Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.06 szombat, 01:14:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20668394 alkalommal)
0 Felhasználó és 84 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #1700 Dátum: 2005.06.20 hétfő, 14:58:00 »

Mindenkinek!
 
A TDCi-s motor leállásokkal kinek volt problémája, mi és mennyiért lett rá megoldás??
 
pablo
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1701 Dátum: 2005.06.20 hétfő, 15:42:00 »

Mindenkinek!
 
A TDCi-s motor leállásokkal kinek volt problémája, mi és mennyiért lett rá megoldás??
 
pablo
Szia,
nekem volt próblémám és a "Dízel indítási próblémáknál" olvashatsz erről bővebben.
Üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1702 Dátum: 2005.06.20 hétfő, 16:00:00 »

Szia,
nekem volt próblémám és a "Dízel indítási próblémáknál" olvashatsz erről bővebben.
Üdv
Köszi megnézem!
 
Csak annyit válaszolj előzetesen, hogy megoldották??
 
pablo
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1703 Dátum: 2005.06.21 kedd, 22:35:00 »

Sziasztok!
 
TDDI Mondeo vásárlás előtt állok. Megköszönnék minden tippet, mit kellene tüzetesebben megnézni rajta, mielőtt egy kiadós buktába belefutok. Magáról az autóról/motorról is érdekelne a véleményetek! Előre is köszi! Bazs
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1704 Dátum: 2005.06.21 kedd, 23:14:00 »

Sziasztok!
 
TDDI Mondeo vásárlás előtt állok. Megköszönnék minden tippet, mit kellene tüzetesebben megnézni rajta, mielőtt egy kiadós buktába belefutok. Magáról az autóról/motorról is érdekelne a véleményetek! Előre is köszi! Bazs
Bazs,
 
nekem jó véleményem van róla, jól megy, nagy nyomatéka van. Viszonlag probléma mentes szerkezet, jó választás.
Mielött megveszed vidd el diagnosztikára, hogy szakember nézze át, ha nem vagy szerelő egyedül műszerek nélkül ugyse tudod a rejtett hibákat megtalálni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1705 Dátum: 2005.06.21 kedd, 23:36:00 »

Sziasztok!
 
TDDI Mondeo vásárlás előtt állok. Megköszönnék minden tippet, mit kellene tüzetesebben megnézni rajta, mielőtt egy kiadós buktába belefutok. Magáról az autóról/motorról is érdekelne a véleményetek! Előre is köszi! Bazs
Helló Bazs!
 
Nyugodtan vedd meg,ha találsz valami jó gépet.Lehetőleg ghia-t keress,azok már jól fel vannak szerelve.A kilóméteróra az kérdéses,inkább az adott műszaki állopotot nézd meg alaposan.A TDDI-nek van egy elég erős,kereplős dizeles hangja.Ettől ne ijedjél meg,ez ilyen.A kuplung is szokatlan lesz,főleg ha benzines autód volt korábban.Mivel hogy itt szinte "keményen rúg".De ez a nyomaték miatt van.
Ha fázós tipusú vagy,akkor mindenféleképp olyan kocsit keress amiben benne van az ülésfűtés.A tapasztalatok azt mutatják,hogy télen elég nehezen melegszik,de ez is azért van,mert gazdaságos a motorja,kis fordulaton üzemel.Az jó ha van benne előfűtés,szakember ha alánéz a kocsinak,rögtön megmondja neked.
Esetleg kérdezzél rá a keres-kinál forumban,vagy itt az MKIII-nál van-e,vagy a közeljövőben lesz-e eladó MKIII-as.Mindig van egy kis mozgás!
Ha találsz a neten hirdetést,szúrd be ide,megnézzük mi is.Biztos kapsz 1-2 jótanácsot.
Egyenlőre ennyit,de kérdezz nyugodtan.
Ui:vásárlás előtt festékrétegvizsgálat!Inkább előbb derüljön ki,hogy törött volt,mint utólag.
Ja,és még egy.Ha szereted a zenét a kocsiban cd-s rádiót keress.6000-es vagy 6006-os.Az utóbbi 6 cd-t tud tárolni,és lejátszani.Általában kormányról vezérelhetőek.Van egy un.navigációs változat is,a kerteskedők előszeretettel hirdetik.Ne ess hanyatt,sajna a mi kis hazánkban nem működik.Külföldön oké,2-3 cd-t a clubban is találsz hozzá.zsoel.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1706 Dátum: 2005.06.21 kedd, 23:40:00 »

Helló Bazs!
 
