Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.02 kedd, 08:16:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 350 351 352 353 354 355 356 [357] 358 359 360 361 362 363 364 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20613091 alkalommal)
0 Felhasználó és 97 vendég van a témában
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #17800 Dátum: 2009.05.03 vasárnap, 22:57:45 »

Hello

MkIII-as mondikban lévő kormánynál (konkrétan MKIII f1) volt már valakinek olyan problámája, hogy ferde a kormány? nem nagyon csak épp annyira, hogy az én "hülye" szememet zavarja! Volt futómű álltás rajta, mert tavaly mikor télire cserélték a kerekeket megnézték, mert újonnan vettem, s mivel zabálta a gumit beállította a szaki, de mondta, hogy lehet a kormány ferde lesz tőle. Na most ezen lehet állítani kormányilag, teszem azt levenni és arrébb csavarni picit, s ismét rögzíteni? Vagy ezt csak futómű állítással együtt szervízben?

Válaszokat előre is köszi
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #17801 Dátum: 2009.05.03 vasárnap, 23:22:35 »

Hello

MkIII-as mondikban lévő kormánynál (konkrétan MKIII f1) volt már valakinek olyan problámája, hogy ferde a kormány? nem nagyon csak épp annyira, hogy az én "hülye" szememet zavarja! Volt futómű álltás rajta, mert tavaly mikor télire cserélték a kerekeket megnézték, mert újonnan vettem, s mivel zabálta a gumit beállította a szaki, de mondta, hogy lehet a kormány ferde lesz tőle. Na most ezen lehet állítani kormányilag, teszem azt levenni és arrébb csavarni picit, s ismét rögzíteni? Vagy ezt csak futómű állítással együtt szervízben?

Válaszokat előre is köszi
Nekem is volt ferde a kormány és ette a gumit a futómű, de a futómű beállítása után megszűnt.
Ha nem lézeres futóműpadon volt, vidd el olyanra.
Szvsz ha nem tudják úgy beállítani a futóművet, hogy középen legyen a kormány ÉS jó legyen a futómű, akkor ott valami egyéb hiba van (törött volt, lóg valami).
Azt nem tudom, lehet-e "arrébb csavarozni" a kormánykereket, de ha van ESP a gépben, a kormányszög jeladó úgy is a szerinte megfelelő középállásba fogja visszatéríttetni a kormányművet a szervóval.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #17802 Dátum: 2009.05.04 hétfő, 08:10:48 »


Szombaton éjszaka beszereltünk egy pár LED-et az autóba. Mivel nekem nem volt kilincs világítás az autóban minden belső kilincs fölé raktunk egy-egy jégfehér LED-et, ami csak akkor kezd világítani ha a helyzetjelzőt felkapcsolom. Az ajtókárpitok aljába kilépő fénynek szintén minden ajtóba egyet-egyet. Végül a hátsó lábtér világítást oldottuk meg szintén LED-es technikával. Ezek a LED-ek nyitásra a többi alap fénnyel kezdenek működni. Nagyon jó és szép munkát végzett a srác akivel csináltuk. Behúztunk több méter kábelt pluszba így ha bárhová kell ezek után LED-et rakni már nem kell újabb és újabb kábelt behúzni. A gyári izzók is kilesznek cserélve fehér LED-re és még tervbe van véve, hogy pár helyre teszünk még be. Képet majd egyik este csinálok!
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #17803 Dátum: 2009.05.04 hétfő, 08:19:09 »

Szombaton éjszaka beszereltünk egy pár LED-et az autóba. Mivel nekem nem volt kilincs világítás az autóban minden belső kilincs fölé raktunk egy-egy jégfehér LED-et, ami csak akkor kezd világítani ha a helyzetjelzőt felkapcsolom. Az ajtókárpitok aljába kilépő fénynek szintén minden ajtóba egyet-egyet. Végül a hátsó lábtér világítást oldottuk meg szintén LED-es technikával. Ezek a LED-ek nyitásra a többi alap fénnyel kezdenek működni. Nagyon jó és szép munkát végzett a srác akivel csináltuk. Behúztunk több méter kábelt pluszba így ha bárhová kell ezek után LED-et rakni már nem kell újabb és újabb kábelt behúzni. A gyári izzók is kilesznek cserélve fehér LED-re és még tervbe van véve, hogy pár helyre teszünk még be. Képet majd egyik este csinálok!

