Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 18:15:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 63   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Biztosítások, Casco  (Megtekintve 799059 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #150 Dátum: 2006.05.23 kedd, 16:59:00 »

na csö mindenki-- Holnap jelentkezek!!
Szomorú amiket átéltél de légy résen
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #151 Dátum: 2006.05.23 kedd, 17:02:00 »

Namost ugye az 1ik tanu is azt allitotta, hogy a papa csiga modon hajtott. Tehat nem annyival, amennyivel az lehetseges az adott uton. Ebbol kiindulva lehetne bizonygatni, hogy a tata a megengedettnel joval lasabban hajtott, amit xy tanuk allitasa is alatamaszt, ez altal a tata kimeritette kozuti veszelyesztetes fogalmat a lassu haladasaval, aminek kovetkezmenyekent a vetlen autos elozest kezdemenyezett, amit a tata nem vett figyelembe es ujabb kozuti veszelyeztetest foganasotitott azzal, hogy a kreszben eloirt kanyarodaskor elkovetett kotelezo ervenyu muveleteket, mint korulnezunk, indexelunk stb. nem tett meg, igy sulyos kozuti balesetet okozott a vetlen autos karara. Tehat tobbszori vetseget kovetett el a tata, azzal, hogy az eloirt sebessegnel lassabban haladt es figyelmetlensegbol bele kanyarodott az ot megelozo autoba. Jo megaszondtam ?
A lassúsággal kapcsolatban annyi, hogy autópályán és autóúton olyan gépjármű haladhat mely sík úton eléri a 60km/h-t!
Arra nem szerintem nem lehet hivatkozni, hogy lassan ment.
Az egyértelmű, hogy nem kanyarodhat ki, ha mögötte előz valaki!!!
Egy kérdés: A kertesződés elött nem volt előzni tilos tábla?Általában azt kiszoktak rakni nagyon sok helyen.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #152 Dátum: 2006.05.23 kedd, 17:20:00 »

Szomorú amiket átéltél de légy résen
Huhh, egyben vagytok, az a lényeg. Komolyan Hál' Istennek.  
 
Nálam előzés közben dobta ki a fenekét egy Vito (satufék miatt átjött elém a bal segge kb. fél métert, amit elkaptam) és engem hoztak ki hibásnak. Habár előztem, teljesen szabályosan a szembejövő sávban. Ennyire durva vége azért nem lett...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #153 Dátum: 2006.05.23 kedd, 17:52:00 »

sanc,
 
Részvétem az eseted miatt, nagyon sajnálom, hogy így jártál és nagy szerencse, hogy nekek nem sett bajotok, a Mondeo megvédett.
 
Ha jól emlékszem, tavaly vagy előtte évben volt egy országos hírű hasonló baleset, amikoris a nagyméltúságú valamilyenfélekeljfeljancsi államtitkár audija nagy sebességgel elgázolt egy balra kanyarodó (ráadásul kanyarodó sávban!) Trabantot, amiben egy friss házas fiatal pár utazott. Sajnos mindketten meg is haltak.
Na, ott érdekes módon egy millimásodperc alatt ki bírták deríteni, hogy a trabantos volt a hibás, mert kanyarodás előtt közvetlenül nem nézett a tükörbe, csak egy perccel előtte. Egy hang nem hallatszott arról (egy darabig legalábbis), hogy a nagyfejűfasz 180-nal tépett az egyszerű közúton és igen gyorsan tűnt fel a látótérben. Erre az esetre nyugodtan hivatkozhatsz, meg lehet nézni a bírósági ítéletet.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #154 Dátum: 2006.05.23 kedd, 18:35:00 »

Zoli79,
 
Ez ok, de nemis azt kell igazabol bizonygatni, hogy lassan haladt es ezert tortent a baj, mert egyertelmu, hogy a tata a hibas. Igazabol azert lehet ez a lassu haladas fontos, mert igy elvileg nem kell nagyobb sebesseg a tata megelozesere. Vagyis ha mondjuk 6`al docogott a tata, akkor be lehet adni, hogy sanc 90el elozte. Mert ugye, ha 90el ment a tata, akkor mindenkeppen gyorsabban kellett haladni ahhoz, hogy meg lehessen elozni, tehat abban az esetben valoszinusitheto, sot 100%, hogy a megengedettnel gyorsabban hajtott aza gepjarmu, ammelik eppen elozott. Mivel ugye nem lehetett megalapitani azt, hogy valojaban mennyivel tortent az elozes, igy a tata csiga tempoja nem zarja ki azta lehetoseget, hogy csak 90-el lett megelozve. Igy a gyorshajtas tenyet ki lehetne zarni. Vagy legalabbis megalapithatatlannak lehetne minositeni. Ergo nem mondhatja azt a biztosito, hogy gyorsan hajtott, mert nem tudja bizonyitani a sertett bunosseget. Szal tul keppen ezert lehet erdekes a tata sebessege.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #155 Dátum: 2006.05.23 kedd, 18:40:00 »

