Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 03:03:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 650 651 652 653 654 655 656 [657] 658 659 660 661 662 663 664 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10131630 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #32800 Dátum: 2017.06.21 szerda, 21:12:13 »

Azt hiszen Te nagyon humorosnak gondolod magad. Kissé öntelt és cinikus vagy, de segíteni képtelen vagy. Ha nincs meg a megfelelő tapasztalatod és tudásod akkor mi a fenének szólsz bele mindenbe?

Csak miattad - a gyengébb felfogásod miatt! Ha nem lenne problémám akkor mi a fenének kérdezné meg a fentieket? Ha jó a kocsi akkor nem GSR féktelen szakmai tudását tesztelgetném. Vannak itt nálad inteligensebb és segítőkészebb forumozók!





Személyeskedsz, sértegetsz.....  bocs, most nem megyek le hozzád.   bohoc
Nem vagyok öntelt, cinikus és ne te döntsd már el, hogy képes vagyok vagy képtelen segíteni! Majd megállapítod, hogy nincs meg a kellő tapasztalatom és tudásom..... Gratulálok!  Ki vagy te, Gyúrcsók B+!  taps


Első körben, szerinted úgy kell elkezdeni egy autó javítását, hogy kiválasztok pár alkatrészt a motoron és azokat valahogy tesztelni akarom a konyha asztalon?  eljen
El kell keserítselek. Nem így kell nekiállni.....

Azt, hogy mit miért akarsz csinálni, hát honnan a fenéből tudjuk? Logikát nem keresünk, mert az már kiderült, hogy eleve nem jó az irány.

Segítek. (Remélem neked is megfelelően.  eplus2 )
Ha valakinek valami problémája van az autóval, akkor a problémát, jelenséget írja le elsőnek! Ennyi.

De te már okosnak érzed magad és egyből alkatrészeket akarsz tesztelni -mi alapján- ? (amit pedig úgy a legjobb és legbiztosabb, ahogyan én azt leírtam. Bocs. Motoron, szkópra kötve...ebből neked gondolom csak a motor van meg)....   taps

Orvosnál is a panaszokat mond el és ne azzal menj be, hogy csináljunk egy vérképet, ultrahangot, érfestést és végbéltükrözést aztán majd megnézzük milyen. (ezt direkt említettem meg, mert erre van itt vevő  hehe ) .....
Érted már miért rossz a bekezdésed?

Ja, én nem is értek hozzá..... Bocs eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.21 szerda, 22:01:25 írta GSR™ » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #32801 Dátum: 2017.06.22 csütörtök, 08:14:41 »

Benzines 1.8-as motornál az alapjárati motort, a T-MAP szenzort és a sebesség jeladó szenzort, hogy tudom letesztelni, hogy jók e?

Szokták mondani... De most nem folytatom. wave

Sztem több infóval kérj segítséget. Mert ebben az esetben GSR válasza még korrektnek is mondható. Vmi hibája tuti van az autónak, hogy ezt írod, viszont a hibát nem írtad le.

Egyébként a felsorolt alkatrészek dobnak hibakódot, ott tuti szűrhető a probléma.

Ha leírod, hogy mi a baj, akkor GSR kollégától biztos, hogy a tuti válaszra számíthatsz. Ugyan a stílusa kissé nyers, viszont a tapasztalata igen kiterjedt a szakmájában. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
T-modell
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


E-mail
« Új hozzászólás #32802 Dátum: 2017.06.22 csütörtök, 10:56:35 »

Szokták mondani... De most nem folytatom. wave

Sztem több infóval kérj segítséget. Mert ebben az esetben GSR válasza még korrektnek is mondható. Vmi hibája tuti van az autónak, hogy ezt írod, viszont a hibát nem írtad le.

Egyébként a felsorolt alkatrészek dobnak hibakódot, ott tuti szűrhető a probléma.

