Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.05 szombat, 13:15:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 272 273 274 275 276 277 278 [279] 280 281 282 283 284 285 286 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21469806 alkalommal)
0 Felhasználó és 321 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #13900 Dátum: 2007.10.19 péntek, 12:32:57 »

Az előző tárcsa amit 15eKm-rel ezelőtt cseréltem szét volt kopva, óriási válla volt de NEM RÁZOTT! Vagyis a vetemedés nem egyenlő elhasználódás. Vetemedés = nem megfelelő feszültségmentesítés a gyárban.
Mindegy. Én lecserélem a tutira centírozott jó állapotú téli kerekekre aztán meglátjuk. Ha még mindig ráz akkor jön az lapos futómű átnézés (pl. kutyacsontok) habár 3 hete Vik kollégáék átnézték a futóművet AtólZ-ig és be is állították, és nem talltak semmit lógva. A lengéscsillák vadi újak. Remélem, hogy nem kell tárcsát cserélnem. Tavasszal vettem őket. Erre nincs valami garancia?

De van, mint mindenre. Le kell szedni, visszaküldeni bevizsgálásra (hetek), és ha igazad van, akkor cserélik...
Persze ezt mind garanciaidőn belül!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #13901 Dátum: 2007.10.19 péntek, 14:18:56 »

Az előző tárcsa amit 15eKm-rel ezelőtt cseréltem szét volt kopva, óriási válla volt de NEM RÁZOTT! Vagyis a vetemedés nem egyenlő elhasználódás. Vetemedés = nem megfelelő feszültségmentesítés a gyárban.
Mindegy. Én lecserélem a tutira centírozott jó állapotú téli kerekekre aztán meglátjuk. Ha még mindig ráz akkor jön az lapos futómű átnézés (pl. kutyacsontok) habár 3 hete Vik kollégáék átnézték a futóművet AtólZ-ig és be is állították, és nem talltak semmit lógva. A lengéscsillák vadi újak. Remélem, hogy nem kell tárcsát cserélnem. Tavasszal vettem őket. Erre nincs valami garancia?

De van, mint mindenre. Le kell szedni, visszaküldeni bevizsgálásra (hetek), és ha igazad van, akkor cserélik...
Persze ezt mind garanciaidőn belül!

A tárcsára (és általában kopóalkatrészekre) nemigen jó a garancia. Csak ha gyártási hibás. Ha pl megreped, és a vasban találsz egy öntési hibát, az OK. De csak hogy simán meggörbült, az nem elég. Azt mondják majd: felmelegedett, vizet kapott. Ennyi.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #13902 Dátum: 2007.10.19 péntek, 14:24:08 »

Az előző tárcsa amit 15eKm-rel ezelőtt cseréltem szét volt kopva, óriási válla volt de NEM RÁZOTT! Vagyis a vetemedés nem egyenlő elhasználódás. Vetemedés = nem megfelelő feszültségmentesítés a gyárban.
Mindegy. Én lecserélem a tutira centírozott jó állapotú téli kerekekre aztán meglátjuk. Ha még mindig ráz akkor jön az lapos futómű átnézés (pl. kutyacsontok) habár 3 hete Vik kollégáék átnézték a futóművet AtólZ-ig és be is állították, és nem talltak semmit lógva. A lengéscsillák vadi újak. Remélem, hogy nem kell tárcsát cserélnem. Tavasszal vettem őket. Erre nincs valami garancia?

De van, mint mindenre. Le kell szedni, visszaküldeni bevizsgálásra (hetek), és ha igazad van, akkor cserélik...
Persze ezt mind garanciaidőn belül!

A tárcsára (és általában kopóalkatrészekre) nemigen jó a garancia. Csak ha gyártási hibás. Ha pl megreped, és a vasban találsz egy öntési hibát, az OK. De csak hogy simán meggörbült, az nem elég. Azt mondják majd: felmelegedett, vizet kapott. Ennyi.

