Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.23 kedd, 23:14:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 19720767 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #150 Dátum: 2004.10.13 szerda, 22:29:00 »

Sziasztok! 2002-es 2.0TDCI GHIA mondeom van. Lehet ezen vmilyen mondon a kuplung erosseget allitani? Tulsagosan hatarozott lab kell hozza. Sad
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #151 Dátum: 2004.10.13 szerda, 22:32:00 »

Sziasztok! 2002-es 2.0TDCI GHIA mondeom van. Lehet ezen vmilyen mondon a kuplung erosseget allitani? Tulsagosan hatarozott lab kell hozza. Sad
Egyiken sem lehet semmit állítani, mert önbeálló, még a pedált sem.  
Sajna ilyenkor váltó le és csere...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #152 Dátum: 2004.10.13 szerda, 22:33:00 »

ÉN is tudok feltenni a kocsimról képet?
Szia Matyi!
Keresd Scratchet, küld el neki a képeket és az egyéb infót.
Üdv ND
ui.:23.-ai hétvégén csüt, péntek v szombaton szombathelyi minitali érdekel? Tesco parkolóban
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #153 Dátum: 2004.10.13 szerda, 23:11:00 »

Sziasztok! 2002-es 2.0TDCI GHIA mondeom van. Lehet ezen vmilyen mondon a kuplung erosseget allitani? Tulsagosan hatarozott lab kell hozza. Sad
A TDCi-nek egy kicsit erősebb a kuplungja, a nyomaték miatt, és ezért nehezebb nyomni. Meg fogod szokni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #154 Dátum: 2004.10.13 szerda, 23:49:00 »

Esztétikailag nekem jobban tetszik a gyári,meg az az igazság,hogy sík hülye vagyok a PDA-hoz na meg a számitogéphez is:-)
Matyi,
 
ez esetben is negatív választ adok. Smiley A gyári navi nem építhető be olyan műszerfalba, ami nem ehhez kialakított. A gyári navis középkonzola tök más, és gondolom az egész cucc is mögötte, mert ez vezérli a fütést, és az egyéb dolgokat is, nem csak a navit.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #155 Dátum: 2004.10.13 szerda, 23:51:00 »

ÉN is tudok feltenni a kocsimról képet?
Matyi,
 
még nem, de majd hamarosan magadnak feltöltheted az oldalon keresztül.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #156 Dátum: 2004.10.13 szerda, 23:53:00 »

Sziasztok! 2002-es 2.0TDCI GHIA mondeom van. Lehet ezen vmilyen mondon a kuplung erosseget allitani? Tulsagosan hatarozott lab kell hozza. Sad
BPuma,
 
így van ahogy Angel mondja, elösszőr furcsa, de megszokod a folyamatos használta során. Én is így voltam vele...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #157 Dátum: 2004.10.14 csütörtök, 16:09:00 »

Matyi,
 
ez esetben is negatív választ adok. Smiley A gyári navi nem építhető be olyan műszerfalba, ami nem ehhez kialakított. A gyári navis középkonzola tök más, és gondolom az egész cucc is mögötte, mert ez vezérli a fütést, és az egyéb dolgokat is, nem csak a navit.
Scratch!
Én most láttam olyan gyári navit ami pont akkora mint az én gyári rádióm!A klíma gombjait az nem bafojásolta,amúgy németből hozták be.Ezekszerint van több fajtája:-)?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #158 Dátum: 2004.10.14 csütörtök, 17:03:00 »

Scratch!
Én most láttam olyan gyári navit ami pont akkora mint az én gyári rádióm!A klíma gombjait az nem bafojásolta,amúgy németből hozták be.Ezekszerint van több fajtája:-)?
Matyi,
 
nem tudom melyikre gondoltál, itt vannak a lehetőségek:
 
Ez bemegy a gyári helyére, de elég gagyinak láccik.
 

 
Ez már komoly, viszont ez nem megy be csak középkonzol cserével.
 

 

 
Itt látszik, hogy ennek teljesen más a középkonzola.
 
