Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.06 vasárnap, 00:43:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 206 207 208 209 210 211 212 [213] 214 215 216 217 218 219 220 ... 1558   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21481940 alkalommal)
0 Felhasználó és 354 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #10600 Dátum: 2007.01.02 kedd, 15:51:00 »

Helló Urak!
 
Valaki használ a kocsiján Bosch Aerotwin ablaktörlő lapátokat - tapasztalat - melyik típusszámú kompatibilis a Mondeo gyári ablaktörlőméretével? 550/500MM
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10601 Dátum: 2007.01.02 kedd, 16:10:00 »

a típus megvan tapasztalat?
BOSCH Aerotwin A551S * Mondeo *
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10602 Dátum: 2007.01.02 kedd, 16:40:00 »

zacci
felkapcsolatm a reflektort es ugy maradt, hiaba probalom lekapcsolni, nem megy. nem kapcsolja le.
Én annakidején szédszedtem az Orion kapcsolóját. Meglepődtem, mennyire profi! Javítható, méghozzá nem is volt veszélyes szétszedni. Megcsináltam, és tuti lett. Nagyon jó konstrukció.
 
Ha érzel elég bátorságot, kapd szét az indexkapcsolót. Ha nem tudod megjavítani, na max akkor veszel egyet.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #10603 Dátum: 2007.01.02 kedd, 16:52:00 »

Apósom kérdését tolmácsolom:MKIII-as, 2001-esen hol lehet állítani a kéziféken? (mondjuk engem is érdekel)
Sajnos autómata utánállítókája van, így nem lehet kézzel mókolni...
A gond nem biztos, hogy a bowden-ek nyúlása. Én kicseréltem, mégis *** maradt.
Az autómata cucc is tönkremehet, ami valószínűleg nálam is történt, hiszen beraktam pár távtartót, és úgyis ugyanolyan *** maradt a kézifékem...
 
Szóval ezúton kérdezném én is az embereket, hogy lehet-e azt javítani, vagy meg kell venni a belét külön?
Ha igen az mennyibe fáj kb?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10604 Dátum: 2007.01.02 kedd, 17:10:00 »

Kisber,
 
Igen, nekem volt egy hasonloan idegesito zorgesem...Mondjuk nalam benyas leven, csakakkor zrogott, mikor alacsony fordulaton terhelve volt a moci, illetve indulasnal...sokaig kinlodtam vele, mert eloszor azt hittem, a gyujtas kapcsolo csatlakozo feloli resze rezeg, de aztan kiderult, hogy nem...Alul van 2db hosszu rugo vagymi. Nah, azoknak a szara ahova felfekszik a kormany rudazatra vagy hova, ott rezeg. Igy nemtom rendesen elmagyarazni, de ha beinditod a verdat, es a kromany ala fexel (bent az utasterben), akkor latni fox 2db kb. 3mm vastag hosszu drotszeruseget. Nah, az 2db ilyen feszito rugo vagymi. Ha a 2 rugot megfogod 2 ujaddal es elkezded oket osszenyomni (egymas fele nyomni), akkor valceg megszunik a rezges. Jah, es hasonlo keppen nez ki a rugo, mint egy meruloforralo vege Cool proba keppen egy kotegelovel osszebb tudod huzni egymashoz a ket rugot. Aztan proba...Ha nem rezeg, zizeg stb. akkor ez volt a baj. A kotegelo akar maradhat is, mert bajt nem csinal, es nem is latszik...Jah, es altalaban hidegen jott elo nalam eza rezeges vagymi. Gondolom nalad is.
Zacci!
 
Kipróbálom, de Neked is csak akkor csinálta, ha tökre kihúztad a kormányt magad fele?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10605 Dátum: 2007.01.02 kedd, 20:27:00 »

Elöször mindent szedj ki az összes tárolórekeszből. Csodákra képes, ha nincs benne semmi. Én is már az ajtót akartam szétszedni, de a cdtok zörgött a könyöklőben középen. Igen becsapós dolog, mert a jobb ajtóból hallottam.
Nyomjál még rá egy kis basszust,az minden zörgést eltompít!
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #10606 Dátum: 2007.01.02 kedd, 21:12:00 »

