Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.05 szombat, 00:37:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21459803 alkalommal)
0 Felhasználó és 29 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #1550 Dátum: 2005.06.15 szerda, 19:04:00 »

Nem tudjátok, hogy az MKIII-okon hol lehet utánaállítani a kéziféken? Mert szegényke már alig fog valamit...
Alánéztem aknán, de hátul a bowden-en nem lehet állítani sehol sem... Gyanítom, hogy nem kell levenni az egész kipufogórendszert ahhoz, hogy megtegyem... Tehát arra gondoltam, hogy belül, a konzolon kell állítani. De addig nem szeretném lebontani a fél autót (hozzáteszem fingom sincs, hogy hol kell szétszedni a középső konzolt), amíg biztosan nem tudom, hogy ott kell-e utánállítani...
 
Thx, Kisbér
Szerintem autómata utánállítás van, kötelet cserélhetsz, ha nem segít akkor kart is kell.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1551 Dátum: 2005.06.15 szerda, 21:15:00 »

Valaki tudna pár szót írni a 1.8 (110le,125le) motorról?
Menetteljesítmény-fogyasztás-megbízhatóság. Előre is kösz.
Jó motorok ezek,(a két moci lényegében ugyanaz,csak talán az elektronikában különbözik)de természetesen inkább a 125LE-set ajánlom,nem fogyaszt többet (max 1 -1,5 deci)mint a 110LE, de jobban megy.Már ezek is a DuratecHE motorcsaládból származnak,így csöndesek,és megbízhatóak, nyomatéskosabbak mint a régi 1.8asok.Én egy kombival próbáltam a 125LE-set , azt tisztességesen vitte, városban 9-10l fogyi,átlagban 7,5-8L.A 110Le-s teljesen ugyanaz,csak ugye lomhább,(5ajtós ambiente volt).De mindkét motornál,szval az új 1.8asoknál, olyan "nagyonegybenvan" érzésem volt..hangra pl ugyanolyan mint a kétezres.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1552 Dátum: 2005.06.15 szerda, 21:20:00 »

"azt tisztességesen vitte"..a 110 lovashoz képest természetesen,nem tesz csodákat 125LE sem,de a kettő közül ez már elég egy ekkora kasztnihoz.A kombit 197ig bírta vinni.Az 5 és 4ajtónak 205 körül van a vége.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1553 Dátum: 2005.06.15 szerda, 21:44:00 »

razsa,
 
naja ugy tunik nagyon egyben vanak ezeka mocik. Az en mocimban illetve verdamban 150e km van es tok halk, pedig 2littyos. Foleg mikor be sem indul Cool Ma toligatas kozben meg is jegyezte egy jo munkas ember mikozben taszajtotta a verda segget, hogy hmmm milyen csendes ezaz auto Cool Vagy inkabb 8((
Na szal az MKI-es motorokhoz kepest tenyleg jobbak. Remelem ezaz inditozas gond megoldodik elobb-utobb.
egyebkent en ultem 110-es Ambientben (4ajtos) es teljesen jo volt a menetteljesitmeny. Nyilvan nem egy sport verda, de elegendo ahhoz, hogy kenyelmesen elzotykolodjon vele a user. Igaz, akkor mar tenyleg jobb valasztas a 125-os valtozat. Vagy inkabb a 145pacis 2 littyos Cool Az sem eszik sokkal tobbet. Tenyleg, fogyi... Vegyesben (de foleg varosban) nalam elso korben 8.6 lett a fogyasztas. Szerintem egeszen kivalo. Mar amikor hajlando beindulni 8(
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1554 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 09:00:00 »

Nem tudjátok, hogy az MKIII-okon hol lehet utánaállítani a kéziféken? Mert szegényke már alig fog valamit...
Alánéztem aknán, de hátul a bowden-en nem lehet állítani sehol sem... Gyanítom, hogy nem kell levenni az egész kipufogórendszert ahhoz, hogy megtegyem... Tehát arra gondoltam, hogy belül, a konzolon kell állítani. De addig nem szeretném lebontani a fél autót (hozzáteszem fingom sincs, hogy hol kell szétszedni a középső konzolt), amíg biztosan nem tudom, hogy ott kell-e utánállítani...
 
