Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.07 vasárnap, 16:01:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 841 842 843 844 845 846 847 [848] 849 850 851 852 853 854 855 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20687711 alkalommal)
0 Felhasználó és 76 vendég van a témában
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42350 Dátum: 2012.12.22 szombat, 16:42:59 »

Jaj ne legyél már ilyen szőrszálhasogató! A csatlakozó ki lesz cserélve illetve lesz hozzá egy átalakító. Olyasmi, mint a ford-ISO átalakító, csak ennek a rádiónak a csatija lesz rákötve az ISO helyére.

jól van na..... csak nem raktam  Wink ilyet....
Az ISO eleve 2 csatlakozó. Az egyik 8-as a 4 hangszóróé a másik pedig a tápellátás (B+12V-memoria, Test, +12V Acc ...valamint abban van még telefon némítás, világítás, elektromos antenna, erősítő vezérlés...)
Ha ilyenek nincsenek az autódba, akkor az A csatlakozóból kösd össze a megfelelőket. A többi nem számít.  Smiley
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #42351 Dátum: 2012.12.22 szombat, 16:57:55 »

Kedves Bunyek!
Az izzitó gyertyákkal kapcsolatban. A normál izzitó gyertyák feszültsége 11-12 volt. A kiegfűtésben levő gyári izzitó gyertya feszültsége pedig 13.5 Volt. Talán itt kéne keresned a probléma gyökerét wow1 Én két éve használom az utólag beépitett elektromos fűtést az eredeti gyertyákkal, minden gond nélkül, amire inditottunk közös beszerzést is.
Remélem tudtam segiteni.
Tisztelettel László! worship

Tudok bele gyárit majd januárban ugyis leveszünk pár dolgot a kocsiról akkor kicserélem....1,5V meg lényegtelen szerintem...ugyis túlvan méretezve minden a kocsikban.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #42352 Dátum: 2012.12.22 szombat, 16:59:21 »

jól van na..... csak nem raktam  Wink ilyet....
Az ISO eleve 2 csatlakozó. Az egyik 8-as a 4 hangszóróé a másik pedig a tápellátás (B+12V-memoria, Test, +12V Acc ...valamint abban van még telefon némítás, világítás, elektromos antenna, erősítő vezérlés...)
Ha ilyenek nincsenek az autódba, akkor az A csatlakozóból kösd össze a megfelelőket. A többi nem számít.  Smiley

A 99%-át értem. Vannak homályos foltok. Mi az a CAN? van "+" meg "-" belőle. Az enyémen van a C-ből az AUX2-nek bekötése. Ide lehet kötni mondjuk USB bemenetet? Illetve mi az az "ign sense(accessory)" (PIN16) és milyen célt szolgál az "alarm sense"? Az illumination gondolom a megvilágítása.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42353 Dátum: 2012.12.22 szombat, 17:07:50 »

A 99%-át értem. Vannak homályos foltok. Mi az a CAN? van "+" meg "-" belőle. Az enyémen van a C-ből az AUX2-nek bekötése. Ide lehet kötni mondjuk USB bemenetet? Illetve mi az az "ign sense(accessory)" (PIN16) és milyen célt szolgál az "alarm sense"? Az illumination gondolom a megvilágítása.

A CAN az a CAN BUS hállózat. Sok rendszerbe be van kötve a rádió is, több okból.
Az USB bemenet nem keverendő az AUX-al. Az AUX-ra lehet kötni pl. a 3.5 mm-es jack aljzatot.
A Pin 16 a kapcsolt +12V, amit a gyújtáskulcs 1-es vagy Acc állásában kap. Ezzel lehet bekacsolni és kikacsolni a rádiót ha bedugod vagy kiveszed a kulcsot.
Az alarm-ot felejtsd el, van olyan kialakítás ahol a rádió is részt vesz a riasztó rendszerben.

Pin 1 - Pin 8 -ig a hangszórókat kell bekötnöd és a Pin 12 test, Pin 15 állandó +12V és a Pin 16 a kapcsolt.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #42354 Dátum: 2012.12.22 szombat, 17:25:38 »

A CAN az a CAN BUS hállózat. Sok rendszerbe be van kötve a rádió is, több okból.
Az USB bemenet nem keverendő az AUX-al. Az AUX-ra lehet kötni pl. a 3.5 mm-es jack aljzatot.
A Pin 16 a kapcsolt +12V, amit a gyújtáskulcs 1-es vagy Acc állásában kap. Ezzel lehet bekacsolni és kikacsolni a rádiót ha bedugod vagy kiveszed a kulcsot.
Az alarm-ot felejtsd el, van olyan kialakítás ahol a rádió is részt vesz a riasztó rendszerben.