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #159 Dátum: 2004.10.14 csütörtök, 20:14:00 »

Matyi,
 
nem tudom melyikre gondoltál, itt vannak a lehetőségek:
 
Ez bemegy a gyári helyére, de elég gagyinak láccik.
 

 
Ez már komoly, viszont ez nem megy be csak középkonzol cserével.
 

 

 
Itt látszik, hogy ennek teljesen más a középkonzola.
 

Hú,ez sirály,hááát én a "gagyira"gondoltam aszem!Bár most sikerült elkeseritened:)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #160 Dátum: 2004.10.14 csütörtök, 23:04:00 »

Szia Matyi!
Keresd Scratchet, küld el neki a képeket és az egyéb infót.
Üdv ND
ui.:23.-ai hétvégén csüt, péntek v szombaton szombathelyi minitali érdekel? Tesco parkolóban
Szia ND!Most vettem csak észre,hogy mit írtál!Naná,hogy érdekel!!!:-))))))
Valami konkrétum,mármint Időben hánykor?A csüt.meg a péntek nekem is jó!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #161 Dátum: 2004.10.14 csütörtök, 23:14:00 »

Hú,ez sirály,hááát én a "gagyira"gondoltam aszem!Bár most sikerült elkeseritened:)))
Matyi,
 
nem tudom a "gagyibb" milyen pontosan. De az biztos, hogy a rádió helyén nem fogod szeretni, mert nagyon lent van, és ezeknek nézni kell azért a kijelzőjét is, hogy segítsen. Ráadásul nem is színes, így gondolom még nem is különülnek el rajta annyira az utak.
Nekem volt a rádió mellet színes kijelzős navi, és nagyon nem volt képbe. Most a szélvédőre van tapasztva egy tartó és azon van, sokkal jobb! Csak oda pillantok és mindent látok, nem kell az útról levennem a szemem.
Ennek ellenére azt mondom, ha baráti árba betudod szerezni vágj bele, és próbáld ki. Viszont a térkép (ha lesz) az se olcsó móka, PDA -ra lehet warezolni, ezeknek nem tudom milyen védelmük van, hogy simán másolhatók-e a lemezek, de ha nem akkor szivacs.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #162 Dátum: 2004.10.14 csütörtök, 23:39:00 »

Matyi,
 
nem tudom a "gagyibb" milyen pontosan. De az biztos, hogy a rádió helyén nem fogod szeretni, mert nagyon lent van, és ezeknek nézni kell azért a kijelzőjét is, hogy segítsen. Ráadásul nem is színes, így gondolom még nem is különülnek el rajta annyira az utak.
Nekem volt a rádió mellet színes kijelzős navi, és nagyon nem volt képbe. Most a szélvédőre van tapasztva egy tartó és azon van, sokkal jobb! Csak oda pillantok és mindent látok, nem kell az útról levennem a szemem.
Ennek ellenére azt mondom, ha baráti árba betudod szerezni vágj bele, és próbáld ki. Viszont a térkép (ha lesz) az se olcsó móka, PDA -ra lehet warezolni, ezeknek nem tudom milyen védelmük van, hogy simán másolhatók-e a lemezek, de ha nem akkor szivacs.
Asszem kezdessz meggyőzni a PDA-ról,nekem mingenképpen kell a melómhoz navi!Köszi
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #163 Dátum: 2004.10.14 csütörtök, 23:43:00 »

Asszem kezdessz meggyőzni a PDA-ról,nekem mingenképpen kell a melómhoz navi!Köszi
Matyi,
 
majd lefényképezem nekem, hogy van beszerelve.
Annyival jobb még a PDA, hogy hang navigációt is tud (bár nem tudom a gyári tudja-e) magyarul, a téképeit is nagyobb valószínűséggel gyakrabban frissítik. És tényleg nagyon sok mindenre jó még a navin kívül.
Jössz a talira? Akkor megtudom mutatni élesbe is mit tud.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #164 Dátum: 2004.10.14 csütörtök, 23:50:00 »

