Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.26 péntek, 18:33:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autógáz - LPG  (Megtekintve 536506 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1100 Dátum: 2013.08.20 kedd, 12:44:47 »

Ha valamelyik a háromból útba esik már jó. Smiley
A legkomolyabb Phil töltő 1M Ft, és otthon töltöd a garázsba, össze kell fogni a szomszédokkal! Smiley

Én úgy hallottam, itthon nem engedélyezett. A gázszolgáltatók nem engedik...
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1101 Dátum: 2013.08.20 kedd, 13:13:07 »

koszonom a segitseget, wave
 mar kertem egy par arajanlatot kulonbozo cegektol.
az aprobb reszletekre lennek kivancsi, pl:
gazrendszer, gazinjektor, utoolajozas stb....
mi lenne a legjobb konfiguracio? wow1
ha mar egyszer beruhazok jo legyen. taps

Nekem Vörösváron csinálta a Brcar. Ők az Olasz BRC hivatalos forgalmazói. Nekem ezért is volt velük szerencsém. Mert az olcsóbb Lengyel STAG300-at választottam, de a köcölékek 90%a BRC. A STAG-al pedig meg vagyok elégedve. Tanul mindent, ahogy kell, és még gond nem volt vele, igaz nem mentem még vele 10ekmt... Nekem 260e, kontra 320e volt az ár a STAG javára, de ugye itt 6 hengerről beszélünk...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1102 Dátum: 2013.08.20 kedd, 14:26:45 »

Te tenyleg komolyan gondolod.  wow1
En azert LPG t nezegetek.
Gy

Igen, számolgatok, gondolkozok, egész gyorsan visszahozná az árát.
Nekem még talán az is megérné, ha Bp-re járnék tankolni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1103 Dátum: 2013.08.20 kedd, 14:28:23 »

Én úgy hallottam, itthon nem engedélyezett. A gázszolgáltatók nem engedik...

Külön mérőóra kell neki. Vagy pl. az olaszoknál veszed meg, és pszt. Smiley Kb. annyi beszerelni mint egy gáz sütőt. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1104 Dátum: 2013.09.02 hétfő, 09:29:44 »

LPG-s Mondeo-ban gyújtógyertyát milyen időközönként cseréltek ?
Gyári gyertyával 45 ekm-nél járok, 1 mm-re összenyomott szikraközzel. Gyújtásgondom még nincs.

- Kivárjam a 60 ekm-et ? 

Kösz, FD.
Naplózva
KIZS
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új hozzászólás #1105 Dátum: 2013.09.15 vasárnap, 10:57:33 »

Nem túl régen berakattam az LPG-t a kocsiba (MK3, 2.0 benzin). Nagyjából 1500 kilométert mentem vele gond nélkül, de pénteken történt valami...
Szóval megyek békésen (gázzal persze) az M5 bevezetőn 70-es tempóval és egyszer csak azon veszem észre magam, hogy nem jár a motor. Kihúzódtam a szélére lendületből, majd ott ültem egy kicsit bután az álló kocsiban. Ráindítóztam beindult és problémamentesen ment tovább. "Ford" gondoltam magamban és le is zártam a dolgot. Aztán a lágymányosin éppen utolértem egy vészvillogóval töttyögő Mercit és miközben lesajnálóan átnéztem hozzá rángatni kezdett a motor. Elment belőle minden erő. Le nem állt, csak összevissza járt illetve nem pörgött fel egyáltalán. Azon lendülettel begurultam oda MOL kúthoz, rádugtam a kis OBD kiolvasómat (már rég megtanultam, hogy legyen nálam ilyen) és P300-as (gyújtás kimaradás) hibát kaptam. Megnyomkodtam a gyertyapipákat, majd bátortalanul beindítottam a kocsit, ami vidáman beindult és járt benzinnel. Ezután továbbra is benzinnel hibátlanul kimentem Budaörsre a dolgomat végezni.
Hazafele megint benzinnel indultam, de olyan szépen ment az autó, hogy Lágymányosi budai oldalán átkapcsoltam gázra. Pont a Ferencvárosi pályaudvarig jutottam ahol elment minden erő a kocsiból. Még elgurultam a Gyáli útig, ott félreálltam, de ekkor már alapjárat sem volt majd egy nagy lila felhőt kieresztve leállt a motor. 10 másodperc állás után beindítottam benzinnel és hibátlanul hazaértem.
Szombaton elindultam egy próbaútra, de kb. 6-7 km után megint elment az erő. Leállítottam, benzinnel újraindítottam és gond nélkül ment tovább hazáig. Ezután elrohantam az autósboltba, vettem új gyertyákat és beszereltem őket. Újabb próbaút, de gázzal 3km után előjött az erőtlenedés. Benzinnel megint megy tovább. Az érdekesség az, hogy ha erőtlenedéskor átkapcsolok benzinre, akkor nem javul meg. Le kell állítani a motort hozzá.
Még mindig bízok benne, hogy csak valami gyújtás gubanc van ami, bár nehéz elképzelni, hogy gázzal előjön benzinnel meg nem. Szóval rendeltem új trafót meg kábel szettet.
De azért ideges vagyok, mert ha ettől sem javul meg, akkor nincs több ötletem.