Kisber,
 
Nem...Eleg alattomos eza zorej, mert mikor elkezd zorogni, hozza nyulsz valamihez, es elhallgat. Es csak hidegben csinalta. honapokig szivatott mirerajottem, hogy a kormany felol jon a hang, pedig azt hittem, hogy a bal oldalon levo kis rekesz nyuszog. Persze azt nem figyeltem,hogy mikro meg akartam tapizni a kis rekeszt, akkor belekapaszkodtam a kormanyba, mire elhallgatott a franya zorges. Halalra xopatott mar...Volt, hogy mar csak 1 cm-re volt a kezem a rekesztol, es elhallgatott. Mondom anyaaad Aztan egy ido mulva mar allo helyzetben is adta ezta kerrego zorgo hangot, igy mar be tudtam azonositani, hogypontosan honnet gyun a hang. Jellemzo erre a kis mocsok zorejre, hogyha megfeszited a kromanyt fel vagy le, akkor elhallgat. Ebbol jottem ra aztan, hogy a kormanybol gyun a hang. Az meg mar kulon tortenet volt, hogy ra jojjek, pontosan mi zorog a kormanymuben...
De miota megcsinaztam, egy ricegest sem hallat magarol...
Egyebkent annyira csaloka volt a zorges, hogy neha enis azt hittem, hogy van konkret osszefugges a kormany allasaval. Aztan ra kellett jonnom, hogy van is meg nincs is. Allitottam a kormanyon, oszt egy darabig mintha jo lett volna, de aztan ujra elogyut aza franya riceges Mondom, probald ki azt amit irtam, hatha ugyanaz a franya nyuszuge koltozott a kormanyodba, mint nekem
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #10607 Dátum: 2007.01.02 kedd, 21:19:00 »

Sziasztok!
 
Először is Boldog Új Évet Kívánok!!
 
A központi zárral van egy kis problémám. Ha kettős zárással zárom akkor működik, minden ajtót rendesen bezár a rendszer, viszont ha csak sima zárással, akkor a bal hátsó ajtó nyitva marad. Sad Szerintem csak valami programozási dologról lehet szó, bár lehet, hogy mégsem. Szerintetek??
Tudtok valami programozást, mert a könyvben és itt a klub oldalán sem találtam semmit. Sad
 
Előre is köszi a segítséget.
Gatyi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10608 Dátum: 2007.01.02 kedd, 21:31:00 »

gatyi!
 
Ha MKIII ról van szó akkor van esélyed, hog tavasszal majd elmúlik a problémád...
Sokunknak xaraxik a központi zár télvíz idején...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10609 Dátum: 2007.01.02 kedd, 21:35:00 »

BÚÉK Neked is,
Több embernek volt hasonló gondja a központizárral. Valami Fordos betegség lehet, mert a hideg beálltával 1-2 autónál előjönnek a "problémák". Fújd be wd40-el, de ha nem segít, akkor csere, vagy megvárod a tavaszt.  
Ja, barátom Tranzitja is megbolondult... Elindította az autót, majd becsukta az ajtót hogy ablakot kaparjon; a gép pedig szépen bezárt. Ráadásul mindezt külföldön. Feltörte a saját kocsiját, hogy bejuthasson:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10610 Dátum: 2007.01.02 kedd, 21:43:00 »

Szia!
Én Bosch Aerotwin-t használok a száma A551S
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10611 Dátum: 2007.01.02 kedd, 21:48:00 »

Na én ezért nem merem már becsukni az ajtókat kaparás idejére. És idén télen xarabb, mint tavaly. Akkor legalább a csomagtartó jól volt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10612 Dátum: 2007.01.03 szerda, 07:26:00 »

Így van télen nekem versenyfutás az ajtónyitás- távirányitást követően 2 mp-m van az ajtó nyitására mert újra visszazár -és volt hogy járó motornál jégkaparás közben kizárt.. :-(
A 3-asok kp.zára nem nagyon bírja a hideg ídőjárást megbolondul!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10613 Dátum: 2007.01.03 szerda, 07:28:00 »

Szia!
Én Bosch Aerotwin-t használok a száma A551S
És milyen a tapasztalatod a gyárihoz képest? Képet tudsz fel rakni, hogy néz ki a gépen?  
 
Üdv: L@ndser
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10614 Dátum: 2007.01.03 szerda, 08:58:00 »

Igen, 3as Mondeoról van szó!
Tavaly nem volt ilyen gondom, de akkor most próbaképpen megvárom a tavaszt!
 
köszi:Gatyi
Lehet, hogy délebre kéne költözni??
 
