Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.03 szerda, 14:18:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 337 338 339 340 341 342 343 [344] 345 346 347 348 349 350 351 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20632032 alkalommal)
0 Felhasználó és 69 vendég van a témában
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #17150 Dátum: 2009.01.26 hétfő, 08:52:20 »

Az ajtóból nem folyhat víz az utastérbe. Ha a lehúzó mellett bemegy a víz (és bemegy) az az ajtó alján lévő lyukakok kell hogy kifolyjon. A lyukak a kéderen kívül  vannk, onnan nem jöhet be a víz.

pedig de  Wink A viznek nehez megmondani, hogy arra menjen, amerre mi gondoljuk  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #17151 Dátum: 2009.01.26 hétfő, 09:04:13 »

Szeretnem a gyari fejegyseget lecserelni egy clarionra. Ugye a gyari masfel dines, a clarion meg 1 dines. Ehhez elvileg letezik ilyen atalakito keret. Van ezekrol az atalakitokrol valakinek kepe, tapasztalata stb. ? A boombastikal lattam ilyet, de az igazabol csak egy elolapfeleseg volt. Es nem igazan vagtam, hogy fogom stabilan beepiteni a clariont...
Naplózva

blah blah blah
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #17152 Dátum: 2009.01.26 hétfő, 09:06:28 »

majd lesz  vigyor3

Eddig se volt, ez után se!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #17153 Dátum: 2009.01.26 hétfő, 09:10:45 »

http://mondeoforum.camelcom.hu/index.php?topic=49.0
Mindennek megvan a helye.......... worship Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #17154 Dátum: 2009.01.26 hétfő, 09:27:21 »

Szeretnem a gyari fejegyseget lecserelni egy clarionra. Ugye a gyari masfel dines, a clarion meg 1 dines. Ehhez elvileg letezik ilyen atalakito keret. Van ezekrol az atalakitokrol valakinek kepe, tapasztalata stb. ? A boombastikal lattam ilyet, de az igazabol csak egy elolapfeleseg volt. Es nem igazan vagtam, hogy fogom stabilan beepiteni a clariont...
Nézz szét itt, kép van róla, de hogy hogyan rögzíted az kizárt dolog, mert nem tudom  vigyor3
Naplózva
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #17155 Dátum: 2009.01.26 hétfő, 09:30:26 »

Szeretnem a gyari fejegyseget lecserelni egy clarionra. Ugye a gyari masfel dines, a clarion meg 1 dines. Ehhez elvileg letezik ilyen atalakito keret. Van ezekrol az atalakitokrol valakinek kepe, tapasztalata stb. ? A boombastikal lattam ilyet, de az igazabol csak egy elolapfeleseg volt. Es nem igazan vagtam, hogy fogom stabilan beepiteni a clariont...

Lehet kapni Ford(tehát gyári) átalakítót is...
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #17156 Dátum: 2009.01.26 hétfő, 09:30:54 »

Nézz szét itt, kép van róla, de hogy hogyan rögzíted az kizárt dolog, mert nem tudom  vigyor3

thx ! hmmm fejvakaras
Naplózva

blah blah blah
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #17157 Dátum: 2009.01.26 hétfő, 11:00:10 »

pedig de  Wink A viznek nehez megmondani, hogy arra menjen, amerre mi gondoljuk  vigyor3
Pontosan ezért írtam azt, amit. Ahhoz, hogy belül jöjjön ki, felfelé kéne folynia.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #17158 Dátum: 2009.01.26 hétfő, 11:02:05 »

Pontosan ezért írtam azt, amit. Ahhoz, hogy belül jöjjön ki, felfelé kéne folynia.

vagy nem arra, amerre gondolna az ember  Wink Ha az ablax lehuzo gumin at jut be, akkor biza siman be tud folyni...
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.26 hétfő, 11:03:54 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17159 Dátum: 2009.01.26 hétfő, 14:41:02 »

sziasztok,kérdésem az lenne,hogy az autoban egy fordos becker traffic pro navis fejegység van.kellene hozzá magyaro.navi CD!! béke veletek
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #17160 Dátum: 2009.01.26 hétfő, 15:03:07 »

sziasztok,kérdésem az lenne,hogy az autoban egy fordos becker traffic pro navis fejegység van.kellene hozzá magyaro.navi CD!! béke veletek

