Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.07 vasárnap, 14:16:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 [1027] 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20686123 alkalommal)
0 Felhasználó és 36 vendég van a témában
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #51300 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 21:06:48 »

2-3 éve meg a wheeler deelers-ben

 eljen
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #51301 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 21:15:39 »

Késtem,de részemről a szándék volt a fontos. eljen
Bakker, Te előre mosakodtál!  eplus2    http://mondeo.hu/index.php?topic=2.msg848695#msg848695   hehe
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
o_tom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241



WWW E-mail
« Új hozzászólás #51302 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 21:37:52 »

Tisztelt Clubtagok, üdvözlök mindenkit

Szeretném a tanácsotokat kérni:
-Adott egy 2005 évjáratú 2.0 TDCI, 130LE, 6 Gang (amolyan munkásautónak vette egy jóbarátom Németországban 420ezer KM.el, ezzel ingázott BP és München között hétvégente), most potom összegért eladásra kínálta nekem. De sajnos vannak dolgok, amik aggasztanak, nem tudom érdemes e ilyen autóra pénzt kiadnom. Kívül-belül egyaránt szép állapotban van. De vannak problémái... Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy orvosolahtók-e és hogyan, hol keressem a megoldást.

>az autó fűtött szélvédős, de sajnos be van repedve. Lehet e cserélni, költséges e a munkadíja (a fűtőszálak bekötése igényel e különleges szaktudást?), tud-e esetleg bontottat valaki, vagy újat kedvező áron?
>a motorháztető zárja nem működik - csavarhúzóval nyílik. Lehet-e zárbetétet cserélni, hogyan lehet megoldani? KB milyen összeg?
>hidegindításnál egy picit kéken füstöl, aztán melegen minden rendben. Az autó jól megy, pörög a motor, jól húz. Jelenthet e valami rosszat a kék füst?
>a legidegesítőbb probléma, hogy a kormány néha "akad", darabosan jár. Mi lehet az oka, hol keressem és költséges e javítani?
>fékezésnél, kicsit remeg az autó...
>bal első elektromos ablak nem mozog, a többi megy. A távirányító mindet mozgatja, kivétel a bal elsőt. Mechanika, vagy motor lehet, gondolom én. Drága az ilyen bontottan?

Az autó mindemellett szép állapotban van kívülről, és gyakorlatilag annyiért kínálta nekem a barátom, ammennyiért kint vette - nevetséges áron. De lehet hogy a fent leírtak miatt nem érdemes megvennem? Többe kerülne a hús, mint a leves?

Segítségeteket előre is köszönöm
Naplózva

2007/1 Galaxy 2.0 TDCI Ternd 140LE
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #51303 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 21:41:07 »

Tisztelt Clubtagok, üdvözlök mindenkit

Szeretném a tanácsotokat kérni:
-Adott egy 2005 évjáratú 2.0 TDCI, 130LE, 6 Gang (amolyan munkásautónak vette egy jóbarátom Németországban 420ezer KM.el, ezzel ingázott BP és München között hétvégente), most potom összegért eladásra kínálta nekem. De sajnos vannak dolgok, amik aggasztanak, nem tudom érdemes e ilyen autóra pénzt kiadnom. Kívül-belül egyaránt szép állapotban van. De vannak problémái... Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy orvosolahtók-e és hogyan, hol keressem a megoldást.

>az autó fűtött szélvédős, de sajnos be van repedve. Lehet e cserélni, költséges e a munkadíja (a fűtőszálak bekötése igényel e különleges szaktudást?), tud-e esetleg bontottat valaki, vagy újat kedvező áron?
>a motorháztető zárja nem működik - csavarhúzóval nyílik. Lehet-e zárbetétet cserélni, hogyan lehet megoldani? KB milyen összeg?
>hidegindításnál egy picit kéken füstöl, aztán melegen minden rendben. Az autó jól megy, pörög a motor, jól húz. Jelenthet e valami rosszat a kék füst?
>a legidegesítőbb probléma, hogy a kormány néha "akad", darabosan jár. Mi lehet az oka, hol keressem és költséges e javítani?
>fékezésnél, kicsit remeg az autó...
>bal első elektromos ablak nem mozog, a többi megy. A távirányító mindet mozgatja, kivétel a bal elsőt. Mechanika, vagy motor lehet, gondolom én. Drága az ilyen bontottan?

Az autó mindemellett szép állapotban van kívülről, és gyakorlatilag annyiért kínálta nekem a barátom, ammennyiért kint vette - nevetséges áron. De lehet hogy a fent leírtak miatt nem érdemes megvennem? Többe kerülne a hús, mint a leves?