gratula...

ez valami haver volt, vagy ez a szakmája a szerelőkollégának?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17804 Dátum: 2009.05.04 hétfő, 08:25:33 »

Szombaton éjszaka beszereltünk egy pár LED-et az autóba. Mivel nekem nem volt kilincs világítás az autóban minden belső kilincs fölé raktunk egy-egy jégfehér LED-et, ami csak akkor kezd világítani ha a helyzetjelzőt felkapcsolom. Az ajtókárpitok aljába kilépő fénynek szintén minden ajtóba egyet-egyet. Végül a hátsó lábtér világítást oldottuk meg szintén LED-es technikával. Ezek a LED-ek nyitásra a többi alap fénnyel kezdenek működni. Nagyon jó és szép munkát végzett a srác akivel csináltuk. Behúztunk több méter kábelt pluszba így ha bárhová kell ezek után LED-et rakni már nem kell újabb és újabb kábelt behúzni. A gyári izzók is kilesznek cserélve fehér LED-re és még tervbe van véve, hogy pár helyre teszünk még be. Képet majd egyik este csinálok!
Kilincsvilágítás gyárilag nem is volt.
A belső világítás ledesítésével vigyázz, ahol lassan halványítja a fényeket, ott a LED nem lesz jó, mert nem fog elaludni, és csinál még más vicces dolgot is.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #17805 Dátum: 2009.05.04 hétfő, 14:36:30 »

gratula...

ez valami haver volt, vagy ez a szakmája a szerelőkollégának?

Köszi!

Haver és amúgy autó elektronikával foglalkozik a srác. Szóval érti a dolgát smile !
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #17806 Dátum: 2009.05.04 hétfő, 14:38:29 »

Köszi!

Haver és amúgy autó elektronikával foglalkozik a srác. Szóval érti a dolgát smile !

akkor lehet menni hozzá egyedi igényekkel?

Ugyanis Én ilyen hangulatfényt szeretnék az autóba, aminek a gyári helye is megvan (leírásom is van) csak Én nem értek a LED-ekhez... szóval nem szeretnék forrasztgatni, meg nézni, hogy melyik a hoszabb -rövidebb láb stb...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #17807 Dátum: 2009.05.04 hétfő, 14:42:16 »

Kilincsvilágítás gyárilag nem is volt.
A belső világítás ledesítésével vigyázz, ahol lassan halványítja a fényeket, ott a LED nem lesz jó, mert nem fog elaludni, és csinál még más vicces dolgot is.

Nincs elhaványítás a LED-nél. Ha elhalványult a belső világítás teljesen akkor kialszik a LED. A kilincs világításnál 2 db sorba kötött ellenállás van beépítve. Az ajtó és a hátsó lábtér világításnál 3 db párhuzamosan kötött ellenállás van berakva. Így a fényerő is jobb illetve a LED védve van. A kábelezés teljesen új, tehát nem a meglévő kábelekre kötöttük rá hanem a újat húztunk be a műszerfal felől.  
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #17808 Dátum: 2009.05.04 hétfő, 14:44:27 »

akkor lehet menni hozzá egyedi igényekkel?

Ugyanis Én ilyen hangulatfényt szeretnék az autóba, aminek a gyári helye is megvan (leírásom is van) csak Én nem értek a LED-ekhez... szóval nem szeretnék forrasztgatni, meg nézni, hogy melyik a hoszabb -rövidebb láb stb...

Persze! PÜ-ben megadom a srác elérhetőségét. Keresd nyugodtan.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #17809 Dátum: 2009.05.04 hétfő, 14:46:03 »

Persze! PÜ-ben megadom a srác elérhetőségét. Keresd nyugodtan.

Budapesti?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #17810 Dátum: 2009.05.04 hétfő, 14:53:29 »

Budapesti?

Igen! XVIII. kerület.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #17811 Dátum: 2009.05.04 hétfő, 16:33:55 »

Hello

MkIII-as mondikban lévő kormánynál (konkrétan MKIII f1) volt már valakinek olyan problámája, hogy ferde a kormány? nem nagyon csak épp annyira, hogy az én "hülye" szememet zavarja! Volt futómű álltás rajta, mert tavaly mikor télire cserélték a kerekeket megnézték, mert újonnan vettem, s mivel zabálta a gumit beállította a szaki, de mondta, hogy lehet a kormány ferde lesz tőle. Na most ezen lehet állítani kormányilag, teszem azt levenni és arrébb csavarni picit, s ismét rögzíteni? Vagy ezt csak futómű állítással együtt szervízben?