Thx, Kisbér
Sztem is autómata utánállítós, mint a korábbiak. Megnyúlhatott a bovden, és ezért nem tart jobban már a kézifék...
Két dolgot kipróbálhatsz: mennyit kattan, és hogy ha többször ki-be húzod, akkor kevesebbet kattan e. Megfeszül-e a bovden! Ha megfeszül, akkor az autómatád kopott ki, ha nem, akkor a bovden a ludas...
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1555 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 09:05:00 »

Szevasztok,
MK III gond,
szólt a szerelő, hogy a hátsó híd egyik gumi pgácsája tönkrement,
szóltak a nagy autótól, hogy csak egyben a híd cserélhető 4 gumival,
ez kb 80e Ft...
szerintetek milyen olcsóbb megoldás van?
köszi
Sztem senkinek sincs MKIII-mal ilyesféle tapasztlata, ígyhát egyett tudsz tenni. NEKEMADNIAJÁRGÁNYT!!!
Akkor max MKIgond lenne, de azzal ugye nincs semmi!:-)))
 
Egyébként, ahogy már mondtam, MKI-nél első lengőkar szilenteket csináltattak páran, de azt ugye tutira ki lehet szedni. Ennél ez még nem biztos. Utánna kéne nézni.
A Nagyautónál múltkor 1,8D Exkord(ahogy egy rendőr írta!:-) porlasztóira is azt mondták, hogy csak egyben tudják adni a nemtommivel... Lehet, hogy náluk nincs ilyen...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1556 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 09:06:00 »

ha mar az allitasnal tartunk, esetleg lehet allitani a kuplungon is ? Nagyon fent fog es ez engem picit zavar. Tudom, hogy ez ilyen, de azert lehet vele valamit kezdeni ?
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1557 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 09:21:00 »

ha mar az allitasnal tartunk, esetleg lehet allitani a kuplungon is ? Nagyon fent fog es ez engem picit zavar. Tudom, hogy ez ilyen, de azert lehet vele valamit kezdeni ?
Sztem, ha lehet, akkor is csak a váltó tetején, ami azt is eredményezheti, hogy nem fog kiemelni rendesen. Én inkább megszoknám így ahogy van...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1558 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 09:36:00 »

uzemanyagszurot milyen idokozonkent kel cserelni ? Szerviznaplo szerint (mar ami kiveheto belole) 120e-nel volt cserelve. Most 151e-nel tartok.
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1559 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 09:40:00 »

uzemanyagszurot milyen idokozonkent kel cserelni ? Szerviznaplo szerint (mar ami kiveheto belole) 120e-nel volt cserelve. Most 151e-nel tartok.
Talán 50.000km?
A főoldalon lévő táblázatban nincsen benne?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1560 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 09:57:00 »

Joe, Misi, thx a válaszokat...  
Akkor teljesen felesleges lebontanom a belső konzolt, nem fogok találni állítókát? Cheesy
Most 9-et kattan, amikor fullra kimegy belőlem a kakaó, és nem tudom tovább húzni Cheesy
Tehát kicsit soknak tartom... Azt még nem próbáltam, hogy mi van akkor, ha sokat huzogatom (talán elélvez a verda?! Cheesy), ezt még majd kipróbálom...
Elvileg megfogja az autót, tehát ha lejtőn állok, akkor nem gurul vissza, de ha megyek mondjuk 20-30-al, és full erőből berántom a kéziféket nem csúszik meg a kerék (ABS ilyenkor nem müxik mi?), ami szerintem nem kóser...
 
