Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.06 szombat, 17:01:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 264 265 266 267 268 269 270 [271] 272 273 274 275 276 277 278 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20675909 alkalommal)
0 Felhasználó és 122 vendég van a témában
Gooby
Vendég
« Új hozzászólás #13500 Dátum: 2007.09.07 péntek, 10:23:11 »

Köszönöm az infot. Majd megnézem.
Érdekessége még a hátsó ajtómnak, hogy egyik rendszámvilágitásom sem világit, és tiszta barna az üvege belülröl. Majd jól szétszedem a hétvégén, és ránézek. Lehet,hogy csak szarok az izzók.
Ha cserélnem kell ezt a kapcsolót, akkor mennyi pénzt számoljak rá kb?
Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #13501 Dátum: 2007.09.07 péntek, 10:35:42 »

Köszönöm az infot. Majd megnézem.
Érdekessége még a hátsó ajtómnak, hogy egyik rendszámvilágitásom sem világit, és tiszta barna az üvege belülröl. Majd jól szétszedem a hétvégén, és ránézek. Lehet,hogy csak szarok az izzók.
Ha cserélnem kell ezt a kapcsolót, akkor mennyi pénzt számoljak rá kb?

Írtam az imént, hogy kb 7-8+a csere.

A rendszámvilágításon meg fogsz lepődni, hogy milyen csúnya lesz belül. Az oka ugyanaz, a beázás. Ettől gyönyörűen rozsdásodnak a világítás izzóját tartó acél érintkezők, amikről lefolyó rozsdasűrítmény barnítja el az üveged. Lepucolni is csak vmi oldószerrel lehet, mert víz le nem hozza, ráadásul recézett a felülete, ami rohadt pepecs munkává teszi a pucolását.
Az ízzók valszeg cserések, ha nem világít.
Naplózva
szendre
Vendég
« Új hozzászólás #13502 Dátum: 2007.09.07 péntek, 10:37:58 »

Idézetet írta: SSanya link=topic=2.msg212128#msg212128 date=11891513 91
Most fedeztem fel, hogy a kombi hátsóajtón van egy kis kapcsoló, amivel ki lehet nyitni az ajtót. Elvileg! De nekem nem mükszik!!! Mi lehet a baj? Ezt ki lehet valahol kapcsolni, hogy ne lehessen nyitni kivülről? Ha igen, hol?

Ha bezárod az autót, akkor nem nyitható kivülről egyik ajtó sem.

Ezt én is így tartom logikusnak, és elfogadhatónak, sőt természetesnek, de én még soha nem bírtam azzal a gombal kinyitni. Nyitott ajtóknál sem.

Ha egyszer lesz időm, ami valószínűtlenül hangzik így elsőre, akkor írnék egy kicsiny cikkecskét erről a nyitóról.
Addig is röviden:

A gumi alatt van egy 10centis mikorkapcsoló ( Smiley), ami - tekintettel arra, hogy az ajtón lévő fogantyú nem zár tökéletesen - beázik és szép lassan(3év???) elkorrodálnak az érintkezői, ezért megszorul és hiába nyomja az ember gyermeke, nem nyitja a hátsó ajtót.
Én egyből cseréltem, nem javítottam, azóta tökéletes.
Érdemes lenne megpróbálni szétszedni, és megpucolni, mert mégiscsak vmi 7e pénz körül volt + a csere díja.

Ha vállalkozó kedvű vagy, akkor a csomagtérajtóról vedd le a szürke(?) műanyag burkolatot felülről, tehát az üveg mellől, majd csavarozd le a fogantyút, amiben a kapcsoló van (vagy 3-4 csavar), meg persze húzd szét az elektromos csatit. Ezután belülről - ha jól emlékszem - kipattintható a mikrokapcsoló kompletten. Na ezt kéne szétszedni, megpucolni, majd vissza az egész. De hogy a pucolás egy mikrokapcsolónak segít-e, abban nem vagyok biztos.
Igazából a fogantyú szélénél körbe kéne tömíteni vmi finom anyaggal, mert esőben a kocsi után örvénylik a víz, és becsuroghat.

