Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.30 vasárnap, 00:26:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 410 411 412 413 414 415 416 [417] 418 419 420 421 422 423 424 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20582530 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #20800 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 22:41:13 »

Szia!
Ezt néztem ki:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_trend_45.000.km-3424655
A kereskedő szerint magyarországi, szervizkönyves, nem volt törve, orvoslátogatói (Novartis Kft.) autó volt.
Nekem a képeken az tűnt fel, hogy nincs rajta ködlámpa, de a Trend felszereltségnél ez széria volt. Illetve az orvoslátogatói autókat ennél többet hajtják, ezért a kilométerrel kapcsolatban elég bizalmatlan vagyok.  szomoru1
Nagyon köszönöm a segítséget!
Üdv.:
Don

Szia!

Szerintem a km elég hihetetlen, 4 év 45 000 km??? A kép alapján a kuplungpedál gumija elég fényes a bal oldalon. Ha ezt erre a célra használták, akkor akár évente beletesznek ennyit! A gumik milyen állapotúak, azon milyen a DOT szám? 45 ezret még a gyári is kibirna. Egyezik a gumi a pótkerékkel? Keresd a valós km igazoló nyomokat.

Üdv: V.Tamás  integet2
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #20801 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 22:43:26 »

Beszéltél már velük?
sokat segitene a kereskedő neve,mert vannak ott páran...
Ha Jimiverda, akkor attól nem vennék semmit, nagy kamugép a csávó. Vannak modeoi, de halvány gőze sincs hozzá.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
teo
Vendég
« Új hozzászólás #20802 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 22:51:48 »

Ha Jimiverda, akkor attól nem vennék semmit, nagy kamugép a csávó. Vannak modeoi, de halvány gőze sincs hozzá.

(Ott van a kereskedő a hirdetésben: http://www.hasznaltauto.hu/partner/a_123_autokereskedes-432)
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #20803 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 22:55:11 »

Hát fantáziadús egy cég...  action
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
szabogaby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1125



E-mail
« Új hozzászólás #20804 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 22:56:00 »

Beszéltél már velük?
sokat segitene a kereskedő neve,mert vannak ott páran...
A123 Kft, ez az email címük is. Hinni Pécsen autókereskedőnek nem lehet, max a saját szemnek nyes
Naplózva

1996 1.8 TD MKI.
2003 2.0 TDCi Ghia 115 LE MKIII.
Jelenleg 2008 2.0 TDCi Titanium Kombi MKIV.
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #20805 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 23:29:06 »

szerintem meg ráadásul drága is ez a kocsi....
Naplózva
DonJoker
Vendég
« Új hozzászólás #20806 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 11:48:15 »

szerintem meg ráadásul drága is ez a kocsi....
A 72/413895 számon beszéltem egy pasassal...
Nézni nem néztem, mert székesfehérvári vagyok.
Az Eurotax vételi ára 2.036.000 az eladási meg 2.424.000, persze a neten lévő adatok alapján, de mivel elég régóta árulják gondolom lehet még alkudni rá.
Naplózva
Devlin
Vendég
« Új hozzászólás #20807 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 12:31:01 »

Szia!
Ezt néztem ki:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_trend_45.000.km-3424655
A kereskedő szerint magyarországi, szervizkönyves, nem volt törve, orvoslátogatói (Novartis Kft.) autó volt.
Nekem a képeken az tűnt fel, hogy nincs rajta ködlámpa, de a Trend felszereltségnél ez széria volt. Illetve az orvoslátogatói autókat ennél többet hajtják, ezért a kilométerrel kapcsolatban elég bizalmatlan vagyok.  szomoru1
Nagyon köszönöm a segítséget!
Üdv.:
Don

Szia!
Pár adalék:
Az autón lévő alufelnik nem gyáriak.
Tudtommal a Novartis közvetlenül nem vesz az üzletkötői autóira alufelnit.
Az autó hátulján Budapest Bank matrica van, így lehetbe banki visszavett autó, de ez sem jellemző a Novartisra.
Szerintem ezt az autót valamelyik dolgozó megvette a cégtől és ő adta be a kereskedésbe.
A rendszám keret Petrányis, a rendszám jól látható.
Szerintem hívj fel valakit a Petrányinál, hátha kiderül, hogy már náluk is több Km volt az autóban, mint amivel most árulják.
Naplózva
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #20808 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 12:47:00 »

szerintem meg ráadásul drága is ez a kocsi....