Ha leírod, hogy mi a baj, akkor GSR kollégától biztos, hogy a tuti válaszra számíthatsz. Ugyan a stílusa kissé nyers, viszont a tapasztalata igen kiterjedt a szakmájában. nyes

Bocs, de a benzinmotorok részben már megkérdeztem és a "kedves" GSR kolléga nem válaszolt érthetően, pontosabban eléggé furcsán válaszolt a kérdésemre. Én azt hittem segítséget kapok egy kedves forumozó szakitól. Másoktól Andy, Bleky, Hzsolt92-től mindik segítőkész és kedves válaszokat kapok. De ez most kiverte a biztosítékot. Nem sértegetni vagy lebecsmérelni akarom GSR-t, de a stílusa és a válaszai nem a mondeo.hu szinvonalát képviselik. Sajnos!
Naplózva

Mondeo MK3 (2002.08) 1.8 Kombi Ambiente Stardust Silver
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #32803 Dátum: 2017.06.22 csütörtök, 11:50:00 »

Bocs, de a benzinmotorok részben már megkérdeztem és a "kedves" GSR kolléga nem válaszolt érthetően, pontosabban eléggé furcsán válaszolt a kérdésemre. Én azt hittem segítséget kapok egy kedves forumozó szakitól. Másoktól Andy, Bleky, Hzsolt92-től mindik segítőkész és kedves válaszokat kapok. De ez most kiverte a biztosítékot. Nem sértegetni vagy lebecsmérelni akarom GSR-t, de a stílusa és a válaszai nem a mondeo.hu szinvonalát képviselik. Sajnos!

Előbb a saját házad táján söprögess!
Nem akarsz ezt, nem akarsz azt.... Tényleg?
Mégis az csináltad! Ennyit rólad!  taps
A színvonal...... Te vagy a bíró? Ja nem, Gyurcsók!  eplus2
A segítség sorrendjét sem ismered, de te minősítést. Grat!
Jah, nem tűnt még mindig fel, hogy háttal ülsz a moziban?
Rosszul álsz neki valaminek, majd arra kapsz egy ahhoz igazodó (és egyébként korrekt) választ, ami neked nem tetszik! Varázsige nem létezik.
Erre elkezded sértegetni, minősíteni a válaszadót. Ezzel pont magad minősíted, bocs.

Érted a korábbi orvosos példát?
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!  wave

Nem utolsó sorban úgy magammal kapcsolatban, ahogy bekiabálsz az erdőbe úgy jön a visszhang!  Cool
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.22 csütörtök, 12:09:39 írta GSR™ » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #32804 Dátum: 2017.06.23 péntek, 10:34:28 »

Bocs, de a benzinmotorok részben már megkérdeztem és a "kedves" GSR kolléga nem válaszolt érthetően, pontosabban eléggé furcsán válaszolt a kérdésemre. Én azt hittem segítséget kapok egy kedves forumozó szakitól. Másoktól Andy, Bleky, Hzsolt92-től mindik segítőkész és kedves válaszokat kapok. De ez most kiverte a biztosítékot. Nem sértegetni vagy lebecsmérelni akarom GSR-t, de a stílusa és a válaszai nem a mondeo.hu szinvonalát képviselik. Sajnos!

Igazad van. Viszont van egy olyan hibája, hogy túlzottan kihangsúlyozza, ha vki olyat kérdez, ami csak személyes megtekintés után véleményezhető. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Thomas8607
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 990


E-mail
« Új hozzászólás #32805 Dátum: 2017.06.23 péntek, 18:06:50 »

Helló!

Szeretnék egy kis segítséget kérni a csomagtartó ajtóval kapcsolatban.
Ami a képen ki van jelölve az mi?
http://kephost.com/images/2017/06/23/kozpontizar.jpg

Mellette van maga a zár a motorjával jobbra a kijelölttől, ott az a lámpa micsoda? Illetve ettől jobbra a rádió alatti nyitógomb lenne?(ami nekem nincs)

Köszi a segítséget!
Naplózva

Ford Mk4 2.0 Tdci 163Le 2013
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #32806 Dátum: 2017.06.23 péntek, 23:53:02 »

Helló!

Szeretnék egy kis segítséget kérni a csomagtartó ajtóval kapcsolatban.
Ami a képen ki van jelölve az mi?
http://kephost.com/images/2017/06/23/kozpontizar.jpg

Mellette van maga a zár a motorjával jobbra a kijelölttől, ott az a lámpa micsoda? Illetve ettől jobbra a rádió alatti nyitógomb lenne?(ami nekem nincs)

Köszi a segítséget!

