Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.05 péntek, 05:32:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 444 445 446 447 448 449 450 [451] 452 453 454 455 456 457 458 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20656737 alkalommal)
0 Felhasználó és 142 vendég van a témában
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #22500 Dátum: 2010.04.24 szombat, 21:16:24 »

milyen motor?? am ha annak megfelelő topicba írod, akkor hamarabb megmondják, mert nem kell találgatni

Írtam a topicba,de senki se válaszolt:( 2007es 2.0TDCI 130Le
Naplózva
him007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 505


02. 06. Ford Mondeo Turner 2.0 TDCI Ghia


E-mail
« Új hozzászólás #22501 Dátum: 2010.04.24 szombat, 21:58:58 »

Üdv Mindenkinek!

Éppen aktuális lesz a gyerekhordozó,és a  babakocsi. A fórumon nem találtam ilyen jellegű hozzászólásokat, pedig gondolom, hogy sokan átestek ezen "problémákon". És mivel sokszor kapcsolódik az autózás élménye a gyerek cipeléssel, így indíthatnánk egy új fórumot  ebben a témában is.  rinya  smile
Naplózva

Jó utat mindenkinek, és vigyázzunk a motorosokra is, akkor is ,ha nem mindig  is érdemlik meg... Smiley
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #22502 Dátum: 2010.04.24 szombat, 22:45:33 »

Üdv Mindenkinek!

Éppen aktuális lesz a gyerekhordozó,és a  babakocsi. A fórumon nem találtam ilyen jellegű hozzászólásokat, pedig gondolom, hogy sokan átestek ezen "problémákon". És mivel sokszor kapcsolódik az autózás élménye a gyerek cipeléssel, így indíthatnánk egy új fórumot  ebben a témában is.  rinya  smile
de ez a téma miért "  rinya "  .. Roll Eyes
mi a kérdés a gyerek hordókkal??
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
him007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 505


02. 06. Ford Mondeo Turner 2.0 TDCI Ghia


E-mail
« Új hozzászólás #22503 Dátum: 2010.04.25 vasárnap, 10:42:50 »

de ez a téma miért "  rinya "  .. Roll Eyes
mi a kérdés a gyerek hordókkal??

Nem egyszerű a hordozó megválasztása. Sok típus, rögzítési lehetőség van. A családban van az un. IZOFIX rendszer, de a Mondiban az nincsen. Lehet e ezeket mindegyikben használni. Találkoztam olyan típussal ami kifordítható az ajtó irányába, így megkönnyíti a gyerkőc be-ki ültetését és rögzítését. Aztán van olyan aminek van egy alsó része ami beköthető, ezzel van megoldva rögzítés, és csak rá kell pattintani a hordozót.
Nos röviden ezekre a kérdésekre szeretnék választ kapni.
Ja és a légzsák kérdés. Az első ülés tudomásom szerint súlyérzékelős, ki mennyire bízna ebben, valóban így működik?
Esetleg babakocsi ötleteket is szívesen fogadok.
Köszönöm
Naplózva

Jó utat mindenkinek, és vigyázzunk a motorosokra is, akkor is ,ha nem mindig  is érdemlik meg... Smiley
polarbear
Vendég
« Új hozzászólás #22504 Dátum: 2010.04.25 vasárnap, 11:28:53 »

Nem feltétlenül csak ez lehet a hiba, de ugyanezt okozza, amikor a nyomásszabályzó szelep (vagy a pumpában levő szelep) nem zár le tökéletesen és a gyújtás levétele után leesik a rendszernyomás. A dolog sajátossága, hogy többnyire a melegen indítást teszi nehézzé. Mint a keszonbetegség: a meleg benzin (főleg a motortérben), forrásnak indul egy bizonyos hőmérséklet-nyomás páros esetén. Ha forr, akkor buborékok lesznek benne, ami nem engedi elindulni az autót egyből. A nyomásszabályzónak az is a feladata, hogy legalább addig tartsa az üa nyomást, amíg lehül a kritikus hőmérséklet alá a benzin.

Nincs más teendő mint a szervízzel megméretni a rendszernyomást alapjáraton majd rajtahagyva a nyomásmérőt, nézni, hogy mennyire esik le a nyomás amikor leállítod az autót. A motortérben van szervíz csatlakozó nyomásmérő órának.

