Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.24 szerda, 04:15:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autógáz - LPG  (Megtekintve 535949 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1200 Dátum: 2014.05.16 péntek, 20:06:39 »

Félig volt. Nekem is ez a dilemmám, hogy nem akarom megtankolni...
Felhívtam Őket, Ők vmi kontakt hibára gyanakodnak, el kell vinnem hozzájuk... De Vörösváriak, és csak munkaidőben tudom oda elvinni...

Hát, nem találtak hibát... persze azóta nem is jött elö, azaz vasánap óta nem ültem benne, ma vittem el verisvárra, de a hiba eltünt...
Hibatárban két dolog volt: akksisaru levéve, ezt én csináltam, illetve, hogy az injektor csatija levéve, de ezt nem tettem. Viszont erre azt mondták, hogy ez nem függ össze a leoldással... azt akkor csinálja, ha megszünik a kellö nyomás...
Most megtankolom, azt használom tovább...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1201 Dátum: 2014.05.16 péntek, 23:56:49 »

Most megtankolom, azt használom tovább...
Akkor csak megvolt az évi 1 hiszti a gázkompjúter részéről. Smiley
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1202 Dátum: 2014.05.20 kedd, 13:17:44 »

Akkor csak megvolt az évi 1 hiszti a gázkompjúter részéről. Smiley

Újabb adalék...

CSinálja továbbra is, de csak klímánál, alacsony fordulaton...

A legutóbbi minitalin GSR megszakértette azt az idióta hangot, ami jön belőle, és szerinte klímakuplung csapágy az okozója. Lehet a kettő vhogy összefügg... Alacsony fordulat, klíma többlet erőszükséglet, és leold a gáz...

Jövő héten kiderül, mert kicseréltetem ezt a csapágyat...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1203 Dátum: 2014.05.21 szerda, 12:29:28 »

Jövő héten kiderül, mert kicseréltetem ezt a csapágyat...
Gáz szűrők mikor voltak cserélve ?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1204 Dátum: 2014.05.21 szerda, 13:36:49 »

Gáz szűrők mikor voltak cserélve ?

Még sose. 2 éve van meg, de még kb 15e mentem vele csak...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1205 Dátum: 2014.05.21 szerda, 20:08:17 »

Még sose. 2 éve van meg, de még kb 15e mentem vele csak...

15-20 ezrenként velem cseréltetik őket
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1206 Dátum: 2014.05.22 csütörtök, 10:17:40 »

15-20 ezrenként velem cseréltetik őket
Stimmel, Nekem az első csere úgy jött ki hogy 13 ekm után vittem, és megmutatta a cég az eredeti szűrőt, és megkérdezte hol tankolok mert feltűnően szennyezett volt.
Mondtam sokat tankoltam egy maszek gázkúton, azt mondta vszeg öreg lehet a kút rendszer, ezért sok szennyeződés az első szűrőn akadt fenn. Ez hatással lehet a gáz nyomás lengésire is...persze csak ugatom a dolgot, hallok én is ezt azt...

tudok olyan mondeós tulajról is aki addig nem cseréltet szűrőt amíg nem kezd el visszakapcsolni "magától" benzinre...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1207 Dátum: 2014.05.27 kedd, 13:30:10 »

Ma elviszem szűrőcserére...

Milyen árral számoljak?

Egy kollégám kb 60e-t ment már a gázzal, és még csak most fognak neki cserélni... Semmi negatívum, ráadásul egy kúton tankolunk...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1208 Dátum: 2014.05.27 kedd, 13:34:43 »



Milyen árral számoljak?


Anyag és munkadíjjal.  nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1209 Dátum: 2014.05.27 kedd, 13:45:29 »

Anyag és munkadíjjal.  nyes

Köszi! nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1210 Dátum: 2014.05.27 kedd, 14:54:41 »

Ma elviszem szűrőcserére...

Milyen árral számoljak?

