Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.06 szombat, 17:08:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 261 262 263 264 265 266 267 [268] 269 270 271 272 273 274 275 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20676030 alkalommal)
0 Felhasználó és 135 vendég van a témában
exe2
Vendég
« Új hozzászólás #13350 Dátum: 2007.08.13 hétfő, 16:45:38 »

Köszönöm a segitséget mindenkinek. Valóban nem annyi pénz van a zsebemben, mint amennyibe kerül egy ilyen gép, van tartalék és nem a 30000-es számla izgat fel Smiley
Amit elfelejtettem leirni, hogy van egy lakókocsim is, 6 m-es, azt is vonszolni kell.
Eddig egy 116 lovas vasam volt, ami önmagában nagyon jól autózható volt, de a lakóval már voltak nehézségek.
Sajnos én nem találom azt a 21 db 2000-es mondeot, amit itt irt valaki, ugyanis 2002-től összesen 4 darab van a használtautón Sad
A kis dizelről meg annyit, hogy nem bántásként irtam, csak én ugy érzem ehez a kasznihoz kicsi. De látom már meg is cáfoltak, ugyhogy elfogadom, hogy hasit, mint a villám Smiley
Egyelőre várok, nem sürgős mert van mivel járni.
Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat és véleményeket, ha meg lesz a vas, ugyis bevigyorgok ide Smiley
Üdv mindenkinek!
Naplózva
Szappy
Vendég
« Új hozzászólás #13351 Dátum: 2007.08.13 hétfő, 16:52:51 »

Köszönöm a segitséget mindenkinek. Valóban nem annyi pénz van a zsebemben, mint amennyibe kerül egy ilyen gép, van tartalék és nem a 30000-es számla izgat fel Smiley
Amit elfelejtettem leirni, hogy van egy lakókocsim is, 6 m-es, azt is vonszolni kell.
Eddig egy 116 lovas vasam volt, ami önmagában nagyon jól autózható volt, de a lakóval már voltak nehézségek.
Sajnos én nem találom azt a 21 db 2000-es mondeot, amit itt irt valaki, ugyanis 2002-től összesen 4 darab van a használtautón Sad
A kis dizelről meg annyit, hogy nem bántásként irtam, csak én ugy érzem ehez a kasznihoz kicsi. De látom már meg is cáfoltak, ugyhogy elfogadom, hogy hasit, mint a villám Smiley
Egyelőre várok, nem sürgős mert van mivel járni.
Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat és véleményeket, ha meg lesz a vas, ugyis bevigyorgok ide Smiley
Üdv mindenkinek!
Hát, ha vontatsz, akkor főleg javaslok egy ilyen kis dízelt, ott még jobban számít az, hogy magas a nyomaték (nem véletlen, hogy a nagyobb súlyokat mozgató járművek dízelek, ugyebár).
Az az igazság, hogy a TDCi egy nagyon jól eltalált konstrukció (a hülye porlasztócsúcsot leszámítva), ki kéne próbálnod egyet, szerintem meggyőzne.
Nyugi, a 2 liter önmagában nem, de a turbo miatt bőven elég mind tempós induláshoz, mind tempós haladáshoz ennek a kasztninak (a 2.2-ről nem is beszélve). Wink
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #13352 Dátum: 2007.08.13 hétfő, 20:26:25 »

(nem véletlen, hogy a nagyobb súlyokat mozgató járművek dízelek, ugyebár).
Nem véletlen, ugyanis a haszongépjárműveknél elsődleges szempont a minél gazdaságosabb üzemeltetés.
A nyomaték meg csak váltó kérdése.
Amíg 3 ft volt a benzin, vígan szaladgáltak a benzines Zil-ek.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #13353 Dátum: 2007.08.13 hétfő, 20:52:14 »

Exe2!
Küldtem mailt.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
-blue-
Vendég
« Új hozzászólás #13354 Dátum: 2007.08.13 hétfő, 21:02:56 »

