ezeket bontod, oldod kijön a panel, és hottáférsz a világításhoz.
Üdv

 eljen eljen Rádió ki, két oldalt felül van a csavar, illetve alul a hamutartónál és a szivargyújtó műanyagja mögött. Felül már csak pattintó, de azzal óvatosan, mert könnyen törik
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #562 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 20:17:18 »

eljen eljen Rádió ki, két oldalt felül van a csavar, illetve alul a hamutartónál és a szivargyújtó műanyagja mögött. Felül már csak pattintó, de azzal óvatosan, mert könnyen törik

Kiszedtem a rádiót és szerintem hozzá lehetne férni, egy kis kézügyességgel ha tudnám merre tapogassam az izzó foglalatot. Nincs valakinek véletlen egy képe a konzol hátuljáról?
Naplózva
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #563 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 20:31:48 »

Kiszedtem a rádiót és szerintem hozzá lehetne férni, egy kis kézügyességgel ha tudnám merre tapogassam az izzó foglalatot. Nincs valakinek véletlen egy képe a konzol hátuljáról?

Az a baj, hogy nem férsz hozzá, le tudod max húzni a kábeleket, csöveket, de az izzó cseréhez szét kell jobban szedni.
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #564 Dátum: 2009.12.15 kedd, 18:29:11 »

Sziasztok!
Ma nekiláttam a hátsó üléssor fölé világítást berhálni, merthogy az én 97-esemben még nincs gyárilag. Vettem bontottat, a Ghiákban lévő olvasólámpásat. Előjátéknak egy órát bontogattam színazonos kábeleket, ezután forraszt, zsugorcsövez, 15-20 cmként kötegel. Majd kimértem a helyét, a gyárit megmértük Mk2-nél, de nekem az túlságosan hátul volt, így egy 10 cm előrébb hoztam(alapvetően én is gyári párti vagyok, de már látom, hogy ez az autó is tőlünk megy nyugdíjba), csináltam rét.lem sablont a kivágáshoz, fölcsavaroztam, körbevágtam, keretet átalakítottam, ahogy az ndsmondeós cikk mutatja, de már eléggé esteledett, de gondoltam még behúzom a vezetéket előlről, majd holnap bekötöm alapon. De az istennek nem találtam a behúzószálat, elkallódott a műhelyben, próbáltam dróttal, 8-as dupla pneumatikacsővel, és ahogy próbálkoztam hátravilágítottam az elemlámpával, és láss csodát vmi megcsillant, hát nem be volt kábelezve gyárilag, (mégiscsak Ghia). Igaz nem pont ugyanaz a csatlakozó, de egy kis átalakítással azért jó lett. Egy bibi van az a 10 cm hiányzik a vezetékből, amivel előrébb vittem a lámpát, majd holnap toldok.
Egyébként fényár lett hátul, végre,a koránsötétetedős mindennit, néha úgy vettem ki a gyereket hátulról, hogy semmit nem láttam.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #565 Dátum: 2009.12.15 kedd, 19:03:43 »

Sziasztok!
Ma nekiláttam a hátsó üléssor fölé világítást berhálni, merthogy az én 97-esemben még nincs gyárilag. Vettem bontottat, a Ghiákban lévő olvasólámpásat. Előjátéknak egy órát bontogattam színazonos kábeleket, ezután forraszt, zsugorcsövez, 15-20 cmként kötegel. Majd kimértem a helyét, a gyárit megmértük Mk2-nél, de nekem az túlságosan hátul volt, így egy 10 cm előrébb hoztam(alapvetően én is gyári párti vagyok, de már látom, hogy ez az autó is tőlünk megy nyugdíjba), csináltam rét.lem sablont a kivágáshoz, fölcsavaroztam, körbevágtam, keretet átalakítottam, ahogy az ndsmondeós cikk mutatja, de már eléggé esteledett, de gondoltam még behúzom a vezetéket előlről, majd holnap bekötöm alapon. De az istennek nem találtam a behúzószálat, elkallódott a műhelyben, próbáltam dróttal, 8-as dupla pneumatikacsővel, és ahogy próbálkoztam hátravilágítottam az elemlámpával, és láss csodát vmi megcsillant, hát nem be volt kábelezve gyárilag, (mégiscsak Ghia). Igaz nem pont ugyanaz a csatlakozó, de egy kis átalakítással azért jó lett. Egy bibi van az a 10 cm hiányzik a vezetékből, amivel előrébb vittem a lámpát, majd holnap toldok.
Egyébként fényár lett hátul, végre,a koránsötétetedős mindennit, néha úgy vettem ki a gyereket hátulról, hogy semmit nem láttam.
Üdv