És amiért mindezt leírtam, hogy hátha valakinek van tapasztalata ilyen irányú szopással. Megoldás lesz a trafó+kábel csere? Gyanakodjak valami komolyabb bajra? Most költöttem a kocsira vagy 450K-t és van szép új műszakija is. Nem lenne kedvem most felgyújtani...
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.15 vasárnap, 11:00:10 írta KIZS » Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1106 Dátum: 2013.09.15 vasárnap, 11:22:42 »

Nem túl régen berakattam az LPG-t a kocsiba (MK3, 2.0 benzin). Nagyjából 1500 kilométert mentem vele gond nélkül, de pénteken történt valami...
Szóval megyek békésen (gázzal persze) az M5 bevezetőn 70-es tempóval és egyszer csak azon veszem észre magam, hogy nem jár a motor. Kihúzódtam a szélére lendületből, majd ott ültem egy kicsit bután az álló kocsiban. Ráindítóztam beindult és problémamentesen ment tovább. "Ford" gondoltam magamban és le is zártam a dolgot. Aztán a lágymányosin éppen utolértem egy vészvillogóval töttyögő Mercit és miközben lesajnálóan átnéztem hozzá rángatni kezdett a motor. Elment belőle minden erő. Le nem állt, csak összevissza járt illetve nem pörgött fel egyáltalán. Azon lendülettel begurultam oda MOL kúthoz, rádugtam a kis OBD kiolvasómat (már rég megtanultam, hogy legyen nálam ilyen) és P300-as (gyújtás kimaradás) hibát kaptam. Megnyomkodtam a gyertyapipákat, majd bátortalanul beindítottam a kocsit, ami vidáman beindult és járt benzinnel. Ezután továbbra is benzinnel hibátlanul kimentem Budaörsre a dolgomat végezni.
Hazafele megint benzinnel indultam, de olyan szépen ment az autó, hogy Lágymányosi budai oldalán átkapcsoltam gázra. Pont a Ferencvárosi pályaudvarig jutottam ahol elment minden erő a kocsiból. Még elgurultam a Gyáli útig, ott félreálltam, de ekkor már alapjárat sem volt majd egy nagy lila felhőt kieresztve leállt a motor. 10 másodperc állás után beindítottam benzinnel és hibátlanul hazaértem.
Szombaton elindultam egy próbaútra, de kb. 6-7 km után megint elment az erő. Leállítottam, benzinnel újraindítottam és gond nélkül ment tovább hazáig. Ezután elrohantam az autósboltba, vettem új gyertyákat és beszereltem őket. Újabb próbaút, de gázzal 3km után előjött az erőtlenedés. Benzinnel megint megy tovább. Az érdekesség az, hogy ha erőtlenedéskor átkapcsolok benzinre, akkor nem javul meg. Le kell állítani a motort hozzá.
Még mindig bízok benne, hogy csak valami gyújtás gubanc van ami, bár nehéz elképzelni, hogy gázzal előjön benzinnel meg nem. Szóval rendeltem új trafót meg kábel szettet.
De azért ideges vagyok, mert ha ettől sem javul meg, akkor nincs több ötletem.

És amiért mindezt leírtam, hogy hátha valakinek van tapasztalata ilyen irányú szopással. Megoldás lesz a trafó+kábel csere? Gyanakodjak valami komolyabb bajra? Most költöttem a kocsira vagy 450K-t és van szép új műszakija is. Nem lenne kedvem most felgyújtani...

