Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.06 szombat, 00:11:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 328 329 330 331 332 333 334 [335] 336 337 338 339 340 341 342 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20667773 alkalommal)
0 Felhasználó és 92 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16700 Dátum: 2008.12.27 szombat, 20:29:00 »

Nem szeretnék erőszakoskodni,láttam ,hogy most is "csak" 13.9v.  worship
Szerintem ez nem jó.Ha az enyémennyi lenne,már nem lenne rajta a generátor(Miután lecsekkoltam az akkut).
De szabad országban élünk....... eplus2 eplus2 Wink wave
13,9!
Nekem ugyan ennyi volt!A kefék nem értek be a csúszógyűrűkre,elvoltak koszolódva,beszorultak.Kicseréltem, és láss csodát 14,4V.
A generátor gerjesztőfeszültségét viszi a forgórészre,ha itt a kefékkel gond van akkor a töltőfesz drasztikusan csökken.No comment. worship
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16701 Dátum: 2008.12.27 szombat, 20:32:20 »

Rendbetartom a kocsim, és szerintem míg az akkuban bő 12 Volt van addig nincs ge***. És nem én találtam ki a generátor feszkó ..-tól ..-ig tartomány, és meg is szerettem volna keresni, egy biztos nem az autofittben van ez az infó, viszont lehet a Haynesben van leírva! A szíved joga mikor cserélsz generátort, ez nem az én dolgom. Szerettem volna az válaszodat pontosíttatni, mert nem biztos hogy tökéletes az általad írt infó.
Ez az info tökéletesen megfelel a valóságnak.A generátort nem cseréztem,csak javítottam.Bocs,nem akartalak felhúzni,részemről ennyi....... worship wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #16702 Dátum: 2008.12.27 szombat, 20:32:42 »

13,9!
Nekem ugyan ennyi volt!A kefék nem értek be a csúszógyűrűkre,elvoltak koszolódva,beszorultak.Kicseréltem, és láss csodát 14,4V.
A generátor gerjesztőfeszültségét viszi a forgórészre,ha itt a kefékkel gond van akkor a töltőfesz drasztikusan csökken.No comment. worship
eljen
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
Fekete Párduc
Vendég
« Új hozzászólás #16703 Dátum: 2008.12.27 szombat, 20:37:41 »

Nos köszönöm a lehetséges magyarázatokat. Igazából a dolog azért furcsa mert:

1. A motortelejsítmény egy másodpercre sem hagyott ki. Márpedig szerintem, ha valami olyan hiba van, ami az összes elektromos berendezést érinti, akkor az tuti kihatott volna a motorvezérlőre is, és megtorpant volna a motor
2. Egy teljesen sík úton történt nulla rászkódással. Azóta nem jött elő, pedig macskakövön is mentem. Ha ilyen szintű kontakt hiba lenne, akkor ott is elő kellene jönnie ameddig meg nem találom/javítom...


De még kiváncsi vagyok ötletekre:(

Más. Mennyire kell szétbarmolni a műszerfalat a fedélzeti komputer LCD kijelzőjének világításcseréjéhez? Garis még a verda, nem is az a gond... csak nem akarom, hogy zörögjön utána:(
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #16704 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 08:12:37 »

Nos köszönöm a lehetséges magyarázatokat. Igazából a dolog azért furcsa mert:
...
Más. Mennyire kell szétbarmolni a műszerfalat a fedélzeti komputer LCD kijelzőjének világításcseréjéhez? Garis még a verda, nem is az a gond... csak nem akarom, hogy zörögjön utána:(

Erre van cikk meg elég sok írás is, keress rá. Nem veszélyes, otthon is simán meg lehet csinálni. Ha garanciás, akkor meg a szerviz egy óra alatt megcsinálja.
Naplózva
Tgazso
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78



E-mail
« Új hozzászólás #16705 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 10:30:12 »

... egyetlen érdekes jelenséget nem értek: 2005-ös évjárat és az index hang visszajelzés nem hallható! Mi lehet a gond?
Válaszokat köszönöm!

Valaki tudna reagálni erre reagálni? Fontos lenne, mert a következő napokban megvenném az autót.