Nyugodtan vedd meg,ha találsz valami jó gépet.Lehetőleg ghia-t keress,azok már jól fel vannak szerelve.A kilóméteróra az kérdéses,inkább az adott műszaki állopotot nézd meg alaposan.A TDDI-nek van egy elég erős,kereplős dizeles hangja.Ettől ne ijedjél meg,ez ilyen.A kuplung is szokatlan lesz,főleg ha benzines autód volt korábban.Mivel hogy itt szinte "keményen rúg".De ez a nyomaték miatt van.
Ha fázós tipusú vagy,akkor mindenféleképp olyan kocsit keress amiben benne van az ülésfűtés.A tapasztalatok azt mutatják,hogy télen elég nehezen melegszik,de ez is azért van,mert gazdaságos a motorja,kis fordulaton üzemel.Az jó ha van benne előfűtés,szakember ha alánéz a kocsinak,rögtön megmondja neked.
Esetleg kérdezzél rá a keres-kinál forumban,vagy itt az MKIII-nál van-e,vagy a közeljövőben lesz-e eladó MKIII-as.Mindig van egy kis mozgás!
Ha találsz a neten hirdetést,szúrd be ide,megnézzük mi is.Biztos kapsz 1-2 jótanácsot.
Egyenlőre ennyit,de kérdezz nyugodtan.
Ui:vásárlás előtt festékrétegvizsgálat!Inkább előbb derüljön ki,hogy törött volt,mint utólag.
Ja,és még egy.Ha szereted a zenét a kocsiban cd-s rádiót keress.6000-es vagy 6006-os.Az utóbbi 6 cd-t tud tárolni,és lejátszani.Általában kormányról vezérelhetőek.Van egy un.navigációs változat is,a kerteskedők előszeretettel hirdetik.Ne ess hanyatt,sajna a mi kis hazánkban nem működik.Külföldön oké,2-3 cd-t a clubban is találsz hozzá.zsoel.
Szerintem minden tddi-ben van előfűtés, vagy inkább hívjuk kiegészítő fűtésnek.  
 
És jó hír, az új mondeoban lehet már rendelni állófűtést!
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1707 Dátum: 2005.06.22 szerda, 08:10:00 »

Helló Bazs!
 
Nyugodtan vedd meg,ha találsz valami jó gépet.Lehetőleg ghia-t keress,azok már jól fel vannak szerelve.A kilóméteróra az kérdéses,inkább az adott műszaki állopotot nézd meg alaposan.A TDDI-nek van egy elég erős,kereplős dizeles hangja.Ettől ne ijedjél meg,ez ilyen.A kuplung is szokatlan lesz,főleg ha benzines autód volt korábban.Mivel hogy itt szinte "keményen rúg".De ez a nyomaték miatt van.
Ha fázós tipusú vagy,akkor mindenféleképp olyan kocsit keress amiben benne van az ülésfűtés.A tapasztalatok azt mutatják,hogy télen elég nehezen melegszik,de ez is azért van,mert gazdaságos a motorja,kis fordulaton üzemel.Az jó ha van benne előfűtés,szakember ha alánéz a kocsinak,rögtön megmondja neked.
Esetleg kérdezzél rá a keres-kinál forumban,vagy itt az MKIII-nál van-e,vagy a közeljövőben lesz-e eladó MKIII-as.Mindig van egy kis mozgás!
Ha találsz a neten hirdetést,szúrd be ide,megnézzük mi is.Biztos kapsz 1-2 jótanácsot.
Egyenlőre ennyit,de kérdezz nyugodtan.
Ui:vásárlás előtt festékrétegvizsgálat!Inkább előbb derüljön ki,hogy törött volt,mint utólag.
Ja,és még egy.Ha szereted a zenét a kocsiban cd-s rádiót keress.6000-es vagy 6006-os.Az utóbbi 6 cd-t tud tárolni,és lejátszani.Általában kormányról vezérelhetőek.Van egy un.navigációs változat is,a kerteskedők előszeretettel hirdetik.Ne ess hanyatt,sajna a mi kis hazánkban nem működik.Külföldön oké,2-3 cd-t a clubban is találsz hozzá.zsoel.
Üdv zsoel!
 