Hajrá!
Köszönöm, sokat segítettél, remélem a szervízben tudni fogják hogy miről beszélek!!!!
Polarbear
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #22505 Dátum: 2010.04.25 vasárnap, 12:12:25 »

Nem egyszerű a hordozó megválasztása. Sok típus, rögzítési lehetőség van. A családban van az un. IZOFIX rendszer, de a Mondiban az nincsen. Lehet e ezeket mindegyikben használni. Találkoztam olyan típussal ami kifordítható az ajtó irányába, így megkönnyíti a gyerkőc be-ki ültetését és rögzítését. Aztán van olyan aminek van egy alsó része ami beköthető, ezzel van megoldva rögzítés, és csak rá kell pattintani a hordozót.
Nos röviden ezekre a kérdésekre szeretnék választ kapni.
Ja és a légzsák kérdés. Az első ülés tudomásom szerint súlyérzékelős, ki mennyire bízna ebben, valóban így működik?
Esetleg babakocsi ötleteket is szívesen fogadok.
Köszönöm
Az első ülésre csak akkor lehet tenni gyerekülést, ha ki lehet kapcsolni a jobb oldali légzsákot. De a III-as Mondeónál nem lehet. Megoldás lehet a biztosíték kivétele, de akkor meg világít a légzsák visszajelző, úgyhogy mi ezt soha nem használtuk. De szerintem nem is ott van a gyerek helye, hanem bal hátul. Statisztikák szerint a bal oldal a biztonságosabb, mert a vezető reflexből védi saját magát, azaz a bal oldalt.
Van isofix rendszer, legalábbis a Ghia-ban.

Fejből nem tudom, nekünk milyen gyerekülésünk van, de valamikor megnézem. Azt biztos, hogy nem Isofixes, de nagyon stabil, kényelmes.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #22506 Dátum: 2010.04.25 vasárnap, 12:48:33 »

Nem egyszerű a hordozó megválasztása. Sok típus, rögzítési lehetőség van. A családban van az un. IZOFIX rendszer, de a Mondiban az nincsen. Lehet e ezeket mindegyikben használni. Találkoztam olyan típussal ami kifordítható az ajtó irányába, így megkönnyíti a gyerkőc be-ki ültetését és rögzítését. Aztán van olyan aminek van egy alsó része ami beköthető, ezzel van megoldva rögzítés, és csak rá kell pattintani a hordozót.
Nos röviden ezekre a kérdésekre szeretnék választ kapni.
Ja és a légzsák kérdés. Az első ülés tudomásom szerint súlyérzékelős, ki mennyire bízna ebben, valóban így működik?
Esetleg babakocsi ötleteket is szívesen fogadok.
Köszönöm
Olyat érdemes választani amiben a kicsi kényelmesen elfér (súly, hossz, testalkat, stb). Rögzítésre nálunk mindig az öv szolgált. az Isofix a ghia-ban tényleg ott van, de a kárpit kivágásával lehet csak elővarászolni, valamint az ülés háttámlára van rögzítve. Emiatt én nem biztam benne és a 9-18 kg-os ülés is öv rögzítésű.
Az első nálunk Concord Ion volt, most maxi-cosi tobi (2009-es verzió) van. Mindkettő tesztgyőztes volt az ADAC-nál.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #22507 Dátum: 2010.04.25 vasárnap, 13:24:11 »

... most maxi-cosi tobi (2009-es verzió) van. Mindkettő tesztgyőztes volt az ADAC-nál.

Erről beugrott.
Maxi Cosi Priori Xp van nekünk. Gyerek is, mi is szeretjük.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #22508 Dátum: 2010.04.25 vasárnap, 14:19:07 »

Az első ülésre csak akkor lehet tenni gyerekülést, ha ki lehet kapcsolni a jobb oldali légzsákot. De a III-as Mondeónál nem lehet. Megoldás lehet a biztosíték kivétele, de akkor meg világít a légzsák visszajelző, úgyhogy mi ezt soha nem használtuk. De szerintem nem is ott van a gyerek helye, hanem bal hátul. Statisztikák szerint a bal oldal a biztonságosabb, mert a vezető reflexből védi saját magát, azaz a bal oldalt.
Van isofix rendszer, legalábbis a Ghia-ban.

Fejből nem tudom, nekünk milyen gyerekülésünk van, de valamikor megnézem. Azt biztos, hogy nem Isofixes, de nagyon stabil, kényelmes.
lenne isofix a dzihadban ha beszereltek volna. a kezikonyven irja, hogy van de nincs benne, legalabbis nalunk. 8 legzsak az van de isofix nincs...
ja, es nekunk is Concord van, Triax vagy Trimax? (2 eve vettuk)
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.25 vasárnap, 19:19:49 írta mondejoooooo » Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
polarbear
Vendég
« Új hozzászólás #22509 Dátum: 2010.04.25 vasárnap, 16:51:11 »

én is erre gondoltam,csak elötte rákérdezek,nehogy rosszat tegyek..

