Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 00:05:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 1446 1447 1448 1449 1450 1451 1452 [1453] 1454 1455 1456 1457 1458 1459 1460 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 19760559 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
Andi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199



« Új hozzászólás #72600 Dátum: 2017.07.02 vasárnap, 14:38:32 »

Előfordulhat. Főleg ha a nagynyomású nyírta ki őket legutóbb is.

Hurrá! Egyre jobb... -.-"
Naplózva

2002 MK3 kombi 2000 TDCi 130 Le, 2008 MK4 Titanium S Individual kombi 2.2 TDCi 175 Le
Peti06
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új hozzászólás #72601 Dátum: 2017.07.02 vasárnap, 17:56:21 »

Sziasztok!

Fontolóra vettem egy komplett szívósor megvételét. Tudom, hogy horror összeg, ezért az lenne a kérdésem, hogy esetleg tud valaki segíteni akár egy bolt vagy egy itteni fórumtárs nevével ahol vagy akinél egy viszonylag nagyobb kedvezménnyel hozzájuthatnék egy FL-es komplett új szívósorhoz? Én egyedül a Cromax-nál láttam, hogy lehet kapni (bár ott is a FL előtti szívósort hozza ki a keresőjük), de csak kapható máshol is akár kedvezőbb áron (?) Előre is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.02 vasárnap, 17:59:50 írta Peti06 » Naplózva

Ford Mondeo MK3 2.0 Benzin (2004)
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #72602 Dátum: 2017.07.02 vasárnap, 18:09:55 »

Sziasztok!

Fontolóra vettem egy komplett szívósor megvételét. Tudom, hogy horror összeg, ezért az lenne a kérdésem, hogy esetleg tud valaki segíteni akár egy bolt vagy egy itteni fórumtárs nevével ahol vagy akinél egy viszonylag nagyobb kedvezménnyel hozzájuthatnék egy FL-es komplett új szívósorhoz? Én egyedül a Cromax-nál láttam, hogy lehet kapni (bár ott is a FL előtti szívósort hozza ki a keresőjük), de csak kapható máshol is akár kedvezőbb áron (?) Előre is köszönöm.
Nagyautót kérdezd meg, a fórumos 10% kal kb Cromax Webshop Törzsvásárló kedvezménynél vagy.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Peti06
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új hozzászólás #72603 Dátum: 2017.07.02 vasárnap, 18:38:23 »

Nagyautót kérdezd meg, a fórumos 10% kal kb Cromax Webshop Törzsvásárló kedvezménynél vagy.

Köszi a tippet. A fórumos 10%-os kedvezmény az hogyan érvényesíthető? Csak simám bemondás alapján, hogy ismerem/használom ezt a fórumot?
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2.0 Benzin (2004)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #72604 Dátum: 2017.07.02 vasárnap, 18:49:26 »

Sziasztok!

Fontolóra vettem egy komplett szívósor megvételét. Tudom, hogy horror összeg, ezért az lenne a kérdésem, hogy esetleg tud valaki segíteni akár egy bolt vagy egy itteni fórumtárs nevével ahol vagy akinél egy viszonylag nagyobb kedvezménnyel hozzájuthatnék egy FL-es komplett új szívósorhoz? Én egyedül a Cromax-nál láttam, hogy lehet kapni (bár ott is a FL előtti szívósort hozza ki a keresőjük), de csak kapható máshol is akár kedvezőbb áron (?) Előre is köszönöm.

Itt a fórumon árult valaki nem rég újat 70-ért.... keress utána...

+ felújítást is kínál valaki.
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.02 vasárnap, 18:54:01 írta GSR™ » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Peti06
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új hozzászólás #72605 Dátum: 2017.07.02 vasárnap, 19:13:09 »

Itt a fórumon árult valaki nem rég újat 70-ért.... keress utána...

+ felújítást is kínál valaki.

