Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.22 szombat, 12:25:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 370 371 372 373 374 375 376 [377] 378 379 380 381 382 383 384 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20422884 alkalommal)
0 Felhasználó és 53 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #18800 Dátum: 2009.09.11 péntek, 20:18:24 »

hali!

van egy kis gondom. szélvédőfűtéses szélvédőm van, fényre sötétedő visszapillantó, és eső-fény érzekelő benne. Valahogy elkezdett mosogni a visszapillantó tartója, s kicsit jobban megnyomtam a kelleténél, s most szépen berepedt a szélvédőm olyan 15-20 cm-t jobbra meg balra is.

- kb mennyi egy ilyen szélvédő cseréje?
- sérülhetett-e az érzékelők egyike?
- esetleg van-e olyan hogy lehet javítani egy ilyen szélvédőt?

 rinya rinya rinya
Az érzékelők a visszapillantó tükör(ben) környékén vannak a fülkében.Azokat nem fogják cserélni.A szélvédőt igen.
A fűtött szélvédőt  mintha írta volna valaki,hogy 40-50 körül már vesztegetik.
Azt javítani már nem tudják. Undecided
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #18801 Dátum: 2009.09.11 péntek, 20:22:04 »

Az érzékelők a visszapillantó tükör(ben) környékén vannak a fülkében.Azokat nem fogják cserélni.A szélvédőt igen.
A fűtött szélvédőt  mintha írta volna valaki,hogy 40-50 körül már vesztegetik.
Azt javítani már nem tudják. Undecided
Most néztem, első fűtött szélvédő a Cromax-ban, 36E Ft. (bontott)
Naplózva
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #18802 Dátum: 2009.09.11 péntek, 20:23:22 »

Az érzékelők a visszapillantó tükör(ben) környékén vannak a fülkében.Azokat nem fogják cserélni.A szélvédőt igen.
A fűtött szélvédőt  mintha írta volna valaki,hogy 40-50 körül már vesztegetik.
Azt javítani már nem tudják. Undecided

na közben beszéltem a szelvedojavitas.hu emberkéjével, s azt mondta, hogy tud javítani fűtőszálas mondeo szélvédőt, csak akkor egy plusz hőbíró adalékot kell még bele kevernie az anyagba...ahogy számolom, olyan 35-40 + áfa körül jönne ki a javítás. nem nagyon akarok sokat költeni rá. bár tényleg jobb lenne egy teljesen új szélvédő, de ha még bontottan kapok is 50 körül, plusz ki-beszerelési díj...hát nem tudom...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #18803 Dátum: 2009.09.11 péntek, 20:23:29 »

Most néztem, első fűtött szélvédő a Cromax-ban, 36E Ft. (bontott)
Fordéknál 662 juró. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #18804 Dátum: 2009.09.11 péntek, 20:25:23 »

Most néztem, első fűtött szélvédő a Cromax-ban, 36E Ft. (bontott)

hmmm...és akkor ha erre cserézném, akkor nem lenne kérdéses az eső, meg fényérzékelő ugye? tudom, hogy ott van a visszapillantó részen, de az nem kapcsolódik valamilyen szinten az üveghez? És kb. milyen árban cserélnék ki? Köszi a válaszokat srácok!  worship
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #18805 Dátum: 2009.09.11 péntek, 20:27:40 »

hmmm...és akkor ha erre cserézném, akkor nem lenne kérdéses az eső, meg fényérzékelő ugye? tudom, hogy ott van a visszapillantó részen, de az nem kapcsolódik valamilyen szinten az üveghez? És kb. milyen árban cserélnék ki? Köszi a válaszokat srácok!  worship
Az érzékelőkkel nem lesz probléma!
A cserét kb 7k-ért szokták csinálni......
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #18806 Dátum: 2009.09.11 péntek, 20:35:35 »

hmmm...és akkor ha erre cserézném, akkor nem lenne kérdéses az eső, meg fényérzékelő ugye? tudom, hogy ott van a visszapillantó részen, de az nem kapcsolódik valamilyen szinten az üveghez? És kb. milyen árban cserélnék ki? Köszi a válaszokat srácok!  worship

Szia!

