Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.05 péntek, 05:18:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 442 443 444 445 446 447 448 [449] 450 451 452 453 454 455 456 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20656362 alkalommal)
0 Felhasználó és 157 vendég van a témában
mondeo111
Vendég
« Új hozzászólás #22400 Dátum: 2010.04.14 szerda, 13:49:49 »

Az ET száma mennyi??


Hello! Az agyméret 63mm, a felni 6 1/2 J X 16

Nekem is lenne kérdésem:

AZ 58 literes üzemanyagtankból mennyi a tartalék? Azaz mikor gyullad ki a sárga lámpa? ( az autó dízel, azért írom, mert nem tom a benzinesnek is ekkora vajon? )  help
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #22401 Dátum: 2010.04.14 szerda, 13:51:42 »

A fékpedál kemény de van szervo mert ha leállítom a motort a 3. fékezés után már én se nagyon állítom meg az autót..

A baj csak ott van hogy városban még csak csak elmegy, de 180as tempónál vészfékezést rettenetes izommunkával lehet csak csinálni.. 

A barátnődnek különösebb erőfeszítés nélkül koppanásig kell tudnia nyomni a fékpedált. Ha ez még neked sem sikerül, akkor nem megfelelő a rásegítés!
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22402 Dátum: 2010.04.14 szerda, 13:55:03 »

Ohh ezt megnézem.. csak logikátlan hogy mukodik nem mukodik...

De ezt ma megnézetem, mert.. akarom hogy rendben legyen.. Igazából városi ütni vágni autónak vettem, azt tulképp mindent rendbe rakattam rajta, meg gyári alkatrészekkel javittattam szóval.. ha már rendben lett akkor.. legyen teljesen rendben.. nem rossz autó, alapjában véve kellemesen csalódtam benne..
 
Egy gonosz kis repedés vicces dolgokat tud művelni.De méréskor kiugrik a szög a zsákból! Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22403 Dátum: 2010.04.14 szerda, 13:57:53 »

Ja még valami.. Izzítani soha nem kell ??
Életem első diesel autója legtöbbet ugy inditom mint egy benzinest, be is indul csak néha eszembe jut, hogy ez diesel és keresek izzítás visszajelzőt.. de nincs.. hogy is van ez ?


Nyáron nem.Télen lehet várni kicsit,de ezek a motorok nem érzékenyek az izzítógyertyáktra mint a régi td-k.Itt a kompresszió gyújtja be a motort,sokkal magasabb mint az elődöknél!Az izzításnak tulajdonképpen alapjárat simítás a lényege.Ha mind xar lenne, de jó a kompresszió,a motorod akkor is beindul! vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
cruisser2
Vendég
« Új hozzászólás #22404 Dátum: 2010.04.14 szerda, 14:01:52 »

remélem csak az lesz..
Úgy vettem meg hogy pont most kapott uj adagoló fúvókákat és egy idős bácsié volt aki bár 175e km-t beletett de a fogyi mérőben 5.4 liter volt fixen beleégetve, 3 napig nem jöttem rá hogyan kell nullázni (kontakt ibás és oldalról kell kicsit nyomni)  és hiába hajtottam a gépet nem mozdult felfele szerintem már évek óta 5.4es átlaggal járt az öreg.. csak nincs széthajtva így nagy baja remélem nincs.. 

PS: a tuninboxokról mi a vélemény ? szereztem egyet elvielg 160 le lesz.. Smiley bele merjem tenni ? Smiley


Egy gonosz kis repedés vicces dolgokat tud művelni.De méréskor kiugrik a szög a zsákból! Wink
Naplózva
Khelben
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648



E-mail
« Új hozzászólás #22405 Dátum: 2010.04.14 szerda, 14:08:06 »

A fogyasztásmérő meg az átlagsebességmérő nem két nullázás közötti adatokat mutat, hanem az utolsó kb 1000 km-t.
Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.5 V6 24V Ghia 2004. - Sopron
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22406 Dátum: 2010.04.14 szerda, 14:35:23 »

remélem csak az lesz..
Úgy vettem meg hogy pont most kapott uj adagoló fúvókákat és egy idős bácsié volt aki bár 175e km-t beletett de a fogyi mérőben 5.4 liter volt fixen beleégetve, 3 napig nem jöttem rá hogyan kell nullázni (kontakt ibás és oldalról kell kicsit nyomni)  és hiába hajtottam a gépet nem mozdult felfele szerintem már évek óta 5.4es átlaggal járt az öreg.. csak nincs széthajtva így nagy baja remélem nincs.. 