Segítségeteket előre is köszönöm

Minden javítható.
Egy fontos és lényeges kérdés van a dologban.

Mennyit kér érte!
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #51304 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 21:46:26 »

Minden javítható.
Egy fontos és lényeges kérdés van a dologban.

Mennyit kér érte!

a feléért átveszem Cheesy
Naplózva
o_tom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241



WWW E-mail
« Új hozzászólás #51305 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 21:58:06 »

Minden javítható.
Egy fontos és lényeges kérdés van a dologban.

Mennyit kér érte!

Viszonylag keveset! De ha a fent leírtakat tudnám, kb. mi pénzt kóstálnak, lehet már más lenne a leányzó fekvése.
Naplózva

2007/1 Galaxy 2.0 TDCI Ternd 140LE
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #51306 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 22:01:51 »

Tisztelt Clubtagok, üdvözlök mindenkit

Szeretném a tanácsotokat kérni:
-Adott egy 2005 évjáratú 2.0 TDCI, 130LE, 6 Gang (amolyan munkásautónak vette egy jóbarátom Németországban 420ezer KM.el, ezzel ingázott BP és München között hétvégente), most potom összegért eladásra kínálta nekem. De sajnos vannak dolgok, amik aggasztanak, nem tudom érdemes e ilyen autóra pénzt kiadnom. Kívül-belül egyaránt szép állapotban van. De vannak problémái... Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy orvosolahtók-e és hogyan, hol keressem a megoldást.

1. az autó fűtött szélvédős, de sajnos be van repedve. Lehet e cserélni, költséges e a munkadíja (a fűtőszálak bekötése igényel e különleges szaktudást?), tud-e esetleg bontottat valaki, vagy újat kedvező áron?
2. a motorháztető zárja nem működik - csavarhúzóval nyílik. Lehet-e zárbetétet cserélni, hogyan lehet megoldani? KB milyen összeg?
3. hidegindításnál egy picit kéken füstöl, aztán melegen minden rendben. Az autó jól megy, pörög a motor, jól húz. Jelenthet e valami rosszat a kék füst?
4. a legidegesítőbb probléma, hogy a kormány néha "akad", darabosan jár. Mi lehet az oka, hol keressem és költséges e javítani?
5. fékezésnél, kicsit remeg az autó...
6. bal első elektromos ablak nem mozog, a többi megy. A távirányító mindet mozgatja, kivétel a bal elsőt. Mechanika, vagy motor lehet, gondolom én. Drága az ilyen bontottan?

Az autó mindemellett szép állapotban van kívülről, és gyakorlatilag annyiért kínálta nekem a barátom, ammennyiért kint vette - nevetséges áron. De lehet hogy a fent leírtak miatt nem érdemes megvennem? Többe kerülne a hús, mint a leves?

Segítségeteket előre is köszönöm

Jól mondják. Az ár határozza meg, hogy megéri-e.
1. Fűtött, esőérzékelős szélvédő csere újra, kb 60e Ft munkadíjjal együtt Pilkington, volt GIMA-nál.
2. Biztos lehet, árat nem tudom.
3. passz
4. Kormányművet fel kell újítani. kb 60e a felújítás + 20e munkadíj + szervfolyadék. Összesen 80e-100e között. Vagy veszel bontottat (ami lutri) és akkor spórolsz kb 30e-35e-t.
5. Féktárcsa csere + betétek. Első kb 25e-30e+munkadíj, hátsót nem tudom fejből (ki kell nézni, pl a Cromax oldalán).
6. Bontottan veszel hozzá, kicseréled boldogság. Nem tudom mennyi 10e-15e-nél biztos nem több.
7. +Átiratás, regadó, stb..adók.

Nyugodtan leírhatod az árat. Nem fogják megvenni előled, mert neki már van Mondeojuk.  Cheesy
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.02 csütörtök, 22:05:22 írta Styleair » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #51307 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 22:04:05 »

Minden javítható.
Egy fontos és lényeges kérdés van a dologban.

Mennyit kér érte!
inkább mennyit fizet....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
o_tom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241



WWW E-mail
« Új hozzászólás #51308 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 22:05:09 »

Jól mondják. Az ár határozza meg, hogy megéri-e.
1. Fűtött szélvédő csere újra, kb 60e Ft munkadíjjal együtt Pilkington, volt GIMA-nál.
2. Biztos lehet, árat nem tudom.
3. passz
4. Kormányművet fel kell újítani. kb 60e a felújítás + 20e munkadíj + szervfolyadék. Összesen 80e-100e között. Vagy veszel bontottat (ami lutri) és akkor spórolsz kb 30e-35e-t.
5. Féktárcsa csere + betétek. Első kb 25e-30e+munkadíj, hátsót nem tudom fejből (ki kell nézni, pl a Cromax oldalán).
6. Bontottan veszel hozzá, kicseréled boldogság. Nem tudom mennyi 10e-15e-nél biztos nem több.
7. +Átiratás, regadó, stb..adók.

