Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 15:30:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 19766272 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #500 Dátum: 2005.03.08 kedd, 08:07:00 »

Csa.
 
Akarok venni MKIII-at. Valahogy bele lehet eszkabalni az ezust (alu?) kozepkonzolboritast olyanokba, amiben eredetileg az a fekete van?
Atvizsgalas teren melyik szervizet ajanljatok?
Üdv!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #501 Dátum: 2005.03.08 kedd, 09:11:00 »

Csa.
 
Akarok venni MKIII-at. Valahogy bele lehet eszkabalni az ezust (alu?) kozepkonzolboritast olyanokba, amiben eredetileg az a fekete van?
Atvizsgalas teren melyik szervizet ajanljatok?
Üdv!
Bele!
Solymár!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #502 Dátum: 2005.03.08 kedd, 22:25:00 »

Csa.
 
Akarok venni MKIII-at. Valahogy bele lehet eszkabalni az ezust (alu?) kozepkonzolboritast olyanokba, amiben eredetileg az a fekete van?
Atvizsgalas teren melyik szervizet ajanljatok?
Üdv!
Nekem a Váci úti Auto Fort is bejön. Mongyuk mint említettem volt, ismerős a munkafelvevő.
 
cs
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #503 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 07:42:00 »

Sziasztok.
 
A héten vásároltunk 1 116 lovas TDCi-t.
92000km van benne és arra lennék kíváncsi, hogy milyen alkatrészek cseréjére lesz szükség a közel jövőben?  
Vmilyen net cím is jó lenne.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #504 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 09:11:00 »

Sziasztok.
 
A héten vásároltunk 1 116 lovas TDCi-t.
92000km van benne és arra lennék kíváncsi, hogy milyen alkatrészek cseréjére lesz szükség a közel jövőben?  
Vmilyen net cím is jó lenne.
Ez
Meg ez!
 
És cserélni azt kell, ami elromlik!;-)
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #505 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 09:49:00 »

Sziasztok.
 
A héten vásároltunk 1 116 lovas TDCi-t.
92000km van benne és arra lennék kíváncsi, hogy milyen alkatrészek cseréjére lesz szükség a közel jövőben?  
Vmilyen net cím is jó lenne.
116 helyett 115 lovas az ambient tdci.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #506 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 10:17:00 »

Ez
Meg ez!
 
És cserélni azt kell, ami elromlik!;-)
 
 
Tisztelettel!
kösz.
 
Ahogy elnézem az alkatrész árakat a kopó alkatrészek egyáltalán nem drágábbak mint a Swifté (elöző autó), van ami olcsóbb is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #507 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 10:18:00 »

116 helyett 115 lovas az ambient tdci.
hát ezen most nem veszünk össze......
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #508 Dátum: 2005.03.11 péntek, 00:22:00 »

(14+7)/2 az nem 10,5? Bár te a saját km-eidet írtad...?
Többet megyek városon kívül, mint belül, nem is kicsivel. Viszont autópályázom is, ezért nem 7 liter közeli az eredmény. A gyár által megadott adata egyébként 9.9 liter, a szabvány ciklust gondolom, ismered.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #509 Dátum: 2005.03.14 hétfő, 23:49:00 »

Merre találom a pollenszűrőt
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #510 Dátum: 2005.03.15 kedd, 00:05:00 »

Merre találom a pollenszűrőt
jobb oldali ablaktörlö alatt van az a fekete rács,azt fogja 3db csavar azt kiszeded,s alatta van
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #511 Dátum: 2005.03.16 szerda, 16:23:00 »

TDDI motornál létezik,hogy a katalizátor és a kipufogó között nincs semmi tömítés? Szelel ott a kipufogóm.A Fordnál azt mondták ott nincs semmi tömités és hogy pasztát kell oda tenni.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #512 Dátum: 2005.03.17 csütörtök, 10:13:00 »

Hi !
 