PS: a tuninboxokról mi a vélemény ? szereztem egyet elvielg 160 le lesz.. Smiley bele merjem tenni ? Smiley


Box.
Számítani kell a megemelt üzemanyagrendszeri nyomás miatti,hamarabbi alkatrészkopásra-konkrétan a csúcsok élettartama rövidül.
Előny,hogy a motor gyári védelme megmarad.Csippnél ezt is felülírják.Itt viszont előfordulhat,hogy ez miatt vészüzemre dobja a gépet.
Újraindítod a mocit,és mész tovább.
Ez akkor teljesen normális,ha tudatosan számítunk erre a következményre.
Én is használok tavaj aug.-óta.Nekem tetszik.kb 15-20%-ot dob a telj.-re és a nyomatékra.Inkább olyan 150-155le és cirka 400Nm.
Kb. olyan mint egy 2.2-es gyárilag. finom
A legutolsó fogyim: 1040km re 58lityó.Persze volt ugyan ennyi liter 900km-re is.
Előzésekhez-helyezkedéshez kiválló.Persze van aki a csiptuningra esküszik. Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22407 Dátum: 2010.04.14 szerda, 14:40:07 »

Box.
Számítani kell a megemelt üzemanyagrendszeri nyomás miatti,hamarabbi alkatrészkopásra-konkrétan a csúcsok élettartama rövidül.
Előny,hogy a motor gyári védelme megmarad.Csippnél ezt is felülírják.Itt viszont előfordulhat,hogy ez miatt vészüzemre dobja a gépet.
Újraindítod a mocit,és mész tovább.
Ez akkor teljesen normális,ha tudatosan számítunk erre a következményre.
Én is használok tavaj aug.-óta.Nekem tetszik.kb 15-20%-ot dob a telj.-re és a nyomatékra.Inkább olyan 150-155le és cirka 400Nm.
Kb. olyan mint egy 2.2-es gyárilag. finom
A legutolsó fogyim: 1040km re 58lityó.Persze volt ugyan ennyi liter 900km-re is.
Előzésekhez-helyezkedéshez kiválló.Persze van aki a csiptuningra esküszik. Wink wave

Minderre azért volt szüksége Alf mesternek, mert állandóan versenyezett a kispolákokkal az M7-esen...  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22408 Dátum: 2010.04.14 szerda, 14:50:42 »

Minderre azért volt szüksége Alf mesternek, mert állandóan versenyezett a kispolákokkal az M7-esen...  hehe
A versenyzésre már van egy 180lovas gép.Az már elég lesz a kispóckihoz is talán......  duhos2 Grin
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #22409 Dátum: 2010.04.14 szerda, 15:11:49 »

Minderre azért volt szüksége Alf mesternek, mert állandóan versenyezett a kispolákokkal az M7-esen...  hehe
irigyled, mert te ki sem mersz állni velük, mi?  beka3
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22410 Dátum: 2010.04.14 szerda, 15:26:49 »

irigyled, mert te ki sem mersz állni velük, mi?  beka3

Már hogyne mernék kiállni velük?

A sztorihoz hozzá tartozik, hogy tavaly nyáron mentem az M7-esen, amikor megláttam Alf-ot. Beleálltam a fékbe, kapcsolt az ABS, ropogott a pedál, füstölt a gumi, égett a betét, és izott a tárcsa és így csak 5-6 autóval előtte tudtam besorolni...  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #22411 Dátum: 2010.04.14 szerda, 15:36:54 »

Már hogyne mernék kiállni velük?

