Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 18:38:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 19766922 alkalommal)
0 Felhasználó és 31 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #650 Dátum: 2005.04.10 vasárnap, 14:20:00 »

ha nem segít senki, eladom a mondit és off nissant veszek :-(
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #651 Dátum: 2005.04.10 vasárnap, 16:09:00 »

ha nem segít senki, eladom a mondit és off nissant veszek :-(
tepsy,
 
Google?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #652 Dátum: 2005.04.10 vasárnap, 18:43:00 »

azon már túl vagyok :-(
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #653 Dátum: 2005.04.10 vasárnap, 19:57:00 »

azon már túl vagyok :-(
Talan ird ide, hogy mi az a betu/szam kombinacio...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #654 Dátum: 2005.04.10 vasárnap, 20:38:00 »

Talan ird ide, hogy mi az a betu/szam kombinacio...
a tesztnél (gyújtás le, gomb lenyom, 10sec-ig és indít) cc. 41 különböző üzenet érkezik. az egyszerűbbeket, pl. akku fesz., ford. szám, izzók stb. értem, de még mindig van kb. 36 érthetetlen üzenet, pl. P0 08 meg ilyenek... na ezeknek a megfejtése érdekel, persze nem azért, mert gond van a géppel, hanem mert kíváncsi vagyok :-) ja, és mondi forever!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #655 Dátum: 2005.04.11 hétfő, 13:33:00 »

Pablo,
 
Hol-mennyiert vetted a gepezetet?
Johet ide: trojak@multisoft.hu
Csakany!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #656 Dátum: 2005.04.12 kedd, 21:13:00 »

Pablo,
 
Hol-mennyiert vetted a gepezetet?
Johet ide: trojak@multisoft.hu
Csakany!
Háj!
Kérdésedre a választ emil viszi.
140-es foylamatos tempónál+város 6,9-cel beérte.  
Egyébként tök mindegy, az az 1-1,5 l/100km többletet kárpódolja a vezetési élmény, a kényelem, meg iylenek. Megéri...
 
pablo
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #657 Dátum: 2005.04.15 péntek, 16:09:00 »

Ülésfűtés témához szólva én úgy tudom, hogy az összes első ülésbe be van szerelve, csak egy kapcsolóval kell aktiválni. Egyik bontónál majdnem meg is csinálták nekem csak nem tudtam két órát várni akkor. Szerintem több olyan rejtett tuning lehetőség lehet a mondiban amit a gyár marketing szempontok miatt mindenbe beleépít csak éppen nem aktivál olcsóbb kiviteleknél. pl. vezetékezés, computer, tempomat, stb. Van valakinek a fentiekben tapasztalata esetleg?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #658 Dátum: 2005.04.16 szombat, 18:04:00 »

KOOZED
Most azt akarod mondani hogy az összes első ülésbe benne vannak a fütőszálak csak a vezérlő modul illetve a kapcsolók nincsenek beszerelve???Hihetetlennek tűnik ez a dolog.Hol hallotad???
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #659 Dátum: 2005.04.17 vasárnap, 11:27:00 »

Ülésfűtés témához szólva én úgy tudom, hogy az összes első ülésbe be van szerelve, csak egy kapcsolóval kell aktiválni. Egyik bontónál majdnem meg is csinálták nekem csak nem tudtam két órát várni akkor. Szerintem több olyan rejtett tuning lehetőség lehet a mondiban amit a gyár marketing szempontok miatt mindenbe beleépít csak éppen nem aktivál olcsóbb kiviteleknél. pl. vezetékezés, computer, tempomat, stb. Van valakinek a fentiekben tapasztalata esetleg?
Rosszul tudod, olyan helyen melózok merci stb.. be varnak ülés huzat. Nincs mind1ikben tévedés:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #660 Dátum: 2005.04.18 hétfő, 11:45:00 »

Háj Kahuna!
 