Kerdesem a kovetkezo:
Egy Trend v. Ghia felszereltsegu jarmuben milyen szeria CDs cucc van ? Illetve annak milyen a minosege ? A mostani I-es mondimban van egy egesz jo MacAudio/Clarion paros, amit ha lehet nem szivesen adnek el a verdammal egyutt. A fejegyseg DXZ-538R es abszolut meg vagyok elegedve vele. Ha esetleg xarabb minosegu a gyari CDs cucc, akkor nyugodtabb szivvel baxnam ki a kukaba, es pakolnam be helyere kedvenc kutyumet Cool Illetve az erdekelne meg, hogy a III-as mondejokban milyen gyari hangszorohelyek vannak kialakitva ? I-es mondiban meglepoen nagy hangszorokat lehetett bepakolni az ajtoba, igy nem erzem szukseget kalaptarto furkalasnak. Kacsa Audional lehet rendelni olyan kozepkonzolt, ami leszukiti a helyet az 1 rack magas keszulekeknek, igy elvileg konnyen be tudnam aplikalni az en kis dragasagomat Cool
Kinek mi a tapasznyalata a gyari CDs cuccrol, illetve annak ki-be szerelhetosegerol ? Elvileg es ha jol erzekeltem, akkor nem erne semmifele hatrany azzal, ha kicserelnem a cuccost, felteve, ha a kormanyon nincs a gyari hanghoz hasznalatos kezelogomb. Es ha van, akkor azt ra leeht eroszakolni valahogy a Clarion vezerlesere ?
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #513 Dátum: 2005.03.17 csütörtök, 10:19:00 »

Hi !
 
Kerdesem a kovetkezo:
Egy Trend v. Ghia felszereltsegu jarmuben milyen szeria CDs cucc van ? Illetve annak milyen a minosege ? A mostani I-es mondimban van egy egesz jo MacAudio/Clarion paros, amit ha lehet nem szivesen adnek el a verdammal egyutt. A fejegyseg DXZ-538R es abszolut meg vagyok elegedve vele. Ha esetleg xarabb minosegu a gyari CDs cucc, akkor nyugodtabb szivvel baxnam ki a kukaba, es pakolnam be helyere kedvenc kutyumet Cool Illetve az erdekelne meg, hogy a III-as mondejokban milyen gyari hangszorohelyek vannak kialakitva ? I-es mondiban meglepoen nagy hangszorokat lehetett bepakolni az ajtoba, igy nem erzem szukseget kalaptarto furkalasnak. Kacsa Audional lehet rendelni olyan kozepkonzolt, ami leszukiti a helyet az 1 rack magas keszulekeknek, igy elvileg konnyen be tudnam aplikalni az en kis dragasagomat Cool
Kinek mi a tapasznyalata a gyari CDs cuccrol, illetve annak ki-be szerelhetosegerol ? Elvileg es ha jol erzekeltem, akkor nem erne semmifele hatrany azzal, ha kicserelnem a cuccost, felteve, ha a kormanyon nincs a gyari hanghoz hasznalatos kezelogomb. Es ha van, akkor azt ra leeht eroszakolni valahogy a Clarion vezerlesere ?
 
bye
zacci
Olyan zene van benne, ami benne lesz abban, amit találsz. A 4000-es Traffictől a 6006-osig bármelyik. Ki lehet szedni belőle, és bármit be lehet tenni a helyére. Amit biztos, hogy elvesztessz, az az általad is említett távirányító, de azt kis pénzért szívesen átveszem, mert az csak gyárihoz jó! Sztem a hanszórók méretei olyanok lehetnek, mint az MKI-nél...
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #514 Dátum: 2005.03.17 csütörtök, 10:53:00 »

Hi !
 
Kerdesem a kovetkezo:
Egy Trend v. Ghia felszereltsegu jarmuben milyen szeria CDs cucc van ? Illetve annak milyen a minosege ? A mostani I-es mondimban van egy egesz jo MacAudio/Clarion paros, amit ha lehet nem szivesen adnek el a verdammal egyutt. A fejegyseg DXZ-538R es abszolut meg vagyok elegedve vele. Ha esetleg xarabb minosegu a gyari CDs cucc, akkor nyugodtabb szivvel baxnam ki a kukaba, es pakolnam be helyere kedvenc kutyumet Cool Illetve az erdekelne meg, hogy a III-as mondejokban milyen gyari hangszorohelyek vannak kialakitva ? I-es mondiban meglepoen nagy hangszorokat lehetett bepakolni az ajtoba, igy nem erzem szukseget kalaptarto furkalasnak. Kacsa Audional lehet rendelni olyan kozepkonzolt, ami leszukiti a helyet az 1 rack magas keszulekeknek, igy elvileg konnyen be tudnam aplikalni az en kis dragasagomat Cool
Kinek mi a tapasznyalata a gyari CDs cuccrol, illetve annak ki-be szerelhetosegerol ? Elvileg es ha jol erzekeltem, akkor nem erne semmifele hatrany azzal, ha kicserelnem a cuccost, felteve, ha a kormanyon nincs a gyari hanghoz hasznalatos kezelogomb. Es ha van, akkor azt ra leeht eroszakolni valahogy a Clarion vezerlesere ?
 