A sztorihoz hozzá tartozik, hogy tavaly nyáron mentem az M7-esen, amikor megláttam Alf-ot. Beleálltam a fékbe, kapcsolt az ABS, ropogott a pedál, füstölt a gumi, égett a betét, és izott a tárcsa és így csak 5-6 autóval előtte tudtam besorolni...  vigyor3
ijesztő lehetett.  vigyor3
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
cruisser2
Vendég
« Új hozzászólás #22412 Dátum: 2010.04.14 szerda, 15:56:26 »

A kocsinak utánakérdeztem (bár a meghirdetés után 1.5 órával megvettem:) de a porlasztó csúcsok vadi uj gyáriak benne, talán ki fogják bírni azt az intervallumot amiben használom.  De pont arra kellene hogy ugorjon a gép, nem versenyzem de városi cirkáló lett belőle, így ott kell hogy ugrándozzon a szerkezet.   Bár így se rossz, ha van türelmem kivárni mire a csiga rájön hogy töltögetni kellene és megindul utána már kedves és barátságos.. De nagyon nem hajtanám ki a belét, a közút nem arra van hogy örjöngjek.. Smiley Nomeg erős autónak vna másik, lézerblokkolóval Smiley

 
Box.
Számítani kell a megemelt üzemanyagrendszeri nyomás miatti,hamarabbi alkatrészkopásra-konkrétan a csúcsok élettartama rövidül.
Előny,hogy a motor gyári védelme megmarad.Csippnél ezt is felülírják.Itt viszont előfordulhat,hogy ez miatt vészüzemre dobja a gépet.
Újraindítod a mocit,és mész tovább.
Ez akkor teljesen normális,ha tudatosan számítunk erre a következményre.
Én is használok tavaj aug.-óta.Nekem tetszik.kb 15-20%-ot dob a telj.-re és a nyomatékra.Inkább olyan 150-155le és cirka 400Nm.
Kb. olyan mint egy 2.2-es gyárilag. finom
A legutolsó fogyim: 1040km re 58lityó.Persze volt ugyan ennyi liter 900km-re is.
Előzésekhez-helyezkedéshez kiválló.Persze van aki a csiptuningra esküszik. Wink wave
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22413 Dátum: 2010.04.14 szerda, 16:01:36 »

A kocsinak utánakérdeztem (bár a meghirdetés után 1.5 órával megvettem:) de a porlasztó csúcsok vadi uj gyáriak benne, talán ki fogják bírni azt az intervallumot amiben használom.  De pont arra kellene hogy ugorjon a gép, nem versenyzem de városi cirkáló lett belőle, így ott kell hogy ugrándozzon a szerkezet.   Bár így se rossz, ha van türelmem kivárni mire a csiga rájön hogy töltögetni kellene és megindul utána már kedves és barátságos.. De nagyon nem hajtanám ki a belét, a közút nem arra van hogy örjöngjek.. Smiley Nomeg erős autónak vna másik, lézerblokkolóval Smiley

 
vigyor3 eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22414 Dátum: 2010.04.14 szerda, 16:02:40 »

Már hogyne mernék kiállni velük?

A sztorihoz hozzá tartozik, hogy tavaly nyáron mentem az M7-esen, amikor megláttam Alf-ot. Beleálltam a fékbe, kapcsolt az ABS, ropogott a pedál, füstölt a gumi, égett a betét, és izott a tárcsa és így csak 5-6 autóval előtte tudtam besorolni...  vigyor3
te nagy mesemondó vagy,bár tényleg ott voltunk mind a 2en....... nyes Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22415 Dátum: 2010.04.14 szerda, 16:04:15 »

ijesztő lehetett.  vigyor3

Képzeld az milyen ijesztő volt látni egy füstölő trab, meg egy kerregő kispolák között egy kombájn mondit...  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22416 Dátum: 2010.04.14 szerda, 16:36:49 »

Képzeld az milyen ijesztő volt látni egy füstölő trab, meg egy kerregő kispolák között egy kombájn mondit...  hehe
Az az egy szerencséd volt a történetben,hogy a féket legalább ismerted,és senkit nem törtél össze-ha már a gázpedált nem tudod ,hogy hogyan kell használni! hehe    Agysebész! eplus2 integet2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #22417 Dátum: 2010.04.14 szerda, 20:54:10 »

Nekem is ez let volna a következő, csak nem tudom mennyire lesz tartós. Nem szeretném minden héten újratekerni.
sok szigetelő szalag.... nyes
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #22418 Dátum: 2010.04.14 szerda, 21:35:40 »