Pin 1 - Pin 8 -ig a hangszórókat kell bekötnöd és a Pin 12 test, Pin 15 állandó +12V és a Pin 16 a kapcsolt.


Köszi. A pin 15 gondolom azt a célt szolgálja, hogy ne felejtse el a rádió a beállításokat. Ahhoz, hogy USB-t lehessen rádugni, melyiket kell bekötni? Nekem pl az AUX1-ből (B) a 2, 6, 8 van bevezetékelve, az AUX2-ből (C) pedig az 5, 6, 11. Ha a CAN nincs bekötve az baj?
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.22 szombat, 17:29:56 írta Lacika71 » Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42355 Dátum: 2012.12.22 szombat, 17:36:52 »

Köszi. A pin 15 gondolom azt a célt szolgálja, hogy ne felejtse el a rádió a beállításokat. Ahhoz, hogy USB-t lehessen rádugni, melyiket kell bekötni? Nekem pl az AUX1-ből (B) a 2, 6, 8 van bevezetékelve, az AUX2-ből (C) pedig az 5, 6, 11. Ha a CAN nincs bekötve az baj?

Nem baj, legfeljebb a diagnosztikai műszerrel nem lehet ellenőrizni a rádiót.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #42356 Dátum: 2012.12.22 szombat, 17:43:10 »

Apropó ISO!
Ha valakinek ilyen ISO csati kell, mint a linken látható, akkor a Homasitában ma vettem a turkálóban 299.-forintért.
http://www.hififutar.hu/index.php?P=1&K=2&ID=5490

Nekem nincs rá szükségem mert az én kocsimban a nagyobb csati van, csupán kalandvágyból vásároltam. Smiley Ha valakinek kell átadom szívesen.
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42357 Dátum: 2012.12.22 szombat, 17:57:47 »

Apropó ISO!
Ha valakinek ilyen ISO csati kell, mint a linken látható, akkor a Homasitában ma vettem a turkálóban 299.-forintért.
http://www.hififutar.hu/index.php?P=1&K=2&ID=5490

Nekem nincs rá szükségem mert az én kocsimban a nagyobb csati van, csupán kalandvágyból vásároltam. Smiley Ha valakinek kell átadom szívesen.

Az ISO csatik kábellel megérnek 300-at...... gondolom te is csak azért vetted mert olcsó volt, bár szükség nincs rá  Grin
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #42358 Dátum: 2012.12.22 szombat, 18:05:32 »

Az ISO csatik kábellel megérnek 300-at...... gondolom te is csak azért vetted mert olcsó volt, bár szükség nincs rá  Grin
Így igaz!  eljen
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #42359 Dátum: 2012.12.22 szombat, 18:05:42 »

Nem baj, legfeljebb a diagnosztikai műszerrel nem lehet ellenőrizni a rádiót.

És a többi?
"Ahhoz, hogy USB-t lehessen rádugni, melyiket kell bekötni? Nekem pl az AUX1-ből (B) a 2, 6, 8 van bevezetékelve, az AUX2-ből (C) pedig az 5, 6, 11. "
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #42360 Dátum: 2012.12.22 szombat, 19:10:06 »

Szerintem bizony.  vigyor3
Ismerem mindennek a működését.  Cool
Viszont vannak feltételek, hogy mi alapján működik 1 vagy 2 vagy esetleg mind a 3 gyertya. Ami egyébként gyertyánként legalább 30 A ...szóval nem annyira örül a generátor ennek, amikor működnek. Ha nincs akkufelügyelet akkor meg szó szerint "besokal" a rendszer, mivel télen ablakfűtés, venti, ülésfűtés, lámpa...stb. + 1-2-3 gyertya és mondjuk rövid táv......akksiból több jön ki, mint be. Ez így sokáig nem fog működni.

