Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 16:53:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 153 154 155 156 157 158 159 [160] 161 162 163 164 165 166 167 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3277190 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #7950 Dátum: 2017.07.19 szerda, 12:37:45 »

Előzőleg már irtam róla, a bal első ajtó zár motorja vagy esetleg vezérlése nem megy, nem húzza be a zárat a helyére.

Kérdés: lehet ezt külön javítani, vagy mindenképpen csak egyben lehet vásárolni komplett központizáregységet?

Esetleg tipp, hogy hol találok ilyet, bontót? Nem vagyok járatos a dologban.
Köszönöm!

Ajtó zárszerkezet csak kompletten vásárolható.
Mi az, hogy nem húzza be a zárat a helyére?  Nem A8 vagy 7-es BMW ez, hogy első katt után behúzza az ajtót!  eplus2

Ahogy látom '14-es a kocsi.... nem garanciális még?  fejvakaras
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Peak
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43


E-mail
« Új hozzászólás #7951 Dátum: 2017.07.19 szerda, 12:46:47 »

Ajtó zárszerkezet csak kompletten vásárolható.
Mi az, hogy nem húzza be a zárat a helyére?  Nem A8 vagy 7-es BMW ez, hogy első katt után behúzza az ajtót!  eplus2

Ahogy látom '14-es a kocsi.... nem garanciális még?  fejvakaras

170e km-el nem garis már.
Egyszerű, keyless kulccsal vagy a kilincs komb nyomására bezár a kocsi minden ajtaja, kivéve a balelsőt.
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi Titanium+ 163LE (2014/9)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #7952 Dátum: 2017.07.19 szerda, 12:53:41 »

170e km-el nem garis már.
Egyszerű, keyless kulccsal vagy a kilincs komb nyomására bezár a kocsi minden ajtaja, kivéve a balelsőt.

Akkor nem zár, röviden. Furcsa ez a nem húzza be a zárat a helyére...  Smiley

A megtett km vonatkozhat az ajtózárra is? Mert ugye az sehogy nem kapcsolódik a kilométerekhez vagyis nem abból adódó elhasználódás miatt ment tönkre.
Egy kérdést megérne a Ford-nál, akár méltányosság....stb.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #7953 Dátum: 2017.07.19 szerda, 13:30:47 »

Előzőleg már irtam róla, a bal első ajtó zár motorja vagy esetleg vezérlése nem megy, nem húzza be a zárat a helyére.

Kérdés: lehet ezt külön javítani, vagy mindenképpen csak egyben lehet vásárolni komplett központizáregységet?

Esetleg tipp, hogy hol találok ilyet, bontót? Nem vagyok járatos a dologban.
Köszönöm!

Valószínűleg lehet javítani, egy fórumtársét már csináltuk, elég alaposan le kell bontani az ajtót.... Igaz az sima kulcsos volt, de a működése és a hiba szerintem azonos. Készülj kb 2 óra munkával, és legalább ennyi sörrel, macerás egy kicsit.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Peak
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43


E-mail
« Új hozzászólás #7954 Dátum: 2017.07.19 szerda, 13:43:01 »

Akkor nem zár, röviden. Furcsa ez a nem húzza be a zárat a helyére...  Smiley

A megtett km vonatkozhat az ajtózárra is? Mert ugye az sehogy nem kapcsolódik a kilométerekhez vagyis nem abból adódó elhasználódás miatt ment tönkre.
Egy kérdést megérne a Ford-nál, akár méltányosság....stb.

Felhívtam petrányit, hölgy csak 2 évet lát garanciára, nem kötöttek rá kiterjesztést, majd 3 évesként méltányosságra nem is nagyon tudok hivatkozni.
Kb. 15e ft. munkadijjal együtt úgy 67e forintért cserélik gyárira.
Egy kissé elkeserítő. Sad
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi Titanium+ 163LE (2014/9)
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #7955 Dátum: 2017.07.19 szerda, 14:00:19 »

Felhívtam petrányit, hölgy csak 2 évet lát garanciára, nem kötöttek rá kiterjesztést, majd 3 évesként méltányosságra nem is nagyon tudok hivatkozni.
Kb. 15e ft. munkadijjal együtt úgy 67e forintért cserélik gyárira.
Egy kissé elkeserítő. Sad