Köszi
Naplózva

MK4 Turnier TDCi 140 LE, előtte MK3 TDCi Ghia
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #16706 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 11:18:52 »

Valaki tudna reagálni erre reagálni? Fontos lenne, mert a következő napokban megvenném az autót.

Köszi

Ez nekem azt jelentené, hogy valamilyen elektromos gond van. Így aztán MINDEN elektromos szolgáltatást kipróbálnék, ráadásul a lehető legtöbbet egyszerre - hadd legyen terhelés alatt a rendszer. Összes normál és ködlámpa, index, tolatólámpa, rencámvilágítás, belső világítások. Ha minden megy rendesen, akkor a kattogás hiánya csak kis kellemetlenség. Ja, és persze álló és járó motornál is. A hangot sajna nem tudom, mi generálja, de ha csak az a hibája, hát annyi baj legyen.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #16707 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 11:31:25 »

Valaki tudna reagálni erre reagálni? Fontos lenne, mert a következő napokban megvenném az autót.

Köszi

Az indexkapcsolóban van a hangszóró. A kapcsoló próbából 1 perc alatt kicserélhető, ha van kéznél másik. Az is lehet, hogy a vezetékét vágták el (4-es kivezetés). Találkoztam már olyannal, akit idegesített a Ford index visszajelző hangja, tehát elképzelhető. Ha egyik sem, akkor GEM modul, de ezt nem tartom valószínűnek.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16708 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 11:53:22 »

Hali! Én úgy olvastam valamiben (TIS, vagy Autofittben..), hogy 13,6-tól 14,4-ig jó a töltés, tehát 13,6 is jó! Alapjáraton kevesebb a töltőfesz! Amúgy ha cellazárlatos akkor a járómotorú autón mért érték fals.

Ha a generátor jó, 14,4 voltot kell szolgáltatnia. Ha nincs meg a 14,4V, pár dolog lehetséges:
1 cellazárlatos az aksi 2 rossz a generátor (vagy a szabályzó), 3 valahol testhiba van 4 az akksi teljesen le van merülve 5 rettentősok fogyasztó be van kapcsolva (mondjuk az összes), 6 valahol zárlatos a + kábel.

A generátor max töltőáramánál (70-120A) is tartania kell a 14V feletti feszkót.

Az értékeket alapjáraton is tudnia kell!

Szerintem, ha nincs meg a kellő feszkó, akkor valami lyan baj van, mint az Alf leirkált, szénkefe v ilyesmi.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16709 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 11:59:30 »

Érdeklődnék járt-e már így valaki, mint én, és mi lehet a probléma?

Mondeo MKIII- 2007.01. 2000 Tdci 40 000 Km van benne. Tegnap gyorsítás közben egyik pillanatról a másikra felvillant a belső világítás lámpája kb 1 tized másodpercre, ezzel egy időben az összes kontrollámpa kigyulladt a műszerfalon, valamint a műszerek mutatói kilendültek végállásba. Ez után szépen lassan kb 5 másoderc alatt visszaállt minden a "rendes" kerékvágásba, csak a napi kilóméterszámláló valamint a fedélzeti computer nullázódott le.

Mi történhetett?

A tippjeim: rossz az aksi (meg kellene nézni, milyen állapotban van), csúszik a generátorszíj, rossz a generátor (szénkefe probléma), kontakthiba a műszerfalban (testhiány), testkábelhiba, valahol zárlat, valahol egyéb kontakthiba.

Elsőre a legvalószínűbb, hogy a generátor a rossz, csak azzal az a baj, hogy ha egy pillanatra eltűnik a töltés, akkor még az aksi simán tudná szolgáltatni a villanyt (monduk 5 óráig nem).
Szóval inkább a műszerfal-kontakthiba, vagy valami probléma a motortérben.
A következőt tenném: megpróbálnék utánajárni az autó előéletének. Volt-e törése, és mekkora/hol, esetleg cseréltek-e benne valami komoly dolgot, mert esetleg ott lenne a bibi.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
APRÓ
Vendég
« Új hozzászólás #16710 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 15:28:25 »

Hali
Miért mutat a fedkomp legalább 1 literrel több átlagfogyasztást a ténylegesnél?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16711 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 15:32:29 »