Sokkal pengébb a kályha, persze drágább is....viszont a célnak jobban megfelel.  vigyor3
Én annyira nem ismerem ezeket, csak amit itt látok/hallok, villanyhoz nemértek.pl most vettem 1 multimétert, de nemtom, hogy kell használni  szomoru1
Annyit tudok, h nekem sokkal hamarabb melegszik/fűt mint amibe nincs. úgyhogy szerintem nagyon jó. meg páran betették utólag, és nekik is teccik.  persze alap, h a termoszok jók legyenek, amúgy az életbe nem áll középre a mutató.    wave

hobbiból nyomod, vagy ebből élsz?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #42361 Dátum: 2012.12.22 szombat, 19:27:50 »


Sokkal pengébb a kályha, persze drágább is....viszont a célnak jobban megfelel.  vigyor3
Ráadásul 5 éves korára nem tudsz mutatni olyat amelyikben ne romlana el... szomoru1 aztán lehet futkozni meg pénztárcát nyitogatni mire felépül...egy darabig..
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42362 Dátum: 2012.12.22 szombat, 19:37:26 »

Én annyira nem ismerem ezeket, csak amit itt látok/hallok, villanyhoz nemértek.pl most vettem 1 multimétert, de nemtom, hogy kell használni  szomoru1
Annyit tudok, h nekem sokkal hamarabb melegszik/fűt mint amibe nincs. úgyhogy szerintem nagyon jó. meg páran betették utólag, és nekik is teccik.  persze alap, h a termoszok jók legyenek, amúgy az életbe nem áll középre a mutató.    wave

hobbiból nyomod, vagy ebből élsz?

Pár X-et eltöltöttem már az autószerelő, autóvillamossági szakmában...külföldön is. Családban van karosszérialakatos mester, mellette nőttem fel. Smiley Bécsben A-Z-ig javítottam a z autókat. De amúgy minden érdekel amiben legalább 1 szál drót van  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42363 Dátum: 2012.12.22 szombat, 19:41:21 »

Ráadásul 5 éves korára nem tudsz mutatni olyat amelyikben ne romlana el... szomoru1 aztán lehet futkozni meg pénztárcát nyitogatni mire felépül...egy darabig..
Tény, hogy jobban romlik....mivel szerkezetét tekintve sokkal bonyolultabb is. Cool
De amit nyújt az is sokkal több.Annak is van karbantartása, de senki nem csinálja...aztán csodálkoznak ha elromlik.  Undecided
Nem kell futkosni és nem is tart "egy darabig"..... ha jó a diagnosztika és hozzáértő kézbe kerül.

Valamint ott rejlik benne a funkció, hogy távirányítással is működtethető...vagy programozható. Azt hiszem mindenki tudja milyen jó télen is meleg kocsiba beülni...ráadásul a motornak paradicsomi állapot.  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42364 Dátum: 2012.12.22 szombat, 19:47:38 »

És a többi?
"Ahhoz, hogy USB-t lehessen rádugni, melyiket kell bekötni? Nekem pl az AUX1-ből (B) a 2, 6, 8 van bevezetékelve, az AUX2-ből (C) pedig az 5, 6, 11. "

Az USB-nek kell ugye +5V és -5V valamint a rajta lévő adatformátumot kel tudni értelmezni, olvasni a fejegységnek. A sima AUX pedig egy feszültség nélküli analóg bemenet.
Ide is lehet mp3 jelátszót, telefont csatlakoztatni...csak ugye kábelen keresztül és a kimenetén.
A B csatlakozóban a kormánytávirányító van bekötve....a rövidítések szerint.
A C csatlakozóban pedig az AUX2    jobb, bal és közös analóg bemenete, ami pl. a navigációnak van előkészítve.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.22 szombat, 19:49:26 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #42365 Dátum: 2012.12.22 szombat, 19:50:45 »

Az USB-nek kell ugye +5V és -5V valamint a rajta lévő adatformátumot kel tudni értelmezni, olvasni a fejegységnek. A sima AUX pedig egy feszültség nélküli analóg bemenet.
Ide is lehet mp3 jelátszót, telefont csatlakoztatni...csak ugye kábelen keresztül és a kimenetén.
A B csatlakozóban a kormánytávirányító van bekötve....a rövidítések szerint.
A C csatlakozóban pedig az AUX2    jobb, bal és közös analóg bemenete.

