Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.02 kedd, 01:12:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 416 417 418 419 420 421 422 [423] 424 425 426 427 428 429 430 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20609893 alkalommal)
0 Felhasználó és 78 vendég van a témában
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #21100 Dátum: 2010.01.22 péntek, 22:22:07 »

Ez a rózsa fa mintás,valóban nem valami szép.Elég japános műanyag színű.
De a facelift előtti fekete fa minta viszont nekem nagyon tetszett.
Olyanom is volt és az se tetszett, főleg miután felhólyagosodott (újonnan vettem). de izlések és pofonok.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #21101 Dátum: 2010.01.22 péntek, 22:30:14 »

Na szóval...ugyen mától fogyimérős a kicsike és érdekelne pár dolog mert furcsálok valamit....
valahogy mintha totál kamu értékeket mutatna......
beinditottam a kocsit 294km volt a megtehető, beraktam rükibe 293km...hej mondom de torkos lettél...kiálltam a garázsból(kb 5m)..291km.....ez normális?
átlagfogyi elindult 99.9-ről szép lassan ment lefelé és előszőr 20L-nél megállt és ott mutogatott valamit mig közlekedtem,majd lenulláztam megint...utánna lement 10-11-re...de ezis tuti kamu mert ennyit nem zabál....
Van egy olyan adat ami valami kilómétert ir,az mi? megtett kilóméter? 0-ról indult.
nem volt még fogyi mérőm szal valaki mesélje el a rejtelmeit lécci....
holnap tolok bele párszáz kilómétert és tesztelgetném....
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #21102 Dátum: 2010.01.22 péntek, 22:53:23 »

Na szóval...ugyen mától fogyimérős a kicsike és érdekelne pár dolog mert furcsálok valamit....
valahogy mintha totál kamu értékeket mutatna......
beinditottam a kocsit 294km volt a megtehető, beraktam rükibe 293km...hej mondom de torkos lettél...kiálltam a garázsból(kb 5m)..291km.....ez normális?
átlagfogyi elindult 99.9-ről szép lassan ment lefelé és előszőr 20L-nél megállt és ott mutogatott valamit mig közlekedtem,majd lenulláztam megint...utánna lement 10-11-re...de ezis tuti kamu mert ennyit nem zabál....
Van egy olyan adat ami valami kilómétert ir,az mi? megtett kilóméter? 0-ról indult.
nem volt még fogyi mérőm szal valaki mesélje el a rejtelmeit lécci....
holnap tolok bele párszáz kilómétert és tesztelgetném....
Persze hogy normális, 99.9 a végtelen nála, az van a nulla kmhez. Menj vele 20-30km-t akkor szerintem már "jó" lesz. Sokak szerint lefelé csal a műszer jó fél litert.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #21103 Dátum: 2010.01.23 szombat, 00:08:02 »

Na szóval...ugyen mától fogyimérős a kicsike és érdekelne pár dolog mert furcsálok valamit....
valahogy mintha totál kamu értékeket mutatna......
beinditottam a kocsit 294km volt a megtehető, beraktam rükibe 293km...hej mondom de torkos lettél...kiálltam a garázsból(kb 5m)..291km.....ez normális?
átlagfogyi elindult 99.9-ről szép lassan ment lefelé és előszőr 20L-nél megállt és ott mutogatott valamit mig közlekedtem,majd lenulláztam megint...utánna lement 10-11-re...de ezis tuti kamu mert ennyit nem zabál....
Van egy olyan adat ami valami kilométert ir,az mi? megtett kilóméter? 0-ról indult.
nem volt még fogyi mérőm szal valaki mesélje el a rejtelmeit lécci....
holnap tolok bele pár száz kilométert és tesztelgetném....
megtett km
megtehető km
átlag fogyi
ha álló helyzetben 0-od a fogyit akkor 99ről indul,de ha menet közben akkor a pillanatnyi fogyit is mutatja.
Nagy parasztvakítás hétvégi autósoknak. hehe
Azon kívül hogy nyomkodtam az infó gombot,igazából sok hasznát nem vettem.
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #21104 Dátum: 2010.01.23 szombat, 08:25:22 »

Na szóval...ugyen mától fogyimérős a kicsike és érdekelne pár dolog mert furcsálok valamit....
valahogy mintha totál kamu értékeket mutatna......
...