Én is köszi az infót! Ha lesz pár száraz nap akkor ezt is szétszedem, mert elegem van a zárak hülyeségeiből! wave
Naplózva
Gooby
Vendég
« Új hozzászólás #13503 Dátum: 2007.09.07 péntek, 10:40:53 »

Köszönöm az infot. Majd megnézem.
Érdekessége még a hátsó ajtómnak, hogy egyik rendszámvilágitásom sem világit, és tiszta barna az üvege belülröl. Majd jól szétszedem a hétvégén, és ránézek. Lehet,hogy csak szarok az izzók.
Ha cserélnem kell ezt a kapcsolót, akkor mennyi pénzt számoljak rá kb?

Írtam az imént, hogy kb 7-8+a csere.

A rendszámvilágításon meg fogsz lepődni, hogy milyen csúnya lesz belül. Az oka ugyanaz, a beázás. Ettől gyönyörűen rozsdásodnak a világítás izzóját tartó acél érintkezők, amikről lefolyó rozsdasűrítmény barnítja el az üveged. Lepucolni is csak vmi oldószerrel lehet, mert víz le nem hozza, ráadásul recézett a felülete, ami rohadt pepecs munkává teszi a pucolását.
Az ízzók valszeg cserések, ha nem világít.

Uhh, köszi mégegyszer. Látom, tényleg írtad mennyibe fáj. Átsiklottam felette.  banplz for me
Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #13504 Dátum: 2007.09.07 péntek, 10:46:37 »


Uhh, köszi mégegyszer. Látom, tényleg írtad mennyibe fáj. Átsiklottam felette.  banplz for me

Szóra sem érdemes...
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #13505 Dátum: 2007.09.07 péntek, 12:35:10 »

Köszönöm az infot. Majd megnézem.
Érdekessége még a hátsó ajtómnak, hogy egyik rendszámvilágitásom sem világit, és tiszta barna az üvege belülröl. Majd jól szétszedem a hétvégén, és ránézek. Lehet,hogy csak szarok az izzók.
Ha cserélnem kell ezt a kapcsolót, akkor mennyi pénzt számoljak rá kb?

Nekem letörtek a fém fülek az izzók kivételénél - amik az izzókat tartják. A kábel meg pillanatok alatt letört róla. Műanyagokat bevágtam a mosogatógépbe - legjobb pucológép  Grin
Visszaforrasztottam a kábeleket az izzó végére, lemezeket meg beragasztottam kétkomponenses epoxy tipusú henkel-el. Beázást kicsit javítottam, most szép fehéren világítanak.
Naplózva
Zsolti
Vendég
« Új hozzászólás #13506 Dátum: 2007.09.07 péntek, 17:11:24 »


Ha napokig rendbe van, akkor nem az lesz.
Ha adagoló, és ha egyszer elkezdi ezt játszani, marad is így!

Igen, van , hogy megyek 50-60 kilómétert naponta és nem rángat semmit se.Én is úgy gondoltam, hogy ha az adagoló a rossz akkor mindig rángatna.
De ha nem adagoló, akkor mi lehet? sima dugulás? Elvileg a szerelő a hétvégén kitisztítja a tankszűrőt, remélem utána megszűnik a probléma.
Naplózva
Gooby
Vendég
« Új hozzászólás #13507 Dátum: 2007.09.07 péntek, 19:02:46 »

Köszönöm az infot. Majd megnézem.
Érdekessége még a hátsó ajtómnak, hogy egyik rendszámvilágitásom sem világit, és tiszta barna az üvege belülröl. Majd jól szétszedem a hétvégén, és ránézek. Lehet,hogy csak szarok az izzók.
Ha cserélnem kell ezt a kapcsolót, akkor mennyi pénzt számoljak rá kb?

Írtam az imént, hogy kb 7-8+a csere.

A rendszámvilágításon meg fogsz lepődni, hogy milyen csúnya lesz belül. Az oka ugyanaz, a beázás. Ettől gyönyörűen rozsdásodnak a világítás izzóját tartó acél érintkezők, amikről lefolyó rozsdasűrítmény barnítja el az üveged. Lepucolni is csak vmi oldószerrel lehet, mert víz le nem hozza, ráadásul recézett a felülete, ami rohadt pepecs munkává teszi a pucolását.
Az ízzók valszeg cserések, ha nem világít.