Most írtam le! Nem csak találgatok...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #13903 Dátum: 2007.10.20 szombat, 08:33:16 »

Ma reggeli elmeny:

Reggel elindultunk parocskammal meloba...Kiertunk az elso vasutkeresztezodeshez es szepen lassan haladtunk at a sineken, de megallt az elottem halado auto, hogy atengedje a puhatestueket a zebran, igy kenytelen voltam enis egy pillanatra megallni. Gyalogos atert, elottem levo elindul, nosza menjunk mi is. Aha, hogyne persze. Nyomom a gazt picit, jobban, meg jobban, aztan elkezdtem utemesen nyomogatni a gazpedalt padloig, de a motor nemigen akarta felvenni a fordulatot. Igazabol mind1 volt, hogy kitapostam a belet, vagy csak finom gazt adtam, ecceruen nem ment a gep. Igy kb. alapjarat kozeli fordulatszamon dadogva probaltam kievickelni a vasuti atjarobol. Ez egy kb. 4masodperces tortenet volt, majd a gep felvette a fordulatot es ment tovabb mintha mi sem tortent volna. Nah ez vajon mitol lehetett ?
Nem arrol van szo, hogy le akart fulladni, csak ecceruen mintha a gep magasrol xart volna arra, hogy lenyomtam a gazpedalt.
Lehet hogy az elmeny topicba kellett volna irni...
« Utoljára szerkesztve: 2007.10.20 szombat, 08:36:31 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13904 Dátum: 2007.10.20 szombat, 08:36:35 »


Irod hogy reggel volt, véletlenül még félálomban nem 3-ban akartál elindulni  Grin
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #13905 Dátum: 2007.10.20 szombat, 09:04:57 »


Irod hogy reggel volt, véletlenül még félálomban nem 3-ban akartál elindulni  Grin

Nemigazan. A bosszanto az egeszben az, hogy ez mar kb. a masodik ilyen akcioja volt. Az elso kb. 1 honapja az utcankbol valo kikanyarodaskor tortent. Fo utra kellett kikanyarodni es hogy ezt meg tudd tenni, goyrsan es lenduletesen kell kikanyarodnod, mert viszonylagosan nagy a forgalom, amivel nincs is gond, mert szamitasz a gepre, o meg siman cserben hagy, nem megy a gep, de mar felig kigurultal az utra...Nagyon kellemetlen elmeny 8(
« Utoljára szerkesztve: 2007.10.20 szombat, 09:07:07 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2569



WWW
« Új hozzászólás #13906 Dátum: 2007.10.20 szombat, 09:09:18 »



Nemigazan. A bosszanto az egeszben az, hogy ez mar kb. a masodik ilyen akcioja volt. Az elso kb. 1 honapja az utcankbol valo kikanyarodaskor tortent. azert nem kellemes dolog foutra ugy kikanyarodni, hogy gyorsan es lenduletesen kell kikanyarodnod, mert viszonylagosan nagy a forgalom, amivel nincs is gond, mert szamitasz a gepre, o meg siman cserben hagy, nem megy a gep, de mar felig kigurultal az utra...Nagyon kellemetlen elmeny 8(

Ez azért már durva! Szerintem cseréld le valamelyik ajtódat. úgyis van pár darab tarcsiba. Cheesy
Remélem kiderül, hogy mi a nyűgje, mert így aztán nem valami bizalomgerjesztő közlekedned.
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #13907 Dátum: 2007.10.20 szombat, 09:17:22 »



Nemigazan. A bosszanto az egeszben az, hogy ez mar kb. a masodik ilyen akcioja volt. Az elso kb. 1 honapja az utcankbol valo kikanyarodaskor tortent. azert nem kellemes dolog foutra ugy kikanyarodni, hogy gyorsan es lenduletesen kell kikanyarodnod, mert viszonylagosan nagy a forgalom, amivel nincs is gond, mert szamitasz a gepre, o meg siman cserben hagy, nem megy a gep, de mar felig kigurultal az utra...Nagyon kellemetlen elmeny 8(

Ez azért már durva! Szerintem cseréld le valamelyik ajtódat. úgyis van pár darab tarcsiba. Cheesy
Remélem kiderül, hogy mi a nyűgje, mert így aztán nem valami bizalomgerjesztő közlekedned.