Azért tisztázzuk hogy a box az ami nem valós(hamis,fals) adatokkal dolgozik és ha már védelemről beszélünk akkor ez az ami kijátsza az autó védelmi rendszerét és szétcseszi a kocsit,mivel az irt chip valós értékeken dolgozik, és ott akkor tiltbe ha tényleg gond van, de egy jól megirtnál ilyen nem lehet.
A védelmi rendszert nem lehet átirni semmivel én ugy tudom,de pl boxxal átlehet verni.....és az autó széthullik legtöbb esetben.... wow1
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #22419 Dátum: 2010.04.14 szerda, 22:05:55 »

A kocsinak utánakérdeztem (bár a meghirdetés után 1.5 órával megvettem:) de a porlasztó csúcsok vadi uj gyáriak benne, talán ki fogják bírni azt az intervallumot amiben használom.  De pont arra kellene hogy ugorjon a gép, nem versenyzem de városi cirkáló lett belőle, így ott kell hogy ugrándozzon a szerkezet.   Bár így se rossz, ha van türelmem kivárni mire a csiga rájön hogy töltögetni kellene és megindul utána már kedves és barátságos.. De nagyon nem hajtanám ki a belét, a közút nem arra van hogy örjöngjek.. Smiley Nomeg erős autónak vna másik, lézerblokkolóval Smiley

 
Érdemes megnézni a töltőnyomást, ahogy alf is írja. Sajnos az eresztő töltő levegő rendszer erősen terheli a turbót. Az is lehet, hogy már túl van a géped ezen a szakaszon, és a turbó kopása miatt nehezen pörög fel, viszont ha már fordulaton van, megcsinálja töltőnyomást.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
cruisser2
Vendég
« Új hozzászólás #22420 Dátum: 2010.04.14 szerda, 22:11:08 »

Most este mentem vele, végig töltött, ment mint a disznó, végig küldtem neki.  de lehet hogy jobb nem használni míg meg nem nézik nekem.. 

Érdemes megnézni a töltőnyomást, ahogy alf is írja. Sajnos az eresztő töltő levegő rendszer erősen terheli a turbót. Az is lehet, hogy már túl van a géped ezen a szakaszon, és a turbó kopása miatt nehezen pörög fel, viszont ha már fordulaton van, megcsinálja töltőnyomást.
Naplózva
cruisser2
Vendég
« Új hozzászólás #22421 Dátum: 2010.04.15 csütörtök, 07:35:03 »

az olajköri termosztátnak mi a hivatalos neve ?? már megnéztem hogyan kell cserélni de ilyen alkatrészt nem látok sehol se a neten..
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #22422 Dátum: 2010.04.15 csütörtök, 07:55:51 »

az olajköri termosztátnak mi a hivatalos neve ?? már megnéztem hogyan kell cserélni de ilyen alkatrészt nem látok sehol se a neten..
Általában olajköri termosztátnak hívják, de pl: http://www.cromax.hu/index.php?keres_res=1&katid=36725046&termek_al_id=21696
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
mondeo111
Vendég
« Új hozzászólás #22423 Dátum: 2010.04.15 csütörtök, 08:56:28 »

Tudomásom szerint a box csak az üzemanyaggal "játszik", míg a chip egy sor más paramétert is megváltoztat, többek között a turbónyomást. Na most el lehet dönteni hogy melyik a veszélyesebb. Természetesen egy profin megírt chip nagyon jó és viszonylag biztonságos, de kiben lehet bízni a mai világban!!! Mindenki profinak tartja magát!!! A másik dolog meg az ha véletlenül valami miatt programot kell frissíteni az ECU-n akkor lőttek a drága chiptuningnak, az szépen felül lessz írva!!! A boxot meg akkor kapcsokod ki és be amikor csak akarod!! Nekem volt az A6-os audimban is és semmi gond nem volt vele!!


Azért tisztázzuk hogy a box az ami nem valós(hamis,fals) adatokkal dolgozik és ha már védelemről beszélünk akkor ez az ami kijátsza az autó védelmi rendszerét és szétcseszi a kocsit,mivel az irt chip valós értékeken dolgozik, és ott akkor tiltbe ha tényleg gond van, de egy jól megirtnál ilyen nem lehet.
A védelmi rendszert nem lehet átirni semmivel én ugy tudom,de pl boxxal átlehet verni.....és az autó széthullik legtöbb esetben.... wow1

Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22424 Dátum: 2010.04.15 csütörtök, 14:30:48 »