Na szétborítottam a hátsó ajtót, és nem várt kép fogadott. Mindkét rendszám világításom szét volt tejesen kuffanva. A kettőből sikerült összedákolnom egyet ami éppenhogy pislákol.
A kapcsolo érintkezői teljesen megsemmisültek, így nem volt mit tisztítanom. Viszont megcsináltam úgy, hogy a régi kapcsolót kiszedtem a gumi mögül, és raktam be egy 20 forintos nyomógombot. arra ráforrasztottam a vezetéket, és hibátlanul mükszik. Kb egy óra alatt megvolt a csere, és sporoltam 7 ezret amit majd rendszámvilágitásra költök. Smiley
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #13508 Dátum: 2007.09.07 péntek, 19:31:21 »

Matol a fekete muanyag fa utanzatu kozepkonzol atalkult fem utanzatu muanyag konzolla. Igy legalabb nem olyan sotet a belso, csak ha beulok Cool Mindezt kemeny 1ft-ert, nameg nemi "beszerelesi" koltsegert Cool Nemis gondoltam volna, hogy egy ilyen kozepkonzol majdnem 50 ropi  guluszem1
Naplózva

blah blah blah
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #13509 Dátum: 2007.09.07 péntek, 20:47:43 »

Matol a fekete muanyag fa utanzatu kozepkonzol atalkult fem utanzatu muanyag konzolla. Igy legalabb nem olyan sotet a belso, csak ha beulok Cool Mindezt kemeny 1ft-ert, nameg nemi "beszerelesi" koltsegert Cool Nemis gondoltam volna, hogy egy ilyen kozepkonzol majdnem 50 ropi  guluszem1

Zacci,

Ez a középkonzol fordmenyországból lett? Nem tudod, van még a fémszínűből, vagy abból is csak 1 db van a világon?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #13510 Dátum: 2007.09.08 szombat, 11:45:38 »

Matol a fekete muanyag fa utanzatu kozepkonzol atalkult fem utanzatu muanyag konzolla. Igy legalabb nem olyan sotet a belso, csak ha beulok Cool Mindezt kemeny 1ft-ert, nameg nemi "beszerelesi" koltsegert Cool Nemis gondoltam volna, hogy egy ilyen kozepkonzol majdnem 50 ropi  guluszem1

Zacci,

Ez a középkonzol fordmenyországból lett? Nem tudod, van még a fémszínűből, vagy abból is csak 1 db van a világon?

Asszem csak ezaz 1 darabka volt.
Naplózva

blah blah blah
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #13511 Dátum: 2007.09.08 szombat, 13:50:20 »

Matol a fekete muanyag fa utanzatu kozepkonzol atalkult fem utanzatu muanyag konzolla. Igy legalabb nem olyan sotet a belso, csak ha beulok Cool Mindezt kemeny 1ft-ert, nameg nemi "beszerelesi" koltsegert Cool Nemis gondoltam volna, hogy egy ilyen kozepkonzol majdnem 50 ropi  guluszem1

Ebben benne van a váltó körüli betét is, vagy az még mindig fekete fautánzat?
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #13512 Dátum: 2007.09.08 szombat, 14:22:42 »

Matol a fekete muanyag fa utanzatu kozepkonzol atalkult fem utanzatu muanyag konzolla. Igy legalabb nem olyan sotet a belso, csak ha beulok Cool Mindezt kemeny 1ft-ert, nameg nemi "beszerelesi" koltsegert Cool Nemis gondoltam volna, hogy egy ilyen kozepkonzol majdnem 50 ropi  guluszem1

Ebben benne van a váltó körüli betét is, vagy az még mindig fekete fautánzat?

Az meg egyelore fekete, de lehet, hogy igy is marad. Nem nez ki rosszul eza kombinacio...
Naplózva

blah blah blah
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13513 Dátum: 2007.09.09 vasárnap, 17:51:41 »

Kész lett a TDDi, de a jobb első kerék mögött belül egy csavarnál folyik az olaj, ez minek a csavarja, innen folyhat olaj? A motorolaj szintet néztem, az rendben van.



Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Gooby
Vendég
« Új hozzászólás #13514 Dátum: 2007.09.09 vasárnap, 17:58:26 »

Erre felé megy előre a gázolajcső. Legalábbis a TDCi-n.
Meg kéne szimatolni, hogy gázolaj vagy motorolaj.
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #13515 Dátum: 2007.09.09 vasárnap, 18:11:50 »

Kész lett a TDDi, de a jobb első kerék mögött belül egy csavarnál folyik az olaj, ez minek a csavarja, innen folyhat olaj? A motorolaj szintet néztem, az rendben van.