Matyi,
 
majd lefényképezem nekem, hogy van beszerelve.
Annyival jobb még a PDA, hogy hang navigációt is tud (bár nem tudom a gyári tudja-e) magyarul, a téképeit is nagyobb valószínűséggel gyakrabban frissítik. És tényleg nagyon sok mindenre jó még a navin kívül.
Jössz a talira? Akkor megtudom mutatni élesbe is mit tud.
Sajna nemtudok:-((
Hétvégén mindig melózom!Én vagyok a munka hőse:-)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #165 Dátum: 2004.10.15 péntek, 16:11:00 »

Matyi,
 
nem tudom a "gagyibb" milyen pontosan. De az biztos, hogy a rádió helyén nem fogod szeretni, mert nagyon lent van, és ezeknek nézni kell azért a kijelzőjét is, hogy segítsen. Ráadásul nem is színes, így gondolom még nem is különülnek el rajta annyira az utak.
Nekem volt a rádió mellet színes kijelzős navi, és nagyon nem volt képbe. Most a szélvédőre van tapasztva egy tartó és azon van, sokkal jobb! Csak oda pillantok és mindent látok, nem kell az útról levennem a szemem.
Ennek ellenére azt mondom, ha baráti árba betudod szerezni vágj bele, és próbáld ki. Viszont a térkép (ha lesz) az se olcsó móka, PDA -ra lehet warezolni, ezeknek nem tudom milyen védelmük van, hogy simán másolhatók-e a lemezek, de ha nem akkor szivacs.
Jól mondja kollega, jól mondja Smiley)))
 
Csak annyit hozzá, szigorúan SZVSZ hogy a legjobb PDA az amelyikkel telefonálsz is, és hogy a Gyári navi árába a PDA és az összes hozzávaló mellett bőven belefér bármilyen komoly hifi is Smiley)
 
Üdv
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #166 Dátum: 2004.10.15 péntek, 23:57:00 »

Sajna nemtudok:-((
Hétvégén mindig melózom!Én vagyok a munka hőse:-)))
Matyi,
 
kár. Sad
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #167 Dátum: 2004.10.15 péntek, 23:58:00 »

Jól mondja kollega, jól mondja Smiley)))
 
Csak annyit hozzá, szigorúan SZVSZ hogy a legjobb PDA az amelyikkel telefonálsz is, és hogy a Gyári navi árába a PDA és az összes hozzávaló mellett bőven belefér bármilyen komoly hifi is Smiley)
 
Üdv
peppin,
 
így van kollega! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #168 Dátum: 2004.10.16 szombat, 01:27:00 »

Tud valaki a szombathelyi minitaliról?Mikor,hánykor stb.
Előre is köszi:-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #169 Dátum: 2004.11.03 szerda, 20:24:00 »

Tud valaki '98-as Mondeo-hoz Lexus optikás hátsó lámpát? Honnan lehetne ilyet beszerezni?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #170 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 13:46:00 »

Scratch!Nálad a szellőző rendszer/hűtő-fűtő/hogy müködik automatikus állásban?Én azt tapasztalom,hogy reggeli indulást követően rögtön fujja a hideg levegőt az első szélvédőre,és amikor felmelegedik legalább langyosra,akkor onnantól már a lábra fujja,megnövelt sebességgel.És ennyi.Később valamennyit visszavesz a befuvás sebességétől,de nem variálja annak irányát.Elég gyenge megoldásnak tartom.Nálad is igy van???Az előző kocsim aut.módban hideg levegőt egyáltalán nem fujt be,a langyos levegőt elsőnek a szélvédőre fujta,majd lekeverte a lábhoz,és a középső konzolokra,igy a kezem is felmelegedett.A váltásokat manuálisan is figyelemmel lehetett kisérni,mivel az adott befuvási irányokat mutató gombokon világitottak a kis ledek.Valami ilyesmit nem lehet a mondeon is csinálni?Jó,tudom,manuálisan bármit lehet állitani,de ha más tipuson egy 6 éves technológia ezt tudja,akkor egy 3 éves miért nem?Zsoel.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #171 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 14:31:00 »

A fűtési-szekció... Zsoel, igyál egy meleg teát indulás előtt... :-)))
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #172 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 14:35:00 »