Bogárszemes lámpa hátul! Scorpioba láttam olyat  eljen
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #566 Dátum: 2009.12.16 szerda, 08:28:59 »

Bogárszemes lámpa hátul! Scorpioba láttam olyat  eljen
Köszönöm Mester!  Wink
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #567 Dátum: 2009.12.16 szerda, 13:10:24 »

Valami méretezést tudsz nekem mondani, a gyári helye hol van?
Szeretném én is megcsinálni és nem akarom szétvágni a kárpito addíg, amig nem tudom, hol van pontosan a csati...
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #568 Dátum: 2009.12.16 szerda, 13:56:55 »

Valami méretezést tudsz nekem mondani, a gyári helye hol van?
Szeretném én is megcsinálni és nem akarom szétvágni a kárpito addíg, amig nem tudom, hol van pontosan a csati...
esetleg bontsd le a kárpitot és meglátod, annál biztosabb nem nagyon van szerintem
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #569 Dátum: 2009.12.16 szerda, 14:01:23 »

esetleg bontsd le a kárpitot és meglátod, annál biztosabb nem nagyon van szerintem
Ha valamit nagyon nem akarok ilyen hidegben csinálni az a 14 éves autóm műanyag patentjeinek erőltetése...Ha nyár lenne, még neki is esnék, mivel kicsit lágyabbak lennének a fülek, de most nem igazán akarnám feszegetni őket.
Egyébként meg megtaláltam az említett cikket, talán az alapján el is tudok indulni Wink
Naplózva
F andris
Vendég
« Új hozzászólás #570 Dátum: 2009.12.16 szerda, 17:58:51 »

Sziasztok szeretném a segítségeteket kérni.Mk2-em van és a problémám a köv:jobb első ablakot nem lehetett felhúzni csak a balos ajtóról,mire ma kikaptam a kapcsolot,kitakaritottam kontaktspray-vel,kapcsoló vissza,próba.nem működött......ezután fel akartam húzni bal oldalról de már onnan se lehet.Van valakinek ötlete,hogy mitöl lehet ez?Előre is köszönöm. Huh? Huh?
Naplózva
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #571 Dátum: 2009.12.16 szerda, 18:53:10 »

Sziasztok szeretném a segítségeteket kérni.Mk2-em van és a problémám a köv:jobb első ablakot nem lehetett felhúzni csak a balos ajtóról,mire ma kikaptam a kapcsolot,kitakaritottam kontaktspray-vel,kapcsoló vissza,próba.nem működött......ezután fel akartam húzni bal oldalról de már onnan se lehet.Van valakinek ötlete,hogy mitöl lehet ez?Előre is köszönöm. Huh? Huh?

Biztosíték nem halhatott meg?
Nekem a bal oldali ablakot nem húzza fel a megfelelő kapcsoló, csak a vezetőoldali. Azt mondták rá a villanyászok, hogy kontakt hiba...
Naplózva
F andris
Vendég
« Új hozzászólás #572 Dátum: 2009.12.16 szerda, 19:19:28 »

Biztosíték nem halhatott meg?
Nekem a bal oldali ablakot nem húzza fel a megfelelő kapcsoló, csak a vezetőoldali. Azt mondták rá a villanyászok, hogy kontakt hiba..

Köszi de azt megnéztem,biztinek semmi baja,balos ablak müködik rendesen.bal oldalról müködött a jobbos mindaddig míg rá nem dugtam a "tisztitott" kapcsolót....azóta már a balos gomb se húzza fel. Sad
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #573 Dátum: 2009.12.16 szerda, 19:20:19 »

Biztosíték nem halhatott meg?
Nekem a bal oldali ablakot nem húzza fel a megfelelő kapcsoló, csak a vezetőoldali. Azt mondták rá a villanyászok, hogy kontakt hiba...
A bal hátsót? én cseréltem kapcsolót és már ment is...
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #574 Dátum: 2009.12.16 szerda, 20:38:35 »