egyebkent ha mar kanyarodott a tata, akkor valceg nagyon lassan mehetett. Mert ugye nem szokas 60al bevenni egy 90fokos kanyart Cool Namost, ha tenyleg nem volt elozni tilos tabla es tenyleg mar-mar megallt a papoka, hogy bekanyarodjon, akkor elkovette azta hibat, hogy nem nezett tukorbe. Az mondjuk mar mas kerdes, hogy mikor kezdte a kanyarodas jelzeset, mert ha latod, hogy valaki be akar kanyarodni, tehat jelezte a kanyarodasi szandekat, akkor mar nem mehecc ki elozni. Lehet ezen a ponton van a nagy dilemma.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #156 Dátum: 2006.05.23 kedd, 18:53:00 »

Zoli79,
 
Ez ok, de nemis azt kell igazabol bizonygatni, hogy lassan haladt es ezert tortent a baj, mert egyertelmu, hogy a tata a hibas. Igazabol azert lehet ez a lassu haladas fontos, mert igy elvileg nem kell nagyobb sebesseg a tata megelozesere. Vagyis ha mondjuk 6`al docogott a tata, akkor be lehet adni, hogy sanc 90el elozte. Mert ugye, ha 90el ment a tata, akkor mindenkeppen gyorsabban kellett haladni ahhoz, hogy meg lehessen elozni, tehat abban az esetben valoszinusitheto, sot 100%, hogy a megengedettnel gyorsabban hajtott aza gepjarmu, ammelik eppen elozott. Mivel ugye nem lehetett megalapitani azt, hogy valojaban mennyivel tortent az elozes, igy a tata csiga tempoja nem zarja ki azta lehetoseget, hogy csak 90-el lett megelozve. Igy a gyorshajtas tenyet ki lehetne zarni. Vagy legalabbis megalapithatatlannak lehetne minositeni. Ergo nem mondhatja azt a biztosito, hogy gyorsan hajtott, mert nem tudja bizonyitani a sertett bunosseget. Szal tul keppen ezert lehet erdekes a tata sebessege.
Nem kell beadni semmi olyat, hogy sanc 90-nél gyorsabban ment, mivel 100%, hogy sanc NEM LÉPTE ÁT A 90-es sebességhatárt:)
Ez mindanyiunk számára tiszta!!!
A papa meg, ha megszólal akkor
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #157 Dátum: 2006.05.23 kedd, 19:06:00 »

Zoli79,
 
nuh, akkor ezt megbeszeltuk
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #158 Dátum: 2006.05.23 kedd, 20:58:00 »

Persze hogy max 90-nel lett megelőzve, hisz gyorsabban nem szabad és mi mindig betartjuk a szabályokat sok autóstársunkkal ellentétben
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #159 Dátum: 2006.05.24 szerda, 07:58:00 »

ha a tata egy tizedmásodperccel fürgébb lett volna, akkor a mondi orra szarrázúzta volna, úgy értem 90-nel, és akkor Sanc nem csetelne itt
úgyhogy pozitívum is van a dologban
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #160 Dátum: 2006.05.24 szerda, 09:40:00 »

sanc,
 
Részvétem az eseted miatt, nagyon sajnálom, hogy így jártál és nagy szerencse, hogy nekek nem sett bajotok, a Mondeo megvédett.
 