Nem létezik ilyen.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
gcs
Vendég
« Új hozzászólás #17161 Dátum: 2009.01.26 hétfő, 21:04:05 »

Sziasztok,

Olyan gondom lenne, nem tudom eldonteni mit csinaljak MkIII-as Mondeonkkal. Sajnos szombaton reggel fejreallt vele parom egy arokban, paromon szerencsere egy karcolas sincs  eljen, de az auton tort ez meg az. A maradekot latva rogton nem volt sok bizalmam, hogy erdemes meg osszerakni, meg ismeros  (szegrol vegrol rokon, neki talan hihetek) autoszerelo, aki a tuzoltokkal egyutt segitett kiszedni az arokbol, o is azt mondta, felejtsuk el.
Az auto 5 ajtos. Ami szerintem tuti csere, az a teljes jobb oldal (ket ajto, az egyikban az uveg is tort, jobboldali tukor is (bar lehet hogy az ajtoval egyutt adnak, nem tudom; ket sarvedo), elso lokharito kodlampakkal egyutt, aztan horpadt meg a teto es a motorhazteto is, de azokat talan lehetne kalapalni. Oda lett a jobb hatso lampa, elso szelvedo, hatso futheto szelvedo, a jobb elso kerekdobban levo muanyag is rajta van a kereken, de vegulis a sajat kerekeken huztak el a helyszinrol a gepet. Biztos volt meg ez az, de annyira nem mertem fel a helyszinen, nem voltam olyan allapotban.
Mit er egy torott TDDI Mondeo, amin a motor meg a futomu talan nem serult? Behuztak valahova a kocsit, ott valami szerelo ma mar rogton kerdezte is, hogy el akarjuk-e adni. Persze, van az auton 4 darab tok uj acelfelni meg 3-4e km-t futott 120e forintnyi Continental teligumi, biztos siman adna a roncsert 3-400e forintot, csak az nem hianyzik, hogy nyomorunkban meg jol atbasszon valaki. 10 honap alatt 2,5 milliot koltottem az autora, ha roncs, akkor hetszentseg, hogy a Cromaxban vett gyari szonyegeket meg a 4-5 honapja ujraborozott kormanyt is ki fogom szedni belole, az acelfelnikrol meg Conti gumikrol nem beszelve. Mit adnak ezert egy bontoban, mire szamitsak? Ha lenne olyan kosza gondolatom, hogy veszek egy masik TDDI-t, es megtartom ahhoz alkatresznek, az jarhato ut? Vagy a sok papirmunka miatt nem is eri meg? Hasznaltautos weboldalon mar 430e-ert lehet venni innen Angliabol bevitt TDDI-t is, ha csak az elemeket kene atpakolni meg festeni, talan 7-800e-bol megusznam.
Lehet hogy sok hulyeseget kerdezek, akkor bocs, kicsit ketsegbe vagyok esve. Szerettem volna egy ilyen autot, aztan alig 10 honapig birta ki nalunk. Ezzel is ugy vagyok mint az elhagyott PDA-mmal, csak az gyogyitja meg, ha veszek surgosen egy masikat.  Cry

koszi mindenkinek!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #17162 Dátum: 2009.01.26 hétfő, 21:18:58 »

