Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.05 péntek, 18:35:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 [1032] 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20664793 alkalommal)
0 Felhasználó és 47 vendég van a témában
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #51550 Dátum: 2014.01.12 vasárnap, 21:19:02 »

huh,ezt hogy filoz-tad ki?

Van egy rádiód,aminek nincs kódja,vagy van egy kódod,és keresd hozzá a rádiódat? Roll Eyes Huh?



Mit nem értesz? :eplus2:Ez a bankártya pin kódja,meg a mobiljának a pin kódja és az irányítószáma is.A nagyfater zsigulijának a rendszáma is ez volt...Könnyen megjegyezhető kódos rádiót keres.Sima 6000cd nem érdekel?Kódját nem tudom,de lehet ez a megoldás eljen
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26997


E-mail
« Új hozzászólás #51551 Dátum: 2014.01.13 hétfő, 09:30:31 »

Az új gumi szilentek nyiszorognak, amit írtam? Nem elég ha befújok wd40-t?

Olajszármazék általában nem tesz jót a guminak. Inkább valami szilikon alapút.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
bzozoo
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 414


« Új hozzászólás #51552 Dátum: 2014.01.13 hétfő, 20:20:17 »

Klímatisztítását csak akkor érdemes csinálni ha már szaga van? Elég megcsinálni azt ami a Wikin van (http://mondeo.hu/wiki/index.php/Kl%C3%ADmatiszt%C3%ADt%C3%A1s_Mk3), vagy néha azért érdemes szervizbe is elvinni emiatt? Elsősorban manuális klímás autóról érdeklődök, nem tudom hogy a karbantartás szempontjából van-e különbség a digitálishoz képest.
Naplózva

MK3 1.8 125LE 5 ajtó... Lavjaman!
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #51553 Dátum: 2014.01.13 hétfő, 20:31:00 »

Klímatisztítását csak akkor érdemes csinálni ha már szaga van? Elég megcsinálni azt ami a Wikin van (http://mondeo.hu/wiki/index.php/Kl%C3%ADmatiszt%C3%ADt%C3%A1s_Mk3), vagy néha azért érdemes szervizbe is elvinni emiatt? Elsősorban manuális klímás autóról érdeklődök, nem tudom hogy a karbantartás szempontjából van-e különbség a digitálishoz képest.

Ezt a befújkálóst én hanyagolnám, mindenbe belefolyik. Rádióba, klíma vezérlőbe, stb. Lehet olyat kapni, amit a hátsó ülés elé helyezel, és kifújja a permetet magától, amit a klíma keringtet oda, ahova kell.

Pl ez: http://www.autoalkatresz.shop.hu/webaruhaz/2879/297/autoapolas/klimatisztito/alma-illatu-klimatisztito-spray-info

Nem tudom ez jó-e, de ilyen elven működőt használj inkább, mint a habbal locsolóst.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26997


E-mail
« Új hozzászólás #51554 Dátum: 2014.01.13 hétfő, 22:23:03 »

Ezt a befújkálóst én hanyagolnám, mindenbe belefolyik. Rádióba, klíma vezérlőbe, stb. Lehet olyat kapni, amit a hátsó ülés elé helyezel, és kifújja a permetet magától, amit a klíma keringtet oda, ahova kell.

Pl ez: http://www.autoalkatresz.shop.hu/webaruhaz/2879/297/autoapolas/klimatisztito/alma-illatu-klimatisztito-spray-info

Nem tudom ez jó-e, de ilyen elven működőt használj inkább, mint a habbal locsolóst.

Loctite a gyártója, a Bárdi III. ker óbudai kirendeltségben még hétvégén is láttam, hogy van.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
nagyzotya
Vendég
« Új hozzászólás #51555 Dátum: 2014.01.13 hétfő, 22:26:12 »


Gáz alapú légkondicionáló tisztító - fertőtlenítő:

A gáz alapú véleményem szerint a legjobb megoldás, igaz nem közvetlenül a levegő rendszerve jutatjuk, de oda is bejut egy idő után. A használata nagyon egyszerű és biztonságos.

a motort be kell indítani (legyen töltés folyamatosan)a levegőkeringetést belsőre kell állítani, hogy a levegőt ne kintről szívja, hanem a bentit keringtesse.minden ablakot fel kell húzni és az ajtókat becsukni.a klímát bekapcsolni és hidegre állítania ventilátort a leggyorsabb fokozatra kapcsolni

Ezután nincs más dolgunk csak a palackot az utas oldali ülés elé helyezni úgy, hogy a gázt a tető felé fújja (ülést hátra kell tolni). Ha a palack kiürült, akkor kb. 15 percig még járassuk a berendezést. Majd jól szellőztessük ki a gépkocsit. Megjegyzem, hogy használati utasítás minden palack hátoldalán van!