Ahh, ne is mondd... Az egyik neves hirdetőportálon láttam még pár napja, hogy valaki hirdetett tök újat 60e Ft-ért (pont 1 nappal előtte mielőtt kiderült, hogy hozzá kell nyúlni a szívósoromhoz). Másnap mikor kiderült, hogy kellene már nem volt fent a hirdetése. Azóta is megöl a méreg.... És pont a nekem való FL-es volt. Ha jól emlékszem Ő is 70e Ft-ról vitte le pár napon belül 60eFt-ra, lehet egy emberről beszélünk. Tegnap nézegettem itt a keres-kínál rovatot, de nem találtam ilyen hirdetést. Gondolom abban a rovatban hirdette akire Te gondolsz ugye?
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2.0 Benzin (2004)
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #72606 Dátum: 2017.07.02 vasárnap, 20:28:43 »

Köszi a tippet. A fórumos 10%-os kedvezmény az hogyan érvényesíthető? Csak simám bemondás alapján, hogy ismerem/használom ezt a fórumot?

Bemész hozzájuk, mondod a felhasználóneved és kész.
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #72607 Dátum: 2017.07.02 vasárnap, 20:53:19 »

Köszi a tippet. A fórumos 10%-os kedvezmény az hogyan érvényesíthető? Csak simám bemondás alapján, hogy ismerem/használom ezt a fórumot?
Írsz itt nekik és kapod a kedvezményt, meg az ajánlatot.
http://mondeo.hu/index.php?topic=3097.2800
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #72608 Dátum: 2017.07.02 vasárnap, 20:54:24 »

Bemész hozzájuk, mondod a felhasználóneved és kész.
Elméletileg klubkártyát kér, én hiába mondtam, nem kaptam.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #72609 Dátum: 2017.07.02 vasárnap, 21:00:09 »

Ahh, ne is mondd... Az egyik neves hirdetőportálon láttam még pár napja, hogy valaki hirdetett tök újat 60e Ft-ért (pont 1 nappal előtte mielőtt kiderült, hogy hozzá kell nyúlni a szívósoromhoz). Másnap mikor kiderült, hogy kellene már nem volt fent a hirdetése. Azóta is megöl a méreg.... És pont a nekem való FL-es volt. Ha jól emlékszem Ő is 70e Ft-ról vitte le pár napon belül 60eFt-ra, lehet egy emberről beszélünk. Tegnap nézegettem itt a keres-kínál rovatot, de nem találtam ilyen hirdetést. Gondolom abban a rovatban hirdette akire Te gondolsz ugye?
ő a felújítós ha jól emlékszem:
http://www.szivosor.hu/
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
key
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


E-mail
« Új hozzászólás #72610 Dátum: 2017.07.03 hétfő, 11:41:54 »

Sziasztok. 2000 benzin mondihoz nincs valakinek elfekvőben nívópálcája? Köszi
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #72611 Dátum: 2017.07.03 hétfő, 12:31:41 »

Sziasztok. 2000 benzin mondihoz nincs valakinek elfekvőben nívópálcája? Köszi

A tied rövid, nem ér bele az olajba?  (a nívópálcáról beszélek  eplus2)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Ferike20
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #72612 Dátum: 2017.07.03 hétfő, 13:20:54 »

Hali. Nem gyorsul az autó, régebben 1-2x csinálta utána mi sem történt volna megszűnt. Már egy pár napja ezt csinálja egyszer jól húz utána tövig nyomom a gázt és nem gyorsul. Hibakód kijott p0235, de ha kitörlöm utána megint jó és megint csak előjön.
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2005 2.0 TDCI Ghia
key
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


E-mail
« Új hozzászólás #72613 Dátum: 2017.07.03 hétfő, 15:02:56 »

A tied rövid, nem ér bele az olajba?  (a nívópálcáról beszélek  eplus2)

Túl hosszú... Én is a pálcáról beszélek Smiley
Naplózva
Mathias
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új hozzászólás #72614 Dátum: 2017.07.05 szerda, 18:28:54 »