Nem lehet, hogy csak odafolyt le valahonnan, ott semmi olajos nincsen a környéken....
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
gyuri old
Vendég
« Új hozzászólás #13516 Dátum: 2007.09.09 vasárnap, 18:17:24 »

szervusztok
kérdésem lenne! a fütést csak a klima csinálja ,vagy a vizhőmérséklettel összefüggésben van.
jön a hüvös idő jó lenne tudni.
előre is köszönöm ha valaki tud válaszolni.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #13517 Dátum: 2007.09.09 vasárnap, 18:36:15 »

szervusztok
kérdésem lenne! a fütést csak a klima csinálja ,vagy a vizhőmérséklettel összefüggésben van.
jön a hüvös idő jó lenne tudni.
előre is köszönöm ha valaki tud válaszolni.

A klíma a hűtést csinálja. A meleg a motor hűtővizéből jön. Amíg a motor hideg (10km), alig van fűtés. Bár nálam már 1 km után kezd langyosodni a levegő.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
gyuri old
Vendég
« Új hozzászólás #13518 Dátum: 2007.09.09 vasárnap, 18:38:25 »

Angel!
köszönöm a választ
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #13519 Dátum: 2007.09.09 vasárnap, 19:01:10 »

Kész lett a TDDi, de a jobb első kerék mögött belül egy csavarnál folyik az olaj, ez minek a csavarja, innen folyhat olaj? A motorolaj szintet néztem, az rendben van.

Nem itt folyik, hanem csak a gravitáció... végigfolyik azon a vasizén.
Mindenesetre fontos lenne tudni, mi az. Ha gázolaj, az lehet, hogy a sok szerelgetés.
Ha olaj, az sem jó.
Mindenesetre lemosni a motort, és nézni, honnan jön. Azt a környéket nézd, ahol szereltek, azaz az elején.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13520 Dátum: 2007.09.09 vasárnap, 23:40:52 »

Erre felé megy előre a gázolajcső. Legalábbis a TDCi-n.
Meg kéne szimatolni, hogy gázolaj vagy motorolaj.

Szimatolom, a szine fekete... 1 óra alatt kb. egy tenyérnyi folt lesz a betonon alatta.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13521 Dátum: 2007.09.09 vasárnap, 23:42:15 »

Kész lett a TDDi, de a jobb első kerék mögött belül egy csavarnál folyik az olaj, ez minek a csavarja, innen folyhat olaj? A motorolaj szintet néztem, az rendben van.

Nem lehet, hogy csak odafolyt le valahonnan, ott semmi olajos nincsen a környéken....

Lehet, mert most kb. a kerék közöpenél csöpög már... Úgy az adagoló alatti résztől jobbra-balra, és hátra végig olajfolyásos az a műanyag.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13522 Dátum: 2007.09.09 vasárnap, 23:43:54 »

Nem itt folyik, hanem csak a gravitáció... végigfolyik azon a vasizén.
Mindenesetre fontos lenne tudni, mi az. Ha gázolaj, az lehet, hogy a sok szerelgetés.
Ha olaj, az sem jó.
Mindenesetre lemosni a motort, és nézni, honnan jön. Azt a környéket nézd, ahol szereltek, azaz az elején.

Kivettem a lámpákat, a hűtőrácsot, így viszonylag jól látom az adagolót, szép tiszta, sehol nincs rajta olajfolyás. Néztem a gázolajszűrőt is, ezen se láttom, plussz még mindenhol, és sehol nem látom.
Azért holnap beszólok a Bosch-ba, hogy tudjonak róla...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13523 Dátum: 2007.09.10 hétfő, 00:32:10 »

Szimatolom, a szine fekete... 1 óra alatt kb. egy tenyérnyi folt lesz a betonon alatta.
Sratch látom elszántan nem akarsz segíteni nekünk Grin
Szerinted ebből melyikünk fogja tudni megállapítani hogy vajh gázolaj folyik-e ? Grin Mellesleg lehet a gázolaj is fekete ha szépen feoldja a mocskot menet közbe. Légyszi szagold már meg.
Nekem is most volt az auto szervizen pl és látom, hogy egy kicsit elcsöppentette a go. szűrő csere közben a gyerek a gázolajat. Angry na jó annyira nem volt vészes csak látom a szűrő felületén.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13524 Dátum: 2007.09.10 hétfő, 13:09:57 »

Sratch látom elszántan nem akarsz segíteni nekünk Grin
Szerinted ebből melyikünk fogja tudni megállapítani hogy vajh gázolaj folyik-e ? Grin Mellesleg lehet a gázolaj is fekete ha szépen feoldja a mocskot menet közbe. Légyszi szagold már meg.
Nekem is most volt az auto szervizen pl és látom, hogy egy kicsit elcsöppentette a go. szűrő csere közben a gyerek a gázolajat. Angry na jó annyira nem volt vészes csak látom a szűrő felületén.