Hát ha még valóban 45 e lenne benne még meg is érné, de 4 év alatt az egy kész csoda, meg nekem már a sérülésmentes, de mégsem eredeti első lökös miatt (trend és ugye az emlegetett alapfelszereltséghez tartózó első ködfényszóró) sem jön le a szavahihetőség vagy ambiente extrázva? meg végül kereskedésből sem szívesen vennék autót.

Magánszemélyt keress szvsz, ha van rá időd és lehetőséged.
Látod személyesen az ipcét aki használta azért az sztm sokat jelent.
Üdv, T.
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #20809 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 13:52:37 »

Kimentem megnézni a kocsit egy nepper barátommal....
Annyit mondot a cégről hogy ők nem tekergetik az órákat,és sok nepper is vesz tőlük autót....
az alufelnik nem gyáriak,szerintünk törve volt az eleje....doblemez patentok baloldalt lognak,vadi uj doblemez,jobb oldalt minden rendben, bal sárvédő fujva volt látszanak fújási szemcsék, 2db 2003-as üveg van a kocsiba mikor 2005-ös....és szélvédő is cserés volt...
elől Petrányis a rendszámkeret,hátul meg Solymáros....jobb hátsó "C" oszlopon elég nagy és mély karcolások vannak....és az első lökös igy gyanus a felszereltség miatt....amugy belüről nagyon szép,kormány gyönyörű,müszerfal is,középkonzolis,a 45.000km ezek alapján hihető is lenne....
ennyi az észrevétel...szerintem felejts el!!!!!
volt még két mondi ott de azokkal is voltak problémáink....
Naplózva
DonJoker
Vendég
« Új hozzászólás #20810 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 15:43:39 »

Kimentem megnézni a kocsit egy nepper barátommal....
Annyit mondot a cégről hogy ők nem tekergetik az órákat,és sok nepper is vesz tőlük autót....
az alufelnik nem gyáriak,szerintünk törve volt az eleje....doblemez patentok baloldalt lognak,vadi uj doblemez,jobb oldalt minden rendben, bal sárvédő fujva volt látszanak fújási szemcsék, 2db 2003-as üveg van a kocsiba mikor 2005-ös....és szélvédő is cserés volt...
elől Petrányis a rendszámkeret,hátul meg Solymáros....jobb hátsó "C" oszlopon elég nagy és mély karcolások vannak....és az első lökös igy gyanus a felszereltség miatt....amugy belüről nagyon szép,kormány gyönyörű,müszerfal is,középkonzolis,a 45.000km ezek alapján hihető is lenne....
ennyi az észrevétel...szerintem felejts el!!!!!
volt még két mondi ott de azokkal is voltak problémáink....
Szia!
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!  worship
Ezek alapján ez az autó sajnos tényleg felejtős.  szomoru1
Kétszer indultam neki az autó keresésnek, egyszer azért hagytam abba, mert mindenki beleszólt és jobban tudta mi az ami tetszik, meg jó nekem. Most meg majd azért hagyom abba mert nem találok olyan autót ami nem necces.  szomoru1
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #20811 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 15:50:27 »

Szia!
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!  worship
Ezek alapján ez az autó sajnos tényleg felejtős.  szomoru1
Kétszer indultam neki az autó keresésnek, egyszer azért hagytam abba, mert mindenki beleszólt és jobban tudta mi az ami tetszik, meg jó nekem. Most meg majd azért hagyom abba mert nem találok olyan autót ami nem necces.  szomoru1

nem akarlak elkeseríteni de mk3 tdci-ből makulátlant találni szinte lehetetlen.