A fedcomp az alábbi értékeket mutatja: még megtehető km, átlagfogyasztás, átlagsebesség, külső hőmérséklet. Az álagszámításos algoritmus nem teljesen ismert, viszont a még megtehető km-t ez alapján számolja ki és szerintem kötött periódusonként korrigálja. Vagyis egy reset, amitől 99.9-ről indul az átlegfogyi, ha a korrekciós periódus közelében történik, akkor belerondíthat a megtehető km számba. Aztán majd szépen visszaáll. Ki kell tapasztalni, hogy a te autódon mit mutat éppen, hogyan frissíti a számokat. Időként tényleg mintha meghülyülne, nekem is volt olyan, hogy leállítottam mondjuk még megtehető 300 km-rel, aztán mikor beindítottam, akkor 350-et mutatott, majd a következő 2 km-en szépen visszafogyasztotta 300-ra. Ez van.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #21105 Dátum: 2010.01.23 szombat, 08:43:18 »

köszi skacok...ma kifogom ismerni akkor megpörgetem kicsit...
Naplózva
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #21106 Dátum: 2010.01.23 szombat, 10:08:13 »

1 én úgy vettem észre, ha leállítom meleg motorral majd újra indulok, akkor mindig többet ad megtehető utnak, de azt gyorsan el is fogyasztja.
2 bp-ről lejöttem db-be pályán tempomat végig 120, vagyis Gyöngyösig inkább lábbal nyomkodtam mert az emelkedőt nem szereti a temponat, és így is nött az átlagfogyim, pedig megvoltam rólla győzödve ,hogy csökkennie kell. lehet leragasztom azt a kijelzőt mert mindig csak felidegesít
Naplózva
zsolt_z
Vendég
« Új hozzászólás #21107 Dátum: 2010.01.23 szombat, 11:30:31 »

Sziasztok. Lenne kerdesem megpedig lehet e 2001 es mondiba fogyasztasmerot tenni? Es ha igen mennibe kerulne.
Koszi szepen.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #21108 Dátum: 2010.01.23 szombat, 11:58:52 »

Na szóval...ugyen mától fogyimérős a kicsike és érdekelne pár dolog mert furcsálok valamit....
valahogy mintha totál kamu értékeket mutatna......
beinditottam a kocsit 294km volt a megtehető, beraktam rükibe 293km...hej mondom de torkos lettél...kiálltam a garázsból(kb 5m)..291km.....ez normális?
átlagfogyi elindult 99.9-ről szép lassan ment lefelé és előszőr 20L-nél megállt és ott mutogatott valamit mig közlekedtem,majd lenulláztam megint...utánna lement 10-11-re...de ezis tuti kamu mert ennyit nem zabál....
Van egy olyan adat ami valami kilómétert ir,az mi? megtett kilóméter? 0-ról indult.
nem volt még fogyi mérőm szal valaki mesélje el a rejtelmeit lécci....
holnap tolok bele párszáz kilómétert és tesztelgetném....
Te az átlagfogyasztásmérő opciót nézed. Ha nullázod akkor 99,9-ről azaz neki végtelenről indít lefele kb. 10km-en belül rááll a tényleges átlagra. Ez az opcióra egy tankra vetítve 1-5 deci közötti eltérést szokott hozni. Ha chippelve van a gép akkor ez nagyobb szokott lenni általában a chippelés arányában.
Igazából amit te szeretnél látni az úgy hívják hogy pillanatnyi fogyasztásmérés. Ezt az opciót magyarországra nem szokták aktiválni pedig többnyire benne van  a 2004 utáni gépekben. Ha sikerült olyan verziójú fedcompot szerezned akkor tudnia kell így aktiváltasd ezt az opciót is. A baj az hogy szervizek zöme azt se tudja mi ez. Úgy kell csinálni mintha egy új műszerfalat kapna a gép és újra kell aktiválni közben ezt az opciót is be kell kapcsolni az IDS-el.
A pillanatnyi fogyasztásmérés 2,5 liter alatt nem mutatja a fogyasztást én arra gyanakodok hogy az eltérés az átlagfogyasztásnál is ebből lehet hogy amikor valaki motorfékkel megy akkor ezt a szakaszt nem számolja az átlagfogyi mérő. De ezt csak én gondolom így találni még semmit nem találtam róla.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #21109 Dátum: 2010.01.23 szombat, 16:41:10 »