Ha jól emlékszem, tavaly vagy előtte évben volt egy országos hírű hasonló baleset, amikoris a nagyméltúságú valamilyenfélekeljfeljancsi államtitkár audija nagy sebességgel elgázolt egy balra kanyarodó (ráadásul kanyarodó sávban!) Trabantot, amiben egy friss házas fiatal pár utazott. Sajnos mindketten meg is haltak.
Na, ott érdekes módon egy millimásodperc alatt ki bírták deríteni, hogy a trabantos volt a hibás, mert kanyarodás előtt közvetlenül nem nézett a tükörbe, csak egy perccel előtte. Egy hang nem hallatszott arról (egy darabig legalábbis), hogy a nagyfejűfasz 180-nal tépett az egyszerű közúton és igen gyorsan tűnt fel a látótérben. Erre az esetre nyugodtan hivatkozhatsz, meg lehet nézni a bírósági ítéletet.
Azért ez nem egészen így volt! Az akkori körny.véd.  miniszteri autó sofőrjét elég rendesen megfingatták, a miniszter le is mondott, és az eset okán szigorították a megkülönböztető jelzés használatára vonatkozó szabályokat is. Elég nagy közfelháborodást váltott ki az ügy, előzni tilos tábla, 180km/h, fogmosópohár méretű kék villogó amit vegyél észre egy alapjáraton ketyegő trabi visszapillantójából......de tény és való, hogy nem ment simán a felelősség megállapítása.
Azóta már lámpás kerszteződés lett abból a helyszínből az M7 felhajtó miatt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #161 Dátum: 2006.05.24 szerda, 09:51:00 »

Azért ez nem egészen így volt! Az akkori körny.véd.  miniszteri autó sofőrjét elég rendesen megfingatták, a miniszter le is mondott, és az eset okán szigorították a megkülönböztető jelzés használatára vonatkozó szabályokat is. Elég nagy közfelháborodást váltott ki az ügy, előzni tilos tábla, 180km/h, fogmosópohár méretű kék villogó amit vegyél észre egy alapjáraton ketyegő trabi visszapillantójából......de tény és való, hogy nem ment simán a felelősség megállapítása.
Azóta már lámpás kerszteződés lett abból a helyszínből az M7 felhajtó miatt.
közlekedési miniszter
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #162 Dátum: 2006.05.24 szerda, 09:55:00 »


Ahogy nézem a szitut tulajdonképpen a hátsó ajtót megtolva fordított titeket be keresztbe, majd az árokba? Vajon ha van ESP akkor csak a hátsó ajtód lenne "csak" törve?
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #163 Dátum: 2006.05.24 szerda, 09:55:00 »

közlekedési miniszter
"Nógrádi László közlekedési és vízügyi miniszter"
A vízügy miatt maradt meg bennem a körny.véd....fene sem tudja követni a minisztériumok alakulását..
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #164 Dátum: 2006.05.24 szerda, 09:56:00 »

Ahogy nézem a szitut tulajdonképpen a hátsó ajtót megtolva fordított titeket be keresztbe, majd az árokba? Vajon ha van ESP akkor csak a hátsó ajtód lenne "csak" törve?
szerintem "nem, igen...az ellen nem véd
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #165 Dátum: 2006.05.24 szerda, 09:57:00 »

kizart dolog, mert nemtudom
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #166 Dátum: 2006.05.24 szerda, 09:57:00 »

wyctor,
 
szerintem itt meg az ESP sem segitett volna. Bar fene tudja...
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #167 Dátum: 2006.05.24 szerda, 10:02:00 »

"Nógrádi László közlekedési és vízügyi miniszter"
A vízügy miatt maradt meg bennem a körny.véd....fene sem tudja követni a minisztériumok alakulását..
nem kötözködni akartam veled, a #167 után én is rányomtam egy guglikeresést
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #168 Dátum: 2006.05.24 szerda, 10:02:00 »

szerintem "nem, igen...az ellen nem véd
Pont a keresztbefordulásnál korrigál, mivel külön fékezi a kerekeket, és szabályozza a nyomatékot.Igazándiból nem tudom én sem, talán akinek van ESP, és próbált a havon kézifékes kanyarodást....
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #169 Dátum: 2006.05.24 szerda, 10:10:00 »

nem kötözködni akartam veled, a #167 után én is rányomtam egy guglikeresést
Miután írtad én is....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #170 Dátum: 2006.05.24 szerda, 10:11:00 »

Pont a keresztbefordulásnál korrigál, mivel külön fékezi a kerekeket, és szabályozza a nyomatékot.Igazándiból nem tudom én sem, talán akinek van ESP, és próbált a havon kézifékes kanyarodást....
Hát szerintem az inkább az útról való leesési kísérleteknél segíthet. Ha erőből kizökkentenek, pláne, hogy még lendületed is van....hmmm nem tudom. Lehet, hogy inkább nem próbálnám ki.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #171 Dátum: 2006.05.24 szerda, 10:46:00 »

Az ESP jó dolog, a havon szórakoztam vele, de azt megállapítani, hogy ha van ESP, akkor az esetleg megmentett volna-e, hát elég nehéz ügy. Nagyobb az esély, annyi szent.
 