Én a nyáron Wyktortól az alábbi ajánlatot kaptam FORD gyári alkatrészekre:
Szélvédő: 81 032Ft    rendelésre
Üveg ragasztó klt.: 13 775Ft   rendelésre
Ha kell a díszléc is :6 910Ft/oldal    rendelésre
A piacon van ennél olcsóbb is, 60 körül komplett beszereléssel ragasztóval is volt ajánlatom.
A bontott szélvédőnél biztosan fog működni az összes fűtőszál? Adnak erre garit, mert ciki, ha ragasztás után nem működik egy része, akkor nem éri meg a spórolás - szerintem.

Üdv:V.Tamás
Naplózva
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #18807 Dátum: 2009.09.11 péntek, 20:45:53 »

Az érzékelőkkel nem lesz probléma!
A cserét kb 7k-ért szokták csinálni......

Vik megtudja csinálni, vagy ráhagyhatom a cromaxra, ha ott veszem meg? Vik már párszor "jól teljesített", bár nagyon nem akarom cipelni a szélvédőt!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #18808 Dátum: 2009.09.11 péntek, 20:49:19 »

Vik megtudja csinálni, vagy ráhagyhatom a cromaxra, ha ott veszem meg? Vik már párszor "jól teljesített", bár nagyon nem akarom cipelni a szélvédőt!
Szerintem Vik ilyesmit nem csinál.Én inkább szélvédős műhelybe vinném el.Cromaxnak nem túl jó a híre. vigyor3 Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #18809 Dátum: 2009.09.11 péntek, 20:49:53 »

na közben beszéltem a szelvedojavitas.hu emberkéjével, s azt mondta, hogy tud javítani fűtőszálas mondeo szélvédőt, csak akkor egy plusz hőbíró adalékot kell még bele kevernie az anyagba...ahogy számolom, olyan 35-40 + áfa körül jönne ki a javítás. nem nagyon akarok sokat költeni rá. bár tényleg jobb lenne egy teljesen új szélvédő, de ha még bontottan kapok is 50 körül, plusz ki-beszerelési díj...hát nem tudom...
erre is jó pl. a casco.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #18810 Dátum: 2009.09.11 péntek, 20:52:34 »

na túl vagyunk ezen is.... KUTYA CSONT VOLT... taps az ár valóban 6 e. Ft körül volt....
Örülök. Nálad volt olyan, hogy azonos útszakaszon egyszer zörgött egyszer nem? Mert nálam ez van. Valamikor zörög, valamikor nem, hiába megyek ugyan ott, ugyan úgy (gödrök, stb)
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #18811 Dátum: 2009.09.11 péntek, 21:04:45 »

Szia!

Nálam is kopog a futómű, főleg a jobb hátsó kerék felől. Néha jobban hallom, néha meg talán nem figyelek rá annyira. Ha ülnek bent hátúl, terhelten csendesebb. A héten megvettem mind a 4 kutyacsontot, majd nekiállok kicserélgetem.
A változó hanghatás lehet talán guminyomás, gumi hőmérséklet függvénye is, talán egy puhább gumi többet elnyel az út egyenletlenségeiből - ez csak tipp.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18812 Dátum: 2009.09.11 péntek, 21:31:32 »

Örülök. Nálad volt olyan, hogy azonos útszakaszon egyszer zörgött egyszer nem? Mert nálam ez van. Valamikor zörög, valamikor nem, hiába megyek ugyan ott, ugyan úgy (gödrök, stb)
nálam állandóan kopogott..annyira nem volt türelmem, hogy ugyan azokon az úton célozgassam a kátyúkar, huplikat... ahogy láttam, és ahogy a szervizes kereste a kotyogás helyét, nincs sok alternatíva.... valóban ezek tudnak kotyogni... Wink
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18813 Dátum: 2009.09.11 péntek, 21:37:14 »

Szia!

Nálam is kopog a futómű, főleg a jobb hátsó kerék felől. Néha jobban hallom, néha meg talán nem figyelek rá annyira. Ha ülnek bent hátúl, terhelten csendesebb. A héten megvettem mind a 4 kutyacsontot, majd nekiállok kicserélgetem.
A változó hanghatás lehet talán guminyomás, gumi hőmérséklet függvénye is, talán egy puhább gumi többet elnyel az út egyenletlenségeiből - ez csak tipp.
szerintem a kerék nyomásnak nincs sok köze a kotyogás intenzitásához.... mivel hátul is ilyesmi...szerintem az ily tud ilyen hangokat produkálni...
Ahogy láttam a szerelés közben, a kutya csont alján a csavar eléggé be volt gyógyulva ezért ha valaminél megakadsz akkor nagyot lehet szívni... nekem 1/2 óra alatt kicserélték (1db)...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18814 Dátum: 2009.09.11 péntek, 21:50:17 »