Megnéztem, fekete szinű, nincs gázolaj szaga, szerintem motorolaj, vagy valami más. Már elég jó mennyiség kijött, a motorolaj szint pedig rendben.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13525 Dátum: 2007.09.10 hétfő, 16:42:42 »

A kormányszervó tartály kupakja nem volt rendesen rácsavarva, most rácsavartam, kiváncsi leszek lesz-e még olaj folyás.
A Bosch azt mondta használjam így még pár napot, nem nem múlik el menjek vissza.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #13526 Dátum: 2007.09.10 hétfő, 17:15:42 »

A kormányszervó tartály kupakja nem volt rendesen rácsavarva, most rácsavartam, kiváncsi leszek lesz-e még olaj folyás.
A Bosch azt mondta használjam így még pár napot, nem nem múlik el menjek vissza.

És a kormányszervót tartálya olajoso volt? Ha ott eresztett, annak látszania kell.
Próbáld meg lekövetni honnan folyik az olaj. Így simán meg lehet taláni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joey88
Vendég
« Új hozzászólás #13527 Dátum: 2007.09.10 hétfő, 17:34:35 »

Sziasztok! Megtudná valaki nekem mondani, hogy hogy lehet deaktiválni a centrál zárat? Ugyanis automatikusan 2 percen belül lezárja az autót, és ha benne van a kulcs, az nagyon gáz!!!!! Smiley
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #13528 Dátum: 2007.09.10 hétfő, 19:54:55 »

Sziasztok! Megtudná valaki nekem mondani, hogy hogy lehet deaktiválni a centrál zárat? Ugyanis automatikusan 2 percen belül lezárja az autót, és ha benne van a kulcs, az nagyon gáz!!!!! Smiley

A válasz már máshol meg van: ez az autó hibája. Vmi elektromos probléma. Akár beázás, akár párásodás! Programozni csak azt lehet, hogy 3km/h után zárjon be, és alapból azt tudja, hogy ha kinyitod, és nem nyúlsz a kocsihoz, akkor fél perc múlva visszazár...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
smiler79
Vendég
« Új hozzászólás #13529 Dátum: 2007.09.10 hétfő, 20:08:14 »

Sziasztok!

MKI-esemet, mult héten lezúzta egy kamion! Sad GTK
Megbeszéltük a kicsi családban, hogy valószínűleg MKIII-t veszünk 4-6év között.
Szeretném, ha el tudnátok nekem mondani, hogy mire figyeljek oda vásárlásnál!
2.0 benzin GHIA-kat nézek.
Esetleg tudna-e valaki segíteni abban, hogy hol lehet utána járni egy autónál, hogy volt-e már GTK-s?
Köszönöm!
Naplózva
Joey88
Vendég
« Új hozzászólás #13530 Dátum: 2007.09.10 hétfő, 21:02:21 »

Aha ezt értem. És azt hogy amit fél percet említesz hogy visszazár azt nemlehet deaktiválni hogy fél perc múlva ne zárjon vissza? Hogy csak akkor zárjon ha a távirányítóval vagy kulcssal lezárom, és ne automatikusan.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #13531 Dátum: 2007.09.10 hétfő, 21:07:39 »

Aha ezt értem. És azt hogy amit fél percet említesz hogy visszazár azt nemlehet deaktiválni hogy fél perc múlva ne zárjon vissza? Hogy csak akkor zárjon ha a távirányítóval vagy kulcssal lezárom, és ne automatikusan.