Mi az az előfűtés? Enyém TDCi, automata klímával, ülésfűtéseel (ha ez összefügg vele). Abban van?
 
pablo
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1708 Dátum: 2005.06.22 szerda, 08:31:00 »

Üdv zsoel!
 
Mi az az előfűtés? Enyém TDCi, automata klímával, ülésfűtéseel (ha ez összefügg vele). Abban van?
 
pablo
Van sztem. Az összs modern (TDDI, TDCI) diesel motorban van ha jól tudom, mert olyan jó a hatásfoka, olyan kicsi hőt ad le, hogy enélkül agyon lenne hűtve, mert nem tudná felmelegíteni a vizet. Ezért van szükseg egy ilyen fűtő patronra, ami egy izzítógyertyához hasonlít állítólag.
Üdv Shado
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1709 Dátum: 2005.06.22 szerda, 08:52:00 »

Van sztem. Az összs modern (TDDI, TDCI) diesel motorban van ha jól tudom, mert olyan jó a hatásfoka, olyan kicsi hőt ad le, hogy enélkül agyon lenne hűtve, mert nem tudná felmelegíteni a vizet. Ezért van szükseg egy ilyen fűtő patronra, ami egy izzítógyertyához hasonlít állítólag.
Üdv Shado
És kb a pedálok alatt van a kasznin. Ez csak pár percig műxik, amíg a rendes fűtés eléri a normál hatásfokot!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1710 Dátum: 2005.06.22 szerda, 09:05:00 »

Üdv zsoel!
 
Mi az az előfűtés? Enyém TDCi, automata klímával, ülésfűtéseel (ha ez összefügg vele). Abban van?
 
pablo
Persze hogy van a tiédben is. Ezt onnan veheted észre, hogy a motor még tök hideg, de már kezd langyosat fújni. Bár - a fázós szekció szerint - ez sem elég. Hét nem tudom. Az enyém 1-2 perc után már nem hideget fúj.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1711 Dátum: 2005.06.22 szerda, 10:25:00 »

Persze hogy van a tiédben is. Ezt onnan veheted észre, hogy a motor még tök hideg, de már kezd langyosat fújni. Bár - a fázós szekció szerint - ez sem elég. Hét nem tudom. Az enyém 1-2 perc után már nem hideget fúj.
Az enyém is tiédhez hasonlóan (MK3 TDCI).
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1712 Dátum: 2005.06.22 szerda, 11:00:00 »

Helló Bazs!
 
Nyugodtan vedd meg,ha találsz valami jó gépet.Lehetőleg ghia-t keress,azok már jól fel vannak szerelve.A kilóméteróra az kérdéses,inkább az adott műszaki állopotot nézd meg alaposan.A TDDI-nek van egy elég erős,kereplős dizeles hangja.Ettől ne ijedjél meg,ez ilyen.A kuplung is szokatlan lesz,főleg ha benzines autód volt korábban.Mivel hogy itt szinte "keményen rúg".De ez a nyomaték miatt van.
Ha fázós tipusú vagy,akkor mindenféleképp olyan kocsit keress amiben benne van az ülésfűtés.A tapasztalatok azt mutatják,hogy télen elég nehezen melegszik,de ez is azért van,mert gazdaságos a motorja,kis fordulaton üzemel.Az jó ha van benne előfűtés,szakember ha alánéz a kocsinak,rögtön megmondja neked.
Esetleg kérdezzél rá a keres-kinál forumban,vagy itt az MKIII-nál van-e,vagy a közeljövőben lesz-e eladó MKIII-as.Mindig van egy kis mozgás!
Ha találsz a neten hirdetést,szúrd be ide,megnézzük mi is.Biztos kapsz 1-2 jótanácsot.
Egyenlőre ennyit,de kérdezz nyugodtan.
Ui:vásárlás előtt festékrétegvizsgálat!Inkább előbb derüljön ki,hogy törött volt,mint utólag.
Ja,és még egy.Ha szereted a zenét a kocsiban cd-s rádiót keress.6000-es vagy 6006-os.Az utóbbi 6 cd-t tud tárolni,és lejátszani.Általában kormányról vezérelhetőek.Van egy un.navigációs változat is,a kerteskedők előszeretettel hirdetik.Ne ess hanyatt,sajna a mi kis hazánkban nem működik.Külföldön oké,2-3 cd-t a clubban is találsz hozzá.zsoel.
Scratch, Zsoel köszi!
 