Nyugodtan leírhatod az árat. Nem fogják megvenni előled, mert neki már van Mondeojuk.  Cheesy

Köszi. Az a kormány dolog, az soknak tűnik.
Naplózva

2007/1 Galaxy 2.0 TDCI Ternd 140LE
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #51309 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 22:05:26 »

Tisztelt Clubtagok, üdvözlök mindenkit

Szeretném a tanácsotokat kérni:
-Adott egy 2005 évjáratú 2.0 TDCI, 130LE, 6 Gang (amolyan munkásautónak vette egy jóbarátom Németországban 420ezer KM.el, ezzel ingázott BP és München között hétvégente), most potom összegért eladásra kínálta nekem. De sajnos vannak dolgok, amik aggasztanak, nem tudom érdemes e ilyen autóra pénzt kiadnom. Kívül-belül egyaránt szép állapotban van. De vannak problémái... Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy orvosolahtók-e és hogyan, hol keressem a megoldást.

>az autó fűtött szélvédős, de sajnos be van repedve. Lehet e cserélni, költséges e a munkadíja (a fűtőszálak bekötése igényel e különleges szaktudást?), tud-e esetleg bontottat valaki, vagy újat kedvező áron?
>a motorháztető zárja nem működik - csavarhúzóval nyílik. Lehet-e zárbetétet cserélni, hogyan lehet megoldani? KB milyen összeg?
>hidegindításnál egy picit kéken füstöl, aztán melegen minden rendben. Az autó jól megy, pörög a motor, jól húz. Jelenthet e valami rosszat a kék füst?
>a legidegesítőbb probléma, hogy a kormány néha "akad", darabosan jár. Mi lehet az oka, hol keressem és költséges e javítani?
>fékezésnél, kicsit remeg az autó...
>bal első elektromos ablak nem mozog, a többi megy. A távirányító mindet mozgatja, kivétel a bal elsőt. Mechanika, vagy motor lehet, gondolom én. Drága az ilyen bontottan?

Az autó mindemellett szép állapotban van kívülről, és gyakorlatilag annyiért kínálta nekem a barátom, ammennyiért kint vette - nevetséges áron. De lehet hogy a fent leírtak miatt nem érdemes megvennem? Többe kerülne a hús, mint a leves?

Segítségeteket előre is köszönöm

A leírtak közül a kormánymű csere a legköltségesebb javitanivaló,sőt fontos!!Annyiért adja amennyiért vette?Hány éve?Mennyi km-el ezelőtt?Szervízelte?Rendes haver hogy nem kér érte többet.Kb 3 év alatt a felét éri mint annó...
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #51310 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 22:06:21 »

Köszi. Az a kormány dolog, az soknak tűnik.
Hát ja. Közben javítottam, a szélvédő az esőérzékelősre vonatkozott.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #51311 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 22:07:06 »

A leírtak közül a kormánymű csere a legköltségesebb javitanivaló,sőt fontos!!Annyiért adja amennyiért vette?Hány éve?Mennyi km-el ezelőtt?Szervízelte?Rendes haver hogy nem kér érte többet.Kb 3 év alatt a felét éri mint annó...
Lehet, hogy 1 Ft-ért vette.  vigyor3
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #51312 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 22:07:40 »

Nyugodtan leírhatod az árat. Nem fogják megvenni előled, mert neki már van Mondeojuk.  Cheesy

ez egyáltalán nem zárja ki, hogy vegyek egy 3.at is Wink
Naplózva
o_tom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241



WWW E-mail
« Új hozzászólás #51313 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 22:12:59 »

A leírtak közül a kormánymű csere a legköltségesebb javitanivaló,sőt fontos!!Annyiért adja amennyiért vette?Hány éve?Mennyi km-el ezelőtt?Szervízelte?Rendes haver hogy nem kér érte többet.Kb 3 év alatt a felét éri mint annó...
Kb másfél évig használta... Állítólag járt szervízben olajcserékre... Nem kimondottan ivóscimboráról van szó, de ismerem a srácot. Elmondása szerint másfél év alatt, olyan 50ezer km ment bele. Javítva nem volt.
Naplózva

2007/1 Galaxy 2.0 TDCI Ternd 140LE
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #51314 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 22:16:59 »

Kb másfél évig használta... Állítólag járt szervízben olajcserékre... Nem kimondottan ivóscimboráról van szó, de ismerem a srácot. Elmondása szerint másfél év alatt, olyan 50ezer km ment bele. Javítva nem volt.
hát igen.most viszont kell javítani.ha 5 kilóért adja,az már sok érte....kb 1000 eur-t kaphat érte kinn.de lehet még annyit sem.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #51315 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 22:17:27 »

Kb másfél évig használta... Állítólag járt szervízben olajcserékre... Nem kimondottan ivóscimboráról van szó, de ismerem a srácot. Elmondása szerint másfél év alatt, olyan 50ezer km ment bele. Javítva nem volt.