Sziasztok,
mk3-as 2.0 tdci (FMBA) mondeom olyat produkál, hogy indítás után kb 35-40 perccel a motortér felől ütemtelen/véletlenszerű kopogás(mintha műanyag verődne műanyagnak) hallatszik, de csak menet közben álló helyzetben nem. Aztán mikor leparkoltam mintha a hang akkor jönne mikor tekerem a kormányt és közben mikor pont tekerem fel-felvillan az olajnyomás jelző lámpa. Kis pihenés(leállítva) / hűlés után újra elindulva nincs semmilyen hang és olajnyomás lámpa se villog. Megnéztem a szervóolaj tartályt, de nincs benne kevés olaj(legalábbis melegen, mert úgy néztem most meg) maximum közelében van, talán felette is.

Létezik hogy van összefüggés az olajnyomás lámpa és a kormánytekerés közbeni kopogás között?
Illetve mi lehet a baj?

Köszönöm.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #72615 Dátum: 2017.07.05 szerda, 20:04:11 »

Elméletileg klubkártyát kér, én hiába mondtam, nem kaptam.

Tőlem nem kértek.
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #72616 Dátum: 2017.07.05 szerda, 21:13:46 »

Tőlem nem kértek.
Tőlem igen. És mivel sokáig nem volt, így én jópár évig teli áron vásároltam.
Kártyám most sincs, viszont csináltam a Gyulának konyhabútort... vigyor3
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Peti06
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új hozzászólás #72617 Dátum: 2017.07.05 szerda, 21:36:02 »

Sziasztok!

Ma leszedtük a szívósoromat mert zörögtek az örvénylapátok és az alapjáratom is nagyon magas volt, így a PCV cső kiszakadására következtettünk. Miután kijött a szívósor a helyéről és le lett szedve a PCV cső rögtön kiderült a turpisság. A gyanú beigazolódott, ki volt szakadva egy kb. 3cm-es részen a gumicső. Örültem neki nagyon, hogy kiderült végre mi okozza a magas alapjáratomat. Viszont az örvénylapátok cseréje most következik, így ki is szedtük őket a szívócsonkból valamint a hosszú fém tengelyt is kihúztuk a helyéről. És ekkor lett nagy csodálkozás, mert ugye kellene lennie 2db perselynek is az örvénylapátoknál. Namost nekem nincs 1db persely sem ott. Ez vajon hogyan lehet? A persely ha jól tudom nem tud kiesni a helyéről, a lapátok pedig mind a helyükön voltak. Erre van ötlet?  Roll Eyes Mindenesetre én rakok most bele perselyt, mert gyárilag annak mindenképpen kellene ott lennie nem?
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2.0 Benzin (2004)
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #72618 Dátum: 2017.07.05 szerda, 22:03:43 »

Sziasztok!

Ma leszedtük a szívósoromat mert zörögtek az örvénylapátok és az alapjáratom is nagyon magas volt, így a PCV cső kiszakadására következtettünk. Miután kijött a szívósor a helyéről és le lett szedve a PCV cső rögtön kiderült a turpisság. A gyanú beigazolódott, ki volt szakadva egy kb. 3cm-es részen a gumicső. Örültem neki nagyon, hogy kiderült végre mi okozza a magas alapjáratomat. Viszont az örvénylapátok cseréje most következik, így ki is szedtük őket a szívócsonkból valamint a hosszú fém tengelyt is kihúztuk a helyéről. És ekkor lett nagy csodálkozás, mert ugye kellene lennie 2db perselynek is az örvénylapátoknál. Namost nekem nincs 1db persely sem ott. Ez vajon hogyan lehet? A persely ha jól tudom nem tud kiesni a helyéről, a lapátok pedig mind a helyükön voltak. Erre van ötlet?  Roll Eyes Mindenesetre én rakok most bele perselyt, mert gyárilag annak mindenképpen kellene ott lennie nem?