Én most vettem egy 2003-as, 130 lovas, DuraShift váltósat. Nagyon kényelmes, de tényleg nem egy villám gyorsaságú. Nekem épp jó, és a fogyasztása sem ment még 7,6 fölé. (klíma+belvárosi forgalom, autópálya 180 km/h körül).
 
Üdv:
 
pablo
Szia Pabló!
 
Máj.21-én nem jösz el a mondi talira?Szivesen megnézném közelebbről a kocsidat.Üdv.Zsoel.
Naplózva
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #661 Dátum: 2005.04.18 hétfő, 12:56:00 »

Sziasztok!
TDDi-nél a porlasztócsúcsoknál lévő szimmeringek cseréjét kire bíznátok?
(Állítólag nem nagy összeg a szimmering a Solymárnál, de ha nem muszáj nem mennék ki Solymárra)
 
Csocso!
mailedet nézted mostanában?
 
köszi,
Janika
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Vendég
« Új hozzászólás #662 Dátum: 2005.04.18 hétfő, 15:09:00 »

Szia Pabló!
 
Máj.21-én nem jösz el a mondi talira?Szivesen megnézném közelebbről a kocsidat.Üdv.Zsoel.
Háj zsoel!
 
Nátha semmi sem jön közbe, szívesen.  
 
pablo
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #663 Dátum: 2005.04.18 hétfő, 15:25:00 »

Háj zsoel!
 
Nátha semmi sem jön közbe, szívesen.  
 
pablo
Helló pabló!
 
Hátha összejön,nátha nélkül!Bizzunk benne.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #664 Dátum: 2005.04.18 hétfő, 17:10:00 »

Sziasztok!
TDDi-nél a porlasztócsúcsoknál lévő szimmeringek cseréjét kire bíznátok?
(Állítólag nem nagy összeg a szimmering a Solymárnál, de ha nem muszáj nem mennék ki Solymárra)
 
Csocso!
mailedet nézted mostanában?
 
köszi,
Janika
Szerintem bárhol.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #665 Dátum: 2005.04.18 hétfő, 19:12:00 »

Üdv,
Lehet,hogy veszek egy Nemeto.-bol hozott eszkozt. Vmi Becker navigacios radio van benne (elvileg Ford beszereles), de nem vezerlodik a kormanyrol. Ez normalis? Az eladonak van egy masik gep is, abban Blaupunkt van, a nagykepernyos, azt allitja, azt lehet terddel Smiley vezerelni.
Sürgös, mint mindig Smiley
Csako!
Kahuna
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #666 Dátum: 2005.04.18 hétfő, 19:33:00 »

Hello Smiley Ezeket hogy lehet tanítani ? Mert csak az 1ik kulcs távirányítós.
 
 
http://www.cromax.hu/katalogus/images/kepek/full/P0056110.JPG
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #667 Dátum: 2005.04.18 hétfő, 20:41:00 »

Figyi,
 
Tanulmanyoztam azt az Excel sheetet a szervizdijakrol.
Ti tenyleg 20e km-enkent 100 rugot költötök a kocsira???
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #668 Dátum: 2005.04.18 hétfő, 22:53:00 »

Figyi,
 
Tanulmanyoztam azt az Excel sheetet a szervizdijakrol.
Ti tenyleg 20e km-enkent 100 rugot költötök a kocsira???
Egy frászt. Lehet azért egyszerűbben is....
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #669 Dátum: 2005.04.18 hétfő, 23:01:00 »

Akkor jo. Huhh.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #670 Dátum: 2005.04.18 hétfő, 23:06:00 »

Akkor jo. Huhh.
Egyébként is csak 66, az első 100e km-re. Akkor meg eladom... Aki megveszi, valszeg nem erőlteti majd a szagszervízt. Vagy megoldja valahogy.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #671 Dátum: 2005.04.18 hétfő, 23:20:00 »