Valaki elég rossz matekból.......

Másfél év heti minimum 1400 km az nem 50 ezer km.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #51316 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 22:22:17 »

Kb másfél évig használta... Állítólag járt szervízben olajcserékre... Nem kimondottan ivóscimboráról van szó, de ismerem a srácot. Elmondása szerint másfél év alatt, olyan 50ezer km ment bele. Javítva nem volt.
Ha ezeket a hibákat azoknak a  költségeit összeadod akkor a kék füstölés miatt én jobban aggódnék mint az összes többinek az ára miatt.Ugyanis ha valamelyik csúcs esetleg 2 csere akkor ha nem ujítod fel akkor már az több mint a többi.Kormányművet ha keresel találsz bontottat hozzá.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #51317 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 22:23:58 »

Visszaolvastam és ugye Németországban vette.
Akkor ez már honosítva lett akkor vagy még német rendszámos?
Ez sem mindegy költségileg.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #51318 Dátum: 2014.01.03 péntek, 09:43:11 »

Elvileg az fl utáni 8 vezetékes zár, a cikkszám pedig: 2S4A-A21813-DB, de a két utolsó betű lehet CB, FA, FB, meg még talán más is. Amúgy valóban fekete. Az fl előtti teljesen fehér.

ez a cikkszám a bal elsőt adja, én meg a jobb első iránt érdeklődtem...
de legalább látom, h fekete
gyanús is volt, h írtad a 8 vezetéket

mindenesetre becoptam, vettem fl előttit fl-esként.
egyenlőre működik (már 1 hete), remélem kibír 1-2 évet
az eredeti záram a nyár végén elkezdett hol zarni hol nem, a reteszelés minden alkalommal működött aztán gondolt egyet december elején és minden alkalommal reteszelt első gombnyomásra (meg hát az automata zárásnál is induláskor). ezzel csak az volt a bajom, h ha beállt volna a zár akkor nem lehetett volna kinyitni az ajtót  falbav
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #51319 Dátum: 2014.01.03 péntek, 10:08:19 »

Sziasztok!

Megpróbáltam a korábban említett szervo olaj elfolyást orvosolni a javasolt hollander cserével.
Sajnos úgy néz ki igaz a cromax szerelője által említett statisztika.
A fémcső öregszik el ezért komplett csőcsere a megoldás. wow1
Járt már így valaki, esetleg van olcsóbb megoldás?

 
Nekem Vik meg krampácsolta, hogy jó legyen, novemberben volt 2 éve, hogy hibátlan. Az új cső 40K lett volna.
Nálam a csőcsonk engedett el a hollanderrel, ahol belemegy a pumpába.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.03 péntek, 10:10:44 írta Mad-V » Naplózva
farika84
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 442



E-mail
« Új hozzászólás #51320 Dátum: 2014.01.03 péntek, 11:00:43 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne , hogy innen; http://alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus rendelt már esetleg valaki?
Mert nézelődtem a webáruházban és feltűnően jó árban vannak a  dolgok.
 worship
Naplózva

2003'  Mondeo Trend MK3 2.0 TDCI Facelift 115LE
Leflee
Vendég
« Új hozzászólás #51321 Dátum: 2014.01.03 péntek, 11:20:03 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne , hogy innen; http://alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus rendelt már esetleg valaki?
Mert nézelődtem a webáruházban és feltűnően jó árban vannak a  dolgok.
 worship

Ez engem is érdekelne, mert kell vennem jópár dolgot mostanság és nem mindegy mennyiért:D ... fékbetétek, féktárcsák, plusz ha minden igaz termosztátot is...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #51322 Dátum: 2014.01.03 péntek, 11:40:10 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne , hogy innen; http://alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus rendelt már esetleg valaki?
Mert nézelődtem a webáruházban és feltűnően jó árban vannak a  dolgok.
 worship
igen.többször is.asszem 20 felett ingyenes a szállítás.fékek-betétek több tipushoz is,légszűrő üzemanyagszűrő,pollenszűrő,ilyesmiket vettem náluk.Panasz egy alkalommal sem volt.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
farika84
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 442



E-mail
« Új hozzászólás #51323 Dátum: 2014.01.03 péntek, 11:41:23 »

igen.többször is.asszem 20 felett ingyenes a szállítás.fékek-betétek több tipushoz is,légszűrő üzemanyagszűrő,pollenszűrő,ilyesmiket vettem náluk.Panasz egy alkalommal sem volt.