bye
zacci
zacci,
 
szerintem megfelelően szólnak ezek. Inkább azt mondják a hangszórót érdemes kicserélni.
Én azért vagyok a gyári mellet, mert az szépen beleillik, na meg a táviránytó, meg a világítás ugyanolyan, és ugyan úgy változik a műszerfal fényerejével. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #515 Dátum: 2005.03.17 csütörtök, 10:58:00 »

Hello !!!
 
Mondeo III TDDI- mocikrol kernek velemenyt es segitseget nem szeretnek vele befurodni Smiley
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #516 Dátum: 2005.03.17 csütörtök, 11:09:00 »

Hello !!!
 
Mondeo III TDDI- mocikrol kernek velemenyt es segitseget nem szeretnek vele befurodni Smiley
Fari-,
 
nekem 225e km alatt nem volt a TDDi -vel semmi motorikus problémám.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #517 Dátum: 2005.03.17 csütörtök, 11:13:00 »

Koszi Smiley Akkor belevagok Smiley
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #518 Dátum: 2005.03.17 csütörtök, 12:16:00 »

Hi !
 
Koszi a valaszokat !
 
Scratch,
 
Ok, es van valami doksi arrol, hogy pontosan mekkora hangszorot lehet beaplikalni a 4 ajtoba ? A távirányito dolog jo pofa, de ha nagyon gagyi a gyari cucc, akkor inkabb felaldozom a taviranyithatosagot a minoseg oltaran Cool Hal istennek az en Clarionom tud egy csomo fele szint, szal azzal nem lenn eproblema, nameg a fenyerovel sem, mivel az Ies mondimon is ha jol emlexem a muszerfal fenyerejevel egyutt halvanyul vagy erosodik a fejegyseg vilagitasa is.
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #519 Dátum: 2005.03.17 csütörtök, 12:21:00 »

Hi !
 
Koszi a valaszokat !
 
Scratch,
 
Ok, es van valami doksi arrol, hogy pontosan mekkora hangszorot lehet beaplikalni a 4 ajtoba ? A távirányito dolog jo pofa, de ha nagyon gagyi a gyari cucc, akkor inkabb felaldozom a taviranyithatosagot a minoseg oltaran Cool Hal istennek az en Clarionom tud egy csomo fele szint, szal azzal nem lenn eproblema, nameg a fenyerovel sem, mivel az Ies mondimon is ha jol emlexem a muszerfal fenyerejevel egyutt halvanyul vagy erosodik a fejegyseg vilagitasa is.
 
bye
zacci
Viszonyítás képpen: Kb. 50-60000HUFnál indul az a kategória, ami egy 6000-est leszól. Azért ezek sem olyan rosszak. De tiéd sem az elmondásod szerint.:-) Ellenben a fényerőszabályozást megnézném, mert MKI-II-ben még nem volt rákötve a fényerősség állítóra a rádió.
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #520 Dátum: 2005.03.17 csütörtök, 17:08:00 »

Hi !
 
Koszi a valaszokat !
 
Scratch,
 
Ok, es van valami doksi arrol, hogy pontosan mekkora hangszorot lehet beaplikalni a 4 ajtoba ? A távirányito dolog jo pofa, de ha nagyon gagyi a gyari cucc, akkor inkabb felaldozom a taviranyithatosagot a minoseg oltaran Cool Hal istennek az en Clarionom tud egy csomo fele szint, szal azzal nem lenn eproblema, nameg a fenyerovel sem, mivel az Ies mondimon is ha jol emlexem a muszerfal fenyerejevel egyutt halvanyul vagy erosodik a fejegyseg vilagitasa is.
 
bye
zacci
zacci,
 
sajnos nem tudom mekkora kell bele.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #521 Dátum: 2005.03.17 csütörtök, 21:48:00 »

Üdv!
 