« Utoljára szerkesztve: 2014.01.13 hétfő, 22:29:23 írta nagyzotya » Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #51556 Dátum: 2014.01.13 hétfő, 22:26:51 »

Loctite a gyártója, a Bárdi III. ker óbudai kirendeltségben még hétvégén is láttam, hogy van.

AndyA

ettől lett olyan dohos rohadtalma szag a kocsimban, hogy csak a würthös alkoholos klímatisztító segített rajta
Naplózva
Guarek01
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 93



E-mail
« Új hozzászólás #51557 Dátum: 2014.01.14 kedd, 08:33:13 »

ettől lett olyan dohos rohadtalma szag a kocsimban, hogy csak a würthös alkoholos klímatisztító segített rajta

Én nem illatosítottat használtam, de szintén ezt a megoldást választottam, nem a befújósat és elég egyszerűen megvan a művelet.
Naplózva

Mondeo MK III. 2.0 TDDI Trend, 2001. Kombi 115 LE
keba210
Vendég
« Új hozzászólás #51558 Dátum: 2014.01.14 kedd, 12:57:17 »

Sziasztok, 1 hete vettem egy:
2004-es mk3 2.0 TDCI , automata gyönyörű állapotú Mondeót...

A jelenlség a következő: egyenletes sebességnél, menetközben , az egész autó elkezd remegni, rángatni. Leggyakrabban talán 4 fokozatban jelentkezik a probléma, de már másik fokozatban is tapasztaltam.  gázadásnál amíg gyorsulok megszűnik, majd ha újra bveállnék fix sebességre újra csinálja... mintha leállna egy henger... :S, városban nem észlelhető, mert ugye ritkán mész folyamatosan 60-al, de országúton, mondjuk ha ráállsz 90-re akkor folyamatos, amíg nem mozdítok a gázpedálon..., szervíz nem tudott rá semmit mondani... tud valaki segíteni?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #51559 Dátum: 2014.01.14 kedd, 13:15:11 »

Sziasztok, 1 hete vettem egy:
2004-es mk3 2.0 TDCI , automata gyönyörű állapotú Mondeót...

A jelenlség a következő: egyenletes sebességnél, menetközben , az egész autó elkezd remegni, rángatni. Leggyakrabban talán 4 fokozatban jelentkezik a probléma, de már másik fokozatban is tapasztaltam.  gázadásnál amíg gyorsulok megszűnik, majd ha újra bveállnék fix sebességre újra csinálja... mintha leállna egy henger... :S, városban nem észlelhető, mert ugye ritkán mész folyamatosan 60-al, de országúton, mondjuk ha ráállsz 90-re akkor folyamatos, amíg nem mozdítok a gázpedálon..., szervíz nem tudott rá semmit mondani... tud valaki segíteni?
ez több minden lehet.diagnosztika kellene,van e bármilyen hibakod.aztán futómű ellenőrzés,gumik állapota.es végül a kettomegu lendkerek.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
keba210
Vendég
« Új hozzászólás #51560 Dátum: 2014.01.14 kedd, 13:19:31 »

Szia, köszi válaszod, de az autó szépen megy, szépen vált, futómű rendben, és állítólag az automatában nincs kettőstömegű lendkerék... és amikor jelentkezik a remegés, olyankor a motor is hangosabban szól
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #51561 Dátum: 2014.01.14 kedd, 13:22:20 »

Szia, köszi válaszod, de az autó szépen megy, szépen vált, futómű rendben, és állítólag az automatában nincs kettőstömegű lendkerék... és amikor jelentkezik a remegés, olyankor a motor is hangosabban szól
valóban,a lendkerek kizárható.akkor a diaggal beszédes lehet,mert üzemanyag rendszeri hiba biztos tárolodik,ha 1 henger nem menne.szűkül a kör.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
keba210
Vendég
« Új hozzászólás #51562 Dátum: 2014.01.14 kedd, 13:37:54 »

most halottam, lehet hogy a váltóolaj csere megoldaná...
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26997


E-mail
« Új hozzászólás #51563 Dátum: 2014.01.14 kedd, 13:44:35 »

most halottam, lehet hogy a váltóolaj csere megoldaná...

