Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 14:00:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 ... 63   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Biztosítások, Casco  (Megtekintve 799036 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #400 Dátum: 2007.10.05 péntek, 11:39:06 »

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat. Bár nem örülök neki túlságosan.
Egyre jobban utálom a külföldi kamionosokat is.
Még nem volt ilyenben részem, de nem is akarom, lehet, hogy kicsit elf@§zoskodtam.
Végül is akkor buktam rajta 35e Ft-t, meg már nem törésmentes a kocsim.
De nem hagyom ennyibe. Ha kell, a jistenhez megyek el az igazságomért/pénzemért.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #401 Dátum: 2007.10.05 péntek, 20:58:22 »

Köszönöm a hozzászólásokat. Bár nem örülök neki túlságosan.
Egyre jobban utálom a külföldi kamionosokat is.
Még nem volt ilyenben részem, de nem is akarom, lehet, hogy kicsit elf@§zoskodtam.
Végül is akkor buktam rajta 35e Ft-t, meg már nem törésmentes a kocsim.
De nem hagyom ennyibe. Ha kell, a jistenhez megyek el az igazságomért/pénzemért.

....kicsit furcsának tűnik első hallásra, de tudomásom szerint a külügyminisztérium szokott ügyfélszolgálatot tartani, méghozzá a külföldiek kelkapcsolatos panaszok miatt...ajánlatom, hogy velük is próbálozz....! Készülj fel rá, hogy el akarnak ...án ha írásban megírod a panaszod 30napon belül válaszolniuk kell rá!!!!
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #402 Dátum: 2007.10.07 vasárnap, 01:00:32 »

Faternak sikerült szegény fókának meghúzni a jobb hátsó ajtaját és felhasítani a hátsó sárvédőlemezt. Beszűkültek a sávok, és egy teherautóból a visszapillantók szintje alatti részen kiállt valami vas.
Ez igen durván költséges lenne, úgy ahogy ő csinálná: márkaszervíz, casco... Én ennek igen ellene vagyok. Inkább szépen elkéne vinni egy karosszérialakatoshoz, a hátsó sárvédőből kivágni a sérült részt, új lemezdarabot behegeszteni, meg szerezni egy új ajtót. És talán így még 100 ezer alatt meg is lenne. Nem kellene biztosítózni meg márkaszervizelni sokpénzért... Szerintetek?
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

stealt
Vendég
« Új hozzászólás #403 Dátum: 2007.10.07 vasárnap, 11:25:02 »

Faternak sikerült szegény fókának meghúzni a jobb hátsó ajtaját és felhasítani a hátsó sárvédőlemezt. Beszűkültek a sávok, és egy teherautóból a visszapillantók szintje alatti részen kiállt valami vas.
Ez igen durván költséges lenne, úgy ahogy ő csinálná: márkaszervíz, casco... Én ennek igen ellene vagyok. Inkább szépen elkéne vinni egy karosszérialakatoshoz, a hátsó sárvédőből kivágni a sérült részt, új lemezdarabot behegeszteni, meg szerezni egy új ajtót. És talán így még 100 ezer alatt meg is lenne. Nem kellene biztosítózni meg márkaszervizelni sokpénzért... Szerintetek?

Két elem lakatos munkával? 100alatt shakehead
Csak ha valaki ingyen dolgozik.
Nézz utána mibe fáj egy új ajtó. Lehet, hogy a sárvédő csere olcsobb mint a stoppolásnak a munkadíja. Bár ha meg van a sárvédő szakítva akkor inkább csere mert ott rohad a legjobban. Az egy dolog hogy most befoltozzátok de 3 év múlva lehet megint vinni mert mert megette a rozsda ott ahol nem lett mondjuk normálisan lealapozva a hátsó oldalárol.
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #404 Dátum: 2007.10.07 vasárnap, 12:29:22 »


Két elem lakatos munkával? 100alatt shakehead
Csak ha valaki ingyen dolgozik.
Nézz utána mibe fáj egy új ajtó. Lehet, hogy a sárvédő csere olcsobb mint a stoppolásnak a munkadíja. Bár ha meg van a sárvédő szakítva akkor inkább csere mert ott rohad a legjobban. Az egy dolog hogy most befoltozzátok de 3 év múlva lehet megint vinni mert mert megette a rozsda ott ahol nem lett mondjuk normálisan lealapozva a hátsó oldalárol.


Igen utánanézek. Hátsó sárvédőt mindneképpen csak vágni lehet. Cserélni nem, mert egybevan az oldalsó tetőszegéllyel és egészen az első sárvédőig tart. De sajna fater szerintem hajhatatlan... Egyből márkaszervízbe beis jelentkezett... De azért én ennek utánanézek, hátha megvan 100 alatt más úton-módon.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #405 Dátum: 2007.10.07 vasárnap, 13:55:56 »

Igen utánanézek. Hátsó sárvédőt mindneképpen csak vágni lehet. Cserélni nem, mert egybevan az oldalsó tetőszegéllyel és egészen az első sárvédőig tart. De sajna fater szerintem hajhatatlan... Egyből márkaszervízbe beis jelentkezett... De azért én ennek utánanézek, hátha megvan 100 alatt más úton-módon.

Cromax oldalán néztem. Fókusz '98astól vannak alkatrészek vagy nemtom, mert nem kérdezett rá korra. A lényeg, hogy új ajtó 100.000 forint, bontott 20.000.... Sárvédőlemez (gondolom akkor lehet kapni vágva csak kb sárvédőrészt) 58.000. De utóbbit mindenképp hülyeség lenne venni. Fater amilyen földhözragadt: márkaszervíz... új alkatrészek... Pedig így a több mint 100ezres árak helyett 50.000alatt is kihozható lenne meggyőződésem szerint. Pláne ha komplett ajtó helyett ott is csak lemezdarabot szereznénk... Hegesztést, gittelést, festéket még barátommal kettesben is megtudnánk oldani.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Shadow
Vendég
« Új hozzászólás #406 Dátum: 2007.10.08 hétfő, 22:38:56 »

Igen utánanézek. Hátsó sárvédőt mindneképpen csak vágni lehet. Cserélni nem, mert egybevan az oldalsó tetőszegéllyel és egészen az első sárvédőig tart. De sajna fater szerintem hajhatatlan... Egyből márkaszervízbe beis jelentkezett... De azért én ennek utánanézek, hátha megvan 100 alatt más úton-módon.