Tudomásom szerint a box csak az üzemanyaggal "játszik", míg a chip egy sor más paramétert is megváltoztat, többek között a turbónyomást. Na most el lehet dönteni hogy melyik a veszélyesebb. Természetesen egy profin megírt chip nagyon jó és viszonylag biztonságos, de kiben lehet bízni a mai világban!!! Mindenki profinak tartja magát!!! A másik dolog meg az ha véletlenül valami miatt programot kell frissíteni az ECU-n akkor lőttek a drága chiptuningnak, az szépen felül lessz írva!!! A boxot meg akkor kapcsokod ki és be amikor csak akarod!! Nekem volt az A6-os audimban is és semmi gond nem volt vele!!


kinek a pap-kinek a neje.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22425 Dátum: 2010.04.15 csütörtök, 14:31:48 »

Azért tisztázzuk hogy a box az ami nem valós(hamis,fals) adatokkal dolgozik és ha már védelemről beszélünk akkor ez az ami kijátsza az autó védelmi rendszerét és szétcseszi a kocsit,mivel az irt chip valós értékeken dolgozik, és ott akkor tiltbe ha tényleg gond van, de egy jól megirtnál ilyen nem lehet.
A védelmi rendszert nem lehet átirni semmivel én ugy tudom,de pl boxxal átlehet verni.....és az autó széthullik legtöbb esetben.... wow1

ok.tisztáztuk. smile Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22426 Dátum: 2010.04.15 csütörtök, 14:32:22 »

Általában olajköri termosztátnak hívják, de pl: http://www.cromax.hu/index.php?keres_res=1&katid=36725046&termek_al_id=21696

nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22427 Dátum: 2010.04.15 csütörtök, 14:33:24 »

Most este mentem vele, végig töltött, ment mint a disznó, végig küldtem neki.  de lehet hogy jobb nem használni míg meg nem nézik nekem..  

háromszázlovasamazdád? wow1 wow1 wow1 taps

Minek a mondi? nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
him007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 505


02. 06. Ford Mondeo Turner 2.0 TDCI Ghia


E-mail
« Új hozzászólás #22428 Dátum: 2010.04.15 csütörtök, 18:43:26 »

Sziasztok!

Alsó lengőkar gömbfej csere??? Na kinek volt már? Kezek fel!

Nagy szívás volt ma. Szegecselve van a kis mocsok, így baromi nehéz szétszedni... falbav
Naplózva

Jó utat mindenkinek, és vigyázzunk a motorosokra is, akkor is ,ha nem mindig  is érdemlik meg... Smiley
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #22429 Dátum: 2010.04.15 csütörtök, 18:47:56 »

Tudomásom szerint a box csak az üzemanyaggal "játszik", míg a chip egy sor más paramétert is megváltoztat, többek között a turbónyomást. Na most el lehet dönteni hogy melyik a veszélyesebb. Természetesen egy profin megírt chip nagyon jó és viszonylag biztonságos, de kiben lehet bízni a mai világban!!! Mindenki profinak tartja magát!!! A másik dolog meg az ha véletlenül valami miatt programot kell frissíteni az ECU-n akkor lőttek a drága chiptuningnak, az szépen felül lessz írva!!! A boxot meg akkor kapcsokod ki és be amikor csak akarod!! Nekem volt az A6-os audimban is és semmi gond nem volt vele!!


Hát pont ezért jobb az irt chip mert ott lényegében az autó komplett karakterisztikája(előtöltés,befecskendezés,gázpedál,stb) van összehangolva és nem pedig egy dolog a többi meg nem...ettől döglik meg a összes.
Mondeonál amugysem lehet turbón állitani én úgy tudom semelyiknél, boxal amugysem, de chippel sem....ezért a legegyszerűbb is chippelni a fordokat, csak anyagot kell adni neki azt megy mint a disznó.... eljen
Olyan embert kell keresni akinek vannak referenciái,lehet találni itt is....egy korrekt chipes meg elrakja amiket irt eredetivel együtt és egy példányt ad neked is belőle és ha ECU update van ujra felrakja ingyen.... wave
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #22430 Dátum: 2010.04.15 csütörtök, 19:38:29 »