Én olyat néznék, aminek tudni egy típusbaját és jól lenyomni az árát...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #20812 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 16:00:12 »

Szia!
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!  worship
Ezek alapján ez az autó sajnos tényleg felejtős.  szomoru1
Kétszer indultam neki az autó keresésnek, egyszer azért hagytam abba, mert mindenki beleszólt és jobban tudta mi az ami tetszik, meg jó nekem. Most meg majd azért hagyom abba mert nem találok olyan autót ami nem necces.  szomoru1

Ne add fel. Türelem!!!
Mi csak a hibákat soroljuk fel amit lehet látni a hirdetésből.
Sokszor kell nekiindulni és aztán ott lesz a gép amit alku nélkül is szívesen megveszel. Na az lesz a Te autód  Cheesy
Nekem be van állítva az autóvadász és havonta látok olyan mondeókat (igaz nem sokat) amit szívesen megnéznék közelebbről.
Sztm ez egy jó funkciója a hasznaltautó oldalnak...
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.11 hétfő, 16:02:39 írta Trekxc » Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
kurru
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 158


kiscs@mailcity.com
E-mail
« Új hozzászólás #20813 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 17:42:17 »

Másnak is rossz a gyári emelője? Mire lehet számitani? szomoru1
Még nem kellett kereket cserélnem, de ami késik nem múlik.

Nekem is darálta a menetet, de még működőképes.
Az én esetemben nem az emelő hibája volt, hanem az enyém. Kormányszervo olajat cseréltem, és emelőn volt, miközben jobbra-balra mozgattam a kormányt.
Mikor a kerekét visszatettem, és leengedtem az autót, az emelő a mozgatások miatt nem függőlegesen állt az autó alatt (vagy az autó feszítette egyik irányba). Ettől kicsit deformálódott, és a menetet így vágni kezdte.
Azelőtt sose volt problémám vele, pedig jópárszor használtam.

Így utólag, célszerűbb lett volna egy rönkre emelni a kocsit mindkét oldalon (a gumi se kopjon a másikon)... - de én igazán csak a saját káromon tanulok :-)
Remélem lesz, aki az enyémen...

üdv,
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.11 hétfő, 17:59:05 írta kurru » Naplózva

2001. MKIII 2.0 TDDi Kombi
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #20814 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 17:42:33 »

Szia!
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!  worship
Ezek alapján ez az autó sajnos tényleg felejtős.  szomoru1
Kétszer indultam neki az autó keresésnek, egyszer azért hagytam abba, mert mindenki beleszólt és jobban tudta mi az ami tetszik, meg jó nekem. Most meg majd azért hagyom abba mert nem találok olyan autót ami nem necces.  szomoru1

nincs mit ha kell segitek bárkinek...
Azért mondtam hogy felejtsd el mert, ez az autó nem ér annyit....az hogy megvolt törve egy dolog, meglehet szépen csinálni azt is....
ennél olcsóbban kapsz ár-arány értékben jobb autót is szerintem a piacon....
én ha vennék most akkor egy kajak törésmentes autót vennék akár motorhibásan is....motort meg szétburitanám megcsinálnám 2-300.000-ből és akkor van egy tuti jó állapotu autóm,aminek tudom az állapotát... taps
Naplózva
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #20815 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 21:41:13 »

...
Nézni nem néztem, mert székesfehérvári vagyok.
...
Húúú barátom, akkor te nem véletlenül nézegetsz Pécs környékén. A fehérvári neppereknél csak a tatabányaiak trógerabbak. (ge*ibbek)
Mondjuk Budapestre én nem mernék felmenni, mert azoknak még a reggeli utáni fogpiszkálónak is kevés vagyok.
Fehérváron a Sergélyesi úton a nemtudomén hogy milyen diófa vendéglő melletti kereskedés? Az megvan? Na oda véletlenül se tedd be a lábad.
http://mondeo.hu/index.php?topic=36.msg380821#msg380821
Törőő barátom tavaly hazafelé beugrott néhány fehérvári nepper-mondeot megnézni, azt mondta soha többet Fehérvár közelébe se...