Egy kollégám kb 60e-t ment már a gázzal, és még csak most fognak neki cserélni... Semmi negatívum, ráadásul egy kúton tankolunk...


Neked nem kell számolnod, kiszámolják helyetted.  Te csak fizess!  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1211 Dátum: 2014.05.27 kedd, 14:55:46 »


Neked nem kell számolnod, kiszámolják helyetted.  Te csak fizess!  eplus2

Te inkább véleményezzé! nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
gabor.samoly
Vendég
« Új hozzászólás #1212 Dátum: 2014.05.27 kedd, 14:57:30 »

Sziasztok!

Egyszer régebben (talán 2011) írtam ide a fórumra gázos tapasztalataimat. Azok a tapasztalatok elég frissek voltak, gondoltam megosztom a mostani tapasztalataimat is. Eltelt azóta kb 2ésfél év, és nagyjából 55-60.000 km. A motor 1.8, a gázt a KONTOR kft. szerelte be, Zavoli rendszerem van. A motorkód CHBA-val kezdődik.

Valójában sok gondom nem VOLT a gázzal, fogyasztással és a menettulajdonságokkal is meg voltam elégedve. Néha csinálja azt a hülyeségét, hogy ha sokáig megyek magas fordulaton majd lassítok (gázpedálról láb le, enyhe fék), akkor leáll a motor (ez autópályán annyira nem humoros a lehajtó előtt). Szóval ezt néha produkálja, de fokozatosan, finomabban lassítva el lehet kerülni. Az autót sokat használom, minden nap, hidegben, melegben, hóban, fagyban is.

Jelenleg 246.000 km van az autóban, mint említettem ebből kb 55-60.000 gázzal.

A héten voltam Göd-ön az essmotor-nál. Volt kompressziómérés, diagnosztika. Eszi az olajat, és zörög. Hengerfej probléma valószínűleg, egyik hengernél nagyon nincs kompresszió. Emiatt folyamatosan ég a checklámpám is, folyamatosan gyújtás problémára panaszkodva.

Nagyon lelkes voltam amikor beszereltettem a gázt, pedig kicsit féltem tőle, pont ilyesmi miatt. De ettől még nem mondom hogy nem érte meg, mert elvileg 200K magyar pénzből egy motorfelújítást meg lehet  oldani.
Csak ha kiszámoljuk, hogy a mai 270huf/liter gázár mellett kb 700 forint spórolás jön ki 100 km-en, nem akkora buli.



Tehát összegezve 220 volt a beszerelés, most kb ugyanennyi lesz egy motorgenerál (vezérlés felújítás nélkül), tehát kb 450.000
Ezalatt elmentem kb 55.000-et, vagyis megspóroltam nagyjából a beszerelés és a motorgenerál árát.

Mindezek mellett bármelyik kereskedőhöz beviszem, hogy mondjon rá valamit, elhúzzák a szájukat ha meghallják hogy Benzin/Gáz. Nem nagyon lehet eladni ilyen autót. Úgyhogy most azon is gondolkodom már, hogy kiszereltetem a gázt, csak hát ugye akkor megint új forgalmit kell csináltatni, eladás előtt meg mit mondok, miért van új forgalmija? Smiley

Ezek az én tapasztalataim, remélem másnak nem így alakul. De ha valaki most mérlegeli hogy beszereli, akkor talán segít.A motorkód CHBA-s.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1213 Dátum: 2014.05.27 kedd, 14:59:11 »

Te inkább véleményezzé! nyes

20-30e kilométerenként kell szűrőt/szűrőket cserélni. Persze lehet később is, de nem tétel. Hosszútávon biztos jobb ha nincs megvárva mire probléma jelentkezik.
2-3e és 6-8e között már megvehetők a szűrők. (Rendszer függő és nem a gyári szűrő) Valahol találtam már ilyen cuccokat egy weboldalon, de már nem tudom hol.