A többszöri tesztelésed alapján egyértelmű, hogy a gázrendszerrel van a hiba.
Nem a gyújtással! (P300, ami nem is gyújtás hiba, hanem égéskimaradás)
Kell lennie garanciának a gázra, vidd vissza és mond el mik a tüntetek. Cserélj vagy cseréltess gázszűrőt, ha olyan rendszer van benne, akkor mindkettőt.
Első körben....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1107 Dátum: 2013.09.15 vasárnap, 13:46:40 »

Nekem most kellett gyújtótrafót cserélnem, leállt az egyik henger...
A benzinszivattyúm is letérdelt... Kevés benyával sokadikra indul, többel pöccre, de nem tudok elindulni jó darabig, mert hiába nyomom a pedált alig pörög fel a motor... Aztán átkapcsol gázra és no problem...
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
KIZS
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új hozzászólás #1108 Dátum: 2013.09.15 vasárnap, 14:58:31 »

A többszöri tesztelésed alapján egyértelmű, hogy a gázrendszerrel van a hiba.
Nem a gyújtással! (P300, ami nem is gyújtás hiba, hanem égéskimaradás)
Kell lennie garanciának a gázra, vidd vissza és mond el mik a tüntetek. Cserélj vagy cseréltess gázszűrőt, ha olyan rendszer van benne, akkor mindkettőt.
Első körben....

Kimentem vele megint az utcára. Kb. 2km megtétele után megint szórakozni kezdett gázzal, de igazándiból már rögtön elindulás után éreztem, hogy a szokásosnál erőtlenebb a kocsi. Átkapcsoltam benzinre és elindultam egy nagyobb körre, hogy benzinnel megbízható-e. Keringtem egyet a városban majd kimentem az M0-ra, ott visszakapcsoltam gázra és kettesben 5000-es fordulaton mentem kb. fél percet. Azóta nincs gond a gázüzemmel sem. Még vagy 20 km-t tekeregtem hazafele minden probléma nélkül. Itthon kiszedtem a reduktorban levő kisebbik szűrőt és tele van anyaggal. Meglepően sok rozsdaszerű port ütögettem ki belőle. Lehet ez volt a gond? 1500km után nem kéne szerintem látható koszolódásnak lennie... Addig ütögettem meg fújkáltam (szájjal) amíg jött belőle valami. Este megyek egy nagyobb tesztkört és akkor talán kiderül az igazság. Múlt hét pénteken mentem utoljára az autóval és akkor teli is tankoltam egy számomra ismeretlen kúton. Onnan csak 6-8 km-t jöttem haza és leraktam a verdát. Most pénteken vettem elő legközelebb és akkor történt az amit lentebb írtam. Jövő héten viszont nagy szükségem lenne a kocsira, azért kűzdőzök vele ilyen kétségbeesetten.

A gázosokhoz vissza kell mennem amúgy is utólagos beállításokra, csak még nem sikerült időpontot egyeztetnünk. AC Stag4+ van benne egyébként.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1109 Dátum: 2013.09.15 vasárnap, 21:19:40 »

Kimentem vele megint az utcára. Kb. 2km megtétele után megint szórakozni kezdett gázzal, de igazándiból már rögtön elindulás után éreztem, hogy a szokásosnál erőtlenebb a kocsi. Átkapcsoltam benzinre és elindultam egy nagyobb körre, hogy benzinnel megbízható-e. Keringtem egyet a városban majd kimentem az M0-ra, ott visszakapcsoltam gázra és kettesben 5000-es fordulaton mentem kb. fél percet. Azóta nincs gond a gázüzemmel sem. Még vagy 20 km-t tekeregtem hazafele minden probléma nélkül. Itthon kiszedtem a reduktorban levő kisebbik szűrőt és tele van anyaggal. Meglepően sok rozsdaszerű port ütögettem ki belőle. Lehet ez volt a gond? 1500km után nem kéne szerintem látható koszolódásnak lennie... Addig ütögettem meg fújkáltam (szájjal) amíg jött belőle valami. Este megyek egy nagyobb tesztkört és akkor talán kiderül az igazság. Múlt hét pénteken mentem utoljára az autóval és akkor teli is tankoltam egy számomra ismeretlen kúton. Onnan csak 6-8 km-t jöttem haza és leraktam a verdát. Most pénteken vettem elő legközelebb és akkor történt az amit lentebb írtam. Jövő héten viszont nagy szükségem lenne a kocsira, azért kűzdőzök vele ilyen kétségbeesetten.