Ne fogadj rá nagy összegben, de mivel automata, akár még be is jöhet a mutatvány. Mikor volt utoljára friss olaj beletöltve?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
keba210
Vendég
« Új hozzászólás #51564 Dátum: 2014.01.14 kedd, 14:34:38 »

nem tudom, 4 napja vette, Smiley
Naplózva
bzozoo
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 414


« Új hozzászólás #51565 Dátum: 2014.01.14 kedd, 16:46:30 »

Én nem illatosítottat használtam, de szintén ezt a megoldást választottam, nem a befújósat és elég egyszerűen megvan a művelet.
Gáz alapú légkondicionáló tisztító - fertőtlenítő:

A gáz alapú véleményem szerint a legjobb megoldás, igaz nem közvetlenül a levegő rendszerve jutatjuk, de oda is bejut egy idő után. A használata nagyon egyszerű és biztonságos.

a motort be kell indítani (legyen töltés folyamatosan)a levegőkeringetést belsőre kell állítani, hogy a levegőt ne kintről szívja, hanem a bentit keringtesse.minden ablakot fel kell húzni és az ajtókat becsukni.a klímát bekapcsolni és hidegre állítania ventilátort a leggyorsabb fokozatra kapcsolni

Ezután nincs más dolgunk csak a palackot az utas oldali ülés elé helyezni úgy, hogy a gázt a tető felé fújja (ülést hátra kell tolni). Ha a palack kiürült, akkor kb. 15 percig még járassuk a berendezést. Majd jól szellőztessük ki a gépkocsit. Megjegyzem, hogy használati utasítás minden palack hátoldalán van!
Ezt a befújkálóst én hanyagolnám, mindenbe belefolyik. Rádióba, klíma vezérlőbe, stb. Lehet olyat kapni, amit a hátsó ülés elé helyezel, és kifújja a permetet magától, amit a klíma keringtet oda, ahova kell.

Pl ez: http://www.autoalkatresz.shop.hu/webaruhaz/2879/297/autoapolas/klimatisztito/alma-illatu-klimatisztito-spray-info

Nem tudom ez jó-e, de ilyen elven működőt használj inkább, mint a habbal locsolóst.
Loctite a gyártója, a Bárdi III. ker óbudai kirendeltségben még hétvégén is láttam, hogy van.

AndyA
ettől lett olyan dohos rohadtalma szag a kocsimban, hogy csak a würthös alkoholos klímatisztító segített rajta

 worship eljen
Naplózva

MK3 1.8 125LE 5 ajtó... Lavjaman!
octavia1
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 256



E-mail
« Új hozzászólás #51566 Dátum: 2014.01.15 szerda, 00:59:24 »

Szevasztok

Valaki meg tudá mondani, hogy mekkora hézag / távolság/ van a pafonkárpít és a tető között? Milyen mély plafon lámpát lehet belerakni az nélkül, hogy támaszkodjon a tetőn?

Előre is köszi.
Naplózva

2004 nov. Mondeo turnier 2.0 TDCI 96kW autom. fekete "gyöngy" EGR Újra ON
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #51567 Dátum: 2014.01.15 szerda, 02:20:57 »

Szevasztok

Valaki meg tudá mondani, hogy mekkora hézag / távolság/ van a pafonkárpít és a tető között? Milyen mély plafon lámpát lehet belerakni az nélkül, hogy támaszkodjon a tetőn?

Előre is köszi.
Ha merevítő bordát kapod el akkor 0 mm amúgy meg úgy emlékszem kb 2 ujjnyi. De miért nem bontóból veszel lámpát ami oda való eleve? Mielőbb belevágsz a kárpitba ugyan olyan (4-5 ajtós vagy kombi) autonál mérd meg, hogy hova esik a mennyezet világítás helye mert  ha pont a tetőmerevítőt kapod el akkor el lesz rontva az örömöd.



Naplózva
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #51568 Dátum: 2014.01.15 szerda, 06:33:29 »

Sziasztok!