« Utoljára szerkesztve: 2014.05.27 kedd, 15:02:32 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #1214 Dátum: 2014.05.27 kedd, 15:56:14 »

Sziasztok!

Egyszer régebben (talán 2011) írtam ide a fórumra gázos tapasztalataimat. Azok a tapasztalatok elég frissek voltak, gondoltam megosztom a mostani tapasztalataimat is. Eltelt azóta kb 2ésfél év, és nagyjából 55-60.000 km. A motor 1.8, a gázt a KONTOR kft. szerelte be, Zavoli rendszerem van. A motorkód CHBA-val kezdődik.

Valójában sok gondom nem VOLT a gázzal, fogyasztással és a menettulajdonságokkal is meg voltam elégedve. Néha csinálja azt a hülyeségét, hogy ha sokáig megyek magas fordulaton majd lassítok (gázpedálról láb le, enyhe fék), akkor leáll a motor (ez autópályán annyira nem humoros a lehajtó előtt). Szóval ezt néha produkálja, de fokozatosan, finomabban lassítva el lehet kerülni. Az autót sokat használom, minden nap, hidegben, melegben, hóban, fagyban is.

Jelenleg 246.000 km van az autóban, mint említettem ebből kb 55-60.000 gázzal.

A héten voltam Göd-ön az essmotor-nál. Volt kompressziómérés, diagnosztika. Eszi az olajat, és zörög. Hengerfej probléma valószínűleg, egyik hengernél nagyon nincs kompresszió. Emiatt folyamatosan ég a checklámpám is, folyamatosan gyújtás problémára panaszkodva.

Nagyon lelkes voltam amikor beszereltettem a gázt, pedig kicsit féltem tőle, pont ilyesmi miatt. De ettől még nem mondom hogy nem érte meg, mert elvileg 200K magyar pénzből egy motorfelújítást meg lehet  oldani.
Csak ha kiszámoljuk, hogy a mai 270huf/liter gázár mellett kb 700 forint spórolás jön ki 100 km-en, nem akkora buli.



Tehát összegezve 220 volt a beszerelés, most kb ugyanennyi lesz egy motorgenerál (vezérlés felújítás nélkül), tehát kb 450.000
Ezalatt elmentem kb 55.000-et, vagyis megspóroltam nagyjából a beszerelés és a motorgenerál árát.

Mindezek mellett bármelyik kereskedőhöz beviszem, hogy mondjon rá valamit, elhúzzák a szájukat ha meghallják hogy Benzin/Gáz. Nem nagyon lehet eladni ilyen autót. Úgyhogy most azon is gondolkodom már, hogy kiszereltetem a gázt, csak hát ugye akkor megint új forgalmit kell csináltatni, eladás előtt meg mit mondok, miért van új forgalmija? Smiley

Ezek az én tapasztalataim, remélem másnak nem így alakul. De ha valaki most mérlegeli hogy beszereli, akkor talán segít.A motorkód CHBA-s.

nem értem miért nem tetszik nekik a gázos, mikor én keresgéltem, kifejezetten pozitív volt a szememben ha gázüzemű is volt fejvakaras
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
gabor.samoly
Vendég
« Új hozzászólás #1215 Dátum: 2014.05.27 kedd, 16:01:19 »

nem értem miért nem tetszik nekik a gázos, mikor én keresgéltem, kifejezetten pozitív volt a szememben ha gázüzemű is volt fejvakaras


Volt olyan kereskedő (több is), akitől kérdeztem, mennyivel érhet többet így, hogy gázos. Aztán mindegyik azt mondta, hogy semmivel, sőt, inkább szereltessem ki. Mert ha kiszereltetem akkor még jobban is járok, mert drágábban el lehet adni, és még a gázszettet is el lehet adni használtan 100 körül.
Én félig-meddig megértem őket (kereskedőket), az elmondásuk alapján ha valaki érdeklődik egy autó iránt, amint megtudja hogy gáz üzemű, már nem is érdekli. De lehet hogy a fent írt tapasztalatomból egyre több van, és ezt egyre többen tudják-félnek tőle.
Mint ahogy én is félek egy TDCI motoros verdába beruházni. Meglehetősen ingoványos terület Smiley
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1216 Dátum: 2014.05.27 kedd, 16:13:53 »