Cromax oldalán néztem. Fókusz '98astól vannak alkatrészek vagy nemtom, mert nem kérdezett rá korra. A lényeg, hogy új ajtó 100.000 forint, bontott 20.000.... Sárvédőlemez (gondolom akkor lehet kapni vágva csak kb sárvédőrészt) 58.000. De utóbbit mindenképp hülyeség lenne venni. Fater amilyen földhözragadt: márkaszervíz... új alkatrészek... Pedig így a több mint 100ezres árak helyett 50.000alatt is kihozható lenne meggyőződésem szerint. Pláne ha komplett ajtó helyett ott is csak lemezdarabot szereznénk... Hegesztést, gittelést, festéket még barátommal kettesben is megtudnánk oldani.
Hát ajtót szerintem keresnék színazonos bontottat, kis szerencsével kapható és az a legolcsóbb megoldás. A sárvédőt meg lehet külön cserélni, az, hogy Te úgy látod egyben van a tetővel nem azt jelenti, hogy tényleg egyben van. Az hegesztve van valahol az oszlop aljánál, csak utánna el van dolgozva, így már nem látszik, hol volt heggesztve. Egyébként a "csak befoltozni" az szerintem eléggé gányolás lenne és nem is lenne túl szép, arról nem is beszélve, hogy mindenképp komplett elemet illik ilyenkor fényezni. Persze ez a hsz. csak egy vélemény, sem megsérteni sem észt osztani nem szerettem volna, amit leírtam tapasztalat.
Üdv Shadow
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #407 Dátum: 2007.10.08 hétfő, 23:19:31 »

...Hegesztést, gittelést, festéket még barátommal kettesben is megtudnánk oldani...

Ha eladásra megy az autó, mindenképpen ezt csináld. Ha nem... az a helyzet, hogy a mai lakatostechnikák már rettentő sokat változtak.
Kesztyűben dolgoznak (a zsír miatt). Van mindenféle szerkósuk (nekem az a rángatós tetszik nagyon, amivel a horpadásokat húzzák ki).
Meg a technológiai előírások... hogy ne az legyen, hogy két év múlva szépen rozsdásodik.
Apádnak van igaza, legyen rendes.

A szomszédba belegyalogolt egy labanc, kinn bécsben. El is ismerte a hibát, hátsó ajtó (asztma) bezúzva.
Fizettek neki vagy 170e Ft-ot... na mondjuk én vetem volna egy bontott ajtót 20-ért, 30-ért lefújják, 20 ért átszerelik (szerintem lehetne ez olcsóbb is), és megmaradt 100e. Na ő bevitte a márkaszervízbe, és 170-et fizetett. Majd egy fél évre rá eladták. Ez egy más történet.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #408 Dátum: 2007.10.09 kedd, 00:12:13 »

Ha eladásra megy az autó, mindenképpen ezt csináld. Ha nem... az a helyzet, hogy a mai lakatostechnikák már rettentő sokat változtak.
Kesztyűben dolgoznak (a zsír miatt). Van mindenféle szerkósuk (nekem az a rángatós tetszik nagyon, amivel a horpadásokat húzzák ki).
Meg a technológiai előírások... hogy ne az legyen, hogy két év múlva szépen rozsdásodik.
Apádnak van igaza, legyen rendes.

....érdekes... ha az új tulajdonos optimistán köt rá casco-t....nagy valószínüséggel le is szemlézik.. akkor a festék vastagság mérésnél kiderülhet a turpisság... ezért a toldozás, foltozás, glettelés nem ajánlatos, ha ajtó cserés akkor a mért értékek biztos közelebb esnek egymáshoz... ha az új tulaj erre berág, akkor még hisztizhet az autó miatt, ami per is követheti... ha a vevő rátermettebb akkor mind ezt az átvizsgálást vétel előtt teszi meg....  veszélyes pálya... csak óvatosan....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #409 Dátum: 2007.10.09 kedd, 00:41:47 »

Akkor ezekszerint nem j0tt le, hogy ezt iróniával írom...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #410 Dátum: 2007.10.09 kedd, 07:24:05 »

Akkor ezekszerint nem j0tt le, hogy ezt iróniával írom...

Látom nálad se értették a humort Grin   hogyis volt a dudorrol  policeGrin
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #411 Dátum: 2007.10.09 kedd, 09:12:12 »

Nos akkor osszefoglalva:

Ha karesemeny tortenik es az ellenfel kulfoldi, akkor a kovetkezoket kell tenni, kulonben nagy esellyel buko a biztositasi osszeg:

- Minden esetben rendort kell hivni, mind1, hogy az ellenfel elismeri a hibat vagy sem, mert a karesemeny nemzetkozinek minosul es ehhez mindenkeppen rendori jelenlet szuksegeltetik.
- A nemzetkozi zoldkartyat mindenkeppen el kell vennie a rendornek az ellenfeltol. Ha ugy latod, hogy a rendor nem biztos a dolgaban, azert szolj neki, vagy csak finoman kerdezd meg, hogy a nemzetkozi zoldkartyat oda adta az ellenfel ?
- Ha az elenfel biztositojanak nincs itthon kepviselete, akkor a rendori intezkedes es a tetthely elhagyas utan azonnal fel lehet hivni a MABISZT, mivel az ugy a MABISZ-hoz fog tartozni. Ok egyebkent meg is tudjak mondani, hogy van-e az ellenfel biztositojanak itthon kepviselete.
- A rendori hatarozatot a rendorseg el fogja kuldeni a MABISZ-nak. Hiaba kered, neked nem fogjak oda adni ! kb. 2-4het mire megerkezik, hiaba mondjak, hgy meg aznap elkuldik a MABISZ-nak.
- E kozben a MABISZ-tol kerj segitseget, hogy hova viheted karfelmeresre a jarganyt. A biztositodnal kerhetsz szivessegi karfelmerest (ezt igy hijjak). A lenyeg, hogy a karfelmeres arat a MABISZ kifizesse. Ha onaloan intezed a karfelmerest, akkor ennek osszeget bukod.
- Elviheted a gepet egy Ford szervizbe, hogy adjanak arat a javitasra, de nem kell meglepodni azon, hogy a karfelmero altal megalapitott osszeg es a szerviz altal adott ajanlat jelentos elterest mutat.
- Ha megerkezett a rendorsegi hatarozat a nemzetkozi zoldkartya masolataval a MABISZ-hoz, akkor onnantol kezdve viszonylag gyorsan megkaphatod a penzt.
- Itt 2 lehetoseg adott:
1. Vagy megcsinaltatod egy Ford szervizzel a gepet, de ugy, hogy szolsz nekik, hogy MABISZ-os lesz az ugy. Altalaban ilyenkor azt szoktak csinalni, hogy megjavitjak az autot, majd adjak a szamlat a MABISZ-nak, a MABISZ meg kifizeti azta penzt, amit a szerviz kert a munkaert. Ez nyilvan tobb lesz, mint amit a karszakerto megalapitott, de ettol fuggetlenul kifizetik a nagyobb osszeget.
2. A karszakerto altal megalapitott netto osszeget elkered a MABISZ-tol, mondvan TE ebbol a penzbol meg tudod oldani a javitast. Ebben az esetben a MABISZ par napon belul atutalja neked az osszeget es az ugy ezennel lezartnak tekintheto.