Szasz fiuk nekem pont elöttem 1 húsz centis részen nem megy az elsö szélvédö fütés!!Amúgy mindenhol jó! Mi a megoldás?? Csere szélvédö?Elöre is köszi
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #18815 Dátum: 2009.09.11 péntek, 21:53:17 »

Szasz fiuk nekem pont elöttem 1 húsz centis részen nem megy az elsö szélvédö fütés!!Amúgy mindenhol jó! Mi a megoldás?? Csere szélvédö?Elöre is köszi
Sajnos igen, csere. Vagy megszokod, sokan így csinálják.  vigyor3
Naplózva
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #18816 Dátum: 2009.09.11 péntek, 22:11:22 »

Szerintem Vik ilyesmit nem csinál.Én inkább szélvédős műhelybe vinném el.Cromaxnak nem túl jó a híre. vigyor3 Wink wave

És ha cserélik a szélvédőt, akkor a regisztrációs matricával mi lesz? Azt is újra kell csináltatni, mert akkor már inkább a javítás!
Naplózva
ReaperGopher
Vendég
« Új hozzászólás #18817 Dátum: 2009.09.11 péntek, 23:12:40 »

És ha cserélik a szélvédőt, akkor a regisztrációs matricával mi lesz? Azt is újra kell csináltatni, mert akkor már inkább a javítás!
Elsőre még pótólják utána újra kel papirozni mindent. Ezért jobban jársz ha szépen hajszárítóval (kétséges a siker vagy inkább gözös cuccal ha van leszeded és ráragasztod az új szélvédőre)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #18818 Dátum: 2009.09.11 péntek, 23:15:38 »

És ha cserélik a szélvédőt, akkor a regisztrációs matricával mi lesz? Azt is újra kell csináltatni, mert akkor már inkább a javítás!

Hőlégfúvóval lemelegíted, és újra felragasztod, a többi módszer fizetős. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #18819 Dátum: 2009.09.11 péntek, 23:16:49 »

És ha cserélik a szélvédőt, akkor a regisztrációs matricával mi lesz? Azt is újra kell csináltatni, mert akkor már inkább a javítás!
1re figyelj, új matrica készítéshez a régit mindenképp le kell adni. Szal ha nem sikerül, és kell csináltatni másikat, ne dobd el a régit.
Naplózva
ReaperGopher
Vendég
« Új hozzászólás #18820 Dátum: 2009.09.12 szombat, 07:39:44 »

1re figyelj, új matrica készítéshez a régit mindenképp le kell adni. Szal ha nem sikerül, és kell csináltatni másikat, ne dobd el a régit.
Ha már egybe leveszi a matricát akkor kis odafigyeléssel inkább úgy vegye le hogy vissza is tudja ragasztani az új szélvédőre és nincs semmi utánjárás meg felesleges költség.
Egyébként nem tudom hogy megfigyelte-e valaki hogy menyire puhák a szélvédő üvegek? Elsősorban azoknál az autóknál jön elő amelyek sokat autópályáznak.  Nagyobb sebességénél az apró pór szemcséktől olyan 120ekm után már kezd olyanná válni a szélvédő mintha homok fúvott lenne.
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #18821 Dátum: 2009.09.12 szombat, 07:50:20 »

Ha már egybe leveszi a matricát akkor kis odafigyeléssel inkább úgy vegye le hogy vissza is tudja ragasztani az új szélvédőre és nincs semmi utánjárás meg felesleges költség.
Egyébként nem tudom hogy megfigyelte-e valaki hogy menyire puhák a szélvédő üvegek? Elsősorban azoknál az autóknál jön elő amelyek sokat autópályáznak.  Nagyobb sebességénél az apró pór szemcséktől olyan 120ekm után már kezd olyanná válni a szélvédő mintha homok fúvott lenne.