(2001 TDDI 115Le)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10615 Dátum: 2007.01.03 szerda, 11:08:00 »

Zacci, egyre inkább biztos vagyok benne, hogy ugyanaz ciceg nálam is...
Ha megfeszítem lefele a kormányt, akkor elhallgat... Ahogy neked is... Ha megfogom a tetején a műanyagot és lefele nyomom, akkor is elhallgat Cheesy
Szóval eléggé sztohasztikus az elhallgatás módja Cheesy
 
A kérdés, hogy akkor ezek pontosan hol is vannak?
Nem tudtam befeküdni, mert csini szerkóban voltam, de a pedálok felett kellene valahol keresnem? Mert ugye a lábam felett ilyen szivacsszerűség van. Vagy azt le kell venni?
 
Pls írd le pontosan, hogy hol van a zaj forrása(legalábbis ami nálad volt) és hogy hogyan lehet "odajutni" Cheesy
 
Köszike Cheesy
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #10616 Dátum: 2007.01.03 szerda, 11:36:00 »

Kisber,
 
Mondom en, hogy ugyan az lesz a bajod, mint nekem. En mar csak tudom....Nalam minden hiba kijon, ami benyason es dizlin megtalalhato, kiveve a p. csucsokat meg az elektronyos gondokat... Persze most ezt jol elkiabaltam, szal valceg hamarosan porlasztokat kell csereltetnem Esetleg levezeteskent meg motorvezerlot is http://amigos.amiga.hu/zacci/gif/13.gif
 
Ha haza ertem, lefotografalom a cicegest
Tul keppen asszema kromany allitasahoz segit be eza 2db rugo. A rugok vege egy fem biguzsra fexik fel. Nah, oda szorult a ciceges. Valceg kicsit elfaradt a rugo vagymi, es mar nem feszit olyan erosen, mint uj koraban, igy enged a remegesnek. Vagy valami ilyesmi
Naplózva

blah blah blah
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #10617 Dátum: 2007.01.03 szerda, 14:04:00 »

zacci
Kicsereltem a kapcsolot, igy megjavult a reflektor. Tobbet bontottam mint kellett volna igy tovabb tartott, de nem olyan nehez. Az uj board computeres, csak nem tudom hogy fog mukodni, bele szereltek-e a computert es csak be kell kapcsolni, vagy kell venni hozza es azt kell beletenni. Infoim szerint a muszerfalban kell az egesz orat cserelni.
 
Most fogom szetszedni a regit es megnezem lehet-e gyogyitani. kell valakinek Smiley
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Vendég
« Új hozzászólás #10618 Dátum: 2007.01.03 szerda, 14:17:00 »

Nyomjál még rá egy kis basszust,az minden zörgést eltompít!
Zsoel koma!
 
Az a baj, hogy a hangerő növelésével a zörgés is megnő. Saját tapasztalat: az ajtókönyöklőn lévő lyukba dobáltam az elején az aprót. Amikor halkan halgattam a zenét teljes csend és jó a zene és az ütem, DE amint adtam egy kis kakaót olyan furcsa lett a zene, mintha valaki/valami fáziskésében lett volna a zenekarban. Baromira zavart, de oszt rájöttem. Az apró csörgött, a basszus felemelte, majd a gravitáció meg leejtette. Ebből lett a kakofónia. Na ennyit a kakaóról.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #10619 Dátum: 2007.01.03 szerda, 15:39:00 »

drfh,
 
gratula ! Esetleg csinaztal kepeket a szerelesrol ? Nehez volt kivenni a kapcsolot ? Mit kell lebontani ? A kormany also-felso muanyag reszet tuti, de gondolom a hatso kereket mar nem kell leszerelni ?
Es mennyi vot a kapcsolo ?  
jah, szedd szet, hatha csak kiakadt benne valami. Probald megcsinalni, es irj arrol is, hogy pontosan mi pottyant szet benne.
Szegecselt, vagy csavarral oldahato, esetleg ilyen pattentos megoldasu a szetszedese ? Az infok fuggvenyeben allok neki a szerelesnek, mert nem szeretnek ilyen hidegben, sotetben feleslegesen gepeszkedni
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #10620 Dátum: 2007.01.03 szerda, 15:40:00 »

drfh=drhf
 
bocsi
Naplózva

blah blah blah
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #10621 Dátum: 2007.01.03 szerda, 16:04:00 »

zacci
kb.13e a kapcsolo, erdekes modon a board compuetres ugyanannyi mint az annelkuli (ki kapcsolo a vegen). Mondjuk en most nem alkalmaztam semmifele kedvezmenyt:) 1150716 a komputeres változat rendelési száma.
 