Sziasztok. Lenne kerdesem megpedig lehet e 2001 es mondiba fogyasztasmerot tenni? Es ha igen mennibe kerulne.
Koszi szepen.
Műszercsoportcsere,stb.Bunyek most építette át,kérdezd őt! Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #21110 Dátum: 2010.01.23 szombat, 16:54:07 »

Te az átlagfogyasztásmérő opciót nézed. Ha nullázod akkor 99,9-ről azaz neki végtelenről indít lefele kb. 10km-en belül rááll a tényleges átlagra. Ez az opcióra egy tankra vetítve 1-5 deci közötti eltérést szokott hozni. Ha chippelve van a gép akkor ez nagyobb szokott lenni általában a chippelés arányában.
Igazából amit te szeretnél látni az úgy hívják hogy pillanatnyi fogyasztásmérés. Ezt az opciót magyarországra nem szokták aktiválni pedig többnyire benne van  a 2004 utáni gépekben. Ha sikerült olyan verziójú fedcompot szerezned akkor tudnia kell így aktiváltasd ezt az opciót is. A baj az hogy szervizek zöme azt se tudja mi ez. Úgy kell csinálni mintha egy új műszerfalat kapna a gép és újra kell aktiválni közben ezt az opciót is be kell kapcsolni az IDS-el.
A pillanatnyi fogyasztásmérés 2,5 liter alatt nem mutatja a fogyasztást én arra gyanakodok hogy az eltérés az átlagfogyasztásnál is ebből lehet hogy amikor valaki motorfékkel megy akkor ezt a szakaszt nem számolja az átlagfogyi mérő. De ezt csak én gondolom így találni még semmit nem találtam róla.

aha, akkor rálessz dugva gyárira nemsokára...tempomat miatt is,akkor majd megnézek mindent....
de sajna a zár most sem jó rinya szétkell kapnom megnézni....
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #21111 Dátum: 2010.01.23 szombat, 16:55:04 »

Sziasztok. Lenne kerdesem megpedig lehet e 2001 es mondiba fogyasztasmerot tenni? Es ha igen mennibe kerulne.
Koszi szepen.

olyan műszeregység kell ami tudja ezeket a funkciókat,többi max programozás csak....
Naplózva
DonJoker
Vendég
« Új hozzászólás #21112 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 10:23:42 »

Sziasztok!
Ismét találtam egy szépséget!
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_ghia_executive-3559315
Ugye jól látom, az 5. képen a nem ESP kapcsoló van?  Szóval nem jó a leírás... szomoru1
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #21113 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 10:55:45 »

Sziasztok!
Ismét találtam egy szépséget!
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_ghia_executive-3559315
Ugye jól látom, az 5. képen a nem ESP kapcsoló van?  Szóval nem jó a leírás... szomoru1
Nins ESP, és az executive-hez bőr belső járna...vagy nem? Huh?
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1435



« Új hozzászólás #21114 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 11:23:24 »

Ennél legalább a futott km rendben van (illetve reális) , és a belseje is szépnek tűnik...Pécsett van, és Dunaújvárosban volt műszakizva.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_130le_magyar-3544230

Találtam még pár érdekes ellentmondást, más autóknál.
Ki tudja megmondani, hogy pontosan mióta változott a féklámpa?
Találtam olyan autót, ami 2005/09-es kiadású, és még a régi telipiros hátsó lámpája van....lehet ez?
Viszont van korábbi, 2005/03-as évjáratú, aminek már dupla fehér csík van a hátsó lámpákban, és van a hátsó lökös alatt piros macskaszem is....
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.24 vasárnap, 11:52:16 írta ezsolt » Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #21115 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 11:55:10 »

Ennél legalább a futott km rendben van (illetve reális) , és a belseje is szépnek tűnik...Pécsett van, és Dunaújvárosban volt műszakizva.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_130le_magyar-3544230

Találtam még pár érdekes ellentmondást, más autóknál.
Ki tudja megmondani, hogy pontosan mióta változott a féklámpa?
Találtam olyan autót, ami 2005/09-es kiadású, és még a régi telipiros hátsó lámpája van....lehet ez?
Viszont van korábbi, 2005/03-as évjáratú, aminek már dupla fehér csík van a hátsó lámpákban, és van a hátsó lökös alatt piros macskaszem is....
Az a facelift 2, 2005 közepétől, de van akik kicserélik és azért fc2 az a lámpa. De azt is el tudom képzelni, hogy német a kocsi és ott elöbb jelent meg.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1435