Sziasztok,


ma kipróbáltam egy MKIII 2.0 TDCI 2002 évvégit. Amikor nyomtam neki, a harmadik sebesség végén (elég magas fordulatszámon) nyomott egy nagyon dorva füstöt, olyat hogy eltünt szószerint a mögöttemlevő kocsi. Ez a jelenség csak pillanatnyi volt, mert gyorsult tovább, és nem füstölt (persze ott már 4-esbe váltottam). Nyomaték erő mind megvolt azóta meg semmi füst, csak kis kormolás gázadásnál. Szerintetek ez mi lehetett?

blue
Naplózva
shaft2
Vendég
« Új hozzászólás #13355 Dátum: 2007.08.13 hétfő, 21:08:49 »

Sziasztok,


ma kipróbáltam egy MKIII 2.0 TDCI 2002 évvégit. Amikor nyomtam neki, a harmadik sebesség végén (elég magas fordulatszámon) nyomott egy nagyon dorva füstöt, olyat hogy eltünt szószerint a mögöttemlevő kocsi. Ez a jelenség csak pillanatnyi volt, mert gyorsult tovább, és nem füstölt (persze ott már 4-esbe váltottam). Nyomaték erő mind megvolt azóta meg semmi füst, csak kis kormolás gázadásnál. Szerintetek ez mi lehetett?

blue
Kitolta a felgyülemlett kormot a kipufogóból .. kikormoltad
Naplózva
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #13356 Dátum: 2007.08.13 hétfő, 21:21:26 »

A nyomaték meg csak váltó kérdése.

[/quote
Butaságot ne mondjál hogy a nyomaték csak váltó kérdése!
Naplózva
-blue-
Vendég
« Új hozzászólás #13357 Dátum: 2007.08.13 hétfő, 21:25:53 »

"
Kitolta a felgyülemlett kormot a kipufogóból .. kikormoltad
"

köszi a gyors válaszod, kicsit megnyugodtam
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #13358 Dátum: 2007.08.14 kedd, 11:06:11 »

Köszönöm a segitséget mindenkinek. Valóban nem annyi pénz van a zsebemben, mint amennyibe kerül egy ilyen gép, van tartalék és nem a 30000-es számla izgat fel Smiley
Amit elfelejtettem leirni, hogy van egy lakókocsim is, 6 m-es, azt is vonszolni kell.
Eddig egy 116 lovas vasam volt, ami önmagában nagyon jól autózható volt, de a lakóval már voltak nehézségek.
Sajnos én nem találom azt a 21 db 2000-es mondeot, amit itt irt valaki, ugyanis 2002-től összesen 4 darab van a használtautón Sad
A kis dizelről meg annyit, hogy nem bántásként irtam, csak én ugy érzem ehez a kasznihoz kicsi. De látom már meg is cáfoltak, ugyhogy elfogadom, hogy hasit, mint a villám Smiley
Egyelőre várok, nem sürgős mert van mivel járni.
Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat és véleményeket, ha meg lesz a vas, ugyis bevigyorgok ide Smiley
Üdv mindenkinek!


"csak én ugy érzem ehez a kasznihoz kicsi." A dízel ccm3-je ugyanakkora,mint az általad keresett benzinesé.Akkor miért lenne kicsi? Ráadásul nyomatéka majdnem 2x nagyobb a dízelnek.

hasznaltauto.hu 2001-2005 között 25 db 2.0 benyás mondi van..ccm3 re 1990-2001 közöttit írok be.
Azt írtad,h 4-5 éveset szeretnél, a 2001esek is bejátszanak akkor nem?
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #13359 Dátum: 2007.08.21 kedd, 10:06:55 »

Sziasztok!

Ahogy korábban írtam, megvettem a Mondeot.

A múlt héten kedden hoztam el el. Eddig mentem vele kb. 600 km-t és nagyon elégedett vagyok az autóval!
Nagy, gyors, kényelmes. A fogyasztása is rendben van. Működik minden elektromos cucc, visszajelző. Még a cd tár is, bár elég sokáig keresgeti a cd-ket  Smiley.

A légkondit megcsináltatta a tulaj, okés eddig.

