Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.04 csütörtök, 22:04:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 846 847 848 849 850 851 852 [853] 854 855 856 857 858 859 860 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20652198 alkalommal)
0 Felhasználó és 35 vendég van a témában
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #42600 Dátum: 2012.12.28 péntek, 16:55:37 »


Olyat találtam. szemben a kocsival bal alsó széle. a ködlámpa magasságában. Jó olaj sáros nekem az a csövem.

Ha olajsáros a csöved akkor azt meg kéne vizsgálni tüzetesebben, mert ez általában a lyukas turbó jele. Ettől lehet erőtlen a kocsi, (de ebben az esetben állíndóan) + magasabb fogyi, füst, és héna olyan hanggal párosul gyorsításnál mintha egy ventilátor/hajszárító működne.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #42601 Dátum: 2012.12.28 péntek, 17:01:08 »

előző autónál is mindig megkérdezték a mosónál, hogy az antennát be tudom-e húzni, gondolom azért, mert a kefék letörhetik... azon be tudtam húzni, mert motoros volt. Ezen pedig lecsavarnám, ha le tudnám Smiley

én is így voltam első gépi mosásnál, megpróbáltam lecsavarni de nem ment, megkérdeztem a mosóban dolgozó srácot, mondta persze, mehet, semmi gond...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Dini02
Vendég
« Új hozzászólás #42602 Dátum: 2012.12.28 péntek, 18:18:45 »

Sziasztok! 130 le FMBA Tdci rovid vagy hosszu csucsos? Honnan lehet tudni melyik rovid melyik hosszu?
Naplózva
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #42603 Dátum: 2012.12.28 péntek, 18:25:26 »

Köszönöm a választ  worship

még egy kérdés: hogy lehet leszedni az antennát a tetőről? gépi mosóban így nem mehet be az autó, de akárhogy tekergettem, semerre se megy... lehet nagyon be van rozsdásodva. Egyáltalán balra kell kicsavarni?
Az óramutató járásával ellentétes irányba kell lecsavarni, mondhatjuk balra kell lecsavarni. Nekem is volt olyan, hogy nem tudtam lecsavarni az ostort. Tekertem az ostor szára köré egy ruhát, hogy ne csesszem szét az ostort, aztán úgy fogtam meg fogóval és úgy tekertem le.  integet2
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.28 péntek, 18:32:01 írta joxer » Naplózva
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #42604 Dátum: 2012.12.28 péntek, 18:31:20 »

"  Az óramutató járásával ellentétes irányba kell lecsavarni, mondhatjuk balmenetes. "   Huh???
Igazad van bocsi, jobbmenetes.
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #42605 Dátum: 2012.12.28 péntek, 18:53:50 »

miért is nem lehet gépi mosóba menni?
nekem is össze van rohadva és nemegyszer voltam már gépi mosóban
de csak egyszer kell,hogy beakadjon......
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #42606 Dátum: 2012.12.28 péntek, 19:22:11 »

Ha olajsáros a csöved akkor azt meg kéne vizsgálni tüzetesebben, mert ez általában a lyukas turbó jele. Ettől lehet erőtlen a kocsi, (de ebben az esetben állíndóan) + magasabb fogyi, füst, és héna olyan hanggal párosul gyorsításnál mintha egy ventilátor/hajszárító működne.
a csöve!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #42607 Dátum: 2012.12.28 péntek, 19:23:27 »


Olyat találtam. szemben a kocsival bal alsó széle. a ködlámpa magasságában. Jó olaj sáros nekem az a csövem.
az baj.lukas a turbocsoved.ott megy el az erő!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #42608 Dátum: 2012.12.29 szombat, 03:10:38 »

Kedves Fórumtársak!
Ki mennyiért veszi a Ford Formula W5-30 olajat? Most vettem 6 litert kereken 8000 Ft-ért. Az jó ár?
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
Wadasz_22
Vendég
« Új hozzászólás #42609 Dátum: 2012.12.29 szombat, 07:52:53 »


Az teljesen korrekt.

Kedves Fórumtársak!
Ki mennyiért veszi a Ford Formula W5-30 olajat? Most vettem 6 litert kereken 8000 Ft-ért. Az jó ár?
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #42610 Dátum: 2012.12.29 szombat, 08:16:55 »

Kedves Fórumtársak!
Ki mennyiért veszi a Ford Formula W5-30 olajat? Most vettem 6 litert kereken 8000 Ft-ért. Az jó ár?
én itt vettem ennyiért

http://cromax.hu/150000000-olajfolyadek/151670000-olaj/151670686-motorolaj/?kereso_modell=6&kereso_marka=Ford
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
tuza35
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 583



E-mail
« Új hozzászólás #42611 Dátum: 2012.12.29 szombat, 09:39:59 »

És hol is vetted?


