Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.03 szerda, 07:31:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 427 428 429 430 431 432 433 [434] 435 436 437 438 439 440 441 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20627627 alkalommal)
0 Felhasználó és 58 vendég van a témában
Leni
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



WWW E-mail
« Új hozzászólás #21650 Dátum: 2010.02.19 péntek, 21:41:59 »

Köszi a válaszodat azt nem tudjátok véletlenül ,hogy meglehet e nézni házilag a rugótörést ,mert mindig vidékre hordom az autómat szervízbe itt pest környékén nem akarom rablókhoz vinni.
amúgy kombi akkor lehet ez norm ,tetszik ez az autó nagyon meg jó is vezetni ,de mindentől félek ez a 4. mondeom de amióta ez van mk3 azóta itt lógok a fórumon lehet ezért parázok ha nem hallanám a sok hibát  nem félnék ,persze tudom hogy mostmár sajnos minden tipusnál ez a helyzet egy kissebb vagyon kell fenntartani egy ilyen autót ,főleg egy használtat aminek azt se tudja az ember mennyi a km .Ismerősömnek passat-ja van első tulaj olajat eszi új kora óta 1000km/6dl erre azt mondják a szervízben hogy ez norm 70000-nél hengerfej csere tehát azt se szeretném fenntartani.

Rugó törést meg lehet nézni, felemeled, alábakolod, két helyen is!!!!!!!!!! kerék le, és bekuksizol, a rugó a vége előtt törik el altalában, és a toronycsapágy széthullik darabjaira, tehát könnyen beazonosítható. Kormány- tekerésnél érzed, hallod,ahogy a beragadt rugóvég kipattan, valamint menet közben csörög zörög. Ha régóta így használod, és a rugód van eltörve, már a lengéscsillapítód is kuka lenne. Szóval elég könnyen beazonosítható a rugótörés. Nekem már 2 is volt  wave wave gun
Naplózva

volt:2001 TDDi, Kombi, Ghia, Facelift hűtőrács,  Egrus Kipufogó-vég,
Skoda Octavia 1.8 TSI (2011)
zolseges
Vendég
« Új hozzászólás #21651 Dátum: 2010.02.19 péntek, 22:20:16 »

SOS!SOS! Elmentem az autoval a boltig meg vissza es befogott a kezifekem!!!!Holnap mennek megcsinaltatni!Ezzel csak az a baj,hogy nem nagyon szeretnek 35km-t igy autozni!Ki tudom akasztani vagy tudok vele valamit csinalni?Huh?? SOS!SOS!

Naplózva
Leni
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



WWW E-mail
« Új hozzászólás #21652 Dátum: 2010.02.19 péntek, 22:37:32 »

SOS!SOS! Elmentem az autoval a boltig meg vissza es befogott a kezifekem!!!!Holnap mennek megcsinaltatni!Ezzel csak az a baj,hogy nem nagyon szeretnek 35km-t igy autozni!Ki tudom akasztani vagy tudok vele valamit csinalni?Huh?? SOS!SOS!



valószínű, hogy a bowden szorult meg. ha leveszed kereket ott látni fogod hová csatlakozik a bowden, azt a kalmantyút huzd vissza kézzel. Lehet a kereket sem kell levenni beérsz úgy is. Már nem emlékszem.
Naplózva

volt:2001 TDDi, Kombi, Ghia, Facelift hűtőrács,  Egrus Kipufogó-vég,
Skoda Octavia 1.8 TSI (2011)
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #21653 Dátum: 2010.02.19 péntek, 22:55:05 »

valószínű, hogy a bowden szorult meg. ha leveszed kereket ott látni fogod hová csatlakozik a bowden, azt a kalmantyút huzd vissza kézzel. Lehet a kereket sem kell levenni beérsz úgy is. Már nem emlékszem.
nem kell levenni. simán visszahúzod aztán kész.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #21654 Dátum: 2010.02.19 péntek, 23:44:38 »

Sziasztok!

Bármilyen jótanács jöhet Smiley
Jótanács? Na az ippen van. Ford, benzines, luxusadó alatti teljesítmény?
Itt A(!!!) jó tanács -> "istennő" http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/scorpio/ford_scorpio_2.3i-3249330   worship wow1
(Mondjuk ezt egy mondeo fórumon ne nagyon reklámozd kérlek, ha nem gond...  nyes)
Amúgy szerintem az 1. számú versenyzőt érdemes megnézni, mert abban a hirdetésben nem szerepel
minden hirdetések legborzasztóbb két szava: "Járművek ugyanitt"
Nézegetve a hirdetéseket 1-1,5mHUF-ig benzines kategóriában van elég sok magánszemélyes hirdetés, én biztosan csak azokat nézném.
A nepperek meg b_asszák meg.
Plusz info, szerintem pl. 2001-es évjáratú benzines autóban hihető a 130-170e km.
(a mi korábbi 2000-es évjáratú benzines gépünkben most 169799 kmvan)

Üdv
Sz
Naplózva
zolseges
Vendég
« Új hozzászólás #21655 Dátum: 2010.02.19 péntek, 23:50:41 »

Nagyon koszonom!
Reggel az lesz az elso,hogy kiprobalom!
Koszi
Naplózva
makrobi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


E-mail
« Új hozzászólás #21656 Dátum: 2010.02.20 szombat, 06:41:34 »

Amúgy szerintem az 1. számú versenyzőt érdemes megnézni, mert abban a hirdetésben nem szerepel
minden hirdetések legborzasztóbb két szava: "Járművek ugyanitt"
...