Jo otlet ! Cool

Lehet a pillangoszelep szoghelyzet erzekelovel van gond. Mintha nem tudatosulna az ECU-ban, hogy tobb uzemanyagot kene nyomni, ha nyitom a pillangoszelepet. A nyitas tenyet meg ugye ezen a potin keresztul erzekeli. Hal istennek csak hidegben csinalta, es utana mar nem volt vele gond. Viszont amilyen ritkan csinalja, annyira varatlanul er a dolog. Es termeszetesen mikor jon elo a hiba ? Hat persze, hogy akkor, mikor eppen egy vasutatkelon alldogalok, vagy eppen ki kell kanyarodnom a foutra, mikozben mind2 iranybol jonnek az autok...grrrr  mf3
« Utoljára szerkesztve: 2007.10.20 szombat, 09:19:33 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2569



WWW
« Új hozzászólás #13908 Dátum: 2007.10.20 szombat, 09:25:09 »



Jo otlet ! Cool

Lehet a pillangoszelep szoghelyzet erzekelovel van gond. Mintha nem tudatosulna az ECU-ban, hogy tobb uzemanyagot kene nyomni, ha nyitom a pillangoszelepet. A nyitas tenyet meg ugye ezen a potin keresztul erzekeli. Hal istennek csak hidegben csinalta, es utana mar nem volt vele gond. Viszont amilyen ritkan csinalja, annyira varatlanul er a dolog. Es termeszetesen mikor jon elo a hiba ? Hat persze, hogy akkor, mikor eppen egy vasutatkelon alldogalok, vagy eppen ki kell kanyarodnom a foutra, mikozben mind2 iranybol jonnek az autok...grrrr  mf3

Ebben az autóban annyi érzékelő van, mint égen a csillag! Nesze neked XXI.század. minden elecstronika és vége a régi bevált megbízható működésnek.
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #13909 Dátum: 2007.10.20 szombat, 09:33:08 »

...mikor eppen egy vasutatkelon alldogalok...

Nem szabad a vasútátkelőn álldogálni! Mi van, ha jön a vonat? Inkább máshol KV-zzál.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #13910 Dátum: 2007.10.20 szombat, 10:06:53 »

...mikor eppen egy vasutatkelon alldogalok...

Nem szabad a vasútátkelőn álldogálni! Mi van, ha jön a vonat? Inkább máshol KV-zzál.

Nem aldogaltam. A vasuti lampa feher volt, es csak egy pillanatra kellett megallnom (kb. 3sec). De nemis eza lenyeg, hanem az, hogy az auto nem akart elindulni  falbav
Naplózva

blah blah blah
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13911 Dátum: 2007.10.20 szombat, 10:18:25 »

Ma reggeli elmeny:

Reggel elindultunk parocskammal meloba...Kiertunk az elso vasutkeresztezodeshez es szepen lassan haladtunk at a sineken, de megallt az elottem halado auto, hogy atengedje a puhatestueket a zebran, igy kenytelen voltam enis egy pillanatra megallni. Gyalogos atert, elottem levo elindul, nosza menjunk mi is. Aha, hogyne persze. Nyomom a gazt picit, jobban, meg jobban, aztan elkezdtem utemesen nyomogatni a gazpedalt padloig, de a motor nemigen akarta felvenni a fordulatot. Igazabol mind1 volt, hogy kitapostam a belet, vagy csak finom gazt adtam, ecceruen nem ment a gep. Igy kb. alapjarat kozeli fordulatszamon dadogva probaltam kievickelni a vasuti atjarobol. Ez egy kb. 4masodperces tortenet volt, majd a gep felvette a fordulatot es ment tovabb mintha mi sem tortent volna. Nah ez vajon mitol lehetett ?
Nem arrol van szo, hogy le akart fulladni, csak ecceruen mintha a gep magasrol xart volna arra, hogy lenyomtam a gazpedalt.
Lehet hogy az elmeny topicba kellett volna irni...