Kedves Fórumtársak!
Ki mennyiért veszi a Ford Formula W5-30 olajat? Most vettem 6 litert kereken 8000 Ft-ért. Az jó ár?
Naplózva

1x Ford Mondeo Turnier 2001 TDDI 115LE trend    1x Ford S-Max 2010 TDCI 140LE Titánium.Korában:Ford Mondeo 2,2 TDCI Ghia X
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #42612 Dátum: 2012.12.29 szombat, 11:34:02 »

Kedves Fórumtársak!
Ki mennyiért veszi a Ford Formula W5-30 olajat? Most vettem 6 litert kereken 8000 Ft-ért. Az jó ár?
én 6litert 6e ftért vettem..... vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dini02
Vendég
« Új hozzászólás #42613 Dátum: 2012.12.29 szombat, 11:35:19 »

én 6litert 6e ftért vettem..... vigyor3
Hol???
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #42614 Dátum: 2012.12.29 szombat, 11:38:32 »

Hol???
jó-jó.csúsztattam.nem most vettem,hanem másfél éve.amúgy a nagy közös olajbeszerzésben Wyctortól.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42615 Dátum: 2012.12.29 szombat, 12:05:41 »

Pedig sajnos ezek a Ford olajok....hát nem a legjobbak.  szomoru2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #42616 Dátum: 2012.12.29 szombat, 12:07:51 »

Pedig sajnos ezek a Ford olajok....hát nem a legjobbak.  szomoru2

Ezeknek a motoroknak tökéletesen megfelelnek.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #42617 Dátum: 2012.12.29 szombat, 12:24:10 »

Pedig sajnos ezek a Ford olajok....hát nem a legjobbak.  szomoru2

A Castrol az jó?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42618 Dátum: 2012.12.29 szombat, 12:34:47 »

A Castrol az jó?

Ehh.......
jó...a marketingje és tradicionális a neve.
Ez a castrol és a régi CASTROL csak névben azonos. Már nagyon régóta nem gyárt a castrol saját olajat.
Így akivel éppen leszerződik annak az  olaját árulja castrol ruhában, mert úgy jól eladható.
Nem utolsó sorban megemlítve, hogy az egyik legjobban hamisított olaj.

Amikor 4 liter 5W-s castrolt árulnak 4.990-ért, amiből 27 % áfa, azaz az olaj literenként kerül kevesebb, mint 1000 forintba kisker áron, ahol még az eladó haszna is benne van már, a szállítás, csomagolás és a "gyártó" haszna...... szóval szinte nem marad semmi. Kizárt, hogy "valódi" castrol olaj lenne a kannában.
Nagy kedvezményt egyébként is hordós (208l) kiszerelésben lehet elérni, nem 4 literes kis tételű csomagolásban.

Én Motul-t használok. Ezt közvetlenül az importőrtől veszem, ismerős. Nincs benne átverés, biztos azt veszem ami a kannában van.
Sajnos már láttam az országba bekerülési ár alatt is (áfásan) eladó Motul-t.....ami szintén hamis vagy lopott.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #42619 Dátum: 2012.12.29 szombat, 12:41:58 »

Ehh.......
jó...a marketingje és tradicionális a neve.
Ez a castrol és a régi CASTROL csak névben azonos. Már nagyon régóta nem gyárt a castrol saját olajat.
Így akivel éppen leszerződik annak az  olaját árulja castrol ruhában, mert úgy jól eladható.
Nem utolsó sorban megemlítve, hogy az egyik legjobban hamisított olaj.

Amikor 4 liter 5W-s castrolt árulnak 4.990-ért, amiből 27 % áfa, azaz az olaj literenként kerül kevesebb, mint 1000 forintba kisker áron, ahol még az eladó haszna is benne van már, a szállítás, csomagolás és a "gyártó" haszna...... szóval szinte nem marad semmi. Kizárt, hogy "valódi" castrol olaj lenne a kannában.
Nagy kedvezményt egyébként is hordós (208l) kiszerelésben lehet elérni, nem 4 literes kis tételű csomagolásban.

Én Motul-t használok. Ezt közvetlenül az importőrtől veszem, ismerős. Nincs benne átverés, biztos azt veszem ami a kannában van.
Sajnos már láttam az országba bekerülési ár alatt is (áfásan) eladó Motul-t.....ami szintén hamis vagy lopott.

Beugratós kérdés volt, de nem sikerült  smile   Az itteni infok szerint Ford is csomagolja csak az olajat, nem gyártja.  Sokan azt használják itt a fórumon, van aki többszázezer km-t ment vele, és nincs gond.      Nálunk 11 a 4 literes 5-30 castrol edge.