Volt olyan kereskedő (több is), akitől kérdeztem, mennyivel érhet többet így, hogy gázos. Aztán mindegyik azt mondta, hogy semmivel, sőt, inkább szereltessem ki. Mert ha kiszereltetem akkor még jobban is járok, mert drágábban el lehet adni, és még a gázszettet is el lehet adni használtan 100 körül.
Én félig-meddig megértem őket (kereskedőket), az elmondásuk alapján ha valaki érdeklődik egy autó iránt, amint megtudja hogy gáz üzemű, már nem is érdekli. De lehet hogy a fent írt tapasztalatomból egyre több van, és ezt egyre többen tudják-félnek tőle.
Mint ahogy én is félek egy TDCI motoros verdába beruházni. Meglehetősen ingoványos terület Smiley

Hát a nemhozzáértés...

Ráadásul neked sem volt negatív élményed vele. A motorfelújítás nem feltétlenül az LPG hibája, sőt...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #1217 Dátum: 2014.05.27 kedd, 16:24:35 »

mondjuk 1,8-nál még lehet elriasztja az embert, de minél nagyobb a motor annál jobban örül neki az ember. legalább is tuti gázost vennék, ha autót keresnék nagy motorral vigyor3
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1218 Dátum: 2014.05.27 kedd, 16:27:41 »

mondjuk 1,8-nál még lehet elriasztja az embert, de minél nagyobb a motor annál jobban örül neki az ember. legalább is tuti gázost vennék, ha autót keresnék nagy motorral vigyor3

Ha már gáz, akkor nagy ccm.
A gáznál jobb a hatásfok, ha minél nagyobb a ccm.


(BMW E39 2.5 literes, 6 henger, 170 LE....9-9.5 liter gáz! )  eljen
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #1219 Dátum: 2014.05.27 kedd, 16:38:40 »

Ha már gáz, akkor nagy ccm.
A gáznál jobb a hatásfok, ha minél nagyobb a ccm.


(BMW E39 2.5 literes, 6 henger, 170 LE....9-9.5 liter gáz! )  eljen

nekem gáz témában ez tetszik nagyon.  vigyor3

http://totalcar.hu/tesztek/2012/02/08/franciaagy_drezdabol/2/

Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1220 Dátum: 2014.05.28 szerda, 10:40:38 »

Hengerfej probléma valószínűleg, egyik hengernél nagyon nincs kompresszió.
Miből gondolod hogy összefügg az LPG-vel ? Úgy gondolom hogy nincs közvetlen kapcsolat a 2 között, így téves útnak érzem a matekozást is. De meggyőzhető vagyok...

Egyszer egy mondeo bontós említette hogy az 1.8-asok hajlamosabbak motorikus problémákra. Azokra figyelni kell jobban szerinte. A 2.0-sokkal kevesebb motorikus probléma van szerinte,de ez csak az ő statisztikája...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1221 Dátum: 2014.05.29 csütörtök, 13:21:22 »

Újabb adalék...

CSinálja továbbra is, de csak klímánál, alacsony fordulaton...

A legutóbbi minitalin GSR megszakértette azt az idióta hangot, ami jön belőle, és szerinte klímakuplung csapágy az okozója. Lehet a kettő vhogy összefügg... Alacsony fordulat, klíma többlet erőszükséglet, és leold a gáz...

Jövő héten kiderül, mert kicseréltetem ezt a csapágyat...