A gázosokhoz vissza kell mennem amúgy is utólagos beállításokra, csak még nem sikerült időpontot egyeztetnünk. AC Stag4+ van benne egyébként.

Nekem STAG 300 van, gondolom a Tiéd vmi újabb.
Nekem közel 8-9e van benne, és most kétszer is csinált olyat, hogy egyszercsak jelezte, hogy kifogyott a gáz, és átlépett benzinre...
De menettulajdonságban semmi hiba! És ilyenkor csak egy leállítás, újraindítás segít, akkor simán csattan a relé, és mehetek tovább gázzal...
Még nem igen tulajdonítottam neki semmi jelentőséget, remélem, hogy nem lesz több...

Ez volt már korábban is, de akkor nyomtam egy igen kövér gázt előtte, akkor arra fogtam, de most még csak olyan sem volt...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1110 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 14:06:39 »

Nekem STAG 300 van, gondolom a Tiéd vmi újabb.
Nekem közel 8-9e van benne, és most kétszer is csinált olyat, hogy egyszercsak jelezte, hogy kifogyott a gáz, és átlépett benzinre...
De menettulajdonságban semmi hiba! És ilyenkor csak egy leállítás, újraindítás segít, akkor simán csattan a relé, és mehetek tovább gázzal...
Még nem igen tulajdonítottam neki semmi jelentőséget, remélem, hogy nem lesz több...

Ez volt már korábban is, de akkor nyomtam egy igen kövér gázt előtte, akkor arra fogtam, de most még csak olyan sem volt...

Nekem 40 ekm alatt 2-3 alkalommal csinált hasonlót Lovato EasyFast-tal. Újraindítás mindig megoldotta. Sztem nem kell neki jelentőséget tulajdonítani,amíg ilyen ritka esemény.
 Feltételezem a compúter védte magát, valami ellen, a benzinre vissza kapcsolással.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1111 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 14:15:58 »

Nekem 40 ekm alatt 2-3 alkalommal csinált hasonlót Lovato EasyFast-tal. Újraindítás mindig megoldotta. Sztem nem kell neki jelentőséget tulajdonítani,amíg ilyen ritka esemény.
 Feltételezem a compúter védte magát, valami ellen, a benzinre vissza kapcsolással.

Pontosan. Sztemis. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1112 Dátum: 2013.09.23 hétfő, 15:48:10 »

LPG-s Mondeo-ban gyújtógyertyát milyen időközönként cseréltek ?
Gyári gyertyával 45 ekm-nél járok, 1 mm-re összenyomott szikraközzel. Gyújtásgondom még nincs.

- Kivárjam a 60 ekm-et ?

Kösz, FD.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1113 Dátum: 2013.09.23 hétfő, 15:52:25 »

LPG-s Mondeo-ban gyújtógyertyát milyen időközönként cseréltek ?
Gyári gyertyával 45 ekm-nél járok, 1 mm-re összenyomott szikraközzel. Gyújtásgondom még nincs.

- Kivárjam a 60 ekm-et ?

Kösz, FD.

Sztem fog az szólni, ha ki akar onnan jönni...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1114 Dátum: 2013.10.04 péntek, 05:10:43 »

Bp-en valahol 256 Ft-nál olcsóbban?
Állítólag a taxisok és az oktatók ebből még kapnak 10 ft kedvezményt...

Pályát tévesztettem :-)
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1115 Dátum: 2013.10.04 péntek, 08:45:28 »

Bp-en valahol 256 Ft-nál olcsóbban?
Állítólag a taxisok és az oktatók ebből még kapnak 10 ft kedvezményt...

Pályát tévesztettem :-)

Hol veszed a naftát 256-ért ? (címet please)
Én csak 258-ért tudok a régi fóti úton (15.k.), és 260-ért a száva utcában (10.k.). 
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1116 Dátum: 2013.10.04 péntek, 14:37:36 »

Hol veszed a naftát 256-ért ? (címet please)
Én csak 258-ért tudok a régi fóti úton (15.k.), és 260-ért a száva utcában (10.k.). 