Köszi. Még annyi lenne, és ez az utolsó, hogy a távirányítót, ha eredetileg nincs az autóban hogy lehet beszerelni? A helye ki van alakítva csak be kell dugni?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42366 Dátum: 2012.12.22 szombat, 19:53:37 »

Köszi. Még annyi lenne, és ez az utolsó, hogy a távirányítót, ha eredetileg nincs az autóban hogy lehet beszerelni? A helye ki van alakítva csak be kell dugni?

Természetesen a fejegységhez illeszkedő kormánytávirányító kell. Lehet, hogy ki van vezetékelve a kormányoszlopig, nem tudom. Ha a rádióba be van kötve az reményre ad okot....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #42367 Dátum: 2012.12.22 szombat, 19:57:45 »

Természetesen a fejegységhez illeszkedő kormánytávirányító kell. Lehet, hogy ki van vezetékelve a kormányoszlopig, nem tudom. Ha a rádióba be van kötve az reményre ad okot....

Azt nem tudom, hogy a rádióba be van-e kötve, mert nem távlökős a mostani. Majd kiderül. Majd, amikor a többi be lesz kötve és ami kimarad, az valszeg az lesz. Bár nem hiszem, mert az enyém ambiente, azt pedig nem látták el semmilyen extrával a klímán kívül. Az még hagyján, de szerintem a vezetékezéssel sem, hátha valaki be akar építeni utólag valamit.
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #42368 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 00:07:36 »

a bi az amikor kicsi van meg nagy, a 2 vagy több az meg az ikerturbó és a 3turbós pl. bmw-t nemtudom hogy híjják  Grin de kuvára mehet  eplus2
TRI-TURBO és nagyon megy!!!!380LE a teljesítménye 3 literes a motor 740NM körül van a nyomatéka.Bocs az OFF-rt
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #42369 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 10:24:25 »

Sokkal jobban használható egy biturbós jobb vele menni, mindig van erő mikor a gázra lépsz rugalmasságban is jobb, fogyiban is jobb, igazából mindenben jobb ezt nem lehet szépíteni Te is tudod, mert tudod hogy működnek...csak valamilyen okból nem ismered el... Wink
Persze papíron így kellene lennie..
Naplózva
gpepe
Vendég
« Új hozzászólás #42370 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 10:26:01 »

Nem. A csatlakozót széthúzod az ajtónál és kész. (csavarni kell) Nem lehet zárlat, ha nincs szétbarmolva a csatlakozó.
Szia!
És mit csináljak, ha az új ajtóban lévő zárat nem működteti a kulcs? vagy csak azért nem, mert nincs semmire rákötve, illetve nyitott állapotban van?
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #42371 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 10:41:15 »

Így viszont már kicsit értelmét veszti a dolog...mert ilyen üzemre meg ott van az ecoboost 2.0 240ps kb ugyanannyiért és a fogyija is hasonló mert már közvetlenes-turbós, meg elég top motor. Hallottam ilyet működni...vagyis állítólag járt a motorja mikor a közelében álltam...
Mondjuk én is nehezen szakadnék el a dízelektől valamiért...nekem mindig beváltak.
Nem veszti értelmét a dolog mert :
a.) 240 lovas ecoboost messze nincs annyira rugalmas mint a dizel. Normál forgalmi helyzetben nem a piroslámpától gyrsulgatás számit hanem az hogy mennyire rugalmas egy auto, hogy lehet vele előzni, vissza kell-e kapcsolni
b.) az én tempom mellett azért 4-5 literrel szomjasabb lenne mint a TDCi.  
c.) benzint én több szempontból rosszabb veszélyesebb üzemanyagnak tartom mint a gázolajat
Igazából már nem a teljesítménnyel vagy a dinamikával van bajom mert az ehhez a kasznihoz mérten is rendben van. A rugalmasságát  tényleg kiválónak tartottam. Az  már a III-asnál is rendben volt, de a IV-es érezhetően jobb. A fogyasztás az amin lehetne faragni. Gyári fogyasztás 6 liter lenne, nekem ahogy használom 7,6 -7.8 (pedig gyakorlatilag nem használom városban, szinte tiszta autópálya). Az nem vigasztal, hogy ugyan így ez a kevésbé rugalmas ecoboostal 12 liter alatt nem állna meg.  
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #42372 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 10:57:14 »

Szia!
És mit csináljak, ha az új ajtóban lévő zárat nem működteti a kulcs? vagy csak azért nem, mert nincs semmire rákötve, illetve nyitott állapotban van?