« Új hozzászólás #21116 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 13:22:28 »

Oké, értem. A trapéz alakú ködlámpa megjelenése a facelift 1-et jelenti?
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #21117 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 15:43:17 »

Oké, értem. A trapéz alakú ködlámpa megjelenése a facelift 1-et jelenti?
Igen, régebben valaki már összefoglalta mi a különbség a faceliftek és az eredeti közt, azt hiszem ez a két dolog amiről fel lehet ismerni. De emlékeim szerint a hütőrász is változott, egyes kivitelekben díszléc lett meg ilyesmi. talán valaki fel tudja idézni, hogy is volt pontosan.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
zsolt_z
Vendég
« Új hozzászólás #21118 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 18:01:20 »

olyan műszeregység kell ami tudja ezeket a funkciókat,többi max programozás csak....
Köszi. Azt a kis számlálót kell cserélni ami a turaméter alatt van? meg még pár kütyüt? A megtett km nem fog lenullázódni? Meg kell egy másik Irányjelző kapcsoló is ha jól tudom. Utánaérdeklődök a bontókba mennyibe is kerülnek ezek a dolgok.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.24 vasárnap, 18:17:06 írta zsolt_z » Naplózva
GR
Vendég
« Új hozzászólás #21119 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 18:10:40 »

Köszi. Utánaérdeklődök a bontókba mennyibe is kerülne az iesmi.
A vaterán láttam ilyet 22e ft-ért
Naplózva
zsolt_z
Vendég
« Új hozzászólás #21120 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 18:24:00 »

Na szóval...ugyen mától fogyimérős a kicsike és érdekelne pár dolog mert furcsálok valamit....
valahogy mintha totál kamu értékeket mutatna......
beinditottam a kocsit 294km volt a megtehető, beraktam rükibe 293km...hej mondom de torkos lettél...kiálltam a garázsból(kb 5m)..291km.....ez normális?
átlagfogyi elindult 99.9-ről szép lassan ment lefelé és előszőr 20L-nél megállt és ott mutogatott valamit mig közlekedtem,majd lenulláztam megint...utánna lement 10-11-re...de ezis tuti kamu mert ennyit nem zabál....
Van egy olyan adat ami valami kilómétert ir,az mi? megtett kilóméter? 0-ról indult.
nem volt még fogyi mérőm szal valaki mesélje el a rejtelmeit lécci....
holnap tolok bele párszáz kilómétert és tesztelgetném....
Szia Engem az érdekelne hogy mennyibe kerülne, hogy nekem is legyen ienem. 2001 es kombi mondi 90LE TDDI.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #21121 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 18:55:03 »

lényegében elég egy olyan műszeregység ami tutira irja a fogyit(ghia,titánium,stb felszereltség)
kell még egy infogombos kar és ennyi...
GEM nem kell mint kiderült,max felkell progizni hozzá....

Műszeregységen az a kilóméter fog megjelenni ami lessz az ujba(nem nullázódik le semelyik)...ezt belehet állitatni utánna bármikor vagy gyári műszerrel,de az csak előre tud állitani,visszafelé nem.... vagy egy mágussal aki oda tekeri az órát ahova akarod.... eplus2
nekem ez igy nézett ki: kijelző 15.000ft,infokar 1500ft...szerelést én csináltam "megfizethetetlen"... eplus2

Ha plussz opciókat akar valaki a kocsiba,mint pl komfort index,biztonságiöv riasztás,tükörbehajtás,stb akkor kell venni egy fullos GEM-et és kicserélni...
Kulcsot hozzákell tanitani(kb 2perc) és örülünk....
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21122 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 19:06:27 »