Tatabányáról peig ennyit: (MINDENKI OKULÁSÁRA!)
http://www.fordfocus.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=304551#304551
már levette a parasztja a hirdetést, de azért még elő lehet kaparni:
http://kepfeltoltes.hu/view/100111/ocatvia_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100111/ocatvia_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Úgyhogy a magyar nepperekkel csak óvatosan.

Ha esetleg találsz itt Győrben értelmes gépet írj, és Törőő-vel szívesen megnézzük.

Üdv
Sz

Naplózva
virag
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229


E-mail
« Új hozzászólás #20816 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 21:51:35 »

Sziasztok
érdeklődni szeretnék vagy 4db alufelnim 8J*17 ET35 hogy bele ér e a kaszniba?és  kerékanyákat kell vennem hozzá vagy egész töcsavarokat is
Köszi a hozzászolásokat

Naplózva

Mondeo mk4 2.0 tdci 140le 2008.
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1435



« Új hozzászólás #20817 Dátum: 2010.01.12 kedd, 08:38:06 »

Szia!
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!  worship
Ezek alapján ez az autó sajnos tényleg felejtős.  szomoru1
Kétszer indultam neki az autó keresésnek, egyszer azért hagytam abba, mert mindenki beleszólt és jobban tudta mi az ami tetszik, meg jó nekem. Most meg majd azért hagyom abba mert nem találok olyan autót ami nem necces.  szomoru1

Kitartás! Hat hónapig keresgéltem, mire megtaláltam az autóm, pontosabban az Autóm.
Nem szabad megalkudni, tarts ki, és keress tovább. Megéri várni. De most tényleg.
Lehet, hogy érdemes a keleti országrészbe elmenni, ott 15-20 %-kal olcsóbban tudsz autót venni (csak egy tipp).
Persze az alapvető óvatosságon túl biztosítsd be magad, amennyire csak lehet, előtte vizsgáltasd be az autót egy általad kiválasztott helyen. Nekem ez bejött, én Nyíregyházán vettem, és komoly működési baj nem volt vele, apróságokon kívül.
Persze minden kereskedő megpróbálja felhajtani az árat, és mindent felhoz ami csak növelheti az árat...1-2 kisebb mahináció a papírokkal mindig várható...de a lényeg a kocsi valódi műszaki állapota
Gondolj arra, hogy téged egy munkahelyre se vesznek fel orvosi vizsgálat nélkül...a jövendő autódat tehát felvételi vizsgának tedd ki !
Ha el akarják adni a kocsit, és nincs vele nagy gáz, akkor a kereskedő bele fog egyezni a kivizsgálásba.
Futómű, motor, fékek, festékvastagság, klíma, cd, fűtést nézessd át. Te magad menj vele próbautat, próbáld ki az ablakok működését, ajtókat, csomagtartó csukódást, pedálok, kormány kopottságát, keress kopási nyomokat belül. OLyan kocsit én láttam, aminek a vezető oldala tök új volt, az anyósülés körül meg szét volt kopva minden...ja mert az anyósülésen ültek mindig, onnan vezették az autót....vagy mi van???
Az a nehéz, hogy ha egy kocsi megtetszik, akkor az elfogultság bizony elvakít.
Ha megtetszik egy nő, és nagyon oda***** a fantáziánknak, akkor is bevállaljuk, ha kicsit hülye  wave
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.12 kedd, 08:48:57 írta ezsolt » Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
sNatch
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 580



« Új hozzászólás #20818 Dátum: 2010.01.12 kedd, 08:52:05 »

...Ha el akarják adni a kocsit, és nincs vele nagy gáz, akkor a kereskedő bele fog egyezni a kivizsgálásba.