Kicsit okosodtam... Smiley
A diagnosztikát vajon mindenhol - úgy értem ahol van erre alkalmas cucc, meg tudják oldani, vagy kifejezetten Ford kereskedést ajánlatok?!
A kinézett 1ébként egy 2001/8 Ghia, 135ekm - talán valós(anyum segített a srácnak anno), sajna tempomat az nincs benn, de eddig is megvoltam nélküle. Jónak tűnik, de meglátjuk. Majd jelzek mi lett! Üdv!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1713 Dátum: 2005.06.22 szerda, 11:00:00 »

Üdv zsoel!
 
Mi az az előfűtés? Enyém TDCi, automata klímával, ülésfűtéseel (ha ez összefügg vele). Abban van?
 
pablo
Pablo!
 
Ha aknán állsz,lemész a kocsi alá,és ugy fordulsz,hogy arccal a kocsi eleje felé legyél,akkor a bal első kerék környékén látni egy fűtőpatront.Kb.18-20 cm,4-5 cm átmérővel.Ugy a legegyszerűbb megismerni,hogy felülről 2 izzítógyertyaszerű megy bele.Na ez a fűtőpatron.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1714 Dátum: 2005.06.22 szerda, 17:10:00 »

Scratch, Zsoel köszi!
 
Kicsit okosodtam... Smiley
A diagnosztikát vajon mindenhol - úgy értem ahol van erre alkalmas cucc, meg tudják oldani, vagy kifejezetten Ford kereskedést ajánlatok?!
A kinézett 1ébként egy 2001/8 Ghia, 135ekm - talán valós(anyum segített a srácnak anno), sajna tempomat az nincs benn, de eddig is megvoltam nélküle. Jónak tűnik, de meglátjuk. Majd jelzek mi lett! Üdv!
Ha a vétel előtt csinálsz a kocsiról fényképeket,tedd fel ide.Volt már olyan,hogy az itteni clubtagok egy halom infót adtak,csak ugy rénézésre.zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1715 Dátum: 2005.06.22 szerda, 17:22:00 »

Clubtagok!
 
Valamelyik topicban olvastam azon zöngéket,hogy meddig világít a légzsák visszajelző lámpa,és hogy miért.A súlyérzékelőről volt szó,többek között.Na,én ezt láttam előben.Mármint a súlyérzékelőt,meg az ülésfűtést,termosztátot,stb.
 
A vezető ülés bőrhuzata egy helyen elszakadt/varrás mentén/.Voltam a bőrösnél,aki fogta a fejét,nagy munkát helyezett kilátásba,min.1 nap,szét kell szedni az egész ülést,stb,stb.....
 
Átmegyek a szomszédba,János barátomhoz,azt mondja ragasszuk meg.Megtörtént,egész jó lett.De ekkor jött a második ötlet.Cseréljük ki a két ülés párnáját,és minden oké lesz.Még fel sem ocsódtam,már a stek lámpával mászott be az ülés alá.20 perc múlva mondja,hogy a harmadik verzió lesz a legjobb,kicseréli a két ülés bőrhuzatját.
 
Nekem már ekkor mindegy volt,szokás szerint rábíztam a dolgot.De mivel a fényképező ott volt nálam,hát csináltam egy pár képet.Ha gondoljátok felteszem ide,vagy a leendő szerviz topicba.Vagy majd SCRATCH eldönti!Zsoel.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1716 Dátum: 2005.06.22 szerda, 21:06:00 »

Clubtagok!
 
Valamelyik topicban olvastam azon zöngéket,hogy meddig világít a légzsák visszajelző lámpa,és hogy miért.A súlyérzékelőről volt szó,többek között.Na,én ezt láttam előben.Mármint a súlyérzékelőt,meg az ülésfűtést,termosztátot,stb.
 
A vezető ülés bőrhuzata egy helyen elszakadt/varrás mentén/.Voltam a bőrösnél,aki fogta a fejét,nagy munkát helyezett kilátásba,min.1 nap,szét kell szedni az egész ülést,stb,stb.....
 