Milyen árban van egyébként ez a bowden? Ha esetleg kart vagy autómata utánállítót is cserélni kell, akkor max. mennyi lenne? (Mert ha sok, hagyom a picsába, most löktem át egy 5-ös plusszért műszakin, tehát van még 2 évem Cheesy)
 
De azért jobb lenne, ha működne rendesen...
 
Kisbér
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1561 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 09:58:00 »

zacca: Diesel a verdád?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1562 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:05:00 »

Joe, Misi, thx a válaszokat...  
Akkor teljesen felesleges lebontanom a belső konzolt, nem fogok találni állítókát? Cheesy
Most 9-et kattan, amikor fullra kimegy belőlem a kakaó, és nem tudom tovább húzni Cheesy
Tehát kicsit soknak tartom... Azt még nem próbáltam, hogy mi van akkor, ha sokat huzogatom (talán elélvez a verda?! Cheesy), ezt még majd kipróbálom...
Elvileg megfogja az autót, tehát ha lejtőn állok, akkor nem gurul vissza, de ha megyek mondjuk 20-30-al, és full erőből berántom a kéziféket nem csúszik meg a kerék (ABS ilyenkor nem müxik mi?), ami szerintem nem kóser...
 
Milyen árban van egyébként ez a bowden? Ha esetleg kart vagy autómata utánállítót is cserélni kell, akkor max. mennyi lenne? (Mert ha sok, hagyom a picsába, most löktem át egy 5-ös plusszért műszakin, tehát van még 2 évem Cheesy)
 
De azért jobb lenne, ha működne rendesen...
 
Kisbér
Sztem ekkora súlynál ne is várd nagyon, hogy blokkoljon a kézifék!
 
A 9 az soknak tűnik. Az autómata a karon van, amit csak egyben lehet cserélni(nem hiszem, hogy csak ennyit bírna), ha tényleg ki van kopva. Próbáld a húzogatást, de az élvezetet hagyd most ki!;-)))
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1563 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:06:00 »

zacca: Diesel a verdád?
Benzines...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1564 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:17:00 »

Joe, Misi, thx a válaszokat...  
Akkor teljesen felesleges lebontanom a belső konzolt, nem fogok találni állítókát? Cheesy
Most 9-et kattan, amikor fullra kimegy belőlem a kakaó, és nem tudom tovább húzni Cheesy
Tehát kicsit soknak tartom... Azt még nem próbáltam, hogy mi van akkor, ha sokat huzogatom (talán elélvez a verda?! Cheesy), ezt még majd kipróbálom...
Elvileg megfogja az autót, tehát ha lejtőn állok, akkor nem gurul vissza, de ha megyek mondjuk 20-30-al, és full erőből berántom a kéziféket nem csúszik meg a kerék (ABS ilyenkor nem müxik mi?), ami szerintem nem kóser...
 
Milyen árban van egyébként ez a bowden? Ha esetleg kart vagy autómata utánállítót is cserélni kell, akkor max. mennyi lenne? (Mert ha sok, hagyom a picsába, most löktem át egy 5-ös plusszért műszakin, tehát van még 2 évem Cheesy)
 
De azért jobb lenne, ha működne rendesen...
 
Kisbér
Kisber_2,
 
nem lehet állítani, és valami 40K a csere, ha jól elméxem (MK2 -be).
De ha lejtőn megfogja, akkor szerintem felesleges cserélni. Nekem már lejtőn se tartotta meg, azért kellet.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1565 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:19:00 »

ha mar az allitasnal tartunk, esetleg lehet allitani a kuplungon is ? Nagyon fent fog es ez engem picit zavar. Tudom, hogy ez ilyen, de azert lehet vele valamit kezdeni ?
zacci,
 
nem lehet semmit, ez ilyen. Nekem se tetszett, mikor elösször vezettem, de aztán megszokja az ember.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1566 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:20:00 »

Értem... De lehetséges, hogy annyira el van kopva a hátsó betétem, meg tárcsám, hogy már maxon megy az utánállítás...
Tehát első körben, ha már annyira nem fog a fék, cserélem a betétet, meg a tárcsát. Ha akkor sem lesz jó a kézifék, akkor gondolkozok újra...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1567 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:21:00 »