Válaszokat előre is köszi

Kormányközepet rosszul állitották be....ha elis húz akkor a futóművet is...bár ha elhúz az nembiztos hogy összefügg a kormányközéppel...
Amig a bölcső nem ment el addig belehet állitani simán egy jó géppel és egy hozzáértő emberrel...
De ahogy Relhist is irja ez bizony szerelői probléma/tudatlanság/hanyagság......
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #17812 Dátum: 2009.05.04 hétfő, 17:11:11 »

Szombaton éjszaka beszereltünk egy pár LED-et az autóba. Mivel nekem nem volt kilincs világítás az autóban minden belső kilincs fölé raktunk egy-egy jégfehér LED-et, ami csak akkor kezd világítani ha a helyzetjelzőt felkapcsolom. Az ajtókárpitok aljába kilépő fénynek szintén minden ajtóba egyet-egyet. Végül a hátsó lábtér világítást oldottuk meg szintén LED-es technikával. Ezek a LED-ek nyitásra a többi alap fénnyel kezdenek működni. Nagyon jó és szép munkát végzett a srác akivel csináltuk. Behúztunk több méter kábelt pluszba így ha bárhová kell ezek után LED-et rakni már nem kell újabb és újabb kábelt behúzni. A gyári izzók is kilesznek cserélve fehér LED-re és még tervbe van véve, hogy pár helyre teszünk még be. Képet majd egyik este csinálok!

És akkor lehet műteni, vagy számlát írni az autóba?  eplus2
Én is próbáltam a fehér LED-et, de műtő, iroda hangulata lesz a hideg fehér fénytől az autónak.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
csabi88
Vendég
« Új hozzászólás #17813 Dátum: 2009.05.04 hétfő, 17:38:03 »

Motorcserével kapcsolatban, ha van kettő 2 literes benzines motor, az egyik automata váltóval, másik manuális, ki tudom cserélni az automata váltós mocit a manuál mellé?Huh?  Motorkódjuk utolsó betűje nem egyezik. köszönöm.
Naplózva
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #17814 Dátum: 2009.05.04 hétfő, 19:39:31 »

Kormányközepet rosszul állitották be....ha elis húz akkor a futóművet is...bár ha elhúz az nembiztos hogy összefügg a kormányközéppel...
Amig a bölcső nem ment el addig belehet állitani simán egy jó géppel és egy hozzáértő emberrel...
De ahogy Relhist is irja ez bizony szerelői probléma/tudatlanság/hanyagság......


Maga az autó egyenesen fut, csak mikor egyenesben van a futómű, akkor a kormány enyhén bal felé billen...ha a kormány felső része vízszintben van akkor meg jobbra tart az autó, de ha elengedem, akkor visszmegy a balra dőlő állapotába, az egyenesfutásba. szóval akkor szerintetek szakszervízben, mondjuk Vic-nél meg tudják csinálni. ez ilyen engem idegesítő dolog, barátnőm pl észre se vette  vigyor3
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #17815 Dátum: 2009.05.04 hétfő, 19:50:30 »

Maga az autó egyenesen fut, csak mikor egyenesben van a futómű, akkor a kormány enyhén bal felé billen...ha a kormány felső része vízszintben van akkor meg jobbra tart az autó, de ha elengedem, akkor visszmegy a balra dőlő állapotába, az egyenesfutásba. szóval akkor szerintetek szakszervízben, mondjuk Vic-nél meg tudják csinálni. ez ilyen engem idegesítő dolog, barátnőm pl észre se vette  vigyor3
Kormányközepet kell jól beállítani, az első futóműs megcsinázza.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #17816 Dátum: 2009.05.04 hétfő, 22:43:44 »