A szűrő csere miatt toltam ezt a csapágy cserét...
Most az itteni gázszerelő azt mondta, hogy nincs értelme addig próbálkozni, míg ez a csapágy nincs cserélve...
Szóval nem halogatom, ez lesz a lépés...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
siky
Vendég
« Új hozzászólás #1222 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 12:04:52 »


Leégett az éjjel a Taxi 4 társaság egyik autója a Tompa utcában. A társaság egyelőre nem tudott bővebb információkat adni nekünk az esetről.
A Velvet információi szerint május 31-én éjjel, Budapest 9. kerületében a Tompa utca és a Liliom utca sarkán, nem sokkal éjfél után egy kigyulladt taxihoz hívták ki a tűzoltókat. A katasztrófavédelem szóvivője, Kisdi Máté a Velvetnek elmondta, hogy a taxinak a motortere és az utastere égett, személyi sérülés nem történt.

Egy taxi eleje és a belső tere is szénné égett a Tompa utcában. Felhívtuk a Taxi 4 társaságot, de se a műszaki, se az értékesítési, se a területi képviseleti vezetőt nem tudtuk elérni, a diszpécser pedig nem nyilatkozhatott az esetről. Információink szerint senki nem ült az autóban, amikor az kigyulladt.






A vétkes gázszelep.


Folyamatosan locsolni kellett az ömlő szelepet, mert azonnal újra begyulladt. Addig, amíg meg nem találták a 3, alvázba beépített elzárócsapot. (Gyárilag beépített cng.)

A Velvet információi szerint május 31-én éjjel, Budapest 9. kerületében a Tompa utca és a Liliom utca sarkán, nem sokkal éjfél után egy kigyulladt taxihoz hívták ki a tűzoltókat. A katasztrófavédelem szóvivője, Kisdi Máté a Velvetnek elmondta, hogy a taxinak a motortere és az utastere égett, személyi sérülés nem történt.

Forrás: Hallotaxi.hu
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.05 csütörtök, 12:08:58 írta siky » Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #1223 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 12:06:56 »

http://www.bardiauto.hu/webshop/felszerelesi-cikkek/kresz-tartozekok/tuzolto-keszulekek/-FE6083.000.02

Én már vettem  Wink
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1224 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 12:09:32 »

Szerintem a taxióra gyulladt ki. Nem bírta a sok tuningot...  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1225 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 12:11:09 »

Na, bejött egy reptéri fuvar?  vigyor3

Amúgy azért mert egy másik taxi kiégett, nem biztos, hogy a tiéd is ki fog Smiley Egyébként a fólia meglepően jól bírta a meleget. Mondjuk a tető furán zsiráfmintás lett.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #1226 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 12:22:15 »

Na, bejött egy reptéri fuvar?  vigyor3

Amúgy azért mert egy másik taxi kiégett, nem biztos, hogy a tiéd is ki fog Smiley Egyébként a fólia meglepően jól bírta a meleget. Mondjuk a tető furán zsiráfmintás lett.

Zsiráfmintás?  2funny Megint újabb tanulság, ne olvass fórumot miközben kólát iszol, mert nehéz rendesen letakarítani a monitorról.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1227 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 12:41:29 »

A vétkes gázszelep.
Ha a gázszelep volt a vétkes akkor a kis ravasz gázszelep hogyan csiholt +500 Celsius-t az álló autóban hogy munkára bírja a földgázt ? Vagy ha ilyet nem tud, akkor mégsem a CNG renccer volt a bűnös, sokkal inkább az egyik áldozat? Shocked
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.05 csütörtök, 12:43:03 írta FokaDriver » Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1228 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 12:44:35 »


Ezzel max egy hamutartót tudsz eloltani. De azok után, hogy megvetted azokat szuper nb+ csöveket, esetedben már nem csodálkozok semmin.  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
siky
Vendég
« Új hozzászólás #1229 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 13:02:41 »