Ez is olyan mint pl  a go, kinek ez a szimpi kinek az. Meg páran biztos tuggyák a tutit.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #42620 Dátum: 2012.12.29 szombat, 12:42:26 »

Ehh.......
jó...a marketingje és tradicionális a neve.
Ez a castrol és a régi CASTROL csak névben azonos. Már nagyon régóta nem gyárt a castrol saját olajat.
Így akivel éppen leszerződik annak az  olaját árulja castrol ruhában, mert úgy jól eladható.
Nem utolsó sorban megemlítve, hogy az egyik legjobban hamisított olaj.

Amikor 4 liter 5W-s castrolt árulnak 4.990-ért, amiből 27 % áfa, azaz az olaj literenként kerül kevesebb, mint 1000 forintba kisker áron, ahol még az eladó haszna is benne van már, a szállítás, csomagolás és a "gyártó" haszna...... szóval szinte nem marad semmi. Kizárt, hogy "valódi" castrol olaj lenne a kannában.
Nagy kedvezményt egyébként is hordós (208l) kiszerelésben lehet elérni, nem 4 literes kis tételű csomagolásban.

Én Motul-t használok. Ezt közvetlenül az importőrtől veszem, ismerős. Nincs benne átverés, biztos azt veszem ami a kannában van.
Sajnos már láttam az országba bekerülési ár alatt is (áfásan) eladó Motul-t.....ami szintén hamis vagy lopott.

ez kb.olyan mint az gyári gó.szürö és az utángyártott ott sem tudni mi az igazság
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #42621 Dátum: 2012.12.29 szombat, 12:43:47 »

Beugratós kérdés volt, de nem sikerült  smile   Az itteni infok szerint Ford is csomagolja csak az olajat, nem gyártja.  Sokan azt használják itt a fórumon, van aki többszázezer km-t ment vele, és nincs gond.      Nálunk 11 a 4 literes 5-30 castrol edge.

Ez is olyan mint pl  a go, kinek ez a szimpi kinek az. Meg páran biztos tuggyák a tutit.
remélem ezt senki nem gondolta soha,hogy a ford gyártja a ford olajat
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #42622 Dátum: 2012.12.29 szombat, 12:46:15 »

Ehh.......
jó...a marketingje és tradicionális a neve.
Ez a castrol és a régi CASTROL csak névben azonos. Már nagyon régóta nem gyárt a castrol saját olajat.
Így akivel éppen leszerződik annak az  olaját árulja castrol ruhában, mert úgy jól eladható.
Nem utolsó sorban megemlítve, hogy az egyik legjobban hamisított olaj.

Amikor 4 liter 5W-s castrolt árulnak 4.990-ért, amiből 27 % áfa, azaz az olaj literenként kerül kevesebb, mint 1000 forintba kisker áron, ahol még az eladó haszna is benne van már, a szállítás, csomagolás és a "gyártó" haszna...... szóval szinte nem marad semmi. Kizárt, hogy "valódi" castrol olaj lenne a kannában.
Nagy kedvezményt egyébként is hordós (208l) kiszerelésben lehet elérni, nem 4 literes kis tételű csomagolásban.

Én Motul-t használok. Ezt közvetlenül az importőrtől veszem, ismerős. Nincs benne átverés, biztos azt veszem ami a kannában van.
Sajnos már láttam az országba bekerülési ár alatt is (áfásan) eladó Motul-t.....ami szintén hamis vagy lopott.

A lopottal nincs is olyan nagy gond, -mármint a motor szempontjából nézve Smiley - de a hamisítvánnyal már igen!
Motult használtam én is még a kilencvenes években (jó is volt). Ha külföldi beszerzésből (kamionos ismerősök) tudnak hozni időnként 5w30-as Mobil1-et, azt szoktam venni, bár most én is a Ford olajat töltöttem a vasba. Smiley
Passathoz a Rowe és a Xado termékeit használtam.
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42623 Dátum: 2012.12.29 szombat, 13:37:05 »

A go szűrőnél (ha nekem lenne dízel autóm...bár nem lesz vigyor3) fontos a gyári, mert az tudja azt a szűrési minőséget, amit a gyár előír.
Az utángyártottaknál ha nem megfelelő a szűrés finomsága, abból bajok lehetnek.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #42624 Dátum: 2012.12.29 szombat, 14:00:06 »

A go szűrőnél (ha nekem lenne dízel autóm...bár nem lesz vigyor3) fontos a gyári, mert az tudja azt a szűrési minőséget, amit a gyár előír.
Az utángyártottaknál ha nem megfelelő a szűrés finomsága, abból bajok lehetnek.
és ha az utángyártott is ugyan azt tudja?az utángyártott nem azt jelenti,hogy rosszabb a gyárinál inkább azt,hogy nem kell kifizetni a nevét is.
azt senki nem tudja,hogy van-e klönbség a kettö között csak a reklám szöveg állit ezt is azt is.