Sziasztok,

Olyan gondom lenne, nem tudom eldonteni mit csinaljak MkIII-as Mondeonkkal. Sajnos szombaton reggel fejreallt vele parom egy arokban, paromon szerencsere egy karcolas sincs  eljen, de az auton tort ez meg az. A maradekot latva rogton nem volt sok bizalmam, hogy erdemes meg osszerakni, meg ismeros  (szegrol vegrol rokon, neki talan hihetek) autoszerelo, aki a tuzoltokkal egyutt segitett kiszedni az arokbol, o is azt mondta, felejtsuk el.
Az auto 5 ajtos. Ami szerintem tuti csere, az a teljes jobb oldal (ket ajto, az egyikban az uveg is tort, jobboldali tukor is (bar lehet hogy az ajtoval egyutt adnak, nem tudom; ket sarvedo), elso lokharito kodlampakkal egyutt, aztan horpadt meg a teto es a motorhazteto is, de azokat talan lehetne kalapalni. Oda lett a jobb hatso lampa, elso szelvedo, hatso futheto szelvedo, a jobb elso kerekdobban levo muanyag is rajta van a kereken, de vegulis a sajat kerekeken huztak el a helyszinrol a gepet. Biztos volt meg ez az, de annyira nem mertem fel a helyszinen, nem voltam olyan allapotban.
Mit er egy torott TDDI Mondeo, amin a motor meg a futomu talan nem serult? Behuztak valahova a kocsit, ott valami szerelo ma mar rogton kerdezte is, hogy el akarjuk-e adni. Persze, van az auton 4 darab tok uj acelfelni meg 3-4e km-t futott 120e forintnyi Continental teligumi, biztos siman adna a roncsert 3-400e forintot, csak az nem hianyzik, hogy nyomorunkban meg jol atbasszon valaki. 10 honap alatt 2,5 milliot koltottem az autora, ha roncs, akkor hetszentseg, hogy a Cromaxban vett gyari szonyegeket meg a 4-5 honapja ujraborozott kormanyt is ki fogom szedni belole, az acelfelnikrol meg Conti gumikrol nem beszelve. Mit adnak ezert egy bontoban, mire szamitsak? Ha lenne olyan kosza gondolatom, hogy veszek egy masik TDDI-t, es megtartom ahhoz alkatresznek, az jarhato ut? Vagy a sok papirmunka miatt nem is eri meg? Hasznaltautos weboldalon mar 430e-ert lehet venni innen Angliabol bevitt TDDI-t is, ha csak az elemeket kene atpakolni meg festeni, talan 7-800e-bol megusznam.
Lehet hogy sok hulyeseget kerdezek, akkor bocs, kicsit ketsegbe vagyok esve. Szerettem volna egy ilyen autot, aztan alig 10 honapig birta ki nalunk. Ezzel is ugy vagyok mint az elhagyott PDA-mmal, csak az gyogyitja meg, ha veszek surgosen egy masikat.  Cry

koszi mindenkinek!
Cry sajnálom,hogy így alakult.
Viszont ha veszel másikat,ez jól jöhet donornak!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #17163 Dátum: 2009.01.26 hétfő, 21:30:45 »

Sziasztok,

koszi mindenkinek!
Nem jó érzés , sajna én is megéltem egy hasonló dolgot (tk), nálunk is a kocsi védte meg a gazdit.
Ha lehiggadtál akkor keresd meg a legjobb lehetőséget.Egy lakatossal nézesd meg érdemes e javítani , bontva nem vészesek az alkatrészek , de ha elcsavarodott , vagy durván sérült a tető , akkor nem érdemes foglalkozni vele.
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #17164 Dátum: 2009.01.26 hétfő, 22:05:58 »

Sziasztok,

Olyan gondom lenne, nem tudom eldonteni mit csinaljak MkIII-as Mondeonkkal. Sajnos szombaton reggel fejreallt vele parom egy arokban,

Sajnálom a történteket.  rinya

Mindenképpen nézesd meg szakemberrel. Ha olyan az autó, hogy abból még lehet csinálni működőképes verdát, akkor abból az is lesz. Így jobban jársz, ha Te csinálod meg.
Szerintem mindent találni hozzá bontóban elfogadható áron. Készíts költségvetést, azután döntsél.
Darabokban eladni nagyon nehéz lenne. A bontóstól meg sok pénzt ne várj.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #17165 Dátum: 2009.01.26 hétfő, 22:44:27 »