Azert ha a Ford szervizzel szeretnenk megcsinaltatni a gepsarkanyt, a MABISZ-nak mindenkeppen jelezzuk, hogy a karszakerrto altal megalapitott osszeg es a szerviz altal adott arajanlat kulonbozik. Erre ugyis azt fogjak mondani, hogy semmi gond, a kulonbozetet fizetik. De azert jo ha ezt ok mondjak ki. akar azis megteheto, hogy az llyenkor szokasos arajanlatot elkuldjuk a MABISZ-nak biztos ami tuti alapon.

Nah, remelem nem hagytam ki semmit.

En mar vegigjartam egy ilyen ugyet, mikor egy Torok kamion elkapott. Az en esetemben pontosan 1 honap alatt a kezembe kerult a kar osszege. A MABISZ mindvegig korrekt es segitokesz volt. Csodalkoztam is, hogy ilyen nem letezik magyarorszagon, de ugy tunik megis...

Mabisz adatok:

Tel. szam:
266-9866

Cím: 1062 Budapest, Aradi u. 65-67.
Levelezési cím: MABISZ GKI
Budapest 62.
Postafiók 1297
1381

Jah es ne feledjuk az ertekcsokkenes osszeget is bevasalni ! Ehhez irni kell egy levelet a MABISZ fele, amiben kerjuk az ertekcsokkenes megfizeteset. Mar ha van ra lehetoseg. Nekem sajna nem volt. Asszem csak 4eves korig jar.
« Utoljára szerkesztve: 2007.10.09 kedd, 09:26:51 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #412 Dátum: 2007.10.09 kedd, 09:19:59 »

Nos akkor osszefoglalva:
Ha karesemeny tortenik es az ellenfel kulfoldi, akkor a kovetkezoket kell tenni, kulonben nagy esellyel buko a biztositasi osszeg:
Zacci ez jó Smiley Kinyomtatom és berakom a kocsi kesztyűtartójába. Ha ez rendben van (Benedek?), akkor tegyük be ezt is a tudástárba. Írjon valaki tapasztaltabb egyet a magyar-magyar esetről is.
Köszönettel:
f.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #413 Dátum: 2007.10.09 kedd, 09:26:15 »

Nos akkor osszefoglalva:
Ha karesemeny tortenik es az ellenfel kulfoldi, akkor a kovetkezoket kell tenni, kulonben nagy esellyel buko a biztositasi osszeg:
Zacci ez jó Smiley Kinyomtatom és berakom a kocsi kesztyűtartójába. Ha ez rendben van (Benedek?), akkor tegyük be ezt is a tudástárba. Írjon valaki tapasztaltabb egyet a magyar-magyar esetről is.
Köszönettel:
f.

Kicsit kibovitettem. Remelem soha nem lesz szukseg erre az iromanyra.
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #414 Dátum: 2007.10.09 kedd, 10:03:40 »

Akkor ezekszerint nem jött le, hogy ezt iróniával írom...

Látom nálad se értették a humort Grin   hogyis volt a dudorrol  policeGrin

 Smiley
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #415 Dátum: 2007.10.09 kedd, 16:19:32 »

Zacci ez jó Smiley Kinyomtatom és berakom a kocsi kesztyűtartójába. Ha ez rendben van (Benedek?), akkor tegyük be ezt is a tudástárba.
...ez korrekt!!
 taps
..annyi még a hozzá szólásom, hogy ha 2007.01.01 utáni a kár és EU tagállambelivel "buliztok" akkor már autómatikusan van "hazai" kárszakértő biztosító akihez fordulhattok, általában ebben a salyát biztosító is tud információt adni...de a MABISZ az a bisztos.. taps
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #416 Dátum: 2007.10.23 kedd, 13:48:01 »


Figyu, nekünk itt vannak szabályaink!
Tartsd szem elött: egy kérdést csak egy témába!
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #417 Dátum: 2007.10.24 szerda, 14:57:30 »

Benedek igazad van ez itt jobb helyen van Smiley
Szóval, ha a másik embernek van magánbiztosítása? Akkor ez nem is a kötelezőre menne, azaz nem sorolnák vissza a bonuszát se?
Nem nagyon értem..... fejvakaras
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #418 Dátum: 2007.10.30 kedd, 10:46:18 »

Levlisten jött egy ilyen levélke

Sziasztok,

Sok Fordos forrásból is érkezett hozzám igény olcsóbb KGFB-re, olyan autókra, amik nem férnek bele a hobbi/nosztalgia/oldtimer kategóriába. Felvettem a kapcsolatot egy biztosítási alkusz céggel(www.director.hu), hogy lehetséges lenne-e flottaként kezelni az autókat, annak ellenére, hogy nem céges/szervezeti tulajdonban/üzembentartásban vannak, amire szerencsére igenlő választ kaptam. Sajnos a kedvezmény kiszámításához tudni kell az autópark összetételét, ezért kérlek titeket, hogy osszátok meg a klubtagjaitokkal az infót, és amennyiben érdekli őket, szükség lenne jópár adatra. Ne feledjétek, minél többen állunk össze, annál jobb kedvezményt lehet kipréselni.