Az alson ket csavart kell kivenni, hogy le tudd pattintani a felso reszt, felurol nezve a csati bal oldalt alul van, pöcökzáras. a jobboldalt felül bedig egy nyeves pöcök van amit kipattintasz és kiugrik a kapcsolód. Sinen csúszik ki ugyanis. fel ora a csere.
 
Pöckök tartják össze az egészet, de vagy 15 darab, így nem olyan egyszerű megbontani, nem is sikerült egyelőre.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Vendég
« Új hozzászólás #10622 Dátum: 2007.01.03 szerda, 16:24:00 »

Zsoel koma!
 
Az a baj, hogy a hangerő növelésével a zörgés is megnő. Saját tapasztalat: az ajtókönyöklőn lévő lyukba dobáltam az elején az aprót. Amikor halkan halgattam a zenét teljes csend és jó a zene és az ütem, DE amint adtam egy kis kakaót olyan furcsa lett a zene, mintha valaki/valami fáziskésében lett volna a zenekarban. Baromira zavart, de oszt rájöttem. Az apró csörgött, a basszus felemelte, majd a gravitáció meg leejtette. Ebből lett a kakofónia. Na ennyit a kakaóról.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10623 Dátum: 2007.01.03 szerda, 16:27:00 »

Zsoel koma!
 
Az a baj, hogy a hangerő növelésével a zörgés is megnő. Saját tapasztalat: az ajtókönyöklőn lévő lyukba dobáltam az elején az aprót. Amikor halkan halgattam a zenét teljes csend és jó a zene és az ütem, DE amint adtam egy kis kakaót olyan furcsa lett a zene, mintha valaki/valami fáziskésében lett volna a zenekarban. Baromira zavart, de oszt rájöttem. Az apró csörgött, a basszus felemelte, majd a gravitáció meg leejtette. Ebből lett a kakofónia. Na ennyit a kakaóról.
Szóval akkor ezek szerint nem kakóbiztos az a lyuk/rekesz?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #10624 Dátum: 2007.01.03 szerda, 18:33:00 »

Sziasztok!
 
Még egy hüle kérdésem lenne:
 
A vízhőfok visszajelzője a termosztát melyik oldalán van? A motorból veszi a hőmérsékletet, vagy a vízkörből?
Mert ha a vízkörből, akkor nem lehet, hogy azért esik vissza a hőmérőm a fűtés bekapcsolásakor, mert a termosztát lezár, így a víz hülni kezd? Viszont a motorban megmarad a hőmérséklet kvázi magas szinten, de még nem olyan magasan, hogy a termosztát kinyisson?
 
Vagy ez hülyeség?
Naplózva
Dodi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 592



E-mail
« Új hozzászólás #10625 Dátum: 2007.01.03 szerda, 19:03:00 »

Sziasztok!
 
Még egy hüle kérdésem lenne:
 
A vízhőfok visszajelzője a termosztát melyik oldalán van? A motorból veszi a hőmérsékletet, vagy a vízkörből?
Mert ha a vízkörből, akkor nem lehet, hogy azért esik vissza a hőmérőm a fűtés bekapcsolásakor, mert a termosztát lezár, így a víz hülni kezd? Viszont a motorban megmarad a hőmérséklet kvázi magas szinten, de még nem olyan magasan, hogy a termosztát kinyisson?
 
Vagy ez hülyeség?
Elvonatkoztatva a tudományos magyarázattól, ha a tieden visszaesik másik 200 autón meg nem akkor valószínűleg a tiednél valami bibi van.
Naplózva

2010.11. 2.0 TDCI TITANIUM FACELIFT WEBASTO
2002.10. TDCI GHIA, 130Le, bőr, két pedál
Vendég
« Új hozzászólás #10626 Dátum: 2007.01.03 szerda, 19:04:00 »

De nem próbálták meg azt, amit én Cheesy
 
Tehát mikor a hőmérő már majdnem középállásba ért, kérek egy dízel kollegát, hogy ketyegjen vele alapjáraton, és fújja maximálisan a meleg levegőt.
Ha neki nem esik vissza a hőmérő, akkor valóban bennem van a hiba Cheesy Illetve az autómban Cheesy
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10627 Dátum: 2007.01.03 szerda, 19:22:00 »