THX!  worship
Naplózva

2003'  Mondeo Trend MK3 2.0 TDCI Facelift 115LE
Janika111
Vendég
« Új hozzászólás #51324 Dátum: 2014.01.03 péntek, 11:45:17 »


Azért én kíváncsi lennék, hogy mennyire tartós ez.. de jól néz ki az biztos  smile
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #51325 Dátum: 2014.01.03 péntek, 12:33:05 »

Azért én kíváncsi lennék, hogy mennyire tartós ez.. de jól néz ki az biztos  smile
Pont annyira mint az alapréteg és a fedőlakk.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #51326 Dátum: 2014.01.03 péntek, 19:41:38 »

ez a cikkszám a bal elsőt adja, én meg a jobb első iránt érdeklődtem...
de legalább látom, h fekete
gyanús is volt, h írtad a 8 vezetéket

mindenesetre becoptam, vettem fl előttit fl-esként.
egyenlőre működik (már 1 hete), remélem kibír 1-2 évet
az eredeti záram a nyár végén elkezdett hol zarni hol nem, a reteszelés minden alkalommal működött aztán gondolt egyet december elején és minden alkalommal reteszelt első gombnyomásra (meg hát az automata zárásnál is induláskor). ezzel csak az volt a bajom, h ha beállt volna a zár akkor nem lehetett volna kinyitni az ajtót  falbav


Szerintem azzal sok bajod nem lehet. Általában a bal első szokta megadni magát. Akkor szokott előfordulni az, hogy pl a bal hátsó csak reteszelésre zár. A bal első fl utánira cserélése orvosolni szokta a problémát. Volt itt olyan, akinek a csomagtér nyitás javult meg a bal első zár cseréjével.
Naplózva
bzozoo
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 414


« Új hozzászólás #51327 Dátum: 2014.01.03 péntek, 19:48:57 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne , hogy innen; http://alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus rendelt már esetleg valaki?
Mert nézelődtem a webáruházban és feltűnően jó árban vannak a  dolgok.
 worship

Én is rendeltem már innen. Azt kaptam, amit kértem, nálam sem volt panasz.
Naplózva

MK3 1.8 125LE 5 ajtó... Lavjaman!
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #51328 Dátum: 2014.01.03 péntek, 19:50:58 »

Tisztelt Clubtagok, üdvözlök mindenkit

Szeretném a tanácsotokat kérni:
-Adott egy 2005 évjáratú 2.0 TDCI, 130LE, 6 Gang (amolyan munkásautónak vette egy jóbarátom Németországban 420ezer KM.el, ezzel ingázott BP és München között hétvégente), most potom összegért eladásra kínálta nekem. De sajnos vannak dolgok, amik aggasztanak, nem tudom érdemes e ilyen autóra pénzt kiadnom. Kívül-belül egyaránt szép állapotban van. De vannak problémái... Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy orvosolahtók-e és hogyan, hol keressem a megoldást.

>az autó fűtött szélvédős, de sajnos be van repedve. Lehet e cserélni, költséges e a munkadíja (a fűtőszálak bekötése igényel e különleges szaktudást?), tud-e esetleg bontottat valaki, vagy újat kedvező áron?
>a motorháztető zárja nem működik - csavarhúzóval nyílik. Lehet-e zárbetétet cserélni, hogyan lehet megoldani? KB milyen összeg?
>hidegindításnál egy picit kéken füstöl, aztán melegen minden rendben. Az autó jól megy, pörög a motor, jól húz. Jelenthet e valami rosszat a kék füst?
>a legidegesítőbb probléma, hogy a kormány néha "akad", darabosan jár. Mi lehet az oka, hol keressem és költséges e javítani?
>fékezésnél, kicsit remeg az autó...
>bal első elektromos ablak nem mozog, a többi megy. A távirányító mindet mozgatja, kivétel a bal elsőt. Mechanika, vagy motor lehet, gondolom én. Drága az ilyen bontottan?

Az autó mindemellett szép állapotban van kívülről, és gyakorlatilag annyiért kínálta nekem a barátom, ammennyiért kint vette - nevetséges áron. De lehet hogy a fent leírtak miatt nem érdemes megvennem? Többe kerülne a hús, mint a leves?