Amikor ezt a képet látod az autodata-ban, akkor ha ráviszed a kurzort, kiírja. Vagy egy legördülő listában megtalálod.  Cool
Egyébként a nagyobbik a belső csomagtér nyitó gomb (nem minden autóban van) és a kicsi pedig a csomagtérajtón lévő nyitó kapcsoló.

A zártól feljebb az a "lámpa micsoda" a csomagtér világítás, de ezt is leírja az autodata.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Thomas8607
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 990


E-mail
« Új hozzászólás #32807 Dátum: 2017.06.24 szombat, 05:28:02 »

Amikor ezt a képet látod az autodata-ban, akkor ha ráviszed a kurzort, kiírja. Vagy egy legördülő listában megtalálod.  Cool
Egyébként a nagyobbik a belső csomagtér nyitó gomb (nem minden autóban van) és a kicsi pedig a csomagtérajtón lévő nyitó kapcsoló.

A zártól feljebb az a "lámpa micsoda" a csomagtér világítás, de ezt is leírja az autodata.
Azt tudom hogy kiírja, a képen is látni hogy kiírta, de abból még nem tudtam. Pontosan melyiknek mi a jelentése.

Köszi így már menni fog a tesztelés.
Naplózva

Ford Mk4 2.0 Tdci 163Le 2013
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #32808 Dátum: 2017.06.24 szombat, 11:47:54 »

Azt tudom hogy kiírja, a képen is látni hogy kiírta, de abból még nem tudtam. Pontosan melyiknek mi a jelentése.

Köszi így már menni fog a tesztelés.

Google fordító a barátod.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
nzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 201


E-mail
« Új hozzászólás #32809 Dátum: 2017.06.24 szombat, 14:38:54 »

Sziasztok!

A wiki-ben olvastam a kulcs programozast de azt irja legalabb 2 kulcs kell hozza. Nekem 1 indito kulcsom van a kocsihoz. Mindent megvettem a nyerskulcsot is meg az immonak azt a kis uveges elektronikajat. Kod szerint kimartak a kulcsot. 1 kulcsal lehet tanitani hogy inditson a masik is?
Naplózva

2008 Ford Mondeo mk4 ba7 sedan 107kw 2.0 145 le
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #32810 Dátum: 2017.06.24 szombat, 14:48:15 »

Sziasztok!

A wiki-ben olvastam a kulcs programozast de azt irja legalabb 2 kulcs kell hozza. Nekem 1 indito kulcsom van a kocsihoz. Mindent megvettem a nyerskulcsot is meg az immonak azt a kis uveges elektronikajat. Kod szerint kimartak a kulcsot. 1 kulcsal lehet tanitani hogy inditson a masik is?

Szerintem te is tudod a választ.  zavart2
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.24 szombat, 15:03:04 írta GSR™ » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #32811 Dátum: 2017.06.24 szombat, 14:54:36 »

Sziasztok!

A wiki-ben olvastam a kulcs programozast de azt irja legalabb 2 kulcs kell hozza. Nekem 1 indito kulcsom van a kocsihoz. Mindent megvettem a nyerskulcsot is meg az immonak azt a kis uveges elektronikajat. Kod szerint kimartak a kulcsot. 1 kulcsal lehet tanitani hogy inditson a masik is?

Nem. Legalább is az autóval nem.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #32812 Dátum: 2017.06.24 szombat, 15:04:23 »

Nem. Legalább is az autóval nem.

Nem az autóval kérdezte, hanem 1 kulccsal lehet-e.  (Az autó minden esetben kell a programozáshoz, ez evidens.)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #32813 Dátum: 2017.06.24 szombat, 17:52:18 »

Nem az autóval kérdezte, hanem 1 kulccsal lehet-e.  (Az autó minden esetben kell a programozáshoz, ez evidens.)