Hali
Miért mutat a fedkomp legalább 1 literrel több átlagfogyasztást a ténylegesnél?
ez ilyen..számolja... vigyor3
addig jó amíg többet mutat,az ellekezője sokkal rossazbb..... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
APRÓ
Vendég
« Új hozzászólás #16712 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 15:44:32 »

Esetleg valaki nem tud a hátsó ajtóhoz hozzászolni "Miért nem nyitja az utastérben lévő gomb a csomagteret (5 ajtós) de hátul a csomagtér ajton lévő gonb sem nyitja csak és kizárolag a távirányitós kulcson lévő gomb, vagy maga a kulcs mechanikusan?"
Válaszokjat előre is köszike
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16713 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 16:02:26 »

Esetleg valaki nem tud a hátsó ajtóhoz hozzászolni "Miért nem nyitja az utastérben lévő gomb a csomagteret (5 ajtós) de hátul a csomagtér ajton lévő gonb sem nyitja csak és kizárolag a távirányitós kulcson lévő gomb, vagy maga a kulcs mechanikusan?"
Válaszokjat előre is köszike
Mikori?Mk3?Lehet,hogy van olyan program rajta,hogy csak a távkapcsival nyíilik.(ezt én sem tom).A belső gombbal nem is kattan a zár?Ha nem,lehet hogy csak bizti gond.Vagy lehet,hogy nincs is bekötve az a belső kapcsi.Ezt megkellene nézni!
Nekem kombinál olyan volt,hogy kívülről nem nyílt,beülről viszont nyitotta.Végeredmény--mikrokapcsoló csere az ajtónyitóban.De nekem már kulcsnyílás sincs.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
APRÓ
Vendég
« Új hozzászólás #16714 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 16:26:16 »

2001 2.0TDDI 115Le öt ajtós és semmit nem csin ha a gombot nyomogatom az utastérben
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16715 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 17:17:08 »

2001 2.0TDDI 115Le öt ajtós és semmit nem csin ha a gombot nyomogatom az utastérben
Az is lehet,hogy egész egyszerűen a kapcsi kikönyökölt.Vedd ki zárd röbidre a vezetékeket.
Valaki egyszer már írta,hogy mérgébe komolyabban benyomta és lás csodát kinyitott.Kontakt hiba. wave Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
APRÓ
Vendég
« Új hozzászólás #16716 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 17:19:07 »


ok vágom és hogyan lehet roncsolás nélkül kivenni? (mármint a kapcsolót)

Naplózva
APRÓ
Vendég
« Új hozzászólás #16717 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 17:20:40 »

Az is lehet,hogy egész egyszerűen a kapcsi kikönyökölt.Vedd ki zárd röbidre a vezetékeket.
Valaki egyszer már írta,hogy mérgébe komolyabban benyomta és lás csodát kinyitott.Kontakt hiba. wave Wink
Egyébként a feleségem állítja hogy néha kinyitja, de én nem akartam elhinni mert nekem soha nem tett ilyet
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16718 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 18:03:48 »

ok vágom és hogyan lehet roncsolás nélkül kivenni? (mármint a kapcsolót)


Valahol a www.mondeo.hu oldalon van egy cikk,ott keresgélj! wave Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #16719 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 18:07:43 »

ok vágom és hogyan lehet roncsolás nélkül kivenni? (mármint a kapcsolót)



RPG kezikeszulekkel (valrol indithatoval) ?  vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.28 vasárnap, 18:09:43 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16720 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 18:07:48 »

Esetleg valaki nem tud a hátsó ajtóhoz hozzászolni "Miért nem nyitja az utastérben lévő gomb a csomagteret (5 ajtós) de hátul a csomagtér ajton lévő gonb sem nyitja csak és kizárolag a távirányitós kulcson lévő gomb, vagy maga a kulcs mechanikusan?"
Válaszokjat előre is köszike

Szerintem valamelyik mikrokapcsolóval van gond, a zárban. Ha találsz hozzá mikrokapcsolót, és elég ügyes vagy, magad is kicserélheted.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #16721 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 18:20:21 »

Esetleg valaki nem tud a hátsó ajtóhoz hozzászolni "Miért nem nyitja az utastérben lévő gomb a csomagteret (5 ajtós) de hátul a csomagtér ajton lévő gonb sem nyitja csak és kizárolag a távirányitós kulcson lévő gomb, vagy maga a kulcs mechanikusan?"
Válaszokjat előre is köszike

hátsó csomagteret lehet kulcsal nyitni? hol a luk?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16722 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 18:24:10 »

hátsó csomagteret lehet kulcsal nyitni? hol a luk?