A második TDCi-t (130) nyúzom és az a helyzet, hogy érezhető különbség van a két autó között, gyorsításban, simán járásban, az előző javára. Ha leveszem az aksit, hogy újraprogramozzam, segíthet a dolgon? A mostanival nagyon óvatosan tipegtem az elején, h kiderüljön meddig lehet a fogyasztást levinni Smiley (jelentem 5L/100km)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #522 Dátum: 2005.03.19 szombat, 16:48:00 »

Sziasztok!
Tudnátok válaszolni egy-két kérdésemre?! Ford rajongó vagyok, lassan le is kéne cserélnem a Sierrát valami újabbra, ezért olvasgatom a fórumot, netet. Próbáltam utánaolvasni, de nem áll össze a kép: a Mondeóban nem rajongok a szélvédőfűtésért, így első látásra, nem tartom egyértelműen pozitívnak, és úgy veszem ki, hogy bizonyos felszereltségi szinteken alapban adják az autóhoz, pl: GHIA. Egyrészt érdekelne a véleményetek mennyire tartjátok jó/rossz dolognak.
Másrészt azt szeretném megtudni, hogy lehet-e szélvédőfűtés nélkül venni Mondeót (2001-től) GHIA felszereltségben.
Használtban gondolkodom, persze, ezért nem a kereskedőt kérdeztem, köszi. Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #523 Dátum: 2005.03.19 szombat, 17:07:00 »

Sziasztok!
Tudnátok válaszolni egy-két kérdésemre?! Ford rajongó vagyok, lassan le is kéne cserélnem a Sierrát valami újabbra, ezért olvasgatom a fórumot, netet. Próbáltam utánaolvasni, de nem áll össze a kép: a Mondeóban nem rajongok a szélvédőfűtésért, így első látásra, nem tartom egyértelműen pozitívnak, és úgy veszem ki, hogy bizonyos felszereltségi szinteken alapban adják az autóhoz, pl: GHIA. Egyrészt érdekelne a véleményetek mennyire tartjátok jó/rossz dolognak.
Másrészt azt szeretném megtudni, hogy lehet-e szélvédőfűtés nélkül venni Mondeót (2001-től) GHIA felszereltségben.
Használtban gondolkodom, persze, ezért nem a kereskedőt kérdeztem, köszi. Smiley
beszolo_20i,
 
A szélvédőfűtéssel kapcsolatban egy örök viátba nyúltál bele - ha jól emlékszem...
Én szeretem...
Vegyél azzal Ghia-t, és ha nem tetszik, akkor 25-30e-ért tetethetsz bele normál üveget - azt meg eladhatod legalább annyiért...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #524 Dátum: 2005.03.19 szombat, 17:09:00 »

beszolo_20i,
 
A szélvédőfűtéssel kapcsolatban egy örök viátba nyúltál bele - ha jól emlékszem...
Én szeretem...
Vegyél azzal Ghia-t, és ha nem tetszik, akkor 25-30e-ért tetethetsz bele normál üveget - azt meg eladhatod legalább annyiért...
Ez vagány, köszi. Bocs, de nem találtam, hol volt erről szó?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #525 Dátum: 2005.03.19 szombat, 17:15:00 »

Ez vagány, köszi. Bocs, de nem találtam, hol volt erről szó?
Első Ablakfűtés című topic, a topiclistában a második lapon található meg... Smiley
Amúgy kivételesen komolyan gondoltam, amit írtam... Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #526 Dátum: 2005.03.19 szombat, 17:19:00 »

Első Ablakfűtés című topic, a topiclistában a második lapon található meg... Smiley
Amúgy kivételesen komolyan gondoltam, amit írtam... Smiley
Jaja, meg is találtam azóta. Szerintem is jó az ötleted. Smiley
Köszi.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #527 Dátum: 2005.03.19 szombat, 17:24:00 »

Végigolvastam, különösebben nincs is róla vita. Azért szerintem nem véletlen, hogy más gyártók nem élnek vele, hogy nem terjedt el széles körben. Legalábbis nem hallottam róla..
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #528 Dátum: 2005.03.19 szombat, 17:36:00 »

Hi!
Azért mikor sieléskor beszállsz az autóba, eléggé ott van, ahogy 2 perc alatt leszedi a jeget -15fokban, holott a többi ablak még fél óra múlva is átláthatatlan. Egyébként csak megszokás kérdése, az elején kicsit fura, de utána már észre sem veszed. (Ha nyitott kaput döngetek, sorry, de nincs kedvem végigolvasni az említett topicot Smiley )
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #529 Dátum: 2005.03.19 szombat, 17:38:00 »