Tudom hogy elég kevés információ a emberek érdeklődésének felkeltésére, de ez egy jó lehetőség lehet. Ami eddig biztos: -Éves egyösszegű befizetés
-B2-B10+++ szintű tarifa(flotta nagyságától függ)
-Adminisztrációs díj(FKM-nek max.3000Ft/autó)
-A flottakezeélés megkötéséből az FKM vezetői nem húznak "magán" hasznot -Csak a típusklubbok és/vagy FKM regisztrált klubtagjai vehetik igénybe, csak Ford gyártmányra

A következő adatokat kellene eljuttatni hozzám akár egyedileg, akár csoportosan, mailben, "Ford Flotta" tárggyal:

Rendszám:
Gyártmány(höhö:)), típus:
Alvázszám:
Henerűrtartalom:
Szállítható személyek száma:
Max teherbírás:
Gyártási év:
Forgalmi kelte:

Ezek között mondjuk a rend- és alvázszám azonosító, ha valaki nem akarja megadni, azt elfogadom. A megadott adatokat csak az alkusznak adom oda, kinyomtatva, és mindent elkövetek, hogy bizalmasan legyen kezelve.

Remélem sikerül valami klassz kedvezményt elérni minél több Fordos számára! Ha kérdés, ötlet, kétely merülne fel, ne kíméljetek!

Üdv,
MD



Lehet van itt olyan vállalkozószellemű clubtag aki rálát ezekre a biztosítos dolgokra és MondeoCubra is tudna összehozni egy flottakedvezményt, úgy látom ehhez be kéne lépni a fordclubba?
Azért nem lenne rosz ha ócsulna nekem negyedéves 10eFt alatt van szerencsére 2 autós flottával Wink, de ha tudunk ennél jobbat ám legyen
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #419 Dátum: 2007.10.30 kedd, 12:16:20 »

Remélem sikerül valami klassz kedvezményt elérni minél több Fordos számára! Ha kérdés, ötlet, kétely merülne fel, ne kíméljetek!

Üdv,
MD



Lehet van itt olyan vállalkozószellemű clubtag aki rálát ezekre a biztosítos dolgokra és MondeoCubra is tudna összehozni egy flottakedvezményt, úgy látom ehhez be kéne lépni a fordclubba?
Azért nem lenne rosz ha ócsulna nekem negyedéves 10eFt alatt van szerencsére 2 autós flottával Wink, de ha tudunk ennél jobbat ám legyen
[/quote]


..Érdekes.... teljesen egyértelmű, hogy a Biztosítók újabb és újabb akciókkal, kedvezményekkel próbálják magukhoz csalogatni az ügyfeleket... tudomásom szerint a "flotta" azért flotta mert "egy valaki a díjfizető" és egy elszámolási, ügyfélszámon vezeti az autókat, ám az én tudásom lehet, hogy hiányos... a kb 3000Ft-os klubtagsági meg elégé biztosító egyesület érzését kelti, amitől szakmailag tartok...
ám a kezdeményezés egy próbát minden féle képen megér... a díjakra kíváncsi vagyok.., hogy mit is találtak ki most a fiatalok...
..érdekes, hogy a biztosítók egyre inkább a szolgáltatás minőségére, gyorsaságára, széleskörűségére próbálják felhívni a figyelmet, az olcsóság, díj takarékosság az más lapra tartozik...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #420 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 11:10:54 »

 :kerdes:Jelenleg Bonusz 5-be(azért csak ennyi mert régebben volt egy kis malőröm) vagyok 10500ft-ot fizetek negyedévre kötelezőbiztositást.Esetleg kedvezöbbet tud valaki?(30 éves vagyok) kerdes
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #421 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 11:15:57 »

:kerdes:Jelenleg Bonusz 5-be(azért csak ennyi mert régebben volt egy kis malőröm) vagyok 10500ft-ot fizetek negyedévre kötelezőbiztositást.Esetleg kedvezöbbet tud valaki?(30 éves vagyok) kerdes
Az enyém b4, és 8e negyedévente :-))
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #422 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 11:24:37 »

:kerdes:Jelenleg Bonusz 5-be(azért csak ennyi mert régebben volt egy kis malőröm) vagyok 10500ft-ot fizetek negyedévre kötelezőbiztositást.Esetleg kedvezöbbet tud valaki?(30 éves vagyok) kerdes
Az enyém b4, és 8e negyedévente :-))
Melyiknél vagy?
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #423 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 13:06:13 »

:kerdes:Jelenleg Bonusz 5-be(azért csak ennyi mert régebben volt egy kis malőröm) vagyok 10500ft-ot fizetek negyedévre kötelezőbiztositást.Esetleg kedvezöbbet tud valaki?(30 éves vagyok) kerdes
Az enyém b4, és 8e negyedévente :-))
Melyiknél vagy?

Na, most fogsz nagyon nézni: hungária! Csak valami speckó flotta izé van, azé ilyen olcsó.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #424 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 13:13:12 »

:kerdes:Jelenleg Bonusz 5-be(azért csak ennyi mert régebben volt egy kis malőröm) vagyok 10500ft-ot fizetek negyedévre kötelezőbiztositást.Esetleg kedvezöbbet tud valaki?(30 éves vagyok) kerdes
Az enyém b4, és 8e negyedévente :-))
Melyiknél vagy?