....
Ha plussz opciókat akar valaki a kocsiba,mint pl komfort index,biztonságiöv riasztás,tükörbehajtás,stb akkor kell venni egy fullos GEM-et és kicserélni...
Kulcsot hozzákell tanitani(kb 2perc) és örülünk....
vigyor3
A kényelmi opciót Sakos megcsinálja neked....(sőt még az ablaktörlés-mosást is őát tudja kalibrálni)
A behajtós tükörhöz elég sok mindent kell cserélni.... szomoru1
 wave
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.24 vasárnap, 19:09:31 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #21123 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 19:13:22 »

vigyor3
A kényelmi opciót Sakos megcsinálja neked....(sőt még az ablaktörlés-mosást is őát tudja kalibrálni)
A behajtós tükörhöz elég sok mindent kell cserélni.... szomoru1
 wave

nekem nemkell hogy megcsinálja mert már aktiválva van.... wave
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #21124 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 19:17:14 »

lényegében elég egy olyan műszeregység ami tutira irja a fogyit(ghia,titánium,stb felszereltség)
kell még egy infogombos kar és ennyi...
GEM nem kell mint kiderült,max felkell progizni hozzá....

Műszeregységen az a kilóméter fog megjelenni ami lessz az ujba(nem nullázódik le semelyik)...ezt belehet állitatni utánna bármikor vagy gyári műszerrel,de az csak előre tud állitani,visszafelé nem.... vagy egy mágussal aki oda tekeri az órát ahova akarod.... eplus2
nekem ez igy nézett ki: kijelző 15.000ft,infokar 1500ft...szerelést én csináltam "megfizethetetlen"... eplus2

Ha plussz opciókat akar valaki a kocsiba,mint pl komfort index,biztonságiöv riasztás,tükörbehajtás,stb akkor kell venni egy fullos GEM-et és kicserélni...
Kulcsot hozzákell tanitani(kb 2perc) és örülünk....
Szia! Még egyszer hogy is van ez a komfort index dolog? Csak aktiválni kell vagy kell hozzá még valami? Én szeretnék az enyémbe de a szervízesek nem csináltak még ilyet itt Szegeden. Biztos csak én akarok kényelmesen autózni Smiley Esetleg ha csak aktiválni kell ki tudja megcsinálni?
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
zsolt_z
Vendég
« Új hozzászólás #21125 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 19:34:50 »

lényegében elég egy olyan műszeregység ami tutira irja a fogyit(ghia,titánium,stb felszereltség)
kell még egy infogombos kar és ennyi...
GEM nem kell mint kiderült,max felkell progizni hozzá....

Műszeregységen az a kilóméter fog megjelenni ami lessz az ujba(nem nullázódik le semelyik)...ezt belehet állitatni utánna bármikor vagy gyári műszerrel,de az csak előre tud állitani,visszafelé nem.... vagy egy mágussal aki oda tekeri az órát ahova akarod.... eplus2
nekem ez igy nézett ki: kijelző 15.000ft,infokar 1500ft...szerelést én csináltam "megfizethetetlen"... eplus2

Ha plussz opciókat akar valaki a kocsiba,mint pl komfort index,biztonságiöv riasztás,tükörbehajtás,stb akkor kell venni egy fullos GEM-et és kicserélni...
Kulcsot hozzákell tanitani(kb 2perc) és örülünk....

Köszi: teljes turaora kilometerora  stb. ,egy teljes műszerfal. ez alatt érted a kijelzőt? Gondolom az aktiválás nem olcsó.
Naplózva
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #21126 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 19:37:01 »

Köszi: teljes turaora kilometerora  stb. ,egy teljes műszerfal. ez alatt érted a kijelzőt? Gondolom az aktiválás nem olcsó.

Hogy derül ki, hogy egy műszeregység tudja-e?
Van, hogy tudja, de mondjuk nincs info kar és tiltva van. Csak fel kéne progizni?
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
zsolt_z
Vendég
« Új hozzászólás #21127 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 19:46:03 »

Hogy derül ki, hogy egy műszeregység tudja-e?
Van, hogy tudja, de mondjuk nincs info kar és tiltva van. Csak fel kéne progizni?

Ez jo kérdés, lehet hogy tud mindent csak e szériába nem az a program fut. Erre még nem, is gondoltam.