Tud valaki '98-as Mondeo-hoz Lexus optikás hátsó lámpát? Honnan lehetne ilyet beszerezni?
Létezik, de csak 5 ajtóshoz!
e-bay-en lehet keresni emlékeim szerint.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #173 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 15:24:00 »

Scratch!Nálad a szellőző rendszer/hűtő-fűtő/hogy müködik automatikus állásban?Én azt tapasztalom,hogy reggeli indulást követően rögtön fujja a hideg levegőt az első szélvédőre,és amikor felmelegedik legalább langyosra,akkor onnantól már a lábra fujja,megnövelt sebességgel.És ennyi.Később valamennyit visszavesz a befuvás sebességétől,de nem variálja annak irányát.Elég gyenge megoldásnak tartom.Nálad is igy van???Az előző kocsim aut.módban hideg levegőt egyáltalán nem fujt be,a langyos levegőt elsőnek a szélvédőre fujta,majd lekeverte a lábhoz,és a középső konzolokra,igy a kezem is felmelegedett.A váltásokat manuálisan is figyelemmel lehetett kisérni,mivel az adott befuvási irányokat mutató gombokon világitottak a kis ledek.Valami ilyesmit nem lehet a mondeon is csinálni?Jó,tudom,manuálisan bármit lehet állitani,de ha más tipuson egy 6 éves technológia ezt tudja,akkor egy 3 éves miért nem?Zsoel.
zsoel, valami nálad rossz...
 
nekem hidegen nem fúj semmit, aztán először ablakra langyosat, aztán lefele meleget
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #174 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 15:46:00 »

A fűtési-szekció... Zsoel, igyál egy meleg teát indulás előtt... :-)))
Angel.Köszi,már hiányoltalak.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #175 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 15:48:00 »

zsoel, valami nálad rossz...
 
nekem hidegen nem fúj semmit, aztán először ablakra langyosat, aztán lefele meleget
Englismann!Na látod a tiéd az egy jó autó.Nem véletlenül akarom megvenni.Addig is vigyázz rá.Üdv:zsoel.Tipp arra vonatkozóan,hogy nálam mi lehet rossz???
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #176 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 15:54:00 »

MKIII tulajdonosok!Hideg időben, ha beültök a kocsiba, nálatok is egyből párásodik az első szélvédő?Mert nálam rögtön,és mindig.Akár autómatán,akár manuális beállitáson van a szellőző rendszer.Nyáron cseréltem pollenszürőt.Lehet,hogy ujra kellene,vagy van más tipp???Zsoel.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #177 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 17:15:00 »

Scratch!Nálad a szellőző rendszer/hűtő-fűtő/hogy müködik automatikus állásban?Én azt tapasztalom,hogy reggeli indulást követően rögtön fujja a hideg levegőt az első szélvédőre,és amikor felmelegedik legalább langyosra,akkor onnantól már a lábra fujja,megnövelt sebességgel.És ennyi.Később valamennyit visszavesz a befuvás sebességétől,de nem variálja annak irányát.Elég gyenge megoldásnak tartom.Nálad is igy van???Az előző kocsim aut.módban hideg levegőt egyáltalán nem fujt be,a langyos levegőt elsőnek a szélvédőre fujta,majd lekeverte a lábhoz,és a középső konzolokra,igy a kezem is felmelegedett.A váltásokat manuálisan is figyelemmel lehetett kisérni,mivel az adott befuvási irányokat mutató gombokon világitottak a kis ledek.Valami ilyesmit nem lehet a mondeon is csinálni?Jó,tudom,manuálisan bármit lehet állitani,de ha más tipuson egy 6 éves technológia ezt tudja,akkor egy 3 éves miért nem?Zsoel.
zsoel,
 
nekem is egyből hideget fúj, aztán kezd langyosodni, és melegedni. De szerintem nekem nem szélvédőre fújja, hanem egyből szembe. A ventillátor nekem is olyan, elösszőr erősebben fújja, aztán lasabban.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #178 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 17:18:00 »