Sose bírom ki: vigyor3

Én 209,-éé tankolok! vigyor3
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1117 Dátum: 2013.10.04 péntek, 21:32:58 »

Joe! Csöllegyen :-)

Csepel, II. Rákóczi Ferenc út. Flaga kút.
Ugyanezen az úton van egy Dallas is, ott most 254 :-)
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #1118 Dátum: 2013.10.04 péntek, 22:07:08 »

Sose bírom ki: vigyor3

Én 209,-éé tankolok! vigyor3

amirol beszeltunk:
http://lpgdoktor.hu/index.php/az-agis-gazszettek.html
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1119 Dátum: 2013.10.13 vasárnap, 19:17:15 »

Lassan gyertyát kell cserélnem.
Mit javasoltok?
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1120 Dátum: 2013.10.14 hétfő, 09:17:33 »

Lassan gyertyát kell cserélnem.
Mit javasoltok?

Gyárit, nekem az eredeti szikraköz össze lett nyomva 1,0 mm-re. Problémám nincs vele.  Korábban próbált a szerelőm rábeszélni valami LPG-s csodagyertyára, de 1-2 hónap elteltével már nem erőltette, ebből gondolom hogy nem okozott érdemi változást a "csodalámpa" sem.
Naplózva
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1121 Dátum: 2013.10.14 hétfő, 09:19:25 »

Ha Szlovéniába indultok :  LPG ellátottság megfelelő, magadnak tankolsz persze (nem kutas), 230 Ft / liter körül van az LPG.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1122 Dátum: 2013.10.14 hétfő, 10:01:36 »

Lassan gyertyát kell cserélnem.
Mit javasoltok?

Gyárit tennék én is. A Ford igen érzékeny erre, LPG ide, vagy oda...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1123 Dátum: 2013.10.14 hétfő, 22:38:20 »

Köszi szépen! Gyári lesz belerakva
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1124 Dátum: 2013.11.18 hétfő, 12:57:29 »

Szevasztok,

Ti tudjátok mi a különbség a téli és a nyári LPG között? Állítólag eltér a propán és a bután aránya bennük.
1 év után megint kigyulladt a check-engine lámpám, ami szinte biztosan szegény keveréket jelent majd. Amit nem értek hogy miért mindig őszi hideg reggelen 30-40 perc használat után gyullad ki. Tavaly ugyanígy volt. Lementem 25 e km-t probléma nélkül, erre jött az ősz és a C.E. lámpa. (Lovato Easy Fast)

Ötlet ?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1125 Dátum: 2013.11.20 szerda, 10:47:03 »

Szevasztok,

Ti tudjátok mi a különbség a téli és a nyári LPG között? Állítólag eltér a propán és a bután aránya bennük.
1 év után megint kigyulladt a check-engine lámpám, ami szinte biztosan szegény keveréket jelent majd. Amit nem értek hogy miért mindig őszi hideg reggelen 30-40 perc használat után gyullad ki. Tavaly ugyanígy volt. Lementem 25 e km-t probléma nélkül, erre jött az ősz és a C.E. lámpa. (Lovato Easy Fast)

Ötlet ?

Szondákat árultam pár évig. Érdekes módon ilyen őszi hideg reggelek beköszöntével fellendült az üzlet. vigyor3
Idén is jöttek jópáran, de sajna ennek vége a részemről. szomoru1 Marad a műszaki segítség nyújtása. nyes

Csak egy ötlet volt. Ha amúgy minden rendben, akkor töröld, és még ne foglalkozz vele! Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1126 Dátum: 2013.11.20 szerda, 10:53:49 »

Szondákat árultam pár évig. Érdekes módon ilyen őszi hideg reggelek beköszöntével fellendült az üzlet. vigyor3
Idén is jöttek jópáran, de sajna ennek vége a részemről. szomoru1 Marad a műszaki segítség nyújtása. nyes

Csak egy ötlet volt. Ha amúgy minden rendben, akkor töröld, és még ne foglalkozz vele! Wink
köszi!  Wink
Naplózva
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1127 Dátum: 2013.11.20 szerda, 15:16:16 »

Szondákat árultam pár évig. Érdekes módon ilyen őszi hideg reggelek beköszöntével fellendült az üzlet. vigyor3
Idén is jöttek jópáran, de sajna ennek vége a részemről. szomoru1 Marad a műszaki segítség nyújtása. nyes

Csak egy ötlet volt. Ha amúgy minden rendben, akkor töröld, és még ne foglalkozz vele! Wink

Milyen szondákat árultál ? Lambda szondákat ? Hogy kapcsolódik ?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1128 Dátum: 2013.11.20 szerda, 16:27:06 »

Milyen szondákat árultál ? Lambda szondákat ? Hogy kapcsolódik ?