Azt nincs értelme kikapcsolni. Ezt csak akkor teszi, ha be van zárva az autód, erre Te odamész kinyitod a távirányítóval, majd elkezdessz pl beszélgetni, és esetleg otthagyod az autót, de elfelejted, hogy korábban a központit kinyitottad. Ilyenkor ő visszazár. De ha kinyitsz egy ajtót majd visszacsukod, akkor már nem fog visszazárni...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joey88
Vendég
« Új hozzászólás #13532 Dátum: 2007.09.10 hétfő, 21:51:17 »

Aha ezt értem. És azt hogy amit fél percet említesz hogy visszazár azt nemlehet deaktiválni hogy fél perc múlva ne zárjon vissza? Hogy csak akkor zárjon ha a távirányítóval vagy kulcssal lezárom, és ne automatikusan.


Azt nincs értelme kikapcsolni. Ezt csak akkor teszi, ha be van zárva az autód, erre Te odamész kinyitod a távirányítóval, majd elkezdessz pl beszélgetni, és esetleg otthagyod az autót, de elfelejted, hogy korábban a központit kinyitottad. Ilyenkor ő visszazár. De ha kinyitsz egy ajtót majd visszacsukod, akkor már nem fog visszazárni...

Köszi a választ!! De ha mégis kiakarom kapcsolni, akkor hogy kell? Légyszíves írja le valaki nekem!!! Nagyon szépen kössz!!!!!!!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13533 Dátum: 2007.09.10 hétfő, 22:33:57 »

És a kormányszervót tartálya olajoso volt? Ha ott eresztett, annak látszania kell.
Próbáld meg lekövetni honnan folyik az olaj. Így simán meg lehet taláni.

Igen, a kupak mellett olajos volt körbe!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #13534 Dátum: 2007.09.10 hétfő, 22:40:24 »

Köszi a választ!! De ha mégis kiakarom kapcsolni, akkor hogy kell? Légyszíves írja le valaki nekem!!! Nagyon szépen kössz!!!!!!!

Erről mi nem tudunk, de valószínű, hogy nem lehet...
Nem ez zavar be Neked!!!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
petersimon
Vendég
« Új hozzászólás #13535 Dátum: 2007.09.10 hétfő, 22:48:05 »

Szia Fusim!

És hogyan? Mert akárhogy nézegettem, nem találtam rajta fogást, nagyon pedig nem akartam feszegetni. Cseredarabom éppen van, mert vettem egy komplett kormányt az e-bayen, csak sajna balfék voltam, és nem bőrös, hanem műanyag.   falbav
Azt pedig a mostani nem is annyira használt bőrre nem szívesen cserélném le, de a kis műanyagok jobb állapotban vannak az "új"-on...

Köszi,
Péter


Sziasztok!

próbálta már valaki leszedni a kormányról azokat a kis aluminium szinű valamiket?

Péter

Le lehet szedni szétpattintva, de cseredarabot nem árulnak
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #13536 Dátum: 2007.09.10 hétfő, 22:53:58 »

Szia Fusim!

És hogyan?

Hajszárítóval felmelegíted, hogy ne törjön és szétpattintod. Egy lekösörült konyhakésből készített szerszámmot. Így csinálnám, de nem próbáltam, felelősséget nem vállalok az 5letér.
Naplózva
thevenin
Vendég
« Új hozzászólás #13537 Dátum: 2007.09.11 kedd, 13:01:07 »

Hi, az MKIII index vezerlojevel foglalkozott valaki? A faceliftben mar korrigaltak, es egy impulzusra (nincs at kattintva a bajuszkapcsolo) 3-at villant az index.MKIII-ban csak egyet. Nem tudjatok meg lehet ezt nagyobb mutet nelkul oldani?Szoftveres rabeszeles, vagy ilyesmi.
A masik tema amirol kerdeznek az ablaktorlo.Leveszem a gyujtast es az ablaktorlo ott all meg ahol eppen van.(Nem eskuszom ra de a facelift asszem befejezi a ciklust.)
Ezzel lehet/erdemes valamit kezdeni vagy kar gondolkodni rajt majd a kovetkezobe benne lesz alapbol...?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #13538 Dátum: 2007.09.11 kedd, 13:10:27 »

Hi, az MKIII index vezerlojevel foglalkozott valaki? A faceliftben mar korrigaltak, es egy impulzusra (nincs at kattintva a bajuszkapcsolo) 3-at villant az index.MKIII-ban csak egyet. Nem tudjatok meg lehet ezt nagyobb mutet nelkul oldani?Szoftveres rabeszeles, vagy ilyesmi.
A masik tema amirol kerdeznek az ablaktorlo.Leveszem a gyujtast es az ablaktorlo ott all meg ahol eppen van.(Nem eskuszom ra de a facelift asszem befejezi a ciklust.)
Ezzel lehet/erdemes valamit kezdeni vagy kar gondolkodni rajt majd a kovetkezobe benne lesz alapbol...?