a go.szürö fémháza mind egyforma azon nincs mit variálni kb.ugyan annyi költség elöállitani,a bennelévö papir szürön pedig nincs mit spórolni,ilyet meg olyat rakok bele tudja az elöirt értéket és kész ugy mint a mint a drágább. akkol hol a sok pénz? a márkanévben.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.29 szombat, 14:08:02 írta coboy » Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #42625 Dátum: 2012.12.29 szombat, 14:06:02 »

és ha az utángyártott is ugyan azt tudja?az utángyártott nem azt jelenti,hogy rosszabb a gyárinál inkább azt,hogy nem kell kifizetni a nevét is.
azt senki nem tudja,hogy van-e klönbség a kettö között csak a reklám szöveg állit ezt is azt is.

Hát ezaz, hogy senki nem tudja, hogy valóban tujda-e, vagy sem. és ezt kell megfizetni a gyárinál. Az tudja.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42626 Dátum: 2012.12.29 szombat, 14:10:00 »

és ha az utángyártott is ugyan azt tudja?az utángyártott nem azt jelenti,hogy rosszabb a gyárinál inkább azt,hogy nem kell kifizetni a nevét is.
azt senki nem tudja,hogy van-e klönbség a kettö között csak a reklám szöveg állit ezt is azt is.

A gyári beszállító cég szűrője lehet azonos csak másik csomagolásban van.
Egyéb utángyártott szűrő szűrési képessége lehet rosszabb és ez nem csak szöveg. Próbáld ki, vegyél ilyet és olyat....vizsgáltasd be. Meg fogsz lepődni.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #42627 Dátum: 2012.12.29 szombat, 14:15:27 »

A gyári beszállító cég szűrője lehet azonos csak másik csomagolásban van.
Egyéb utángyártott szűrő szűrési képessége lehet rosszabb és ez nem csak szöveg. Próbáld ki, vegyél ilyet és olyat....vizsgáltasd be. Meg fogsz lepődni.

ez az utángyártott szó érdekes dolog.lehet ugy is értelmezni,hogy más is gyárt olyat mint a másik.az ugyan ugy csinálhat olyan minöséget csak kissebb árréssel adja
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #42628 Dátum: 2012.12.29 szombat, 14:23:03 »

Hát ezaz, hogy senki nem tudja, hogy valóban tujda-e, vagy sem. és ezt kell megfizetni a gyárinál. Az tudja.
és te tudod,hogy az tudja...... eplus2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #42629 Dátum: 2012.12.29 szombat, 15:19:45 »

és te tudod,hogy az tudja...... eplus2

ha az sem tudja, akkor már régen baj van  vigyor3
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #42630 Dátum: 2012.12.29 szombat, 16:49:07 »

ha az sem tudja, akkor már régen baj van  vigyor3
nem baj az ha nem bízik meg mindenki az utángyártottban.azért elmondom,amit már sokszor.
Az utángyártott alkatrészeknek ugyan azoknak a feltételeknek és előírásoknak kell megfelelni,mint az eredetinek.Illetve az eredetit sem a ford vagy bármelyik autógyártó készíti,hanem ő kijelenti,hogy azt ő védi gyári minőségként.A beszállító ugyan azt a terméket fogja árulni gyári minőségnek,és utángyártott prémiumnak is,vagy csak simán utángyártottnak.Az "gyári minőséget" közvetlenül az autógyártónak adja,a többit pedig a legnagyobb autóipari beszállítók vásárolják fel,mint a bosch,valeo,autoliv,trw,stb,stb,stb.Ugyanazokat a minősítéseknek kell megfeleljenek mint a gyáriak.Ezt nem én állítom,hanem ez a rendszer a beszállítóknál.7ik éve dolgozom autóipari beszállító-gyártó cégnél.És ez nem csak a szűrőkre vonatkozik,hanem minden utángyártott elemre-alkatrészre.
Nem csak úgy ripsz ropsz valaki gondol 1et, és elkezd mondjuk szélvédőt gyártani,vagy levegőszűrőt.Sokkal szabályozottabb ez a beszállítók felé,mint amikor a halandó besétál a boltba,és vesz egy utángyártott alkatrészt,de nem kap hozzá sem adatlapot,sem megfelelőségi bizonylatot,sem semmit,gyakran még garit sem.Ez viszont nem az utángyártott alkatrészek hibája-hiányossága,hanem a kereskedőé,aki így akarja jóáron elsózni a kétes beszerzéseit.Külföldi számla nélküli beszerzések-általában.....meg a kamionról leesett cuccok.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #42631 Dátum: 2012.12.29 szombat, 17:39:32 »