A féltengelyszimmering cseréje érdekes ügy, mert azt nem csináltatta meg a tulaj, de adott 5 000 Ft-ot. Szombaton el is vittem szerelőhöz, ahol kiderült (én is megnéztem), hogy nem is igazán folyik. Minimális, jóval korábbi folyás látható csak, amit ha nem mondom, lehet észre se venni, de nem egyértelmű, hogy ott folyt ki olaj, vagy valahonnan máshonnan került oda (pl. olajcserénél). Úgy tűnik, hogy a Siófoki szerviz eltúlozta a dolgot, de én csak jól jártam. Mindenesetre a szimmering megvan, ha szükség lesz rá.

A nem középen álló kormányt is érdekesnek találom, mert van, hogy középen áll és van, hogy nem teljesen áll középen. De egyáltalán nem zavaró és az autó szépen megy egyenesen nagy sebességnél is.

Kérdésem: mennyi km után kell olajat cserélni? A könyvben nincs benne. És 5w 30-as olajat ír. Ez kell vagy lehet 5w 40-eset is beleönteni?

N.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1611



« Új hozzászólás #13360 Dátum: 2007.08.21 kedd, 10:15:31 »

...Kérdésem: mennyi km után kell olajat cserélni? A könyvben nincs benne. És 5w 30-as olajat ír. Ez kell vagy lehet 5w 40-eset is beleönteni?...

20 ezer a gyári szervízperiódus. Ezt egyéni megfontolás vérmérseklet, stb egyéb alapján rövidítheted Grin Én mindenesetre, vásárlás után nem sajnálnék egy olajcserét (www.mondeo.hu-n van egy cikk mit érdemes cserélgetni használt autó vásárlása után).Tölthetsz bele 5w-40-est is (ennek benne kell lennie a gépkönyvben:-). Valamelyik topikban nemrégiben volt már erről szó bővebben. Keress rá.
f.
« Utoljára szerkesztve: 2007.08.21 kedd, 10:17:38 írta francoe » Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Kisber
Vendég
« Új hozzászólás #13361 Dátum: 2007.08.21 kedd, 10:31:32 »

Hmm...
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9017159&go=68957437?cmd=Article_showArticle&t=9017159&go=68957437
francoe leírását nézzétek már meg...
Durva, hogy egy 2003-as mondeo-ra ilyen gumit szereltet valaki... Ráadásul ugye ahogy látható a lap alján 84e ft-ért!!!!
Könyörgöm ennyiért német adac 2007-es tesztgyőztes P7-est lehet venni!!!!

Ahhh, néha komolyan mondom nem értem az embereket...

Pl vesz valaki egy 8 milliós autót, és 4évszakgumit rakat rá...

Csak egyszer kelljen 2-3 méterrel rövidebb fékút, máris hálát adsz az égnek, hogy nem fél milliós károd van, hanem 0...
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1611



« Új hozzászólás #13362 Dátum: 2007.08.21 kedd, 10:38:35 »

...Könyörgöm ennyiért német adac 2007-es tesztgyőztes P7-est lehet venni!!!!
Ahhh, néha komolyan mondom nem értem az embereket...
...

Én sem mindig értem az embereket Cheesy
Kösz az idézést, már korábban is felraktam a Mondeos fórumra is. Olvasd tovább... a thread-et. Tanulságos, de a vége még nincs megírva. Azóta már van fennt tisztességes gumi, de elhúzásom még mindig van. Egyébként P7-est 205/50 R17 gyári méretben ennyiért talán csak annál a bizonyos Abaqua-nál kapnál, ahova én soha többé be nem teszem a lábam.
f.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Kisber
Vendég
« Új hozzászólás #13363 Dátum: 2007.08.21 kedd, 10:49:47 »

Én sem mindig értem az embereket Cheesy
Kösz az idézést, már korábban is felraktam a Mondeos fórumra is. Olvasd tovább... a thread-et. Tanulságos, de a vége még nincs megírva. Azóta már van fennt tisztességes gumi, de elhúzásom még mindig van. Egyébként P7-est 205/50 R17 gyári méretben ennyiért talán csak annál a bizonyos Abaqua-nál kapnál, ahova én soha többé be nem teszem a lábam.
f.