Átmegyek a szomszédba,János barátomhoz,azt mondja ragasszuk meg.Megtörtént,egész jó lett.De ekkor jött a második ötlet.Cseréljük ki a két ülés párnáját,és minden oké lesz.Még fel sem ocsódtam,már a stek lámpával mászott be az ülés alá.20 perc múlva mondja,hogy a harmadik verzió lesz a legjobb,kicseréli a két ülés bőrhuzatját.
 
Nekem már ekkor mindegy volt,szokás szerint rábíztam a dolgot.De mivel a fényképező ott volt nálam,hát csináltam egy pár képet.Ha gondoljátok felteszem ide,vagy a leendő szerviz topicba.Vagy majd SCRATCH eldönti!Zsoel.
zsoel,
 
ha egy kis cikket írsz mellé, akár az oldalra is! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1717 Dátum: 2005.06.22 szerda, 21:26:00 »

Hi
 
Zsoel,
 
nuh, addig is mig eldontik a nagyok, hogy mi legyen, lecci tolj par kepet a cuccrol Cool Foleg a termosztat es ezaz idiota sulyerzekelo kepe erdekelne. Nalad muxik a lufi lampa, ha nem ul senki az anyos ulesen ?
 
thx !
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1718 Dátum: 2005.06.22 szerda, 22:17:00 »

Láttam ma off:a8-ba elektrocrom tükröt. Van ilyen MKIII ba is, kell ahhoz valami spéci érzékelő a hátsó ablaknál, vagy minden a tükörbe van és csak villanyt kell neki adni? Teccik azt gondoltam befaragok 1et MK1 be Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1719 Dátum: 2005.06.22 szerda, 22:54:00 »

Láttam ma off:a8-ba elektrocrom tükröt. Van ilyen MKIII ba is, kell ahhoz valami spéci érzékelő a hátsó ablaknál, vagy minden a tükörbe van és csak villanyt kell neki adni? Teccik azt gondoltam befaragok 1et MK1 be Smiley
Minden a tükörben van, csak "delej" kell neki.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1720 Dátum: 2005.06.22 szerda, 23:09:00 »

Hi
 
Zsoel,
 
nuh, addig is mig eldontik a nagyok, hogy mi legyen, lecci tolj par kepet a cuccrol Cool Foleg a termosztat es ezaz idiota sulyerzekelo kepe erdekelne. Nalad muxik a lufi lampa, ha nem ul senki az anyos ulesen ?
 
thx !
 
bye
zacci
zacci,
 
nálam világít, ha senki nem ül ott, és be van kötve az öv.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1721 Dátum: 2005.06.22 szerda, 23:16:00 »

zacci,
 
nálam világít, ha senki nem ül ott, és be van kötve az öv.
r911 új vasában is így működik és nálam is (néha viszont nem)
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1722 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 08:52:00 »

Láttam ma off:a8-ba elektrocrom tükröt. Van ilyen MKIII ba is, kell ahhoz valami spéci érzékelő a hátsó ablaknál, vagy minden a tükörbe van és csak villanyt kell neki adni? Teccik azt gondoltam befaragok 1et MK1 be Smiley
Az mi?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1723 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 10:09:00 »

r911 új vasában is így működik és nálam is (néha viszont nem)
Petya,
 
nem egyből reagál a LED nekem se, kicsit várni kell ~1perc mire észreveszi, hogy van-e ott valaki.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1724 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 10:14:00 »

Az mi?
Szia Joe!
automatikusan elsötétülő tükör, hasonlóan fontos, mint pl. az esőérzékelős ablaktörlő, vagy mint ....
üdv
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1725 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 10:14:00 »

Hi !
 
scratch,
 
ok, tehat akkor neked vilagit. Ezexerint ugy ugy mukodik, ahogy az a gepkonyvben meg van irva. Vagyis akinek nem vilagit a lufi lampa, annak hibas a nyomaskapcsoloja !? Vagy valami mas. Bar en a kapcsolora gyanaxom.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1726 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 10:15:00 »