MKIII tulajdonosok!Hideg időben, ha beültök a kocsiba, nálatok is egyből párásodik az első szélvédő?Mert nálam rögtön,és mindig.Akár autómatán,akár manuális beállitáson van a szellőző rendszer.Nyáron cseréltem pollenszürőt.Lehet,hogy ujra kellene,vagy van más tipp???Zsoel.
zsoel,
 
ja ja, nekem is egyből párás lesz, de hát erre való a füthető szélvédő. Smiley Amilyen gyorsan bepárásodik, olyan gyorsan le is szedi utána.
A pollenszűrőről annyit, hogy a 0km -es autóba is egyből ilyen. Abba meg valószinű teljesen tiszta a rendszer. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #179 Dátum: 2004.11.12 péntek, 00:10:00 »

Az MK3 leggyengébb pontja a légkeringető rendszer. ez egy kalap ***. jelenleg nekem nem akarja szembe fújni, csak manuálon.... de ez 1 a 200 hülyesége közül. Másik pl. ha beállitom, hogy 20 fok legyen benn, akkor ha eléri a 20 fokot, akkor ugyanugy fujja be a levegot, csak egyre hidegebbet... stb stb
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #180 Dátum: 2004.11.12 péntek, 00:30:00 »

Az MK3 leggyengébb pontja a légkeringető rendszer. ez egy kalap ***. jelenleg nekem nem akarja szembe fújni, csak manuálon.... de ez 1 a 200 hülyesége közül. Másik pl. ha beállitom, hogy 20 fok legyen benn, akkor ha eléri a 20 fokot, akkor ugyanugy fujja be a levegot, csak egyre hidegebbet... stb stb
Nemtom mibajotok a klíma/szellőzéssel...
Az utóbbi 1-2 évben próbáltam egy csomó autót, azoknak se jobb néhány kivételtől eltekintve.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #181 Dátum: 2004.11.12 péntek, 08:56:00 »

zsoel,
 
ja ja, nekem is egyből párás lesz, de hát erre való a füthető szélvédő. Smiley Amilyen gyorsan bepárásodik, olyan gyorsan le is szedi utána.
A pollenszűrőről annyit, hogy a 0km -es autóba is egyből ilyen. Abba meg valószinű teljesen tiszta a rendszer. Smiley
MKIII tulajok!Nagyjából bekalibráltam a párásodó szélvédő okát.Megfigyeltem,hogy a reggeli induláskor,és du.hazajövetelkor nem párásodik a szélvédő.Mindkét esetben legalább 8 órát állt az autó,igy feltételezem,hogy a fűtéscsövekben lévő meleg levegő kihűl,és amikor elindulok,akkor a hideg levegőt fujja a rendszer az első szélvédőre.De amikor üzemmeleg autóval megállok,és 1-2 órán belül újraindulok,akkor rögtön párásodik a szélvédő,mivel a hideg ablakra meleg-langyos levegőt fúj.A pollenszűrővel nem volt gond,mert kivettem,és utána is párásodott,ha ugy indultam,mint ahogy fentebb leirtam.Ezek szerint marad az első szélvédőfűtés,vagy rögtön az ablakra fújás.Vagy lehet,hogy a mondeo mérnökei gondoltak ránk,és igy biztositják számunkra a megfelelő páratartalmat a kocsiban???
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #182 Dátum: 2004.11.12 péntek, 08:59:00 »

Nemtom mibajotok a klíma/szellőzéssel...
Az utóbbi 1-2 évben próbáltam egy csomó autót, azoknak se jobb néhány kivételtől eltekintve.
Englishman!Én azt sajnálom,hogy a "Te" gépedet nem próbáltam ki a talin,legalább éreztem volna mi a különbség a TDDi és a TDCi között.Na majd legközelebb.Üdv.Zsoel.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #183 Dátum: 2004.11.12 péntek, 09:09:00 »