Fura, '13 nyarán még ajándékba adták hozzá a +3 évet. De ott is van 150E km korlát. Mint írtam, simán magad is tudod orvosolni, ha van némi szerelési készséged...
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.19 szerda, 14:01:52 írta titta » Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Peak
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43


E-mail
« Új hozzászólás #7956 Dátum: 2017.07.19 szerda, 14:02:38 »

Fura, '13 nyarán még ajándékba adták hozzá a +3 évet. De ott is van 150E km korlát. Mint írtam, simán magad is tudod orvosolni, ha van némi szerelési készséged...

Hát drága Uram én póverjúzer vagyok! Cheesy Én nem bütykölök amihez nem értek.
De szívesen átviszem hozzád két rekesz sörrel, ha tutira megjavítod. Cheesy
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi Titanium+ 163LE (2014/9)
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #7957 Dátum: 2017.07.19 szerda, 14:07:30 »

Hát drága Uram én póverjúzer vagyok! Cheesy Én nem bütykölök amihez nem értek.
De szívesen átviszem hozzád két rekesz sörrel, ha tutira megjavítod. Cheesy

Köszi a felajánlást, de nem nagyon fogyasztok alkoholt. A motor szénkeféje kopik meg, a keletkezett por pedig zárlatot okoz. Ezt kell szépen letakarítani, és tádám, jó leend. De akkor nem keveset nyitogatták, mert a másik 6-7 éves korában produkálta.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #7958 Dátum: 2017.07.19 szerda, 14:36:30 »

Előzőleg már irtam róla, a bal első ajtó zár motorja vagy esetleg vezérlése nem megy, nem húzza be a zárat a helyére.

Kérdés: lehet ezt külön javítani, vagy mindenképpen csak egyben lehet vásárolni komplett központizáregységet?

Esetleg tipp, hogy hol találok ilyet, bontót? Nem vagyok járatos a dologban.
Köszönöm!
Javítható. Egyszer még komplett fényképes leírást is linkeltem az angol fórumról.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #7959 Dátum: 2017.07.19 szerda, 15:23:12 »

Javítható. Egyszer még komplett fényképes leírást is linkeltem az angol fórumról.

Kinek mi a javítható....
Valaki meg tudja csinálni (garancia ilyenkor ugye nincs) és valaki nem. Abban az esetben a csere a javítási mód.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Peak
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43


E-mail
« Új hozzászólás #7960 Dátum: 2017.07.19 szerda, 15:34:53 »

Nagyjából 10 perc volt lebontani az ajtót, 10 visszatenni délelőtt a szervizben, ahol nézték.

Mennyi idő lehet a motor szénkeféjét kitisztítani, ha tényleg ez a gond? Úgy 20 perc? 30 perc?

Az egész móka mondjuk 1 óra. Maximum.

Ha valaki megtudja csinálni, bp és környékén 10000 ft-os órabérrel megbízom erre a munkára. Smiley
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi Titanium+ 163LE (2014/9)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #7961 Dátum: 2017.07.19 szerda, 18:14:17 »

Nagyjából 10 perc volt lebontani az ajtót, 10 visszatenni délelőtt a szervizben, ahol nézték.

Mennyi idő lehet a motor szénkeféjét kitisztítani, ha tényleg ez a gond? Úgy 20 perc? 30 perc?

Az egész móka mondjuk 1 óra. Maximum.

Ha valaki megtudja csinálni, bp és környékén 10000 ft-os órabérrel megbízom erre a munkára. Smiley

A könnyű részét láttad.  Smiley
A zárszerkezetet kiszerelni, szétszerelni már több idő.
Majd jöhet a pepecselés....majd a zár össze. Jól!
Beszerelés, összeszerelés.

Nincs meg egy óra alatt.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #7962 Dátum: 2017.07.19 szerda, 19:08:41 »

Kinek mi a javítható....
Valaki meg tudja csinálni (garancia ilyenkor ugye nincs) és valaki nem. Abban az esetben a csere a javítási mód.
A motor tisztítás nem sokkal több munka mint a csere. Ha már ki van véve a modul, akkor gyerekjáték a pucolás.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #7963 Dátum: 2017.07.19 szerda, 19:20:21 »

A motor tisztítás nem sokkal több munka mint a csere. Ha már ki van véve a modul, akkor gyerekjáték a pucolás.