Neki még van.
2001 2.0TDDI 115Le öt ajtós
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16723 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 18:27:27 »

hátsó csomagteret lehet kulcsal nyitni? hol a luk?


Az enyémet is lehet kulccsal nyitni. A gomb mellett, alulról van a lyuk.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #16724 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 19:05:13 »

Nos köszönöm a lehetséges magyarázatokat. Igazából a dolog azért furcsa mert:

1. A motortelejsítmény egy másodpercre sem hagyott ki. Márpedig szerintem, ha valami olyan hiba van, ami az összes elektromos berendezést érinti, akkor az tuti kihatott volna a motorvezérlőre is, és megtorpant volna a motor
2. Egy teljesen sík úton történt nulla rászkódással. Azóta nem jött elő, pedig macskakövön is mentem. Ha ilyen szintű kontakt hiba lenne, akkor ott is elő kellene jönnie ameddig meg nem találom/javítom...


De még kiváncsi vagyok ötletekre:(

Más. Mennyire kell szétbarmolni a műszerfalat a fedélzeti komputer LCD kijelzőjének világításcseréjéhez? Garis még a verda, nem is az a gond... csak nem akarom, hogy zörögjön utána:(
Nos végül is generálhatunk mindenféle hibákat neked,de szerintem egyszerüen a multkori kuplungcserédnél,nem huzták meg az akkumulátor sarudat rendesen.Nézd meg,szerintem kézzel is meg fogod tudni mozditani.
Lehet hogy hülyeséget kérdezek,és roszul értelmeztem egy hozzá szólást,de neked miért kelett kuplungozni egy 40000km-es autót?
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #16725 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 19:06:22 »

Kérdeztél múltkor a fogyiról. A válasz a TDCi topikban van.  wave
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #16726 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 19:19:25 »

Egyébként a feleségem állítja hogy néha kinyitja, de én nem akartam elhinni mert nekem soha nem tett ilyet
Régi zsigulis módszer,bal öklöd párnás részével ütöd a gomb környékét  boxer (de csak érzésel,ne ugy hogy horpadjon,törjön)jobb kézel meg nyomkodod a gombott!(Nekem eddig még bevált,de én szinte minden nap használom az ajtókat)Ha ez bejött akkor nincs komoly baj,ajtókárpit leugrik és mindent lefujsz wd40-el,vagy amiben hiszel.És kész.
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #16727 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 19:36:10 »

Az enyémet is lehet kulccsal nyitni. A gomb mellett, alulról van a lyuk.


Mert a tiedbol meg nem sporoltak ki az anyagot. A kesobbi modellekben mar csak vakdugo van.
Naplózva

blah blah blah
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #16728 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 20:07:21 »

Kombi mondeosokhoz lenne egy kérdésem. 120-130 körül, ha lehuzzátok a hátsó ablakot nektek is olyan hang jön be mintha dobolnának odakint?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16729 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 20:11:41 »

Kombi mondeosokhoz lenne egy kérdésem. 120-130 körül, ha lehuzzátok a hátsó ablakot nektek is olyan hang jön be mintha dobolnának odakint?
Szia!Ilyen időben megfázol ha lehúzott ablakkal mész.A nyárra már nem emlékszem.De talán nem is húztuk le a hátsókat a kölkök miatt.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #16730 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 20:13:05 »

Kombi mondeosokhoz lenne egy kérdésem. 120-130 körül, ha lehuzzátok a hátsó ablakot nektek is olyan hang jön be mintha dobolnának odakint?
nyes
Az még hagyán hogy hang!De beszakad a dobhartyám tőle,olyan.De nem kintröl jönn be hanem valami,talán a biztonságiöv,vagy a hátsó róló,vagy mitomén mi rezonál.Olyan mintha egy vitorla vászont csapkodna a szél.
Még nem tudtam rájönni hogy mi lehet az mert ilyenkor mindig elöl ülök és vezetek. Grin
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.28 vasárnap, 20:16:50 írta gostrada » Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #16731 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 20:16:39 »

Szia!Ilyen időben megfázol ha lehúzott ablakkal mész.A nyárra már nem emlékszem.De talán nem is húztuk le a hátsókat a kölkök miatt.