Kérdezzük Bunyektol szerinte tudja e?
Naplózva
sam47
Vendég
« Új hozzászólás #21128 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 20:08:27 »

Szia! Még egyszer hogy is van ez a komfort index dolog? Csak aktiválni kell vagy kell hozzá még valami? Én szeretnék az enyémbe de a szervízesek nem csináltak még ilyet itt Szegeden. Biztos csak én akarok kényelmesen autózni Smiley Esetleg ha csak aktiválni kell ki tudja megcsinálni?
Sakost keresd, Ő csinálja. Postán is elküldi korrekt leírással. Annak alapján Te is meg tudod csinálni. Nem kell semmit programozni. Nekem kb. két éve Ő tette be, nagyon jó, rá lehet szokni!  wave
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #21129 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 20:20:16 »

na akkor mégegyszer...
műszeregység olyan kell ami tudja,ha nem irja ki akkor nem tudja.....felprogizni nem lehet őket mert az enyémet megcsináltuk és nem irta utánna se, ezért vettem bele bontottat ami tudta és most irja...GEM modult nem kell cserélni......egy infokar kell még és kész....
komfort indexet GEM modul csinálja, én vettem egy fullost és azt raktam bele ezért csinálja nekem....én 5-ezerért vettem a GEM modult ami szerintem nem drága és kaptam igy pluszba  komfortindexet és a többi extra dolgot is....
lehet elektronikát is venni azis jó lehet...nem mondtam hogy nem.....
Naplózva
zsolt_z
Vendég
« Új hozzászólás #21130 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 20:43:33 »

na akkor mégegyszer...
műszeregység olyan kell ami tudja,ha nem irja ki akkor nem tudja.....felprogizni nem lehet őket mert az enyémet megcsináltuk és nem irta utánna se, ezért vettem bele bontottat ami tudta és most irja...GEM modult nem kell cserélni......egy infokar kell még és kész....
komfort indexet GEM modul csinálja, én vettem egy fullost és azt raktam bele ezért csinálja nekem....én 5-ezerért vettem a GEM modult ami szerintem nem drága és kaptam igy pluszba  komfortindexet és a többi extra dolgot is....
lehet elektronikát is venni azis jó lehet...nem mondtam hogy nem.....

Köszi még egyszer. Ez a 2 dolog kell akkor. és a kábelezéssel hogy áll a mondi? A programozást csak szervízbe tudják? én nem tudom?
Naplózva
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #21131 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 21:19:06 »

na akkor mégegyszer...
műszeregység olyan kell ami tudja,ha nem irja ki akkor nem tudja.....felprogizni nem lehet őket mert az enyémet megcsináltuk és nem irta utánna se, ezért vettem bele bontottat ami tudta és most irja...GEM modult nem kell cserélni......egy infokar kell még és kész....
komfort indexet GEM modul csinálja, én vettem egy fullost és azt raktam bele ezért csinálja nekem....én 5-ezerért vettem a GEM modult ami szerintem nem drága és kaptam igy pluszba  komfortindexet és a többi extra dolgot is....
lehet elektronikát is venni azis jó lehet...nem mondtam hogy nem.....

Bocs, de mi nem írja ki?
Mit ír ki az ami tudja?
És mikor?
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #21132 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 22:52:15 »

Köszi még egyszer. Ez a 2 dolog kell akkor. és a kábelezéssel hogy áll a mondi? A programozást csak szervízbe tudják? én nem tudom?

gyárival lehet kalibrálni csak igen...de sok szervizbe pancserok és aztse tudják mit hogy kell.....
Naplózva
dzsozy
Vendég
« Új hozzászólás #21133 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 00:49:10 »

Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni? 2001-es 90le TDDI mondi. A vízhőfokmutató,motorfékkel gurulva teljesen visszamegy alapra főleg autópályán közlekedve. Ha nyomom neki fölmegy középre de ha elveszem a gázt már megy is vissza a mutató. 50-60 km/h-val közlekedve meg sem mozdul,max egy picit. Ez a hiba főleg hidegben jelentkezik,nyáron tuti volt.Termsztátot cseréltem,gyári motorcraftos-t hozattam,probléma ugyanaz. NEM TUDOK RÁJÖNNI MI A BAJ!!! falbav Előre is köszi: Dzsozy
Naplózva
sam47
Vendég
« Új hozzászólás #21134 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 00:57:17 »

Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni? 2001-es 90le TDDI mondi. A vízhőfokmutató,motorfékkel gurulva teljesen visszamegy alapra főleg autópályán közlekedve. Ha nyomom neki fölmegy középre de ha elveszem a gázt már megy is vissza a mutató. 50-60 km/h-val közlekedve meg sem mozdul,max egy picit. Ez a hiba főleg hidegben jelentkezik,nyáron tuti volt.Termsztátot cseréltem,gyári motorcraftos-t hozattam,probléma ugyanaz. NEM TUDOK RÁJÖNNI MI A BAJ!!! falbav Előre is köszi: Dzsozy
Mind a kettőt kicserélted?
Naplózva
dzsozy
Vendég
« Új hozzászólás #21135 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 01:03:38 »