Én meg úgy értettem, hogy 2 kulccsal nem kell más, csak az autó. Ha csak 1 van akkor már kell Forscan ext.licensz +kódolvasó, de ebben nem vagyok biztos. Értetlen voltam mint szokásos.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #32814 Dátum: 2017.06.24 szombat, 17:58:01 »

Én meg úgy értettem, hogy 2 kulccsal nem kell más, csak az autó. Ha csak 1 van akkor már kell ]Forscan ext.licensz +kódolvasó, de ebben nem vagyok biztos. Értetlen voltam mint szokásos.
De biztos lehetsz benne. vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.24 szombat, 17:59:42 írta Vagyokabajnok » Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #32815 Dátum: 2017.06.24 szombat, 17:59:02 »

Én meg úgy értettem, hogy 2 kulccsal nem kell más, csak az autó. Ha csak 1 van akkor már kell Forscan ext.licensz +kódolvasó, de ebben nem vagyok biztos. Értetlen voltam mint szokásos.

De nem ez volt a kérdés.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #32816 Dátum: 2017.06.24 szombat, 18:00:26 »

De nem ez volt a kérdés.
Azért csak Bleky-nek válaszoltam. worship
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #32817 Dátum: 2017.06.24 szombat, 18:03:06 »

Azért csak Bleky-nek válaszoltam. worship

Én is.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #32818 Dátum: 2017.06.24 szombat, 18:10:43 »

Én is.
Akkor nzoli tudja,hogy 1 kulcs kevés a progizáshoz,Bleky is tudja,hogy Forscan+ext.lic.és kódolvasó+kocsi.
Vidámság. vigyor2
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #32819 Dátum: 2017.06.24 szombat, 18:13:23 »

Akkor nzoli tudja,hogy 1 kulcs kevés a progizáshoz,Bleky is tudja,hogy Forscan+ext.lic.és kódolvasó+kocsi.
Vidámság. vigyor2

Persze, hogy tudja. Mivel azzal kezdte olvasta, hogy 2 kulcs kell hozzá. Azt is tudja, hogy neki 1 van.
Majd megkérdezi, hogy 1 kulccsal lehet-e?   Ezért írtam első hsz-emben, hogy úgy érzem ő is tudja a választ.......



(Leejtek egy tányért és látom, hogy darabokra tört. Majd megkérdezem, hogy most eltört a tányér?  Roll Eyes )
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #32820 Dátum: 2017.06.24 szombat, 18:15:09 »

Persze, hogy tudja. Mivel azzal kezdte olvasta, hogy 2 kulcs kell hozzá. Azt is tudja, hogy neki 1 van.
Majd megkérdezi, hogy 1 kulccsal lehet-e?   Ezért írtam első hsz-emben, hogy úgy érzem ő is tudja a választ.......



(Leejtek egy tányért és látom, hogy darabokra tört. Majd megkérdezem, hogy most eltört a tányér?  Roll Eyes )
worship worship worship poigneemain
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #32821 Dátum: 2017.06.24 szombat, 19:29:54 »

Sziasztok!

A wiki-ben olvastam a kulcs programozast de azt irja legalabb 2 kulcs kell hozza. Nekem 1 indito kulcsom van a kocsihoz. Mindent megvettem a nyerskulcsot is meg az immonak azt a kis uveges elektronikajat. Kod szerint kimartak a kulcsot. 1 kulcsal lehet tanitani hogy inditson a masik is?

http://mondeo.hu/index.php?topic=24076.0
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
nzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 201


E-mail
« Új hozzászólás #32822 Dátum: 2017.06.24 szombat, 20:39:45 »

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
Naplózva

2008 Ford Mondeo mk4 ba7 sedan 107kw 2.0 145 le
Gergő90
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új hozzászólás #32823 Dátum: 2017.06.24 szombat, 22:17:22 »

sziasztok szolnok megye esetleg pest megyében
keresnék mk3 hoz nagyon értő szerelőt mind elektronika mind szerkezet.akinek van felszerelése hozzá hibakód kiolvasó ami mindennnel komunikál benne olyanon már volt ami csak nagyjából komunikál vele. 2004 tdci 2.0
elektronika hibák tolatóradar automata fényszoró magasság állitó
szerkezeti vizpumpa és komplett futomű kuka valamint a többi hiba feltárására. majd későbbiekben orvoslására
Naplózva
CsomiHU
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



E-mail
« Új hozzászólás #32824 Dátum: 2017.06.25 vasárnap, 17:35:14 »