De nem próbálták meg azt, amit én Cheesy
 
Tehát mikor a hőmérő már majdnem középállásba ért, kérek egy dízel kollegát, hogy ketyegjen vele alapjáraton, és fújja maximálisan a meleg levegőt.
Ha neki nem esik vissza a hőmérő, akkor valóban bennem van a hiba Cheesy Illetve az autómban Cheesy
Nyugodt lehetsz Kisbér nem fogsz találni olyat amelyiknél nem esik vissza ilyen esetben a vízhőfok, még az örvénykamrás golfomnál is visszaesett, pedig az jóval több hulladékhőt termelt. Ezek a direktesek meg még kevesebbet, simán visszahül.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10628 Dátum: 2007.01.03 szerda, 22:07:00 »

Nyugodt lehetsz Kisbér nem fogsz találni olyat amelyiknél nem esik vissza ilyen esetben a vízhőfok, még az örvénykamrás golfomnál is visszaesett, pedig az jóval több hulladékhőt termelt. Ezek a direktesek meg még kevesebbet, simán visszahül.
Köszike, köszike, akkor nem az enyém az egyetlen, ami bekressel ilyen időben Cheesy
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10629 Dátum: 2007.01.03 szerda, 22:25:00 »

Kisber,
 
Igen, nekem volt egy hasonloan idegesito zorgesem...Mondjuk nalam benyas leven, csakakkor zrogott, mikor alacsony fordulaton terhelve volt a moci, illetve indulasnal...sokaig kinlodtam vele, mert eloszor azt hittem, a gyujtas kapcsolo csatlakozo feloli resze rezeg, de aztan kiderult, hogy nem...Alul van 2db hosszu rugo vagymi. Nah, azoknak a szara ahova felfekszik a kormany rudazatra vagy hova, ott rezeg. Igy nemtom rendesen elmagyarazni, de ha beinditod a verdat, es a kromany ala fexel (bent az utasterben), akkor latni fox 2db kb. 3mm vastag hosszu drotszeruseget. Nah, az 2db ilyen feszito rugo vagymi. Ha a 2 rugot megfogod 2 ujaddal es elkezded oket osszenyomni (egymas fele nyomni), akkor valceg megszunik a rezges. Jah, es hasonlo keppen nez ki a rugo, mint egy meruloforralo vege Cool proba keppen egy kotegelovel osszebb tudod huzni egymashoz a ket rugot. Aztan proba...Ha nem rezeg, zizeg stb. akkor ez volt a baj. A kotegelo akar maradhat is, mert bajt nem csinal, es nem is latszik...Jah, es altalaban hidegen jott elo nalam eza rezeges vagymi. Gondolom nalad is.
Zacci,  
 
le kell bontanom a kormány alsó műanyagot a művelethez?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10630 Dátum: 2007.01.03 szerda, 22:38:00 »

És milyen a tapasztalatod a gyárihoz képest? Képet tudsz fel rakni, hogy néz ki a gépen?  
 
Üdv: L@ndser
Szia!
Újonnan minden márkás ablaktörlő jó, majd kiderül meddig. Még csak egy hónapja van meg.
Remélem sikerül felrakni a képeket:
kép 1kép 2
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10631 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 09:24:00 »

Nyugodt lehetsz Kisbér nem fogsz találni olyat amelyiknél nem esik vissza ilyen esetben a vízhőfok, még az örvénykamrás golfomnál is visszaesett, pedig az jóval több hulladékhőt termelt. Ezek a direktesek meg még kevesebbet, simán visszahül.
Ez így van! A múltkor én is elmentem kenyérért és addig járó motorral hagytam a fűtést, hogy kis családom ne fagyjon meg és nekem is visszaesett a hőfok a normál mező alsó szélére. Meg is lepődtem, mert a scorpiomon ilyenkor inkább felforrt a víz, mintsem lehűlt volna.
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #10632 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 10:12:00 »

ervin
hogye adnak egy ilyent, parban?
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #10633 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 10:16:00 »

Zacci,  
 
le kell bontanom a kormány alsó műanyagot a művelethez?
Kisbér
Én szereltem nem Zacci, én leszedtem de szerintem nem kellett volna. Az alsót rögzítő felső két csavart kell kicsavarni, hogy a felső részt le lehessen pattintani.
Az alsó részt még fogja egy csavar alul is, de ahhoz a lábteres idomot is le kell venni.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Vendég
« Új hozzászólás #10634 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 14:30:00 »