Segítségeteket előre is köszönöm
nem ez lesz a Te kocsid.  hagyd a fenébe.  pénznyelő.  nem tudsz semmit a porlasztókról, nagynyomásúról, kettőstömegű stb..
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #51329 Dátum: 2014.01.03 péntek, 19:54:11 »

Szerintem azzal sok bajod nem lehet. Általában a bal első szokta megadni magát. Akkor szokott előfordulni az, hogy pl a bal hátsó csak reteszelésre zár. A bal első fl utánira cserélése orvosolni szokta a problémát. Volt itt olyan, akinek a csomagtér nyitás javult meg a bal első zár cseréjével.

Nekem cserélni kellett a jobb elsőt és hátsót is. Az egyik random nem akart zárni, a másik meg nyitni.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #51330 Dátum: 2014.01.03 péntek, 21:47:30 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne , hogy innen; http://alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus rendelt már esetleg valaki?
Mert nézelődtem a webáruházban és feltűnően jó árban vannak a  dolgok.
 worship

Többször is rendeltem tőlük, pont ezért mert jó áron vannak. Semmi problémám nem volt velük korrektek és gyorsak. (1-2 nap az alakatrész elérhetőlségtől függően)
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
gyu1978
Vendég
« Új hozzászólás #51331 Dátum: 2014.01.04 szombat, 10:26:34 »

Sziasztok.
A lámpamosó a szivattyú nyomásától ugrik ki,vagy valami más is kell hozzá.
Köszönöm.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #51332 Dátum: 2014.01.04 szombat, 10:37:02 »

Sziasztok.
A lámpamosó a szivattyú nyomásától ugrik ki,vagy valami más is kell hozzá.
Köszönöm.
igen.attól.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #51333 Dátum: 2014.01.04 szombat, 10:37:07 »

Sziasztok.
A lámpamosó a szivattyú nyomásától ugrik ki,vagy valami más is kell hozzá.
Köszönöm.
Kapcsold be a lámpát is,meg amikor spriccálod akkor jön elő.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #51334 Dátum: 2014.01.04 szombat, 11:11:56 »

.....meg amikor spriccálod  wow1 Cheesy akkor jön elő.
eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
bozsozsoltika
Vendég
« Új hozzászólás #51335 Dátum: 2014.01.04 szombat, 11:39:44 »

Sziasztok!

Van nekem egy alapjárati problémám, a probléma az alapjárattal az, hogy vannak olyan pillanatok amikor fent marad az alapjárat 1100 környékén,de már rég üzemi hőmérsékleten megy a motor, meg a másik az hogy amikor adok neki egy gázfröccsöt akkor nehezen akar alapjáratra visszaállni! Alapjárati motor lett már cserélve,gyári Ford lett beletéve! MK3-as mondiról van szó!

Köszönöm előre is
Naplózva
McRae
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



E-mail
« Új hozzászólás #51336 Dátum: 2014.01.04 szombat, 11:50:07 »

Sziasztok! Véleményetekre volnék kíváncsi. A Problémám a következő, a kuplung felső 1/3-nál, miközben engedem fel megszólal egy erősen búgó hang, amely alacsony fordulatnál is hallható és kissé be is rezonál a motor. Benyomott állapotban nincs hangja, illetve üresben a felengedett állapotban sem. A kuplung nem csúszik és a sebesség váltások közt sem veszek észre különösebb furcsaságot. A szerelőm azt mondta, hogy kettős-tömegű lendkerék okozza ezt és nem feltétlen kell a csattogós  jellegzetes hang kíséretnek. Azt mondta minden autónál másképp jön elő, hol csataggással, hol így...stb. Én ugyan a kinyomócsapágyra gondoltam, de a szerelő szerint az akkor szólna ha benyomnám a kuplungot, és nem terhelés alatt mikor engedem fel. Esetleg valakinek valami hasonló tapasztalata?? A kettős-tönegű lendkerék cseréje során célszerű kuplung szettet is cserélni vagy azért nem feltétlen kell egyben?? (225 e km-nél járok- valós)
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.04 szombat, 11:52:09 írta McRae » Naplózva

2004.10. Mondeo 2.2 Tdci Ghia 155 Le  Phanter Black
2010.12. Mondeo 2.0 Tdci Trend 140 Le
2015.12. Mondeo 2.0 MK5
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #51337 Dátum: 2014.01.04 szombat, 11:51:28 »

Szerintem azzal sok bajod nem lehet. Általában a bal első szokta megadni magát. Akkor szokott előfordulni az, hogy pl a bal hátsó csak reteszelésre zár. A bal első fl utánira cserélése orvosolni szokta a problémát. Volt itt olyan, akinek a csomagtér nyitás javult meg a bal első zár cseréjével.