Annakidején vacilláltam, hogy bőrülés, vagy ESP. Aztán arra gondoltam, inkább a biztonság, mint a luxus
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #172 Dátum: 2006.05.24 szerda, 10:48:00 »

Az egyik haverom vett új autót. Neki az ABS és a CD-s rédió között kellett dönteni. Na, ugyan melyiket választotta. Most morog, hogy könnyen melegszik a fék. A nem ABS-es nem hűtőbordás. Nagy észlény.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #173 Dátum: 2006.05.24 szerda, 13:41:00 »

Ahogy nézem a szitut tulajdonképpen a hátsó ajtót megtolva fordított titeket be keresztbe, majd az árokba? Vajon ha van ESP akkor csak a hátsó ajtód lenne "csak" törve?
Ha meg tó lett volna ott, akkor most a vízbül vonná ki a zokszigént...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #174 Dátum: 2006.05.24 szerda, 13:43:00 »

Az ESP jó dolog, a havon szórakoztam vele, de azt megállapítani, hogy ha van ESP, akkor az esetleg megmentett volna-e, hát elég nehéz ügy. Nagyobb az esély, annyi szent.
 
Annakidején vacilláltam, hogy bőrülés, vagy ESP. Aztán arra gondoltam, inkább a biztonság, mint a luxus
Még egy dologban egyetértek Angellel! Nem semmi Tesó! Ha nem vigyázunk, a végén még nagy -ok leszünk!
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #175 Dátum: 2006.05.24 szerda, 14:05:00 »

Tehat akkor most van valami erdemi info/tapasznyalat errol a cascoklubbos cascorol ?
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #176 Dátum: 2006.05.24 szerda, 14:13:00 »

Tehat akkor most van valami erdemi info/tapasznyalat errol a cascoklubbos cascorol ?
Pimpa jutott vmire ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #177 Dátum: 2006.05.24 szerda, 14:35:00 »

Tehat akkor most van valami erdemi info/tapasznyalat errol a cascoklubbos cascorol ?
Én kötöttem és havi 8116Ft-ot fizetek érte. 10%/50eFt önrész állítólag nincs avultatás, van assistance szolgáltatás..stb.
Szerintem jó. Csak ne legyen rá szükség....
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #178 Dátum: 2006.05.24 szerda, 15:39:00 »

Én kötöttem és havi 8116Ft-ot fizetek érte. 10%/50eFt önrész állítólag nincs avultatás, van assistance szolgáltatás..stb.
Szerintem jó. Csak ne legyen rá szükség....
Kár, hogy nem ezüst a kocsid Smiley
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #179 Dátum: 2006.05.24 szerda, 16:27:00 »

Kár, hogy nem ezüst a kocsid Smiley
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #180 Dátum: 2006.05.24 szerda, 16:52:00 »

Még egy dologban egyetértek Angellel! Nem semmi Tesó! Ha nem vigyázunk, a végén még nagy -ok leszünk!
Lehet, hogy a végén még összeköltözünk? Sajnos horkolok, nem segítek a hézimunkában, és általában véve lusta vagyok, mint a főőőd. Meg rigolyás, kekec és kötözködő... ha ez nem zavar, jöhecc.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #181 Dátum: 2006.05.24 szerda, 17:03:00 »

Lehet, hogy a végén még összeköltözünk? Sajnos horkolok, nem segítek a hézimunkában, és általában véve lusta vagyok, mint a főőőd. Meg rigolyás, kekec és kötözködő... ha ez nem zavar, jöhecc.
Pont mint az asszony...
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #182 Dátum: 2006.05.24 szerda, 17:37:00 »

Én kötöttem és havi 8116Ft-ot fizetek érte. 10%/50eFt önrész állítólag nincs avultatás, van assistance szolgáltatás..stb.
Szerintem jó. Csak ne legyen rá szükség....
Azt, hogy érted, hogy állítólag nincs avultatás???
Mi van leírva?
Most 8116.- a cascód , de mennyi volt elötte ugyan ezzel a konstrukcióval?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #183 Dátum: 2006.05.24 szerda, 19:24:00 »