2.0 TDDi -nek milyen fordulaton, és sebességen a lekedvezőbb a fogyasztása? Én valami 70-90km/h közöttre emléxek, hogy így eszik a legkevesebbet. Akinek van benne pillanatnyifogyasztás mérő, csinált ilyen tesztet?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1568 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:23:00 »

Scratch: Szerintem 90 környékén, mert akkor van max. nyomatékon a verda... (kb 1900-2000-et forog akkor)
(legalábbis 5.-ben :DDDDD)
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1569 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:27:00 »

Kisber_2,
 
benyas.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1570 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:28:00 »

benyas nemindulos 8(
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1571 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:36:00 »

Jaaaa, akkor viszont megnézheted, hogy mennyire gányos... Lehet, hogy azért nem megy...
Egyébként ha elindul, akkor menetteljesítményben olyan, mint régen? Mert ha igen, akkor gyanús, hogy nem a szűrő van eldugulva...
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1572 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:38:00 »

Scratch,
 
thx.
Hat akkor majd igyexem megszokni. Sajna meg soxor rangatom a verdat, mert valahogy nincs osszhagban a gazpedal es a kuplung utja. A gazpedal mar pici nyomasra is reagal, a kuplung viszont csak a felso 1/3-ad resznel kezd fogdosni, aztan hirtelen fog, aminek kovetkezmenye a valtasok kozti pici ugras szeru rantas. Nah, mind1, majd megszokom...
 
mas,
 
van ezaz anyos ules lufi kikapcsolva c. lampa. Namost ennek folyamatosan vilagitania kell ha nincs senki az anyos ulesen ? Mert most azt csinalja, hogy gyujtas raadasnal vilagit kb. 3sec-ig, aztan elalszik, pedig tudomasom szerint nem ul senki mellettem olyankor Cool
Azt mar kitapogattam, hogy az elesen van egy kis pukli, ami valceg ennek az erzekeloje lehet. Ezt ki lehet buzeralni onnan valami konnyu szerrel vagy total bele van epitve az ulesbe ? Lehet kontakt hibas es inkabb bekapcsol, mint ki. Vagy ez igy normalis ? Az ules alatt van egy csomo kabel, talan azt erdemes befujni kontakt spray-vel ? Az esetleg nem gond, ha szethuzom a csatlakozokat es nyomok neki kontaktot ? Ofcoz lekapcsolt gyujtas mellett. Ugye nem fog kidurrani az oldalso lufi, mikor visszadugom a csatikat ? Cool
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1573 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:40:00 »

kisber_2,
 
Nincs tapasznyalatom teljesitmeny tekinteteben, mivel csak max. 1 honapja van meg a verda es fingom nincs, hogy amit nyujt teljesitmenyben azaz amit kell, vagy nem. Regi MKI-es verdamhoz kepest joval erosebb, de hogy egy ugyan ilyen 2littyoshoz kepest azt nemtom.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1574 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:41:00 »

Szal esetleg ha viszem szervizbe, akkor erdemes egy valamifele teljesitmenymerest vegeztetni ? Lehet olyat egyaltalan ? Vagy kene olyan user, akinek szinten 2.0-as verdaja van es o talan meg tudna allapitani, hogy mennyire megy vagy sem.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1575 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:42:00 »

Zacci,
 
szomorú, hogy nemindulós az autód, de sztem ne várd, hogy meg fog javulni magától Smiley) Vidd be egy szervízbe, hogy megszagértsék a dolgot!Ráteszik egy diagnosztikára, az mindíg okosakat mond.
(Nekem egy MKII V6-al volt hasonló probléma eccer, akkor  az utastérben lévő üzemanyag-biztonsági kapcsoló oldotta meg a hibát, hogy induljon, de nem naon jöttek rá a hibára...sajnos nem emlékszem a végső megoldásra, így nem is tudom mindek írtam ezt le Smiley)) )
 
bye
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1576 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:47:00 »