Nekem még TDDi-vel volt ilyen, ott az elektromos gázpedál érzékelője halt meg. Ugye itt bowdenes, lehet az...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #13912 Dátum: 2007.10.20 szombat, 10:29:39 »

Ma reggeli elmeny:

Reggel elindultunk parocskammal meloba...Kiertunk az elso vasutkeresztezodeshez es szepen lassan haladtunk at a sineken, de megallt az elottem halado auto, hogy atengedje a puhatestueket a zebran, igy kenytelen voltam enis egy pillanatra megallni. Gyalogos atert, elottem levo elindul, nosza menjunk mi is. Aha, hogyne persze. Nyomom a gazt picit, jobban, meg jobban, aztan elkezdtem utemesen nyomogatni a gazpedalt padloig, de a motor nemigen akarta felvenni a fordulatot. Igazabol mind1 volt, hogy kitapostam a belet, vagy csak finom gazt adtam, ecceruen nem ment a gep. Igy kb. alapjarat kozeli fordulatszamon dadogva probaltam kievickelni a vasuti atjarobol. Ez egy kb. 4masodperces tortenet volt, majd a gep felvette a fordulatot es ment tovabb mintha mi sem tortent volna. Nah ez vajon mitol lehetett ?
Nem arrol van szo, hogy le akart fulladni, csak ecceruen mintha a gep magasrol xart volna arra, hogy lenyomtam a gazpedalt.
Lehet hogy az elmeny topicba kellett volna irni...

Nekem még TDDi-vel volt ilyen, ott az elektromos gázpedál érzékelője halt meg. Ugye itt bowdenes, lehet az...

Tehat az volt nalad is a jelenseg, hogy nyomtad a gazpedalt, de nem reagalt a gep ? hmmm...vegulis siman lehet xar a pillangoszelep helyzeterzekelom.
Naplózva

blah blah blah
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13913 Dátum: 2007.10.20 szombat, 18:11:52 »

Tehat az volt nalad is a jelenseg, hogy nyomtad a gazpedalt, de nem reagalt a gep ? hmmm...vegulis siman lehet xar a pillangoszelep helyzeterzekelom.

Pontosan!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #13914 Dátum: 2007.10.20 szombat, 20:51:34 »

Tehat az volt nalad is a jelenseg, hogy nyomtad a gazpedalt, de nem reagalt a gep ? hmmm...vegulis siman lehet xar a pillangoszelep helyzeterzekelom.

Pontosan!

THX !
Akor majd ha lesz ra lehetosegem, cserelem a potit...
Akkor hetvegen jonnel szivo oldal pucolasra ?
Naplózva

blah blah blah
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13915 Dátum: 2007.10.21 vasárnap, 17:12:09 »

THX !
Akor majd ha lesz ra lehetosegem, cserelem a potit...
Akkor hetvegen jonnel szivo oldal pucolasra ?

Itt vagyok Bp-en, de a mai nap már kiesett, holnap se jó, úgyhogy sajnos ez most kimaradt.
De azt beszélgettük Joe-val, hogy majd nov. 3-án a talin. Jössz Te is?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #13916 Dátum: 2007.10.24 szerda, 14:48:06 »

Sziasztok!

Mostanaban többször mentem autopalyan, es megfigyeltem, hogy kb 120 felett olyan szelzajt hallok, mintha az egyik ablak kicsit le lenne huzva. Nem tudtam megkeresni honnan jön, de talan valamelyik hatso ajtotol hallom. Ez normalis, vagy korabban törve volt, es nem jol illeszkedik valahol?  Undecided
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #13917 Dátum: 2007.10.24 szerda, 14:50:16 »

Sziasztok!

Mostanaban többször mentem autopalyan, es megfigyeltem, hogy kb 120 felett olyan szelzajt hallok, mintha az egyik ablak kicsit le lenne huzva. Nem tudtam megkeresni honnan jön, de talan valamelyik hatso ajtotol hallom. Ez normalis, vagy korabban törve volt, es nem jol illeszkedik valahol?  Undecided

Sajos azt kell mondjam, hogy normális, illetve a mértékét azért hallani kéne, de tény, hogy zajos. Zacci mintha talált volna megoldást az enyhítésére..
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #13918 Dátum: 2007.10.24 szerda, 15:15:45 »

Ma reggeli elmeny:

Reggel elindultunk parocskammal meloba...Kiertunk az elso vasutkeresztezodeshez es szepen lassan haladtunk at a sineken, de megallt az elottem halado auto, hogy atengedje a puhatestueket a zebran, igy kenytelen voltam enis egy pillanatra megallni. Gyalogos atert, elottem levo elindul, nosza menjunk mi is. Aha, hogyne persze. Nyomom a gazt picit, jobban, meg jobban, aztan elkezdtem utemesen nyomogatni a gazpedalt padloig, de a motor nemigen akarta felvenni a fordulatot. Igazabol mind1 volt, hogy kitapostam a belet, vagy csak finom gazt adtam, ecceruen nem ment a gep. Igy kb. alapjarat kozeli fordulatszamon dadogva probaltam kievickelni a vasuti atjarobol. Ez egy kb. 4masodperces tortenet volt, majd a gep felvette a fordulatot es ment tovabb mintha mi sem tortent volna. Nah ez vajon mitol lehetett ?
Nem arrol van szo, hogy le akart fulladni, csak ecceruen mintha a gep magasrol xart volna arra, hogy lenyomtam a gazpedalt.
Lehet hogy az elmeny topicba kellett volna irni...

Na most megyek az OFF-ba, és szólok Rocco kollegának, hogy jöjjön nézze meg, hogy miket követnek el a két éves jogsival rendelkezők.
Ez igen veszélyes hülyeség volt Zacci, és még magyarázod is!?
Minden esetben meg kell várni, hogy a sorompó után(ha van) legyen még egy autónyi hely, ahova Te átférsz!

A hibát pedig kiolvasni kéne, hátha nyomott hibakódot. De én adnék gyorsan WD40-t a poticsatinak!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #13919 Dátum: 2007.10.24 szerda, 16:13:04 »

Érdekességként írom.

A Mondeo III. facelift topikban olvastam, hogy a fedélzeti kompjúterek általában rosszul mérik a fogyasztást. Legtöbbször lefelé csalnak, azaz több a tényleges fogyasztás, mint amennyit jeleznek. Nem tudom, hogy a "sima" III-as Mondeoknál mi a helyzet.

Én legutóbb a 2002-es, benzines, 2000 cm3-es Mondeomba 63 liter benzint tankoltam. Eddig 801 km-t mentem, a komp. szerint még 30 km-re elegendő benzin van a tankban. (Ezt én elhiszem, mert a múlt hónapban azt írta ki, 6 km-re elegendő benzinem van és még nem rángatott az autó, tehát kevesebb biztos nincs benne, mint a 30 km-re elegendő.)
A fogyasztás a komp. szerint 7.8 l/100 km.
És ugye 63 / 801 * 100 = 7,85 a fogyasztás.
De ha a km-ekhez hozzáadom a még megtehető 30 km-t, akkor a tényleges fogyasztás már 7,59 l/100 km.

Valami hiba van a logikámban vagy az én Mondeom számítógépe kivétel és jó irányba csal  vigyor3?
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #13920 Dátum: 2007.10.24 szerda, 16:25:11 »

Érdekességként írom.

A Mondeo III. facelift topikban olvastam, hogy a fedélzeti kompjúterek általában rosszul mérik a fogyasztást. Legtöbbször lefelé csalnak, azaz több a tényleges fogyasztás, mint amennyit jeleznek. Nem tudom, hogy a "sima" III-as Mondeoknál mi a helyzet.

Én legutóbb a 2002-es, benzines, 2000 cm3-es Mondeomba 63 liter benzint tankoltam. Eddig 801 km-t mentem, a komp. szerint még 30 km-re elegendő benzin van a tankban. (Ezt én elhiszem, mert a múlt hónapban azt írta ki, 6 km-re elegendő benzinem van és még nem rángatott az autó, tehát kevesebb biztos nincs benne, mint a 30 km-re elegendő.)
A fogyasztás a komp. szerint 7.8 l/100 km.
És ugye 63 / 801 * 100 = 7,85 a fogyasztás.
De ha a km-ekhez hozzáadom a még megtehető 30 km-t, akkor a tényleges fogyasztás már 7,59 l/100 km.

Valami hiba van a logikámban vagy az én Mondeom számítógépe kivétel és jó irányba csal  vigyor3?