Még mindig kormánymű  Smiley : Kiderült, hogy gyári hibás volt amit beszereltek, így garanciában cserélték az egészet. Most már majdnem tökéletes, egy bajom van még:
Hidegen könnyebb tekerni a kormányt, ha megyek vele pár 10 km-t, érezhetően nehezebb lesz a kormányzás. Mi okozhat ilyen hibát? (Ez az előző, rossz kormányműnél is érezhető volt, így a kormánymű kizárva)
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #51569 Dátum: 2014.01.15 szerda, 07:39:46 »

Sziasztok!

Még mindig kormánymű  Smiley : Kiderült, hogy gyári hibás volt amit beszereltek, így garanciában cserélték az egészet. Most már majdnem tökéletes, egy bajom van még:
Hidegen könnyebb tekerni a kormányt, ha megyek vele pár 10 km-t, érezhetően nehezebb lesz a kormányzás. Mi okozhat ilyen hibát? (Ez az előző, rossz kormányműnél is érezhető volt, így a kormánymű kizárva)
Szia!
Csak okulás képen: hogy is volt? Vettél egy utángyártott Remy kormányművet,  ami gyári hibás volt? Hol,  kik cserélték?
Az újabb munkadíjat,  segédanyagokat ki fizette?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
kis zeller
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



E-mail
« Új hozzászólás #51570 Dátum: 2014.01.15 szerda, 09:22:14 »

Sziasztok!

Még mindig kormánymű  Smiley : Kiderült, hogy gyári hibás volt amit beszereltek, így garanciában cserélték az egészet. Most már majdnem tökéletes, egy bajom van még:
Hidegen könnyebb tekerni a kormányt, ha megyek vele pár 10 km-t, érezhetően nehezebb lesz a kormányzás. Mi okozhat ilyen hibát? (Ez az előző, rossz kormányműnél is érezhető volt, így a kormánymű kizárva)
Szia sajna valószínű , hogy szervo szivattyú mert hidegen sűrűbb az olaj és azért megy jobban ahogy melegszik úgy megy el a teljesitménye. worship
Naplózva

2002/5 MKIII 2.0 TDCivolt (2.0 tddi 116 le) GHIA Gyári xenon ,(FMBA) 131 ló,  5 ajtó, Automata váltó tiptronic,  ABS, EGR off,  tempomat ,225/45 R 17" gumival
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #51571 Dátum: 2014.01.15 szerda, 09:30:05 »

Szia sajna valószínű , hogy szervo szivattyú mert hidegen sűrűbb az olaj és azért megy jobban ahogy melegszik úgy megy el a teljesitménye. worship
vagy ez a kormánygép is gyári hibás....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #51572 Dátum: 2014.01.15 szerda, 09:31:18 »

Szia!
Csak okulás képen: hogy is volt? Vettél egy utángyártott Remy kormányművet,  ami gyári hibás volt? Hol,  kik cserélték?
Az újabb munkadíjat,  segédanyagokat ki fizette?

Így van, esztergomi Ford cserélte, a második (garanciális) csere teljesen ingyenes volt, csak hoztam-vittem a kocsit.  Grin

kis zeller: Ha szervo szivattyú a ludas, az nem lenne baj, csak akkor adja is meg magát minél hamarabb, mert arra még májusig van garanciám. Ennyi hibajelenséggel ami most van, nem hiszem, hogy egyből cserélnék...
Naplózva
octavia1
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 256



E-mail
« Új hozzászólás #51573 Dátum: 2014.01.15 szerda, 11:00:38 »

Ha merevítő bordát kapod el akkor 0 mm amúgy meg úgy emlékszem kb 2 ujjnyi. De miért nem bontóból veszel lámpát ami oda való eleve? Mielőbb belevágsz a kárpitba ugyan olyan (4-5 ajtós vagy kombi) autonál mérd meg, hogy hova esik a mennyezet világítás helye mert  ha pont a tetőmerevítőt kapod el akkor el lesz rontva az örömöd.
[img width=800 height=600]https://dl.dropboxusercontent.com/u/13223208/auto/terkepolvaso/20070414143.jpg[/img
[img width=800 height=600]https://dl.dropboxusercontent.com/u/13223208/auto/terkepolvaso/20070429211.jpg[/img