Sziasztok,

Olyan gondom lenne, nem tudom eldonteni mit csinaljak MkIII-as Mondeonkkal. Sajnos szombaton reggel fejreallt vele parom egy arokban, paromon szerencsere egy karcolas sincs  eljen, de az auton tort ez meg az. A maradekot latva rogton nem volt sok bizalmam, hogy erdemes meg osszerakni, meg ismeros  (szegrol vegrol rokon, neki talan hihetek) autoszerelo, aki a tuzoltokkal egyutt segitett kiszedni az arokbol, o is azt mondta, felejtsuk el.
Az auto 5 ajtos. Ami szerintem tuti csere, az a teljes jobb oldal (ket ajto, az egyikban az uveg is tort, jobboldali tukor is (bar lehet hogy az ajtoval egyutt adnak, nem tudom; ket sarvedo), elso lokharito kodlampakkal egyutt, aztan horpadt meg a teto es a motorhazteto is, de azokat talan lehetne kalapalni. Oda lett a jobb hatso lampa, elso szelvedo, hatso futheto szelvedo, a jobb elso kerekdobban levo muanyag is rajta van a kereken, de vegulis a sajat kerekeken huztak el a helyszinrol a gepet. Biztos volt meg ez az, de annyira nem mertem fel a helyszinen, nem voltam olyan allapotban.
Mit er egy torott TDDI Mondeo, amin a motor meg a futomu talan nem serult? Behuztak valahova a kocsit, ott valami szerelo ma mar rogton kerdezte is, hogy el akarjuk-e adni. Persze, van az auton 4 darab tok uj acelfelni meg 3-4e km-t futott 120e forintnyi Continental teligumi, biztos siman adna a roncsert 3-400e forintot, csak az nem hianyzik, hogy nyomorunkban meg jol atbasszon valaki. 10 honap alatt 2,5 milliot koltottem az autora, ha roncs, akkor hetszentseg, hogy a Cromaxban vett gyari szonyegeket meg a 4-5 honapja ujraborozott kormanyt is ki fogom szedni belole, az acelfelnikrol meg Conti gumikrol nem beszelve. Mit adnak ezert egy bontoban, mire szamitsak? Ha lenne olyan kosza gondolatom, hogy veszek egy masik TDDI-t, es megtartom ahhoz alkatresznek, az jarhato ut? Vagy a sok papirmunka miatt nem is eri meg? Hasznaltautos weboldalon mar 430e-ert lehet venni innen Angliabol bevitt TDDI-t is, ha csak az elemeket kene atpakolni meg festeni, talan 7-800e-bol megusznam.
Lehet hogy sok hulyeseget kerdezek, akkor bocs, kicsit ketsegbe vagyok esve. Szerettem volna egy ilyen autot, aztan alig 10 honapig birta ki nalunk. Ezzel is ugy vagyok mint az elhagyott PDA-mmal, csak az gyogyitja meg, ha veszek surgosen egy masikat.  Cry

koszi mindenkinek!

Még ne temesd, tegyél fel róla képeket, megnézzük milyen!
Sok totálkáros autót állítnak úgy helyre, hogy meg nem mondod róla, hogy az volt!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #17166 Dátum: 2009.01.27 kedd, 08:42:32 »

Szeretnem a gyari fejegyseget lecserelni egy clarionra. Ugye a gyari masfel dines, a clarion meg 1 dines. Ehhez elvileg letezik ilyen atalakito keret. Van ezekrol az atalakitokrol valakinek kepe, tapasztalata stb. ? A boombastikal lattam ilyet, de az igazabol csak egy elolapfeleseg volt. Es nem igazan vagtam, hogy fogom stabilan beepiteni a clariont...

Én tavaly tavasszal cseréltem le a gyári fejegységet.
Ilyen lett.
A keretet itt vettem, de úgy látom most nincs Mondeohoz való.
Viszont maradt egy ISO csatlakozókábelem, mert a Pioneerhez adtak.

A beépítés egyszerű volt, bár nem én csináltam.

A keretet csak be kellett pattintani, még a távtartót se tették be, anélkül is stabil mondták, és tényleg stabil.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.27 kedd, 08:44:11 írta ultio » Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #17167 Dátum: 2009.01.27 kedd, 09:05:20 »

Én tavaly tavasszal cseréltem le a gyári fejegységet.
Ilyen lett.
A keretet itt vettem, de úgy látom most nincs Mondeohoz való.
Viszont maradt egy ISO csatlakozókábelem, mert a Pioneerhez adtak.

A beépítés egyszerű volt, bár nem én csináltam.

A keretet csak be kellett pattintani, még a távtartót se tették be, anélkül is stabil mondták, és tényleg stabil.

thx !  worship
Naplózva

blah blah blah
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #17168 Dátum: 2009.01.27 kedd, 17:23:28 »


eplus2 eplus2 mit szeretnél egy 4 éves hsz-szal?

Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
highend
Vendég
« Új hozzászólás #17169 Dátum: 2009.01.27 kedd, 17:26:13 »

Szia unicum,

Szerintem nézegetsd meg majd a dátumokat, 2004es hozzászólásokat idézel. A fórum beállítható, a hozzászólások milyen időrendben legyenek. Ha megfordítod, a legfrissebbek kerülnek az elejére.
Szerk: Profil -> (bal oszlopon) Kinézet és elrendezés -> ki kell pipálni azt, hogy a "legutóbbi hozzászólások megjelenítése felül"
Az idézet sem az igazi még, a [ q u o t e ] bejegyzések közé kerülnek az idéznivalók, a te hozzászólásod pedig ezeken kívül kell kerüljenek.
Ha gondod van még, keress meg egy moderátort (Domi, Styleair, Joe, stb), hogy segítsen.  wave Sok sikert!  wave
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.27 kedd, 17:31:26 írta highend » Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #17170 Dátum: 2009.01.27 kedd, 21:19:03 »

Szia unicum,


Írtam neki, de nem érkezett reakció...  vigyor3
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #17171 Dátum: 2009.01.27 kedd, 21:35:25 »

Írtam neki, de nem érkezett reakció...  vigyor3
Lehet hogy 2004-be keresi a választ vigyor3
Naplózva
unicum
Vendég
« Új hozzászólás #17172 Dátum: 2009.01.27 kedd, 21:44:58 »

Sziasztok!

Bocsánat, de új vagyok itt és ráadásul nem nagyon értek a számitógéphez. Ezért fordulhatott elő, hogy valamire rákattintottam véletlenül. Most ismerkedek ezzel a honlappal és fórummal is. Még nem igazán tudom használni, jónak találom sok kérdésemre választ találtam.

Bocsi mégegyszer.

Üdv. Unicumđđ
Naplózva
Cimbibácsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új hozzászólás #17173 Dátum: 2009.01.28 szerda, 21:03:19 »

Hello Fiúk!

Ma véletlenül megálltam egy STOP-táblánál, nem kellett volna. Ez lett belőle:

Szerintetek ki lehet cserélni a hátsó lámpát másik újabb fajtára, amelyik krómos?Beleillik?Tudjátok az árát?

A biztositótól érdemes pénzt elfogadni, vagy inkább egy szerviz javítsa, és rendezze a biztosítóval?(Rejtett hiba ebből nem lehet?).

 wave
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.29 csütörtök, 18:15:44 írta Cimbibácsi » Naplózva

Egykoron:MKIII 2002.X. 1,8 benzines,szívósor off. 150 ezer km.
Jelenleg:Peugeot 508 THP 1,6   156LE  2011. 180e Km.
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #17174 Dátum: 2009.01.28 szerda, 21:11:02 »

Hello Fiúk!

Ma véletlenül megálltam egy STOP-táblánál, nem kellett volna. Ez lett belőle:

Szerintetek ki lehet cserélni a hátsó lámpát másik újabb fajtára, amelyik krómos?Beleillik?Tudjátok az árát?

A biztositótól érdemes pénzt elfogadni, vagy inkább egy szerviz javítsa, és rendezze a biztosítóval?(Rejtett hiba ebből nem lehet?).

 wave
Nem szép szomoru1
Én szervizben csináltatnám ( hacsak nem értesz hozzá , vagy nincs egy tuti lakatosod aki nem vezet meg )
Lámpa cserélhető szerintem (http://www.fordalkatresz.com/?katid=32399798&termek_al_id=16572&katnev=2005.05.15-2007.03.19.)
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #17175 Dátum: 2009.01.28 szerda, 21:12:17 »

Hello Fiúk!

Ma véletlenül megálltam egy STOP-táblánál, nem kellett volna. Ez lett belőle:
***

Szerintetek ki lehet cserélni a hátsó lámpát másik újabb fajtára, amelyik krómos?Beleillik?Tudjátok az árát?

A biztositótól érdemes pénzt elfogadni, vagy inkább egy szerviz javítsa, és rendezze a biztosítóval?(Rejtett hiba ebből nem lehet?).

 wave

Semmiképp se mondd a biztosítónak, hogy akár pénzzel is beéred, mert akkor tuti, hogy vékony lesz a cerka. Vetesd fel, mondd, hogy még nem tudod hol lesz javíttatva, a kárlappal ballagj el egy szervizbe, kérj árajánlatot (biztosítósat is meg biztosító nélkülit is), pótszemlét, ugye akármi lehet a lökhárító alatt. És az árajánlat alapján már lehet beszélni a biztosítóval, megtudhatod, mennyit adnának gyorskárban stb, még jól is lehet járni.