Nekem is a lányom húzgálta unalmában amig nemigértem meg neki, hogy letiltom a hátsó ablakokat, akkor abba hagyta mert úgy érezte ez a szemilyiségi jogainak a korlátozása volna. Inkább önként!
Nem nézted meg a gépedben a váltóolaj szintet valamikor? Véletlen? Volna egy kérdésem. integet2
Naplózva
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #16732 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 20:19:09 »

nyes
Az még hagyán hogy hang!De beszakad a dobhartyám tőle,olyan.De nem kintröl jönn be hanem valami,talán a biztonságiöv,vagy a hátsó róló,vagy mitomén mi rezonál.Olyan mintha egy vitorla vászont csapkodna a szél.
Még nem tudtam rájönni hogy mi lehet az mert ilyenkor mindig elöl ülök és vezetek. Grin

Pont az a hang. Te jobban jellemezted. wave
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #16733 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 20:22:31 »

Több 100 km-t futott a Mondeom a napokban, leírom hát a fogyasztási adatokat, úgyis elég sok vita van ebben a témában a dízeles- és benzines tulajok között  vigyor3.
Szóval 630 km-t mentünk, ebből  442 km volt autópálya óra szerint 150-160 km/h közötti sebességgel. A többi országút 60-120 km/h közötti sebességgel, és néhány km város, ami leginkább Budapestet jelenti.
Fogyasztás: 9 l/100 Km.
Átlagsebesség: 107 km/h.

Én személy szerint ezt a két literes benzines Mondeonál jónak tartom.
Annyi még, hogy ez téli gumikkal volt, és a nyárival kevesebbet fogyaszt emlékeim szerint.


Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #16734 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 20:23:47 »

Kombi mondeosokhoz lenne egy kérdésem. 120-130 körül, ha lehuzzátok a hátsó ablakot nektek is olyan hang jön be mintha dobolnának odakint?
Nekem eddig minden autóm ezt csinálta, szóval nem hinném, hogy kombi mondi specifikus.
Nem szabad nagy sebességnél lehúzni a hátsó ablakot.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #16735 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 20:26:36 »

Nekem eddig minden autóm ezt csinálta, szóval nem hinném, hogy kombi mondi specifikus.
Nem szabad nagy sebességnél lehúzni a hátsó ablakot.

Én még csak a mondeonál találkoztam ezzel ,de az 1-es mondi is csinálta csak nem ilyen hangosan. integet2
Naplózva
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #16736 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 20:46:25 »

Én még csak a mondeonál találkoztam ezzel ,de az 1-es mondi is csinálta csak nem ilyen hangosan. integet2
   Az biztos, hogy a Mondeónál kihagyhatták a szélcsatornás kísérleteket.Nekem főleg az nem tetszik, hogy lucskos, párás, esős időben az oldalablakokra annyira ráverődik a trutyi, alig lehet látni a visszapillantóban valamit. Szervizben azt mondták, hogy elég sokan panaszkodnak erre és hogy ez ilyen.
   Nem tudom, az oldalsó ablakra rakható légterelő megoldás-e erre?
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #16737 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 20:51:23 »

   Az biztos, hogy a Mondeónál kihagyhatták a szélcsatornás kísérleteket.Nekem főleg az nem tetszik, hogy lucskos, párás, esős időben az oldalablakokra annyira ráverődik a trutyi, alig lehet látni a visszapillantóban valamit. Szervizben azt mondták, hogy elég sokan panaszkodnak erre és hogy ez ilyen.
   Nem tudom, az oldalsó ablakra rakható légterelő megoldás-e erre?