Valami méretezést tudsz nekem mondani, a gyári helye hol van?
Szeretném én is megcsinálni és nem akarom szétvágni a kárpito addíg, amig nem tudom, hol van pontosan a csati...
Szia!
Persze, a gyári helye kb a "C" oszlop vonalában van, ha a háttámla és az üléslap találkozási pontját fölvetíted na az a lámpa közepe. Én ki akartam mérni egy bontásra szánt autón, de végül nem tettem, mert szemre az nekem túl hátul van, inkább előre hoztam, a cikk szerinti 95cm szerintem jobb, ez pedig az első lámpától mérve 95 cm, de hogy ez most lámpa közép, vagy a két lámpa belső éle közti vagy a két lámpa külső éle közti 95, az már a te dolgod. Azt hiszem én az első lámpa hátsó élétől jelöltem a hátsó közepéig a 95cm-t, így vissza gondolva jó vegyes, de viszont így szerintem itt jó helyen lett. A gyári helyre téve, ha ül vki középen pont a feje mögött van a lámpa, ha olvasólámpásat teszel be, akkor annak ott pont semmi értelme, a 95cm -es helyre téve, akár még térképészkedni is lehet a hátsó ülésen. És a gyári csati, amennyiben van még éppen elér ill egy 10cm-es toldással már nem feszül.  A csatlakozó egyébként a vezetőoldali "C" oszlop felől jön fel, arra keressd ha rögtön nem találod.
A pontos hely kimérése kissé macerás, mert a mérőszalagot sehova nem tudod egzaktul beakasztani, hogy a lámpa pontos középpontját ki tudd mérni, de gondolom 2-3 mm hiba tán senkit nem zavar. Ja és a gyári csati a nem olvasólámpáshoz van kialakítva, ha olvasólámpásat teszel be, akkor kell hozzá az arra való csatlakozó is, meg egy kis kötögetés.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #575 Dátum: 2009.12.16 szerda, 20:55:38 »

 worship worship worship
Naplózva
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #576 Dátum: 2009.12.16 szerda, 22:12:32 »

Sziasztok szeretném a segítségeteket kérni.Mk2-em van és a problémám a köv:jobb első ablakot nem lehetett felhúzni csak a balos ajtóról,mire ma kikaptam a kapcsolot,kitakaritottam kontaktspray-vel,kapcsoló vissza,próba.nem működött......ezután fel akartam húzni bal oldalról de már onnan se lehet.Van valakinek ötlete,hogy mitöl lehet ez?Előre is köszönöm. Huh? Huh?

Próbáld ki, hogy kicseréled a kapcsolót egy hátsóra, hogy működik-e úgy. Ha netán nincs pót kapcsolód akkor szólj, mert nekem van egy jópár, és ha pesten laksz, vagy délpest környékén jársz szólj, adok!  integet2
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
F andris
Vendég
« Új hozzászólás #577 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 16:18:08 »

Próbáld ki, hogy kicseréled a kapcsolót egy hátsóra, hogy működik-e úgy. Ha netán nincs pót kapcsolód akkor szólj, mert nekem van egy jópár, és ha pesten laksz, vagy délpest környékén jársz szólj, adok!  integet2

Szia köszönöm szépen,mennyiért válnál meg egy kapcsolótól?Ha netán úgy van,postán el tudod küldeni?
Naplózva
Tomo7
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


E-mail
« Új hozzászólás #578 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 16:24:39 »

Szia!
Persze, a gyári helye kb a "C" oszlop vonalában van, ha a háttámla és az üléslap találkozási pontját fölvetíted na az a lámpa közepe. Én ki akartam mérni egy bontásra szánt autón, de végül nem tettem, mert szemre az nekem túl hátul van, inkább előre hoztam, a cikk szerinti 95cm szerintem jobb, ez pedig az első lámpától mérve 95 cm, de hogy ez most lámpa közép, vagy a két lámpa belső éle közti vagy a két lámpa külső éle közti 95, az már a te dolgod. Azt hiszem én az első lámpa hátsó élétől jelöltem a hátsó közepéig a 95cm-t, így vissza gondolva jó vegyes, de viszont így szerintem itt jó helyen lett. A gyári helyre téve, ha ül vki középen pont a feje mögött van a lámpa, ha olvasólámpásat teszel be, akkor annak ott pont semmi értelme, a 95cm -es helyre téve, akár még térképészkedni is lehet a hátsó ülésen. És a gyári csati, amennyiben van még éppen elér ill egy 10cm-es toldással már nem feszül.  A csatlakozó egyébként a vezetőoldali "C" oszlop felől jön fel, arra keressd ha rögtön nem találod.
A pontos hely kimérése kissé macerás, mert a mérőszalagot sehova nem tudod egzaktul beakasztani, hogy a lámpa pontos középpontját ki tudd mérni, de gondolom 2-3 mm hiba tán senkit nem zavar. Ja és a gyári csati a nem olvasólámpáshoz van kialakítva, ha olvasólámpásat teszel be, akkor kell hozzá az arra való csatlakozó is, meg egy kis kötögetés.
Üdv