Sziasztok.2002 mk3 mondeo.A problémánk az lenne,hogy már több alkalommal a belső világitás (km-óra világitás,kapcsolok világitása,analog ora világitása)megszünt.Pár honapja kezdte ezt el de hosszabb állás után "visszajött".Most már lassan 2napja nem müködik.Egyet villant és se kép se hang.Biztositék ellenörizve.Válaszokat elöre is köszi. Smiley
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #32825 Dátum: 2017.06.25 vasárnap, 17:38:51 »

Sziasztok.2002 mk3 mondeo.A problémánk az lenne,hogy már több alkalommal a belső világitás (km-óra világitás,kapcsolok világitása,analog ora világitása)megszünt.Pár honapja kezdte ezt el de hosszabb állás után "visszajött".Most már lassan 2napja nem müködik.Egyet villant és se kép se hang.Biztositék ellenörizve.Válaszokat elöre is köszi. Smiley

Van fényerő szabályozási lehetőség a világítás kapcsolónál?
Ha igen, akkor el tud romlani a PWM szabályzó része. Másik világítás kapcsolóval egy próbát megér.

A belső világítás a mennyezeti lámpákat jelenti, gondolom azokkal nincs probléma és a műszerek megvilágítását értetted belső világítás -nak.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
CsomiHU
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



E-mail
« Új hozzászólás #32826 Dátum: 2017.06.25 vasárnap, 17:54:12 »

Van fényerő szabályozási lehetőség a világítás kapcsolónál?
Ha igen, akkor el tud romlani a PWM szabályzó része. Másik világítás kapcsolóval egy próbát megér.

A belső világítás a mennyezeti lámpákat jelenti, gondolom azokkal nincs probléma és a műszerek megvilágítását értetted belső világítás -nak.


Van fényerő szabályozási lehetőség igen.A többi világitással nincs gond.Csak azzal.Akkor azt megnézem.Esetleg más probléma lehetőség felmerülhet?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #32827 Dátum: 2017.06.25 vasárnap, 18:12:11 »


Van fényerő szabályozási lehetőség igen.A többi világitással nincs gond.Csak azzal.Akkor azt megnézem.Esetleg más probléma lehetőség felmerülhet?


Csak sorban, de ott kell lennie valami problémának a világításkapcsoló moduljában.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #32828 Dátum: 2017.06.25 vasárnap, 19:25:38 »

Sziasztok.
Nagy segítséget kérnék tőletek. Jövő héten fizetik ki az autót mert el kelt. Ma arra lettem figyelmes hogy nem megy a ventilátor 1,2,3 fokozat csak maxon 4 Ben fúj levegőt. Égett szagot nem éreztem semmi nem történt. Tegnap még működött. Egyik fórum társunk mondta hogy előtét ellenállás a kesztyű tartó mögött azt kell megnezni. Csak valaki le tudná írni hogy hogy kell kiszedni és hogy néz az ki és a csere folyamat. Más is lehet a gond? Vagy biztos hogy az az ellenállás halt meg?
Válaszokat előre is köszönöm
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.25 vasárnap, 19:30:02 írta adrian007 » Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #32829 Dátum: 2017.06.25 vasárnap, 19:55:16 »

Sziasztok.
Nagy segítséget kérnék tőletek. Jövő héten fizetik ki az autót mert el kelt. Ma arra lettem figyelmes hogy nem megy a ventilátor 1,2,3 fokozat csak maxon 4 Ben fúj levegőt. Égett szagot nem éreztem semmi nem történt. Tegnap még működött. Egyik fórum társunk mondta hogy előtét ellenállás a kesztyű tartó mögött azt kell megnezni. Csak valaki le tudná írni hogy hogy kell kiszedni és hogy néz az ki és a csere folyamat. Más is lehet a gond? Vagy biztos hogy az az ellenállás halt meg?
Válaszokat előre is köszönöm

Az említett ellenállás lesz a probléma, csere.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
CsomiHU
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



E-mail
« Új hozzászólás #32830 Dátum: 2017.06.25 vasárnap, 19:59:43 »

Csak sorban, de ott kell lennie valami problémának a világításkapcsoló moduljában.

Valami link hogy hol lehet ilyet kapni?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #32831 Dátum: 2017.06.25 vasárnap, 20:05:53 »

Valami link hogy hol lehet ilyet kapni?

Keres-kínál, autóbontások....