Hi
 
Zsoel,
 
nuh, addig is mig eldontik a nagyok, hogy mi legyen, lecci tolj par kepet a cuccrol Cool Foleg a termosztat es ezaz idiota sulyerzekelo kepe erdekelne. Nalad muxik a lufi lampa, ha nem ul senki az anyos ulesen ?
 
thx !
 
bye
zacci
Zacci,  
 
Megnéztem ezt a lufi dolgot, ha be van kötve az öv üres ülésnél és utána ráadom a gyújtást, akkor világít kb 4 mp-ig, aztán kialszik egy pillanatra és utána újra felgyullad és egészen addig világít amíg az öv be van kötve.
M.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1727 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 10:15:00 »

Es szerintem nem csak akkor kell vilagitania, ha nem ul senki az anyos ulesen, de be van kapcsolva a bizti ov, hanem akkoris ha csak ugy szimplan nem ul ott senki, es nincs bekapcsolva a bizti ov.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1728 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 10:17:00 »

Rob,
 
Szerintem az elsotetulo tukor jo dolog. Praktikusabb, mint az esoerzekelos ablaxtorlo, mivel az ablaxtorlot manualisan akarmikor kapcsolhatod, viszont azt nem tudod szabalyozni, hogy sotetben a hatad mogot gurulo user ne vilagitson a tukorbe. MAx ugy, ha felrehajtod a tukrot, de akkor meg nem lacc ki kozepen.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1729 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 10:23:00 »

Mordy,
 
hmmm, de ez igy logikatlan. Ennek a lufi kikapcsolo bigyonak pont az lenne az ertelme, hogyha egyedul ulsz a verdaban, es neadjisten utkozol, akkor feleslegesen ne nyiljon ki az amugy igen draga lufi elol anyos ulesnel es ugyan ott oldalt. Tehat ez egy okos megoldas lenne, ha... mukodne Cool De az szerintem nem normalis dolog, hogy csak akkor vilagit, ha bekotom az ovet az ures ulesnel. Miert kene bekotni ? Es egyaltalan a  lufi kikapcsolasnak mi koze a bizti ovhoz, ha nem is ul senki az anyos ulesen ? Nem ertem....
Mindenesetre enis kiproszalom majd ezt az ovbekotosdit.
Az ov bekotesenek max. a lufi nyitasanak mikentjet kene szabalyoznia es nem azt, hogy durran vagy nem durran.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1730 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 10:25:00 »

Deha megis igy mukodne normalisan, akkor semmi ertelme a nyomaskapcsolonak. Ha a user bekoti magat, akkor van lufi, ha nem koti be, akkor ij. Ha meg nem ul senki az ulesen, akkor szinten van lufi. Fura...
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1731 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 10:33:00 »

Mordy,
 
hmmm, de ez igy logikatlan. Ennek a lufi kikapcsolo bigyonak pont az lenne az ertelme, hogyha egyedul ulsz a verdaban, es neadjisten utkozol, akkor feleslegesen ne nyiljon ki az amugy igen draga lufi elol anyos ulesnel es ugyan ott oldalt. Tehat ez egy okos megoldas lenne, ha... mukodne Cool De az szerintem nem normalis dolog, hogy csak akkor vilagit, ha bekotom az ovet az ures ulesnel. Miert kene bekotni ? Es egyaltalan a  lufi kikapcsolasnak mi koze a bizti ovhoz, ha nem is ul senki az anyos ulesen ? Nem ertem....
Mindenesetre enis kiproszalom majd ezt az ovbekotosdit.
Az ov bekotesenek max. a lufi nyitasanak mikentjet kene szabalyoznia es nem azt, hogy durran vagy nem durran.
Lehet hogy ez a lámpa tényleg csak egy ellenőrző dolog. Szóval szerintem a légzsák nem nyílik ki akkor sem, ha nem ül ott senki, de nincs bekapcsolva az öv és emiatt nem világít a lámpa. Viszont ezt nem jelzi neked semmi. Igazad van, semmi logika nincs a dologban...
M.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1732 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 10:38:00 »

Rob,
 
Szerintem az elsotetulo tukor jo dolog. Praktikusabb, mint az esoerzekelos ablaxtorlo, mivel az ablaxtorlot manualisan akarmikor kapcsolhatod, viszont azt nem tudod szabalyozni, hogy sotetben a hatad mogot gurulo user ne vilagitson a tukorbe. MAx ugy, ha felrehajtod a tukrot, de akkor meg nem lacc ki kozepen.
Szia Zacci!
Télleg nem szoktam menni éjszaka, ha nem muszáj, legfeljebb pályán, ha lecserélem a mondimat majd egy másikra, természetesen egy hármasra, majd akkor meg fogom tudni.
üdv
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1733 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 10:42:00 »