nem baj az ha nem bízik meg mindenki az utángyártottban.azért elmondom,amit már sokszor.
Az utángyártott alkatrészeknek ugyan azoknak a feltételeknek és előírásoknak kell megfelelni,mint az eredetinek.Illetve az eredetit sem a ford vagy bármelyik autógyártó készíti,hanem ő kijelenti,hogy azt ő védi gyári minőségként.A beszállító ugyan azt a terméket fogja árulni gyári minőségnek,és utángyártott prémiumnak is,vagy csak simán utángyártottnak.Az "gyári minőséget" közvetlenül az autógyártónak adja,a többit pedig a legnagyobb autóipari beszállítók vásárolják fel,mint a bosch,valeo,autoliv,trw,stb,stb,stb.Ugyanazokat a minősítéseknek kell megfeleljenek mint a gyáriak.Ezt nem én állítom,hanem ez a rendszer a beszállítóknál.7ik éve dolgozom autóipari beszállító-gyártó cégnél.És ez nem csak a szűrőkre vonatkozik,hanem minden utángyártott elemre-alkatrészre.
Nem csak úgy ripsz ropsz valaki gondol 1et, és elkezd mondjuk szélvédőt gyártani,vagy levegőszűrőt.Sokkal szabályozottabb ez a beszállítók felé,mint amikor a halandó besétál a boltba,és vesz egy utángyártott alkatrészt,de nem kap hozzá sem adatlapot,sem megfelelőségi bizonylatot,sem semmit,gyakran még garit sem.Ez viszont nem az utángyártott alkatrészek hibája-hiányossága,hanem a kereskedőé,aki így akarja jóáron elsózni a kétes beszerzéseit.Külföldi számla nélküli beszerzések-általában.....meg a kamionról leesett cuccok.
köszönöm a bövebb kiegészitést   worship
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #42632 Dátum: 2012.12.29 szombat, 17:53:57 »

nem baj az ha nem bízik meg mindenki az utángyártottban.azért elmondom,amit már sokszor.
Az utángyártott alkatrészeknek ugyan azoknak a feltételeknek és előírásoknak kell megfelelni,mint az eredetinek.Illetve az eredetit sem a ford vagy bármelyik autógyártó készíti,hanem ő kijelenti,hogy azt ő védi gyári minőségként.A beszállító ugyan azt a terméket fogja árulni gyári minőségnek,és utángyártott prémiumnak is,vagy csak simán utángyártottnak.Az "gyári minőséget" közvetlenül az autógyártónak adja,a többit pedig a legnagyobb autóipari beszállítók vásárolják fel,mint a bosch,valeo,autoliv,trw,stb,stb,stb.Ugyanazokat a minősítéseknek kell megfeleljenek mint a gyáriak.Ezt nem én állítom,hanem ez a rendszer a beszállítóknál.7ik éve dolgozom autóipari beszállító-gyártó cégnél.És ez nem csak a szűrőkre vonatkozik,hanem minden utángyártott elemre-alkatrészre.
Nem csak úgy ripsz ropsz valaki gondol 1et, és elkezd mondjuk szélvédőt gyártani,vagy levegőszűrőt.Sokkal szabályozottabb ez a beszállítók felé,mint amikor a halandó besétál a boltba,és vesz egy utángyártott alkatrészt,de nem kap hozzá sem adatlapot,sem megfelelőségi bizonylatot,sem semmit,gyakran még garit sem.Ez viszont nem az utángyártott alkatrészek hibája-hiányossága,hanem a kereskedőé,aki így akarja jóáron elsózni a kétes beszerzéseit.Külföldi számla nélküli beszerzések-általában.....meg a kamionról leesett cuccok.
Nem akarok vitát generálni,de én például mikor off autóba vettem utángyártott fékbetétet fele annyiért és mikor bent volt sipolt és a következő gyári betét volt és nem sípolt.Saját tapasztalat.Én azt mondom mit már más is a gyári az csak gyári.Csak amikor az utángyártott karosszéria elem nem passzolt nekem a kocsira mert itt ott rövidebb volt és kicsit más volt az íve mert ilyennel  összefutottam.Azért mikor a gyárit vettem ilyen nem fordult elő.De mondom nem vitát akarok kelteni.Én is vettem utángyártott cuccot előző kocsimra.Nem ment el annyit mint a gyári cucc.Itt motor és kopó alkatrészre gondolok
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #42633 Dátum: 2012.12.29 szombat, 17:57:51 »