KETTŐT?Huh?? wow1 Én csak egyről tudtam eddig. Ha szemből nézed a motor jobb oldalán cseréltem fölül. A másikat merre keressem??? Most olvasgattam az elöző hozzászólásokat és ott is hsnló probléma ált fönn. Van a főköri és az olajköri. A hegefej jobb odalán jön ki egy 5cm hossú alu cső ott van az egyik termo. a másikat nem tom hol van! rinya
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.25 hétfő, 01:23:08 írta dzsozy » Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #21136 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 07:01:59 »

KETTŐT?Huh?? wow1 Én csak egyről tudtam eddig. Ha szemből nézed a motor jobb oldalán cseréltem fölül. A másikat merre keressem??? Most olvasgattam az elöző hozzászólásokat és ott is hsnló probléma ált fönn. Van a főköri és az olajköri. A hegefej jobb odalán jön ki egy 5cm hossú alu cső ott van az egyik termo. a másikat nem tom hol van! rinya

Ezt olvasd el!
http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/szerviz/termosztat_csere_mk3_dizel.pdf
Naplózva
dzsozy
Vendég
« Új hozzászólás #21137 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 07:42:39 »

OKÉ! ÉRTEM MÁR nyes Nagyon szépen köszi a segítsséget mindenkinek! Tudtam én,hogy profikhoz kell fordulni! worship mégegyszer thx.
Naplózva
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #21138 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 09:05:41 »

na akkor mégegyszer...
műszeregység olyan kell ami tudja,ha nem irja ki akkor nem tudja.....felprogizni nem lehet őket mert az enyémet megcsináltuk és nem irta utánna se, ezért vettem bele bontottat ami tudta és most irja...GEM modult nem kell cserélni......egy infokar kell még és kész....
komfort indexet GEM modul csinálja, én vettem egy fullost és azt raktam bele ezért csinálja nekem....én 5-ezerért vettem a GEM modult ami szerintem nem drága és kaptam igy pluszba  komfortindexet és a többi extra dolgot is....
lehet elektronikát is venni azis jó lehet...nem mondtam hogy nem.....


Tehát a műszeregységről?

Ha csinálsz műszertesztet és ott mutat mindent a kijelző ( tempomat, fogyimérőt....) az még nem azt jeleni, hogy fel lehet programozni!

Jól értem? Mindenképpen egy olyan műszeregység kell bele, ami olyan kocsiból van ami ezeket tudja ( titanium, ghia...)?
Illetve az infókaros  irányjelző kell még.

A kábelezés megvan vagy ellenőrizni kell?

Ez egy fontos dolog sok mindenkinek van " fapadosa " és az akarja felspécizni, mert akinek nincs ilyen az nagyon akarja, akinek van az feleslegesnek nem pontosnak...tartja ezeket!

Köszönöm
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #21139 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 09:08:11 »


Tehát a műszeregységről?

Ha csinálsz műszertesztet és ott mutat mindent a kijelző ( tempomat, fogyimérőt....) az még nem azt jeleni, hogy fel lehet programozni!

Jól értem? Mindenképpen egy olyan műszeregység kell bele, ami olyan kocsiból van ami ezeket tudja ( titanium, ghia...)?
Illetve az infókaros  irányjelző kell még.

A kábelezés megvan vagy ellenőrizni kell?

Ez egy fontos dolog sok mindenkinek van " fapadosa " és az akarja felspécizni, mert akinek nincs ilyen az nagyon akarja, akinek van az feleslegesnek nem pontosnak...tartja ezeket!