Simán letekeredik a gomb, bár elég hosszú menete van. Épp most cserétem én is.
Naplózva
him007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 505


02. 06. Ford Mondeo Turner 2.0 TDCI Ghia


E-mail
« Új hozzászólás #22510 Dátum: 2010.04.25 vasárnap, 22:38:58 »

lenne isofix a dzihadban ha beszereltek volna. a kezikonyven irja, hogy van de nincs benne, legalabbis nalunk. 8 legzsak az van de isofix nincs...
ja, es nekunk is Concord van, Triax vagy Trimax? (2 eve vettuk)

Köszönöm Úrak!  worship

Naplózva

Jó utat mindenkinek, és vigyázzunk a motorosokra is, akkor is ,ha nem mindig  is érdemlik meg... Smiley
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #22511 Dátum: 2010.04.25 vasárnap, 23:50:46 »

Köszönöm Úrak!  worship


nekünk sincs isofix beépítve..de a hátsó ülésen 3 gyerek ülés teljesen jól be fér az a lényeg...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #22512 Dátum: 2010.04.26 hétfő, 00:26:36 »

nekünk sincs isofix beépítve..de a hátsó ülésen 3 gyerek ülés teljesen jól be fér az a lényeg...

Nálunk sincs isofix (de azt hiszem, hogy gyerek koromban sem volt). Az övvel rögzített gyerekülést használtuk mindig és bevált.  A lényeg, hogy:
1. ne legyen luk az ülésben ( a legtöbben van), mert a gyerkőc alsó részét zavarja
2. ne legyen a sima műanyagon vagy hab anyagon egy szövet, hanem legyen valami párnázott rész, mert hosszú távon nem tud majd rajta ülni.

Üdv
Csaba
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1611



« Új hozzászólás #22513 Dátum: 2010.04.26 hétfő, 18:41:54 »

Üdv Mindenkinek!

Éppen aktuális lesz a gyerekhordozó,és a  babakocsi. A fórumon nem találtam ilyen jellegű hozzászólásokat, pedig gondolom, hogy sokan átestek ezen "problémákon". És mivel sokszor kapcsolódik az autózás élménye a gyerek cipeléssel, így indíthatnánk egy új fórumot  ebben a témában is.  rinya  smile
http://totalcar.hu/magazin/technika/adacules hogy legyen összehasonlítási alapod.
Az én javaslatom:
-Gyerekülést vagy hordozót csak úgy vegyél, ha előtte ki tudtad próbálni az autóban a gyerekkel együtt. Egyrészt, hogy lásd, mennyire könnyű vele "bajlódni", másrészt hogy az öv biztosan átéri-e. Általában igen, de ciki, ha mégsem és ez csak a vásárlás után derül ki.
-Véleményem szerint nem jók az úgynevezett átfedő ülések (olyan ülések, amelyek több kategóriát/életkort is kiszolgálnak), mert pl. nem ugyanolyanok egy újszülött és egy másfél/két éves gyerek igényei. Ezen nem szabad spórolni.
-Ahogy többen írták gyerekülésnek, hordozónak hátul a helye, akár kikapcsolható a légzsák elöl, akár nem.

A bal hátsó elhelyezésről nem vagyok meggyőződve. Szerintem ha csak egy gyerek (ülés/hordozó) van, akkor hátul középen van legjobban védve a csöppség. Ezt emlékeim szerint amerikai felmérések is igazolták. Sajnos épp középre a legnehezebb rögzíteni a hordozót/ülést. (Tapasztalatból mondom)

Ismereteim szerint a Römer ( Angliában Britax) ülések igen jó minőségűek, és biztonságosak. Sajnos Magyarországon nagyon drágák. Mi az áron úgy tudtunk takarékoskodni, hogy az Internetről rendeltük (Németország és Anglia), s így szállítással is olcsóbb volt, mint a Brendonban vagy pl itt: http://www.kid.hu/.

A linkelt tesztben szereplő egyik ülés eggyel korábbi változatát (Cybex Solution X) pl 60 angol fontért vesztegették, amikor keresgéltünk, csak sajnos pillanatok alatt elfogyott.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
velcsi80
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



E-mail
« Új hozzászólás #22514 Dátum: 2010.04.26 hétfő, 19:16:41 »

Na, skacok reped a szélvédőm, kaptam egy kavicsot a hétvégén. Vasárnap jön a szaki javítani. Öröm az ürömben, hogy nem zavar a vezetésben, középen fentről indul és a jobb 1-es ülés felé kanyarodik. Kb. 10-15 cm. Remélem szépen javítható.  Undecided
Naplózva

2010 Ford Galaxy Ghia 2.0 TDCi PowerShift
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22515 Dátum: 2010.04.26 hétfő, 19:17:42 »

Na, skacok reped a szélvédőm, kaptam egy kavicsot a hétvégén. Vasárnap jön a szaki javítani. Öröm az ürömben, hogy nem zavar a vezetésben, középen fentről indul és a jobb 1-es ülés felé kanyarodik. Kb. 10-15 cm. Remélem szépen javítható.  Undecided
10-15cm? szerintem nem.... Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #22516 Dátum: 2010.04.26 hétfő, 20:07:17 »

Nemtudom ez megfelelő hely-e, mindegy.