A tényleges fogasztás=a ténylegesen megtett km-rel. Nincs miért hozzáadni azt a +30km-t. Most pontosan számolt a komputer is!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13921 Dátum: 2007.10.24 szerda, 16:41:30 »

Nem pontotalanok ha nem piszkálják meg a motort. Ott van eltérés (lefele csalás attól függően 5-6-7deci, hogy mennyire húzták a teljesítményt) a dizeleknél ahol megvannak chippelve.
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3727


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #13922 Dátum: 2007.10.24 szerda, 17:00:01 »

A fogyasztás a komp. szerint 7.8 l/100 km.

Szia!
Ismét egy csúcstartó!Ilyen értékeket eddig ha jól TOM,még senkinek nem sikerült elérni.
Nekem 8.4nél soha nem mutatot kevesebbet a kompi,de odáig is 8.6ról ugy ment le,hogy kérvényt kellett benyújtani,valamint még vagy 60-80km-t megtenni.Persze előzés nuku,tojás a pedál alatt.
Viszont érdekes még megtehető 40km-nél is csak 51-55 litert sikerült tankolnom.max.
Gratula! taps
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #13923 Dátum: 2007.10.24 szerda, 17:02:28 »

Az átlagfogyasztás mérésnél van egy érdekes tény. Ha 2-3 ezer km után nem nullázunk akkor már nem nagyon fog változni. Ma voltam Pécs-Siófok oda-vissza. A Mecsekben 40-60 km/h (Ifa miatt), volt négy padlógázos szakasz is 210-zel (óra szerint). De az átlagfogyimérő meg se rezzent 5.7!
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #13924 Dátum: 2007.10.24 szerda, 17:28:37 »

Van vkinek konkrét tapsztalata, hogy mennyit eszik egy V6 MKIII?
Naplózva
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #13925 Dátum: 2007.10.24 szerda, 17:44:09 »

Van vkinek konkrét tapsztalata, hogy mennyit eszik egy V6 MKIII?

Szia PádárZoli!
Létezik egy közhely, hogy for cilinder felett ilyet már nem kérdeznek...
De attól is függ, hogy hajtod, másik közh.
7,8 - 16.
Viszont nem nagyon gyorsulnak le, akik meg mégis, vígasztaljon a gondolat, hogy Ők valszeg jóval többet költöttek a verdára, mint Te.
Fogyasztást a saját stílusod, és pár tankolás után már sejteni fogod.
Üdv:)
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #13926 Dátum: 2007.10.24 szerda, 17:50:22 »

Van vkinek konkrét tapsztalata, hogy mennyit eszik egy V6 MKIII?

Szia PádárZoli!
Létezik egy közhely, hogy for cilinder felett ilyet már nem kérdeznek...
De attól is függ, hogy hajtod, másik közh.
7,8 - 16.
Viszont nem nagyon gyorsulnak le, akik meg mégis, vígasztaljon a gondolat, hogy Ők valszeg jóval többet költöttek a verdára, mint Te.
Fogyasztást a saját stílusod, és pár tankolás után már sejteni fogod.
Üdv:)

Okés, köszi.
Szerinted a 130 lovas tdci-t le tudom gyorsulni vele?
És, ha az 150 lovasra van húzva?
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3727


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #13927 Dátum: 2007.10.24 szerda, 17:50:48 »

Van vkinek konkrét tapsztalata, hogy mennyit eszik egy V6 MKIII?
Az aláírásod alapján,szerintem hamarosan te is tudni fogod.
Talán LV6,tudná!?
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #13928 Dátum: 2007.10.24 szerda, 17:58:37 »

Szia PádárZoli!
130 lovas TDCi-t alapból elveg le kellene hogy gyorsulj. Angel elmélete, hogy nagyon sok függ a vezetőtől, hogyan vált, stb...Angel 2.0-s TDCi-vel verte a nagyobb kategóriájú 2,2-eseket... fejvakaras
Sztem a Tiéd induláskor eleve fürgébb, a 2,2-dízelesek a 3-4. sebességi fokozattól vernek meg gyorsulásban. Azokkal ne versenyezz hosszú távon.
De ha sokat akarsz gyorsulni, ne nézegesd a fogyasztást!  laugh
Üdv:)
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #13929 Dátum: 2007.10.24 szerda, 18:17:44 »

Az aláírásod alapján,szerintem hamarosan te is tudni fogod.
Talán LV6,tudná!?