Melyik kulcs nem működteti? Egyébként, ha a zárhoz tartozó kulccsal próbálkozol, akkor csukd be az ajtót, mert már régóta ún. "bunkóbiztosra" csinálják a bal első ajtókat. Tehát nem tudod vele azt megcsinálni, mint pl. a Ladákkal, hogy zár lenyom, ajtó becsuk és hoppá vazze bent maradt a kulcs a gyújtásban.
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #42373 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 10:59:04 »

Melyik kulcs nem működteti? Egyébként, ha a zárhoz tartozó kulccsal próbálkozol, akkor csukd be az ajtót, mert már régóta ún. "bunkóbiztosra" csinálják a bal első ajtókat. Tehát nem tudod vele azt megcsinálni, mint pl. a Ladákkal, hogy zár lenyom, ajtó becsuk és hoppá vazze bent maradt a kulcs a gyújtásban.

 nyes

Amúgy Nálad hogy áll a zárcsere?
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #42374 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 11:03:44 »

nyes

Amúgy Nálad hogy áll a zárcsere?

Még nem jutottam el addíg. De lehet, hogy angol zárat kaptam, mert a kulcsos rész nem volt rajta. Vagy azt nekem kell átrakni? Ha igen, akkor az csak akkor fog eldőlni, hogy át tudom-e rakni, ha kivettem a másikat.
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #42375 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 11:11:40 »

Még nem jutottam el addíg. De lehet, hogy angol zárat kaptam, mert a kulcsos rész nem volt rajta. Vagy azt nekem kell átrakni? Ha igen, akkor az csak akkor fog eldőlni, hogy át tudom-e rakni, ha kivettem a másikat.

A kilincs/zár/egész felső műanyag részt át lehet pakolni. Ahol a kilincsnek a rúdja a zárszerkezethez kapcsolódik ott kell lennie még egy nyelvnek (amihez majd a zárból jövő rúd megy). Amúgy mi a cikkszáma?
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #42376 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 11:20:21 »

A kilincs/zár/egész felső műanyag részt át lehet pakolni. Ahol a kilincsnek a rúdja a zárszerkezethez kapcsolódik ott kell lennie még egy nyelvnek (amihez majd a zárból jövő rúd megy). Amúgy mi a cikkszáma?
Passz. Asszem az, amit küldtél, csak az utolsó két betűre nem emlékszem. Majd lemegyek a garázsba és megnézem.
Naplózva
Chef69
Vendég
« Új hozzászólás #42377 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 11:32:35 »

Sziasztok.
Nagy szarba kerültem. Olajacsere közben eltörött az olajszűrőfedél. rinya 26-án reggel viszont el kell indulnunk a kocsival németországba, addíg kellene találnom egy újat. falbav tudna ebben valaki segíteni? Előre is köszönök minden segítséget!!!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #42378 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 11:35:01 »

Sziasztok.
Nagy szarba kerültem. Olajacsere közben eltörött az olajszűrőfedél. rinya 26-án reggel viszont el kell indulnunk a kocsival németországba, addíg kellene találnom egy újat. falbav tudna ebben valaki segíteni? Előre is köszönök minden segítséget!!!
nem írtad,hogy helyileg hol vagy!
mk2- kollégát keresd,van teloszama is.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #42379 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 11:35:13 »

Sziasztok.
Nagy szarba kerültem. Olajacsere közben eltörött az olajszűrőfedél. rinya 26-án reggel viszont el kell indulnunk a kocsival németországba, addíg kellene találnom egy újat. falbav tudna ebben valaki segíteni? Előre is köszönök minden segítséget!!!

Helyileg hol vagy?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42380 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 11:35:29 »

Sziasztok.
Nagy szarba kerültem. Olajacsere közben eltörött az olajszűrőfedél. rinya 26-án reggel viszont el kell indulnunk a kocsival németországba, addíg kellene találnom egy újat. falbav tudna ebben valaki segíteni? Előre is köszönök minden segítséget!!!