*** Ne idézzünk képeket pls.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.28 szerda, 21:44:03 írta Angel » Naplózva
Cimbibácsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új hozzászólás #17176 Dátum: 2009.01.28 szerda, 21:30:34 »

Köszi mindkettőtöknek! Wink Hasznosak az infók, megfogadom. Wink

Az Allianznál aztmondták, hogy a károkozó autónak nincs biztosítása. Holnap meheteka bérautócéghez reklamálni, ha nem, akkor MABISZ lesz...

 wave
Naplózva

Egykoron:MKIII 2002.X. 1,8 benzines,szívósor off. 150 ezer km.
Jelenleg:Peugeot 508 THP 1,6   156LE  2011. 180e Km.
TB
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 149



« Új hozzászólás #17177 Dátum: 2009.01.28 szerda, 22:19:13 »

Sziasztok..

Tegnap visszakaptam műszaki vizsga után a kocsimat, azóta kinyomott kuplungnál sikító hangot hallok a kocsi alól. Nem hangos, de leengedett ablaknál azért hallani.. Létezik hogy 135e km után megadta magát a kinyomócsapágy? Vagy lehet hogy a rafkós szerelő kicserélte valami használt ***ra.. Undecided
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.28 szerda, 22:22:48 írta TB » Naplózva

2004 MKIII TDCi kombi
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #17178 Dátum: 2009.01.28 szerda, 22:25:15 »

Sziasztok..

Tegnap visszakaptam műszaki vizsga után a kocsimat, azóta kinyomott kuplungnál sikító hangot hallok a kocsi alól. Nem hangos, de leengedett ablaknál azért hallani.. Létezik hogy 135e km után megadta magát a kinyomócsapágy? Vagy lehet hogy a rafkós szerelő kicserélte valami használt ***ra.. Undecided

ha nem kuplungozta, akkor azért talán nem szedte le a váltót  szomoru1
Naplózva
TB
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 149



« Új hozzászólás #17179 Dátum: 2009.01.28 szerda, 22:29:04 »

ha nem kuplungozta, akkor azért talán nem szedte le a váltót  szomoru1

Igen.. Tudom hogy elég hosszadalmas dolog kiszedni, de 9től 2ig nála volt az autó.. Bizalmatlan vagyok..  2 éve van meg a mondeom, eddig gyakorlatilag hibátlan.. Fura hogy egyszercsak minden előjel nélkül elkezd nyikorogni..  Cry
Naplózva

2004 MKIII TDCi kombi
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #17180 Dátum: 2009.01.28 szerda, 22:31:16 »

Igen.. Tudom hogy elég hosszadalmas dolog kiszedni, de 9től 2ig nála volt az autó.. Bizalmatlan vagyok..  2 éve van meg a mondeom, eddig gyakorlatilag hibátlan.. Fura hogy egyszercsak minden előjel nélkül elkezd nyikorogni..  Cry

nekem most kuplungozták, de elvileg bölcsöleeresztős szétrobbantós egésznapos meló volt
Naplózva
TB
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 149



« Új hozzászólás #17181 Dátum: 2009.01.28 szerda, 22:38:53 »

nekem most kuplungozták, de elvileg bölcsöleeresztős szétrobbantós egésznapos meló volt

Ez nyikorgás megszüntethető? Vagy cserés?  Undecided
Naplózva

2004 MKIII TDCi kombi
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #17182 Dátum: 2009.01.28 szerda, 22:52:44 »

Ez nyikorgás megszüntethető? Vagy cserés?  Undecided
Nem vagyok uri geller Cheesy
Bármi nyikoroghat, de tudtommal a kinyomócsapágy az nem, mert ha kinyomod a kuplungot, akkor terhelés alá kerül, és akkor inkább nyekereg. A hangja szerintem a kuplungra ható erő függvényében változnia kellene, gázadásra szintén, már ha kinyomócsapágy. Én tuti nem cserélném ki, hátha elhallgat,  ha erősödik, akkor meg...
Naplózva
TB
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 149



« Új hozzászólás #17183 Dátum: 2009.01.28 szerda, 22:56:37 »

ájjájj...