(Kicsit off, mert nem mondeo) 2 hónapja lemerült akksit be lehet bikázni, vagy tölteni kell? Ha tölteni, akkor kiszerelve? Ezeréves akkutöltő jó hozzá?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22517 Dátum: 2010.04.26 hétfő, 20:17:31 »

Nemtudom ez megfelelő hely-e, mindegy.

(Kicsit off, mert nem mondeo) 2 hónapja lemerült akksit be lehet bikázni, vagy tölteni kell? Ha tölteni, akkor kiszerelve? Ezeréves akkutöltő jó hozzá?
belehet,akkor úgy is a másik indítja el a mocit.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #22518 Dátum: 2010.04.26 hétfő, 20:21:21 »

belehet,akkor úgy is a másik indítja el a mocit.

Na igen, de a generátornak mennyi ideig tart feltölteni egy full lemerült akksit? Szal ezért kérdeztem, hogy bikázás, vagy érdemes feltölteni rendesen?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
szulczerarnold
Vendég
« Új hozzászólás #22519 Dátum: 2010.04.26 hétfő, 20:40:23 »

Tud e valaki abban segíteni hogy hol tudok csomagtérspoilert vásárolni illetve mennyibe kerülne egy tempomat kompletten beszereléssel együtt?

Kösziii a segítségeteket! integet2




Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #22520 Dátum: 2010.04.26 hétfő, 20:41:42 »

Tud e valaki abban segíteni hogy hol tudok csomagtérspoilert vásárolni illetve mennyibe kerülne egy tempomat kompletten beszereléssel együtt?

Kösziii a segítségeteket! integet2





tempomatra keres-kínálban keress rá. kiemelt téma
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #22521 Dátum: 2010.04.26 hétfő, 23:49:12 »

......
A bal hátsó elhelyezésről nem vagyok meggyőződve. Szerintem ha csak egy gyerek (ülés/hordozó) van, akkor hátul középen van legjobban védve a csöppség. Ezt emlékeim szerint amerikai felmérések is igazolták. Sajnos épp középre a legnehezebb rögzíteni a hordozót/ülést. (Tapasztalatból mondom)

...
ű
hátul középen szerintem azért gázos, mert ha az autó megpördül, satufék stb stb akkor az utastérben elhelyezett tárgyak elkezdenek ide-oda- előre hátra csapódni..és középen a két (első) ülés között nyílt útja van, és ezeket a "repesz" darabokat a gyerkőc 1-1 megkapja...akkor inkább valamelyik ülés mögé elrejtem a babát...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22522 Dátum: 2010.04.27 kedd, 05:06:58 »

Na igen, de a generátornak mennyi ideig tart feltölteni egy full lemerült akksit? Szal ezért kérdeztem, hogy bikázás, vagy érdemes feltölteni rendesen?
A generátorra ne számolj.Akkor inkább töltsd fel! Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #22523 Dátum: 2010.04.27 kedd, 08:42:16 »

Na, skacok reped a szélvédőm, kaptam egy kavicsot a hétvégén. Vasárnap jön a szaki javítani. Öröm az ürömben, hogy nem zavar a vezetésben, középen fentről indul és a jobb 1-es ülés felé kanyarodik. Kb. 10-15 cm. Remélem szépen javítható.  Undecided

Annó én repedt szélvédővel vettem az autót. Nekem jobb oldalon a szélvédő szélétól kb. 12cm-re volt a felveródés ami kifutott a szélére. A sérülés repedés nem nálam keletkezett, de miután megvettem a kocsit elvitettem újra feltöltetni mert az előzó javítás nem volt valami jó minőségű. Én kb. 1évig jártam vele így(az előző tulaj nem tudom mióta használta így) aztán egy nyári reggelre befutott a repedés még vagy 25cm-t. Ezután cseréltem. A lényeg az, hogy minél előbb ragaszad le, hogy minél kevesebb por mennyen be a repedésbe, mert ha elkoszolódik akkor nem tudják szépen javítani.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
velcsi80
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



E-mail
« Új hozzászólás #22524 Dátum: 2010.04.27 kedd, 08:53:12 »

Annó én repedt szélvédővel vettem az autót. Nekem jobb oldalon a szélvédő szélétól kb. 12cm-re volt a felveródés ami kifutott a szélére. A sérülés repedés nem nálam keletkezett, de miután megvettem a kocsit elvitettem újra feltöltetni mert az előzó javítás nem volt valami jó minőségű. Én kb. 1évig jártam vele így(az előző tulaj nem tudom mióta használta így) aztán egy nyári reggelre befutott a repedés még vagy 25cm-t. Ezután cseréltem. A lényeg az, hogy minél előbb ragaszad le, hogy minél kevesebb por mennyen be a repedésbe, mert ha elkoszolódik akkor nem tudják szépen javítani.