Hát pont ezért jobb az irt chip mert ott lényegében az autó komplett karakterisztikája(előtöltés,befecskendezés,gázpedál,stb) van összehangolva és nem pedig egy dolog a többi meg nem...ettől döglik meg a összes.
Mondeonál amugysem lehet turbón állitani én úgy tudom semelyiknél, boxal amugysem, de chippel sem....ezért a legegyszerűbb is chippelni a fordokat, csak anyagot kell adni neki azt megy mint a disznó.... eljen
Olyan embert kell keresni akinek vannak referenciái,lehet találni itt is....egy korrekt chipes meg elrakja amiket irt eredetivel együtt és egy példányt ad neked is belőle és ha ECU update van ujra felrakja ingyen.... wave
valaki meg tudja mondani, hogy xenonlámpához melyik biztosítékot\relét kell cserélni hogy menjen?
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #22431 Dátum: 2010.04.15 csütörtök, 21:44:23 »

valaki meg tudja mondani, hogy xenonlámpához melyik biztosítékot\relét kell cserélni hogy menjen?

Tompitott reléje a motortérben van a K243-as relé
reflektor reléje az utastérben a K244-es relé
Biztik meg rajta vannak a dobozon belül...
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #22432 Dátum: 2010.04.15 csütörtök, 21:47:15 »

Tompitott reléje a motortérben van a K243-as relé
reflektor reléje az utastérben a K244-es relé
Biztik meg rajta vannak a dobozon belül...
azokat nézegettem én is de nem tom melyiket kell nagyobbra cserélni.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #22433 Dátum: 2010.04.16 péntek, 10:13:43 »

azokat nézegettem én is de nem tom melyiket kell nagyobbra cserélni.
Ez roppant egyszerű! Berakod a csuccost és amelyik bizti elpukkan, azt!  vigyor3
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
Sz.János
Vendég
« Új hozzászólás #22434 Dátum: 2010.04.17 szombat, 22:04:20 »

Sziasztok!
2005-ös MONDEO SEDANRA vonóhorgot keresek.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #22435 Dátum: 2010.04.17 szombat, 22:13:32 »

nos mégiscsak biztosíték pukkant ki. akinek gyárilag xenonos vagy gyári xenon van beletéve megnézné nekem, hogy a motortéri biztisítéktáblán a tompítottnak mekkora biztosíték van berakva worship
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Sz.János
Vendég
« Új hozzászólás #22436 Dátum: 2010.04.17 szombat, 22:40:49 »

Sziasztok!
2005-ös MONDEO SEDANhoz vonóhorgot keresek.
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #22437 Dátum: 2010.04.17 szombat, 22:44:33 »

nos mégiscsak biztosíték pukkant ki. akinek gyárilag xenonos vagy gyári xenon van beletéve megnézné nekem, hogy a motortéri biztisítéktáblán a tompítottnak mekkora biztosíték van berakva worship

Mennyire sürgős? Most dolgozom, nem tudok kimenni az autóhoz, reggel meg lefekszem, de ha du. is jó akkor megnézhetem.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #22438 Dátum: 2010.04.17 szombat, 22:52:36 »

Mennyire sürgős? Most dolgozom, nem tudok kimenni az autóhoz, reggel meg lefekszem, de ha du. is jó akkor megnézhetem.
bőven jó akkor is én sem most akarom kicserélni nyes wave worship
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #22439 Dátum: 2010.04.17 szombat, 23:00:10 »

bőven jó akkor is én sem most akarom kicserélni nyes wave worship

Az akksi melletti biztosítékdobozban lakik, úgye azt írtad? Van sorszáma is, hogy biztosan jót nézzek. Esetleg csinálok egy fotót is.
Gratula az EGR dugózás, szívósor tisztításhoz. Én tavaly csináltam, hasonlóan jól összekentem magam.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.17 szombat, 23:02:55 írta V.Tamás » Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #22440 Dátum: 2010.04.17 szombat, 23:07:05 »