Na, most fogsz nagyon nézni: hungária! Csak valami speckó flotta izé van, azé ilyen olcsó.
Utána néztem én a köbe-nél vagyok jövöre B6-ba 9568ft lesz. 35.-év felett jár a kedvezmény.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #425 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 13:30:32 »

:kerdes:Jelenleg Bonusz 5-be(azért csak ennyi mert régebben volt egy kis malőröm) vagyok 10500ft-ot fizetek negyedévre kötelezőbiztositást.Esetleg kedvezöbbet tud valaki?(30 éves vagyok) kerdes
Az enyém b4, és 8e negyedévente :-))
Melyiknél vagy?
Szerintem ez sem rossz.
Na, most fogsz nagyon nézni: hungária! Csak valami speckó flotta izé van, azé ilyen olcsó.
Utána néztem én a köbe-nél vagyok jövöre B6-ba 9568ft lesz. 35.-év felett jár a kedvezmény.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Dodi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 592



E-mail
« Új hozzászólás #426 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 13:47:03 »

:kerdes:Jelenleg Bonusz 5-be(azért csak ennyi mert régebben volt egy kis malőröm) vagyok 10500ft-ot fizetek negyedévre kötelezőbiztositást.Esetleg kedvezöbbet tud valaki?(30 éves vagyok) kerdes
Én évek óta online biztosítási alkuszt használok, semmi gondom nem volt velük, pedig szinte évente váltok biztosítót.
Most ugyan B10-ben, de 16 124 a legjobb ajánlat. Persze évre.
Naplózva

2010.11. 2.0 TDCI TITANIUM FACELIFT WEBASTO
2002.10. TDCI GHIA, 130Le, bőr, két pedál
Norbu
Vendég
« Új hozzászólás #427 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 17:10:21 »

:kerdes:Jelenleg Bonusz 5-be(azért csak ennyi mert régebben volt egy kis malőröm) vagyok 10500ft-ot fizetek negyedévre kötelezőbiztositást.Esetleg kedvezöbbet tud valaki?(30 éves vagyok) kerdes
Én évek óta online biztosítási alkuszt használok, semmi gondom nem volt velük, pedig szinte évente váltok biztosítót.
Most ugyan B10-ben, de 16 124 a legjobb ajánlat. Persze évre.

Melyik ez az alkusz?  ha nem titok,mert akkor én is át mennék....
Naplózva
Dodi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 592



E-mail
« Új hozzászólás #428 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 18:41:31 »

:kerdes:Jelenleg Bonusz 5-be(azért csak ennyi mert régebben volt egy kis malőröm) vagyok 10500ft-ot fizetek negyedévre kötelezőbiztositást.Esetleg kedvezöbbet tud valaki?(30 éves vagyok) kerdes
Én évek óta online biztosítási alkuszt használok, semmi gondom nem volt velük, pedig szinte évente váltok biztosítót.
Most ugyan B10-ben, de 16 124 a legjobb ajánlat. Persze évre.

Melyik ez az alkusz?  ha nem titok,mert akkor én is át mennék....
Netrisk.
Minden kötelezettség nélkül tudsz kalkulációt csinálni, aztán ha tetszik valamelyik ajánlat akkor ott meg is tudod kötni.
Naplózva

2010.11. 2.0 TDCI TITANIUM FACELIFT WEBASTO
2002.10. TDCI GHIA, 130Le, bőr, két pedál
Norbu
Vendég
« Új hozzászólás #429 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 19:22:04 »

Dodi.
KÖSZI.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #430 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 19:53:49 »

Dodi.
KÖSZI.
... ebizt.hu, biztosítas.hu, biztositas.lap.hu.. remélem jövőre már a mi irodánk is beütemeli a mi tarifáló programjainkat is.. Grin  email
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #431 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 09:43:06 »

Erdekes dolgot vettem eszre a biztositas.hu oldalon. Kivancsisagbol megneztem, hogy van-e olcsobb kotelezo a jelenleginel es talaltam...GenerTel !
Igen am, de ha rabox a "megkotom" gombra akkor jon az erdekesseg !

Aszondja:
"Felhívjuk figyelmét, hogy a Genertel Biztosító Zrt. Ön által kiválasztott 47.491 Ft-os díj ajánlata - a Genertel tarifájának sajátosságából adódóan - visszavonható kármentességi engedményt tartalmaz. Így, ha Ön 2008-ban esetleg bónuszt érintő kárt okozna, a Genertel Biztosító Zrt. az engedményt visszavonja és Önnek az okozott kárra történő első kifizetés napjától az emelt díjat kell majd fizetnie.

Az emelés mértéke 54% és 100% közé esik majd az Ön lakóhelyének függvényében."

Nemtom megeri-e a rizikot. Jelenleg kb. 16e a negyedeves biztim. Ehhez kepest a GenerTel ajanlata kb. 12e
Ha veletlenul eccer megtorok valakit, akkor ezaz osszeg azonnal felugrik min. kb. 18e-re, vagy akar 24e-re is. Mivel posti paraxt vagyok, valceg az utobbi johet szamitasba.
Ha nincs kocc, akkor nyilvan jobb, mert az eves 64e helyett csak 47e a kotelezo. De ha van kocc, akkor mar barmi lehet, fuggoen attol, hogy az ev mellik negyedeveben tortent a baj. kb. akkor sem erne meg, ha az uccso negyedevben tortenne a baj, mert akkor kb. annyit fizetnek eves szinten, mint a jelenlegi MAV-os biztositonak. Ha meg mondjuk az elso negyedevben tortenik a csatt, amire valjuk be telen nagyobb a valoszinuseg (jah, hogy ki van ez talalva kerem), akkor 1x12 + 3x24=84e
Igy lesz a kevesebbol tobb. Azt viszont nem vettem figyelembe, hogy az esetleges csatt+MAV kombinacional van-e es ha igen, mekkora a kotelezo bizti emelesenek merteke. Errol tud valaki valamit ?
Szal a GenerTel-el csak ovatosan !
Naplózva

blah blah blah
Dodi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 592



E-mail
« Új hozzászólás #432 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 11:06:36 »

Erdekes dolgot vettem eszre a biztositas.hu oldalon. Kivancsisagbol megneztem, hogy van-e olcsobb kotelezo a jelenleginel es talaltam...GenerTel !
Igen am, de ha rabox a "megkotom" gombra akkor jon az erdekesseg !

Aszondja:
"Felhívjuk figyelmét, hogy a Genertel Biztosító Zrt. Ön által kiválasztott 47.491 Ft-os díj ajánlata - a Genertel tarifájának sajátosságából adódóan - visszavonható kármentességi engedményt tartalmaz. Így, ha Ön 2008-ban esetleg bónuszt érintő kárt okozna, a Genertel Biztosító Zrt. az engedményt visszavonja és Önnek az okozott kárra történő első kifizetés napjától az emelt díjat kell majd fizetnie.