Értem... De lehetséges, hogy annyira el van kopva a hátsó betétem, meg tárcsám, hogy már maxon megy az utánállítás...
Tehát első körben, ha már annyira nem fog a fék, cserélem a betétet, meg a tárcsát. Ha akkor sem lesz jó a kézifék, akkor gondolkozok újra...
Én inkább bovdennyúlásra tippelek! Elég hülyén hangzik, hogy az utánállító csak egy bizonyos szintig állít aztán vége... Nem?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1577 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:48:00 »

Scratch,
 
thx.
Hat akkor majd igyexem megszokni. Sajna meg soxor rangatom a verdat, mert valahogy nincs osszhagban a gazpedal es a kuplung utja. A gazpedal mar pici nyomasra is reagal, a kuplung viszont csak a felso 1/3-ad resznel kezd fogdosni, aztan hirtelen fog, aminek kovetkezmenye a valtasok kozti pici ugras szeru rantas. Nah, mind1, majd megszokom...
 
mas,
 
van ezaz anyos ules lufi kikapcsolva c. lampa. Namost ennek folyamatosan vilagitania kell ha nincs senki az anyos ulesen ? Mert most azt csinalja, hogy gyujtas raadasnal vilagit kb. 3sec-ig, aztan elalszik, pedig tudomasom szerint nem ul senki mellettem olyankor Cool
Azt mar kitapogattam, hogy az elesen van egy kis pukli, ami valceg ennek az erzekeloje lehet. Ezt ki lehet buzeralni onnan valami konnyu szerrel vagy total bele van epitve az ulesbe ? Lehet kontakt hibas es inkabb bekapcsol, mint ki. Vagy ez igy normalis ? Az ules alatt van egy csomo kabel, talan azt erdemes befujni kontakt spray-vel ? Az esetleg nem gond, ha szethuzom a csatlakozokat es nyomok neki kontaktot ? Ofcoz lekapcsolt gyujtas mellett. Ugye nem fog kidurrani az oldalso lufi, mikor visszadugom a csatikat ? Cool
Ki lehet kapcsolni egyáltalán az utasoldali lufit?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1578 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:49:00 »

Zacci: Ha tudsz vele 150-et menni, akkor nincs eldugulva a szűrő :DDDDD
Az a visszajelző lámpa úgy jó, ahogy van, nehogy hozzányúlj!!!!
A lufi akkor nem fújódik fel, ha nem ül senki az ülésen, vagy be van ugyan kapcsolva az öv, de kicsi tömegű tárgy van melletted...
Hidd el müxik az...
Olvasd el még1x a kézikönyvet, és meg fogod érteni Cheesy
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1579 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 10:50:00 »

kisber_2,
 
Nincs tapasznyalatom teljesitmeny tekinteteben, mivel csak max. 1 honapja van meg a verda es fingom nincs, hogy amit nyujt teljesitmenyben azaz amit kell, vagy nem. Regi MKI-es verdamhoz kepest joval erosebb, de hogy egy ugyan ilyen 2littyoshoz kepest azt nemtom.
Sztem Kisbér a nemindulás előtti állapotra kérdez!
Vidd el szerelőhöz, és megoldódik. Minek rágni a gumit, ha már nincs íze?
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1580 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 11:18:00 »

joe,
 
automatice kapcsol ki-be. Az ulesben van egy nymaskapcsolo vagymi, es ha sulyt erzekel, akkor muxik, ha nem akkor nem muxik es erre valo aza figyelmezteto lampa. Namost csak azt nemtom, hogy ilyen esetben folyamatosan kell vilagitania, vagy eleg ha 3sec-ig vilagit, mikor raadom a gyujtast.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1581 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 11:20:00 »

kisber2,
 
menni megy, mivel legutobb M5 palyan gond nelkul elertem a 215-ot Cool
Ok, nem nyulok az uleshez, de szerintem ha nem ul senki ott akkor a figyelmezteto lampanak vilagitani kell, vagy nem ? Cool
nuh, megnezem a kezikonyvet...
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1582 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 11:30:00 »

Zacci: Vazze, most olvastam el a kézikönyvet... Annak a lámpának tényleg világítania kell, ha nem ül ott senki...
Viszont az én autómban sem világít... Tehát most vagy a könyv rossz, vagy mind2 autónál meghalt volna az az érzékelő?
 