Ez se mindig igaz Smiley Plö itt fehérváron jártam így tavaly. Mondtam a neppernek, hogy vigyük el a kocsit a speedy-hez. Odaértünk lepacsizott a szerelővel, kezdődött az átvizsgálás, de valahogy a zöldkártyás kibocsájtás mérés VALAHOGY elfelejtődött. Mondom, hogy azé na! Aztán elkezdett ott hebegni habogni, hogy ja most akart odaállni a műszerhez... Olyan füstöt nem láttatok még amit az a szerencsétlen autó produkált. Szóval erre is tessék odafigyelni! Smiley
Naplózva

MKIII 2005 1.8 SCI 130 LE Ghia Hatchback
DonJoker
Vendég
« Új hozzászólás #20819 Dátum: 2010.01.12 kedd, 09:24:58 »

Húúú barátom, akkor te nem véletlenül nézegetsz Pécs környékén. A fehérvári neppereknél csak a tatabányaiak trógerabbak. (ge*ibbek)
Mondjuk Budapestre én nem mernék felmenni, mert azoknak még a reggeli utáni fogpiszkálónak is kevés vagyok.
Fehérváron a Sergélyesi úton a nemtudomén hogy milyen diófa vendéglő melletti kereskedés? Az megvan? Na oda véletlenül se tedd be a lábad.
http://mondeo.hu/index.php?topic=36.msg380821#msg380821
Törőő barátom tavaly hazafelé beugrott néhány fehérvári nepper-mondeot megnézni, azt mondta soha többet Fehérvár közelébe se...

Tatabányáról peig ennyit: (MINDENKI OKULÁSÁRA!)
http://www.fordfocus.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=304551#304551
már levette a parasztja a hirdetést, de azért még elő lehet kaparni:
http://kepfeltoltes.hu/view/100111/ocatvia_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100111/ocatvia_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Úgyhogy a magyar nepperekkel csak óvatosan.

Ha esetleg találsz itt Győrben értelmes gépet írj, és Törőő-vel szívesen megnézzük.

Üdv
Sz
Igazából azért keresek az egész országban, mert nem találok olyat ami egyáltalán megtetszene. Nem akarok semmi extrát csak ne legyen totálra törve meg normális kilométer legyen benne... mondjuk egy 5 éves autónál 60-70000 alatt.
Ez kicsit off, de Fehérváron a Metro áruház mellett néztem egy Renault-ot 85000 Km-el árulták, aztán 2008-ban járt 140000-es szervizen. Azóta már megjött az eszem és letettem a Renault-okról.  smile
Debrecenben egy Mondeoval valakit nagyon átvertek... visszapörgették az órát. Az illető fel is tett egy hirdetést a Használtautóra, hogy oda ne menjen senki.
Győrben a Vanos Autószalon mennyire megbízható?

Naplózva
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #20820 Dátum: 2010.01.12 kedd, 09:39:04 »

Igazából azért keresek az egész országban, mert nem találok olyat ami egyáltalán megtetszene. Nem akarok semmi extrát csak ne legyen totálra törve meg normális kilométer legyen benne... mondjuk egy 5 éves autónál 60-70000 alatt.
Ez kicsit off, de Fehérváron a Metro áruház mellett néztem egy Renault-ot 85000 Km-el árulták, aztán 2008-ban járt 140000-es szervizen. Azóta már megjött az eszem és letettem a Renault-okról.  smile
Debrecenben egy Mondeoval valakit nagyon átvertek... visszapörgették az órát. Az illető fel is tett egy hirdetést a Használtautóra, hogy oda ne menjen senki.
Győrben a Vanos Autószalon mennyire megbízható?


Pl ezt megnézném:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.2_tdci_ghia-3529224

Sajna a 60-70e km 4-5 éves autónál az nagyon nagyon ritka szvsz...
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #20821 Dátum: 2010.01.12 kedd, 09:42:23 »

Pl ezt megnézném:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.2_tdci_ghia-3529224

Sajna a 60-70e km 4-5 éves autónál az nagyon nagyon ritka szvsz...