Az emelés mértéke 54% és 100% közé esik majd az Ön lakóhelyének függvényében."

Nemtom megeri-e a rizikot. Jelenleg kb. 16e a negyedeves biztim. Ehhez kepest a GenerTel ajanlata kb. 12e
Ha veletlenul eccer megtorok valakit, akkor ezaz osszeg azonnal felugrik min. kb. 18e-re, vagy akar 24e-re is. Mivel posti paraxt vagyok, valceg az utobbi johet szamitasba.
Ha nincs kocc, akkor nyilvan jobb, mert az eves 64e helyett csak 47e a kotelezo. De ha van kocc, akkor mar barmi lehet, fuggoen attol, hogy az ev mellik negyedeveben tortent a baj. kb. akkor sem erne meg, ha az uccso negyedevben tortenne a baj, mert akkor kb. annyit fizetnek eves szinten, mint a jelenlegi MAV-os biztositonak. Ha meg mondjuk az elso negyedevben tortenik a csatt, amire valjuk be telen nagyobb a valoszinuseg (jah, hogy ki van ez talalva kerem), akkor 1x12 + 3x24=84e
Igy lesz a kevesebbol tobb. Azt viszont nem vettem figyelembe, hogy az esetleges csatt+MAV kombinacional van-e es ha igen, mekkora a kotelezo bizti emelesenek merteke. Errol tud valaki valamit ?
Szal a GenerTel-el csak ovatosan !

Ez egész pontosan azt jeleti, ha nem csinálsz kárt te fizetsz, ha csinálsz akkor azt minél gyorsabban bevasaljuk rajtad. Ez nem biztosító, hanem lehúzda.
Ez egy nagyon rossz vicc! gun gun gun
Kerüld el őket!
Naplózva

2010.11. 2.0 TDCI TITANIUM FACELIFT WEBASTO
2002.10. TDCI GHIA, 130Le, bőr, két pedál
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #433 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 11:47:18 »

Szal a GenerTel-el csak ovatosan !

[/quote]
Ez egész pontosan azt jeleti, ha nem csinálsz kárt te fizetsz, ha csinálsz akkor azt minél gyorsabban bevasaljuk rajtad. Ez nem biztosító, hanem lehúzda.
Ez egy nagyon rossz vicc! gun gun gun
Kerüld el őket!
[/quote]

...hmmmm
..a MÁV, Köbe, Tir egyesületekkel is csak óvatosan mivel nem biztosító társaság, hanem "kockázati közösség", a kárt is ennek megfelelően rendezi, tehát a kár kifizetési kötelezettség amit a biztosítási törvény rájuk szabna az nem igaz egy az egyben....
A biztosítók akár melyike felajánlhat nektek kármentességi megálapodást csak az ügyfelek 99%a nem tud róla, vagy a biztosító már be építette a tarífájába, vagy egyáltalán nem foglalkozik vele. Tehát a nagyobb biztosítók, nem feltétlenűl az olcsóságra fekteti a hangsúlyt (erről volt korrábban is szó..) hanem a kárrendezés optimalizálására. Ha felajánlanak kármentességit az egy bizonyos önrészt kell hogy takarjon az adott szerződésben.
Tehát az egyesülttel szerintem még óvatossabban mint az ilyen típusú önrészekkel mivel a kár rendezésen van a hangsúly és nem feltétlenűl az éves díjon. Hisz ha végig számolod, hogy egy évben mennyit költesz az oly imádott angel vasra akkor inkább a minőség kerűl majd előtérbe mint az olcsóság. De a "minőséget vagy inkkább az mennyiséget" helyezi valaki előtérbe az mindenki maga dönti el!!
Ám szakmailag az a tapasztalat, hogy ha nekem egy Máv, Tir, Köbe-s kárt okoz és a márkaszerviz vagy esetleg sima szervíz 60 +30 napig nem rendezi a kárt akkor azonnal polgári perre viszem az ügyet!!!! Egyesületesek vigyázzatok!!! eplus2
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #434 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 11:51:32 »

Ám szakmailag az a tapasztalat, hogy ha nekem egy Máv, Tir, Köbe-s kárt okoz és a márkaszerviz vagy esetleg sima szervíz 60 +30 napig nem rendezi a kárt akkor azonnal polgári perre viszem az ügyet!!!! Egyesületesek vigyázzatok!!! eplus2

Ez mind igaz, de az emberek többsége nem ezt nézi. Engem sem érdekel, ha kárt okozok, a károsult mennyi idő alatt kapja meg a jogos jussát. Ilyen szempontból viszont már előnyösebb az olcsó biztosító.
A nagy biztosítók sem fizetnek gyorsabban, mint a többi és eddig mindenki csak a saját hasznára és nem az ügyfél érdekeire való tekintettel ügyködik. Sajnos saját tapasztalat.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #435 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 12:19:59 »

Ez mind igaz, de az emberek többsége nem ezt nézi. Engem sem érdekel, ha kárt okozok, a károsult mennyi idő alatt kapja meg a jogos jussát. Ilyen szempontból viszont már előnyösebb az olcsó biztosító.
A nagy biztosítók sem fizetnek gyorsabban, mint a többi és eddig mindenki csak a saját hasznára és nem az ügyfél érdekeire való tekintettel ügyködik. Sajnos saját tapasztalat.
[/quote]

..konkluzió:
mindenki vérmérséklete szerint választ! Csak az a lényeg, hogy mindenki legyen tisztábba azzal, hogy milyen a szerződése, meddig és mennyi időn belül, ki és hogyan rendezi a kárt....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #436 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 12:24:10 »



Ezt aláírom...
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #437 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 12:46:26 »

Ez mind igaz, de az emberek többsége nem ezt nézi. Engem sem érdekel, ha kárt okozok, a károsult mennyi idő alatt kapja meg a jogos jussát. Ilyen szempontból viszont már előnyösebb az olcsó biztosító.
A nagy biztosítók sem fizetnek gyorsabban, mint a többi és eddig mindenki csak a saját hasznára és nem az ügyfél érdekeire való tekintettel ügyködik. Sajnos saját tapasztalat.