Köszi.
Tudod, /vagy is nem tudod/ sajnos nekem itt a közelemben nincs olyan bontó ahol henteregnek a donor mondik, sőtt semilyen sincs, ezért főzök amiből tudok. Viszont
ahogy a képeket nézem, /amit köszönök/ az általam talált skodás lámpa talán még
alacsonyabb is.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.15 szerda, 13:54:29 írta AndyA » Naplózva

2004 nov. Mondeo turnier 2.0 TDCI 96kW autom. fekete "gyöngy" EGR Újra ON
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #51574 Dátum: 2014.01.15 szerda, 13:23:54 »

Köszi.
Tudod, /vagy is nem tudod/ sajnos nekem itt a közelemben nincs olyan bontó ahol henteregnek a donor mondik, sőtt semilyen sincs, ezért főzök amiből tudok. Viszont
ahogy a képeket nézem, /amit köszönök/ az általam talált skodás lámpa talán még
alacsonyabb is.
Az első csillárról simán két vezetékkel át tudod huzalozni a kárpit felett. Csinálj előszőr pl kartonpairból egy sablont ami alapján kivágod a teőkárpitot egy jó éles késsel (tapétavágó). Milyen autóba (4-5 vagy kombi) akarod berakni? Ha 5 ajtós akkor annak tudom még a méretet, hogy menyire kell kivágni az első lámpáktól.
Naplózva
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #51575 Dátum: 2014.01.15 szerda, 14:03:01 »

Az első csillárról simán két vezetékkel át tudod huzalozni a kárpit felett. Csinálj előszőr pl kartonpairból egy sablont ami alapján kivágod a teőkárpitot egy jó éles késsel (tapétavágó). Milyen autóba (4-5 vagy kombi) akarod berakni? Ha 5 ajtós akkor annak tudom még a méretet, hogy menyire kell kivágni az első lámpáktól.
Én kombihoz akarok felrakni a hátsó ülések felé ott mekkora hely van befér a lámpa? Kb 2 cm a vastag ami besüllyed!
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #51576 Dátum: 2014.01.15 szerda, 14:23:45 »

Én kombihoz akarok felrakni a hátsó ülések felé ott mekkora hely van befér a lámpa? Kb 2 cm a vastag ami besüllyed!
Barkácsolatam már be kombiba is utolag lámpát. Ott is ugyanakkora hely a tetőkárpit és a tetőlemez között mint az 5 ajtósnál. De le kell mérni egy olyan kombinál  távolságot az első lámpától amelik van eredetileg hátsó lámpa, mert úgy emlékszem hogy a kombinál kicsit más a méret a tetőmerevítőnél. Arra emlékszem hogy kb ugyanott lett belevágva a tetőkárpitba amint az 5 ajtósnál és éppen vísitva fért el a tetőmerevítőtől.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #51577 Dátum: 2014.01.15 szerda, 14:58:06 »

Én kombihoz akarok felrakni a hátsó ülések felé ott mekkora hely van befér a lámpa? Kb 2 cm a vastag ami besüllyed!
Nekem gyárilag van. Elöl neked is napszemüvegtartós?
A napszemüvegtartó után a kertet/műanyag és a kárpit találkozásától 107,5 cm van a hátsó lámpatestig.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #51578 Dátum: 2014.01.15 szerda, 15:25:53 »

Nekem gyárilag van. Elöl neked is. napszemüvegtartós?
A napszemüvegtartó után a kertet/műanyag és a kárpit találkozásától 107,5 cm van a hátsó lámpatestig.
Igen szeművegtartós és köszi sokat segítettél. worship  worship
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
GKovacs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


« Új hozzászólás #51579 Dátum: 2014.01.15 szerda, 15:54:02 »

Az automatikus zárást lehet valahogy úgy is beállítani, hogy ha mondjuk az utas kiszáll, de nem állítottam le a motort, utána megint visszazárjon?

Nem működik a fényszórómosóm. Mit kellene első körben megnéznem? Egyébként mennyire hatásos? Előző off topic autómban (F Astra) volt, de nem voltam tőle elájulva, nem is igazán használtam. Ha ez is olyan akkor inkább hagyom, annyira nem hiányzik. Mindig van valami rongy a kocsiban amivel le lehet törölni gyorsan...  Wink
Naplózva

MK4 2.2 TDCI Titanium S
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #51580 Dátum: 2014.01.15 szerda, 16:08:08 »

Az automatikus zárást lehet valahogy úgy is beállítani, hogy ha mondjuk az utas kiszáll, de nem állítottam le a motort, utána megint visszazárjon?