A tengely milyen? Van rajta kopás? Attól még, hogy nincs benne persely, a helye megvan?
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
SzIstván
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #72619 Dátum: 2017.07.05 szerda, 22:13:32 »

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Ma munkából haza felé jövet a szellőző digitális kijelzője villogni kezdett és hazáig meg sem állt. Érzésre minden működött, csak villogott a kijelző. Otthon motor leállít majd újra gyújtás, aztán megint jó volt. Tapasztalt már valaki ilyet, ez valami hibaüzenet lehet? Ha valaki tudja mitől lehet, ne tartsa magában. Előre is köszönöm!
 
Naplózva

2003 2.0 TDCI Ghia Kombi
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #72620 Dátum: 2017.07.05 szerda, 22:24:41 »

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Ma munkából haza felé jövet a szellőző digitális kijelzője villogni kezdett és hazáig meg sem állt. Érzésre minden működött, csak villogott a kijelző. Otthon motor leállít majd újra gyújtás, aztán megint jó volt. Tapasztalt már valaki ilyet, ez valami hibaüzenet lehet? Ha valaki tudja mitől lehet, ne tartsa magában. Előre is köszönöm!
 

Klíma öndiagnosztika. Találsz leírást róla.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #72621 Dátum: 2017.07.05 szerda, 22:39:32 »

Sziasztok!

Ma leszedtük a szívósoromat mert zörögtek az örvénylapátok és az alapjáratom is nagyon magas volt, így a PCV cső kiszakadására következtettünk. Miután kijött a szívósor a helyéről és le lett szedve a PCV cső rögtön kiderült a turpisság. A gyanú beigazolódott, ki volt szakadva egy kb. 3cm-es részen a gumicső. Örültem neki nagyon, hogy kiderült végre mi okozza a magas alapjáratomat. Viszont az örvénylapátok cseréje most következik, így ki is szedtük őket a szívócsonkból valamint a hosszú fém tengelyt is kihúztuk a helyéről. És ekkor lett nagy csodálkozás, mert ugye kellene lennie 2db perselynek is az örvénylapátoknál. Namost nekem nincs 1db persely sem ott. Ez vajon hogyan lehet? A persely ha jól tudom nem tud kiesni a helyéről, a lapátok pedig mind a helyükön voltak. Erre van ötlet?  Roll Eyes Mindenesetre én rakok most bele perselyt, mert gyárilag annak mindenképpen kellene ott lennie nem?


Hány napon keresztül rostáltuk a fhingot, mire végre eljutottál oda, hogy a PCV csövet megnézd! Nem véletlenül írtam....  taps

Így néz ki a szívósor felépítése "kicsontozás" után:
+ a repedt PCV cső  vigyor3

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Peti06
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új hozzászólás #72622 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 07:14:44 »


Hány napon keresztül rostáltuk a fhingot, mire végre eljutottál oda, hogy a PCV csövet megnézd! Nem véletlenül írtam....  taps

Így néz ki a szívósor felépítése "kicsontozás" után:
+ a repedt PCV cső  vigyor3

http://kephost.com/images/2017/07/05/2015-11-0407.12.56_.jpg

Na igen, itt mindegyik ismerős cucc már, kivéve a két perselyt a képen, mert nekem ezek nincsenek benne. Az tuti, hogy mindegyik évjáratú FL-es autókban (FL1 és FL2) szívósorban is volt gyárilag persely? Az enyém FL1-es. Létezhet olyan, hogy gyárilag nem raktak bele? Most akarok bele perselyt, de ha gyárilag nem volt benne, akkor lehet bele sem tudom tenni? Én nem nagyon látok ott az elvileges helyén erre "kimart" részt ahonnan ez hiányozna. A perselyek külső része látom barázdás, tehát ilyen barázdákat kellene találnom a szívósorban is a két szélső örvénylapát melletti járatban, ahova ezek a perselyek mennének?
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.06 csütörtök, 08:08:31 írta AndyA » Naplózva

Ford Mondeo MK3 2.0 Benzin (2004)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #72623 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 07:39:43 »

Na igen, itt mindegyik ismerős cucc már, kivéve a két perselyt a képen, mert nekem ezek nincsenek benne. Az tuti, hogy mindegyik évjáratú FL-es autókban (FL1 és FL2) szívósorban is volt gyárilag persely? Az enyém FL1-es. Létezhet olyan, hogy gyárilag nem raktak bele? Most akarok bele perselyt, de ha gyárilag nem volt benne, akkor lehet bele sem tudom tenni? Én nem nagyon látok ott az elvileges helyén erre "kimart" részt ahonnan ez hiányozna.