A hátsó két záram 2 éve kezdett hol zárni hol nem, reteszelés minden alkalommal működött. Tavaly tavasszal vettem két fl-es bontottat mk2-től és kicseréltem, azóta azokkal nem volt baj. Nyár végén az első hidegebb napokon kezdett nem zárni a jobb első...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #51338 Dátum: 2014.01.04 szombat, 12:47:24 »

Sziasztok! Véleményetekre volnék kíváncsi. A Problémám a következő, a kuplung felső 1/3-nál, miközben engedem fel megszólal egy erősen búgó hang, amely alacsony fordulatnál is hallható és kissé be is rezonál a motor. Benyomott állapotban nincs hangja, illetve üresben a felengedett állapotban sem. A kuplung nem csúszik és a sebesség váltások közt sem veszek észre különösebb furcsaságot. A szerelőm azt mondta, hogy kettős-tömegű lendkerék okozza ezt és nem feltétlen kell a csattogós  jellegzetes hang kíséretnek. Azt mondta minden autónál másképp jön elő, hol csataggással, hol így...stb. Én ugyan a kinyomócsapágyra gondoltam, de a szerelő szerint az akkor szólna ha benyomnám a kuplungot, és nem terhelés alatt mikor engedem fel. Esetleg valakinek valami hasonló tapasztalata?? A kettős-tönegű lendkerék cseréje során célszerű kuplung szettet is cserélni vagy azért nem feltétlen kell egyben?? (225 e km-nél járok- valós)

Ha már szét van szedve, akkor érdemes mindent egyben cserélni (lendkerék, tárcsa, szerkezet, kinyomó, esetleg szimeringek). 225000-nél már időszerű a csere (örülj, hogy ennyit kibírt).
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
o_tom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241



WWW E-mail
« Új hozzászólás #51339 Dátum: 2014.01.04 szombat, 12:50:27 »

Udv ismet
Szeretnem kerdezni toletek, hogy 2003/10 havi 131 lovas 6 sebesseges autohoz milyen aron van a kuplung/lendkerek szett ujonnan?
Cromaxnal 220korul beszelgettek, mashol talaltam Luk szettst 148ert. Tudtok olcsobb tippet, vagy ezek a valos arak?
Naplózva

2007/1 Galaxy 2.0 TDCI Ternd 140LE
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #51340 Dátum: 2014.01.04 szombat, 12:52:59 »

Udv ismet
Szeretnem kerdezni toletek, hogy 2003/10 havi 131 lovas 6 sebesseges autohoz milyen aron van a kuplung/lendkerek szett ujonnan?
Cromaxnal 220korul beszelgettek, mashol talaltam Luk szettst 148ert. Tudtok olcsobb tippet, vagy ezek a valos arak?

Valósak! Más kérdés, hogy reálisak-e.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tuza35
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 583



E-mail
« Új hozzászólás #51341 Dátum: 2014.01.04 szombat, 13:19:25 »

Helló.Bal első zárat cserélnék de nem tudom kiszedni mert azt ami a menetes szárat tartja nem jön ki.Hogy kell kiszedni a zárat?
Naplózva

1x Ford Mondeo Turnier 2001 TDDI 115LE trend    1x Ford S-Max 2010 TDCI 140LE Titánium.Korában:Ford Mondeo 2,2 TDCI Ghia X
McRae
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



E-mail
« Új hozzászólás #51342 Dátum: 2014.01.04 szombat, 13:20:11 »

Udv ismet
Szeretnem kerdezni toletek, hogy 2003/10 havi 131 lovas 6 sebesseges autohoz milyen aron van a kuplung/lendkerek szett ujonnan?
Cromaxnal 220korul beszelgettek, mashol talaltam Luk szettst 148ert. Tudtok olcsobb tippet, vagy ezek a valos arak?

http://www.alkatreszmarket.hu/alkatreszmarket/eshop/5-1-Szemelyauto-alkatreszek/1202-4-Eroatvitel

Én hátsó lengéscsillapítót vettem tőlük, korrektek, segítőkészek, jó áron kaptam. A másik, hogy nekem is valószínű ilyen problémám lesz, bár pont előtted tettem fel a kérdéseim itt a fórumon Wink

Ha gondolod, megpróbálhatjuk együtt venni (2 szettet), hátha enged még az árból. angel
Naplózva

2004.10. Mondeo 2.2 Tdci Ghia 155 Le  Phanter Black
2010.12. Mondeo 2.0 Tdci Trend 140 Le
2015.12. Mondeo 2.0 MK5
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #51343 Dátum: 2014.01.04 szombat, 13:24:10 »

Udv ismet
Szeretnem kerdezni toletek, hogy 2003/10 havi 131 lovas 6 sebesseges autohoz milyen aron van a kuplung/lendkerek szett ujonnan?
Cromaxnal 220korul beszelgettek, mashol talaltam Luk szettst 148ert. Tudtok olcsobb tippet, vagy ezek a valos arak?