Nem akarok vitát generálni,de én például mikor off autóba vettem utángyártott fékbetétet fele annyiért és mikor bent volt sipolt és a következő gyári betét volt és nem sípolt.Saját tapasztalat.Én azt mondom mit már más is a gyári az csak gyári.Csak amikor az utángyártott karosszéria elem nem passzolt nekem a kocsira mert itt ott rövidebb volt és kicsit más volt az íve mert ilyennel  összefutottam.Azért mikor a gyárit vettem ilyen nem fordult elő.De mondom nem vitát akarok kelteni.Én is vettem utángyártott cuccot előző kocsimra.Nem ment el annyit mint a gyári cucc.Itt motor és kopó alkatrészre gondolok
nincs itt vita.A gyáriak pont ugyan ilyenek.azoknál is előfordul a hibás alkatrész,csak kevesebbet hallani,mert kevesebbet vesznek belőle... vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42634 Dátum: 2012.12.29 szombat, 18:00:42 »

nem baj az ha nem bízik meg mindenki az utángyártottban.azért elmondom,amit már sokszor.
Az utángyártott alkatrészeknek ugyan azoknak a feltételeknek és előírásoknak kell megfelelni,mint az eredetinek.Illetve az eredetit sem a ford vagy bármelyik autógyártó készíti,hanem ő kijelenti,hogy azt ő védi gyári minőségként.A beszállító ugyan azt a terméket fogja árulni gyári minőségnek,és utángyártott prémiumnak is,vagy csak simán utángyártottnak.Az "gyári minőséget" közvetlenül az autógyártónak adja,a többit pedig a legnagyobb autóipari beszállítók vásárolják fel,mint a bosch,valeo,autoliv,trw,stb,stb,stb.Ugyanazokat a minősítéseknek kell megfeleljenek mint a gyáriak.Ezt nem én állítom,hanem ez a rendszer a beszállítóknál.7ik éve dolgozom autóipari beszállító-gyártó cégnél.És ez nem csak a szűrőkre vonatkozik,hanem minden utángyártott elemre-alkatrészre.
Nem csak úgy ripsz ropsz valaki gondol 1et, és elkezd mondjuk szélvédőt gyártani,vagy levegőszűrőt.Sokkal szabályozottabb ez a beszállítók felé,mint amikor a halandó besétál a boltba,és vesz egy utángyártott alkatrészt,de nem kap hozzá sem adatlapot,sem megfelelőségi bizonylatot,sem semmit,gyakran még garit sem.Ez viszont nem az utángyártott alkatrészek hibája-hiányossága,hanem a kereskedőé,aki így akarja jóáron elsózni a kétes beszerzéseit.Külföldi számla nélküli beszerzések-általában.....meg a kamionról leesett cuccok.

Van benne sok igaz is és van benne "csak elmélet" is. Sajnos....
Tudnék mesélni "Ugyanazokat a minősítéseknek kell megfeleljenek mint a gyáriak" erről, hogy mennyire nem így van. Persze bizonyos árucikkeknél, termékeknél igen, de soknál nem.  Sad
Osztályokba sorolják az alkatrészeket.

Lásd kínai termékek, a selejtet, szemetet megkapja Európa...innen ítéljük meg Kínát.
Én vásároltam USA-ban is Kínai terméket és olyan hibátlan, tökéletes 1.+++ osztályos termékek voltak, hogy nem hittem a származását!
Oda nem merik a szemetet exportálni.... "mi" meg megvesszük....ők meg örülnek
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42635 Dátum: 2012.12.29 szombat, 18:02:16 »

nincs itt vita.A gyáriak pont ugyan ilyenek.azoknál is előfordul a hibás alkatrész,csak kevesebbet hallani,mert kevesebbet vesznek belőle... vigyor3

Kis gyakorlattal meg kell keresni a gyári beszállítókat (amik nevesebb cégek) és azok közvetlen értékesítéséből vásárolni.
Ez legfeljebb nem gyári dobozlással bír, de belül valóban azonos a cucc.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #42636 Dátum: 2012.12.29 szombat, 18:05:56 »

Lásd kínai termékek, a selejtet, szemetet megkapja Európa...innen ítéljük meg Kínát.
Én vásároltam USA-ban is Kínai terméket és olyan hibátlan, tökéletes 1.+++ osztályos termékek voltak, hogy nem hittem a származását!
Oda nem merik a szemetet exportálni.... "mi" meg megvesszük....ők meg örülnek
ebbe van valami!
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #42637 Dátum: 2012.12.29 szombat, 18:13:22 »