Köszönöm

De miből derül ki egy műszeregységről hogy tudja-e?
Ha már nem kideríthető, hogy milyen autóból van. ( titanium, ghia...)
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #21140 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 09:34:58 »

De miből derül ki egy műszeregységről hogy tudja-e?
Ha már nem kideríthető, hogy milyen autóból van. ( titanium, ghia...)
Elméletileg a facelifteseknek már tudniuk kellene, de ez nem általános, szerintem ott inkább attól függött hogy bele lett-e rendelve. Ami totál biztos, hogy az összes facelift2 tudja.
Naplózva
Wah
Vendég
« Új hozzászólás #21141 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 12:41:58 »

Sziasztok,
2003-as, már faceliftes ambiente felszereltségű mondeon mekkora első ablaktörlő lapátok voltak eredetileg?
500mm-est és 530mm-est is ír hozzá az unix. Ha jól sejtem nem egyforma a két első...
köszi előre is!
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #21142 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 12:42:31 »

Sziasztok,
2003-as, már faceliftes ambiente felszereltségű mondeon mekkora első ablaktörlő lapátok voltak eredetileg?
500mm-est és 530mm-est is ír hozzá az unix. Ha jól sejtem nem egyforma a két első...
köszi előre is!

Nézd meg a kezelési útmutatóban.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Wah
Vendég
« Új hozzászólás #21143 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 13:02:28 »

Nézd meg a kezelési útmutatóban.
Az otthon van, a kocsin meg valami gagyi rövidebb van fent, délután meg szerettem volna venni egy párat...

bosch aerotwin 550/500-as rámegy, esetleg hosszabb is?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #21144 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 13:06:08 »

Az otthon van, a kocsin meg valami gagyi rövidebb van fent, délután meg szerettem volna venni egy párat...

bosch aerotwin 550/500-as rámegy, esetleg hosszabb is?
Előre 510/530-as való. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
opeti
Vendég
« Új hozzászólás #21145 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 13:25:32 »

Az otthon van, a kocsin meg valami gagyi rövidebb van fent, délután meg szerettem volna venni egy párat...

bosch aerotwin 550/500-as rámegy, esetleg hosszabb is?

Szia!

Rámegy, nekem ekkora van rajta (Bosch Aerotwin A551S)
Naplózva
Wah
Vendég
« Új hozzászólás #21146 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 13:31:19 »

Előre 510/530-as való. Wink

Köszi-szépen! wave
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #21147 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 14:09:55 »

Sakost keresd, Ő csinálja. Postán is elküldi korrekt leírással. Annak alapján Te is meg tudod csinálni. Nem kell semmit programozni. Nekem kb. két éve Ő tette be, nagyon jó, rá lehet szokni!  wave
Köszi a választ, megkeresem.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #21148 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 15:33:23 »

fogyimérős műszeregység vol6:  eplus2

minden műszeregységet gyári műszerrel lehet kalibrálni....
tehát vannak olyan felszereltségű autók(pl trend,ambient,stb) amiben nem opció a fogyimérő ezért kivan iktatva ez a funkció a kijelzőből, de valójában lehet hogy tudná....ezeket lehet felprogramozni....de ez csak akkor derül ki ha felkalibrálod és megy,ha nem akkor cumi.....
Legegyszerübb egy olyat autóból venni amiben volt ilyen funkcó,mert az tuti kifogja irni...plussz kell hozzá egy infokaros gomb ,hogy tudd váltani a kijelzőt.
amugy a ford-ok modulokra épülnek felszereltség terén....példa.
az enyém mikor kigurult TREND felszereltségű volt....de kiépitve kivan benne minden ami pl egy ghiában csak visszavan butitva....például a tempomat kábel is ottvan de nincs benne....felprogiztuk a kijelzőt+kábel+kapcsolók és máris van tempomat....
Én tettem bele egy fullos GEM modult és igy minden opció ami volt az autóban de nem volt aktiválva a TREND felszereltség miatt az most megy...pl: biztonsági öv figyelmeztetés,komfortindex,stb...ez a jó a ford-ban a többi márkához képest, ott keményen kábelezgetni,behúzni,programozni kell mindent.
remélem érthető voltam...
have a nice day
Naplózva
mondeo111
Vendég
« Új hozzászólás #21149 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 16:22:23 »

Sziasztok!
Ismét találtam egy szépséget!
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_ghia_executive-3559315
Ugye jól látom, az 5. képen a nem ESP kapcsoló van?  Szóval nem jó a leírás... szomoru1

Ez olyan messze áll az Executive modelltól, mint Makó Jeruzsálemtől!! falbav
Naplózva
Oldalak: 1 ... 416 417 418 419 420 421 422 [423] 424 425 426 427 428 429 430 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.178 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.