Árulj el többet az autódról, mert így nem tudni mihez kell.
Van a keres-kínál-ban egy motorsérült mondeo. Ha olyan a tied is vedd fel a kapcsolatot a hirdetővel és biztosan megoldjátok.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #42381 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 11:37:46 »

mondeo.hu/index.php?action=profile;u=3388
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Chef69
Vendég
« Új hozzászólás #42382 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 11:50:37 »

Székesfehérváron vagyok, de el is tudok menni érte, ha lenne valami. MK III 2.0 tdci-hez kéne.
06203107333-as számon elérhető vagyok
Naplózva
Chef69
Vendég
« Új hozzászólás #42383 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 11:57:19 »

Nagy idegeskedésben el is felejtettem: köszi mindenkinek a választ  worship
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #42384 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 13:01:47 »

A kilincs/zár/egész felső műanyag részt át lehet pakolni. Ahol a kilincsnek a rúdja a zárszerkezethez kapcsolódik ott kell lennie még egy nyelvnek (amihez majd a zárból jövő rúd megy). Amúgy mi a cikkszáma?

Na itt az összes szám, ami rajta van.
382043A 1E0251 DL
2S4A-A21813-DB
C7G0A 04,02,03
Naplózva
Gepetto
Vendég
« Új hozzászólás #42385 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 14:37:41 »

A lengyel fórumon talált ESP beszerelés fordítás alatt van Smiley

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/74926-MKIII-Montaż-ESP
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #42386 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 15:20:09 »

Na itt az összes szám, ami rajta van.
382043A 1E0251 DL
2S4A-A21813-DB
C7G0A 04,02,03


Az tökéletes lesz, az egyik amit betettem az ugyanez volt.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42387 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 15:23:35 »

Ti tudjátok.....   Smiley

Én, mint szakmabeli.....én nem bajlódnék vele. Legfeljebb ha lenne egy ESP-s komplett autó.....de akkor is csak ügyfélnek. Magamnak nem.
Nagyon sok mindenen túl vagyok már autókban, vannak dolgok amiket békén kell hagyni. Cool

Ha valakinek szüksége van az ESP-re, akkor ott a vezetésen kell változtatni.  vigyor3
Ha csak azért kell bele, hogy legyen az is benne....hát akkor meg végképp hanyagolnám a macerát. Grin
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #42388 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 15:30:45 »

Az tökéletes lesz, az egyik amit betettem az ugyanez volt.

Akkor fáintos. Köszi.
Naplózva
lalahun
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



E-mail
« Új hozzászólás #42389 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 15:44:31 »

Szeretnék segítséget kérni.
Most cserélem ki a komplett belsőt a mk3-ba, az enyémbe gyárilag nincs ülésfütés és a kábelezés is hiányzik(legalább is a középkonzolnál nem találtam csatlakozókat a kapcsolókhoz, a ülés alatti csatiban nem tudom, hogy megvan e). Mennyi kábelnek kéne bent lenni a csatiban? De amit veszek üléseket azokban van ülésfütés.
Kérdésem az lenne, hogy van e rá mód pótólni a hiányzó kábeleket egyesével vagy komplett kábelezést kéne cserélni?
Kapcsolási rajzot tudtok e adni vagy valami leírást a bekötéshez, nem szeretnék semmi gubancot.
Válaszokat előre is köszönöm.  wave
Naplózva
Chef69
Vendég
« Új hozzászólás #42390 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 15:55:05 »

Olajszűrő fedelet nem sikerült felhajtani sajnos. Esetleg nem tud valaki ajánlani egy maszek esztergályost, aki tudna csinálni egyet Székesfehérvár, és környékén?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42391 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 16:03:53 »

Olajszűrő fedelet nem sikerült felhajtani sajnos. Esetleg nem tud valaki ajánlani egy maszek esztergályost, aki tudna csinálni egyet Székesfehérvár, és környékén?

Darabokra tört vagy csak megrepedt?
Full-ra tisztítva és zsírtalanítva profi kétkomponensű epoxy félével tökéletesen javítható.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Chef69
Vendég
« Új hozzászólás #42392 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 16:07:51 »

Darabokra tört vagy csak megrepedt?
Full-ra tisztítva és zsírtalanítva profi kétkomponensű epoxy félével tökéletesen javítható.  Cool
Még csak repedve van, de nem vettük még le. A tekerés közben repedt meg, fel is függesztettük a további levételét, amíg nem találunk megoldást.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42393 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 16:14:11 »

Még csak repedve van, de nem vettük még le. A tekerés közben repedt meg, fel is függesztettük a további levételét, amíg nem találunk megoldást.