TDDI-ben a klima fél percenként ki-be kapcsol.Normális ez a mondeonál, mert idáig még nem használtam a klimát?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #672 Dátum: 2005.04.18 hétfő, 23:28:00 »

Na ja, de en lennek az, aki megveszi...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #673 Dátum: 2005.04.19 kedd, 00:09:00 »

TDDI-ben a klima fél percenként ki-be kapcsol.Normális ez a mondeonál, mert idáig még nem használtam a klimát?
pedro,
 
nem normális!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #674 Dátum: 2005.04.19 kedd, 07:51:00 »

TDDI-ben a klima fél percenként ki-be kapcsol.Normális ez a mondeonál, mert idáig még nem használtam a klimát?
Ha rendesen hűt akkor normális is lehet!
Elvileg lehűti magát 4 fokig kikapcsol, majd 6 nál visszakapcsol.
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #675 Dátum: 2005.04.19 kedd, 07:54:00 »

Na jo reggelt!
 
Ma megy atvizsgalasra a verda, elöször csak a karosszerias ismeröshöz. Elegge ert hozza, de azert jo lenne kicsit iranyitgatni a vizsgalat iranyat. Miket nezzen meg mindenkeppen?
A kereskedö sracrol: a km ora 66e-jere kerdön tekintettem, legyintett egyet, es mondta, hogy persze hogy ök allitottak vissza (a digitalisnal valahogy eletidegennek erzem a 'tekeres' szot), indoklas: naluk a legtöbb autot hitelre veszik, es a bankok adott, evekre leosztott futasteljesitmeny felett mar csak nagyon nagy önresszel finansziroznak.
Van neki egy masik is, aminek az az erdekessege, hogy ki lett cserelve a motorja, 3 oldalnyi fordos szamlaja van rola. Az a motor 40e-et ment. Ehhez mit szoltok?
Vigyazzatok, mert mar nagyon a szakadek szelen allok, eleg egy apro lökes, es pentekre uj kocsim lesz ;-]
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #676 Dátum: 2005.04.19 kedd, 08:30:00 »

TDDI-ben a klima fél percenként ki-be kapcsol.Normális ez a mondeonál, mert idáig még nem használtam a klimát?
Pedro!
 
Nem a klima ventillátorára gondoltál?Ha igen,akkor az normális,az enyém is ki-bekapcsolgat.Elöször én is furcsállottam,de meg lehet szokni.Valószinűleg azért van amit Joe irt le.Üdv.Zsoel.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #677 Dátum: 2005.04.19 kedd, 09:19:00 »

HI !
 
kahuna,
 
De geccooo, es igy belemondta a szemedbe, hogy "visszatekerte" az orat ?
Es megis hogy csinalta ?  
Es mennyi volt az eredeti ora allas ? A computer nem tarolja esetleg a valos futasteljesitmenyt ?
 
Majd szombtaon beooobegatunk, hogy meg ne vedd 1ik verdat se !! Cool))
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #678 Dátum: 2005.04.19 kedd, 09:23:00 »

HI !
 
Kahuna,
 
Egyebkent enis megneztem ezt a szerviz listat, es haaat, egy csomo dolgot meg lehet uszni olcsobban. Nemi kezugyesseg stb es maris sporoltal nehany 10e-ret. De ugye ez a lista arrol szol, hogy betolod a hivatalos marhaszervizbe a verdat es megkered a szerelot, hogy huzzon man le picit ! Oszt o lehuz mint allat, rosszabb esetben 1db alkatreszt sem cserelnek ki.
Az en verdamat is inkabb rabizom majd az ismeros szakira. Auto-auto, nagy gond nem lehet, ha o csinalja. Max. 2x annyi ideig tart, mig kicserel valamit. Ellenben 3ad annyieert melozik, es ami alkatreszt oda adok neki, az altalaban el is tunik. Feltetelezem az automba tunik, nem a kukaba stb. Cool))
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #679 Dátum: 2005.04.19 kedd, 09:53:00 »

Hi!
 