Nem, viszont a sarfogo muanyag ize az elso kerekeknel erhet valamit. Igaz randa, de talan...*** foleg a hatso ablakoknal suvit a szel mint allat  szomoru1
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.28 vasárnap, 22:40:04 írta Scratch » Naplózva

blah blah blah
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #16738 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 20:56:35 »

Nem, viszont a sarfogo muanyag ize az elso kerekeknel erhet valamit. Igaz randa, de talan... *** foleg a hatso ablakoknal suvit a szel mint allat  szomoru1
Nekem 130-140 körül a legcsendesebb.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.28 vasárnap, 22:40:40 írta Scratch » Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #16739 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 21:02:57 »

Nem, viszont a sarfogo muanyag ize az elso kerekeknel erhet valamit. Igaz randa, de talan... *** foleg a hatso ablakoknal suvit a szel mint allat  szomoru1

Az enyém nem zajos. Ha lehúzod az ablakot a menetszél sebességfüggő, de csak lehúzott ablaknál. wave
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.28 vasárnap, 22:41:02 írta Scratch » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16740 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 21:05:06 »

Nekem is a lányom húzgálta unalmában amig nemigértem meg neki, hogy letiltom a hátsó ablakokat, akkor abba hagyta mert úgy érezte ez a szemilyiségi jogainak a korlátozása volna. Inkább önként!
Nem nézted meg a gépedben a váltóolaj szintet valamikor? Véletlen? Volna egy kérdésem. integet2
Asszem ez a hang nálam is van.
Tavaszra tervezem a váltóolajcserét.Csak úgy.
Mire lettél volna kíváncsi?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #16741 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 21:06:38 »

Asszem ez a hang nálam is van.
Tavaszra tervezem a váltóolajcserét.Csak úgy.
Mire lettél volna kíváncsi?

Melyik a szintjelző csavar? tis!:integet2:
Naplózva
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #16742 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 21:09:34 »


 Bár itt beszélnek szélcsatornás tesztelésről, csak esőben nem próbálták.

Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16743 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 21:45:43 »

Melyik a szintjelző csavar? tis!:integet2:
Megnéztem.Elölről a hűtő felől van 3 csavar.Kettő külsöfejes,egy pedig imbusz.Az imbuszt kell kiszedni.Annyi olajnak kell lenni benne,hogy a csavi aljával kell egyeznie a szintnek.Egyébként ez a betöltő nyílás is. wave
Addig töltöd amíg már kifelé szivárog. integet2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #16744 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 22:05:52 »

Megnéztem.Elölről a hűtő felől van 3 csavar.Kettő külsöfejes,egy pedig imbusz.Az imbuszt kell kiszedni.Annyi olajnak kell lenni benne,hogy a csavi aljával kell egyeznie a szintnek.Egyébként ez a betöltő nyílás is. wave
Addig töltöd amíg már kifelé szivárog. integet2
Találtam képet. Talán az az?

Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16745 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 22:11:21 »

Találtam képet. Talán az az?


eljen bizooony.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16746 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 22:14:13 »

Megnéztem.Elölről a hűtő felől van 3 csavar.Kettő külsöfejes,egy pedig imbusz.Az imbuszt kell kiszedni.Annyi olajnak kell lenni benne,hogy a csavi aljával kell egyeznie a szintnek.Egyébként ez a betöltő nyílás is. wave
Addig töltöd amíg már kifelé szivárog. integet2

1 cm-re a nyílástól.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16747 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 22:16:14 »

1 cm-re a nyílástól.
Precíz.
De úgysem tudod lemérni,és célszerszáma sincs minden usernak.Tehát töltsd amig kijön a száján! eplus2 eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16748 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 22:18:06 »

Precíz.
De úgysem tudod lemérni,és célszerszáma sincs minden usernak.Tehát töltsd amig kijön a száján! eplus2 eplus2

Dehonnem. Bedugsz egy drótot.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16749 Dátum: 2008.12.28 vasárnap, 22:26:01 »

Dehonnem. Bedugsz egy drótot.
Ok.dugd be neki! eplus2 hehe wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 328 329 330 331 332 333 334 [335] 336 337 338 339 340 341 342 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.205 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.