Újban nem akarod te azt! 40-60e
https://cromax.hu/ford/mondeo_2000-2007_/elektromos_rendszer/kapcsolo/vilagitas_kapcsolo/?limitstart=0
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #32832 Dátum: 2017.06.25 vasárnap, 20:43:53 »

Az említett ellenállás lesz a probléma, csere.

Rendben köszönöm. Tudnál valami segítséget adni légyszíves? Hogy néz ki? Hogy kell kicserelni? Pontosan merre keresem ( futó motor vagy is ott hátul. Az oké de azon belül merre?) ki húzom és be teszem a másikat?
Válaszod előre is köszönöm
Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
bereny
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új hozzászólás #32833 Dátum: 2017.06.25 vasárnap, 21:08:56 »

Sziasztok.
2002 -es 115Le kombi autóm van .Nem indul és  nem lehet hibát kiolvasni pedig az áram rá van kapcsolva.tud valaki megoldást a problémára.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #32834 Dátum: 2017.06.25 vasárnap, 21:34:24 »

Rendben köszönöm. Tudnál valami segítséget adni légyszíves? Hogy néz ki? Hogy kell kicserelni? Pontosan merre keresem ( futó motor vagy is ott hátul. Az oké de azon belül merre?) ki húzom és be teszem a másikat?
Válaszod előre is köszönöm

https://cromax.hu/futorendszer/futesrendszer_alkatreszei/futomotor_ellenallas/futomotor_ellenallas_focus_1998-2005_mondeo_1995-2007_9144

Kiveszed, berakod a másikat és örülsz.  (Remélhetőleg a csatlakozó nincs összeégve....)
Ventilátor környékén van.
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.25 vasárnap, 21:36:32 írta GSR™ » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #32835 Dátum: 2017.06.25 vasárnap, 21:37:26 »

https://cromax.hu/futorendszer/futesrendszer_alkatreszei/futomotor_ellenallas/futomotor_ellenallas_focus_1998-2005_mondeo_1995-2007_9144

Kiveszed, berakod a másikat és örülsz.  (Remélhetőleg a csatlakozó nincs összeégve....)
Ventilátor környékén van.

Köszönöm szépen  worship
Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #32836 Dátum: 2017.06.25 vasárnap, 21:39:54 »

Köszönöm szépen  worship

Ez Focus, de lényeg/elv azonos.
https://www.youtube.com/watch?v=xPIsPBZv9dc
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
andris2107
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


E-mail
« Új hozzászólás #32837 Dátum: 2017.06.26 hétfő, 21:47:36 »

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Nagy havihoz szeretnék valóban működő navi dvd-t venni,  de ajánlatot úgy kaptam, hogy kelet eu. 2010- és és teljes eu. 2012-es, mert nem fejlesztik - legalábbis az ajánlatadó szerint. Ez tényleg így van? Van valamelyikőtöknek frissebb jól működő lemeze? Beszerezhető esetleg friss?
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #32838 Dátum: 2017.06.26 hétfő, 21:51:01 »

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Nagy havihoz szeretnék valóban működő navi dvd-t venni,  de ajánlatot úgy kaptam, hogy kelet eu. 2010- és és teljes eu. 2012-es, mert nem fejlesztik - legalábbis az ajánlatadó szerint. Ez tényleg így van? Van valamelyikőtöknek frissebb jól működő lemeze? Beszerezhető esetleg friss?

Nem.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #32839 Dátum: 2017.06.26 hétfő, 22:01:32 »

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Nagy havihoz szeretnék valóban működő navi dvd-t venni,  de ajánlatot úgy kaptam, hogy kelet eu. 2010- és és teljes eu. 2012-es, mert nem fejlesztik - legalábbis az ajánlatadó szerint. Ez tényleg így van? Van valamelyikőtöknek frissebb jól működő lemeze? Beszerezhető esetleg friss?
Felejtsd el a nagynavit, ma már semmit sem ér.Illetve nem sokat.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #32840 Dátum: 2017.06.27 kedd, 07:18:27 »

Felejtsd el a nagynavit, ma már semmit sem ér.Illetve nem sokat.