Na, csak horogra akadtál.  Roll Eyes
Elnéztem amúgy, azt hittem 16colos gumiról volt szó. A 17-es valóban -jóval- drágább... Jelenleg 43 rugó a www.nyarigumi.hu -tól. Én tőlük szoktam rendelni, eddig 4 garnitúrát vettem náluk, és még semelyikkel sem volt bajom.
Tehát 84e vs 172e. Valóban ez már tetemes különbség...!
Naplózva
go strada go
Vendég
« Új hozzászólás #13364 Dátum: 2007.08.21 kedd, 15:58:04 »

Hi!Szerintem már beszoptuk egy páran a gagyi gumikat!Nekem 10000km birt ki egy debica garnitura,illetve az elsö vészfékezés után kocka alaku lett a gumi,és utána olyan volt a ford,mint egy kerékagycsapágyas zsiga!Az ausztriában guberált 3mm michelin-el meg addig mentem,kb 30000km hogy már kilogott a szövet a gumiból,na akkor már azért volt egy hangja.De csak a kanyarban!!!Szerintem is érdemes tanulmányozni a gumikat,mert ez a szakma is szezonális,és imádnak kaszálni,meg gumikat lecseréltetni,csak hogy vegyél másikat,mondjuk egy *** infinitit!Kinában uj házak,hidak dölnek össze,100akat maguk alá temetve!Szarnak rá!Ott aztán van minöségellenörzés! Ja hol van ez a messzire elkerülendő Abaqua?
« Utoljára szerkesztve: 2007.08.21 kedd, 23:38:15 írta Scratch » Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13365 Dátum: 2007.08.21 kedd, 20:42:22 »

Nem értelek benenteket. Igenis vannak minőségi beszerzési források normális áron. Többet kéne olvasni a forumot vagy netalántán meg kéne kérdezni néha LV6-ot  Grin wave
Naplózva
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #13366 Dátum: 2007.08.21 kedd, 21:10:07 »

Én is az ismertebb márkákat ajánlanám!!!
A legalja amit még felrakok a kocsira az a Barum. Ezzelm ég meg vagyok elégedve!
Debica, matador, ceat, tigar, ...további még szarabb dolgok, ezeket már nem.
Amúgy a www.gumimarket.hu-t tudom ajánlani!!!
« Utoljára szerkesztve: 2007.08.21 kedd, 21:30:31 írta Zoli79 » Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1611



« Új hozzászólás #13367 Dátum: 2007.08.21 kedd, 21:12:29 »

Ja hol van ez a messzire elkerülendő Abaqua?
Szerintem már OFF vagyunk át kéne vonulni a Felni, gumi topikba:-)

go strada go,
Nem adok tippeket mert még a végén kisértésbe esel Angry és Te is beugrassz nekik.

Stealt,
Egyetértünk. Azóta már megvannak a tisztességes beszállító(i)m. Egyébként az Abaqua is árul márkás gumikat... , de.....Nekem utólag visszanézve a bánásmód fájt legjobban. Maga az "ócsó" gumi megvásárlása az én (hibás) döntésem volt, "meg is lakoltam érte" szomoru1 (ezt már leírtam elég sokszor, ahol a történet teret kapott Undecided  )
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #13368 Dátum: 2007.08.21 kedd, 21:22:43 »

Én is az ismertebb márkákat ajánlanám!!!
A legalja amit még felrakok a kocsira az a Barum. Ezzelm ég meg vagyok elégedve!
Debica, matador, ceat, tigar, ...további még szarabb dolgok, ezeket már nem.
Én Debicával vettem az autót és nagyonmeg vagyok vele élégedve.Halk, jól tapad, stb.
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13369 Dátum: 2007.08.21 kedd, 21:25:52 »

Én is az ismertebb márkákat ajánlanám!!!
A legalja amit még felrakok a kocsira az a Barum. Ezzelm ég meg vagyok elégedve!
Debica, matador, ceat, tigar, ...további még szarabb dolgok, ezeket már nem.
Én Debicával vettem az autót és nagyonmeg vagyok vele élégedve.Halk, jól tapad, stb.
Nekem a II.GTI Golfon volt Debica Passio.. hát, mondjuk kultúrált vezetéshez épp még megfelel. De egy eső, vagy sportosabb vezetés esetén sehol sincs
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #13370 Dátum: 2007.08.21 kedd, 21:36:06 »