Kétféle szívósor van, régi és az újabb nincs FL1 és FL2 szívósor.
Az újabb szívósorban cserélhető a fojtószelep (a befogó házzal együtt kivehető) és a persely.
Ez merően értelmetlen kérdés, hogy létezik-e olyan, hogy gyárilag nem tesznek bele!
Ilyen hézag lenne a tengely és a szívósor furata között persely nélkül:

A régi szívósorban nincs persely és ott nincs fojtószelep befogó ház sem ezért nem is cserélhető benne.

Ki lettek véve a fojtószelep befogó házak? Az 1-2 és a 3-4 között van persely és utána lehet hozzáférni ha ki van véve a fojtószelep befogó.
Ha perselyes és nincs ott, akkor megszorulna a tengely a lapátokkal.
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.06 csütörtök, 07:54:55 írta GSR™ » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Peti06
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új hozzászólás #72624 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 07:52:09 »

Igen, kihúztuk a hosszú fém tengelyt az egész szívósorból majd ezt követően kivettük a mind a 4 örvénylapátot a tokkal (házukkal) együtt. Ezt követte volna a perselyek kiszedése, de szemmel láthatóan nem volt mit kiszedni. Egyszerűen nincs ott perselyt a két szélső már kiszedet örvénylapát melletti járatban  Roll Eyes
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2.0 Benzin (2004)
Peti06
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új hozzászólás #72625 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 07:59:10 »

Kétféle szívósor van, régi és az újabb nincs FL1 és FL2 szívósor.
Az újabb szívósorban cserélhető a fojtószelep (a befogó házzal együtt kivehető) és a persely.
Ez merően értelmetlen kérdés, hogy létezik-e olyan, hogy gyárilag nem tesznek bele!
A régi szívósorban nincs persely és ott nincs fojtószelep befogó ház sem ezért nem is cserélhető benne.

Ki lettek véve a fojtószelep befogó házak? Az 1-2 és a 3-4 között van persely és utána lehet hozzáférni ha ki van véve a fojtószelep befogó.
Ha perselyes és nincs ott, akkor megszorulna a tengely a lapátokkal.

Bocsi az előző hozzászólásomat nem válaszként küldtem el, de gondolom mindenki látja, hogy arra írtam. Még annyi, hogy ahol ezek a perselyek vannak/lennének a helyükön, ott a szívósorban a járat is barázdás tehát be van marva a barázdái a perselyeknek? Mert látom a perselyek külső része barázdás, gondolom azért hogy jobban "kapaszkodjanak" a szívósorban (?)
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2.0 Benzin (2004)
Peti06
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új hozzászólás #72626 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 08:10:00 »

Kétféle szívósor van, régi és az újabb nincs FL1 és FL2 szívósor.
Az újabb szívósorban cserélhető a fojtószelep (a befogó házzal együtt kivehető) és a persely.
Ez merően értelmetlen kérdés, hogy létezik-e olyan, hogy gyárilag nem tesznek bele!
Ilyen hézag lenne a tengely és a szívósor furata között persely nélkül:
http://kephost.com/images/2017/07/06/DuratecHE_inletmanifold.jpg
A régi szívósorban nincs persely és ott nincs fojtószelep befogó ház sem ezért nem is cserélhető benne.

Ki lettek véve a fojtószelep befogó házak? Az 1-2 és a 3-4 között van persely és utána lehet hozzáférni ha ki van véve a fojtószelep befogó.
Ha perselyes és nincs ott, akkor megszorulna a tengely a lapátokkal.