Nemhiszem... Szerintem az úgy jó, ahogy van...
 
Ha már oda kerülsz, hogy fújódik a légzsák, szerintem *** mind1, hogy a 4-ből mennyi fújódik fel Cheesy
 
A cascó ugyis állja Cheesy
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1583 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 11:34:00 »

Idezet:
"A legzsak-innaktiv jelzolampa akkor vilagit, ha legzsak-rendszer kikapcsolta az utasoldali elso es oldal legzsakokat.
A gyujtas bekapcsolasakor a lampa rovid ideig vilagit. Ezutan a lampa csak akkor vilagit, ha az utasoldali ules ures, illetve ha nagyon konnyu targy helyezkedik el rajta..."
 
Tehat, ha nem ul senki mellettem, akkor vilagitania kene. Nem vilagit.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1584 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 11:38:00 »

masik,
 
ugye ugy van, hogyha az elso ablaxtorlo mukodik es lukibe kapcsolok, akkor a hatso ablaxtorlonek be kene kapcsolnia ? Nalam ez nem tortent meg. De en ugy emlexem, hogy ebben az esetben be kene kapcsolnia...
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1585 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 11:40:00 »

kisber2,
 
vegulis csak egy eszrevetel es inkabb legyen bekapcsolva, mint hogy ne mukodjon. Cascom nincs mert nekem eleg draga lenne 8( Fiatal jogsi, Bp. 28e-res havi casco kicsit sok nekem 8(
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1586 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 11:43:00 »

kisber2,
 
szerintem erzekelo hiba.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1587 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 11:49:00 »

A masik eszrevetel:
 
Ha bekapcsolom az elso szelvedo moso cuccot, akkor ugye elindulnak a torlolapatok is. Ez igy is muxik. Viszont allitolag a torles utan par sec mulva ismet be kene kapcsolnia az ablaxtorlonek. Ezt hijjak ilyen utantorlesnek vagymi. Errol egyelore nem talaltam iromanyt a kezikonyvben, de nem is muxik ezaz allitlagos feature. Tehat lemosom a szelvedot, lapat ingazik ide-oda, aztan megall es ennyi. Nem csinal utolagos torlest. Lehet nem is kene ?
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1588 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 11:50:00 »

Zacci: Mind1, ha 3 mp-ig világít a lámpa, akkor több, mint valószínű, hogy ha kell, felfújódik a légzsák. Nekem ennyi elég...
 
Cascó: próbáld ki generali-optimál csomagot. Nekem úgy, hogy anyám az üzembentartó, és vidéken él, úgy 11e ft/hó, méghozzá 74e/10%-os önrésszel. Annyit nekem megér...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1589 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 11:52:00 »

Zacci, azt hiszem, hogy ez a feature csak a ráncfelvarrott mondeókban van már (2003 után). Nekem sem töröl újra.  
A hátsó ablaktörlőről nem tudok nyilatkozni, mert 4 ajtós az enyém Cheesy
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1590 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 11:54:00 »