Igen. Az is nyitja a csekendzsinalagutat. vigyor3
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1129 Dátum: 2013.11.21 csütörtök, 09:45:46 »

Szondákat árultam pár évig. Érdekes módon ilyen őszi hideg reggelek beköszöntével fellendült az üzlet. vigyor3
Idén is jöttek jópáran, de sajna ennek vége a részemről. szomoru1 Marad a műszaki segítség nyújtása. nyes

Csak egy ötlet volt. Ha amúgy minden rendben, akkor töröld, és még ne foglalkozz vele! Wink

Mivel úgyis gázszűrő cserén volt az autó, garanciában állítottak rajta.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1130 Dátum: 2013.11.21 csütörtök, 10:04:07 »

Mivel úgyis gázszűrő cserén volt az autó, garanciában állítottak rajta.

Min kellett állítani?
Mi volt a baj?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1131 Dátum: 2013.11.21 csütörtök, 10:37:00 »

Min kellett állítani?
Mi volt a baj?


Nem merültem el a műszaki részében mert a recepciós kislány adta át az autót, azt mondta hogy állítani kellett a gázrendszeren. Ez vagy azt jelenti hogy valóban hozzányúltak és állítottak rajta, vagy azt hogy mivel 1 évig nem volt C.E. lámpa, csak törölték a hibát.  Ezt már nem fogjuk megtudni.
Majd újabb 1 év és fogyasztási tapasztalatok után többet fogok tudni. Állítottak a kérésemre a tankon is, mivel az 51 literes tankból legjobb esetben is csak 38 litert tudtam kijárni, de általában csak 36 litert.

Az első beállítással 9.3-9.4 litert kért az autó, de azt vissza kellett vinni hamar C.E. lámával, amióta stabilan jó lett az autó kb 9.9-10 litert kér, nyugodt, de határozott jobb láb temperamentum mellett.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1132 Dátum: 2013.11.21 csütörtök, 12:26:11 »

Nem merültem el a műszaki részében mert a recepciós kislány adta át az autót, azt mondta hogy állítani kellett a gázrendszeren. Ez vagy azt jelenti hogy valóban hozzányúltak és állítottak rajta, vagy azt hogy mivel 1 évig nem volt C.E. lámpa, csak törölték a hibát.  Ezt már nem fogjuk megtudni.
Majd újabb 1 év és fogyasztási tapasztalatok után többet fogok tudni. Állítottak a kérésemre a tankon is, mivel az 51 literes tankból legjobb esetben is csak 38 litert tudtam kijárni, de általában csak 36 litert.

Az első beállítással 9.3-9.4 litert kért az autó, de azt vissza kellett vinni hamar C.E. lámával, amióta stabilan jó lett az autó kb 9.9-10 litert kér, nyugodt, de határozott jobb láb temperamentum mellett.


Sztem a tankon nem igen tudnak állítani. wow1
Max annyit, hogy 36l-nél mutasson telit, és 18-nál felet. De hogy mennyi megy bele, azt a szabályzó szelep, a légköri nypmás, és a tankstelle nyomása befolyásolja... Sztem csak annyi lett, hogy nem azt látod, hogy kifogy, de még nem világított a piros, hanem már az is fog, így jobban tudod, hogy mennyi van a tankban...

Nekem 55l bruttó, és 41l körül megy bele, ennyi is jön ki... Sikerült már 47l is, de akkor 15 bár fölött volt annak a kútfejnek a nyomása, ami jó, ha 13 szok lenni máshol...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1133 Dátum: 2013.11.21 csütörtök, 13:26:44 »

Valamin biztosan állítottak mert konkrétan azt kértem hogy nézzék meg van e lehetőség hogy később kapcsoljon vissza benzinre az autó. Azt mondták állítottak rajta, üres tankra most 44 liter gázt beletankoltak a bruttó 51 literes tankba .