Na az enyém pont olyan! Lehet ezzel kezdeni valamit a szélvédő cserén kívül?
Naplózva
ReaperGopher
Vendég
« Új hozzászólás #18822 Dátum: 2009.09.12 szombat, 08:07:55 »

Na az enyém pont olyan! Lehet ezzel kezdeni valamit a szélvédő cserén kívül?
Sajnos csak csere. Ezt jár az autópálya matricával bónuszként. Ez főleg teherautóknál érdekesebb mondjuk a Transitoknál ott majdnem mintha lenne egy csík amig felverődik az előtte haladó kocsik gumija alól ez a fimom por fölötte meg sértetlen.
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #18823 Dátum: 2009.09.12 szombat, 10:50:28 »

Hőlégfúvóval lemelegíted, és újra felragasztod, a többi módszer fizetős. Smiley
A hőlégfúvó mellé,még valami vegyszer is kellene!5év alatt a nap úgy rá vulkanizálta a szélvédőre,hogy még így se sikerült egyben leszedni.A közepén a kis 6szögletű minták szét vannak perforálva.
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
ReaperGopher
Vendég
« Új hozzászólás #18824 Dátum: 2009.09.12 szombat, 10:54:10 »

A hőlégfúvó mellé,még valami vegyszer is kellene!5év alatt a nap úgy rá vulkanizálta a szélvédőre,hogy még így se sikerült egyben leszedni.A közepén a kis 6szögletű minták szét vannak perforálva.
Gözös tisztító szépen leszed bármit és egybe.
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #18825 Dátum: 2009.09.12 szombat, 14:24:30 »

szerintem a kerék nyomásnak nincs sok köze a kotyogás intenzitásához.... mivel hátul is ilyesmi...szerintem az ily tud ilyen hangokat produkálni...
Ahogy láttam a szerelés közben, a kutya csont alján a csavar eléggé be volt gyógyulva ezért ha valaminél megakadsz akkor nagyot lehet szívni... nekem 1/2 óra alatt kicserélték (1db)...

Szia Benedek!
 
A kutyacsont elől-hátúl majdnem egyforma csak az elsőnél ellentétes irányba állnak a gömbfejek, a hátsónál, pedig egy irányba. Nálam már többszőr volt cserélve. 2005-ben mikor megvettem akkor hátsók, majd az elsők, azóta már volt még 1* hátsók csréje, most meg megint lesz. A *** utaktól főleg a jobb oldaliak hamarabb elfáradnak.
Bízom benne, hogy nincs berohadva, de ha majd túl leszek rajta megírom.

Üdv: V.Tamás
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #18826 Dátum: 2009.09.12 szombat, 15:01:31 »

Jaj de kezdők vagytok....
nálam már kb 3-4-szer volt szélvédő csere 180.000 alatt....
Másodiknál kivágtuk a matricát egy kockába üveggel együtt, azt be*** a kesztyűtartóba és azóta ottvan......ennyi eplus2
rendőr egyszer rákérdezett én meg megmutattam neki, annyira elkezdett röhögni hogy a haverja átvette az igazoltatás további részeit... eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.14 hétfő, 18:23:08 írta Joe » Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18827 Dátum: 2009.09.12 szombat, 19:22:08 »

Szia Benedek!
 
A kutyacsont elől-hátúl majdnem egyforma csak az elsőnél ellentétes irányba állnak a gömbfejek, a hátsónál, pedig egy irányba. Nálam már többszőr volt cserélve. 2005-ben mikor megvettem akkor hátsók, majd az elsők, azóta már volt még 1* hátsók csréje, most meg megint lesz. A *** utaktól főleg a jobb oldaliak hamarabb elfáradnak.
Bízom benne, hogy nincs berohadva, de ha majd túl leszek rajta megírom.

Üdv: V.Tamás
sok sikert hozzá... bátraké a cseresznye..illetve szerencse... eljen
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
VasY
Vendég
« Új hozzászólás #18828 Dátum: 2009.09.12 szombat, 20:16:00 »

Bár igaz nem ide illik, csak nem találtam jobb helyet neki
Barátnőm sikeresen megjelölte a vörös körmével a kilincsnél a kocsit
Van valami mód arra h eltüntessem a csíkot? Próbáltam mosásnál kapargatni, de nem nagyon sikerült…
Valami tipp?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #18829 Dátum: 2009.09.12 szombat, 20:24:26 »

Bár igaz nem ide illik, csak nem találtam jobb helyet neki
Barátnőm sikeresen megjelölte a vörös körmével a kilincsnél a kocsit
Van valami mód arra h eltüntessem a csíkot? Próbáltam mosásnál kapargatni, de nem nagyon sikerült…
Valami tipp?