Azt, hogy érted, hogy állítólag nincs avultatás???
Mi van leírva?
Most 8116.- a cascód , de mennyi volt elötte ugyan ezzel a konstrukcióval?
Előtte hungária volt (ez volt a legolcsóbb amit a bróker haverom talált).
150evagy 200e önrész, vidéki lakcím, 30-on felül és így volt 13ezer valamennyi.
A casco clubnál nincs jelentősége a lakcímnek sem, tehát budapesti címmel is ugyan ennyi.
És tényleg azt mondták, hogy NINCS avultatás.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #184 Dátum: 2006.05.24 szerda, 20:03:00 »

Előtte hungária volt (ez volt a legolcsóbb amit a bróker haverom talált).
150evagy 200e önrész, vidéki lakcím, 30-on felül és így volt 13ezer valamennyi.
A casco clubnál nincs jelentősége a lakcímnek sem, tehát budapesti címmel is ugyan ennyi.
És tényleg azt mondták, hogy NINCS avultatás.
Fontos még az autó kora, és származása.
Az enyém egy éves, budapesti hölgy tuladjonos, de magyarországi származás, szervízkönyv ezért 50% kedvezményt kaptunk hungáriánál, így fizetek 12ezret havonta.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #185 Dátum: 2006.05.24 szerda, 20:05:00 »

Egy idióta majom parkoláskor 0 millimétert hagyott, és lekarcolta a lökhárítómat. Adott betétlapot, szervíz befogadja, lekérték a fedezet igazolást. Ez a része rendben van. DE! Én nem tudom nélkülözni a kocsit 1 napra sem, család, munka stb a javítás meg miniimum 2 munkanap. Van valakinek tapasztalat hogy lehet ráverni a kölcsönzési díjat? A felelőség biztosítőja a károkozónak a Magyar Posta...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #186 Dátum: 2006.05.24 szerda, 21:11:00 »

Egy idióta majom parkoláskor 0 millimétert hagyott, és lekarcolta a lökhárítómat. Adott betétlapot, szervíz befogadja, lekérték a fedezet igazolást. Ez a része rendben van. DE! Én nem tudom nélkülözni a kocsit 1 napra sem, család, munka stb a javítás meg miniimum 2 munkanap. Van valakinek tapasztalat hogy lehet ráverni a kölcsönzési díjat? A felelőség biztosítőja a károkozónak a Magyar Posta...
enef,
 
csak a lököst hagyd a szervízbe. Nélküle is megy az autó. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #187 Dátum: 2006.05.24 szerda, 21:56:00 »

Azért ez nem egészen így volt! Az akkori körny.véd.  miniszteri autó sofőrjét elég rendesen megfingatták, a miniszter le is mondott, és az eset okán szigorították a megkülönböztető jelzés használatára vonatkozó szabályokat is. Elég nagy közfelháborodást váltott ki az ügy, előzni tilos tábla, 180km/h, fogmosópohár méretű kék villogó amit vegyél észre egy alapjáraton ketyegő trabi visszapillantójából......de tény és való, hogy nem ment simán a felelősség megállapítása.
Azóta már lámpás kerszteződés lett abból a helyszínből az M7 felhajtó miatt.
Szendre,
 
A miniszter lemondása pontosan a közfelháborodás nyomán kezdődött és teljesen jogos volt. A felelősség kinyilvánítása viszont gyorsan megtörtént, már a másnapi lapokban olvasni lehetett a tényálladékot, a rendőrség példás gyorsasággal dolgozott.  
Amúgy már semmi jelentősége nincs, csak azért említettem, mert ott is hasonló eset történt, mint sanccal. mindenképpen szomorú, még ha tényleg a trabantos sofőr volt a hibás is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #188 Dátum: 2006.05.24 szerda, 21:57:00 »

Apropó,
 
Ezt néztétek már? Kinn voltak a Ford Majálison:
 
Jogvédelem
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #189 Dátum: 2006.05.24 szerda, 22:13:00 »