Zacci: nekem eppen ez tetszett, hogy nem kezdett hadovalni. Nem firtattam, milyen modszerrel, inkabb az zavar, hogy egyaltalan lehetseges. Bar meg ha lenne is vedelem rajta, mindent lehet crackelni. Mondjuk ha egy központi rendszerbe jelentenenek az autok *valahogy*, az megbizhatobb lenne. Amugy 120e körül volt benne.
Mutatta a kofelverödeseket elöl, es mondta, hogy nem akarta lefujatni, nehogy azt higyjek, törve volt.
A listarol/markaszervizrol akkor egy a velemenyunk Smiley De azert jo tudni, hogy a gyar miket ir elö. Mondjuk azert Mr. (Herr) Fordnak is uzlet, ha vmit 3* gyakrabban cserelnek, mint kellene... Ami vicces, hogy nehany alkatreszt kikutattam Cromaxtol, es dragabb volt, mint a Zekszel sheetben. Lehet, hogy a cromaxos arak bruttok, a masik meg netto?
 
A cserelt motorrol mit gondoltok???
Csakany!
Kahuna
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #680 Dátum: 2005.04.19 kedd, 10:33:00 »

Ha rendesen hűt akkor normális is lehet!
Elvileg lehűti magát 4 fokig kikapcsol, majd 6 nál visszakapcsol.
 
 
Tisztelettel!
Joe, zsoel,
 
ne mondjátok már, hogy Nektek fél percenként ki-be kapcsol!(?)
Nálam elösször pár percig folyamatosan fúj erősen, majd visszaveszi a tempót, és tartja a hőfokot. Persze ez is visszakapcsolgat, de nem fél percenként!
De ha a külső ventire gondolt, ami a hűtő elött van, az tényleg tud érdekeseket művelni. Smiley Annál még igaz is lehet, hogy kapcsolgat ki-be. De belül, a belső venti nálam nem!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #681 Dátum: 2005.04.19 kedd, 10:37:00 »

Joe, zsoel,
 
ne mondjátok már, hogy Nektek fél percenként ki-be kapcsol!(?)
Nálam elösször pár percig folyamatosan fúj erősen, majd visszaveszi a tempót, és tartja a hőfokot. Persze ez is visszakapcsolgat, de nem fél percenként!
De ha a külső ventire gondolt, ami a hűtő elött van, az tényleg tud érdekeseket művelni. Smiley Annál még igaz is lehet, hogy kapcsolgat ki-be. De belül, a belső venti nálam nem!
Sztem ő a klímakompresszorra gondolt, ami nálam ezt csinálja. Persze nekem MKI-em van, de mivel ez így normális, ezért gondolom, hogy az MKIII-nál nem butították le a dolgot!?
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #682 Dátum: 2005.04.19 kedd, 10:46:00 »

Sztem ő a klímakompresszorra gondolt, ami nálam ezt csinálja. Persze nekem MKI-em van, de mivel ez így normális, ezért gondolom, hogy az MKIII-nál nem butították le a dolgot!?
 
 
Tisztelettel!
Joe,
 
hát, hogy mire gondolt, majd elmondja. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #683 Dátum: 2005.04.19 kedd, 13:59:00 »

Hi !
 
szerintem meg kene nezetni a gaz nyomast ! Nekem akkor kapcsolgatott ki-be, mikor leesett a nyomas. Mivel van egy nyomas kapcsolo a rendszerben, ami figyeli a gaz nyomasat (MKI), es ha leesik, akkor be sem kapcsol a klimatika. Illetve ha eppen hatar erteken van, igy ki-be kapcsolgat. Gondolom mikor bekapcsol, egy kis ido utan leeshet a nyoams, mire o kiakpcsol, aztan mikor vissza ter a nyomas, megint be.  
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #684 Dátum: 2005.04.19 kedd, 14:15:00 »