Ezzel max egy hamutartót tudsz eloltani. De azok után, hogy megvetted azokat szuper nb+ csöveket, esetedben már nem csodálkozok semmin.  hehe
Milyen csöveket? Egy 2 kg-os poroltó tökéletesen megfelel egy kezdődő tűz eloltására. Mondjuk amikor te csak keresed a maradék kólát a kocsiban, hogy azt rá tudd önteni, és amikor nem találod, tehetetlenül járkálsz, addig én előveszem a poroltót és eloltom a tüzet a phicsába  integet2 Nekem 3000 Ft-ot megér  Wink
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #1230 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 13:04:15 »

Na, bejött egy reptéri fuvar?  vigyor3

Amúgy azért mert egy másik taxi kiégett, nem biztos, hogy a tiéd is ki fog Smiley Egyébként a fólia meglepően jól bírta a meleget. Mondjuk a tető furán zsiráfmintás lett.
Nem ez volt az első autó ami kiégett és sajnos nem is az utolsó. Nem azért mert taxi, azért mert autó. Nekem 3000 Ft-ot (mint ahogy BT-nak is írtam) megér, hogy legalább legyen esélyem a tűz ellen  wave
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #1231 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 13:05:33 »

Milyen csöveket? Egy 2 kg-os poroltó tökéletesen megfelel egy kezdődő tűz eloltására. Mondjuk amikor te csak keresed a maradék kólát a kocsiban, hogy azt rá tudd önteni, és amikor nem találod, tehetetlenül járkálsz, addig én előveszem a poroltót és eloltom a tüzet a phicsába  integet2 Nekem 3000 Ft-ot megér  Wink
aztaaaaa....és te ezt mindíg így csinálod? laugh
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1232 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 13:32:43 »

Ezzel max egy hamutartót tudsz eloltani. De azok után, hogy megvetted azokat szuper nb+ csöveket, esetedben már nem csodálkozok semmin.  hehe
De ő az ózongenerátoros-csodaklímatisztításnak is bedőlt Cheesy Szerintem ha azt mondod neki, hogy ha mézet önt a turbóba, akkor jobb lesz a kenése, azt is megcsinálja  eplus2
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1233 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 14:40:18 »

A szűrő csere miatt toltam ezt a csapágy cserét...
Most az itteni gázszerelő azt mondta, hogy nincs értelme addig próbálkozni, míg ez a csapágy nincs cserélve...
Szóval nem halogatom, ez lesz a lépés...

Má műtik le a csapágyat, viszont közben megtalálták a gáz vélhető hibáját is. nyes
Egy kábelt elnyírt annyira a hűtőventilátor, hogy letestelt, amikor klímáztam. Illetve, amikor ezerrel ment a ventilátor...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
siky
Vendég
« Új hozzászólás #1234 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 19:55:57 »

De ő az ózongenerátoros-csodaklímatisztításnak is bedőlt Cheesy Szerintem ha azt mondod neki, hogy ha mézet önt a turbóba, akkor jobb lesz a kenése, azt is megcsinálja  eplus2
Az ózonos tisztítást hagyjuk. A klub történetének legnagyobb lehúzása  falbav

Aki meg nem ért velem egyet, annak felgyújtom a kocsiját, aztán oltsa el ahogy tudja eplus2
Naplózva
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #1235 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 20:43:50 »

De ő az ózongenerátoros-csodaklímatisztításnak is bedőlt Cheesy Szerintem ha azt mondod neki, hogy ha mézet önt a turbóba, akkor jobb lesz a kenése, azt is megcsinálja  eplus2

erről lemaradtam, mi volt ez? fejvakaras
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1236 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 20:49:37 »

Milyen csöveket? Egy 2 kg-os poroltó tökéletesen megfelel egy kezdődő tűz eloltására. Mondjuk amikor te csak keresed a maradék kólát a kocsiban, hogy azt rá tudd önteni, és amikor nem találod, tehetetlenül járkálsz, addig én előveszem a poroltót és eloltom a tüzet a phicsába  integet2 Nekem 3000 Ft-ot megér  Wink