Végül is mindegy. De ő azért szereti neki nyomigálni tudtommal.  vigyor3
Naplózva
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #13930 Dátum: 2007.10.24 szerda, 18:22:10 »

Az aláírásod alapján,szerintem hamarosan te is tudni fogod.
Talán LV6,tudná!?

Végül is mindegy. De ő azért szereti neki nyomigálni tudtommal.  vigyor3
LV6-nak nem sokáig volt meg a III-asa. De nagy eltérés a II-/ III-as véhatos fogyasztása közt sztem nincs.
Üdv:)
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4945



E-mail
« Új hozzászólás #13931 Dátum: 2007.10.24 szerda, 18:25:17 »

Nem pontotalanok ha nem piszkálják meg a motort. Ott van eltérés (lefele csalás attól függően 5-6-7deci, hogy mennyire húzták a teljesítményt) a dizeleknél ahol megvannak chippelve.
Nem tudom honnan szedted ezt, de a dízelekre biztosan nem igaz. Általános, hogy egy fél literrel kevesebbet mutat. Megnéztem a spritmonitoron egy csomó dizli fogyasztás adatát, és ahol írtak a fedkomp kijelzését, ott gyakorlatilag kivétel nélkül kevesebbet mutatott a kijelző a valós fogyasztásnál. És ahogy a fórumot olvasgatom itt sem én vagyok egyedül ezzel a jelenséggel.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13932 Dátum: 2007.10.24 szerda, 18:35:26 »


A spirtmonitor helyett kérdezz meg olyan mondeosokat akik chippeltek és gyakorlatból tudják hogy miröl beszélnek Wink
Nekem chip nélkül pl. atompontos.......
Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #13933 Dátum: 2007.10.24 szerda, 18:40:30 »


A spirtmonitor helyett kérdezz meg olyan mondeosokat akik chippeltek és gyakorlatból tudják hogy miröl beszélnek Wink
Nekem chip nélkül pl. atompontos.......
Nekem pl. chippel, ha nyomom neki kb. 1-1,5-el több!
De ez reális is, a lovakat etetni kell ugye?
Normál közlekedésnél ugy kb. 0,5-el kevesebb.
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3727


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #13934 Dátum: 2007.10.24 szerda, 19:05:51 »

LV6-nak nem sokáig volt meg a III-asa. De nagy eltérés a II-/ III-as véhatos fogyasztása közt sztem nincs.
Üdv:)
Azért írtam,őt kell ez ügyben kérdezni.
Más,te madarason gyorsultál ?
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4945



E-mail
« Új hozzászólás #13935 Dátum: 2007.10.24 szerda, 19:05:59 »


A spirtmonitor helyett kérdezz meg olyan mondeosokat akik chippeltek és gyakorlatból tudják hogy miröl beszélnek Wink
Nekem chip nélkül pl. atompontos.......

Kérdezz meg olyan mondeosokat akik nem chipeltek és a gyakorlatból tudják, hogy miről beszélnek! Vagyunk itt páran a fórumon. smile
Egyébként a spritmonitoron sok autó konkrét fogyasztási adatát lehet megnézni. Mérnök vagyok, a számoknak hiszek.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13936 Dátum: 2007.10.24 szerda, 19:33:52 »

Ja, én meg biztos cukrász  Wink  nyes
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13937 Dátum: 2007.10.24 szerda, 19:39:19 »

Szia!
Ismét egy csúcstartó!Ilyen értékeket eddig ha jól TOM,még senkinek nem sikerült elérni.
Nekem 8.4nél soha nem mutatot kevesebbet a kompi,de odáig is 8.6ról ugy ment le,hogy kérvényt kellett benyújtani,valamint még vagy 60-80km-t megtenni.Persze előzés nuku,tojás a pedál alatt.
Viszont érdekes még megtehető 40km-nél is csak 51-55 litert sikerült tankolnom.max.
Gratula! taps