Nem láttam még gyereket zár motort tisztítva játszani....  eplus2

Szerintem te is tudod, hogy óriási különbség van ha valaki otthon babrál magának, saját idő, no gari ill. ha nem lesz jó vagy rövid ideig, esetleg tönkremegy...stb., akkor nincs semmi. Így járt.
Viszont ha valaki szolgáltat, akkor egészen másképp néz ez ki. Meg lehet egyezni, hogy az ügyfél ezt a javítási módszert válassza és vállalja annak minden következményét (ami esetleg x időn belül ismét lehet probléma). De ha a szerelő ajánlja fel ezt a javítást (ami olyan, mint az EGR tisztítás...) aztán y idő múlva megint gond lesz vele és akkor már ugye a szerelő a hülye, hogy miért nem cserélte inkább ki...most jöhet megint, plusz idő, pénz....ha ezt tudja, akkor már korábban megvette volna az újat...és számos történet van) vagy újat szeretne, garanciával, egyszeri szereléssel és munkadíjjal, idővel.... sok sok évre elfelejtve a problémát.
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.19 szerda, 19:29:52 írta Bekre Pál » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Ricsike1307
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14



« Új hozzászólás #7964 Dátum: 2017.07.24 hétfő, 11:26:12 »

Sziasztok!

Tegnap bezártam kp.-val az autót, majd cirka 3 óra múlva amikor visszamentem látom, hogy az összes ablak teljesen le van húzva!!! Marha nagy szerencse, hogy senki nem nyúlt bele. Nem rögtön a zárás után csinálta, mert mikor bezártam még egy 3 percet telefonáltam az autó mellett. Este többször ellenőriztem de semmi, ma is kimegyek ebéd időben a parkolóba.

Valakinek volt már ilyen?
Naplózva

2009 MK4 1.8TDI Kombi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #7965 Dátum: 2017.07.24 hétfő, 20:58:47 »

Sziasztok!

Tegnap bezártam kp.-val az autót, majd cirka 3 óra múlva amikor visszamentem látom, hogy az összes ablak teljesen le van húzva!!! Marha nagy szerencse, hogy senki nem nyúlt bele. Nem rögtön a zárás után csinálta, mert mikor bezártam még egy 3 percet telefonáltam az autó mellett. Este többször ellenőriztem de semmi, ma is kimegyek ebéd időben a parkolóba.

Valakinek volt már ilyen?
megnyomta valami hosszan a nyitógombot a zsebedben.tök normál. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mentatea
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Új hozzászólás #7966 Dátum: 2017.07.25 kedd, 09:45:35 »

megnyomta valami hosszan a nyitógombot a zsebedben.tök normál. vigyor3

És mivel az ajtót nem nyitottad ki, az autó visszazárta magát. Az ablakok viszont ilyenkor lehúzva maradnak.
Naplózva

Mondeo Turnier Mk4 FL 2012/06 2.0TDCI 163LE
Mondeo Turnier Mk5 FL 2021/11 Hybrid
optikal
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 93



« Új hozzászólás #7967 Dátum: 2017.07.25 kedd, 11:48:17 »

Sziasztok!

Tegnap bezártam kp.-val az autót, majd cirka 3 óra múlva amikor visszamentem látom, hogy az összes ablak teljesen le van húzva!!! Marha nagy szerencse, hogy senki nem nyúlt bele. Nem rögtön a zárás után csinálta, mert mikor bezártam még egy 3 percet telefonáltam az autó mellett. Este többször ellenőriztem de semmi, ma is kimegyek ebéd időben a parkolóba.

Valakinek volt már ilyen?