nincs itt vita.A gyáriak pont ugyan ilyenek.azoknál is előfordul a hibás alkatrész,csak kevesebbet hallani,mert kevesebbet vesznek belőle... vigyor3
a kaszni elem, lámpa lökhárító, más téma.  nemhiszem, h olyan szigorúan veszik mint pl 1 fékalkatrészt, vagy futómű alkatrészt.   Én raktam fel pár ilyet is olyat is, az u.gy 99%-a kukába való volt elég sokáig, komoly méretproblémákkal.   most ez már kicsit javult, de aki azt akarja, h szépen álljanak az elemek/hézagok a kocsiján, az gyárit vegyen. Teljesen jó a gyári bontott is.
 Gyárival ha gond volt/van akkor az mindig a kasznis hibája, mert nincs megcsinálva precízen a kocsi. Csak ugye olyankor már nem lehet hápogni, h hát xar az alkatrész és azért nem lehet tökéletesre megcsinálni.    
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.29 szombat, 18:16:23 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #42638 Dátum: 2012.12.29 szombat, 18:15:18 »

Kis gyakorlattal meg kell keresni a gyári beszállítókat (amik nevesebb cégek) és azok közvetlen értékesítéséből vásárolni.
Ez legfeljebb nem gyári dobozlással bír, de belül valóban azonos a cucc.  Cool
akkor ilyen lehet a tdci gázolajszűrő is.  A gyári Ford Bosch, az "ugy" meg sima Bosch
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #42639 Dátum: 2012.12.29 szombat, 18:18:05 »

Van benne sok igaz is és van benne "csak elmélet" is. Sajnos....
Tudnék mesélni "Ugyanazokat a minősítéseknek kell megfeleljenek mint a gyáriak" erről, hogy mennyire nem így van. Persze bizonyos árucikkeknél, termékeknél igen, de soknál nem.  Sad
Osztályokba sorolják az alkatrészeket.

Lásd kínai termékek, a selejtet, szemetet megkapja Európa...innen ítéljük meg Kínát.
Én vásároltam USA-ban is Kínai terméket és olyan hibátlan, tökéletes 1.+++ osztályos termékek voltak, hogy nem hittem a származását!
Oda nem merik a szemetet exportálni.... "mi" meg megvesszük....ők meg örülnek
az elmélet minden beszállítóra érvényes.A gyakorlat meg az,hogy a feltúnöen olcsó xarokkal vannak gondok.ezek az áruk fekete piaci termékek.régen ilyenek voltak a kínai gagyik,amik ma már sokkal jobb minőséget képviselned,de már nem is fekete piaci áruk,hanem hivatalos beszállítóként előállítottak.Amik még nagyon az alja az az olasz termékek.Azoknál még az indiaiak is jobbak....


de én nem is ezekről beszélek,hanem amiknek igazolják a származását,és ugyanolyan beszállítói minősítéssel bírnak,mint az eredeti,amit a autó gyártó garantál.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #42640 Dátum: 2012.12.29 szombat, 18:19:13 »

Kis gyakorlattal meg kell keresni a gyári beszállítókat (amik nevesebb cégek) és azok közvetlen értékesítéséből vásárolni.
Ez legfeljebb nem gyári dobozlással bír, de belül valóban azonos a cucc.  Cool
így van.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #42641 Dátum: 2012.12.29 szombat, 18:28:00 »

a kaszni elem, lámpa lökhárító, más téma.  nemhiszem, h olyan szigorúan veszik mint pl 1 fékalkatrészt, vagy futómű alkatrészt.   Én raktam fel pár ilyet is olyat is, az u.gy 99%-a kukába való volt elég sokáig, komoly méretproblémákkal.   most ez már kicsit javult, de aki azt akarja, h szépen álljanak az elemek/hézagok a kocsiján, az gyárit vegyen. Teljesen jó a gyári bontott is.
 Gyárival ha gond volt/van akkor az mindig a kasznis hibája, mert nincs megcsinálva precízen a kocsi. Csak ugye olyankor már nem lehet hápogni, h hát xar az alkatrész és azért nem lehet tökéletesre megcsinálni.    
a lemezekkel mindig van gond.az autógyártó szinte mindig a gyártósoron épít karosszéria présgép és kivágó sort.ezek mindig ugyanazt a minőséget fogják adni,mert a rendszer kötelezi őket a megfelelő alkatrészek cseréjére a gépsoron-kopó alkatrészekre gondolok,illetve a kivágószerszámokra.Ezért a gyári minőség szinte mindig egységes lesz.Az utángyártott elemekkel az a gond,hogy a megfelelő geometriát nem olyan 1xő létrehozni egy eredeti alkatrészről.A lekoppintás,az ami nem szokott stimmelni,illetve az,hogy a gyártó nem ad ki semmilyen méretinformációt,mert az titkos adatnak számít.Az üzlet viszont hatalmas haszonnal kecsegtet,hiszen egy löksi egy-egy tipushoz sok tízezer pénz.Ha valaki az utángyártottat csak a feléért kínálja,abban is óriási a haszon.
Más alkatrészeket pontosabban eltudnak készíteni úgynevezett "külső" gyártók is, a gyári beszállítókkal szemben.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #42642 Dátum: 2012.12.29 szombat, 18:41:48 »