valószínűleg a tolótető miatt van annyira hátul a gyári helye
Naplózva

ex 1997.03. MKII. Mondeo Turnier 1.6
ex 2000.05. MKII. Mondeo Turnier 1.8TD

2008 S-max 1,8TDCI
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #579 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 17:42:30 »

valószínűleg a tolótető miatt van annyira hátul a gyári helye
Elképzelhető, én erre nem gondoltam, mert az enyémben nincs tolótető.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #580 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 19:44:48 »

Szia köszönöm szépen,mennyiért válnál meg egy kapcsolótól?Ha netán úgy van,postán el tudod küldeni?

Szerintem elöbb próbáld meg, hogy az-e a gondod...
Naplózva
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #581 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 19:49:04 »

A bal hátsót? én cseréltem kapcsolót és már ment is...

Nem, a jobb elsőt, csak ugye a kétbalkezem Smiley  worship
Ez most kicsit ciki  szomoru1 Nembaj, majdcsak elfelejtitek Smiley

Kapcsolócserén én is gondolkozom, mert a JOBB első ajtó kárpitja angol autóból való, ezért nem elég az egygombos csati, kell az angol megfelelője a 4 gombosnak. Azt kötném össze és akkor szép is lenne és talán működne is Smiley
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #582 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 19:59:13 »

Nem, a jobb elsőt, csak ugye a kétbalkezem Smiley  worship
Ez most kicsit ciki  szomoru1 Nembaj, majdcsak elfelejtitek Smiley

Kapcsolócserén én is gondolkozom, mert a JOBB első ajtó kárpitja angol autóból való, ezért nem elég az egygombos csati, kell az angol megfelelője a 4 gombosnak. Azt kötném össze és akkor szép is lenne és talán működne is Smiley

Van vaterán egy srác, angliából küld bármit, amire szülség van. Korrekt megbízható fazon. Nem olcsó, viszont teljesen korrekt árat kér...
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #583 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 20:00:44 »

Nem, a jobb elsőt, csak ugye a kétbalkezem Smiley  worship
Ez most kicsit ciki  szomoru1 Nembaj, majdcsak elfelejtitek Smiley

Kapcsolócserén én is gondolkozom, mert a JOBB első ajtó kárpitja angol autóból való, ezért nem elég az egygombos csati, kell az angol megfelelője a 4 gombosnak. Azt kötném össze és akkor szép is lenne és talán működne is Smiley
Én kérdeztem Mk2-öt ezügyben, de azt mondta, hogy többen próbálkoztak ezzel, de addig lehet eljutni, hogy az anyós oldal is automatán megy le, oszt pont. Mind a 4 ablakot 2 helyről nem lehet vezérelni. A kapcsolási rajzot én még nem zongoráztam végig ezügyben, elhittem neki.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #584 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 20:05:07 »

Én kérdeztem Mk2-öt ezügyben, de azt mondta, hogy többen próbálkoztak ezzel, de addig lehet eljutni, hogy az anyós oldal is automatán megy le, oszt pont. Mind a 4 ablakot 2 helyről nem lehet vezérelni. A kapcsolási rajzot én még nem zongoráztam végig ezügyben, elhittem neki.
Üdv

Nem akartam mind a négy ablakot egy oldalról vezérelni, csak a hely miatt kell valami nagy dugó és az általam gyártott lapocska nem a legszebb, ezért gondoltam legyen ez is gyári. A 4 gombból meg majd csak 1 fog működni (vagy rákötöm mind a négy/két kapcsolóra a jobb első ablakot). Aztán lehet játszani, hogy a bal hátsó is azt húzza le, meg a jobb első is Smiley ).
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #585 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 20:06:14 »