Az MKIII nál a GEM intézi az index és az ablaktörlő dolgait, a www.mondeo.hu oldalon a tuning alatt találsz egy cikket Waeco komfortindex témában - beépíthető MKIII ba is - 1szer már kitúrtam melyik kábelekre kell kötni a forumon a keresővel megtalálható.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #13539 Dátum: 2007.09.11 kedd, 14:12:53 »

Hi, az MKIII index vezerlojevel foglalkozott valaki? A faceliftben mar korrigaltak, es egy impulzusra (nincs at kattintva a bajuszkapcsolo) 3-at villant az index.MKIII-ban csak egyet. Nem tudjatok meg lehet ezt nagyobb mutet nelkul oldani?Szoftveres rabeszeles, vagy ilyesmi.
A masik tema amirol kerdeznek az ablaktorlo.Leveszem a gyujtast es az ablaktorlo ott all meg ahol eppen van.(Nem eskuszom ra de a facelift asszem befejezi a ciklust.)
Ezzel lehet/erdemes valamit kezdeni vagy kar gondolkodni rajt majd a kovetkezobe benne lesz alapbol...?

Most csináltam Focushoz ilyen index okosító elektronikát. Szinte biztos, hogy Mondeohoz is tökéletes.
Lényegesen egyszerűbb beszerelni, mint a Waeco-t, és jóval olsóbb is.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #13540 Dátum: 2007.09.11 kedd, 15:41:32 »

Hi, az MKIII index vezerlojevel foglalkozott valaki? A faceliftben mar korrigaltak, es egy impulzusra (nincs at kattintva a bajuszkapcsolo) 3-at villant az index.MKIII-ban csak egyet. Nem tudjatok meg lehet ezt nagyobb mutet nelkul oldani?Szoftveres rabeszeles, vagy ilyesmi.
A masik tema amirol kerdeznek az ablaktorlo.Leveszem a gyujtast es az ablaktorlo ott all meg ahol eppen van.(Nem eskuszom ra de a facelift asszem befejezi a ciklust.)
Ezzel lehet/erdemes valamit kezdeni vagy kar gondolkodni rajt majd a kovetkezobe benne lesz alapbol...?
Zsoelnek azt hiszem ilyen is volt a régi vasában:D
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13541 Dátum: 2007.09.11 kedd, 16:28:30 »

Hi, az MKIII index vezerlojevel foglalkozott valaki? A faceliftben mar korrigaltak, es egy impulzusra (nincs at kattintva a bajuszkapcsolo) 3-at villant az index.MKIII-ban csak egyet. Nem tudjatok meg lehet ezt nagyobb mutet nelkul oldani?Szoftveres rabeszeles, vagy ilyesmi.
A masik tema amirol kerdeznek az ablaktorlo.Leveszem a gyujtast es az ablaktorlo ott all meg ahol eppen van.(Nem eskuszom ra de a facelift asszem befejezi a ciklust.)
Ezzel lehet/erdemes valamit kezdeni vagy kar gondolkodni rajt majd a kovetkezobe benne lesz alapbol...?

A facelift se rakja helyre az ablaktörlőt!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #13542 Dátum: 2007.09.11 kedd, 17:17:01 »

Hi, az MKIII index vezerlojevel foglalkozott valaki? A faceliftben mar korrigaltak, es egy impulzusra (nincs at kattintva a bajuszkapcsolo) 3-at villant az index.MKIII-ban csak egyet. Nem tudjatok meg lehet ezt nagyobb mutet nelkul oldani?Szoftveres rabeszeles, vagy ilyesmi.
A masik tema amirol kerdeznek az ablaktorlo.Leveszem a gyujtast es az ablaktorlo ott all meg ahol eppen van.(Nem eskuszom ra de a facelift asszem befejezi a ciklust.)
Ezzel lehet/erdemes valamit kezdeni vagy kar gondolkodni rajt majd a kovetkezobe benne lesz alapbol...?