Én azért nem nézném meg, mert a rendszámot letakarta...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #20822 Dátum: 2010.01.12 kedd, 09:48:41 »

Én azért nem nézném meg, mert a rendszámot letakarta...
Nem akarja, hogy a szomszéd lássa, hogy ilyen olcsón árulja az autóját Smiley

Persze ez valóban gáz én sohasem takartam le eddig a 4 eladott autómnál egyszer sem a rendszámot, igaz egyik vevőm sem olyan volt, hogy már a rendszám alapján felkészülve jött volna megvenni.
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #20823 Dátum: 2010.01.12 kedd, 09:52:59 »

Nem akarja, hogy a szomszéd lássa, hogy ilyen olcsón árulja az autóját Smiley

Persze ez valóban gáz én sohasem takartam le eddig a 4 eladott autómnál egyszer sem a rendszámot, igaz egyik vevőm sem olyan volt, hogy már a rendszám alapján felkészülve jött volna megvenni.

A rendszám az nyilvános. Vajon miért kell letakarni... talán pont azért, hogy ne lehessen felkészülni az autóból.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #20824 Dátum: 2010.01.12 kedd, 09:57:33 »

A rendszám az nyilvános. Vajon miért kell letakarni... talán pont azért, hogy ne lehessen felkészülni az autóból.

Jogos!

Kérdésem az, ha ismerek egy rendszámot akkor hol tudok legálisan utánajárni a dolgoknak?
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #20825 Dátum: 2010.01.12 kedd, 09:59:14 »

Jogos!

Kérdésem az, ha ismerek egy rendszámot akkor hol tudok legálisan utánajárni a dolgoknak?
nincs egy központi adatbázis, vagy ilyenre jogszabályi lehetőség, de

szagszervíz, illetve egy biztosítós (kárügyintézős) ismerős
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #20826 Dátum: 2010.01.12 kedd, 11:35:39 »

nincs egy központi adatbázis, vagy ilyenre jogszabályi lehetőség, de

szagszervíz, illetve egy biztosítós (kárügyintézős) ismerős
..de van központi adatbázis a BM-ben...a biztosítóknál is csak "felkent" ember nézhet bele... elég szigorúan nézik, ki mit merre kutatgat az adott rendszerben.... police email
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #20827 Dátum: 2010.01.12 kedd, 11:46:36 »

..de van központi adatbázis a BM-ben...a biztosítóknál is csak "felkent" ember nézhet bele... elég szigorúan nézik, ki mit merre kutatgat az adott rendszerben.... police email

milíen adatbázis az? Mert Én még nem hallottam róla?  Huh?  (Főleg, hogy ilyen, hogy BM nem is létezik most, majd csak lesz  vigyor3)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #20828 Dátum: 2010.01.12 kedd, 11:51:57 »

Jogos!

Kérdésem az, ha ismerek egy rendszámot akkor hol tudok legálisan utánajárni a dolgoknak?

Nem rendszám kell, hanem alvázszám. De azt is meg lehet nézni, igaz ahhoz kell az autó, vagy pedig az eladótól kérni.
Mikor én vettem a Mondeot, simán felhívtam az egyik Ford szervizet itt Budapesten, és azzal a szöveggel, hogy vennék Mondeot, elvinném átvizsgálásra, de előtte jó lenne ha megnéznék az adatbázisban, hogy mit lehet tudni az autóról, 2-szer is megadták az infót.
Egy Mondeoról így tettem le, mert a kereskedésben kb. 110 000 km volt az órájában, de ennek ellenére egy évvel korábban valami 175 000 km-el volt javításon  Smiley.