Ma felhivtam a casco klubbot, es a kovetkezoket mondta a srac...Tul keppen a Generali-val kotnek casco szezodest, de mivel rajtuk keresztul kotom, igy ezert olcsobb. Nekem egyebkent kb. 7300ft-ra jott ki az osszeg. Avultatas nincs ! Fix. nem valtoztathato az onresz, ami 10%/50e
Jah, es teljes koru a casco, tehat ugyan olyen casco szerzodest kotnek, mint ha kozvetlenul a Generali-val kotnem meg. Kerdeztem, hogy akkor mitol ilyen olcso. Azt mondta az egyebkent segitokesz srac, hogy tul keppen ilyen "flotta" szeruen kezelik a cuccost, tehat valamit kavarnak, es e miatt lesz olcsobb, de ez egyaltalan nem megy az ugyfel karara. Nuh, akkor raboktem a "megkotom" gombra, lesz ami lesz alapon. Remelem soha nem kell majd igenybe vennem ezta lehetoseget. Ha meg igen, akkor majd kiderul, hogy mennyire jartam xarul. Nagyon, vagy nagyonnagyon
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #190 Dátum: 2006.05.24 szerda, 23:17:00 »

Egy idióta majom parkoláskor 0 millimétert hagyott, és lekarcolta a lökhárítómat. Adott betétlapot, szervíz befogadja, lekérték a fedezet igazolást. Ez a része rendben van. DE! Én nem tudom nélkülözni a kocsit 1 napra sem, család, munka stb a javítás meg miniimum 2 munkanap. Van valakinek tapasztalat hogy lehet ráverni a kölcsönzési díjat? A felelőség biztosítőja a károkozónak a Magyar Posta...
Enef, 2 napra kapsz egy lökös tőlem kölcsibe. Ha érdekel írj!!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #191 Dátum: 2006.05.24 szerda, 23:31:00 »

Apropó,
 
Ezt néztétek már? Kinn voltak a Ford Majálison:
 
Jogvédelem
Igen. én kapcsolatban állok velük, lesz itt a fórumon ingyenes jogsegély, azaz fel lehet tenni a kérdéseket, és megválaszolják. Hamarosan.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #192 Dátum: 2006.05.25 csütörtök, 00:16:00 »

Elég necces a dolog, mert a tata nem nézett tükörbe az OK, de ha kanyarodni készült, akkor valszeg olyan lassan ment már, ami feltűnő (pl 40km/h), ezért könnyen ráfoghatják, hogy az előző autó sofőrje nem győződött meg maximálisan a forgalom helyzetéről, mert csak így lehet biztonságosan előzni... Hááát, nem tudom, én fifty-fiftyre tippelnék, még ha a szívem mást is mondana.  
Nagyon sajnálom, hála Istennek nem esett bajotok.  
Most nagyon állj rá a témára, kell fasza ügyvéd és igazságügyi szakértő!!!  
Sok sikert és kitartást!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #193 Dátum: 2006.05.25 csütörtök, 06:01:00 »

Előtte hungária volt (ez volt a legolcsóbb amit a bróker haverom talált).
150evagy 200e önrész, vidéki lakcím, 30-on felül és így volt 13ezer valamennyi.
A casco clubnál nincs jelentősége a lakcímnek sem, tehát budapesti címmel is ugyan ennyi.
És tényleg azt mondták, hogy NINCS avultatás.
Na szevasztok,ismét itt vagyok,tegnap nem gályáztam.Szoval voltam a biztositóban (generáli),és mint kiderült,a tatának is ott van.Namármost,ha 50-50%-ra hoznak ki,akkor egymés kárát térítjük,de csak a felét,ami nálam 1,4milliót jelentene,ami igencsak bukta!!!!Kitöltöttük a papirokat,majd egyböl csörögtem a környék legjobb ügyvédének!!Felhivom,beszélünk pár szót,hol történt,mikor,stb-és mint kidrült,ott volt az esetnél,látta ahogy szállunk ki a kocsiból!Mondta h hivjam vissza másfél ora mulva-igy is tettem,és már este taliztunk is.Leülünk,mondja a tényeket,mert beszélt a rendörökkel,a lényeg: a zsukkok szerint az ütközés pillanatában a kocsi sebessége 75-85km/h-ra tehető. Uha-gondoltam,ha még egy 100-ast hozzátesz--de nem!!! szoval ráált a dolgokra,megirtuk a papírt,hogy eljárhat az ügyben!! azt mondja,hogy megfogható a vén szemét! ma megyek 9-kor a kárszakértőhöz,hogy felmérje a dolgokat,délután meg még az ügyvédet is hivni kell!! hát ennyi e pár nap történése...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #194 Dátum: 2006.05.25 csütörtök, 06:05:00 »