Én is jártam így, nálam a kulcstartó nyomta meg a gombot.
Naplózva

2009 2.0TDCI 140LE Kombi
Peak
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43


E-mail
« Új hozzászólás #7968 Dátum: 2017.07.26 szerda, 14:48:31 »

Urak! (Mivel nem értek hozzá) érdeklődnék, hogy van-e az MK4 mondeoban valahol 5V szabadon megcsapolhatóan (és hol? Smiley ), hogy a dashcam tápkábelét elvihessem a kárpit alatt függetlenül a szivargyújtó 12V csatlakozótól. (Értsd nem foglalnám le rá és amúgy is tök hülyén néz ki ha ott lóg minden féle tyúkbél. Smiley ) Köszönöm szépen előre is az infot!
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi Titanium+ 163LE (2014/9)
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7969 Dátum: 2017.07.26 szerda, 15:20:14 »

Urak! (Mivel nem értek hozzá) érdeklődnék, hogy van-e az MK4 mondeoban valahol 5V szabadon megcsapolhatóan (és hol? Smiley ), hogy a dashcam tápkábelét elvihessem a kárpit alatt függetlenül a szivargyújtó 12V csatlakozótól. (Értsd nem foglalnám le rá és amúgy is tök hülyén néz ki ha ott lóg minden féle tyúkbél. Smiley ) Köszönöm szépen előre is az infot!

Biztosan vannak nálam hozzáértőbbek, de nem hinném, hogy lesz ilyen.
Én úgy oldottam meg az 5V-ot GPS-hez, hogy egy biztosítékolt, gyújtáskapcsolt 12V-ról leágaztattam egy szivargyújtóba dugható tápegységet. Azt elrejtettem a műszerfal mögé és az 5V-os kábelvéget hoztam csak ki a műszernek.
Én is utálom a lógó tyúkbeleket.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #7970 Dátum: 2017.07.26 szerda, 15:23:03 »

Urak! (Mivel nem értek hozzá) érdeklődnék, hogy van-e az MK4 mondeoban valahol 5V szabadon megcsapolhatóan (és hol? Smiley ), hogy a dashcam tápkábelét elvihessem a kárpit alatt függetlenül a szivargyújtó 12V csatlakozótól. (Értsd nem foglalnám le rá és amúgy is tök hülyén néz ki ha ott lóg minden féle tyúkbél. Smiley ) Köszönöm szépen előre is az infot!
Ha van USB a kesztyűtartóban, akkor abban van 5V.
Én egy ilyet ágaztattam le a szivargyújtóra menő vezetékről, és ezt elvezetheted a kárpit mögött egy toldóval, ahova szeretnéd:
http://www.ebay.com/itm/DC-DC-12V-to-5V-3A-15W-Dual-Female-Panel-Mount-USB-Step-Down-Module-L1I9-/172679956606?epid=1686614525&hash=item283487087e:g:6DgAAOSwPh5ZHIfq
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Peak
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43


E-mail
« Új hozzászólás #7971 Dátum: 2017.07.26 szerda, 18:23:08 »

Köszönöm szépen.
Ezen infok alapján rendeltem egy ilyet is:
http://autos-kamera.hu/hu/termekeink/autos-kamerak/adapter-parkolo-megfigyeleshez

Megkértem a szakit, hogy az inditásgátló és váltózár mellett ezt is kösse majd be.
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi Titanium+ 163LE (2014/9)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #7972 Dátum: 2017.07.26 szerda, 19:01:26 »

Köszönöm szépen.
Ezen infok alapján rendeltem egy ilyet is:
http://autos-kamera.hu/hu/termekeink/autos-kamerak/adapter-parkolo-megfigyeleshez

Megkértem a szakit, hogy az inditásgátló és váltózár mellett ezt is kösse majd be.


Biztos akarsz ilyet?
Szeretnél plusz egy fogyasztót, ami meríti az akkut? (folyamatos kamera)

Semmi nem fog látszani a képen ha neked mennek, bizonyíthatóan főleg nem és ugye el sem fogadják. Ha pedig hátulról (ha nincs hátsó kamerád) mennek neked semmit nem látni.
Amúgy a (normális) kamerákban van elég jó akku, tehát ütésre elindul a kamera és arról tudna menni. De ennek sincs igazából értelme....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Peak
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43


E-mail
« Új hozzászólás #7973 Dátum: 2017.07.26 szerda, 19:10:26 »


Biztos akarsz ilyet?
Szeretnél plusz egy fogyasztót, ami meríti az akkut? (folyamatos kamera)

Semmi nem fog látszani a képen ha neked mennek, bizonyíthatóan főleg nem és ugye el sem fogadják. Ha pedig hátulról (ha nincs hátsó kamerád) mennek neked semmit nem látni.
Amúgy a (normális) kamerákban van elég jó akku, tehát ütésre elindul a kamera és arról tudna menni. De ennek sincs igazából értelme....