Ui.: a rendszámot én is letakarom, ha képet teszek fel az autóról valahova, mert beazonosítható, hogy merre jár. Azt meg ne tudja senki  Cool.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #20829 Dátum: 2010.01.12 kedd, 11:54:29 »



Ui.: a rendszámot én is letakarom, ha képet teszek fel az autóról valahova, mert beazonosítható, hogy merre jár. Azt meg ne tudja senki  Cool.

az utcán is letakarod? Mert ugye ott is beazonosítható, hogy merre jár...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #20830 Dátum: 2010.01.12 kedd, 11:58:06 »

az utcán is letakarod? Mert ugye ott is beazonosítható, hogy merre jár...
Ott nem takarom le természetesen.

De ezt nem is így kell értelmezni.
Tudja valaki, hogy milyen autóm van, és a rendszámot is, akkor már tudja, hogy adott helyen én vagyok/voltam.
De ha a rendszámot nem ismeri, akkor nem, hiszen max. csak az autó színéig tud azonosítani.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #20831 Dátum: 2010.01.12 kedd, 12:07:59 »

milíen adatbázis az? Mert Én még nem hallottam róla?  Huh?  (Főleg, hogy ilyen, hogy BM nem is létezik most, majd csak lesz  vigyor3)
Belügy Minisztériumi központi nyilvántartás... a kártörténeti/bónusz besorolásokat is innen intézik a biztosítók(2007 óta)..és mikor közúti ellenőrzés van akkor is ebből okoskodik a  police
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #20832 Dátum: 2010.01.12 kedd, 12:11:32 »

az utcán is letakarod? Mert ugye ott is beazonosítható, hogy merre jár...
..kis nyomozással a rendszám alapján sok minden kideríthető.... police
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #20833 Dátum: 2010.01.12 kedd, 12:17:46 »

Belügy Minisztériumi központi nyilvántartás... a kártörténeti/bónusz besorolásokat is innen intézik a biztosítók(2007 óta)..és mikor közúti ellenőrzés van akkor is ebből okoskodik a  police

ilyen, hogy Belügyminisztérium, nem létezik.  vigyor3

Meg az a nyilvántartás szerintem csak bonus/malus besorolást tartalmazza, de azt, hogy mikor mekkora és milyen kár volt, azt nem.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #20834 Dátum: 2010.01.12 kedd, 12:25:24 »

ilyen, hogy Belügyminisztérium, nem létezik.  vigyor3

Meg az a nyilvántartás szerintem csak bonus/malus besorolást tartalmazza, de azt, hogy mikor mekkora és milyen kár volt, azt nem.
oksa...nevezzük "cég"-nek, Gitt egyletnek. action..vagy ahogy a nagyérdemű kívánja....de az biztos, hogy rendszám alapján létezik, olyan adatbázis amiről ki lehet deríteni sok-som mindent... vigyor3
 email
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
szg
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


E-mail
« Új hozzászólás #20835 Dátum: 2010.01.12 kedd, 16:32:11 »

Itt a zöldkártya adatokat lehet rendszám alapján lekérdezni

http://www.rkf.hu/hulladek/publikus.jsp

Üdv

Sz.G.


..kis nyomozással a rendszám alapján sok minden kideríthető.... police
Naplózva
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #20836 Dátum: 2010.01.12 kedd, 18:23:51 »

Ilyen van?
TDDi 2.2
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20837 Dátum: 2010.01.12 kedd, 18:25:57 »

Ilyen van?
TDDi 2.2

negativ  vigyor3


...jeee ugy nez ki tenyleg van  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #20838 Dátum: 2010.01.12 kedd, 18:30:33 »

negativ  vigyor3


...jeee ugy nez ki tenyleg van  vigyor3
Akkor a motortakaró nem oda való, vagy mi a lesz van? fejvakaras
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20839 Dátum: 2010.01.12 kedd, 18:33:32 »

Akkor a motortakaró nem oda való, vagy mi a lesz van? fejvakaras

Latszik is, hogy nem fer ra teljesen a motortakaro. Szijjel nyomja a korom  vigyor3 De ha mar takarasrul vanik szo, elonyosebb lenne egy lapattal asni egy godrot, oszt bele tolni a mocit, aztan mehet ra a fold ezerrel...nah az lenne a szep takaro  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #20840 Dátum: 2010.01.12 kedd, 21:31:58 »

negativ  vigyor3


...jeee ugy nez ki tenyleg van  vigyor3
felfúrt tddi  uglystupid2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
DonJoker
Vendég
« Új hozzászólás #20841 Dátum: 2010.01.12 kedd, 21:37:12 »