Maga az autó egyenesen fut, csak mikor egyenesben van a futómű, akkor a kormány enyhén bal felé billen...ha a kormány felső része vízszintben van akkor meg jobbra tart az autó, de ha elengedem, akkor visszmegy a balra dőlő állapotába, az egyenesfutásba. szóval akkor szerintetek szakszervízben, mondjuk Vic-nél meg tudják csinálni. ez ilyen engem idegesítő dolog, barátnőm pl észre se vette  vigyor3
Az enyémnél is ez volt. Gép egyenesen fut, kormány balra áll. Kormány középen van, kocsi jobbra megy. Közben ette a gumit.
Futómű vonalon nekem Ficsórékkal (Fehér út) jó tapasztalatom van. Beállították a kormányközepet és az elhúzást, azóta köszöni, jól van a futómű.
A petrányi szúrta ki a gumikopást a műszaki alatt (2007), de a beállításra azt mondták, inkább a Ficsór csinálja, ők is oda vinnék a lézeres pad miatt.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #17817 Dátum: 2009.05.05 kedd, 07:27:00 »

Az enyémnél is ez volt. Gép egyenesen fut, kormány balra áll. Kormány középen van, kocsi jobbra megy. Közben ette a gumit.
Futómű vonalon nekem Ficsórékkal (Fehér út) jó tapasztalatom van. Beállították a kormányközepet és az elhúzást, azóta köszöni, jól van a futómű.
A petrányi szúrta ki a gumikopást a műszaki alatt (2007), de a beállításra azt mondták, inkább a Ficsór csinálja, ők is oda vinnék a lézeres pad miatt.

Köszi szépen a segítséget...akkor irány a futóműves!
 wave integet2
Naplózva
gorzas
Vendég
« Új hozzászólás #17818 Dátum: 2009.05.05 kedd, 11:55:43 »

Sziasztok,
Tud valaki olyan szerviz-t ajanlani ahol foglalkoznak tempomat beszerelessel es az arak is a foldon jarnak?
Megcsinalnam otthon is, de nagyon nem ertek az elektromossaghoz. duhos2

Koszi elore is worship
Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #17819 Dátum: 2009.05.05 kedd, 12:10:20 »

Sziasztok,
Tud valaki olyan szerviz-t ajanlani ahol foglalkoznak tempomat beszerelessel es az arak is a foldon jarnak?
Megcsinalnam otthon is, de nagyon nem ertek az elektromossaghoz. duhos2

Koszi elore is worship

Vik az Auto-Fortnál nem jó? Ő elég sokat csinált már...
Naplózva
gorzas
Vendég
« Új hozzászólás #17820 Dátum: 2009.05.05 kedd, 13:17:19 »

Vik az Auto-Fortnál nem jó? Ő elég sokat csinált már...

Koszi az infot, beszelek vele.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #17821 Dátum: 2009.05.05 kedd, 15:16:20 »

Sziasztok,
Tud valaki olyan szerviz-t ajanlani ahol foglalkoznak tempomat beszerelessel es az arak is a foldon jarnak?
Megcsinalnam otthon is, de nagyon nem ertek az elektromossaghoz. duhos2

Koszi elore is worship
Nem is nagyon kell érteni. Kipattint-széthúz-kivág-összedug-összeszerel játék, ha van vezetékelésed gyárilag a pedálkapcsolókhoz és a kormányban. Ha nincs, az gáz.
Nekem összesen 1,5 óra alatt megvolt a beépítés kivágással, pedálkapcsoló installálással együtt. A szoftveres aktiválás kb 20 perc Viknél.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #17822 Dátum: 2009.05.05 kedd, 18:52:07 »

Nem is nagyon kell érteni. Kipattint-széthúz-kivág-összedug-összeszerel játék, ha van vezetékelésed gyárilag a pedálkapcsolókhoz és a kormányban. Ha nincs, az gáz.
Nekem összesen 1,5 óra alatt megvolt a beépítés kivágással, pedálkapcsoló installálással együtt. A szoftveres aktiválás kb 20 perc Viknél.

Ha már tempomat...csinált már valaki a gyári kapcsolóknak világítást, vagy lehet ilyet, mert sötétben elég rossz, hogy csak azokra a kitapintásos pöckökre meg a megszokásra lehet hagyatkozni!
Naplózva
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #17823 Dátum: 2009.05.05 kedd, 19:39:46 »

Nem is nagyon kell érteni. Kipattint-széthúz-kivág-összedug-összeszerel játék, ha van vezetékelésed gyárilag a pedálkapcsolókhoz és a kormányban. Ha nincs, az gáz.
Nekem összesen 1,5 óra alatt megvolt a beépítés kivágással, pedálkapcsoló installálással együtt. A szoftveres aktiválás kb 20 perc Viknél.
Jó magyarosan: mikor helpelsz tempomat ügyben nékem?
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #17824 Dátum: 2009.05.05 kedd, 21:32:41 »