Én is az ismertebb márkákat ajánlanám!!!
A legalja amit még felrakok a kocsira az a Barum. Ezzelm ég meg vagyok elégedve!
Debica, matador, ceat, tigar, ...további még szarabb dolgok, ezeket már nem.
Én Debicával vettem az autót és nagyonmeg vagyok vele élégedve.Halk, jól tapad, stb.
Nekem a II.GTI Golfon volt Debica Passio.. hát, mondjuk kultúrált vezetéshez épp még megfelel. De egy eső, vagy sportosabb vezetés esetén sehol sincs
Nekem Furio van.Csak nem gondolod,hogy 1 ilyen autoval nem vezetek sportosan?! vigyor3
Naplózva
somi
Vendég
« Új hozzászólás #13371 Dátum: 2007.08.21 kedd, 22:01:41 »

hát én is irtam anno f.nek az indexes forumon,hogy kinai gagyi gumit tenni a kategoria egyik(hanem a legjobb)futomuve alá elég nagy meggondolatlanság.azzon a négy tenyérni felületen kapaszkodik a kocsi az uthoz semmi más nem ragasztja oda.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13372 Dátum: 2007.08.21 kedd, 23:39:22 »

Én is az ismertebb márkákat ajánlanám!!!
A legalja amit még felrakok a kocsira az a Barum. Ezzelm ég meg vagyok elégedve!
Debica, matador, ceat, tigar, ...további még szarabb dolgok, ezeket már nem.
Amúgy a www.gumimarket.hu-t tudom ajánlani!!!

Kormoran, Kléber?
Ezek állítólag Michelin anyagból vannak öntve.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
greko
Vendég
« Új hozzászólás #13373 Dátum: 2007.08.22 szerda, 10:01:55 »

Sziasztok,

olyan problémám van, hogy tegnap elromlott a központi záram. Bezárom és utána nem tudom kinyitni a zárral. Csak úgy nyílik, ha leállítom a gépet és a kulcson lévő gombbal nyitom az ajtókat. Ekkor kinyílik mindegyik ajtó. Viszont ha bezárom a vezetőoldali központi kapcsolóval, akkor a bal hátsó ajtó ettől függetlenül nyitható, a másik három meg nem. Szerintetek mi lehet az oka? Ha valaki tud, akkor segítsen. Ez egyedi jelenség esetleg típushiba? Előre is köszönöm a segítséget.

Mondeo III, 2001 TDDI kombi.
Naplózva
Kisber
Vendég
« Új hozzászólás #13374 Dátum: 2007.08.22 szerda, 10:04:09 »

Kormoran, Kléber?
Ezek állítólag Michelin anyagból vannak öntve.

Durván off-olunk már Smiley

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/205_55_R16V/default.asp?ComponentID=173758&SourcePageID=8772

Nézzétek meg a teszteket...
A különbséget a Falken Ziex ZE 512  meg a Pirelli P7-es között nedves úton. Gyakorlatilag nedves úton semmit nem tapad Smiley -25% árért megéri? Nem!
Most egyértelműen a P7-es a legjobb. Haverom mondijára is az került, és kicsit teszteltük... Jó, mondjuk az én dunlop-om sem annyira nagyon sz@r...
Naplózva
Kisber
Vendég
« Új hozzászólás #13375 Dátum: 2007.08.22 szerda, 10:05:54 »

Sziasztok,

olyan problémám van, hogy tegnap elromlott a központi záram. Bezárom és utána nem tudom kinyitni a zárral. Csak úgy nyílik, ha leállítom a gépet és a kulcson lévő gombbal nyitom az ajtókat. Ekkor kinyílik mindegyik ajtó. Viszont ha bezárom a vezetőoldali központi kapcsolóval, akkor a bal hátsó ajtó ettől függetlenül nyitható, a másik három meg nem. Szerintetek mi lehet az oka? Ha valaki tud, akkor segítsen. Ez egyedi jelenség esetleg típushiba? Előre is köszönöm a segítséget.

Mondeo III, 2001 TDDI kombi.