Dehogynem, jól néz ki  vigyor3
Amúgy nekem van 2013/2014-es térképem, csak ahhoz nincs hangvezérlés, külföldi utaknál én szoktam használni. Főleg mert utálom, amikor egy tartó ott fityeg a szélvédőn.
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #32841 Dátum: 2017.06.27 kedd, 10:16:01 »

Egy friss infó Kertész utcából: jelenleg MK3 generátor felújítást csak úgy vállalnak, hogy a gyári szabályzót meghagyják (és rendbeteszik, amennyire tudják). Gyárit nem tudnak szerezni most, az utángyártottakkal pedig már annyi bajuk volt, hogy nem vállalják a rizikót. Másik megoldás, hogy teljesen új Visteon generátort raknak az autóba.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #32842 Dátum: 2017.06.27 kedd, 10:38:07 »

Egy friss infó Kertész utcából: jelenleg MK3 generátor felújítást csak úgy vállalnak, hogy a gyári szabályzót meghagyják (és rendbeteszik, amennyire tudják). Gyárit nem tudnak szerezni most, az utángyártottakkal pedig már annyi bajuk volt, hogy nem vállalják a rizikót. Másik megoldás, hogy teljesen új Visteon generátort raknak az autóba.

Azt lehet tudni milyen gyártmányok ezek az utángyártottak?
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #32843 Dátum: 2017.06.27 kedd, 10:43:14 »

Azt lehet tudni milyen gyártmányok ezek az utángyártottak?

Passz, nem kérdeztem. Annyit mondtak, hogy kínai utángyártott.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #32844 Dátum: 2017.06.27 kedd, 11:18:15 »

Passz, nem kérdeztem. Annyit mondtak, hogy kínai utángyártott.

Köszi
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
beripeti
Vendég
« Új hozzászólás #32845 Dátum: 2017.06.27 kedd, 23:22:52 »

Sziasztok! Új vagyok az oldalon,a problémám a következő: Mk3 Mondeo digit klímás egyzónás az utas oldalon hideg levegőt fúj a vezető oldalon csak langyosat. Mi a probléma hogyan lehet orvosolni. Köszönöm!
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #32846 Dátum: 2017.06.27 kedd, 23:29:07 »

Sziasztok! Új vagyok az oldalon,a problémám a következő: Mk3 Mondeo digit klímás egyzónás az utas oldalon hideg levegőt fúj a vezető oldalon csak langyosat. Mi a probléma hogyan lehet orvosolni. Köszönöm!


Azonos térből érkezik a levegő. Ahol melegebb az csak azért van, mert a hosszabb levegő út miatt több műanyagot kell lehűteni.
A leállításkor hosszas sziszegést hallasz, akkor érdemes a hűtőközeg mennyiségét ellenőrizni és szükség szerint feltölteni a megfelelő mennyiséggel.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
siposl
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


E-mail
« Új hozzászólás #32847 Dátum: 2017.06.28 szerda, 18:50:22 »

Sziasztok!
2001-es kombi mondeom van. Hogyan lehet kikapcsolni a légzsákot az anyósülésnél? Oda szeretnénk tenni egy gyerekülést ezért szeretnénk kikapcsolni.
A műszerfalon van egy légzsák gomb , de azt benyomni nem lehet.
Naplózva

Ford Mondeo MK3 1.8 Trend kombi, 2001-es
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #32848 Dátum: 2017.06.28 szerda, 18:50:52 »

Sziasztok!
2001-es kombi mondeom van. Hogyan lehet kikapcsolni a légzsákot az anyósülésnél? Oda szeretnénk tenni egy gyerekülést ezért szeretnénk kikapcsolni.
A műszerfalon van egy légzsák gomb , de azt benyomni nem lehet.
sehogy
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #32849 Dátum: 2017.06.29 csütörtök, 08:57:40 »

Sziasztok!
2001-es kombi mondeom van. Hogyan lehet kikapcsolni a légzsákot az anyósülésnél? Oda szeretnénk tenni egy gyerekülést ezért szeretnénk kikapcsolni.
A műszerfalon van egy légzsák gomb , de azt benyomni nem lehet.

Nem gomb, hanem visszajelző. Hátra tedd a gyerkőcöt, nagyobb biztonságban van ott.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Oldalak: 1 ... 650 651 652 653 654 655 656 [657] 658 659 660 661 662 663 664 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.118 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.