Hali,
ha lassú sebességnél való kormánytekeréskor hallok búgó, morgó hangot, az a kormánymű haldoklásának a jele, vagy pedig a szervószivattyúnak valami hibája?

 worship worship
 integet2 integet2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #42643 Dátum: 2012.12.29 szombat, 18:44:14 »

Hali,
ha lassú sebességnél való kormánytekeréskor hallok búgó, morgó hangot, az a kormánymű haldoklásának a jele, vagy pedig a szervószivattyúnak valami hibája?

 worship worship
 integet2 integet2
Ha akad közép állásnál az inkább a bűgó hang lehet a szervószivattyú.Azért ne erre gondolj,egy szervó olaj csere átöblítéssel kombinálva szerintem segít.Ha nem akkor szervó szivattyú csere.A kormány ha akad akkor gond.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #42644 Dátum: 2012.12.29 szombat, 18:46:26 »

Ha akad közép állásnál az inkább a bűgó hang lehet a szervószivattyú.Azért ne erre gondolj,egy szervó olaj csere átöblítéssel kombinálva szerintem segít.Ha nem akkor szervó szivattyú csere.A kormány ha akad akkor gond.
Tervben van a tisztítás. Köv hónapban sort is tudok rá keríteni szerintem.
Olvastam, hogy valaki borított bele a végén Xado kormányhoz való olajtubust. Sanszos, hogy egy olyanra is beruházok, hátha.  smile
 worship worship
 integet2 integet2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #42645 Dátum: 2012.12.29 szombat, 18:54:41 »

Tervben van a tisztítás. Köv hónapban sort is tudok rá keríteni szerintem.
Olvastam, hogy valaki borított bele a végén Xado kormányhoz való olajtubust. Sanszos, hogy egy olyanra is beruházok, hátha.  smile
 worship worship
 integet2 integet2
Csak ruház be mert LÁSZLÓ-val beszéltem róla és csak javasolni tudom mert könnyebb és halkabb lett a kormányzás.Ártani nem árt.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #42646 Dátum: 2012.12.29 szombat, 21:18:37 »

rá is van irva.csak ezt nem én húztam rá.ezért copás van.most köt az epoxi mert az van  csere darab nincs  pias
még mindig copás van mert elengedte a ragasztás.marad a csere darab.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #42647 Dátum: 2012.12.29 szombat, 21:53:57 »

még mindig copás van mert elengedte a ragasztás.marad a csere darab.

Simán rákented az epoxy-t?
Fel kellett volna csiszolni és a repedést kikaparni V alakban és úgy megragasztani, zsírtalan, száraz állapotában. Így tuti működik.
Belül is.....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Maggosh
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



E-mail
« Új hozzászólás #42648 Dátum: 2012.12.29 szombat, 22:10:21 »

Üdv minden autós társnak, mondeo tulajnak és kollégáknak egy szóval mindenkinek!
Újdonsült mondeo tulaj lettem kb 3 hete van meg a gép egy mk3 as tddi személyében. 1.7 isuzu Vectrát váltottam vele. Sokáig gondolkoztam hogy milyen autó is legyen a  következő és mivel a  családban van egy focus fordos lettem én is. Hogy jó döntés volt e majd meglátom remélem igen (le is kopogom) Wink Mondom ezt termosztát (mindkettő), vízpumpa csere után és a  soron következő az egy ac pumpa lesz  nyes Nem áll tőlem messze az autós élet sőt ezzel keresem kenyerem VW márkaszervizben dolgozom autószerelőként. Szívesen segítek amiben csak tudok lehet az alkatrész is! Mivel nem nagyon ismerem a márkát lehet lesz, hogy kérdéssel fordulok hozzátok. Ezzel gondoltam röviden bejelentkezem. Új tagként illik előre köszönni amit remélem jó helyen tettem Wink
Mindenkinek jó pihenést mert utána jön 2013
Naplózva

MkIII Mondeo 2001.11. 2.0TDDi 16v 115le Ghia,  Focus Kombi 2001 1.6 16v Ambiente
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #42649 Dátum: 2012.12.29 szombat, 22:12:34 »

én 6litert 6e ftért vettem..... vigyor3

Én meg 6 litert 5000-ért és nemis FORD hanem jobb...  beka3
Naplózva
Oldalak: 1 ... 846 847 848 849 850 851 852 [853] 854 855 856 857 858 859 860 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.181 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.