Nem volt mostanában akksiproblémád? Nem lehet, hogy csak újra kéne programozni a zárakat, mert nekem nagyon elektronikus és nem mechanikus hibának tűnik...
(de nem értek hozzá Smiley )
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13376 Dátum: 2007.08.22 szerda, 15:10:44 »

Durván off-olunk már Smiley

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/205_55_R16V/default.asp?ComponentID=173758&SourcePageID=8772

Nézzétek meg a teszteket...
A különbséget a Falken Ziex ZE 512  meg a Pirelli P7-es között nedves úton. Gyakorlatilag nedves úton semmit nem tapad Smiley -25% árért megéri? Nem!
Most egyértelműen a P7-es a legjobb. Haverom mondijára is az került, és kicsit teszteltük... Jó, mondjuk az én dunlop-om sem annyira nagyon sz@r...

A németül nem tudóknak, hogy kell nézni? Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #13377 Dátum: 2007.08.22 szerda, 15:26:54 »


A németül nem tudóknak, hogy kell nézni? Smiley
A kisebb szám jelent jobb értéket.
Az oszlopok sorban: száraz, nedves, zaj, gördülési ellenállás, kopás

Én a Bridgestone Turanza-t néztem ki, a szárazon mért lényegesen jobb  teljesítménye miatt.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
greko
Vendég
« Új hozzászólás #13378 Dátum: 2007.08.22 szerda, 16:14:05 »

Sziasztok,

olyan problémám van, hogy tegnap elromlott a központi záram. Bezárom és utána nem tudom kinyitni a zárral. Csak úgy nyílik, ha leállítom a gépet és a kulcson lévő gombbal nyitom az ajtókat. Ekkor kinyílik mindegyik ajtó. Viszont ha bezárom a vezetőoldali központi kapcsolóval, akkor a bal hátsó ajtó ettől függetlenül nyitható, a másik három meg nem. Szerintetek mi lehet az oka? Ha valaki tud, akkor segítsen. Ez egyedi jelenség esetleg típushiba? Előre is köszönöm a segítséget.

Mondeo III, 2001 TDDI kombi.

Nem volt mostanában akksiproblémád? Nem lehet, hogy csak újra kéne programozni a zárakat, mert nekem nagyon elektronikus és nem mechanikus hibának tűnik...
(de nem értek hozzá Smiley )

Nem volt akksiproblémám. Azzal kezdődött, hogy a parkolóban nem nyílt ki a vezetőoldali ajtó, csak a másik három és utána kulccsal nyitottam ki az ajtót. Ekkor "programoztam" át esetleg valamit?
Naplózva
somi
Vendég
« Új hozzászólás #13379 Dátum: 2007.08.22 szerda, 16:17:49 »


A németül nem tudóknak, hogy kell nézni? Smiley


scratch mi az a vmi az aláirásodba,a két mondeo alatt nem birtam rájönni?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #13380 Dátum: 2007.08.22 szerda, 16:24:26 »


A németül nem tudóknak, hogy kell nézni? Smiley


scratch mi az a vmi az aláirásodba,a két mondeo alatt nem birtam rájönni?

Valami ingyenesen letölthető megosztható dolgok közösségének a jele
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13381 Dátum: 2007.08.22 szerda, 22:04:49 »


A kisebb szám jelent jobb értéket.
Az oszlopok sorban: száraz, nedves, zaj, gördülési ellenállás, kopás

Én a Bridgestone Turanza-t néztem ki, a szárazon mért lényegesen jobb  teljesítménye miatt.

 worship
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13382 Dátum: 2007.08.22 szerda, 22:09:37 »

scratch mi az a vmi az aláirásodba,a két mondeo alatt nem birtam rájönni?

http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/deed.hu
http://www.creativecommons.hu/
« Utoljára szerkesztve: 2007.08.22 szerda, 22:43:42 írta Scratch » Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Kisber
Vendég
« Új hozzászólás #13383 Dátum: 2007.08.23 csütörtök, 10:40:21 »


A németül nem tudóknak, hogy kell nézni? Smiley
A kisebb szám jelent jobb értéket.
Az oszlopok sorban: száraz, nedves, zaj, gördülési ellenállás, kopás

Én a Bridgestone Turanza-t néztem ki, a szárazon mért lényegesen jobb  teljesítménye miatt.