Az akksi melletti biztosítékdobozban lakik, úgye azt írtad? Van sorszáma is, hogy biztosan jót nézzek. Esetleg csinálok egy fotót is.
Gratula az EGR dugózás, szívósor tisztításhoz. Én tavaly csináltam, hasonlóan jól összekentem magam.
aha ott. leveszed a tetejét megfordítod és ott rajta lesznek a jelölések, hogy melyik melyiké. arra emlékszem, hogy a felső részben, a középső oszlopban van 2 db(bal-,joboldali fényszóró) bizti, ami a tompítotté. a két bizti nem közvetlen egymás után következik. de ha lefotózod, az is nagy segítség, abból én már meg tudom keresni worship
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #22441 Dátum: 2010.04.17 szombat, 23:08:45 »

aha ott. leveszed a tetejét megfordítod és ott rajta lesznek a jelölések, hogy melyik melyiké. arra emlékszem, hogy a felső részben, a középső oszlopban van 2 db(bal-,joboldali fényszóró) bizti, ami a tompítotté. a két bizti nem közvetlen egymás után következik. de ha lefotózod, az is nagy segítség, abból én már meg tudom keresni worship

OK meglesz  integet2
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #22442 Dátum: 2010.04.18 vasárnap, 02:22:33 »

az a fogyitól függ!80km megtehetőnél gyullad ki a tankerlámpa. Wink wave

Ja a dizzelek már megint Smiley Smiley A benzines meg alig megy többet 450KM-nél két tankolás között  Smiley

Üdv
Csaba
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #22443 Dátum: 2010.04.18 vasárnap, 02:24:24 »

valaki meg tudja mondani, hogy xenonlámpához melyik biztosítékot\relét kell cserélni hogy menjen?


Amúgy én nem cseréltem ki a biztit és ment 2 évig, aztán Vik-nél elszált Smiley
Fő a pozitív hozzáállás Smiley

Üdv
Csaba
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22444 Dátum: 2010.04.18 vasárnap, 11:37:06 »

Ja a dizzelek már megint Smiley Smiley A benzines meg alig megy többet 450KM-nél két tankolás között  Smiley

Üdv
Csaba
azért írtam,hogy a Még megtehető 80nál gyullad ki!Nem írtam,hogy az hány liter! uglystupid2 eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22445 Dátum: 2010.04.18 vasárnap, 11:44:43 »

nos mégiscsak biztosíték pukkant ki. akinek gyárilag xenonos vagy gyári xenon van beletéve megnézné nekem, hogy a motortéri biztisítéktáblán a tompítottnak mekkora biztosíték van berakva worship
a tompított gyárilag 7,5A,a refinek 15A Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #22446 Dátum: 2010.04.18 vasárnap, 13:16:02 »

aha ott. leveszed a tetejét megfordítod és ott rajta lesznek a jelölések, hogy melyik melyiké. arra emlékszem, hogy a felső részben, a középső oszlopban van 2 db(bal-,joboldali fényszóró) bizti, ami a tompítotté. a két bizti nem közvetlen egymás után következik. de ha lefotózod, az is nagy segítség, abból én már meg tudom keresni worship

Szia!

Megnéztem, lefotóztam. Az F16 és F18 pozíciók azok és 20-20A biztik vannak nálam.
http://kepfeltoltes.hu/100418/DSCF5182_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100418/DSCF5183_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Üdv: V.Tamás  integet2
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #22447 Dátum: 2010.04.18 vasárnap, 14:11:29 »

a tompított gyárilag 7,5A,a refinek 15A Wink wave
köszi de ez a normál halogénes-é, ilyen méretű van benne nekem is  wave integet2

Szia!

Megnéztem, lefotóztam. Az F16 és F18 pozíciók azok és 20-20A biztik vannak nálam.



Üdv: V.Tamás  integet2
mi az a piros kábel olyan csúnyán átrántva neked?
az enyémből meg hiányoznak a pótbiztik rinya, szaladhattam az autósboltba egy szettért, de legalább a kiszedő csipesz benne van
köszi a segítséget ez kellett nekem worship wave integet2
UI: a vezetékek kibírják ha 20A-es biztit teszek a 7,5 helyére wow1
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.18 vasárnap, 14:35:22 írta HZsolt92 » Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #22448 Dátum: 2010.04.18 vasárnap, 15:31:57 »

azért írtam,hogy a Még megtehető 80nál gyullad ki!Nem írtam,hogy az hány liter! uglystupid2 eplus2

Tudom én meg poénkodtam Smiley wow1
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22449 Dátum: 2010.04.18 vasárnap, 16:35:24 »

Tudom én meg poénkodtam Smiley wow1
vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 442 443 444 445 446 447 448 [449] 450 451 452 453 454 455 456 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.178 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.