Nem működik a fényszórómosóm. Mit kellene első körben megnéznem? Egyébként mennyire hatásos? Előző off topic autómban (F Astra) volt, de nem voltam tőle elájulva, nem is igazán használtam. Ha ez is olyan akkor inkább hagyom, annyira nem hiányzik. Mindig van valami rongy a kocsiban amivel le lehet törölni gyorsan...  Wink

1. mk4 mondin - míg programozni lehetett, addig - minden nyitás után visszazárt.
2. Nálam s-maxnál ha kiírja, hogy kevés a mosó folyadék, akkor nem működteti a fényszórómosót, szóval nézd meg, hogy van-e benne elég cucc.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #51581 Dátum: 2014.01.15 szerda, 16:19:54 »

Igen szeművegtartós és köszi sokat segítettél. worship  worship
Azt elfelejtettem írni, hogy a hátsó üléssor fölött is olvasólámpás, 3 izzós a lámpatest.  Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #51582 Dátum: 2014.01.15 szerda, 16:31:59 »

Az automatikus zárást lehet valahogy úgy is beállítani, hogy ha mondjuk az utas kiszáll, de nem állítottam le a motort, utána megint visszazárjon?

Ez engem is érdekelne. Mostanában azt tapasztalom, hogy nem zárja vissza az ajtót ha valaki kiszáll és újra indulok, de régebben működött.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26997


E-mail
« Új hozzászólás #51583 Dátum: 2014.01.15 szerda, 16:42:59 »

Azt elfelejtettem írni, hogy a hátsó üléssor fölött is olvasólámpás, 3 izzós a lámpatest.  Wink

Természetesen. Miért, milyen?! Smiley

Amúgy a kárpitot (ésszel) megnyomkodva ki lehet tapogatni, hol vannak a keresztmerevítők, és simán ki lehet kerülni őket.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #51584 Dátum: 2014.01.15 szerda, 16:44:43 »

Természetesen. Miért, milyen?! Smiley
Mi milyen?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #51585 Dátum: 2014.01.15 szerda, 16:48:08 »

Természetesen. Miért, milyen?! Smiley



Facelift előtt a hátsó üléssor feletti lámpa nem volt (vagy nem mindegyikben volt) térképolvasós, hanem csak egy izzós volt.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #51586 Dátum: 2014.01.15 szerda, 16:51:48 »

Facelift előtt a hátsó üléssor feletti lámpa nem volt (vagy nem mindegyikben volt) térképolvasós, hanem csak egy izzós volt.
A pontosság kedvéért írtam, hogy milyen, mert nem tudom milyet szeretne beszerelni. És azt sem tudom van-e eltérés méretben az 1 izzós, és a 3 izzós között.  wave

Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #51587 Dátum: 2014.01.15 szerda, 17:15:37 »

Facelift előtt a hátsó üléssor feletti lámpa nem volt (vagy nem mindegyikben volt) térképolvasós, hanem csak egy izzós volt.
felszereltség függő, volt amelyikben nem is volt
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26997


E-mail
« Új hozzászólás #51588 Dátum: 2014.01.15 szerda, 17:19:06 »

felszereltség függő, volt amelyikben nem is volt

Pl. FL2 Trend kombi. Én raktam bele.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #51589 Dátum: 2014.01.15 szerda, 20:12:54 »

A pontosság kedvéért írtam, hogy milyen, mert nem tudom milyet szeretne beszerelni. És azt sem tudom van-e eltérés méretben az 1 izzós, és a 3 izzós között.  wave


1 izzósat fogok beépíteni pont olyant mint a kombi csomagtér világítás. Remélem elfér hisz még kisebb is mint a 3 lámpás. Csak rakok bele jó bika led cuccot had vakítson a gyereknek ha olvasni akar hátul.
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #51590 Dátum: 2014.01.15 szerda, 20:15:47 »

1 izzósat fogok beépíteni pont olyant mint a kombi csomagtér világítás. Remélem elfér hisz még kisebb is mint a 3 lámpás. Csak rakok bele jó bika led cuccot had vakítson a gyereknek ha olvasni akar hátul.
Ok. El fog férni.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26997


E-mail
« Új hozzászólás #51591 Dátum: 2014.01.15 szerda, 20:18:11 »

1 izzósat fogok beépíteni pont olyant mint a kombi csomagtér világítás. Remélem elfér hisz még kisebb is mint a 3 lámpás. Csak rakok bele jó bika led cuccot had vakítson a gyereknek ha olvasni akar hátul.