Sajnos valós. Ebayen lehet körbenézni, általában lehet találni olcsóbban.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #51344 Dátum: 2014.01.04 szombat, 13:25:40 »

A hátsó két záram 2 éve kezdett hol zárni hol nem, reteszelés minden alkalommal működött. Tavaly tavasszal vettem két fl-es bontottat mk2-től és kicseréltem, azóta azokkal nem volt baj. Nyár végén az első hidegebb napokon kezdett nem zárni a jobb első...


Nekem az előző gépem fl előtti volt és annál is hidegebb időben jelentkeztek a nem zárási gondok. (bal első és bal hátsó). A WD40-es fürdő ideig-óráig orvosolta a gondot. Sokaknak megoldotta a bal első csere a gondját.
Naplózva
tuza35
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 583



E-mail
« Új hozzászólás #51345 Dátum: 2014.01.04 szombat, 13:28:24 »

Szia.Meg oldaná az én bajomat is ha ki tudnám szerelni.Hogy kell nem tudod?



Nekem az előző gépem fl előtti volt és annál is hidegebb időben jelentkeztek a nem zárási gondok. (bal első és bal hátsó). A WD40-es fürdő ideig-óráig orvosolta a gondot. Sokaknak megoldotta a bal első csere a gondját.
Naplózva

1x Ford Mondeo Turnier 2001 TDDI 115LE trend    1x Ford S-Max 2010 TDCI 140LE Titánium.Korában:Ford Mondeo 2,2 TDCI Ghia X
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #51346 Dátum: 2014.01.04 szombat, 13:29:14 »

Helló.Bal első zárat cserélnék de nem tudom kiszedni mert azt ami a menetes szárat tartja nem jön ki.Hogy kell kiszedni a zárat?

Melyik menetes szárat? Amúgy ki kell venni hozzá a kilincset is. Van az ajtó élénél egy műanyag dugó, alatta egy csavar. Azt ki kell tekerni (nem teljesen, mert az csak a kilincs melletti kis takarót tartja). Ha benézel az ajtó belsejébe, ott látsz még egy csavart a kilincs magasságában, azt is ki kell tekerni. Utána elvileg kijön az egész. Kicsit játszós, de megoldható. Ha kijött, akkor a kulcsos részt le tudod venni róla és át tudod rakni a másik zárra (feltéve, ha nem angolt vettél)
Naplózva
tuza35
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 583



E-mail
« Új hozzászólás #51347 Dátum: 2014.01.04 szombat, 13:31:41 »

Nem Angol.Köszi


Melyik menetes szárat? Amúgy ki kell venni hozzá a kilincset is. Van az ajtó élénél egy műanyag dugó, alatta egy csavar. Azt ki kell tekerni (nem teljesen, mert az csak a kilincs melletti kis takarót tartja). Ha benézel az ajtó belsejébe, ott látsz még egy csavart a kilincs magasságában, azt is ki kell tekerni. Utána elvileg kijön az egész. Kicsit játszós, de megoldható. Ha kijött, akkor a kulcsos részt le tudod venni róla és át tudod rakni a másik zárra (feltéve, ha nem angolt vettél)
Naplózva

1x Ford Mondeo Turnier 2001 TDDI 115LE trend    1x Ford S-Max 2010 TDCI 140LE Titánium.Korában:Ford Mondeo 2,2 TDCI Ghia X
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #51348 Dátum: 2014.01.04 szombat, 13:35:31 »

Szia.Meg oldaná az én bajomat is ha ki tudnám szerelni.Hogy kell nem tudod?




Ahhoz nem kell kiszerelni. Elég, ha az ajtó élénél levő 3 csavarból az alsót kicsavarod és oda fújsz be a spréből. Itt találsz egy leírást a javításról.
Naplózva
tuza35
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 583



E-mail
« Új hozzászólás #51349 Dátum: 2014.01.04 szombat, 14:35:14 »

Köszönöm a segítségedet.Kicseréltem.



Ahhoz nem kell kiszerelni. Elég, ha az ajtó élénél levő 3 csavarból az alsót kicsavarod és oda fújsz be a spréből. Itt találsz egy leírást a javításról.
Naplózva

1x Ford Mondeo Turnier 2001 TDDI 115LE trend    1x Ford S-Max 2010 TDCI 140LE Titánium.Korában:Ford Mondeo 2,2 TDCI Ghia X
Oldalak: 1 ... 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 [1027] 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.141 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.