Nem direktben akarom akkura kötni, hanem csak ha áram alá helyezem a rendszert az indítógombbal, pont azok miatt, amit írtál.
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi Titanium+ 163LE (2014/9)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #7974 Dátum: 2017.07.26 szerda, 20:34:16 »

Nem direktben akarom akkura kötni, hanem csak ha áram alá helyezem a rendszert az indítógombbal, pont azok miatt, amit írtál.

Ahhoz meg kaptál a kamerához egy adaptert. Azt kell bekötni oszt' jónapot!  wave

(Szivargyújtós szinte mind. Vagy beépítek egy aljzatot és abba kötöm be fixre vagy kivezetek a vezetékeket az adapterből és biztosíték után azt kötöm be. Az első esetben bármikor kivehető, míg a másiknál az autó része lesz a töltő kábel.)

Nem beszélve arról (nekem is hoztak már ilyet), hogy ezeknek az általad linkelt adaptereknek microUSB csatlakozásuk van, mint szinte a legtöbb kamera töltőcsatlakozása miniUSB!
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.26 szerda, 20:36:17 írta Bekre Pál » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #7975 Dátum: 2017.07.27 csütörtök, 15:41:06 »


Biztos akarsz ilyet?
Szeretnél plusz egy fogyasztót, ami meríti az akkut? (folyamatos kamera)

Semmi nem fog látszani a képen ha neked mennek, bizonyíthatóan főleg nem és ugye el sem fogadják. Ha pedig hátulról (ha nincs hátsó kamerád) mennek neked semmit nem látni.
Amúgy a (normális) kamerákban van elég jó akku, tehát ütésre elindul a kamera és arról tudna menni. De ennek sincs igazából értelme....

Nekem a DVR-ben kondenzátor van, ami annyit bír, hogy áramelvétel után szabályosan leálljon a kamera. Az akkusokkal az a gond, hogy rövid időn belül elhal az akku (télen -20 fok, nyáron utástérben 40-50+napsütés) és ha már nincs benne annyi kraft, hogy szépen kikapcsoljon, akkor veszhet a felvétel utolsó darabja (pont az, ami esetleg egy csattanásnál érdekes lehet).
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Ricsike1307
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14



« Új hozzászólás #7976 Dátum: 2017.07.27 csütörtök, 18:15:00 »

megnyomta valami hosszan a nyitógombot a zsebedben.tök normál. vigyor3

Ezt én is ismerem, de kizártam mert a kulcs az ujjamon lógott.
Viszont nem hiszitek el mi volt a baj...!!!
Aznap megint csinálta. Teljesen beparáztam, hogy majd éjszaka is eljátsza ezt... Erre turkálok az asszony táskájába és nem benne volt a tartalék kulcs?Huh?? falbav falbav
Magyarul én bezártam a központit és a táskájába zsúfolt cuccok között menet közben, de még a kocsi közelében a másik kulcs lehúzta az ablakot. Egyből össze állt a kép... taps taps
Naplózva

2009 MK4 1.8TDI Kombi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #7977 Dátum: 2017.07.27 csütörtök, 18:56:57 »

Nekem a DVR-ben kondenzátor van, ami annyit bír, hogy áramelvétel után szabályosan leálljon a kamera. Az akkusokkal az a gond, hogy rövid időn belül elhal az akku (télen -20 fok, nyáron utástérben 40-50+napsütés) és ha már nincs benne annyi kraft, hogy szépen kikapcsoljon, akkor veszhet a felvétel utolsó darabja (pont az, ami esetleg egy csattanásnál érdekes lehet).

Ha ez megnyugtat akkor, semmi nem fog látszani egy koccanás után a folyamatosan működő kamera felvételen sem.