MKIII tulajok!Nagyjából bekalibráltam a párásodó szélvédő okát.Megfigyeltem,hogy a reggeli induláskor,és du.hazajövetelkor nem párásodik a szélvédő.Mindkét esetben legalább 8 órát állt az autó,igy feltételezem,hogy a fűtéscsövekben lévő meleg levegő kihűl,és amikor elindulok,akkor a hideg levegőt fujja a rendszer az első szélvédőre.De amikor üzemmeleg autóval megállok,és 1-2 órán belül újraindulok,akkor rögtön párásodik a szélvédő,mivel a hideg ablakra meleg-langyos levegőt fúj.A pollenszűrővel nem volt gond,mert kivettem,és utána is párásodott,ha ugy indultam,mint ahogy fentebb leirtam.Ezek szerint marad az első szélvédőfűtés,vagy rögtön az ablakra fújás.Vagy lehet,hogy a mondeo mérnökei gondoltak ránk,és igy biztositják számunkra a megfelelő páratartalmat a kocsiban???
Szia Zsoel!
 
Nálad hogy műxik a digit klíma? Ha bekapcsolod az az AUTO-gombot, akkor a klíma azonnal bekapcsol? Mert ha igen(és nem kapcsolod ki), vagyis gyakran használod a klímát, akkor a benne maradt párát visszanyomja az ablakra, és ezt kell lefújni indulás előtt. 8 óra állás után ugye a kondezvíz elpárolog, így nincs mi párásítson!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #184 Dátum: 2004.11.12 péntek, 10:59:00 »

Szia Zsoel!
 
Nálad hogy műxik a digit klíma? Ha bekapcsolod az az AUTO-gombot, akkor a klíma azonnal bekapcsol? Mert ha igen(és nem kapcsolod ki), vagyis gyakran használod a klímát, akkor a benne maradt párát visszanyomja az ablakra, és ezt kell lefújni indulás előtt. 8 óra állás után ugye a kondezvíz elpárolog, így nincs mi párásítson!
 
Tisztelettel!
A faceliftesben van eco üzemmód. Ekkor a klíma teljesen kikapcs, így nem lehet párásodás. Szerintem ez a III-ban is van. Szerintem az okozza a párásodást, hogy a klímád néha bekapcsol, lefeji a párát, és a víz nem tud elpárologni, csak a szélvédőre. Megoldás: ECO.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #185 Dátum: 2004.11.12 péntek, 11:01:00 »

A faceliftesben van eco üzemmód. Ekkor a klíma teljesen kikapcs, így nem lehet párásodás. Szerintem ez a III-ban is van. Szerintem az okozza a párásodást, hogy a klímád néha bekapcsol, lefeji a párát, és a víz nem tud elpárologni, csak a szélvédőre. Megoldás: ECO.
Van egy ilyen külön ECO gomb? Igy nem ugrik be.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #186 Dátum: 2004.11.12 péntek, 11:06:00 »

A faceliftesben van eco üzemmód. Ekkor a klíma teljesen kikapcs, így nem lehet párásodás. Szerintem ez a III-ban is van. Szerintem az okozza a párásodást, hogy a klímád néha bekapcsol, lefeji a párát, és a víz nem tud elpárologni, csak a szélvédőre. Megoldás: ECO.
Angel,
 
ami nem facelift -es, abba nincs ECO.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #187 Dátum: 2004.11.12 péntek, 11:07:00 »

Van egy ilyen külön ECO gomb? Igy nem ugrik be.
Joe,
 
igen, a facelift -esbe van ECO gomb is. Smiley
Vagyis AC/ECO -nak van írva?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #188 Dátum: 2004.11.12 péntek, 13:09:00 »

Szia Zsoel!
 
Nálad hogy műxik a digit klíma? Ha bekapcsolod az az AUTO-gombot, akkor a klíma azonnal bekapcsol? Mert ha igen(és nem kapcsolod ki), vagyis gyakran használod a klímát, akkor a benne maradt párát visszanyomja az ablakra, és ezt kell lefújni indulás előtt. 8 óra állás után ugye a kondezvíz elpárolog, így nincs mi párásítson!
 