..konkluzió:
mindenki vérmérséklete szerint választ! Csak az a lényeg, hogy mindenki legyen tisztábba azzal, hogy milyen a szerződése, meddig és mennyi időn belül, ki és hogyan rendezi a kárt....
[/quote]

Hello Benedek, én téged asszem ismerlek!  nyes most akkor végülis szerinted mi éri meg? Egyértelmű, hogy a legolcsóbb, nem?
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #438 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 12:52:32 »

..konkluzió:
mindenki vérmérséklete szerint választ! Csak az a lényeg, hogy mindenki legyen tisztábba azzal, hogy milyen a szerződése, meddig és mennyi időn belül, ki és hogyan rendezi a kárt....
[/quote]

Hello Benedek, én téged asszem ismerlek!  nyes most akkor végülis szerinted mi éri meg? Egyértelmű, hogy a legolcsóbb, nem?
[/quote]

Ha ismersz az a jó!Megtisztelő! wave A sok ismeretlenből lesz a sok ismerős!!!
Csak az a lényeg hogy biztosító társaság legyen! Kicsi vagy nagy az teljesen mindegy csak a biztosítási törvények vonatkozzon rájuk!!! Gittegyletektől nagyon tartok!!!
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #439 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 12:53:31 »


Hello Benedek, én téged asszem ismerlek!  nyes most akkor végülis szerinted mi éri meg? Egyértelmű, hogy a legolcsóbb, nem?

Ha csak a kötelezőről beszélünk, akkor igen.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #440 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 13:08:14 »

Hello Benedek, én téged asszem ismerlek!  nyes most akkor végülis szerinted mi éri meg? Egyértelmű, hogy a legolcsóbb, nem?
[/quote]

 taps taps law law
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #441 Dátum: 2007.11.06 kedd, 17:11:38 »

Benedek!
Véletlenül nem tudod, hogy miért van az Uniqa-nál (a www.clb.hu-n keresztül) ez a nagyon akciós Ford-os Casco? Nem mintha nem lenne jó. Csak kíváncsi lennék, mert éves szinten kb 40 ezerrel olcsóbb a listán szereplő másodiktól. Már januárban is nagyon olcsónak tűnt (nekünk havi 7777-re jött ki, akkor is, most is - http://kepfeltoltes.hu/071106/mini-casco_www.kepfeltoltes.hu_.jpg . furcsa egy szám), kicsit tartottam is tőle, de a kötvény szerint teljeskörű, ezért megkötöttük (szerencsére eddig nem volt rá szükség). A netrisk viszont fel sem dobja az Uniqa-t (persze ez nyilván az Uniqa és az Netrisk magánügye). Kötelezőnél cégenként forintra pontosan ugyanazok az összegek jöttek ki mindkét online alkusznál. Érdekes.
Kösz:
f
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #442 Dátum: 2007.11.06 kedd, 23:20:37 »

Benedek!

Megvan a biztosítóváltási hozzájárulásom a finanszírozótól, így indulhat a móka. Odáig OK, hogy a gfb-t simán felmondom nov 30-ig és kötök helyette egy másikat, de a casco esetében inkább kezdeményezzek közös megegyezést (felmondani szerintem nem tudom, mert júl.20 a kötési dátuma)?

Mi a különbség a " kárkori forgalmi érték " és a " kárkori pótlási érték" között? Nézem a Francoe által bedobott uniqua-s kedvezményes ford casco-t az union ajánlatához képest, ez az egyik különbség...

Relhist
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #443 Dátum: 2007.11.06 kedd, 23:21:58 »

Véletlenül nem tudod, hogy miért van az Uniqa-nál (a www.clb.hu-n keresztül) ez a nagyon akciós Ford-os Casco? Nem mintha nem lenne jó. Csak kíváncsi lennék, mert éves szinten kb 40 ezerrel olcsóbb a listán szereplő másodiktól. Már januárban is nagyon olcsónak tűnt (nekünk havi 7777-re jött ki, akkor is, most is
Francoe,
neked hogy jött ki a 7777? nekem akárhogy tekere, 14eFt körül van....
Vidéki lakcím rulez?

Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #444 Dátum: 2007.11.07 szerda, 08:20:40 »

Francoe,
neked hogy jött ki a 7777? nekem akárhogy tekere, 14eFt körül van....
Vidéki lakcím rulez?
Pontosan. Ahogy egy klasszikussá nem vált kocsog mondja: "öregecske feleség" (35 felett), vidéki lakcím, 35 év alatti vezető kizárva.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #445 Dátum: 2007.11.07 szerda, 09:14:10 »

Benedek!

Megvan a biztosítóváltási hozzájárulásom a finanszírozótól, így indulhat a móka. Odáig OK, hogy a gfb-t simán felmondom nov 30-ig és kötök helyette egy másikat, de a casco esetében inkább kezdeményezzek közös megegyezést (felmondani szerintem nem tudom, mert júl.20 a kötési dátuma)?

Mi a különbség a " kárkori forgalmi érték " és a " kárkori pótlási érték" között? Nézem a Francoe által bedobott uniqua-s kedvezményes ford casco-t az union ajánlatához képest, ez az egyik különbség...

Relhist
Én is nyáron kötöttem cascot, szintén egy évre. Erre jött a levél, hogy januártól emelik a díjat. Mondom az ügyfélszolinak, hogy majd évfordulóval emeljék, erre ő, hogy a casconál is jan1 az évforduló. Mondom: akkor fel is mondhatom? Válasz: igen. (Union)
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #446 Dátum: 2007.11.07 szerda, 09:32:49 »

Sziasztok!

Biztosítót váltanék, de nem vagyok minden lépéssel tisztában.

Addig világos, hogy online megnézem, ki a legolcsóbb. (Nekem ez számít kötelezőnél leginkább, de azért "nagyobb" biztosítóhoz megyek.) És utána? Levelekben kommunikálunk vagy be kell mennem az új biztosítóhoz? És a régihez? Vagy mindent az alkuszok végeznek? Ha igen, kérnek érte pénzt? Mennyi idő kb., míg lezárul az egész?