Vagd le a baratnod karmait  vigyor3 Esetleg koromlakk lemoso  vigyor3 De azzal lehet az egesz fenyezes lejon  szomoru1
Naplózva

blah blah blah
ReaperGopher
Vendég
« Új hozzászólás #18830 Dátum: 2009.09.12 szombat, 20:36:23 »

Bár igaz nem ide illik, csak nem találtam jobb helyet neki
Barátnőm sikeresen megjelölte a vörös körmével a kilincsnél a kocsit
Van valami mód arra h eltüntessem a csíkot? Próbáltam mosásnál kapargatni, de nem nagyon sikerült…
Valami tipp?

Vannak nagyon jó polir paszták kisebb tubusos kiszerelésben is pl Turtle Wax Safe Cut (sárga piros tubusos). Akár Metro OBI stb olyan 1000HUF körüli áron. Óvatosan hord fel a felületre és papirtörlővel vagy zsebkendővel (ne újjal mert leszedi az újlenyomatod is) szépen nyomtalanul el tudod tüntetni kb 10másodperc alatt. Ezért nem kell leszedni a barátnőd fejét de azért állítsd be úgy neki mintha két órát dolgoztál volna vele. A többit meg rendezd természetben.
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #18831 Dátum: 2009.09.12 szombat, 20:39:49 »

Bár igaz nem ide illik, csak nem találtam jobb helyet neki
Barátnőm sikeresen megjelölte a vörös körmével a kilincsnél a kocsit
Van valami mód arra h eltüntessem a csíkot? Próbáltam mosásnál kapargatni, de nem nagyon sikerült…
Valami tipp?


Szia!

Amit én próbálnék: acetonmentes körömlakklemosó, vagy lakkbenzin, esetleg rovareltávolító de ha a vegyszereket kizárnám, akkor fogkrém ami nagyon finom polirozószer, de a lakkot is mattítja.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #18832 Dátum: 2009.09.12 szombat, 20:40:57 »

állítsd be úgy neki mintha két órát dolgoztál volna vele. A többit meg rendezd természetben.
nyes taps  rendezze ő  Grin
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
VasY
Vendég
« Új hozzászólás #18833 Dátum: 2009.09.12 szombat, 20:42:20 »

Oké, köszi a válaszokat vigyor3
Holnap neki is állok, a csíknak meg ma vigyor3
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #18834 Dátum: 2009.09.12 szombat, 20:45:09 »

Oké, köszi a válaszokat vigyor3
Holnap neki is állok,
a csíknak meg ma vigyor3
nevetes2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ReaperGopher
Vendég
« Új hozzászólás #18835 Dátum: 2009.09.12 szombat, 21:02:14 »

Szia!

Amit én próbálnék: acetonmentes körömlakklemosó, vagy lakkbenzin, esetleg rovareltávolító de ha a vegyszereket kizárnám, akkor fogkrém ami nagyon finom polirozószer, de a lakkot is mattítja.
Ezért jó a polir paszta mert az nem mattit hanem összedolgozza a lakkot illetve eltávolítja nem oda való dolgokat. Pl néha ha frissen aszfaltoznak valahol akkor bitumen pöttyök verődnek fel. Nn ezeket is polirpasztával tüntetem el egy pillanat alatt teljesen nyomtalanul, mert a polirpasztában szagáról ítélve petroleum  a higitószer ami jól old minden szutykot.
Naplózva
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18836 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 10:02:16 »

Tegnap este eltünt a viz az autóbol.A kiegyenlitö alatt pisili ki a vizet legalábbis,ahogy a sötétben alánézve láttam.vizpumpa arra van??vmi csö??
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #18837 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 10:09:31 »

Tegnap este eltünt a viz az autóbol.A kiegyenlitö alatt pisili ki a vizet legalábbis,ahogy a sötétben alánézve láttam.vizpumpa arra van??vmi csö??
Van ilyen. Néha nagy ritkán kb 5év után elengednek a csatlakozók. Simán cseréld.
Naplózva
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18838 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 10:26:09 »

Remélem vmi csö lesz a ludas és nem a vizpumpa vagy más!!!!
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #18839 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 11:36:46 »

A hőlégfúvó mellé,még valami vegyszer is kellene!5év alatt a nap úgy rá vulkanizálta a szélvédőre,hogy még így se sikerült egyben leszedni.A közepén a kis 6szögletű minták szét vannak perforálva.