Kisbér
Én szereltem nem Zacci, én leszedtem de szerintem nem kellett volna. Az alsót rögzítő felső két csavart kell kicsavarni, hogy a felső részt le lehessen pattintani.
Az alsó részt még fogja egy csavar alul is, de ahhoz a lábteres idomot is le kell venni.
Akkor most hol is van ez a 2 rugóizé? Cheesy
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #10635 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 14:51:00 »

kisber
milyen ize? reflektor es indexkapcsolorol beszelek, te mirol?
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #10636 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 15:18:00 »

ajajjjj
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #10637 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 17:05:00 »

Bocs, a bal LCD különbözik Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10638 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 17:05:00 »

zacci
Kicsereltem a kapcsolot, igy megjavult a reflektor. Tobbet bontottam mint kellett volna igy tovabb tartott, de nem olyan nehez. Az uj board computeres, csak nem tudom hogy fog mukodni, bele szereltek-e a computert es csak be kell kapcsolni, vagy kell venni hozza es azt kell beletenni. Infoim szerint a muszerfalban kell az egesz orat cserelni.
 
Most fogom szetszedni a regit es megnezem lehet-e gyogyitani. kell valakinek Smiley
Nekem van egy használt műszerfalom, ami tökéletesen működik, és van benne komputer. EGyébként a jobb LCD kijelző különbözik a boaros, anélküli és az automata kocsikban. Szóval ha kell, megalkudhatunk!
 
P
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10639 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 17:09:00 »

zacci
Kicsereltem a kapcsolot, igy megjavult a reflektor. Tobbet bontottam mint kellett volna igy tovabb tartott, de nem olyan nehez. Az uj board computeres, csak nem tudom hogy fog mukodni, bele szereltek-e a computert es csak be kell kapcsolni, vagy kell venni hozza es azt kell beletenni. Infoim szerint a muszerfalban kell az egesz orat cserelni.
 
Most fogom szetszedni a regit es megnezem lehet-e gyogyitani. kell valakinek Smiley
Nekem is van reflektor problémám, ha bekapcsolom és utána lassan engedem vissza, akkor nem tudom lekapcsolni. Ha kicsit megnyomom hátrafelé, akkor hallani egy kis kattanást, és akkor működik. Tervezem, hogy WD40-et belefújok.
P
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #10640 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 19:00:00 »

kisber
milyen ize? reflektor es indexkapcsolorol beszelek, te mirol?
A kis zörejről, ami Zaccinál volt Cheesy
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #10641 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 19:49:00 »

Kisber,
 
Nuh, sikerult lefotografalnom a cuccost...
 
Szoval, vegy egy tukrot. Parodtol lenyulod a pipere tukret, az a celnak tokeletesen megfelel. Ajto kinyit, oszt tukor be a pedalokhoz, hogy lasd a kormanymuvet. Akkor elvileg ezt kene latnod:
 
cicerges generalo kezikeszulek 1
 
A kepen jol lathato 2 oldalt 1-1 fem rud, ami tul keppen egy-egy rugo szara. A bekarikazott resznel van a vege, ami a kormanymu fem reszere fexik. Azis jol lathato, hogy a rugo szara kozep tajt meg van tamasztva. Namost nalam a tamaszteknal es a bekarikazott felfekvesnel, vagyis a *** azon resze nem feszult rendesen, igy zorgo hangot adott a felfekvesnel. En ezt ugy oldottam meg, hogy kiakasztottam a rugot, es oda ragasztottam egy az Auchanban vett szoros ontapados izemicsodat. Aztan rugo vissza...Igy mar nem fem a femmel erintkezik, hanem fem a szoros izemicsodaval. Biztonsag kedveert a 2 rugo csavarodo reszet(kepen pirossal karikazva) picit ossze huztam egy kabelkotegelovel. Igy nemcsak egy puha anyagra tamaszkodik a rugo vege, hanem meg is van feszitve biztos ami biztos alapon. Ha nem fersz hozza, akkor lehet le kell bontanod a muszerfal alatti burkolatot, amiben aza kis kinyithato rekesz is lakik. Nem nagy ugy egyebkent, csak par csavar tartja, fent jobb oldalt meg ilyen pattent. Ha ugyes vagy es hatadon fekve be tucc kuszni a pedalokig, akkor van eselyed arra, hogy bontas nelkul old meg a problemat. En azt javaslom, probald meg bontas nelkul kabelkotegelovel ossze huzni a rugokat, aztan probakor stb.
Jo szerelest !  
Le a zorejekkel !
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #10642 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 20:14:00 »

Kisber,
 
Nuh, sikerult lefotografalnom a cuccost...
 