Mordy,
 
Hat a fene tudja.... mindenesetre ahogy mondtad, ez egy ellenorzo, vagyis informaciot szolgaltato jelzes, ami szerintem ha mar informal, akkor tegye azt, es ne csak akkor, ha mondjuk bekotom az ovet, de 2kilos ember ul az ulesen. Ez egy felesleges bonyolitas a rendszeren. A gepkonyv ezt a funkciot igen ecceruen irta le. Ha nincs suly, akkor vilagit, ha van suly akkor nem vilagit. Ennyi. Ebbol meg azt a feltetelezest vontam le, hogy ez egy ecceru es megbizhato erzekelo rendszer. De ha csak ilyen idiota feltetelek eseten jelez, mikozben a leiras szerint ez egy egyszeru szerkezet, akkor jogosan merul fel a user agyaban a megbizhato mukodes ketsege.
Mondjuk azis erdekes, hogyha bekapcsolod az ovet es vilagit, akkor ezexerint mukodik aza nyomaskapocs. Vagy nem ? Most akkor vilagit, nem vilagit ? Mukodik nem mukodik ? Durran nem durran ? Cool)
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1734 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 10:48:00 »

Mordy,
 
De ha tovabb megyek, akkor ugye erdemes megvizsgalni, hogy mikor is koti be az ovet a user. Akkor mikor az anyos ulesen ul. De ha ott ul valaki, aki nyilvan nem 2kilo, hanem kb. 20x tobb, akkor meg nem vilagit, mivel a nyomaskapcsolo sulyt erzekel. Vagyis hiaba kapcsoltatnam be az ovet remelve, hogy kikapcsol, vagyis vilagit a lufi lampa, mivel a sulyerzekelo a terheles miatt bejelez. Tehat akkor semmi ertelme ennek az egesz ki-be kapcsolom a lufit c. tortenetnek.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1735 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 10:52:00 »

Egyebkent meg eccerubb lett volna a lufi lampat kapcsolora cserelni, es akkor a vezeto maga dontheti el, hogy az anyos utkozeskor megdoglik, vagy megdoglik Cool))))
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1736 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 11:23:00 »

Rob,
 
Szerintem az elsotetulo tukor jo dolog. Praktikusabb, mint az esoerzekelos ablaxtorlo, mivel az ablaxtorlot manualisan akarmikor kapcsolhatod, viszont azt nem tudod szabalyozni, hogy sotetben a hatad mogot gurulo user ne vilagitson a tukorbe. MAx ugy, ha felrehajtod a tukrot, de akkor meg nem lacc ki kozepen.
Ugyan arról beszéltek, mert ugyan úgy tudod  a régi tükröket is manuálisan sötétíteni, mint ahogy az ablaktörlőt szakaszolni, de az újaknál ez már mind autómata...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1737 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 11:26:00 »

Deha megis igy mukodne normalisan, akkor semmi ertelme a nyomaskapcsolonak. Ha a user bekoti magat, akkor van lufi, ha nem koti be, akkor ij. Ha meg nem ul senki az ulesen, akkor szinten van lufi. Fura...
Ha beköti magát, akkor az öv nem engedi az "Usert" a kirobbanó lufira esni, és talán több esélye van az életben maradásra. Tudtommal a régi Mondiknál ha nem vagy bekötve, akkor nem is nyílik a lufi. (De ez nem biztos)
Kissé *** érzés lehet a 200-zal jövő lufit kb 50-nel lefejelni. Bekötve ez nem eshet meg...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1738 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 11:31:00 »

Egyebkent meg eccerubb lett volna a lufi lampat kapcsolora cserelni, es akkor a vezeto maga dontheti el, hogy az anyos utkozeskor megdoglik, vagy megdoglik Cool))))
Hát igen. Itt egy kissé le van maradva a Ford! Én nem engedtem előre ülni a Zasszonykámat az Édesapám Cocusába, amikor babát várt, mert asszem nagyobb eséllyel megszült volna, ha kap egyett szemből!
Egyébként lehet kapcsolót tetetni bele, mert nálunk a szervíz felajánlotta: csak gondolom szép pénz, illetve utánjárás, mert ezt engedélyeztetni kell!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1739 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 12:40:00 »