Végigolvastam, különösebben nincs is róla vita. Azért szerintem nem véletlen, hogy más gyártók nem élnek vele, hogy nem terjedt el széles körben. Legalábbis nem hallottam róla..
Más gyártók is élnek vele a felső-közép kategóriában...
Csak más megoldások vannak...
Pl. Off Totyáék szélvédőfűtésként csak körbemelegítik a szélén az üveget, aztán abban bíznak majdcsak leolvad a többi...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #530 Dátum: 2005.03.19 szombat, 17:39:00 »

Más gyártók is élnek vele a felső-közép kategóriában...
Csak más megoldások vannak...
Pl. Off Totyáék szélvédőfűtésként csak körbemelegítik a szélén az üveget, aztán abban bíznak majdcsak leolvad a többi...
Ja, és ez meglepően hatástalan (tapasztalat)...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #531 Dátum: 2005.03.19 szombat, 17:41:00 »

Más gyártók is élnek vele a felső-közép kategóriában...
Csak más megoldások vannak...
Pl. Off Totyáék szélvédőfűtésként csak körbemelegítik a szélén az üveget, aztán abban bíznak majdcsak leolvad a többi...
A Ford koncepciója viszont tényleg jó, ha meg tudsz barátkozni az emiatt "megnőtt" fogyasztással és a rácson túli világgal (fel se tűnik 3 nap után)... Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #532 Dátum: 2005.03.19 szombat, 17:45:00 »

Ja (most fejezem be), Én még a MK1 Mondival kapcsolatos tapasztalataim alapján kotyogtam be ide...
De nem hiszem, hogy ezt a funkciót a MK3-ig eljutve elcs*szték volna... Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #533 Dátum: 2005.03.19 szombat, 18:41:00 »

Hi!
Azért mikor sieléskor beszállsz az autóba, eléggé ott van, ahogy 2 perc alatt leszedi a jeget -15fokban, holott a többi ablak még fél óra múlva is átláthatatlan. Egyébként csak megszokás kérdése, az elején kicsit fura, de utána már észre sem veszed. (Ha nyitott kaput döngetek, sorry, de nincs kedvem végigolvasni az említett topicot Smiley )
Hát én a reggeli rohanásban fél perc alatt lekaparom a jeget a szélvédőről, ennél mondjuk jobb megoldás a fűtőrács, de én mégsem ragaszkodnék hozzá. Idegenkedem tőle valahogy.
Köszi a tapasztalatokat!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #534 Dátum: 2005.03.19 szombat, 18:44:00 »

Más gyártók is élnek vele a felső-közép kategóriában...
Csak más megoldások vannak...
Pl. Off Totyáék szélvédőfűtésként csak körbemelegítik a szélén az üveget, aztán abban bíznak majdcsak leolvad a többi...
Nekem meg az rémlik, talán Audi vagy Mercinél olvastam, hogy elektromosan melegíti a levegőt amíg hideg a motor, hogy hamarabb meginduljon a fűtés, így a leolvasztás sem tarthat olyan sokáig.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #535 Dátum: 2005.03.19 szombat, 21:08:00 »

Sziasztok!
Tudnátok válaszolni egy-két kérdésemre?! Ford rajongó vagyok, lassan le is kéne cserélnem a Sierrát valami újabbra, ezért olvasgatom a fórumot, netet. Próbáltam utánaolvasni, de nem áll össze a kép: a Mondeóban nem rajongok a szélvédőfűtésért, így első látásra, nem tartom egyértelműen pozitívnak, és úgy veszem ki, hogy bizonyos felszereltségi szinteken alapban adják az autóhoz, pl: GHIA. Egyrészt érdekelne a véleményetek mennyire tartjátok jó/rossz dolognak.
Másrészt azt szeretném megtudni, hogy lehet-e szélvédőfűtés nélkül venni Mondeót (2001-től) GHIA felszereltségben.
Használtban gondolkodom, persze, ezért nem a kereskedőt kérdeztem, köszi. Smiley
beszolo_20i,
 
ez olyan mint a Xenon, ameddig nincs nem hiányzik, viszont ha már 1x volt ilyen az autódba, már csak olyat fogsz venni, amibe van!
Nem tudom mi a problémád ezzel! Semmit nem befolyásol, ugyan úgy kilátsz tőlle, nagyon vékonyak a szálak, egyáltalán nem zavaró, sőt nem is látszik, csak közelről!
Viszont télen nem kell kapargatni, nem kell lefagyasztani a kezed, 1-2perc és leolvad. Vagy ha nagy hidegbe, esőbe autópályázol nem ritka, hogy menetközbe fagy az eső az üvegre, ilyenkor elég bekapcsolni, nem kell leállni 50km -enként, hogy kapargass.
Egy hátránya van, ha betörik, vagy bereped, jóval drgább az ilyen szélvédő.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #536 Dátum: 2005.03.20 vasárnap, 16:32:00 »