Viszont gyorsabban kopik, és drágább Smiley
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #13384 Dátum: 2007.08.23 csütörtök, 12:53:32 »


A németül nem tudóknak, hogy kell nézni? Smiley
A kisebb szám jelent jobb értéket.
Az oszlopok sorban: száraz, nedves, zaj, gördülési ellenállás, kopás

Én a Bridgestone Turanza-t néztem ki, a szárazon mért lényegesen jobb  teljesítménye miatt.

Viszont gyorsabban kopik, és drágább Smiley
A gyorsabb kopás nem feltétlenül hátrány, általában összefügg a jobb száraz tapadással, (és fordítva lásd P7) Én amúgy is keveset megyek, hamarabb elöregszik, mint elkopna, szóval inkább tapadjon.
Árban nem látok lényeges különbséget a Pirellihez képest. Az ára kisebb tartományban szór.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
somi
Vendég
« Új hozzászólás #13385 Dátum: 2007.08.23 csütörtök, 13:40:22 »

scratch.

mi van már az autoval a tddi-vel?kész van már?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13386 Dátum: 2007.08.23 csütörtök, 20:48:06 »

scratch.

mi van már az autoval a tddi-vel?kész van már?

Pont ma kaptam a hírt, hogy amit vittem új adagolót hozzá, nem tudják ráépíteni, hiába ugyan az a tipus, hiába néz ki teljesen ugyan úgy, mégis más, nem Mondeo-ba való. Sad
Úgyhogy most meghirdettem adagoló nélkül jó olcsón, hátha valami kereskedő fantáziát lát benne. Tesz bele egy bontott adagolót, visszatekeri, és 0,5Ft-ot kaszálhat rajta...
Közbe vadászok még hozzá adagolót, ha találok beletetetem, és úgy adom el, rendes áron.
Talán a legjobb megoldás az lenne, ha totálkárosra törne, és a biztosító fizetné...
Hab a tortán, hogy a Bosch-nál mikor kiolvasták az adagoló hibatárolót, azt mondták a szivattyú dugattyúja ragadt be, most egy adagoló szerelőnél van, ő meg azt mondta, hogy az adagoló elektronika van szétégve rajta. Új elektronika ára 160K+ÁFA.
« Utoljára szerkesztve: 2007.08.23 csütörtök, 20:55:02 írta Scratch » Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #13387 Dátum: 2007.08.23 csütörtök, 21:14:28 »

scratch.

mi van már az autoval a tddi-vel?kész van már?

Pont ma kaptam a hírt, hogy amit vittem új adagolót hozzá, nem tudják ráépíteni, hiába ugyan az a tipus, hiába néz ki teljesen ugyan úgy, mégis más, nem Mondeo-ba való. Sad
Úgyhogy most meghirdettem adagoló nélkül jó olcsón, hátha valami kereskedő fantáziát lát benne. Tesz bele egy bontott adagolót, visszatekeri, és 0,5Ft-ot kaszálhat rajta...
Közbe vadászok még hozzá adagolót, ha találok beletetetem, és úgy adom el, rendes áron.
Talán a legjobb megoldás az lenne, ha totálkárosra törne, és a biztosító fizetné...
Hab a tortán, hogy a Bosch-nál mikor kiolvasták az adagoló hibatárolót, azt mondták a szivattyú dugattyúja ragadt be, most egy adagoló szerelőnél van, ő meg azt mondta, hogy az adagoló elektronika van szétégve rajta. Új elektronika ára 160K+ÁFA.

Scratch! Ne vigyük el Kecelre?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #13388 Dátum: 2007.08.23 csütörtök, 21:24:54 »


Scratch! Ne vigyük el Kecelre?

Asszem holnap felhívom a Kecelieket, hátha a két adagolóból tudnak egy működőt csinálni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13389 Dátum: 2007.08.23 csütörtök, 21:35:13 »

Scratch! Ne vigyük el Kecelre?