Ha már tempomat...csinált már valaki a gyári kapcsolóknak világítást, vagy lehet ilyet, mert sötétben elég rossz, hogy csak azokra a kitapintásos pöckökre meg a megszokásra lehet hagyatkozni!
Volt fentről ledes világítási megoldás itt a fórumon. Jobb lenne az alulról, mert szerintem a kapcsolótestbe pár smd led beférne simán. Csak nincs hozzá feszkó a kormányban szerintem, hacsak a kürtöt meg nem buherálod valahogy.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #17825 Dátum: 2009.05.05 kedd, 21:33:16 »

Jó magyarosan: mikor helpelsz tempomat ügyben nékem?
ebay vonalon?
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #17826 Dátum: 2009.05.05 kedd, 23:34:12 »

Volt fentről ledes világítási megoldás itt a fórumon. Jobb lenne az alulról, mert szerintem a kapcsolótestbe pár smd led beférne simán. Csak nincs hozzá feszkó a kormányban szerintem, hacsak a kürtöt meg nem buherálod valahogy.

Aha,pedig én is arra gondoltam,hogy alulról. fentről nem nagyon akarnám. akkor marad a tapogatósdi...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #17827 Dátum: 2009.05.06 szerda, 12:51:23 »

Maga az autó egyenesen fut, csak mikor egyenesben van a futómű, akkor a kormány enyhén bal felé billen...ha a kormány felső része vízszintben van akkor meg jobbra tart az autó, de ha elengedem, akkor visszmegy a balra dőlő állapotába, az egyenesfutásba. szóval akkor szerintetek szakszervízben, mondjuk Vic-nél meg tudják csinálni. ez ilyen engem idegesítő dolog, barátnőm pl észre se vette  vigyor3
Biztos nem a kormányközéppel van gond,hanem a futóművel!
Nekem is ez volt!A jobb hátsó keresztlengőkar szilent esett szét!
Szóval futóműves,és megmióondja mit kell cserélni! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #17828 Dátum: 2009.05.06 szerda, 15:29:10 »

Aha,pedig én is arra gondoltam,hogy alulról. fentről nem nagyon akarnám. akkor marad a tapogatósdi...
Összesen 5 gombot kell nyomkodni, ezek közül is én az autópályázás elején az ON majd a SET+ gombot, majd ha utolérés miatt ki kell venni a programot, akkor végül a RES gombot szoktam használni. Szerintem ehhez felesleges LED-ekkel szórakozni. 5 gombot mindenki meg tud jegyezni.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #17829 Dátum: 2009.05.06 szerda, 21:33:31 »

Összesen 5 gombot kell nyomkodni, ezek közül is én az autópályázás elején az ON majd a SET+ gombot, majd ha utolérés miatt ki kell venni a programot, akkor végül a RES gombot szoktam használni. Szerintem ehhez felesleges LED-ekkel szórakozni. 5 gombot mindenki meg tud jegyezni.
de az 5 gombot is lehet egyszerűsíteni... 2 baloldalon KI-BE opcióval.. 3 jobboldalon mindenféle variálásokra...ha gáz van úgy is fék vagy kuplung akkor az egészet inaktiválja a rendszer.... egyszerű mint a raklap... a LED-esítés valóban látványos megoldás lenne, de nem hiszem, hogy megéri a bíbelődést... vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #17830 Dátum: 2009.05.07 csütörtök, 10:02:06 »

de az 5 gombot is lehet egyszerűsíteni... 2 baloldalon KI-BE opcióval.. 3 jobboldalon mindenféle variálásokra...ha gáz van úgy is fék vagy kuplung akkor az egészet inaktiválja a rendszer.... egyszerű mint a raklap... a LED-esítés valóban látványos megoldás lenne, de nem hiszem, hogy megéri a bíbelődést... vigyor3
Meg a LED nem csak azt az 5 gombot világítja meg, hanem a kormányt, meg az ülést, meg mindent. Persze még nem láttam ilyet, de így látatlanban azt mondanám, hogy engem zavarna.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
elefant
Vendég
« Új hozzászólás #17831 Dátum: 2009.05.07 csütörtök, 12:19:42 »

Sziasztok!