Ha nem találsz, akkor vedd le és nyugodtan ajánlom a leírt javítási megoldást. Aztán ha gondolod később vehetsz másikat, de legalább használható a kocsi.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #42394 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 16:16:55 »

Olajszűrő fedelet nem sikerült felhajtani sajnos. Esetleg nem tud valaki ajánlani egy maszek esztergályost, aki tudna csinálni egyet Székesfehérvár, és környékén?
Neked kell ismerned a környéket ahol laksz  smile   nemigen dolgoznak már, csak a sztahanovisták  szomoru1  de én nem esztergáltatnék ilyet, inkább a komoly ragasztó amit GSR írt. innen kellene szerezned a fórumról, és holnap d.e. még eltudsz menni érte, felteszed és kész+az biztos jó, nem kell izgulni, h folyik e.  mondeohoz kínálokba  beszéltél valakivel? biztos van, sokan bontanak!
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.23 vasárnap, 16:21:14 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Chef69
Vendég
« Új hozzászólás #42395 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 16:29:53 »

Ha nem találsz, akkor vedd le és nyugodtan ajánlom a leírt javítási megoldást. Aztán ha gondolod később vehetsz másikat, de legalább használható a kocsi.
Mindenképpen az lesz, ha holnap nem tudok újat venni! De elsőre szeretném inkább kicserélni, mert aztán elutazunk, ott meg nincs lehetőség házi olajcserére.
Naplózva
Chef69
Vendég
« Új hozzászólás #42396 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 16:36:33 »

Neked kell ismerned a környéket ahol laksz  smile   nemigen dolgoznak már, csak a sztahanovisták  szomoru1  de én nem esztergáltatnék ilyet, inkább a komoly ragasztó amit GSR írt. innen kellene szerezned a fórumról, és holnap d.e. még eltudsz menni érte, felteszed és kész+az biztos jó, nem kell izgulni, h folyik e.  mondeohoz kínálokba  beszéltél valakivel? biztos van, sokan bontanak!
Bizony, már csak az elvetemültek nyomják a melót, azt meg itt a közelben nem ismerünk, már jópár ismerőst felhívtunk, de sajnos semmi...
Kínálok-ból írtam PÜ-t, de most néztem, hogy valamiért nem küldte el a rendszer, ezért most beírtam a topicjába.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #42397 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 16:39:49 »

Bizony, már csak az elvetemültek nyomják a melót, azt meg itt a közelben nem ismerünk, már jópár ismerőst felhívtunk, de sajnos semmi...
Kínálok-ból írtam PÜ-t, de most néztem, hogy valamiért nem küldte el a rendszer, ezért most beírtam a topicjába.
kérdezd meg több embertől, valakinek biztos lesz!  jobb a pü, ha belép rögtön látja  wave
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #42398 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 16:43:22 »

Bizony, már csak az elvetemültek nyomják a melót, azt meg itt a közelben nem ismerünk, már jópár ismerőst felhívtunk, de sajnos semmi...
Kínálok-ból írtam PÜ-t, de most néztem, hogy valamiért nem küldte el a rendszer, ezért most beírtam a topicjába.

Szerintem kérdezd pizzit vagy motorcraftot. Pizzi mohácsi, motorcraft pedig tiszafüred mellett lakik. Bár ők messze laknak tőled. Az sem árt, ha megnézed az illető profilját, hogy mikor volt utoljára aktív. Vannak páran, akik már 3-4 hónapja, sőt 1-2 éve nem volt itt. Van még olyan lehetőség is (már ha bejelölte magát) a térképen megnézed, hogy ki lakik közel hozzád, megnézed a profilját, hogy mikor volt utoljára itt, megnézed, hogy hirdet-e valamit.
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #42399 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 16:46:50 »

Ti tudjátok.....   Smiley

Én, mint szakmabeli.....én nem bajlódnék vele. Legfeljebb ha lenne egy ESP-s komplett autó.....de akkor is csak ügyfélnek. Magamnak nem.
Nagyon sok mindenen túl vagyok már autókban, vannak dolgok amiket békén kell hagyni. Cool

Ha valakinek szüksége van az ESP-re, akkor ott a vezetésen kell változtatni.  vigyor3
Ha csak azért kell bele, hogy legyen az is benne....hát akkor meg végképp hanyagolnám a macerát. Grin
na ebben tök igazad van!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Oldalak: 1 ... 841 842 843 844 845 846 847 [848] 849 850 851 852 853 854 855 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.154 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.