Szoval, vegy egy tukrot. Parodtol lenyulod a pipere tukret, az a celnak tokeletesen megfelel. Ajto kinyit, oszt tukor be a pedalokhoz, hogy lasd a kormanymuvet. Akkor elvileg ezt kene latnod:
 
cicerges generalo kezikeszulek 1
 
A kepen jol lathato 2 oldalt 1-1 fem rud, ami tul keppen egy-egy rugo szara. A bekarikazott resznel van a vege, ami a kormanymu fem reszere fexik. Azis jol lathato, hogy a rugo szara kozep tajt meg van tamasztva. Namost nalam a tamaszteknal es a bekarikazott felfekvesnel, vagyis a *** azon resze nem feszult rendesen, igy zorgo hangot adott a felfekvesnel. En ezt ugy oldottam meg, hogy kiakasztottam a rugot, es oda ragasztottam egy az Auchanban vett szoros ontapados izemicsodat. Aztan rugo vissza...Igy mar nem fem a femmel erintkezik, hanem fem a szoros izemicsodaval. Biztonsag kedveert a 2 rugo csavarodo reszet(kepen pirossal karikazva) picit ossze huztam egy kabelkotegelovel. Igy nemcsak egy puha anyagra tamaszkodik a rugo vege, hanem meg is van feszitve biztos ami biztos alapon. Ha nem fersz hozza, akkor lehet le kell bontanod a muszerfal alatti burkolatot, amiben aza kis kinyithato rekesz is lakik. Nem nagy ugy egyebkent, csak par csavar tartja, fent jobb oldalt meg ilyen pattent. Ha ugyes vagy es hatadon fekve be tucc kuszni a pedalokig, akkor van eselyed arra, hogy bontas nelkul old meg a problemat. En azt javaslom, probald meg bontas nelkul kabelkotegelovel ossze huzni a rugokat, aztan probakor stb.
Jo szerelest !  
Le a zorejekkel !
Köszi Zacci!
 
Ha ez volt a baj, jövök egy sörrel Cheesy
 
Ha máskor nem, hétvégén megnézem, ugyanis most nappal nem jutok a verdához, annyit melózom Sad
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #10643 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 20:17:00 »

Kisber,
 
Kivancsi vagyok, hogy megszunik-e a ricegesed
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #10644 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 20:23:00 »

ervin
hogye adnak egy ilyent, parban?
Szia!
 
6 ezer körül volt a pár. Bosch szervízben ismerős raktárostól. Aztán lehet boltban is ennyi vagy még olcsóbb.?? De nem hiszem régi üzletfelek vagyunk.
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #10645 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 20:24:00 »

Kisber,
 
Nuh, sikerult lefotografalnom a cuccost...
 
Szoval, vegy egy tukrot. Parodtol lenyulod a pipere tukret, az a celnak tokeletesen megfelel. Ajto kinyit, oszt tukor be a pedalokhoz, hogy lasd a kormanymuvet. Akkor elvileg ezt kene latnod:
 
cicerges generalo kezikeszulek 1
 
A kepen jol lathato 2 oldalt 1-1 fem rud, ami tul keppen egy-egy rugo szara. A bekarikazott resznel van a vege, ami a kormanymu fem reszere fexik. Azis jol lathato, hogy a rugo szara kozep tajt meg van tamasztva. Namost nalam a tamaszteknal es a bekarikazott felfekvesnel, vagyis a *** azon resze nem feszult rendesen, igy zorgo hangot adott a felfekvesnel. En ezt ugy oldottam meg, hogy kiakasztottam a rugot, es oda ragasztottam egy az Auchanban vett szoros ontapados izemicsodat. Aztan rugo vissza...Igy mar nem fem a femmel erintkezik, hanem fem a szoros izemicsodaval. Biztonsag kedveert a 2 rugo csavarodo reszet(kepen pirossal karikazva) picit ossze huztam egy kabelkotegelovel. Igy nemcsak egy puha anyagra tamaszkodik a rugo vege, hanem meg is van feszitve biztos ami biztos alapon. Ha nem fersz hozza, akkor lehet le kell bontanod a muszerfal alatti burkolatot, amiben aza kis kinyithato rekesz is lakik. Nem nagy ugy egyebkent, csak par csavar tartja, fent jobb oldalt meg ilyen pattent. Ha ugyes vagy es hatadon fekve be tucc kuszni a pedalokig, akkor van eselyed arra, hogy bontas nelkul old meg a problemat. En azt javaslom, probald meg bontas nelkul kabelkotegelovel ossze huzni a rugokat, aztan probakor stb.
Jo szerelest !  
Le a zorejekkel !
zacci
ezt kihallani sem semmi, nemhogy megtalalni. te vagy a honap mestere!
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Vendég
« Új hozzászólás #10646 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 20:39:00 »

zacci
ezt kihallani sem semmi, nemhogy megtalalni. te vagy a honap mestere!
Leírta az előzményeket, hát tényleg nem volt egyszerű...
Én is szívok már vele pár hete... Cheesy
 