2002 évi MKIII tdci-m kuplungja lenyomáskor és felengedéskor is ciripelő hangot hallat. Esetleg tudtok segíteni, hogy mi okozhatja?

Előre is köszi.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #17832 Dátum: 2009.05.07 csütörtök, 13:17:22 »

Sziasztok!

2002 évi MKIII tdci-m kuplungja lenyomáskor és felengedéskor is ciripelő hangot hallat. Esetleg tudtok segíteni, hogy mi okozhatja?

Előre is köszi.

kinyomó-csapágy (ezzel együtt érdemes cserélni kuplungot+lendkerék)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #17833 Dátum: 2009.05.07 csütörtök, 13:44:59 »

Összesen 5 gombot kell nyomkodni, ezek közül is én az autópályázás elején az ON majd a SET+ gombot, majd ha utolérés miatt ki kell venni a programot, akkor végül a RES gombot szoktam használni. Szerintem ehhez felesleges LED-ekkel szórakozni. 5 gombot mindenki meg tud jegyezni.

Persze, nem a megjegyzéssel van a gond, hanem, hogy tényleg jobban nézne ki ha világítana, mint az mkIV-ben...amugy tényleg a res-gombot szoktam használni... vigyor3
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #17834 Dátum: 2009.05.07 csütörtök, 19:19:15 »

Sziasztok!

2002 évi MKIII tdci-m kuplungja lenyomáskor és felengedéskor is ciripelő hangot hallat. Esetleg tudtok segíteni, hogy mi okozhatja?

Előre is köszi.

az valóban kinyomócsapágy leszz, de egy baromság hogy kikell cserélni a kuplungot és a lendkereket is azzel együtt...előszőr is megkéne nézni milyen állapotban van mikor leszedik és aztán cserélni, addig fölös megvenni is....szerintem.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #17835 Dátum: 2009.05.07 csütörtök, 19:45:13 »

az valóban kinyomócsapágy leszz, de egy baromság hogy kikell cserélni a kuplungot és a lendkereket is azzel együtt...előszőr is megkéne nézni milyen állapotban van mikor leszedik és aztán cserélni, addig fölös megvenni is....szerintem.


Vegulis...max. 2x jar a botban es tovabb lesz az oto szetboritva...ugyis cserezni kell szal... wave Ha eddig meg nem vot...
Naplózva

blah blah blah
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #17836 Dátum: 2009.05.07 csütörtök, 19:48:43 »

Sziasztok!

2002 évi MKIII tdci-m kuplungja lenyomáskor és felengedéskor is ciripelő hangot hallat. Esetleg tudtok segíteni, hogy mi okozhatja?

Előre is köszi.
Hát nekem is ilyen évjaratú a kocsim mint a tied. Rossz hír kezd sporolni.
Kicsi az esély hogy csak a csapágyat kell cserélni. Az a baj hogy a csapágy cseréhez is le kell venni a váltót. Ha meg már lent van jobb kicserélni mint egy kicsit késöbb megint leszedni a váltót
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #17837 Dátum: 2009.05.07 csütörtök, 20:50:20 »

Természetesen mindenki azt csinál amit akar.....
én is nemsokára cserélem a kinyomót és majd megnézzük hogy kell e a többit, én igy fogok eljárni.. worship

Naplózva
elefant
Vendég
« Új hozzászólás #17838 Dátum: 2009.05.08 péntek, 04:36:34 »

Tudnátok egy megközelítő összeget, hogy a kinyomócsapágy cseréjénél az egyes verziók mennyibe fájhatnak nekem?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #17839 Dátum: 2009.05.08 péntek, 07:34:34 »

Tudnátok egy megközelítő összeget, hogy a kinyomócsapágy cseréjénél az egyes verziók mennyibe fájhatnak nekem?

mijaza egyes verzioju kinyomocsapagy ?  fejvakaras
Naplózva

blah blah blah
elefant
Vendég
« Új hozzászólás #17840 Dátum: 2009.05.08 péntek, 08:10:17 »

mijaza egyes verzioju kinyomocsapagy ?  fejvakaras
Az egyes verziók alatt az alábbiakat értem: 1. csak kinyomócsapágy csere, 2. a kinyomócsapággyal együtt az általatok javasolt egyéb alkatrészek cseréje.  rinya
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #17841 Dátum: 2009.05.08 péntek, 08:27:28 »