Ahogyan az általad mutatott képen látható, pontosan olyan üres a két örvénylapátok közötti járat, tehát ugyanekkora a hézag.
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.06 csütörtök, 08:14:56 írta AndyA » Naplózva

Ford Mondeo MK3 2.0 Benzin (2004)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #72627 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 08:15:38 »

Ahogyan az általad mutatott képen látható, pontosan olyan üres a két örvénylapátok közötti járat, tehát ugyanekkora a hézag.

Valami Mekkmester alkothatott rajta utoljára? Ez nem olyasmi, ami az utolsó atomjáig elpárolog a használatban...  falbav falbav falbav falbav falbav

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
yartam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 377



E-mail
« Új hozzászólás #72628 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 08:19:08 »

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Ma munkából haza felé jövet a szellőző digitális kijelzője villogni kezdett és hazáig meg sem állt. Érzésre minden működött, csak villogott a kijelző. Otthon motor leállít majd újra gyújtás, aztán megint jó volt. Tapasztalt már valaki ilyet, ez valami hibaüzenet lehet? Ha valaki tudja mitől lehet, ne tartsa magában. Előre is köszönöm!
 

Szia!

Így? https://www.youtube.com/watch?v=qOfbLhwNexI

Ilyet nekem is csinált tavaly nyáron (teljesen random módon). Télen nem csinálta.
Teszt során, illetve Forscan nem adott hibakódot.
Nyár elején elvittem klímáshoz, ahol kiderült, hogy nagyon kevés gáz volt benne. Feltöltettem azóta, még nem csinálta újra.
Egy próbát megér.

Ottó
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.06 csütörtök, 08:21:50 írta yartam » Naplózva

2008.01. C-max 2.0 16V Titanium 146 LE
ex: 2002.12. MK3 2.0 16V GHIA 146 LE [B4Y]
Peti06
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új hozzászólás #72629 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 08:26:39 »

Valami Mekkmester alkothatott rajta utoljára? Ez nem olyasmi, ami az utolsó atomjáig elpárolog a használatban...  falbav falbav falbav falbav falbav

AndyA

Tudomásom szerint a kocsi egyetlen egyszer volt olyan szinten szervizben, hogy a szívósort is le kellett venni hozzá, de az a szerviz az egy szakszerviz volt. Tehát elvileg a többi szerviz során senki nem bontotta le a motort a szívósorig, mert nem kellett a motorhoz nyúlni. Így én is értetlenül állok a dolog előtt.
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2.0 Benzin (2004)
gpzzoli
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


E-mail
« Új hozzászólás #72630 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 10:52:53 »

Sziasztok!
Már a 3. bluetooth-os obd2 kütyüt dugtam fel a kocsira, de állandóan ezt írja ki:
kép link mellékelve

https://kephost.com/images/2017/07/06/2017-07-03-18-38-58.jpg

valaki tudna linkelni egy használható ebay-es linket ami tutira működik?
Köszönöm.
Naplózva
Peti06
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új hozzászólás #72631 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 11:13:57 »

Ha termosztátot cserélek és elfolyik 1 liter fagyálló amit utántöltök, akkor levegősödhet a rendszer? Ha igen, hogyan légtelenítem? Csak leveszem a tágulási tartály kupakját és úgy járatom a motort? Köszi
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2.0 Benzin (2004)
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #72632 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 11:17:09 »

Ha termosztátot cserélek és elfolyik 1 liter fagyálló amit utántöltök, akkor levegősödhet a rendszer? Ha igen, hogyan légtelenítem? Csak leveszem a tágulási tartály kupakját és úgy járatom a motort? Köszi

Megoldja azt magának. Kidolgozza.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #72633 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 11:18:25 »

Sziasztok!
Már a 3. bluetooth-os obd2 kütyüt dugtam fel a kocsira, de állandóan ezt írja ki:
kép link mellékelve

https://kephost.com/images/2017/07/06/2017-07-03-18-38-58.jpg

valaki tudna linkelni egy használható ebay-es linket ami tutira működik?
Köszönöm.