Valaki találkozott már hasonló jelenséggel?  Huh?
Naplózva

2004 MKIII TDCi kombi
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #17184 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 08:28:22 »

Hello Fiúk!

Ma véletlenül megálltam egy STOP-táblánál, nem kellett volna. Ez lett belőle:
Szerintetek ki lehet cserélni a hátsó lámpát másik újabb fajtára, amelyik krómos?Beleillik?Tudjátok az árát?

A biztositótól érdemes pénzt elfogadni, vagy inkább egy szerviz javítsa, és rendezze a biztosítóval?(Rejtett hiba ebből nem lehet?).

 wave
A lámpa csereszabatos, én mindenképpen cserélném, sőt a lökhárítóból is az újabbat rakatnám fel.
Szerintem ne sz@rakodj, add le szervizbe, és boltold le velük, hogy facelift 2-re alakítsák a hátulját. Ügyesek azok, bele fog férni! Ha az első nem, a második szerviz biztosan rááll.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #17185 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 10:06:47 »

Sziasztok!
Ha indítás után kis sebességnél, vagy visszaejtett motorfordulatnál szélzajhoz hasonló hangot hallok, ami egy idő múlva elmúlik (bemelegszik?), akkor az szíjfeszítő csere rémképét vetíti előre?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #17186 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 11:01:18 »

Sziasztok!
Ha indítás után kis sebességnél, vagy visszaejtett motorfordulatnál szélzajhoz hasonló hangot hallok, ami egy idő múlva elmúlik (bemelegszik?), akkor az szíjfeszítő csere rémképét vetíti előre?

vagy huzd fel az ablakot  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #17187 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 13:14:43 »

vagy huzd fel az ablakot  vigyor3

Természetesen ezzel kezdtem, mert a gyerek le szokta húzogatni, de már letiltottam...
Az a gond, hogy néha alapjáraton is hallom, amikor áll az autó...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #17188 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 16:48:28 »

Sziasztok!
Ha indítás után kis sebességnél, vagy visszaejtett motorfordulatnál szélzajhoz hasonló hangot hallok, ami egy idő múlva elmúlik (bemelegszik?), akkor az szíjfeszítő csere rémképét vetíti előre?
Hát ennél egyszerűbb, és bonyolultabb lehet a megoldás.
Egyszerűbb,ha nem foglalkozol vele,a zajon kívül nem okoz problémát.(legalábbis egy éves intervallumban biztos)
Bonyolultabb,mert nemelég a feszítőt cserézni,hanem mindent célszerű egyszerre ledobni:feszítő,kéttömegű szíjtárcsa,szíj,támasztógörgők
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Cimbibácsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új hozzászólás #17189 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 20:14:10 »

A lámpa csereszabatos, én mindenképpen cserélném, sőt a lökhárítóból is az újabbat rakatnám fel.
Szerintem ne sz@rakodj, add le szervizbe, és boltold le velük, hogy facelift 2-re alakítsák a hátulját. Ügyesek azok, bele fog férni! Ha az első nem, a második szerviz biztosan rááll.

Köszi, a tanácsod az első helyen bejött. Wink Új hátsóm lesz. Wink  falbav
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.29 csütörtök, 20:31:10 írta Cimbibácsi » Naplózva

Egykoron:MKIII 2002.X. 1,8 benzines,szívósor off. 150 ezer km.
Jelenleg:Peugeot 508 THP 1,6   156LE  2011. 180e Km.
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #17190 Dátum: 2009.01.30 péntek, 07:57:55 »

Köszi, a tanácsod az első helyen bejött. Wink Új hátsóm lesz. Wink  falbav
eljen
A sértetlen lámpa cseréje is belefér vagy azt Te veszed?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
domino
Vendég
« Új hozzászólás #17191 Dátum: 2009.01.30 péntek, 15:20:50 »

Helló mindenki! SOS

Segítség kéne!
Az 1.8 110lovas mondeómhoz keresnék szívósort. Hol tudom én ezt viszonylag emberi áron beszerezni.
A szívósor belsejében lévő szelepek vagy mik zörörgnek. Ennek a belső alkatrészeit lehet külön cerélni?? Gondolom nem.
Bontott darabbal lehet kísérletezni?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #17192 Dátum: 2009.01.30 péntek, 15:23:30 »