A cicegés akkor kezdődött kb, amikor akksit cseréltem.. Először azt hittem összefüggés van a 2 között... Nem 1x nyitottam már ki a motorházat, és bizergáltam végig mindent, de nem találtam rezegő izét Cheesy
 
Ezt most jól elmondtam Cheesy
 
Nah, majd holnap, vagy holnapután megmondom zacci mi a helyzet Cheesy
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #10647 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 20:44:00 »

Scratch
Ez konkrétan nem volt duplázva, csúnya kifejezésekért elnézést kérek, bár nem emlékszem mi vághatta ki a biztosítékot (jan31.én du nem voltam emlékezős állapotban:))
Szóval akkor a lényeget megismételném:
      Nem találtam meg a refi biztosítékját, csak a tompítottét, így a lámpában huztam le róla a sarut. Ezúttal azt is megértettem, miért írtok az izzócseréről olyan lelkesen.
      Hova lehet vinni egy ilyen kapcsolót, mert ha márkaszervízbe viszem tuti kicseréltetik velem. Hogy lehet ezt a kapcsolót egyáltalán kiszerelni?
 
köszi
h.
Én ezt nem töröltem ki, és szerintem Joe sem, mert semmi olyan nincs benne.
Sajnos nem tudom a hibára a megoldást, irány egy Ford szervíz, valószinűleg kapcsoló csere, ami nem lesz olcsó, szerintem bontottat érdemes keresni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10648 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 20:48:00 »

Kisber,
 
Nuh, sikerult lefotografalnom a cuccost...
 
Szoval, vegy egy tukrot. Parodtol lenyulod a pipere tukret, az a celnak tokeletesen megfelel. Ajto kinyit, oszt tukor be a pedalokhoz, hogy lasd a kormanymuvet. Akkor elvileg ezt kene latnod:
 
cicerges generalo kezikeszulek 1
 
A kepen jol lathato 2 oldalt 1-1 fem rud, ami tul keppen egy-egy rugo szara. A bekarikazott resznel van a vege, ami a kormanymu fem reszere fexik. Azis jol lathato, hogy a rugo szara kozep tajt meg van tamasztva. Namost nalam a tamaszteknal es a bekarikazott felfekvesnel, vagyis a *** azon resze nem feszult rendesen, igy zorgo hangot adott a felfekvesnel. En ezt ugy oldottam meg, hogy kiakasztottam a rugot, es oda ragasztottam egy az Auchanban vett szoros ontapados izemicsodat. Aztan rugo vissza...Igy mar nem fem a femmel erintkezik, hanem fem a szoros izemicsodaval. Biztonsag kedveert a 2 rugo csavarodo reszet(kepen pirossal karikazva) picit ossze huztam egy kabelkotegelovel. Igy nemcsak egy puha anyagra tamaszkodik a rugo vege, hanem meg is van feszitve biztos ami biztos alapon. Ha nem fersz hozza, akkor lehet le kell bontanod a muszerfal alatti burkolatot, amiben aza kis kinyithato rekesz is lakik. Nem nagy ugy egyebkent, csak par csavar tartja, fent jobb oldalt meg ilyen pattent. Ha ugyes vagy es hatadon fekve be tucc kuszni a pedalokig, akkor van eselyed arra, hogy bontas nelkul old meg a problemat. En azt javaslom, probald meg bontas nelkul kabelkotegelovel ossze huzni a rugokat, aztan probakor stb.
Jo szerelest !  
Le a zorejekkel !
Én az egészhez csak annyit fűznék hozzá, hogy a piperetükörnek sokkal nagyobb értelme lenne utasoldalon, a lábnál, mert így beláthatnál az utas szoknyája alá. Az igaz, hogy a cicergés nem szűnne meg, de esetenként lenne egy jó napod...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #10649 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 20:57:00 »

angel
jaja, pl mikor a nagymamat vagy anyosodat viszed a buszhoz:)
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Oldalak: 1 ... 206 207 208 209 210 211 212 [213] 214 215 216 217 218 219 220 ... 1558   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.153 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.