Hi !
 
kahuna,
 
Vegulis mondasz valamit, mert jar a szad Cool Igy belegondolva tenyleg tisztessegesebb beismerni, hogy vissza lett csevelve az ora, es nem azert, hogy a usert atbaxxa vele, hanem aze, hogy a bankot atbaxxa Cool Az meg nem szamit Cool Bank is atbax minket Cool)
Kar, hogy a kereskedok 99.999%-a nem ilyen hozzaallassal adja el a verdakat.
Az alkatresz arakat nem neztem meg mashol, de mivel nem lehet bonyibb vagy eccerubb mondjuk egy fekpofa csere, mint MKI-nel, szerintem egy mezei szerelo is meg tudja oldani a problemat. Es inkabb bizom ilyen emberkere, mint egy szagertore, aki asse tudja mijaza auto Cool) Foleg, hogy pl. Ford kereskedesben a szerelo oltonyben tobbzodott Cool Nah, mondom mijeeez vazzeg ? Oltonyben szerelunk ? Vagy tan nem is szerelunk, csak benyeljuk a lovet ? Cool
A masik az, hogy igy ennek a listanak tudataban a user szep lassan, nem megerolteto modon felkeszulhet az idoszakos szervizelesre. Aztan mikor mar osszeszedett egy marek alkatreszt elviszi a szerelojehez es kesz. En igy fogom csinalni.  
Egyebkent biztos van valami abban amit mondasz, hogy direkte beirjak cserere az adott alkatrezst, ami akar 2x annyi uzemorat is kibirna. De aze azt is figyelembe kell venni, hogy olyan sok mindent nem irhatnak be, hiaba fontos nekik az alkatresz eladas. Feltetelezem, hogy a vevok nagy resze azert utana jar (ahogy TE is es EN is), hogy mennyibe kerul egy idoszakos szervizeles, es ennek tudataban dont, hogy megveszi a verdat, vagy sem. Pl. buzuki. Olcso de legalabb xar Cool
Egybekent meg en ugy vagyok vele, hogy nem varnam meg mig papir vekonyra kopik pl. a fektarcsa, vagy a szilentek, mert ugyan el lehet kozlekedni kopottabb fekekkel, zorogosebb futomuvel, de 1. nem biztos, hogy ez a biztonsag javat szolgalja, 2. ha mar adott egy kenyelmes komfortos auto, akkor az ember (legalabbis en) igyexem fenntartani ezt az alapotot. Valszeg a lista keszitesekor ezt is figyelembe vettek a szagertok. Tehat ha mondjuk picit ido elott kicserelnek 1-2 kopo alkatresz, azzal megtartjak az auto komfort erzetet, megbizhatosagat. Nameg ugye az alkatresz eladasbol szarmazo hasznot is zsebre vaghatjak Cool))
Szal minden eremnek 2 oldala van. A user donti el, hogy mit valaszt. En annal a verzional maradok, hogy amit tudok sajat erombol kicserelek, pl. levegoszuro, uzemanyagszuro, pollenszuro stb. Ami meg nem megy hazilag, az megy majd a szerelomnel. Es nincs is ezzel baj. Ha en cserelem a fent emlitett cuccokat, legalabb tudom, hogy ki lett cserelve, es mivel az en verdam, igy nyilvan a leheto legcakcerubben fogom muteni a gepsarkanyt. Ez nem mondhato el egy vad idegen szervizesrol ugye Cool
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #685 Dátum: 2005.04.19 kedd, 15:04:00 »

Hi!
 
Zacci, latom mar, mi jo baratok leszunk Smiley))
Öltönyben? Komoly?
 
Kahuna
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #686 Dátum: 2005.04.19 kedd, 15:33:00 »

Hi !
 
kahuna,
 
jah Cool
Komoly ! Kerdem en az egyik pasit, hol a szervizes ? Ott ! Hol ? Ott az oltonyos figura ! Uhhh, koszonom nincs tobb kerdesem, leulhet !
 