Na szevasztok,ismét itt vagyok,tegnap nem gályáztam.Szoval voltam a biztositóban (generáli),és mint kiderült,a tatának is ott van.Namármost,ha 50-50%-ra hoznak ki,akkor egymés kárát térítjük,de csak a felét,ami nálam 1,4milliót jelentene,ami igencsak bukta!!!!Kitöltöttük a papirokat,majd egyböl csörögtem a környék legjobb ügyvédének!!Felhivom,beszélünk pár szót,hol történt,mikor,stb-és mint kidrült,ott volt az esetnél,látta ahogy szállunk ki a kocsiból!Mondta h hivjam vissza másfél ora mulva-igy is tettem,és már este taliztunk is.Leülünk,mondja a tényeket,mert beszélt a rendörökkel,a lényeg: a zsukkok szerint az ütközés pillanatában a kocsi sebessége 75-85km/h-ra tehető. Uha-gondoltam,ha még egy 100-ast hozzátesz--de nem!!! szoval ráált a dolgokra,megirtuk a papírt,hogy eljárhat az ügyben!! azt mondja,hogy megfogható a vén szemét! ma megyek 9-kor a kárszakértőhöz,hogy felmérje a dolgokat,délután meg még az ügyvédet is hivni kell!! hát ennyi e pár nap történése...
Szia Sanc!
Elhavaztam a napokban, szerettem volna már hamarabb együttérzésemről biztosítani, az esettel kapcsolatban.
Ennek örülök, hogy van rémi remény, számodra kedvező irányba terelni a dolgok jelenlegi állását! A lelki sérülés sajnos - tudom - nem ilyen gyorsan gyógyul!
Sok sikert, és kitartást!
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #195 Dátum: 2006.05.25 csütörtök, 06:59:00 »

Enef, 2 napra kapsz egy lökös tőlem kölcsibe. Ha érdekel írj!!
Vision, köszi, rendes vagy, lehet élek vele. Egyébként milyen színű a lökösöd?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #196 Dátum: 2006.05.25 csütörtök, 09:05:00 »

Sanc,  
ügyes és gyors lépés,csak így továb!!!
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #197 Dátum: 2006.05.25 csütörtök, 09:20:00 »

Egy rovidke, de erdekes cikk:
 
http://index.hu/gazdasag/ghirek/?main&266952
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #198 Dátum: 2006.05.25 csütörtök, 10:38:00 »

Szendre,
 
A miniszter lemondása pontosan a közfelháborodás nyomán kezdődött és teljesen jogos volt. A felelősség kinyilvánítása viszont gyorsan megtörtént, már a másnapi lapokban olvasni lehetett a tényálladékot, a rendőrség példás gyorsasággal dolgozott.  
Amúgy már semmi jelentősége nincs, csak azért említettem, mert ott is hasonló eset történt, mint sanccal. mindenképpen szomorú, még ha tényleg a trabantos sofőr volt a hibás is.
Ott azért volt egy aprócska eltérés! A Trabi szabályos volt!  
Nem feltétlenül kell számítania egy 180-nal előzni tilos táblánál, záróvonalon át közlekedő autóra.A megkülönböztető jelzésű autót is csak aggyal lehet(ne) vezetni!
Az tény és való, hogy nagyon *** ügy volt. A mai napig ott van az emlékhely abban a kerszteződésben. Gyakran járok arra és mindig eszembe jut.
Sancékat meg az isteni gondviselés mentette meg, vagy csak az őrangyaluk volt éppen szolgáltatban.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #199 Dátum: 2006.05.25 csütörtök, 10:39:00 »

Sanc,  
ügyes és gyors lépés,csak így továb!!!
most jöttünk el a kárfelmérő,azt mondja,szinte biztos totálkárra veszik,de az nem 100%, hogy ebböl még vki nem csinál kocsit. Na a kififetés a következőképpen történik: a felszereltség,állapot,stb tekintetében megállapitanak egy mostani piaci árat+1 roncs árat..a roncs fényképét elküldik x bontóba,ők visszaigazolják,h mennyit ér nekik a "kocsi",asszem még mintha ezt is figyelembe veszik. Ha megnyerem a dolgokat,akkor a 2 ár különbözetét fizetik ki. A roncsot természetesen eladhatom a bontódoknak is,illetve ha többért el tudom adni,akkor természetesen elpasszolhatom. mondtam a komának,h nekem is küldje el a képeket,majd azokat is feldobom-csak jobb a minőség,+a belsejét is megcsodálhatják a kedves fórumozók!!!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 63   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.066 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.