Köszi a választ!

u.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #447 Dátum: 2007.11.07 szerda, 09:43:40 »

Sziasztok!
Biztosítót váltanék, de nem vagyok minden lépéssel tisztában.
Addig világos, hogy online megnézem, ki a legolcsóbb. (Nekem ez számít kötelezőnél leginkább, de azért "nagyobb" biztosítóhoz megyek.) És utána?
Az online alkusz szinte mindent elintéz helyetted. Neked csak néhány nyilatkozatot kell tenned felé. Pénzt nem kér érte (legalábbis tőled nem, ő a biztosítótól kap jutalékot). Időben egy-két hónap is lehet (attól függően, hogy mikor indítod a folymatot). A menetrend szerintem részletesen le van írva mindegyik alkusz oldalán. Érdemes az apróbetűs részekre is egy kis időt szánni.
Persze mindig lehetnek gubancok. Pl: Nekünk az OTP-Garancia először az ideiglenes cím alapján tarifált, aztán az alkusz felvilágosította, hogy mégsem így kellene. Másrészt a casco-nál összekeverték a születési dátumokat a jogosítványszerzés dátumával...  Erre mit mondjak? Csak azt nem tudom, hogy akkor minek töltöm ki azt a temérdek elektronikus űrlapot, ha utána mégis kézzel vési át a biztosító a saját nyomtatványára...
Ezek ellenére én mégis az online mellett vagyok, mert összességében időt, pénzt takarít meg (összehasonlíthatóvá teszi az ajánlatokat).
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.07 szerda, 09:59:43 írta francoe » Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #448 Dátum: 2007.11.07 szerda, 10:15:49 »

Benedek!
Véletlenül nem tudod, hogy miért van az Uniqa-nál (a www.clb.hu-n keresztül) ez a nagyon akciós Ford-os Casco? Nem mintha nem lenne jó. Csak kíváncsi lennék, mert éves szinten kb 40 ezerrel olcsóbb a listán szereplő másodiktól. Már januárban is nagyon olcsónak tűnt (nekünk havi 7777-re jött ki, akkor is, most is - http://kepfeltoltes.hu/071106/mini-casco_www.kepfeltoltes.hu_.jpg . furcsa egy szám), kicsit tartottam is tőle, de a kötvény szerint teljeskörű, ezért megkötöttük (szerencsére eddig nem volt rá szükség). A netrisk viszont fel sem dobja az Uniqa-t (persze ez nyilván az Uniqa és az Netrisk magánügye). Kötelezőnél cégenként forintra pontosan ugyanazok az összegek jöttek ki mindkét online alkusznál. Érdekes.
Kösz:
f

A CLB nagy gépjárműves cég (volt szerencsém már velük dolgozni!) a nagy brókercégek, hajlamosak hihetetlen partnerkedvezményeket kicsiholni a biztosítóktól, ám néha ez a hatalmas volumen a viszályára is fordulhat, ami csak akkor tűnik fel ha az ügyintézés akadozik , és túl vállalják magukat a biztosítók ezeket meg nehezen (vagy egyáltalán nem tolerálják).
Beígérnek a biztosítónak hihetetlen üzleti tervet (éves db számot, és a biztosító meg vérszemet kap) Ha ő nem jutalmazza ezeket a „flottákat” akkor a bróker átviszi másik társasághoz. De ha jól tudom korábban történt is ilyen megállapodás a Mondeo.hu és a CLB között.. ennek a részleteit látod most te is…
Tehát, ha ilyen komoly díjkülönbözettel találkozik  az ember az nem feltétlenül rossz, csak tényleg körül tekintőnek kell kezelni és az óvatosság pláne nem árt, hisz a túlzott sok közvetítő egy piacon rosszul is elsülhet. Hisz ez a piac az információ és annak gyorsaságán múlik…a CLB-ről semmi ilyesmi rosszat nem hallottam (persze egyedi esetek mindig vannak). Az fontos, hogy ilyenkor a Biztosítóról is tájékozódjunk! Partner szervizek szolgáltatási kiskapuk, bújtatott önrészek stb stb
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #449 Dátum: 2007.11.07 szerda, 10:45:56 »

Benedek!

Megvan a biztosítóváltási hozzájárulásom a finanszírozótól, így indulhat a móka. Odáig OK, hogy a gfb-t simán felmondom nov 30-ig és kötök helyette egy másikat, de a casco esetében inkább kezdeményezzek közös megegyezést (felmondani szerintem nem tudom, mert júl.20 a kötési dátuma)?

Mi a különbség a " kárkori forgalmi érték " és a " kárkori pótlási érték" között? Nézem a Francoe által bedobott uniqua-s kedvezményes ford casco-t az union ajánlatához képest, ez az egyik különbség...

Relhist
[/quote]

...Figyelem!
....a Kötelezőnek beérkezni kell a biztosítóhoz és nem postára adni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Láttam olyat, hogy a biztosító realizálta, hogy milyen rosszul pozícionálta magát a tarifával és mekkora állományt vesztene ez által, és a postázóját nov. 29 és dec. 5 között nem nyitotta ki, nem vette át így ő nem kapta kézhez a felmondásokat, ezért azokat semmisnek tekintette!!!! mf3 boxer
Tehát: ha felmondod, személyesen vidd be a kirendeltségükre és pecsételtesd le!! ugyan így majd a kártörténeti igazolással is!!!!


A casco-t a törvény szerint évforduló előtt 30 nappal tudod felmondani vele együtt a casco-bonusz igazolást is kikérni (ott nincs ekkor a vész mint a kötelezőnél, mert nem ennyire "sűrű" a váltás)..mielőtt felmondod kérdezd meg, hogy valóban az a dátum ami évforduló, mert egyes biztosítók, a régi-régi törvényre hivatkozva hajlamosak naptári évfordulóra (Jan.1) át kalibrálni a szerződéseket (Aegon, Allianz) és az ügyfél (te) észre sem veszi!

Kár kori forgalom érték: ha jól tudom, úgy van: Euró-tax alapján mennyit ér az autód…ennek különböző számítási módszerei vannak, ezt a biztosító is etalonnak tartja.

Kárkori pótlási érték: az olvasatom szerint az alkatrészekre és annak kopási adott esetben % értékről nyilatkozik. Erről szintén az Euró-tax ad felvilágosítást…..


Ha tudod a casco pontosan mikori évfordulós akkor kereshetünk valami megoldást..... integet2
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.07 szerda, 10:56:08 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 ... 63   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.084 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.