Simán lehet, hogy alapból több megy már bele, mert már hideg van, és kisebb a légköri nyomás.. Ilyenkor már nekem is jóval több megy bele, mint korábban, amikor 10-15, vagy annál meleg volt..
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1134 Dátum: 2013.11.23 szombat, 19:06:43 »

Szevasztok,
Lassan elérkezek a gyertyák cseréjéhez, a Motorcraft laser platinum gyertyát már meg is vettem, de az 1.3 mm-es szikraközt az LPG miatt össze kéne nyomnom kb 1.0 mm-re. Próbáltam kézzel, de nem sok sikerrel. Van erre valami tutti tipp ? Mi a technikája ? Kárt nem akarnék tenni a gyertyában sem...

Kösz FD.
Naplózva
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #1135 Dátum: 2013.11.23 szombat, 21:21:38 »

Szevasztok,
Lassan elérkezek a gyertyák cseréjéhez, a Motorcraft laser platinum gyertyát már meg is vettem, de az 1.3 mm-es szikraközt az LPG miatt össze kéne nyomnom kb 1.0 mm-re. Próbáltam kézzel, de nem sok sikerrel. Van erre valami tutti tipp ? Mi a technikája ? Kárt nem akarnék tenni a gyertyában sem...

Kösz FD.

1 mm es gyertya hezagolo, es kalapacs.
:-)
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1136 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 10:23:01 »

1 mm es gyertya hezagolo, es kalapacs.
:-)


 eljen

És persze finoman, mert nem érezni, ha a művelet elérte a célját! nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1137 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 10:23:47 »

Szevasztok,
Lassan elérkezek a gyertyák cseréjéhez, a Motorcraft laser platinum gyertyát már meg is vettem, de az 1.3 mm-es szikraközt az LPG miatt össze kéne nyomnom kb 1.0 mm-re. Próbáltam kézzel, de nem sok sikerrel. Van erre valami tutti tipp ? Mi a technikája ? Kárt nem akarnék tenni a gyertyában sem...

Kösz FD.

Én egyelőre beraknám így. Wink
Bővel elég lesz mondjuk 30ekm után "eszkábálni" nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1138 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 22:30:12 »

Lehet, hogy nem is a benzinszivattyúm gatya?
Szerelő kollegám szerint az egr miatt is döglődhet benzinüzem során...
Mit okoz, ha az egr nem ok?
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1139 Dátum: 2013.12.13 péntek, 09:48:15 »

Sztem a tankon nem igen tudnak állítani. wow1
Max annyit, hogy 36l-nél mutasson telit, és 18-nál felet. De hogy mennyi megy bele, azt a szabályzó szelep, a légköri nypmás, és a tankstelle nyomása befolyásolja... Sztem csak annyi lett, hogy nem azt látod, hogy kifogy, de még nem világított a piros, hanem már az is fog, így jobban tudod, hogy mennyi van a tankban...

Nekem 55l bruttó, és 41l körül megy bele, ennyi is jön ki... Sikerült már 47l is, de akkor 15 bár fölött volt annak a kútfejnek a nyomása, ami jó, ha 13 szok lenni máshol...

Beállítás után 2x is 44 litereket tankoltam azon kútfejeken ahol 1.5 év alatt 38 litereknél nem sikerült többet. Azt hiszem tényleg állítottak valamin. taps
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1140 Dátum: 2013.12.15 vasárnap, 16:48:14 »

Beállítás után 2x is 44 litereket tankoltam azon kútfejeken ahol 1.5 év alatt 38 litereknél nem sikerült többet. Azt hiszem tényleg állítottak valamin. taps

Én szeptemberig alig tudtam 35l felett tankolni. Azóta (kijött a hideg, lecsökkent a légköri nyomás) simán folyik bele a 42l. Ez tavaly sem volt másként..
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
jimmy
Vendég
« Új hozzászólás #1141 Dátum: 2013.12.21 szombat, 01:23:24 »

   Miért kel 1 mm összenyomni a gyertyahézagot ?
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.21 szombat, 01:31:09 írta jimmy » Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1142 Dátum: 2013.12.21 szombat, 09:23:27 »

  Miért kel 1 mm összenyomni a gyertyahézagot ?

Én sem hallottam még erről..
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1143 Dátum: 2013.12.21 szombat, 09:49:55 »

Én sem hallottam még erről..