Cool
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #687 Dátum: 2005.04.19 kedd, 17:44:00 »

Na most vagyok gondban.
Atneztek az autot, es rendben talaltak, talan a bal elsö lengescsillapitot kellene cserelni.
Akkor most megvegyem?
 
Kahuna Hamlet
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #688 Dátum: 2005.04.19 kedd, 19:01:00 »

Vedd meg Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #689 Dátum: 2005.04.19 kedd, 19:19:00 »

Na most vagyok gondban.
Atneztek az autot, es rendben talaltak, talan a bal elsö lengescsillapitot kellene cserelni.
Akkor most megvegyem?
 
Kahuna Hamlet
Kahuna,
 
Erre a "talán"-ra én nem gondolkoznék... Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #690 Dátum: 2005.04.19 kedd, 20:22:00 »

HI !
 
Kahuna,
 
Egyebkent enis megneztem ezt a szerviz listat, es haaat, egy csomo dolgot meg lehet uszni olcsobban. Nemi kezugyesseg stb es maris sporoltal nehany 10e-ret. De ugye ez a lista arrol szol, hogy betolod a hivatalos marhaszervizbe a verdat es megkered a szerelot, hogy huzzon man le picit ! Oszt o lehuz mint allat, rosszabb esetben 1db alkatreszt sem cserelnek ki.
Az en verdamat is inkabb rabizom majd az ismeros szakira. Auto-auto, nagy gond nem lehet, ha o csinalja. Max. 2x annyi ideig tart, mig kicserel valamit. Ellenben 3ad annyieert melozik, es ami alkatreszt oda adok neki, az altalaban el is tunik. Feltetelezem az automba tunik, nem a kukaba stb. Cool))
 
bye
zacci
Szia Zacci!
 
Ez a szervízlista a Ford Hungária által kb. egy hónapja kiadott szervízeket és azok árát tartalmazza. Az elvégzendő munkák a garancia feltétele, az árak pedig a hivatalos Ford márkaszervízekben számlázásra kerülő díjtételek, a munkaórák pedig a gyári normaidők.
 
Üdv:
 
Csocso
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #691 Dátum: 2005.04.19 kedd, 20:43:00 »

Hi !
 