Egyebkent meg eccerubb lett volna a lufi lampat kapcsolora cserelni, es akkor a vezeto maga dontheti el, hogy az anyos utkozeskor megdoglik, vagy megdoglik Cool))))
Szia Zacci!
Nincs ez a rendszer túlbonyolítva, Ti bonyolítjátok túl. Olyan dolgon rágódtok ami felesleges. A lufi akkor nyílik ki ha ott egy ~30kg vagy annál nehezebb valami van (ezért kell a súlyérzékelő) a nyitást nem befolyásolja a bizti öv, akár be van kötve akár nem a zsák kinyílik, ha ott súlyt érzékel!! Azonban ha nem ül ott senki akkor a légzsák azon az oldalon inaktív, ebben az esetben nem nyílik, de nincs is rá szükség, hisz azt csak érzékeled, hogy nem ült be melléd senki. Ha a nyomáskapcsoló működésképtelenné válik, vagy bekötöd az övet de nincs ott megfelelő súly akkor nem nyílik ki a zsák és világít a műszer, mert ez már NEM ÜZEMSZERŰ MŰKÖDÉS. Azt még el tudnám képzelni, hogy amennyiben a súlyérzékelő nem ad működési jelet a vezérlőrendszernek, akkor a bekapcsolt bizti öv aktiválhatja a légzsákot, tehát ha bekötöd és a súlyérzékelő nem működik akkor lehet, hogy kinyitja. Egyébként, ha olyan mértékbe töröd az autót akkor hidd el nem az az 1-2 + légzsák fog számítani.
Üdv Shadow
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1740 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 16:03:00 »

Hi !
 
scratch,
 
ok, tehat akkor neked vilagit. Ezexerint ugy ugy mukodik, ahogy az a gepkonyvben meg van irva. Vagyis akinek nem vilagit a lufi lampa, annak hibas a nyomaskapcsoloja !? Vagy valami mas. Bar en a kapcsolora gyanaxom.
zacci,
 
szerintem így van, ahogy mondod.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1741 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 16:10:00 »

Egyebkent meg eccerubb lett volna a lufi lampat kapcsolora cserelni, es akkor a vezeto maga dontheti el, hogy az anyos utkozeskor megdoglik, vagy megdoglik Cool))))
zacci,
 
ennek a kapcsolónak tényleg semmi értelme nem lenne... Elfelejted bekapcsolni, és probléma van, akkor csak nézel, hogy hopp, nem kapcsoltam be? Smiley
Ez a rendszer így jó, ahogy van, ki van találva rendesen, és van benne logika is.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1742 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 16:14:00 »

zacci,
 
olvasd el Petya #1750 -es hozzászólásat, és akkor Neked is tiszta lesz a működése.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1743 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 20:34:00 »

És ha csak gyereket teszel oda gyerekülsében? Akkor  nem nyílik ki. Vagy tiltja vmi, hogy oda tegyed a gyerekülést.
Nem miatta van a súlykorlát?
Nem ültem még mk3-ban, csak tippelek.
Bye
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1744 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 21:00:00 »

Első kép:a fűtőszál a szürke szövetbe belefonva,termosztát látszik.1.kép
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1745 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 21:01:00 »

1.kép
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1746 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 21:04:00 »

Második kép:súlyérzékelő automatika elektrónikája:2.kép
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1747 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 21:10:00 »

Második kép:súlyérzékelő automatika elektrónikája:2.kép
3.kép:Az ülésfűtés a szürke szövetbe fonva,alatta egy fekete szövet,abban van a súlyérzékelő!3.kép
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1748 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 21:11:00 »

3.kép:Az ülésfűtés a szürke szövetbe fonva,alatta egy fekete szövet,abban van a súlyérzékelő!3.kép
4.kép:erről még egy felvétel!4.kép
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1749 Dátum: 2005.06.23 csütörtök, 21:18:00 »

4.kép:erről még egy felvétel!4.kép
Ilyen volt szétszedve!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.126 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.