A matrica még csak tavaly december óta van fent, német volt az otó, de gondolom igy is nehéz leszedni egyben. Valahol viszont olvastam, hogy kb 1200 forintért csinálják meg az újat az ocsmányirodában.

Tegnap hogy ne fusson tovább a 3 lefelé vezető repedés, megfúrattam a szélvédő javítóval, csinált rá egy "műkőfelverődést", de azt mondta, hogy azért nem csinálná meg pedig megtudná ( mondjuk jó drágán) mert a jövő évi műszaki vizsgán ugysem fogják elfogadni. De náluk van utángyártott mondi szélvédő: fűtött és esőérzékelős 65.000 ezerért és plusz egy 10-es a beszerelés. Cromaxnál 36.000 bontott csak fűtött szélvédő, s kb ugyan ennyit mondtak rá, hogy beszerelik!  wow1 és ez még csak nem is esőérzékelős!

Sztetek ez a 65.000-res utángyártott üveg és a 10.000-res beszerelés elfogadható? Ja amugy tegnap derült ki, nem is láttam, hogy már mikor vettem se a gyári üveg volt elől, hanem utángyártott.

Kicsit más: bevallom az én hülyeségemért pattant be az üveg, mert a visszapillantó tükör a felfogatásnál mozog jobbra-balra. Kicsit megpróbáltam "visszanyomni" a helyére, de nem olyan vészesen nagy erővel, s ekkor pattant be az üveg. Ilyen mozgós tükörrel lehet mit csinálni, vagy majd ha cserézem az üveget, megnézik, s jól rakják majd vissza?!

Barátnőm szerint így jár aki "túl sokat bíbelődik az autójával" persze vicces-irónikus hangnemben, de valahol igaza van nyes taps
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #18840 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 12:56:13 »

Remélem vmi csö lesz a ludas és nem a vizpumpa vagy más!!!!

Nem hiszem,hogy a vízpumpa,mert az nem ott vanik!Az az önindító felett lakik! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #18841 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 13:03:05 »

A matrica még csak tavaly december óta van fent, német volt az otó, de gondolom igy is nehéz leszedni egyben. Valahol viszont olvastam, hogy kb 1200 forintért csinálják meg az újat az ocsmányirodában.

Tegnap hogy ne fusson tovább a 3 lefelé vezető repedés, megfúrattam a szélvédő javítóval, csinált rá egy "műkőfelverődést", de azt mondta, hogy azért nem csinálná meg pedig megtudná ( mondjuk jó drágán) mert a jövő évi műszaki vizsgán ugysem fogják elfogadni. De náluk van utángyártott mondi szélvédő: fűtött és esőérzékelős 65.000 ezerért és plusz egy 10-es a beszerelés. Cromaxnál 36.000 bontott csak fűtött szélvédő, s kb ugyan ennyit mondtak rá, hogy beszerelik!  wow1 és ez még csak nem is esőérzékelős!
Sztetek ez a 65.000-res utángyártott üveg és a 10.000-res beszerelés elfogadható? Ja amugy tegnap derült ki, nem is láttam, hogy már mikor vettem se a gyári üveg volt elől, hanem utángyártott.

Kicsit más: bevallom az én hülyeségemért pattant be az üveg, mert a visszapillantó tükör a felfogatásnál mozog jobbra-balra. Kicsit megpróbáltam "visszanyomni" a helyére, de nem olyan vészesen nagy erővel, s ekkor pattant be az üveg. Ilyen mozgós tükörrel lehet mit csinálni, vagy majd ha cserézem az üveget, megnézik, s jól rakják majd vissza?!

Barátnőm szerint így jár aki "túl sokat bíbelődik az autójával" persze vicces-irónikus hangnemben, de valahol igaza van nyes taps
Az esőérzékelő nem a szélvédőben van!Az csak annyi,hogy fűtött!!!Az érzékelőt átteszik az újra!
A cromaxxal ne foglalkozz!!!Főleg a bontott szélvédővel!Inkább a zsír új utángyártottat vedd meg,arra lesz gari a fűtésre is! vigyor3 Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18842 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 13:15:22 »