Ahogy észrevettem a repedést szerencsére rögtön leragasztottam.
Naplózva

2010 Ford Galaxy Ghia 2.0 TDCi PowerShift
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22525 Dátum: 2010.04.27 kedd, 09:57:08 »

Ja és a légzsák kérdés. Az első ülés tudomásom szerint súlyérzékelős, ki mennyire bízna ebben, valóban így működik?
Esetleg babakocsi ötleteket is szívesen fogadok.
Köszönöm

1. Ameddig lehet, addig a gyerek menetiránynak háttal legyen ültetve. Erre a babahordozók közül mindegyik jó, amelyik kocsiba is szerelhető. Ha ezt kinőtte akkor jöhet a következő lépcső.
2. Az ISOFIX rögzítés a legbiztonságosabb. De ha már csak egy autóban nincs a családban ilyen, akkor öves feszítésűt szabad csak venni.
3. Nem szabad a kategóriákat egyesítő gyerekülést venni, pl. olyat ami mondjuk 3-36 kg-ig jó. Költséges, de be kell tartani a súlykategóriákat.

És végül, hogy Én mit vettem? Elolvastam sok tesztet, megnéztem sok ülést, sokba be is ültettem a gyereket.

Végül a Römer ülést választottuk, és a következő is az lesz. Szerintem az a legjobb. Csak zárójelben megjegyezném, hogy pl. Fordnak béemvének a gyári kiegészítő gyereküléseit is ez a cég gyártja.

Nem olcsó de nagyon jó. Vannak adott ülésen belül is kategóriák, basic line, trend line, high line... lehet kapni hozzá egy csomó kiegészítőt...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #22526 Dátum: 2010.04.27 kedd, 10:20:04 »

Mennyi gázveszteségnél érdemes / kell / ajánlott a klímát töltetni?
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
imre84
Vendég
« Új hozzászólás #22527 Dátum: 2010.04.27 kedd, 10:44:46 »

Sziasztok!

ISOFIX-es kérdésem lenne, 2002 -es Ghia modellt nézek használtautón, és nem írják, hogy lenne benne Isofix, a 2001-2003 és a 2003-2005 ös katalógust is átnéztem, de nem találtam benne leírást hogy melyik felszereltségűben van alapból. A fórumos beírásokban csak azt találtam, hogy lehet hogy lesz egy kis cimke a kárpiton, és ha még nem használta az előző tulaj, akkor még a kárpit is takarja a rögzítési pontokat. Laikusként hogy tudnám megállapítani hogy van e benne? Válaszokat előre is köszi.

Üdv
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22528 Dátum: 2010.04.27 kedd, 10:49:46 »

Sziasztok!

ISOFIX-es kérdésem lenne, 2002 -es Ghia modellt nézek használtautón, és nem írják, hogy lenne benne Isofix, a 2001-2003 és a 2003-2005 ös katalógust is átnéztem, de nem találtam benne leírást hogy melyik felszereltségűben van alapból. A fórumos beírásokban csak azt találtam, hogy lehet hogy lesz egy kis cimke a kárpiton, és ha még nem használta az előző tulaj, akkor még a kárpit is takarja a rögzítési pontokat. Laikusként hogy tudnám megállapítani hogy van e benne? Válaszokat előre is köszi.

Üdv

Biztos, hogy nincs benne.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #22529 Dátum: 2010.04.27 kedd, 11:03:34 »

Sziasztok!

ISOFIX-es kérdésem lenne, 2002 -es Ghia modellt nézek használtautón, és nem írják, hogy lenne benne Isofix, a 2001-2003 és a 2003-2005 ös katalógust is átnéztem, de nem találtam benne leírást hogy melyik felszereltségűben van alapból. A fórumos beírásokban csak azt találtam, hogy lehet hogy lesz egy kis cimke a kárpiton, és ha még nem használta az előző tulaj, akkor még a kárpit is takarja a rögzítési pontokat. Laikusként hogy tudnám megállapítani hogy van e benne? Válaszokat előre is köszi.

Üdv
Ha van benne, a hátsó üléssor hátmlájának az alsó élénél az üléslap felé érezned kell az isofixes hurkokat.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1611



« Új hozzászólás #22530 Dátum: 2010.04.27 kedd, 11:34:09 »

ű
hátul középen szerintem azért gázos, mert ha az autó megpördül, satufék stb stb akkor az utastérben elhelyezett tárgyak elkezdenek ide-oda- előre hátra csapódni..és középen a két (első) ülés között nyílt útja van, és ezeket a "repesz" darabokat a gyerkőc 1-1 megkapja...akkor inkább valamelyik ülés mögé elrejtem a babát...
Te milyen tárgyakat helyezel el/hordassz az utastérben? Csomagokat a csomagtérbe kell helyezni, rögzítve... Wink Nálad egyébként is kell hogy valaki hátul középen üljön  wave
Másrészt melyik jelenthet nagyobb veszélyt: Ha egy papír kóláspohár/telefon kupánvágja a gyerkőcöt, vagy ha valamelyik oldalról betalál valaki a hátsó részen és 30-40 centimétert beszalad az utastérbe?
Igazság szerint nincs száz százalékos védelem, mert teherautóval szemben semmelyik ülés/autó sem ér semmit.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.27 kedd, 11:36:56 írta francoe » Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #22531 Dátum: 2010.04.27 kedd, 11:58:06 »