Nézzük csak.
- Megy a kamera felvétel, majd megrázkódik az autó. (Legyen elől és hátul is kamera, mondjuk ez így már nem kevés fogyasztó, főleg mert este  mennek az infra led-ek is)
- A rázkódás után látszik elmenni egy autó akár előre vagy akár hátra. Mondjuk legyen jó drága FHD-s és éjjel nagyon jó képet készítő kamera -ez nem olcsó már- és látszik vagyis felismerhető a rendszám.
- Otthon lehet nézegetni a videót. Ennyi.
- Biztosító oldalról nem bizonyítható, hogy a felvételen elhaladó autó ment neki a kamerás autónak.
- Olyan felvétel nem tud lenni, hogy kívülről, fentről (mint a google autónak) rálát a kamera az autó körül lévő területre 360°-ban és olyan felvétel van folyamatosan, amin látszik a rendszám a koccanás előtt, közben, utána.

Tehát a lelki nyugalomért persze lehet pénzt költeni, de érdemben nincs haszna.


Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #7978 Dátum: 2017.07.27 csütörtök, 21:04:46 »


Ezt én is ismerem, de kizártam mert a kulcs az ujjamon lógott.
Viszont nem hiszitek el mi volt a baj...!!!
Aznap megint csinálta. Teljesen beparáztam, hogy majd éjszaka is eljátsza ezt... Erre turkálok az asszony táskájába és nem benne volt a tartalék kulcs?Huh?? falbav falbav
Magyarul én bezártam a központit és a táskájába zsúfolt cuccok között menet közben, de még a kocsi közelében a másik kulcs lehúzta az ablakot. Egyből össze állt a kép... taps taps

akkor szabályozd be azasszonyt, hogy tuggyamán hol a helye a tarcsikulcsnak! Cheesy
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #7979 Dátum: 2017.07.28 péntek, 18:03:25 »

mk4 fl mondeo, andoidos fejegység beépítésével ugye megszűnik a tolatóradar visszajelzése.

elég a 2 csipogót bekábelezni bele, vagy kell fl előtti csipogós modul is hozzá?
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Pocoklaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új hozzászólás #7980 Dátum: 2017.07.31 hétfő, 13:19:55 »

Sziasztok,

Tud valaki ajánlani olyan elektromos szakit, aki műszeregység javítással foglalkozik és meg tudja oldani a problémám? Hiba leírás: a műszeregység menet közben nem mutat semmit, nullában az összes mutató, miközben a háttérben működik minden, tempomat, rádió, stb. Adatok: Ford Mondeo MK4, 2008, 2.0 TDCI. Eddig bárkit hívtam nem sok jóval bíztattak....

Köszönöm.
Laci
Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7981 Dátum: 2017.07.31 hétfő, 13:31:05 »

a XXII. kerületben, az Erdőhegy u. 1-ben van egy profi műhely. Számom nincs.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Pocoklaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új hozzászólás #7982 Dátum: 2017.07.31 hétfő, 13:39:25 »

a XXII. kerületben, az Erdőhegy u. 1-ben van egy profi műhely. Számom nincs.

köszi, őket már hívtam, nem tudnak segíteni.....
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7983 Dátum: 2017.07.31 hétfő, 13:46:11 »

Sziasztok,

Tud valaki ajánlani olyan elektromos szakit, aki műszeregység javítással foglalkozik és meg tudja oldani a problémám? Hiba leírás: a műszeregység menet közben nem mutat semmit, nullában az összes mutató, miközben a háttérben működik minden, tempomat, rádió, stb. Adatok: Ford Mondeo MK4, 2008, 2.0 TDCI. Eddig bárkit hívtam nem sok jóval bíztattak....

Köszönöm.
Laci

vegyél egy bontott műszercsoportot
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Pocoklaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új hozzászólás #7984 Dátum: 2017.07.31 hétfő, 13:49:54 »

vegyél egy bontott műszercsoportot

igen, már azt is próbáltam keresni, mivel azt tanácsolták, hogy típus azonos kell, de még akkor is össze kell programozni a kocsival, viszont az ég világon nem találok típus azonost sem.... 8M2T-10849-RA
Naplózva
yartam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 377



E-mail
« Új hozzászólás #7985 Dátum: 2017.07.31 hétfő, 13:52:21 »

Sziasztok,

Tud valaki ajánlani olyan elektromos szakit, aki műszeregység javítással foglalkozik és meg tudja oldani a problémám? Hiba leírás: a műszeregység menet közben nem mutat semmit, nullában az összes mutató, miközben a háttérben működik minden, tempomat, rádió, stb. Adatok: Ford Mondeo MK4, 2008, 2.0 TDCI. Eddig bárkit hívtam nem sok jóval bíztattak....