Nekem ez van, szuperül működik.
http://m.ebay.co.uk/itm/Vgate-Icar2-Bluetooth3-0-Code-Reader-Car-Diagnostic-Scanner-Mini-ELM327-For-/132240767294?epid=0&hash=item1eca29f93e%3Ag%3ApXIAAOSwq%7EtZUZtG&_trkparms=pageci%253A8eb176eb-622b-11e7-8875-74dbd18005d6%257Cparentrq%253A172e37ac15d0a991b25eaef3fff1cacd%257Ciid%253A1
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Palermo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új hozzászólás #72634 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 11:20:43 »

Sziasztok!

Előző hét hétvégéjén indultunk a balatonra a családdal, végig autópályán mentünk kb 850 km-t tettünk meg az autóval, ez idő alatt az autó végig 8 litert fogyasztott, (klíma ment végig)de a 8 liter szerintem rengeteg, ez mitől lehet? Smiley Nem szoktam pályázni általában városban használom az autót, másnak mi a tapasztalata?
Naplózva

2001.12  2.0 TDDI 116 Le
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #72635 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 11:32:39 »

Sziasztok!

Előző hét hétvégéjén indultunk a balatonra a családdal, végig autópályán mentünk kb 850 km-t tettünk meg az autóval, ez idő alatt az autó végig 8 litert fogyasztott, (klíma ment végig)de a 8 liter szerintem rengeteg, ez mitől lehet? Smiley Nem szoktam pályázni általában városban használom az autót, másnak mi a tapasztalata?

Milyen tempóval? Nekem a 7,5-8 liter az klíma + autópálya 160, de az enyém TDCi.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #72636 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 12:10:13 »

Sziasztok!

Előző hét hétvégéjén indultunk a balatonra a családdal, végig autópályán mentünk kb 850 km-t tettünk meg az autóval, ez idő alatt az autó végig 8 litert fogyasztott, (klíma ment végig)de a 8 liter szerintem rengeteg, ez mitől lehet? Smiley Nem szoktam pályázni általában városban használom az autót, másnak mi a tapasztalata?

Nem rengeteg, nincs ebben semmi meglepő....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #72637 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 12:16:06 »

Sziasztok!

Előző hét hétvégéjén indultunk a balatonra a családdal, végig autópályán mentünk kb 850 km-t tettünk meg az autóval, ez idő alatt az autó végig 8 litert fogyasztott, (klíma ment végig)de a 8 liter szerintem rengeteg, ez mitől lehet? Smiley Nem szoktam pályázni általában városban használom az autót, másnak mi a tapasztalata?
széria tddi-vel meg lehet annyit etetni simán
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #72638 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 12:18:44 »

Sziasztok!

Előző hét hétvégéjén indultunk a balatonra a családdal, végig autópályán mentünk kb 850 km-t tettünk meg az autóval, ez idő alatt az autó végig 8 litert fogyasztott, (klíma ment végig)de a 8 liter szerintem rengeteg, ez mitől lehet? Smiley Nem szoktam pályázni általában városban használom az autót, másnak mi a tapasztalata?

130-as tempóval, 3-4-5 személlyel, csomagokkal, klímával a 8 liter nem lehetetlen egy DI-től. Nekem 7 liter a nagy átlag úgy, hogy ~1/3 BP dugózás, ~2/3 pálya. Egy, néha két személy, csomag nélkül, klíma ritkán.
Motortérben persze körbenézhetsz, nincs-e valahol szivárgás esetleg.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #72639 Dátum: 2017.07.07 péntek, 08:04:38 »

4 es 5 ajtos autok hatso ajtoi cyerelhetok egymassal? Vagy csak a kombi mas vsgy az sem?
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #72640 Dátum: 2017.07.07 péntek, 08:31:42 »

4 es 5 ajtos autok hatso ajtoi cyerelhetok egymassal? Vagy csak a kombi mas vsgy az sem?