Te milyen tárgyakat helyezel el/hordassz az utastérben? Csomagokat a csomagtérbe kell helyezni, rögzítve... Wink Nálad egyébként is kell hogy valaki hátul középen üljön  wave
Másrészt melyik jelenthet nagyobb veszélyt: Ha egy papír kóláspohár/telefon kupánvágja a gyerkőcöt, vagy ha valamelyik oldalról betalál valaki a hátsó részen és 30-40 centimétert beszalad az utastérbe?
Igazság szerint nincs száz százalékos védelem, mert teherautóval szemben semmelyik ülés/autó sem ér semmit.
Húúú ha elindul a calád akkor ott minden van...   vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
makrobi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


E-mail
« Új hozzászólás #22532 Dátum: 2010.04.27 kedd, 11:59:06 »

keke és sanyikabácsi köszi a válaszokat tanksapka szuszogás ügyben. Bár a kézikönyvben nem találtam, de elhiszem, hogy így jó! Smiley
Naplózva

Mondeo 2001 MKIII 2.0 Ghia LPG
Mondeo 2003 MKIII TDCI Ghia
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #22533 Dátum: 2010.04.27 kedd, 12:05:30 »

Mennyi gázveszteségnél érdemes / kell / ajánlott a klímát töltetni?
Nem vagyok klímás, de elvileg a kompresszor amíg bekapcsol és elegendő a hűtés addig nem kell vele foglalkozni.
Amennyiben megnézeted akkor a klímás úgyis leveszi a gázt (megtudod mennyi van benne) és visszatölti. Én minden esetben az előírt mennyiséget töltetném vissza, ha már ott vagyok plusz olajat is tetetnék bele. Biztosan kevesebbet tud levenni, mint az előírás, hiszen mindig van egy minimális veszteség a rendszerben.

Gyakorlatilag meg előírt időközönként kellene ellenőriztetni, karbantartani, stb.
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #22534 Dátum: 2010.04.27 kedd, 12:09:16 »

Nem vagyok klímás, de elvileg a kompresszor amíg bekapcsol és elegendő a hűtés addig nem kell vele foglalkozni.
Amennyiben megnézeted akkor a klímás úgyis leveszi a gázt (megtudod mennyi van benne) és visszatölti. Én minden esetben az előírt mennyiséget töltetném vissza, ha már ott vagyok plusz olajat is tetetnék bele. Biztosan kevesebbet tud levenni, mint az előírás, hiszen mindig van egy minimális veszteség a rendszerben.

Gyakorlatilag meg előírt időközönként kellene ellenőriztetni, karbantartani, stb.
Ma elvittem egy ingyenes kivizsgálásra és nyomás alapján azt mondta a szerelő, hogy kevés benne a gáz, érdemes lenne lefejteni, cseréni.
Nem fogyott ki teljesen, az biztos volt, meg hűtött is a klíma, persze hőmérsékletet nem tudtam mérni, de úgy voltam vele, legyen, ha már ott vagyok. Mikor megvettem az autót, nem ment a klíma, de a tulaj megcsináltatta, és jó volt. Ez 3 nyárral korábban volt. Gondoltam nem árt az új gáz, meg az új olaj, és akkor tudom, hogy a rendes mennyiség van benne.
820 grammnak kell lenni, az enyémben 600 gramm volt, tehát 220 gramm veszteség.
Ezért kérdeztem, hogy vajon felesleges volt-e a csere vagy nem.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #22535 Dátum: 2010.04.27 kedd, 12:09:48 »

Mennyi gázveszteségnél érdemes / kell / ajánlott a klímát töltetni?

+10 alatt fujjon.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #22536 Dátum: 2010.04.27 kedd, 12:19:09 »

+10 alatt fujjon.
Ezt tudom, de soha nem tudtam megmérni.
Most 4 fok körül fúj  vigyor3.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #22537 Dátum: 2010.04.27 kedd, 12:20:04 »

Ma elvittem egy ingyenes kivizsgálásra és nyomás alapján azt mondta a szerelő, hogy kevés benne a gáz, érdemes lenne lefejteni, cseréni.
Nem fogyott ki teljesen, az biztos volt, meg hűtött is a klíma, persze hőmérsékletet nem tudtam mérni, de úgy voltam vele, legyen, ha már ott vagyok. Mikor megvettem az autót, nem ment a klíma, de a tulaj megcsináltatta, és jó volt. Ez 3 nyárral korábban volt. Gondoltam nem árt az új gáz, meg az új olaj, és akkor tudom, hogy a rendes mennyiség van benne.
820 grammnak kell lenni, az enyémben 600 gramm volt, tehát 220 gramm veszteség.
Ezért kérdeztem, hogy vajon felesleges volt-e a csere vagy nem.
Hát amennyiben cserélte akkor felesleges volt, hiszen a gáz az nem megy tönkre tudtommal de gondolom csak azt a 220 grammot számlázta ki neked. Az új olaj az mindenképpen hasznos.
Mellesleg 3 nyár alatt 220gramm veszteség az nagyon jót jelent! Jó a rendszered szvsz!
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #22538 Dátum: 2010.04.27 kedd, 12:36:50 »