A komprimált gáz-levegő keveréknek jobb a szigetelő tulajdonsága, mint a benzin-levegő keveréknek. Ezért megnő a gyújtófeszültség, ami miatt előbb elhasználódik az autó gyújtási rendszere.  Ergó nagyobb meló a gyertyának a szikraközt átütni, jobban terheli a trafót.
 Mk3-nál kb 1.0 mm az a szikraköz távolság ami még jó benzin üzemben is, de már segítettél a trafónak gázos üzem kapcsán. A Ford szerelőm is gázzal jár, ő tanácsolta. Fórumokon is lehet olvasni róla.

Korrekt leszek, én nem vettem észre semmilyen változást utána. Ugy trafóval,11 éves gyári kábellel, és gyári gyertyával előtte is, utána is hibátlan volt a gázos üzem ,de mivel 6-7 év után is bízok a gépészmérnök szerelőmben, megfogadtam a tanácsot.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.21 szombat, 10:04:59 írta FokaDriver » Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1144 Dátum: 2014.01.07 kedd, 09:14:10 »

Sziasztok!

Kb 60km van a gyertyáimban. Mióta nálam van az autó nem cseréltem benne.
Mennyi lehet az élettartama egy szett gyertyának LPG-nél?

Utoljára amikor Kontoréknál voltam már csiszolgatta, hézagolta a gyertyákat...

Azért kérdem, mert 1000-1200-es fordulatnál újabban ránt egyet az autó gyorsításnál...
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1145 Dátum: 2014.01.07 kedd, 09:17:47 »

Ja és milyet ajánlatok bele, hol lehet jó áron kapni?
A cromaxnál 3-4ezer / db áron láttam, de az elég ijesztő... :/
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #1146 Dátum: 2014.01.07 kedd, 10:32:21 »

Sziasztok!

Kb 60km van a gyertyáimban. Mióta nálam van az autó nem cseréltem benne.
Mennyi lehet az élettartama egy szett gyertyának LPG-nél?

Utoljára amikor Kontoréknál voltam már csiszolgatta, hézagolta a gyertyákat...

Azért kérdem, mert 1000-1200-es fordulatnál újabban ránt egyet az autó gyorsításnál...

emlékeim szerint a gyertyákat 40eKm-ként kell cserélni és a gyári eléggé jó. Viszont ha *** a gyertya, akkor az hazavághatja a gyújtótrafót. én is húztam az előző autón a cserét, majd gyertya + trafó csere lett.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1147 Dátum: 2014.01.07 kedd, 10:35:36 »

Sziasztok!

Kb 60km van a gyertyáimban. Mióta nálam van az autó nem cseréltem benne.
Mennyi lehet az élettartama egy szett gyertyának LPG-nél?

Utoljára amikor Kontoréknál voltam már csiszolgatta, hézagolta a gyertyákat...

Azért kérdem, mert 1000-1200-es fordulatnál újabban ránt egyet az autó gyorsításnál...

LPG üzemnél és az LPG gyertyákat rövidebb periódusban kell cserélni. Általában 30e km.
Ott sokkal fontosabb a megfelelő és pontos szikraképződés.

Hanyag vagy.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1148 Dátum: 2014.01.07 kedd, 11:19:09 »

emlékeim szerint a gyertyákat 40eKm-ként kell cserélni és a gyári eléggé jó. Viszont ha *** a gyertya, akkor az hazavághatja a gyújtótrafót. én is húztam az előző autón a cserét, majd gyertya + trafó csere lett.

Basszus ezzel nem voltam képben... Sőt kb egy hónapja kellett trafót cserélnem, mert az egyik henger leállt... Fuck  falbav
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1149 Dátum: 2014.01.07 kedd, 11:23:17 »

LPG üzemnél és az LPG gyertyákat rövidebb periódusban kell cserélni. Általában 30e km.
Ott sokkal fontosabb a megfelelő és pontos szikraképződés.

Hanyag vagy.  wave

Őszinte leszek, valahogy elsiklottam felette... Olajat, szűrőket rendesen cserélgetem mindig, ha valami megmakkant javítattam (ABS jeladó vezeték, hátsó lengéscsillapító, más nem volt idáig, lekopogom) a gyertyákra nem gondoltam valami miatt... benzin szűrőt sem cseréltem még...

Nem tudom pl, hogy itt ékszíjak, feszítőgörgők mikor szorulnak cserére, stb... :/
Valami nagyon nyikorog azon a részen, ahol az ékszíjak forognak Smiley

NA majd pénteken Kontoréknál megnézetem azt is...
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.077 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.