Köszönöm.
Laci

Szia!

Itt? http://automuszer.eu/

Ottó
Naplózva

2008.01. C-max 2.0 16V Titanium 146 LE
ex: 2002.12. MK3 2.0 16V GHIA 146 LE [B4Y]
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7986 Dátum: 2017.07.31 hétfő, 14:06:24 »

igen, már azt is próbáltam keresni, mivel azt tanácsolták, hogy típus azonos kell, de még akkor is össze kell programozni a kocsival, viszont az ég világon nem találok típus azonost sem.... 8M2T-10849-RA

Nem kell típusazonos, csak egy-két paraméterre kell figyelni.

Keresd meg innen a fórumról powerfordot, szerintem ő fog tudni segíteni.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #7987 Dátum: 2017.07.31 hétfő, 14:18:28 »

Megnézem az enyém, van egy tartalékban.  Típusazonosnak kéne lennie, mert 2008, tdci, 140Ps. Nagy kijelzős, de sztem ez nem változtat a dolgom.

Írj emailt, hogy ne felejtsem el! mdaniel520 kukac gémél pont kom.

igen, már azt is próbáltam keresni, mivel azt tanácsolták, hogy típus azonos kell, de még akkor is össze kell programozni a kocsival, viszont az ég világon nem találok típus azonost sem.... 8M2T-10849-RA
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #7988 Dátum: 2017.07.31 hétfő, 14:39:58 »

Sziasztok,

Tud valaki ajánlani olyan elektromos szakit, aki műszeregység javítással foglalkozik és meg tudja oldani a problémám? Hiba leírás: a műszeregység menet közben nem mutat semmit, nullában az összes mutató, miközben a háttérben működik minden, tempomat, rádió, stb. Adatok: Ford Mondeo MK4, 2008, 2.0 TDCI. Eddig bárkit hívtam nem sok jóval bíztattak....

Köszönöm.
Laci

Kérdezd meg őket hátha: http://www.duett.hu/
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Darus
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


E-mail
« Új hozzászólás #7989 Dátum: 2017.07.31 hétfő, 17:24:29 »

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy, keréknyomás jeladó csere elött állok de nem tudom hogy ez a fajta jo e hozzá?
Már mindenfele keresgéltem nem nagy sikerrel! Egyértelmű választ nem kaptam rá hogy jo e hozzá vagy csak a régebbi nagyobb fajta a tuti! Mint ami benne is van!
Jo áron tudnák venni viszont ezt a fajtát
 http://www.***/view.php?filename=479Screenshot_2017_07_31_.png

A kocsi: MK4 2010/09 havi
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #7990 Dátum: 2017.07.31 hétfő, 18:57:53 »

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy, keréknyomás jeladó csere elött állok de nem tudom hogy ez a fajta jo e hozzá?
Már mindenfele keresgéltem nem nagy sikerrel! Egyértelmű választ nem kaptam rá hogy jo e hozzá vagy csak a régebbi nagyobb fajta a tuti! Mint ami benne is van!
Jo áron tudnák venni viszont ezt a fajtát
 http://www.***/view.php?filename=479Screenshot_2017_07_31_.png

A kocsi: MK4 2010/09 havi
Ez nagyon más, mint amiről én tudok. Nem is hasonlít. Nem kell az a bazi nagy, van kisebb is, mint pl. a hirdetésemben.
Miért cseréled, lemerültek?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Darus
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


E-mail
« Új hozzászólás #7991 Dátum: 2017.07.31 hétfő, 19:57:29 »