Meg téged a visszapillantóban. falbav falbav falbav falbav falbav

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #51592 Dátum: 2014.01.15 szerda, 20:19:34 »

Meg téged a visszapillantóban. falbav falbav falbav falbav falbav

AndyA
Én is ettől félek legfeljebb kitakarom az előre kiszökő fényeket valamivel.
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26997


E-mail
« Új hozzászólás #51593 Dátum: 2014.01.15 szerda, 20:24:54 »

Én is ettől félek legfeljebb kitakarom az előre kiszökő fényeket valamivel.

A "gombos" Mondeo plafonfénynek megvan az az előnye, hogy a gombos oldalán árnyékol kicsit, illetve hátrafelé kicsit jobban világít. Meg van benne belül is annyi hely, hogy mondjuk egy LED panelt be tudsz rakni direkt ferdén, hátra döntve, hogy előre még kevesebb fényt adjon. Mondjuk ezt a csomi lámpával is meg tudod csinálni.

Ki kell próbálni, mennyire zavaró. Legrosszabb esetben lehet egy kis árnyékoló gallért az elejére szerelni, vagy akár a belsejét az elülső oldalon befesteni (fekete alkoholos filccel bekenni).

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
nagyzotya
Vendég
« Új hozzászólás #51594 Dátum: 2014.01.15 szerda, 22:20:52 »

Szép estét mindenkinek.
Tudja esetleg valaki ,hogy mi lehet az oka, hogy nehezen veszi az 1 sebességet az autó? Minden más sebességi fokozatot simán csak az egyest nem. Lehet, hogy váltó olajat kellene cserélnem?
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #51595 Dátum: 2014.01.15 szerda, 22:32:34 »

Szép estét mindenkinek.
Tudja esetleg valaki ,hogy mi lehet az oka, hogy nehezen veszi az 1 sebességet az autó? Minden más sebességi fokozatot simán csak az egyest nem. Lehet, hogy váltó olajat kellene cserélnem?

olajcsere kicsit javíthat, de inkább a sok kilométer az ok
Naplózva
nagyzotya
Vendég
« Új hozzászólás #51596 Dátum: 2014.01.15 szerda, 23:00:22 »

olajcsere kicsit javíthat, de inkább a sok kilométer az ok

Köszönöm a választ. Nem tudom valójában mennyi km van benne, de 2005 os es ora szerint 160E. Angol autó, igy minden évben van műszaki és km óra feljegyzés. Szerintem igy nem nagyon manipulálják. Vagy ki tudja mi? 160E km vegulis annyira nem sok szerintem,  hogy már szarakodnia kelljen nem?
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #51597 Dátum: 2014.01.15 szerda, 23:10:58 »

Köszönöm a választ. Nem tudom valójában mennyi km van benne, de 2005 os es ora szerint 160E. Angol autó, igy minden évben van műszaki és km óra feljegyzés. Szerintem igy nem nagyon manipulálják. Vagy ki tudja mi? 160E km vegulis annyira nem sok szerintem,  hogy már szarakodnia kelljen nem?

Olajcsere biztos nem árt, meg esetleg meg lehet próbálkozni egy kapcsoló-rudazat állítással márkaszervizben.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #51598 Dátum: 2014.01.15 szerda, 23:16:36 »

Köszönöm a választ. Nem tudom valójában mennyi km van benne, de 2005 os es ora szerint 160E. Angol autó, igy minden évben van műszaki és km óra feljegyzés. Szerintem igy nem nagyon manipulálják. Vagy ki tudja mi? 160E km vegulis annyira nem sok szerintem,  hogy már szarakodnia kelljen nem?

hát 160.000nét tuti hogy nem Smiley
nekem 240 óta hmm mondjuk úgy hogy kissé határozottabban kapcsolható. De inkább csak hidegben.
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #51599 Dátum: 2014.01.15 szerda, 23:21:40 »

hát 160.000nét tuti hogy nem Smiley
nekem 240 óta hmm mondjuk úgy hogy kissé határozottabban kapcsolható. De inkább csak hidegben.

Neked már a 6-os váltó van benne?
Milyen olajjal megy?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 [1032] 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.137 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.