Csaó Skacok!
Szerintetek mi a reális fogyasztás egy 2000cm3 Mondeotol???Várom a Mondeo III. tulajok véleményét
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #537 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 08:23:00 »

Sziasztok!
Tudnátok válaszolni egy-két kérdésemre?! Ford rajongó vagyok, lassan le is kéne cserélnem a Sierrát valami újabbra, ezért olvasgatom a fórumot, netet. Próbáltam utánaolvasni, de nem áll össze a kép: a Mondeóban nem rajongok a szélvédőfűtésért, így első látásra, nem tartom egyértelműen pozitívnak, és úgy veszem ki, hogy bizonyos felszereltségi szinteken alapban adják az autóhoz, pl: GHIA. Egyrészt érdekelne a véleményetek mennyire tartjátok jó/rossz dolognak.
Másrészt azt szeretném megtudni, hogy lehet-e szélvédőfűtés nélkül venni Mondeót (2001-től) GHIA felszereltségben.
Használtban gondolkodom, persze, ezért nem a kereskedőt kérdeztem, köszi. Smiley
Ez egy elég vicces kérdés! Ugye te is tudod...
 
Ha nem tetszik, és SAAAJNOS benne van, akkor ne kapcsold be!!! Szerintem bárki kiröhögne azért, ha azt mondanád vásárláskor, hogy nem kell, mert benne van ez a láthatatlan, elfelejthető extra...
 
 
Tisztelettel!
Ui: Szoktál icaka vezetni? Igencsak jól jön, ha nem a képedbe kell fújatni a levegőt a pára miatt, hanem csak néha lefűtöd róla!!!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #538 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 09:40:00 »

Köszönöm a válaszokat a szélvédőfűtés témában, nem tudom miért kelt indulatokat egy ilyen kérdés, tudatalatt benneteket is zavarnak a szálak? Smiley) Komolyan azért kérdeztem meg, mert tudni szerettem volna, hogy milyen használat közben.
Ja, és nem a funkció zavar, azt nagyon jónak tartom.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #539 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 10:10:00 »

Köszönöm a válaszokat a szélvédőfűtés témában, nem tudom miért kelt indulatokat egy ilyen kérdés, tudatalatt benneteket is zavarnak a szálak? Smiley) Komolyan azért kérdeztem meg, mert tudni szerettem volna, hogy milyen használat közben.
Ja, és nem a funkció zavar, azt nagyon jónak tartom.
Én nem voltam indulatos, csak viccesnek tartom így a kérdést. Igazából nem hagyhattam ki...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #540 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 10:51:00 »

Köszönöm a válaszokat a szélvédőfűtés témában, nem tudom miért kelt indulatokat egy ilyen kérdés, tudatalatt benneteket is zavarnak a szálak? Smiley) Komolyan azért kérdeztem meg, mert tudni szerettem volna, hogy milyen használat közben.
Ja, és nem a funkció zavar, azt nagyon jónak tartom.
beszolo_20i,
 
szerintem nem volt itt senki indulatos. Csak számunkra felfoghatatlan, hogy egy ilyen hasznos extra, ami semmit nem zavar a kilátásban, Neked miért akadály, és kizáró ok.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #541 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 11:10:00 »

Nekem meg az rémlik, talán Audi vagy Mercinél olvastam, hogy elektromosan melegíti a levegőt amíg hideg a motor, hogy hamarabb meginduljon a fűtés, így a leolvasztás sem tarthat olyan sokáig.
Elektromos melegítés a dízel mondeóban is van. Azaz van egy fűtőpatron, ami melegíti a vizet, hogy ne csak 20 perc múlva kezdjen el fűteni, mert kb addigra melegszik be. Szerintem audi/mercinél is csak ez van, azaz még lehet a klímával is fűteni, már ha a klíma olyan. A mondeóban nem olyan, azaz a klíma nem tud fűteni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #542 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 14:56:00 »