Helló mindenki! SOS

Segítség kéne!
Az 1.8 110lovas mondeómhoz keresnék szívósort. Hol tudom én ezt viszonylag emberi áron beszerezni.
A szívósor belsejében lévő szelepek vagy mik zörörgnek. Ennek a belső alkatrészeit lehet külön cerélni?? Gondolom nem.
Bontott darabbal lehet kísérletezni?
Zacci kispárnája alatt lehet,hogy van egy......... eplus2 eplus2 perszecsakpoén
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Cimbibácsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új hozzászólás #17193 Dátum: 2009.01.30 péntek, 15:54:56 »

eljen
A sértetlen lámpa cseréje is belefér vagy azt Te veszed?

Az első szervizbe nem mentem be, mert arra azt írtad, hogy biztosan nem vállalja nyes így akkor a másodikkal kezdtem, bevállalta a jobb-hátsó lámpát is.

Egy komoly kérdés: A benzines motorom( 1.8-as 100 000km) kerreg, többen kérdezték, hogy Dieseled van? Ez lehet szívósor probléma? Kihez vigyem?

 wave
Naplózva

Egykoron:MKIII 2002.X. 1,8 benzines,szívósor off. 150 ezer km.
Jelenleg:Peugeot 508 THP 1,6   156LE  2011. 180e Km.
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #17194 Dátum: 2009.01.30 péntek, 16:02:31 »

Az első szervizbe nem mentem be, mert arra azt írtad, hogy biztosan nem vállalja nyes így akkor a másodikkal kezdtem, bevállalta a jobb-hátsó lámpát is.

Egy komoly kérdés: A benzines motorom( 1.8-as 100 000km) kerreg, többen kérdezték, hogy Dieseled van? Ez lehet szívósor probléma? Kihez vigyem?

 wave

hozzam  vigyor3 Ha posti vagy akkor keress meg puben...MEgmondom, hogy szivosor vagy szivosor bajod van  Wink vigyor3
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #17195 Dátum: 2009.01.30 péntek, 16:03:26 »

Zacci kispárnája alatt lehet,hogy van egy......... eplus2 eplus2 perszecsakpoén

oszt majd nem rohogsz, ha tenyleg van ott egy... nyes wave
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #17196 Dátum: 2009.01.30 péntek, 16:05:04 »

Helló mindenki! SOS

Segítség kéne!
Az 1.8 110lovas mondeómhoz keresnék szívósort. Hol tudom én ezt viszonylag emberi áron beszerezni.
A szívósor belsejében lévő szelepek vagy mik zörörgnek. Ennek a belső alkatrészeit lehet külön cerélni?? Gondolom nem.
Bontott darabbal lehet kísérletezni?

Mikori a gep ? 2003-4 korul volt egy valtas. Onnantol a szivosorban cserelhetoek lettek az orvenylapok. Ez elotti modelleknel csere. Bontottal nem erdemes kezdeni, mert szfh azis  wave Vagy csere, vagy ki kell belezni a szivosort. Utobbinak lehet ara a picit magasabb fogyi. Surgosen old meg a problemat, mert ha a szivosorod oldja meg, akkor annak nem fogsz orulni. Motor general vagy moci csere ! feel de diferensz  vigyor3 wave
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.30 péntek, 17:44:23 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #17197 Dátum: 2009.01.30 péntek, 16:07:06 »

oszt majd nem rohogsz, ha tenyleg van ott egy... nyes wave
taps taps Tudtam én! nyes Grin pias Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
domino
Vendég
« Új hozzászólás #17198 Dátum: 2009.01.30 péntek, 16:08:23 »

oszt majd nem rohogsz, ha tenyleg van ott egy... nyes wave

Akkor engem érdekelne egy kispárna alatti 2001-es a járgány.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #17199 Dátum: 2009.01.30 péntek, 16:10:25 »

Akkor engem érdekelne egy kispárna alatti 2001-es a járgány.

sajna nekem nincs szivosorom. Ami vot azt kihajitottam a kukaba  vigyor3 nagyauto topic... wave
Naplózva

blah blah blah
Oldalak: 1 ... 337 338 339 340 341 342 343 [344] 345 346 347 348 349 350 351 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.117 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.