Nekem mutatott már 6.0L-t is!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3727


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #13938 Dátum: 2007.10.24 szerda, 19:41:19 »

Nekem mutatott már 6.0L-t is!
Akkor tiéd a pálma!
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Norbu
Vendég
« Új hozzászólás #13939 Dátum: 2007.10.24 szerda, 19:47:18 »


Akkor csinálhatnál nekem egy Mondeó tortát kb1/8-as méretben. nyes Grin eplus2
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13940 Dátum: 2007.10.24 szerda, 19:53:43 »

Ha megeszed amit készítek neked akkor még a korházi számládat is állom nyes
Naplózva
Norbu
Vendég
« Új hozzászólás #13941 Dátum: 2007.10.24 szerda, 19:55:25 »

Ha megeszed amit készítek neked akkor még a korházi számládat is állom nyes

 beka3 duhos2
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13942 Dátum: 2007.10.24 szerda, 19:59:36 »

LV6-nak nem sokáig volt meg a III-asa. De nagy eltérés a II-/ III-as véhatos fogyasztása közt sztem nincs.
Üdv:)

Azt mondta, hogy a minimális fogyi 9L.
Nekem a 2.0-nál 6L a minimális, a normális városi 9-10L, ha ez alapján nézzük a dolgokat, akkor 12-13L a V6 ha nem több, és akkor még normálisan van használva, semmi racing. Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2007.10.24 szerda, 20:08:05 írta Scratch » Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13943 Dátum: 2007.10.24 szerda, 20:02:38 »

Nekem mutatott már 6.0L-t is!
Akkor tiéd a pálma!

Autopálya, egyenletes 80km/h 5-ben. Smiley Pálya elején nullázva.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #13944 Dátum: 2007.10.24 szerda, 21:29:14 »

Autopálya, egyenletes 80km/h 5-ben. Smiley Pálya elején nullázva.

autópályán egyenletes 80 ?? ... vazze te életveszélyes vagy!
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13945 Dátum: 2007.10.24 szerda, 21:39:24 »

Autopálya, egyenletes 80km/h 5-ben. Smiley Pálya elején nullázva.
Legalább a belső sávba?  falbav
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13946 Dátum: 2007.10.24 szerda, 21:53:58 »

autópályán egyenletes 80 ?? ... vazze te életveszélyes vagy!

Mikor a kamionok előznek, ez nekem is megfordult a fejembe. Smiley
Különben érdekes, mert mikor dízeleztem, akkor is ez a 80-90km/h volt a legoptimálisabb fogyi szempontjából, a TDDi-vel is ha ráértem így közlekedtem, 5L körül evett így. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13947 Dátum: 2007.10.24 szerda, 21:54:44 »

Legalább a belső sávba?  falbav

Ahol van kapaszkodósáv, ott még abba is! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #13948 Dátum: 2007.10.24 szerda, 22:29:40 »

Mikor a kamionok előznek, ez nekem is megfordult a fejembe. Smiley
Különben érdekes, mert mikor dízeleztem, akkor is ez a 80-90km/h volt a legoptimálisabb fogyi szempontjából, a TDDi-vel is ha ráértem így közlekedtem, 5L körül evett így. Smiley
legalább ha látok 1 fehér bálnát amit egész kamionsor előz, akkor tudom, h nincs nagy baj csak te vagy a külsőbe  Grin
majd leintelek 1 KáVéra  Grin csak te is tudd ha 1 hasonló fekete autóból integetnek neked akkor az nem beintés, hanem irány a következő pihenő  Grin
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Norbu
Vendég
« Új hozzászólás #13949 Dátum: 2007.10.24 szerda, 22:39:24 »

Nekem mutatott már 6.0L-t is!
Akkor tiéd a pálma!

Autopálya, egyenletes 80km/h 5-ben. Smiley Pálya elején nullázva.

Kb 2 hete nem te jöttél kifelé Gödöllőről a pálya felé?Nagyon lassan ment az illetö és az is fehér bálna volt.. nyes
Naplózva
Oldalak: 1 ... 272 273 274 275 276 277 278 [279] 280 281 282 283 284 285 286 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.298 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.