kahuna,
 
Vegulis mondasz valamit, mert jar a szad Cool Igy belegondolva tenyleg tisztessegesebb beismerni, hogy vissza lett csevelve az ora, es nem azert, hogy a usert atbaxxa vele, hanem aze, hogy a bankot atbaxxa Cool Az meg nem szamit Cool Bank is atbax minket Cool)
Kar, hogy a kereskedok 99.999%-a nem ilyen hozzaallassal adja el a verdakat.
Az alkatresz arakat nem neztem meg mashol, de mivel nem lehet bonyibb vagy eccerubb mondjuk egy fekpofa csere, mint MKI-nel, szerintem egy mezei szerelo is meg tudja oldani a problemat. Es inkabb bizom ilyen emberkere, mint egy szagertore, aki asse tudja mijaza auto Cool) Foleg, hogy pl. Ford kereskedesben a szerelo oltonyben tobbzodott Cool Nah, mondom mijeeez vazzeg ? Oltonyben szerelunk ? Vagy tan nem is szerelunk, csak benyeljuk a lovet ? Cool
A masik az, hogy igy ennek a listanak tudataban a user szep lassan, nem megerolteto modon felkeszulhet az idoszakos szervizelesre. Aztan mikor mar osszeszedett egy marek alkatreszt elviszi a szerelojehez es kesz. En igy fogom csinalni.  
Egyebkent biztos van valami abban amit mondasz, hogy direkte beirjak cserere az adott alkatrezst, ami akar 2x annyi uzemorat is kibirna. De aze azt is figyelembe kell venni, hogy olyan sok mindent nem irhatnak be, hiaba fontos nekik az alkatresz eladas. Feltetelezem, hogy a vevok nagy resze azert utana jar (ahogy TE is es EN is), hogy mennyibe kerul egy idoszakos szervizeles, es ennek tudataban dont, hogy megveszi a verdat, vagy sem. Pl. buzuki. Olcso de legalabb xar Cool
Egybekent meg en ugy vagyok vele, hogy nem varnam meg mig papir vekonyra kopik pl. a fektarcsa, vagy a szilentek, mert ugyan el lehet kozlekedni kopottabb fekekkel, zorogosebb futomuvel, de 1. nem biztos, hogy ez a biztonsag javat szolgalja, 2. ha mar adott egy kenyelmes komfortos auto, akkor az ember (legalabbis en) igyexem fenntartani ezt az alapotot. Valszeg a lista keszitesekor ezt is figyelembe vettek a szagertok. Tehat ha mondjuk picit ido elott kicserelnek 1-2 kopo alkatresz, azzal megtartjak az auto komfort erzetet, megbizhatosagat. Nameg ugye az alkatresz eladasbol szarmazo hasznot is zsebre vaghatjak Cool))
Szal minden eremnek 2 oldala van. A user donti el, hogy mit valaszt. En annal a verzional maradok, hogy amit tudok sajat erombol kicserelek, pl. levegoszuro, uzemanyagszuro, pollenszuro stb. Ami meg nem megy hazilag, az megy majd a szerelomnel. Es nincs is ezzel baj. Ha en cserelem a fent emlitett cuccokat, legalabb tudom, hogy ki lett cserelve, es mivel az en verdam, igy nyilvan a leheto legcakcerubben fogom muteni a gepsarkanyt. Ez nem mondhato el egy vad idegen szervizesrol ugye Cool
 
bye
zacci
Vigyázat, offtopic!
 
Zacci!
 
Csak egy kis kötözkődés:
Ez az "atbaxxa" afféle Amigás duma még mindíg?
Ez a géppel együtt mindent túlél! (Mert, mint tudjuk, az Amiga örök és erről vita nincs!)
Egyébként szívesen emlékszem vissza az Amigás időkre, mikor még én is Crimson Jihad tag voltam... (Azelőtt meg C64-en Fellows, Stella, Triumwyrat...)
Persze akkor még nem Devlin voltam...
Az Amiga "fénykorából" megmaradtak a kellemes emlékek, a gép és Lay András barátom. (Ez a gép dolog sem teljesen igaz, mert kb. 2 hónapja eladtam, mivel hoztam helyette Angliából egy tökéletes állapotú, még soha sem szétszedett, komplett Desktop Dynamite szettet.
Ebbe megy a Blizzard PPC...
Üdv!
 
Devlin
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #692 Dátum: 2005.04.19 kedd, 20:53:00 »

Az amigát én is tiszteltem annak idején, majd atarit szerettem volna, végül XT-t vettünk.
 
C64 nekem is volt (reset gombbal), meg C128. Abból a C128D-t szerettem volna (a dízel, ugyi), de az nem jött össze. Simons basic, turbo tape, 38911 basic bytes free. Ready. <-L Print inverz szív. Én meg programozgattam a 6502-őt. Sőt, spektrumoztam is. Az a hülye gumigombozat... Amstradom nem volt. CPC 464, 664, 6128. Meg a ql. Meg a spektrum+. Meg a PC-n a GEM. Artline. Régi szép idők. Szabadság, buli, nők.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #693 Dátum: 2005.04.19 kedd, 20:59:00 »

Az amigát én is tiszteltem annak idején, majd atarit szerettem volna, végül XT-t vettünk.
 