Ne, írok Neked mail-t.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #13390 Dátum: 2007.08.23 csütörtök, 21:47:11 »


Ne, írok Neked mail-t.

Én azt mondanám a fordnak, hogy vegyék át az autót, így ahogy van, árában, ha már elbexták
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13391 Dátum: 2007.08.23 csütörtök, 22:15:15 »


Ne, írok Neked mail-t.

Én azt mondanám a fordnak, hogy vegyék át az autót, így ahogy van, árában, ha már elbexták

Ha ilyen könnyen menne az élet... A Ford azt mondta jelentsem fel nyugodtan, ha akarom, ő úgyis Kecelre fog kenni mindent.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #13392 Dátum: 2007.08.24 péntek, 13:15:01 »


Ha ilyen könnyen menne az élet... A Ford azt mondta jelentsem fel nyugodtan, ha akarom, ő úgyis Kecelre fog kenni mindent.

Na ilyenkor kell elővnni a zsebedből a diktafont, és megmutatni nekik, már csak blöfböl is.... Biztos nem így alakulnának a dolgok. Szerintem Angel-t vedd magad mellé, majd ő megmondja nekik a tutit.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
keki
Vendég
« Új hozzászólás #13393 Dátum: 2007.08.24 péntek, 15:46:34 »

Hahó urak!
Jól emlékszem, hogy lkiss kolléga tud alvázszám alaján kutakodni a szerviz előéletben? Ha így van, akkor megkérhetlek, lkiss kolléga, hogy utánanézz ennek: WF0WXXGBBW2A19137 ?
Köszönöm előre is!
Naplózva
keki
Vendég
« Új hozzászólás #13394 Dátum: 2007.08.24 péntek, 16:00:10 »

Szia Joe!

Hol tudom megnézni pontosan, hogy mennyi hozzászólásom volt a régi fórumon?
Naplózva
Szappy
Vendég
« Új hozzászólás #13395 Dátum: 2007.08.24 péntek, 16:10:40 »

Szerintem nem az a lényeg, hogy hány hsz-ed volt, hanem, hogy milyen neve(ke)t használtál. Amit ott írtál az már átjött, csak össze kell kötni a nevet.
Ha nincs igazam, drhf majd kijavít...

Amúgy welcome back, where have you been for so long?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13396 Dátum: 2007.08.24 péntek, 16:39:25 »

Na ilyenkor kell elővnni a zsebedből a diktafont, és megmutatni nekik, már csak blöfböl is.... Biztos nem így alakulnának a dolgok. Szerintem Angel-t vedd magad mellé, majd ő megmondja nekik a tutit.

Angel nagyon sokat segít nekem, már az eddigiekben is sokat segített, együtt voltunk a Bosch-nál, stb... Ezért ezer hála neki!  worship worship worship
Remélem sikerül megoldanunk! Eddig közel 100e Ft-nál járok, és az autó még mindig nem megy. (Mondjuk még sehol nem fizettem, csak nyitott számlák vannak.)
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13397 Dátum: 2007.08.24 péntek, 16:39:59 »

Szia Joe!

Hol tudom megnézni pontosan, hogy mennyi hozzászólásom volt a régi fórumon?

Megkeresed a neved, és rákattintasz. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
keki
Vendég
« Új hozzászólás #13398 Dátum: 2007.08.24 péntek, 16:44:48 »

Szia Joe!

Hol tudom megnézni pontosan, hogy mennyi hozzászólásom volt a régi fórumon?

Megkeresed a neved, és rákattintasz. Smiley

Na csak ki kell böknöm: nincs meg a régi link  zavart1
Naplózva
keki
Vendég
« Új hozzászólás #13399 Dátum: 2007.08.24 péntek, 16:45:31 »

Szerintem nem az a lényeg, hogy hány hsz-ed volt, hanem, hogy milyen neve(ke)t használtál. Amit ott írtál az már átjött, csak össze kell kötni a nevet.
Ha nincs igazam, drhf majd kijavít...

Amúgy welcome back, where have you been for so long?

Ritkán nézek be, tudom, nem szép dolog...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 261 262 263 264 265 266 267 [268] 269 270 271 272 273 274 275 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.14 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.