Én kérdeztem Mk2-öt ezügyben, de azt mondta, hogy többen próbálkoztak ezzel, de addig lehet eljutni, hogy az anyós oldal is automatán megy le, oszt pont. Mind a 4 ablakot 2 helyről nem lehet vezérelni. A kapcsolási rajzot én még nem zongoráztam végig ezügyben, elhittem neki.
Üdv
Én igazán értelmét sem látom...
Gondolom, hogy az angol kocsik is ugyanazzal a kábelköteggel vannak szerelve, csak tükörben vannak beszerelve...
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #586 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 20:32:02 »

Én igazán értelmét sem látom...
Gondolom, hogy az angol kocsik is ugyanazzal a kábelköteggel vannak szerelve, csak tükörben vannak beszerelve...
Nálunk néha asszony dirigál, hogy melyiket hova tekerjem, gondoltam kap egy kapcsolót oszt tekergesse melyiket hova akarja. Néha gyerek ül hátul, néha kutya a csomagtartóban (ritka büdös tud előrejönni tőle, főleg ha vizes a bundája), így mindig van miért ablakot birizgálni.
De aztán lemondtam róla, se időm se pénzem a projekthez, megaztán a szájpecek olcsóbb eplus2
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #587 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 20:47:13 »

Nem akartam mind a négy ablakot egy oldalról vezérelni, csak a hely miatt kell valami nagy dugó és az általam gyártott lapocska nem a legszebb, ezért gondoltam legyen ez is gyári. A 4 gombból meg majd csak 1 fog működni (vagy rákötöm mind a négy/két kapcsolóra a jobb első ablakot). Aztán lehet játszani, hogy a bal hátsó is azt húzza le, meg a jobb első is Smiley ).

Bőrözd be a kapcsoló körül azt a műanyag betétet jobb ajtóba, nekem úgy van egész jól néz ki. Dupla 4es kapcsoló nem fog menni, szimmetrikusak a kábelkötegek angol europai ugyanaz, de csak 1db 4es kapcsoló lehet.
Naplózva
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #588 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 20:50:13 »

Bőrözd be a kapcsoló körül azt a műanyag betétet jobb ajtóba, nekem úgy van egész jól néz ki. Dupla 4es kapcsoló nem fog menni, szimmetrikusak a kábelkötegek angol europai ugyanaz, de csak 1db 4es kapcsoló lehet.

Majd vasárnap megsasolom Smiley
Naplózva
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #589 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 20:50:59 »

Bőrözd be a kapcsoló körül azt a műanyag betétet jobb ajtóba, nekem úgy van egész jól néz ki. Dupla 4es kapcsoló nem fog menni, szimmetrikusak a kábelkötegek angol europai ugyanaz, de csak 1db 4es kapcsoló lehet.

 eljen eljen Nekem negyed évig volt ez a projekt, hogy két darab 4-es kapcsoló működjön. Annyi időt el....tam vele, és semmire nem jutottam.  eljen De a fordosok is mondták, hogy felejtős
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #590 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 10:49:37 »

Hali!

A héten 2x is megszívatott a verda. Szerdán reggel megyek ki, kulcs bedug indítóznék de csak visít az önindító.
Egyszer másfél éve volt ilyen, mondták, hogy szokott ilyet csinálni, rakjam be 4. v 5. kicsit toljam meg, h megmozduljon a motor és be fog indulni. Így is lett. De most szerdán akárhogy tologattam semmi. Végül szóltam faternak behúztuk. Kicsit járattam, azt gondoltam biztos ami biztos leállítom, hogy ha útközbe leállna, (mert nagyon ritkán van úgy h fordulaton kiveszem üresbe hagy guruljon a lámpáig és elejti az alapjáratot és leáll) vissza is tudjak indulni. Na ugyanez történt újra behúz, reménykedtem nem lesz gond, bementem melóhelyre leállítom pöcc röff. Egész nap mászkáltam semmi probléma nem volt. Azt mondták valszeg megfagyott a zsír az önindítóba és nem húzott be a blendix. Gondoltam hát ok, elképzelhető. Csütörtök semmi gond, majd jött a péntek reggel beülök indítok többet teker mint szokott dehát nagyon hideg volt ez belefér. Beindul, jár pár mp-t elkezd fulladozni, vis***úgom de nem tudtam megtartani lefullad. Indítanék újra majd megint csak visít. Úgyhogy hagytam a pi*ába, elment fater kocsijával melózni. Most itt tartok.
Ötlet? Elsőre még ok, h megfagyott, de másodszorra ha beindult: először is miért állt le, másodszor utána megint mé nem indult, ha előtte meg forgatta?
Ilyen irányú tapasztalat? Vagy készüljek venni egy önindítót? szomoru1 Vagy fogadjam el, h ilyen a tél? De akkor tavaly miért nem volt ilyen problémám? (halkan jegyzem meg egész éjjel kinn állok a ház előtt az utcán a szabadba)
Köszi előre is.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.20 vasárnap, 10:52:37 írta Kuk3sz » Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #591 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 13:29:31 »