Hát amennyiben cserélte akkor felesleges volt, hiszen a gáz az nem megy tönkre tudtommal de gondolom csak azt a 220 grammot számlázta ki neked. Az új olaj az mindenképpen hasznos.
Mellesleg 3 nyár alatt 220gramm veszteség az nagyon jót jelent! Jó a rendszered szvsz!

8 000 Ft-ot fizettem. Lefejtés, nyomáspróba, vákuumteszt, majd feltöltés volt benne az árban.
Hogy milyen gázt tett vissza, azt nem tudom  vigyor3. De a kijött olaj nagyon rosszul nézett ki, ezért kellett ez a csere szerintem. Szerintem is jó a rendszer.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #22539 Dátum: 2010.04.27 kedd, 12:40:31 »

8 000 Ft-ot fizettem. Lefejtés, nyomáspróba, vákuumteszt, majd feltöltés volt benne az árban.
Hogy milyen gázt tett vissza, azt nem tudom  vigyor3. De a kijött olaj nagyon rosszul nézett ki, ezért kellett ez a csere szerintem. Szerintem is jó a rendszer.
Az nagyon versenyképes ár! Ha nem titkos nyugodtan megadhatod a műhely elérhetőségét akár hasznos lehet másoknak is!
Köszi, T.
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #22540 Dátum: 2010.04.27 kedd, 12:48:42 »

Az nagyon versenyképes ár! Ha nem titkos nyugodtan megadhatod a műhely elérhetőségét akár hasznos lehet másoknak is!
Köszi, T.
Persze, hogy nem titkos  vigyor3.

Az átvizsgálás ingyenes, ez gyakorlatilag csak nyomáspróba, de tény, hogy a 220 gramm vesztességgel 5-6 bar között volt a nyomás, a 820 grammal meg 10 bar körül. Néztem végig a gépet, mikor mit csinál.
Ezek a szervizek vesznek részt az akcióban.
Én itt voltam.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #22541 Dátum: 2010.04.27 kedd, 12:54:05 »

keke és sanyikabácsi köszi a válaszokat tanksapka szuszogás ügyben. Bár a kézikönyvben nem találtam, de elhiszem, hogy így jó! Smiley

a kézikönyvben is írja, hogy szuszog ha leveszed a tanksapkát. nekem az asztrán is szuszog meg a mondin is.
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #22542 Dátum: 2010.04.27 kedd, 15:20:29 »

Az nagyon versenyképes ár! Ha nem titkos nyugodtan megadhatod a műhely elérhetőségét akár hasznos lehet másoknak is!
Köszi, T.
Tudomásom szerint a speedyautonál is kb. ennyi az ár, ha nem kevesebb. És ott a színezés is benne van.
Egyébként nemrég felkerestem őket, mert elégedetlen vagyok a klíma teljesítményével, de ők lebeszéltek az újratöltésről, mert a mérés szerint valami 6 fokot fúj be a klíma. Viszont rohadtul nem érzem, hogy hűtené az utasteret. A feleségem puntója a legkisebb fokozaton is szinte fagyaszt.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22543 Dátum: 2010.04.27 kedd, 15:34:27 »

Tudomásom szerint a speedyautonál is kb. ennyi az ár, ha nem kevesebb. És ott a színezés is benne van.
Egyébként nemrég felkerestem őket, mert elégedetlen vagyok a klíma teljesítményével, de ők lebeszéltek az újratöltésről, mert a mérés szerint valami 6 fokot fúj be a klíma. Viszont rohadtul nem érzem, hogy hűtené az utasteret. A feleségem puntója a legkisebb fokozaton is szinte fagyaszt.


ez egy csalóka dolog. Egyrészt a mondi nem engedi, hogy a pofádba nyomass 6 fokos levegőt, másrészt egy kis autónak kb. fele akkora a lehűtendő légtere, nyílván ott hamarabb is érzed a dolgot. Arról nem is beszélve, hogy a Te a utód sötét, a puntó még akár világos is lehet. vigyor3

Hosszú távon, pl autópályán lehet érezni, hogy hatásos klíma ez. Városban a klíma a megfázásra kiválóan alkalmas.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #22544 Dátum: 2010.04.27 kedd, 16:43:37 »