Joe :DDDDDDDDDDD
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1591 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 11:54:00 »

masik,
 
ugye ugy van, hogyha az elso ablaxtorlo mukodik es lukibe kapcsolok, akkor a hatso ablaxtorlonek be kene kapcsolnia ? Nalam ez nem tortent meg. De en ugy emlexem, hogy ebben az esetben be kene kapcsolnia...
Sztem csak a Pug206SW-ben van így!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1592 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 13:01:00 »

kisber2,
 
lehet ugy, hogy anyam az uzembentarto es en vagyok a tulaj vagyis tul keppen en hasznalom bp teruleten a verdat ? En ugy tudtam, hogy akinek a neven van a verda csak az lehet az uzembentarto.
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1593 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 13:43:00 »

kisber2,
 
lehet ugy, hogy anyam az uzembentarto es en vagyok a tulaj vagyis tul keppen en hasznalom bp teruleten a verdat ? En ugy tudtam, hogy akinek a neven van a verda csak az lehet az uzembentarto.
Annak mi értelme lenne?Huh?Huh?Huh?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1594 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 14:00:00 »

Dehogy...
Ha tudod, akkor úgy csináld, hogy te vagy a tulaj, és valami vidéki, idősebb ember az üzembentartó. Hozzá mennek a csekkek, az ő lakóhelyén kell súlyadót fizetni, stb, stb...
De ettől függetlenül még Te vagy a tulaj, tehát a törzskönyvön a Te neved van...
 
Így az autó durván a felében van...
 
És nem kell hozzá semmilyen engedély, vagy hasonló papír (max. egy olyan, hogy vezetheted az autót (de azt is csak a leggenyóbb rendőrök kérik), de azt max 2 perc kitölteni, és 14 ft a nyomtatvány Cheesy).
Egyébként 25 év felett már nem számít annyira...
 
Valahogy úgy van a táblázat, legalábbis a kötelezőnél, hogy:
25 év alatt 2x-es szorzó
25-35 évig 1.2x-es szorzó
35-45 évig 1x-es szorzó
45 év felett pedig 0,8x-os szorzó
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1595 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 14:06:00 »

Most nézem a Cascót...
 
255.172Ft az alap díja az Optimálnál, egy ekkora értékű autóra (4 éves MKIII). Tehát durván 2.8 millára.
 
Ebből lejön:
32% jarműkedvezmény (ami abból jön, hogy Mondeom van, illetve hogy Diesel)
13% praxis (gondolom anyám kora)
20% terület (tehát vidék (Kisbér:D))
-12% amiért havonta fizetek (tehát ez nem bónusz, hanem malusz)
 
Így jön ki 137.370 Ft-ra évente (ebben benne van 2e ft poggyászbiztosítás is).
 
Tehát havonta 11.447 Ft.
 
És ebben ugye semmilyen bónusz kedvezmény nincs benn.
 
És mindez 10%, min. 74.000 Ft önerővel van.
 
Egyébként lehetett volna választani 40e-es önrésszel, meg 140e-es önrésszel, felfele-lefele 1.000 forint havi eltéréssel...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1596 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 14:08:00 »

Ugyan ezekkel a feltételekkel és 100e-es önrésszel a következő ajánlatom 18e Ft/ hó volt...
Tehát aki csak teheti a Generali - Optimált válassza (ez itt a reklám helye).
 
Ha a www.biztositas.hu-n kötöd, az első havit visszakapod...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1597 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 14:29:00 »

masik,
 
ugye ugy van, hogyha az elso ablaxtorlo mukodik es lukibe kapcsolok, akkor a hatso ablaxtorlonek be kene kapcsolnia ? Nalam ez nem tortent meg. De en ugy emlexem, hogy ebben az esetben be kene kapcsolnia...
Zacci,
a hátsó ablaktörlő nálam töröl, ha hátramenetbe kapcsolok (persze csak ha az első törlő is be van kapcsolva).
 
A légzsák lámpa nekem is csak az elején világít, aztán kialszik. Mindannyiunknál kontakt hibás lenne...?
M.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1598 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 14:32:00 »

Igen.. Gyanúúúúúússsss...
 
Szériahibás a verda... Cheesy
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1599 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 14:33:00 »

Mordy,
 
hanyas evjaratu a verdad ?
 
hat lehet ujabb tipushibara bukkantunk ? Cool
Naplózva

blah blah blah
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.187 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.