A 4-5 ajtósé szerintem egyforma.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #72641 Dátum: 2017.07.07 péntek, 08:38:48 »

4 es 5 ajtos autok hatso ajtoi cyerelhetok egymassal? Vagy csak a kombi mas vsgy az sem?
igen  "cyerelhetok", jelentsen ez bármit is vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #72642 Dátum: 2017.07.07 péntek, 08:49:07 »

4 es 5 ajtos autok hatso ajtoi cyerelhetok egymassal? Vagy csak a kombi mas vsgy az sem?

De csak és kizárólag az azonos oldaliak.....  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #72643 Dátum: 2017.07.07 péntek, 09:18:57 »

igen  "cyerelhetok", jelentsen ez bármit is vigyor3

Így kiolvasva olyan akcentussal kimondott "cserélhetők"-nek hangzik, amilyen az oroszoknak van a filmekben Cheesy
Naplózva
Zombie
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98



WWW
« Új hozzászólás #72644 Dátum: 2017.07.07 péntek, 12:35:20 »

Sziasztok!

Segítsetek legyetek szívesek.

Ki tudom cserélni a kiegyenlítő tartályt a hűtővíz leengedése nélkül?

Illetve hogy van felfogatva?
2 csavar és egy patent...ezt olvastam valahol...

Köszi előre is.
Naplózva

MKIII Mondeo 2.0 State Blue, 16V Ghia, 145LE, 2001.06 de a szíve 2004-es. Smiley (motorcsere)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #72645 Dátum: 2017.07.07 péntek, 12:44:19 »

Sziasztok!

Segítsetek legyetek szívesek.

Ki tudom cserélni a kiegyenlítő tartályt a hűtővíz leengedése nélkül?

Illetve hogy van felfogatva?
2 csavar és egy patent...ezt olvastam valahol...

Köszi előre is.

Persze, de ami a tartályban van az el fog folyni....
Csavarok fogják, patent nincs. Viszont van 2 kicsi és egy nagy gumicső még rajta bilinccsel.


Viszont azt nem tudom, hogy te ki tudod-e cserélni......de úgy kell,a hogy leírtam.  Roll Eyes
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.07 péntek, 12:49:10 írta GSR™ » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zombie
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98



WWW
« Új hozzászólás #72646 Dátum: 2017.07.07 péntek, 12:54:05 »

Persze, de ami a tartályban van az el fog folyni....
Csavarok fogják, patent nincs. Viszont van 2 kicsi és egy nagy gumicső még rajta bilinccsel.


Viszont azt nem tudom, hogy te ki tudod-e cserélni......de úgy kell,a hogy leírtam.  Roll Eyes

Csúcs, köszi a választ.  worship

Elkezdem megbontani a kocsit akkor hátulról.. Cheesy
Naplózva

MKIII Mondeo 2.0 State Blue, 16V Ghia, 145LE, 2001.06 de a szíve 2004-es. Smiley (motorcsere)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #72647 Dátum: 2017.07.07 péntek, 14:16:34 »

Csúcs, köszi a választ.  worship

Elkezdem megbontani a kocsit akkor hátulról.. Cheesy

Nőgyógyász stílusban gondolod? A kipufogón keresztül? eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #72648 Dátum: 2017.07.07 péntek, 14:51:28 »

Így kiolvasva olyan akcentussal kimondott "cserélhetők"-nek hangzik, amilyen az oroszoknak van a filmekben Cheesy
Koszi koszi  vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #72649 Dátum: 2017.07.07 péntek, 16:43:24 »

Üdv!

Újabban hidegindításnál rángat a motor. Utána gyorsan elmúlik. Alapjárat rángatás közben is ok. Ötletek? Trafó, gyertya, kábel vagy mind3 esetleg valamelyik cső? Illetve hibakódolvasásnál korábban dobott szegénykeverék hibakódot, de akkor még nem volt rángatás Cheesy
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
Oldalak: 1 ... 1446 1447 1448 1449 1450 1451 1452 [1453] 1454 1455 1456 1457 1458 1459 1460 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.078 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.