Tisztelettel!
Én általában mindig autómatán hagyom,beállitva 22-23 fokra.Olyan mint a központi fűtés.Hogy a klima mikor kapcsol-be,azt nem tudom,de valószinű,hogy emiatt párásodik az első szélvédő.Majd kipróbálom manuális üzemmódban is.Üdv.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #189 Dátum: 2004.11.12 péntek, 13:10:00 »

Van egy ilyen külön ECO gomb? Igy nem ugrik be.
MKIII-ban nincs!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #190 Dátum: 2004.11.12 péntek, 14:25:00 »

Én általában mindig autómatán hagyom,beállitva 22-23 fokra.Olyan mint a központi fűtés.Hogy a klima mikor kapcsol-be,azt nem tudom,de valószinű,hogy emiatt párásodik az első szélvédő.Majd kipróbálom manuális üzemmódban is.Üdv.Zsoel.
Van értelme a klímának ilyenkor?
 
SZVSZ mivel ez nem fűtő, csak hűtő klíma, így nem hiszem, hogy kell. Én úgy szoktam a Édesapám Focusán, hogy AUTO bekapcs., majd a klíma ki. Egyébként a klíma csak akkor kapcsol ki ellenkező esetben, ha lehűti magát (nálam) 4fokra, majd 6foknál vissza. Ha a led világít, akkor a klíma is be van kapcsolva. Említett Sarzs barátom autójában ki van kapcsolva az AUTO gomb megnyomásakor, de szerintem neki meg van fordítva gomb funkciója!?
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #191 Dátum: 2004.11.12 péntek, 19:37:00 »

Ma kicserélték az akkumat, viszont most vettem észre, hogy az automatikus ablakfelhúzás nem megy. Tehát hiába nyomom le a 2ik kattanásig a kapcsolót nem megy magától fel az egyik se. Viszont lefelé működik.
Hogy kell újra programozni?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #192 Dátum: 2004.11.12 péntek, 19:54:00 »

Ma kicserélték az akkumat, viszont most vettem észre, hogy az automatikus ablakfelhúzás nem megy. Tehát hiába nyomom le a 2ik kattanásig a kapcsolót nem megy magától fel az egyik se. Viszont lefelé működik.
Hogy kell újra programozni?
Felfele gombont nyomva tartod, míg fel nem ér az ablak és utána 2 mp-ig, aztán elengeded, majd, megint 2mp-ig tartod.
 
Egyébkét meg RTFM.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #193 Dátum: 2004.11.12 péntek, 23:47:00 »

Felfele gombont nyomva tartod, míg fel nem ér az ablak és utána 2 mp-ig, aztán elengeded, majd, megint 2mp-ig tartod.
 
Egyébkét meg RTFM.
englishman,
 
köszi, kipróbálom holnap.
Mi az a RTFM?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #194 Dátum: 2004.11.13 szombat, 07:11:00 »

englishman,
 
köszi, kipróbálom holnap.
Mi az a RTFM?
Read The Fucking Manual
 
azaz benne van a kézikönyvben...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #195 Dátum: 2004.11.13 szombat, 20:22:00 »

Read The Fucking Manual
 
azaz benne van a kézikönyvben...
englishman,
 
ok, abba valóban nem kerestem. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #196 Dátum: 2004.11.14 vasárnap, 15:06:00 »

englishman,
 
köszi, kipróbálom holnap.
Mi az a RTFM?
englishman,
 
sikerült, tökéltes, olyan mint volt. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #197 Dátum: 2004.11.14 vasárnap, 21:52:00 »

Mk3: parkolás után a vezető oldali tükrömet úgy találtam, hogy szabadon lehet hajlitgatni ide-oda. Valaki lerughatta...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #198 Dátum: 2004.11.14 vasárnap, 21:54:00 »

Lehet ezzel valamit csinálni? azt sem tudom hogy kell szétszedni...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #199 Dátum: 2004.11.14 vasárnap, 23:34:00 »

Mk3: parkolás után a vezető oldali tükrömet úgy találtam, hogy szabadon lehet hajlitgatni ide-oda. Valaki lerughatta...
bigc,
 
szemét világba élünk...
Ezt annak aki ezt tette:
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.072 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.