A generátorra ne számolj.Akkor inkább töltsd fel! Wink

A töltéshez ki kell szedni az akksit? Ezeréves akkutöltővel is lehet tölteni,nem kell hozzá speckó töltő, ugye? ( Bocs ha hülyeségeket kérdezek vigyor3 )
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22545 Dátum: 2010.04.27 kedd, 16:57:13 »

A töltéshez ki kell szedni az akksit? Ezeréves akkutöltővel is lehet tölteni,nem kell hozzá speckó töltő, ugye? ( Bocs ha hülyeségeket kérdezek vigyor3 )
Mind1 ha régi, de jól működik!
Annyi a lényeg,hogy ne töltsön 14,5v nál többet!A többi nem számít,ill ha tudsz áramot állítani akkor az akku kapacitásának a 10%ával töltsd 10órán keresztül(ha 55A-es akkor 5 A-el 10órát)Ha kevesebet tölt,akkor hagyhatod egy éjszakát.Töltsd fel akkuvízzel,nehogy elforralja a vizet a cellákról.
Ha másnap indul a gép,akkor szerencséd volt,de utána terhelővillával ellenőrizni kell az akkut,nehogy meglepetés érjen.Ha sokat állt csontra lemerülve akkor azon sem kell majd csodálkoznmi,ha nem indul a gép,akkor bebikázod egy másik autóról,és veszel egy jó akkut..... Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #22546 Dátum: 2010.04.27 kedd, 17:32:22 »

Mind1 ha régi, de jól működik!
Annyi a lényeg,hogy ne töltsön 14,5v nál többet!A többi nem számít,ill ha tudsz áramot állítani akkor az akku kapacitásának a 10%ával töltsd 10órán keresztül(ha 55A-es akkor 5 A-el 10órát)Ha kevesebet tölt,akkor hagyhatod egy éjszakát.Töltsd fel akkuvízzel,nehogy elforralja a vizet a cellákról.
Ha másnap indul a gép,akkor szerencséd volt,de utána terhelővillával ellenőrizni kell az akkut,nehogy meglepetés érjen.Ha sokat állt csontra lemerülve akkor azon sem kell majd csodálkoznmi,ha nem indul a gép,akkor bebikázod egy másik autóról,és veszel egy jó akkut..... Wink wave

Köszi az infókat! worship wave
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
kamix
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


E-mail
« Új hozzászólás #22547 Dátum: 2010.04.27 kedd, 20:19:19 »

Sziasztok,

Érdekes dologra lettem figyelmes miközben a forgalmit nézegettem.
Alvázszámom: WF05XXGBB51E35785
130 lovas tdci. Így is van, ezzel semmi gond, viszont a motorkód D6BA-val kezdődik és valahol azt olvastam, hogy ezek a motorok a 115 lovas TDDI-k.
Rosszul tudok valamit, vagy elírás történt?
Már 4 éve nálam van a kocsi, vizsgákon semmi gond nem volt eddig...
Naplózva

2002, MK3, tdci, 130, 5 ajtó
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #22548 Dátum: 2010.04.27 kedd, 20:23:38 »

Tudomásom szerint a speedyautonál is kb. ennyi az ár, ha nem kevesebb. És ott a színezés is benne van.
Egyébként nemrég felkerestem őket, mert elégedetlen vagyok a klíma teljesítményével, de ők lebeszéltek az újratöltésről, mert a mérés szerint valami 6 fokot fúj be a klíma. Viszont rohadtul nem érzem, hogy hűtené az utasteret. A feleségem puntója a legkisebb fokozaton is szinte fagyaszt.


Most akciós a speedy-nél: Klímagáz töltés + ellenőrzés: 7990 Ft! Az akció időtartama: 2010.március 8-tól május 31-ig.
Nekem most 4 fokot fúj, a 6 az tökéletes, az már tud hűteni.
Egyébként én is hosszabb utazások alkalmával szeretem. Nekem az automata jól működik, észre se veszem, hogy hűt, csak akkor, mikor kiszállok a nagy melegbe.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #22549 Dátum: 2010.04.27 kedd, 20:39:02 »

Sziasztok,

Érdekes dologra lettem figyelmes miközben a forgalmit nézegettem.
Alvázszámom: WF05XXGBB51E35785
130 lovas tdci. Így is van, ezzel semmi gond, viszont a motorkód D6BA-val kezdődik és valahol azt olvastam, hogy ezek a motorok a 115 lovas TDDI-k.
Rosszul tudok valamit, vagy elírás történt?
Már 4 éve nálam van a kocsi, vizsgákon semmi gond nem volt eddig...
A microcat szerint, az alvázszámod alapján Neked 130 lóerős a kocsid. Elvileg a motorszám, az alvázszám utolsó 7 karakterét tartalmazza (ez Neked 1E35785) Ha így van akkor gyári még a motor benne és nincs semmi okod másra gondolni. Szerintem.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
Oldalak: 1 ... 444 445 446 447 448 449 450 [451] 452 453 454 455 456 457 458 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.183 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.