Az egyes verziók alatt az alábbiakat értem: 1. csak kinyomócsapágy csere, 2. a kinyomócsapággyal együtt az általatok javasolt egyéb alkatrészek cseréje.  rinya
Egyszerű. a munkadíj ugyanannyi, ha cserélik a többit, ha nem. A lendkerék kb. 100e, a kuplung 50, a kinyomó 50.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
elefant
Vendég
« Új hozzászólás #17842 Dátum: 2009.05.08 péntek, 08:43:54 »

Egyszerű. a munkadíj ugyanannyi, ha cserélik a többit, ha nem. A lendkerék kb. 100e, a kuplung 50, a kinyomó 50.
Köszi! wow1
Naplózva
Mondi_18
Vendég
« Új hozzászólás #17843 Dátum: 2009.05.08 péntek, 12:58:55 »

HY! tudja valaki hogyan tudom letesztelni az MKIII-ban a risztót? kiváncsi vagyok a hangjára!


Szia Peeti,

Neked sem sikerült még hangot kicsikarni a riasztóból? Nekem sem.
MK3-am van 2001.12. havi.
Próbáltam már mindent, de nem adott hangot.
Ha esetleg sikerül akkor dobj egy privit, ha nekem sikerülne akkor én is írok.


Köszi.


Üdv:
Roland
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #17844 Dátum: 2009.05.08 péntek, 14:00:19 »

HY! tudja valaki hogyan tudom letesztelni az MKIII-ban a risztót? kiváncsi vagyok a hangjára!
Beriasztod utána megrugdosod a kereket vagy megrázod a kasznit. Sok jóra neszámítsál. Nagyon ótvar. Én le is húztam a kürtjéről  a tápot, amúgy is másik rendszert használok riasztóra.
Naplózva
Zacsi
Vendég
« Új hozzászólás #17845 Dátum: 2009.05.08 péntek, 14:08:25 »

Ablaktörésre próbáltátok már? Nézzétek meg úgy!  wave vigyor3
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #17846 Dátum: 2009.05.08 péntek, 14:41:52 »

Szia Peeti,

Neked sem sikerült még hangot kicsikarni a riasztóból? Nekem sem.
MK3-am van 2001.12. havi.
Próbáltam már mindent, de nem adott hangot.
Ha esetleg sikerül akkor dobj egy privit, ha nekem sikerülne akkor én is írok.
Köszi.
Üdv:
Roland
Kettős zárással bezárod a kocsit, majd kulccsl kinyitod a motorháztetőd. Így elviekben kellene valamit dudálnia. Nem egy sziréna, de szól. Nekem így működik.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #17847 Dátum: 2009.05.08 péntek, 16:03:30 »

Kettős zárással bezárod a kocsit, majd kulccsl kinyitod a motorháztetőd. Így elviekben kellene valamit dudálnia. Nem egy sziréna, de szól. Nekem így működik.

Nekem is így működik, én is így néztem meg, hogy rendben van-e a riasztó.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Franky
Vendég
« Új hozzászólás #17848 Dátum: 2009.05.08 péntek, 16:33:06 »

Köszi! wow1
Nekem a komplett csere (lendkerék, kuplungszett, csapágy) megállt szereléssel együtt 170e-ből. Itt vedd meg a cuccokat, ha esedékes lesz, ennél hivatalos úton nem hiszem, hogy találsz olcsóbbat: www.max-car.hu
Naplózva
thevenin
Vendég
« Új hozzászólás #17849 Dátum: 2009.05.08 péntek, 17:28:23 »

Sziasztok,
a bal elso ajtom aljan el van pattanva az a valami. A kepen latszik, amugy nem tudom milyen anyag. Mosasnal, nagy esonel viz is folydogal be a kocsiba, osszefughet a ketto?
Ezt hogy lehet megcsinaltatni? ford szerviz vagy karosszeria lakatos?
Koszi elore is.
Jah meg egy kerdes, miert van ez? "csak" az ido vagy utalhat valami masra is ami ezt okozza?
Kosz megegyszer.

http://kepfeltolto.hu/i/?233777&t=img
Naplózva
Oldalak: 1 ... 350 351 352 353 354 355 356 [357] 358 359 360 361 362 363 364 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.