Tudod, az 50e ftos night breaker sárga d2s csövek...  laugh
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1237 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 20:52:53 »

Az ózonos tisztítást hagyjuk. A klub történetének legnagyobb lehúzása  falbav

Aki meg nem ért velem egyet, annak felgyújtom a kocsiját, aztán oltsa el ahogy tudja eplus2

Én szóltam előre!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1238 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 21:44:50 »

Az ózonos tisztítást hagyjuk. A klub történetének legnagyobb lehúzása  falbav

Aki meg nem ért velem egyet, annak felgyújtom a kocsiját, aztán oltsa el ahogy tudja eplus2

Nekem nagyon eltünt a hánytató szag a kocsiból...
Igaz, ez az 1 500-as citrom illatú habtól is meg szokott történni, csak akkor 2 hétig citrom illat van...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1239 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 23:31:20 »

Nekem nagyon eltünt a hánytató szag a kocsiból...
Igaz, ez az 1 500-as citrom illatú habtól is meg szokott történni, csak akkor 2 hétig citrom illat van...
Nem is telt még el 2 hét a nagytali óta Cheesy
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1240 Dátum: 2014.06.18 szerda, 09:46:46 »

Újra lefelé megy az LPG ára.
Most a 10 ker Dallas kúton 229 Ft. Ez elég jó ár, ugye ?

Ez nagyon nem rossz!
Ha minden klappol, akkor veszem 221-ért a szomszédban...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1241 Dátum: 2014.06.19 csütörtök, 11:22:56 »

Újra lefelé megy az LPG ára.
Most a 10 ker Dallas kúton 229 Ft. Ez elég jó ár, ugye ?

A csepeli dallasnál is annyi ;-)
Almádiban a héten 278-ért láttam... gun
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #1242 Dátum: 2014.06.19 csütörtök, 12:54:18 »

M3 gyöngyösi omv-n meg 298.9
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #1243 Dátum: 2014.06.19 csütörtök, 12:54:53 »

Ja és bábolnán is annyi.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1244 Dátum: 2014.06.19 csütörtök, 14:06:12 »

M3 gyöngyösi omv-n meg 298.9

Ouuu
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
tamas21
Vendég
« Új hozzászólás #1245 Dátum: 2014.09.11 csütörtök, 11:43:45 »

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a verda szívósor bajos lett. Ledugóztatnám, de a kérdésem, hogy lpg-s az autó, megtehetem-e így is, mert látszólag az lpg-nek is megy oda dolga?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1246 Dátum: 2014.09.11 csütörtök, 11:51:34 »

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a verda szívósor bajos lett. Ledugóztatnám, de a kérdésem, hogy lpg-s az autó, megtehetem-e így is, mert látszólag az lpg-nek is megy oda dolga?

Ha a szívósort ledugózod, akkor nem sok levegő fog bejutni a motorba. Tulképpen nem fog beindulni. vigyor3
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
tamas21
Vendég
« Új hozzászólás #1247 Dátum: 2014.09.11 csütörtök, 11:54:01 »

Ha a szívósort ledugózod, akkor nem sok levegő fog bejutni a motorba. Tulképpen nem fog beindulni. vigyor3
A belemenő vákumcsőre gondoltam, itt olvastam a fórumon, hogy így szokás. Meg a lapátokat kiherélni.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #1248 Dátum: 2014.09.11 csütörtök, 11:55:28 »

A belemenő vákumcsőre gondoltam, itt olvastam a fórumon, hogy így szokás. Meg a lapátokat kiherélni.

Józsi(aki nem az) csak kötöszködik.természetesen nyugodtan dugózd le az örvénylapátok tengelyeinek helyeit.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
tamas21
Vendég
« Új hozzászólás #1249 Dátum: 2014.09.11 csütörtök, 12:09:48 »

Köszönöm a segítséget! Pontosabban el tudná nekem valaki mondani mit is kell csinálni? ne nézzen hülyének a szerelő  Grin
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.075 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.