C64 nekem is volt (reset gombbal), meg C128. Abból a C128D-t szerettem volna (a dízel, ugyi), de az nem jött össze. Simons basic, turbo tape, 38911 basic bytes free. Ready. <-L Print inverz szív. Én meg programozgattam a 6502-őt. Sőt, spektrumoztam is. Az a hülye gumigombozat... Amstradom nem volt. CPC 464, 664, 6128. Meg a ql. Meg a spektrum+. Meg a PC-n a GEM. Artline. Régi szép idők. Szabadság, buli, nők.
Szívemből szóltál.
Nekem a követlező volt a sorrend: ZX81, VC-20, Plus/4, C64, Amiga 500, Amiga 1200 és utánna jöttek sorban a PC-k. (Bár Amiga után eleinte vért izzadtam a PC-vel.)
Amúgy elkezdtem gyűjteni a régi masinákat.
A 8bit.hu oldalon a gyűjtők közt Devlin néven megtalálod a gyűjteményem.
Egy kivétellel.
Egyik kollégámtól ma kaptam egy Atari 800XE gépet, gyári magnóval, pár gyári játékkal.
Ez még nincs fent...
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #694 Dátum: 2005.04.19 kedd, 21:22:00 »

Hi !
 
hajajjj Cool
 
Amiga Rulez !
 
De ez most hogy jott ide ?  Nem vagom Cool))
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #695 Dátum: 2005.04.19 kedd, 21:24:00 »

HI !
 
csocso,
 
thx !
 
Atneztem a listat, es azt vontam le belole, hogy ott meg jocskan lehet mit sporolni, ha ugyes az ember Cool))
Demindenkeppen jo ez alista, mert mostmar tom, hogy elvileg mit es mikor kene cserelni. Asszem ez alapjan fogom szervizelni a verdat. Ofcoz nem markaszervizben, mert oltonyos szerelobol koszonom, de nem kerek Cool))
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #696 Dátum: 2005.04.19 kedd, 21:24:00 »

Hi !
 
hajajjj Cool
 
Amiga Rulez !
 
De ez most hogy jott ide ?  Nem vagom Cool))
 
bye
zacci
Én szóltam, hogy offtopic...
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #697 Dátum: 2005.04.19 kedd, 21:25:00 »

Hi !
 
tenyleg csocso, kb. mikor lesz elado verda ?
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #698 Dátum: 2005.04.19 kedd, 21:26:00 »

Hi !
 
devlin,
 
Cool)))
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #699 Dátum: 2005.04.19 kedd, 21:32:00 »

Hi !
 
nuh, hogy ontopic legyen ma bratyom, aki mellesleg nagy buzuki fan, elsosorban a megbizhatosaga miatt, de ez most mellekes Cool
Szal bratyom az orrom ala nyomott egy asszem auto2 ujsagot, amiben egy user valamikor 2003 kornyeken vett egy TDCI mondit. Namost innentol kezdve arrol szolt a cikk,hogy hany ezerszer jart szervizbena verda. Turbo cso kidurranas, porlaszto csere, turbo csere, el folyt hutoviz, beazo utaster a tetonel, beazo utaster az ajtonal, tonkrement a gyujtas kapcsolo, tonkre ment az ajtozar, kopogott a futomu, es vegezetul emg a CDs cucli is behalt.
Namost nekem MKI mondim van es haaat, valahogy nem tudom elkepzelni, hogy egy ujabb mondiu ennyire xar legyen. Ecceruen nem tudom felfogni, hogy egy auton cirka 1-2 ev alatt hogy johetett ki ennyi hiba. Elmondasa szerint nem eccer robbant le kulfoldon. Illetve a szervizben olajos kezzel osszemaszatoltak a vajszinu uleset. ( Errol beszeltem nem reg. Szagszerviz suxx. )
Hogy lehet ilyen autot kifogni ? Gondolom kell hozza nemi szerencse, de hogy eccerre ennyi minden elromoljon....8(
Sajnalom az urget 8(
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.06 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.