Az esőérzékelő nem a szélvédőben van!Az csak annyi,hogy fűtött!!!Az érzékelőt átteszik az újra!
A cromaxxal ne foglalkozz!!!Főleg a bontott szélvédővel!Inkább a zsír új utángyártottat vedd meg,arra lesz gari a fűtésre is! vigyor3 Wink wave

Az esőérzékelő nem a szélvédőben van, de viszont az a keret, amire csatlakoztatod, az igen.
Szóval nem mindegy, milyen a szévédő: fűtött/nem fűtött, és hogy esőérzékelős-e.
Nekem 2x cserélték, láttam...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18843 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 13:19:42 »

Ha szembe állok az autóval akkor bal alul folyik a viz.Arrafelé mik laknak?Vagy csak csövek vannak?
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #18844 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 13:27:35 »

Az esőérzékelő nem a szélvédőben van, de viszont az a keret, amire csatlakoztatod, az igen.
Szóval nem mindegy, milyen a szévédő: fűtött/nem fűtött, és hogy esőérzékelős-e.
Nekem 2x cserélték, láttam...
igazad lehet......
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #18845 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 13:29:47 »

Ha szembe állok az autóval akkor bal alul folyik a viz.Arrafelé mik laknak?Vagy csak csövek vannak?
Kiegyenlítő tartály egy csomó csatlakozással.
Esetleg klíma kondenzvíz is lehet..... Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #18846 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 13:37:54 »

Az esőérzékelő nem a szélvédőben van!Az csak annyi,hogy fűtött!!!Az érzékelőt átteszik az újra!
A cromaxxal ne foglalkozz!!!Főleg a bontott szélvédővel!Inkább a zsír új utángyártottat vedd meg,arra lesz gari a fűtésre is! vigyor3 Wink wave

hát ezúton a cromax el is van vetve...

De nekem ott is meg más helyen is azt mondták,hogy nem ugyan az kell, hogy ha esőérzékelős az autó: cromaxnál is egyből mondták,hogy akkor az más, meg a másik helyen is egyből egy másik oszlopból nézte ki az árat a srác a listából. nem is nagyon kéne nekem az az esőérzékelő, de ha sima fűtöttet veszek, akkor a törlőkart is cserézni kéne, nem? meg ha már van, akkor inkább megveszem a drágábbat.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #18847 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 13:45:42 »

hát ezúton a cromax el is van vetve...

De nekem ott is meg más helyen is azt mondták,hogy nem ugyan az kell, hogy ha esőérzékelős az autó: cromaxnál is egyből mondták,hogy akkor az más, meg a másik helyen is egyből egy másik oszlopból nézte ki az árat a srác a listából. nem is nagyon kéne nekem az az esőérzékelő, de ha sima fűtöttet veszek, akkor a törlőkart is cserézni kéne, nem? meg ha már van, akkor inkább megveszem a drágábbat.
Angel mondta a frankót!Egy fémtalpa van az érzékelőnek a szélvédő belsején ,ennyiben különbözik a sima fűtöttől!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #18848 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 14:02:39 »

hát ezúton a cromax el is van vetve...

De nekem ott is meg más helyen is azt mondták,hogy nem ugyan az kell, hogy ha esőérzékelős az autó: cromaxnál is egyből mondták,hogy akkor az más, meg a másik helyen is egyből egy másik oszlopból nézte ki az árat a srác a listából. nem is nagyon kéne nekem az az esőérzékelő, de ha sima fűtöttet veszek, akkor a törlőkart is cserézni kéne, nem? meg ha már van, akkor inkább megveszem a drágábbat.
Azokra hallgass akik láttak már ilyet. Angelnak és Alfnak van igaza de ha nekik se hiszel akkor akár én is mint más itt az alvázszámodból megjósolom neked, hogy milyen finiskódú üveget kell rendelned. 
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #18849 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 14:13:27 »

Azokra hallgass akik láttak már ilyet. Angelnak és Alfnak van igaza de ha nekik se hiszel akkor akár én is mint más itt az alvázszámodból megjósolom neked, hogy milyen finiskódú üveget kell rendelned. 
A finiskódot én is megkerestem volna  vigyor3 ,ha nem utángyártottban gondolkozna.  Grin biztosan olcsóbb valamennyivel mint a gyári,én sem biztos,hogy megvenném a drágábbat,ha arra pont ugyan annyi gari van. vigyor3 Wink integet2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 370 371 372 373 374 375 376 [377] 378 379 380 381 382 383 384 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.154 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.