Szerintem önindítót dobg ki, az alapjáratidra meg lehet ráférne egy alapos takarítás.
Persze az alapjáratodra lehet, más a megoldás...
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #592 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 15:04:00 »

Szerintem önindítót dobg ki, az alapjáratidra meg lehet ráférne egy alapos takarítás.
Persze az alapjáratodra lehet, más a megoldás...
olcsóbb a felújítás, mint egy új önindító, de esetenként még egy bontottnál is  Wink
Naplózva
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #593 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 15:17:04 »

Köszi a válaszokat.
Mondtak olyat is, h 1. lépésben lehet elég lenne jó alaposan megpucolni, csak azt nem tudom h merre találom, meg h mennyire szívás kiszedni. Efelől vmi jártasság?
V6-ról lenne szó.
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #594 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 17:23:18 »

Köszi a válaszokat.
Mondtak olyat is, h 1. lépésben lehet elég lenne jó alaposan megpucolni, csak azt nem tudom h merre találom, meg h mennyire szívás kiszedni. Efelől vmi jártasság?
V6-ról lenne szó.
Azt látjuk az aláírásodnam. hogy v6-od van. A motortérben ilyen időben minden szívás...
váltó és blokk találkozásánál van a tűzfal felőli oldalon(igaz nekem még "új" a v6 és még nem volt dolgom vele, de a többin ott van)
Naplózva
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #595 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 17:34:21 »

Azt látjuk az aláírásodnam. hogy v6-od van. A motortérben ilyen időben minden szívás...
váltó és blokk találkozásánál van a tűzfal felőli oldalon(igaz nekem még "új" a v6 és még nem volt dolgom vele, de a többin ott van)

Tudom, h látni az aláírást, de biztos ami biztos. eplus2 Mivel egyenlőre nincs hely, ahova be tudnám tolni, így nem akartam hozzá nyúlni, főleg, hogy ahogy írod hol van, úgyis tele van sok kis műanyag csövekkel, ami ilyen hidegbe csak ránézek és kettétörik.
Köszi a választ.  wave
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #596 Dátum: 2009.12.20 vasárnap, 20:25:28 »

Pénteken megcsináztam a csillárt...
sztem jó lett. az előző mondimból raktam bele az első csillárt. ez is 12 sec-es,és így egyszerre alszanak ki az elsővel. kábel csatival bent volt, csak egy kicsit át kellett alakítani,de gyorsan sikerült..
Naplózva
papesz
Vendég
« Új hozzászólás #597 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 19:28:00 »

Sziasztok újoncként még nem vagyok jártas  itt de remélem majd bele jövök, nos az lenne a kérdésem ha valaki tudna segíteni hogy mk2 mondeoba a manuál klíma helyére be lehet-e építeni a digit. klímát.Ha lehetne pontos leírás az lól jönne.Üdv mindenkinek
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #598 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 19:28:54 »

Sziasztok újoncként még nem vagyok jártas  itt de remélem majd bele jövök, nos az lenne a kérdésem ha valaki tudna segíteni hogy mk2 mondeoba a manuál klíma helyére be lehet-e építeni a digit. klímát.Ha lehetne pontos leírás az lól jönne.Üdv mindenkinek
Lehet, csak elég nagy meló, komplett fűtőboxcserét kell cserélni, van pár plussz érzékelő...
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #599 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 19:34:38 »

Sziasztok újoncként még nem vagyok jártas  itt de remélem majd bele jövök, nos az lenne a kérdésem ha valaki tudna segíteni hogy mk2 mondeoba a manuál klíma helyére be lehet-e építeni a digit. klímát.Ha lehetne pontos leírás az lól jönne.Üdv mindenkinek
lapozz vissza egy kicsit a topicon, már kérdezték többen, de végül lemondtak róla...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.075 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.