Elektromos melegítés a dízel mondeóban is van. Azaz van egy fűtőpatron, ami melegíti a vizet, hogy ne csak 20 perc múlva kezdjen el fűteni, mert kb addigra melegszik be. Szerintem audi/mercinél is csak ez van, azaz még lehet a klímával is fűteni, már ha a klíma olyan. A mondeóban nem olyan, azaz a klíma nem tud fűteni.
A merciknél a befúvócsőben van villanyos fűtőszál, mint a hajszárítóban. Álló motornál is fűt.
Na, ezt nem bánnám, ha a fordék is átvennék... Smiley))
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #543 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 14:59:00 »

A merciknél a befúvócsőben van villanyos fűtőszál, mint a hajszárítóban. Álló motornál is fűt.
Na, ezt nem bánnám, ha a fordék is átvennék... Smiley))
De régen hallottam felőled!
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #544 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 15:36:00 »

De régen hallottam felőled!
s milyen jó volt neked Smiley))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #545 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 17:42:00 »

Sziasztok!
Használt (2001-2002es)Mondeo dízelre-re cserélném a jelenlegi Megane-omat, viszont kicsit elbizonytalanodtam, mert a hazai kereskedők kínálatát összehasonlítva a németországival észrevettem, hogy gyanúsan kevés a km az itthoni kocsikban. Német Mondeoban 2-3 évesen min. 150ekm van. Hogyan lehet észrevenni hogy a kmóra vissza van állítva? A szervízkönyveket szerintem elég könnyű hamisítani.
Egyébként milyen az a TDDI motor? Common rail? A neten nem találtam tesztet, leírást róla. A gyengébbik TDCi motorról sem lehet sok infót összeszedni. Miben különbözik a teljesítményen kívül a 130les változattól-től?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #546 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 18:21:00 »

Sziasztok!
Használt (2001-2002es)Mondeo dízelre-re cserélném a jelenlegi Megane-omat, viszont kicsit elbizonytalanodtam, mert a hazai kereskedők kínálatát összehasonlítva a németországival észrevettem, hogy gyanúsan kevés a km az itthoni kocsikban. Német Mondeoban 2-3 évesen min. 150ekm van. Hogyan lehet észrevenni hogy a kmóra vissza van állítva? A szervízkönyveket szerintem elég könnyű hamisítani.
Egyébként milyen az a TDDI motor? Common rail? A neten nem találtam tesztet, leírást róla. A gyengébbik TDCi motorról sem lehet sok infót összeszedni. Miben különbözik a teljesítményen kívül a 130les változattól-től?
Cleric,
 
pl. megvan kopva a kormány, a pedál, a váló, ilyesmi dolgokon. Bár már ezt is lelkesen cserélik.
Jó a TDDi, de ez még nem Common rail, az a TDCi. A TDCi jobb, csendesebb, takarékosabb, finomabban jár.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #547 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 22:01:00 »

Sziasztok!
Használt (2001-2002es)Mondeo dízelre-re cserélném a jelenlegi Megane-omat, viszont kicsit elbizonytalanodtam, mert a hazai kereskedők kínálatát összehasonlítva a németországival észrevettem, hogy gyanúsan kevés a km az itthoni kocsikban. Német Mondeoban 2-3 évesen min. 150ekm van. Hogyan lehet észrevenni hogy a kmóra vissza van állítva? A szervízkönyveket szerintem elég könnyű hamisítani.
Egyébként milyen az a TDDI motor? Common rail? A neten nem találtam tesztet, leírást róla. A gyengébbik TDCi motorról sem lehet sok infót összeszedni. Miben különbözik a teljesítményen kívül a 130les változattól-től?
A két motor abban különbözik, hogy a gyengébbik fix, míg az erősebbik változó turbógeometriás.
Ez van TDDI nél is itt 90 vs 115 Ló az arány
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #548 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 23:47:00 »

Zsoel küldi az alábbi képsorozatot. Tolatóradar beszerelése:
 

 

 

 

 
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #549 Dátum: 2005.03.22 kedd, 16:11:00 »

Zsoel küldi az alábbi képsorozatot. Tolatóradar beszerelése:
 

 

 

 

 

A képek folytatása:
 

 

 

 
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.068 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.