2 db elporladt a kezemben ,1 valószínűleg lemerült, 1 pedig össze vissza mér igy már ki is dobtam vagy kettöt!
Csak szeretném ha müködne rendesen ha már van benne!
Mostanába ezt a fajtát részesitik elönybe a FORD-nál csak nem tudom hogy kompatibilis  e!
Ez is ami a képen van mk3 focusbol való
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #7992 Dátum: 2017.07.31 hétfő, 20:38:18 »

2 db elporladt a kezemben ,1 valószínűleg lemerült, 1 pedig össze vissza mér igy már ki is dobtam vagy kettöt!
Csak szeretném ha müködne rendesen ha már van benne!
Mostanába ezt a fajtát részesitik elönybe a FORD-nál csak nem tudom hogy kompatibilis  e!
Ez is ami a képen van mk3 focusbol való

Lehet, hogy az is kompatibilis, amit linkeltél, nem tudom. Mindenesetre Ebay-en elég olcsó az is, amit én mutattam. 20-ért itt van a 4db szállítással.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Darus
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


E-mail
« Új hozzászólás #7993 Dátum: 2017.07.31 hétfő, 20:57:18 »

Nem hangzik rosszul ennyiért csak elég láma vagyok az E-Bay hez az az igazság igy hát kötve a kezem. Mindenesetre  nézelödök tovább külföldi forumokon hátha valaki tudja a tutit vigyor3
Naplózva
Buci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


E-mail
« Új hozzászólás #7994 Dátum: 2017.08.09 szerda, 11:35:40 »

Sziasztok!
Teljesen amatőr vagyok az elektromos dolgokban.Tulajdonosa vagyok 1 hónapja egy 2012-es Ford Mondeonak 2.0 TDCi Olyan kérdésem lenne,hogy amikor kulccsal bezárom az autót hallom,hogy a zár kattan,behúzza a tükröket.
Majd oda sétálva az autóhoz simán kinyitom az ajtót a kilinccsel. Miért nem zár be?
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #7995 Dátum: 2017.08.09 szerda, 11:56:12 »

Sziasztok!
Teljesen amatőr vagyok az elektromos dolgokban.Tulajdonosa vagyok 1 hónapja egy 2012-es Ford Mondeonak 2.0 TDCi Olyan kérdésem lenne,hogy amikor kulccsal bezárom az autót hallom,hogy a zár kattan,behúzza a tükröket.
Majd oda sétálva az autóhoz simán kinyitom az ajtót a kilinccsel. Miért nem zár be?
kulcsnélküli az autó? zárd be, a kulcsoot vidd arrébb 20m-rel, nélküle sétálj vissza és úgy rángasd meg a kilincset
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Buci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


E-mail
« Új hozzászólás #7996 Dátum: 2017.08.09 szerda, 12:02:59 »

kulcsnélküli az autó? zárd be, a kulcsoot vidd arrébb 20m-rel, nélküle sétálj vissza és úgy rángasd meg a kilincset

Igen kulcs nélküli.Start gombos. Megnézem úgy is.
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #7997 Dátum: 2017.08.09 szerda, 12:11:13 »

Sziasztok!
Teljesen amatőr vagyok az elektromos dolgokban.Tulajdonosa vagyok 1 hónapja egy 2012-es Ford Mondeonak 2.0 TDCi Olyan kérdésem lenne,hogy amikor kulccsal bezárom az autót hallom,hogy a zár kattan,behúzza a tükröket.
Majd oda sétálva az autóhoz simán kinyitom az ajtót a kilinccsel. Miért nem zár be?

A keyless rendszernek pont ez az ertelme.
Nem bug, feature Smiley
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #7998 Dátum: 2017.08.09 szerda, 12:34:47 »

A keyless rendszernek pont ez az ertelme.
Nem bug, feature Smiley


 eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #7999 Dátum: 2017.08.09 szerda, 14:53:00 »

Igen kulcs nélküli.Start gombos. Megnézem úgy is.
Na akkor még két tanács.

1. A bezáráshoz sem kell elővenned a távirányítót, hanem egyszerűen nyomd meg a kilincsen lévő kis gombot. Ha hosszan nyomod a gombot, az ablakokat is felhúzza.
2. Olvasd el a használati útmutatót.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Oldalak: 1 ... 153 154 155 156 157 158 159 [160] 161 162 163 164 165 166 167 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.079 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.