...ez valóban okos kényelmi dolog.. Smiley ..ez a beépítés nekem is felkeltette az érdeklődésemet, csak valamiért háttérbe szorúlt Sad ....tudnátok ajánlani valaki szakit aki be tudná építeni... természetesen a kellő "támogatás" ellenében.. köszi Benedek
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #13543 Dátum: 2007.09.11 kedd, 18:06:14 »

...ez valóban okos kényelmi dolog.. Smiley ..ez a beépítés nekem is felkeltette az érdeklődésemet, csak valamiért háttérbe szorúlt Sad ....tudnátok ajánlani valaki szakit aki be tudná építeni... természetesen a kellő "támogatás" ellenében.. köszi Benedek

Van róla leírás kis adaptálás MKIII ra és házilag beépíthető. A készre szerelt, tesztelt, TUV mittomén vibrációtűrő szerkezet megvásárolható kb 5 vezetéket kell bekötni az autó elektromos hálózatára - jórészt a kormányoszlop és biztitábla környékére 3 óra maximum. Nem tudom mennyi lenne egy ilyen műtét műhelybe, ha jó drága lehet bevállalok párat félárba Wink
Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #13544 Dátum: 2007.09.11 kedd, 18:34:29 »

...ez valóban okos kényelmi dolog.. Smiley ..ez a beépítés nekem is felkeltette az érdeklődésemet, csak valamiért háttérbe szorúlt Sad ....tudnátok ajánlani valaki szakit aki be tudná építeni... természetesen a kellő "támogatás" ellenében.. köszi Benedek

Van róla leírás kis adaptálás MKIII ra és házilag beépíthető. A készre szerelt, tesztelt, TUV mittomén vibrációtűrő szerkezet megvásárolható kb 5 vezetéket kell bekötni az autó elektromos hálózatára - jórészt a kormányoszlop és biztitábla környékére 3 óra maximum. Nem tudom mennyi lenne egy ilyen műtét műhelybe, ha jó drága lehet bevállalok párat félárba Wink

Valahonnan nagyon ismerős a történet.  Smiley
Mivel tiltott a link ezért nem teszem be!   police
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #13545 Dátum: 2007.09.11 kedd, 18:54:17 »

Valahonnan nagyon ismerős a történet.  Smiley
Mivel tiltott a link ezért nem teszem be!   police

Milyen link tiltott? Itt van a www.mondeo.hu alatt a Tuning részen egy oldalt vissza kell csak lapozni http://www.mondeo.hu/modul.asp?name=cikk&file=article&sid=144
Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #13546 Dátum: 2007.09.11 kedd, 19:03:59 »

Valahonnan nagyon ismerős a történet.  Smiley
Mivel tiltott a link ezért nem teszem be!   police

Milyen link tiltott? Itt van a www.mondeo.hu alatt a Tuning részen egy oldalt vissza kell csak lapozni http://www.mondeo.hu/modul.asp?name=cikk&file=article&sid=144


Az orrom nem leharapni!
***-ra gondoltam.  Roll Eyes
« Utoljára szerkesztve: 2007.09.11 kedd, 21:30:26 írta Scratch » Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #13547 Dátum: 2007.09.11 kedd, 19:09:03 »

Az orrom nem leharapni!
***-ra gondoltam.  Roll Eyes

A szócenzorok kiszedték volna pillanatok alatt laugh új feature próbálj linkelni
« Utoljára szerkesztve: 2007.09.11 kedd, 21:30:44 írta Scratch » Naplózva
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #13548 Dátum: 2007.09.12 szerda, 10:46:06 »

Sziasztok!

III-as Mondira milyen téligumit kell (érdemes) tenni? Mint a gyári nyári? (205/55 R16)
Naplózva
Kisber
Vendég
« Új hozzászólás #13549 Dátum: 2007.09.12 szerda, 11:01:22 »

III-as Mondira milyen téligumit kell (érdemes) tenni? Mint a gyári nyári? (205/55 R16)

Én ilyen méretűt használok. Szerintem felesleges "ballonosabb" gumit használni.

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/205-55-R16-HT-2004-10/default.asp?ComponentID=94917&SourcePageID=8979#

Itt nézz körül. - Ahh, most nézem, hogy ezek még 2004-es tesztek Sad Na mind1....

Nekem Michelin Alpine PA3-om van, eddig bevállt. Mostani ára 29/db a nyarigumi.hu-n.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 264 265 266 267 268 269 270 [271] 272 273 274 275 276 277 278 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.068 másodperc alatt készült el 20 lekéréssel.