Sziasztok!
Körülnéztem más használt autó oldalakon is... Ezekhez mit szóltok?
http://www.renaultbudapest.hu/?l=hasznalt_auto&t=0
http://www.hasznaltauto.com/auto_popup_fauto.jsp?id=114315
Ti autóvásárlásnál meddig mennétek el kilométer állás szempontjából?
Köszönöm! worship
Üdv.:
Don
Naplózva
Khelben
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648



E-mail
« Új hozzászólás #20842 Dátum: 2010.01.12 kedd, 21:49:53 »

Ti autóvásárlásnál meddig mennétek el kilométer állás szempontjából?

Semeddig, ne a km óra állást nézd, az úgysem igaz. A kocsi állapotát kell nézni, hozzáértő emberrel.
Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.5 V6 24V Ghia 2004. - Sopron
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #20843 Dátum: 2010.01.12 kedd, 21:52:24 »


Győrben a Vanos Autószalon mennyire megbízható?

Szia! Vanosról két dolgot tudok, az egyik kb. 5-6 évet történt, a nejem barátnője Clio-t szeretett volna, volt is egy a Vanosban, le lett
rendszám alapján ellenőrizve a biztosítási előélete, és kiderült hogy az elején volt egy háromszázezres kár, ennek ellenére törésmentesként hirdette.
A másik, kb. 3,5-4 éve az egyik kollégám vett ott egy benzines kombi focust, teljesen laikus a srác, meg volt az autóval elégedve, nem is tudta és nem is
igazán érdekelte az autó előélete. Használta vagy két évig, semmi gond nem volt vele, de az építkezése miatt el kellett adnia.
2.2 dízel mondeóval kapcsolatban: szép az a gép, el kell menni, meg kell nézni. Letakart rendszám szerintem pontosan lóf_aszt se jelent.
Egyébként olvass utána itt a fórumon, a 2.2 tdci megbízhatóbb mint a 2.0.

Sz


Naplózva
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #20844 Dátum: 2010.01.12 kedd, 22:17:50 »

A győri gép gyönyörű!
egy hátránya azért van:
http://www.gumihaz.hu/?action=_gumi_lista&g_tipus=SZ&g_W=205&g_H=50&g_R=17&g_szezon=N  wow1

Sz
Naplózva
teo
Vendég
« Új hozzászólás #20845 Dátum: 2010.01.12 kedd, 22:26:11 »

A győri gép gyönyörű!
egy hátránya azért van:
http://www.gumihaz.hu/?action=_gumi_lista&g_tipus=SZ&g_W=205&g_H=50&g_R=17&g_szezon=N  wow1

Sz

Szerintem ez is kellemes a szemnek: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_ghia_x-3508051
Naplózva
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #20846 Dátum: 2010.01.12 kedd, 22:29:32 »

ÁÁÁÁÁ 2/6-os kép
Naplózva
teo
Vendég
« Új hozzászólás #20847 Dátum: 2010.01.12 kedd, 22:32:24 »

ÁÁÁÁÁ 2/6-os kép

Mi a gond vele?  Undecided
Naplózva
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #20848 Dátum: 2010.01.12 kedd, 22:33:48 »

Mi a gond vele?  Undecided
hogy ÁÁÁÁÁÁÁllat!
(sajnos a gép fehérvári neppernél van)
Naplózva
teo
Vendég
« Új hozzászólás #20849 Dátum: 2010.01.12 kedd, 22:34:36 »

hogy ÁÁÁÁÁÁÁllat!
(sajnos a gép fehérvári neppernél van)

Ismered?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 410 411 412 413 414 415 416 [417] 418 419 420 421 422 423 424 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.181 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.