Köszi, mi is arra úszunk rá elsősorban, csak K messze van. Már úton kéne lennünk, dehát szombaton nehezen veszi rá magát az ember egy ötórai kelésre Smiley

m
Naplózva

Mondeo 2001 MKIII 2.0 Ghia LPG
Mondeo 2003 MKIII TDCI Ghia
velcsi80
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



E-mail
« Új hozzászólás #21657 Dátum: 2010.02.20 szombat, 10:07:57 »

ugya te sem gondoltod komolyan, hogy 2001-es gépekben 120e KM van?? a szervizköny nem minden (van olyan ismerősöm, aki 0km-esen vett új autót, és a szervizben kérésre végig pecsételték az összes helyet a szervizkonyvében)!! a magánszemélyeshez nem is írják, érdekes, hogy a két kereskedői "frissan szervizelt" és "szervikönyves"

Pedig erre harap a nép. Én is árulom az enyémet 183.xxx km-rel, de ezt sokalják a vevőjelöltek.
Naplózva

2010 Ford Galaxy Ghia 2.0 TDCi PowerShift
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #21658 Dátum: 2010.02.20 szombat, 10:19:27 »

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani nekem, hogy elsőkerék tőcsavar cseréhez le kell húzni az agyat csapágyastúúúl?  gun

Köszi!

T.
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
zolseges
Vendég
« Új hozzászólás #21659 Dátum: 2010.02.20 szombat, 11:44:02 »

ha tényleg ennyi van benne az nem sok(mondjuk az évjáratot nem tudom)

Az enyem 2002-es es 152000 miles van benne tehat 243000KM! Ha angol viszonylatban nezem olyan kozepes.....
Naplózva
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #21660 Dátum: 2010.02.20 szombat, 12:43:11 »

Uraim!
A szalon filternek mi a típusa és az ára??Nekem ami benne van az M611G utána 4S7J-19G244AA ez ami látható
Várom válaszaitokat!! worship
Szia!
a cromaxon a sima pollenszűrő 2600 és 4800ft között van a szagszűrős pedig gondolom ezt hívják aktív szenesnek, vagy nem az meg 4000 és 5100 ft között van. remélem tudtam segíteni
Naplózva
velcsi80
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



E-mail
« Új hozzászólás #21661 Dátum: 2010.02.20 szombat, 13:14:02 »

ha tényleg ennyi van benne az nem sok(mondjuk az évjáratot nem tudom)

2001.12. (lásd: hozzászólásaim alján...)  vigyor3
Naplózva

2010 Ford Galaxy Ghia 2.0 TDCi PowerShift
zolseges
Vendég
« Új hozzászólás #21662 Dátum: 2010.02.20 szombat, 13:42:29 »

Miutan megemelte a szaki az autot az utan lattam,hogy a jobb elejen a lokos alatt a kodlampa mogott log egy csatlakozo kek vezeteken feher fejjel es csak ugy van!Na az minek a csatlakozoja?Lehetseges,hogy az a homerome???Megkerdeztem,de csak a vallat vonogatta a joember!
Udv
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #21663 Dátum: 2010.02.20 szombat, 14:31:02 »

Miutan megemelte a szaki az autot az utan lattam,hogy a jobb elejen a lokos alatt a kodlampa mogott log egy csatlakozo kek vezeteken feher fejjel es csak ugy van!Na az minek a csatlakozoja?Lehetseges,hogy az a homerome???Megkerdeztem,de csak a vallat vonogatta a joember!
Udv
Lehetséges.Működik a külső hőmérőd?De lehet a spricni motoré is.Az működik?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zolseges
Vendég
« Új hozzászólás #21664 Dátum: 2010.02.20 szombat, 14:36:19 »

Lehetséges.Működik a külső hőmérőd?De lehet a spricni motoré is.Az működik?

Nem a kulso homerom nem mukodik a vetel ota!A problema mar a sirba tesz lassan lebontom mar az elejet,de nem talatam eddig semmit ami adna valami magyarazatot ra miert nem.Talan ez,de akkot viszont nem tudom hova dugjam mert csatlakozasi pontot nem talalok hozza legalabb is a kozeleben nem!Az ablakmosom igen mukodik,de ha a fenyszoromosora gondolsz az az enyembe nincs.Viszont errol jut eszembe a hatso mosom nem mukodik,ha probalom teker,de viz nem jon ez mitol lehet?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #21665 Dátum: 2010.02.20 szombat, 15:05:08 »

Nem a kulso homerom nem mukodik a vetel ota!A problema mar a sirba tesz lassan lebontom mar az elejet,de nem talatam eddig semmit ami adna valami magyarazatot ra miert nem.Talan ez,de akkot viszont nem tudom hova dugjam mert csatlakozasi pontot nem talalok hozza legalabb is a kozeleben nem!Az ablakmosom igen mukodik,de ha a fenyszoromosora gondolsz az az enyembe nincs.Viszont errol jut eszembe a hatso mosom nem mukodik,ha probalom teker,de viz nem jon ez mitol lehet?
Nekem is volt ilyen.Le volt csúszva a szivattyúról a hátrafelé menő cső! vigyor3
A hőfokérzékelő a jobb első lámpa alatt lakik a lökhárítón!Keresd meg a csatlakozását,valszeg akkor az lesz!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
pider
Vendég
« Új hozzászólás #21666 Dátum: 2010.02.20 szombat, 16:08:37 »

Szia Pider, elmélkedtem ezen a beírásodon, és a következőkre jutottam:
- tápszivattyú: nekünk a mondeo előtt volt egy benzines focusunk annak a tapasztalatai alapján írkálok. kb. 100000 km-t tettem bele.
   A feleségem húga vette meg tőlünk, tehát családban maradt. Most kb. 170e km van benne, kb. egy-két hónapja halt meg benne a tápszivattyú,
   a tiédben is simán lehet ennyi, nem tudni hogy a nepper honnan tekerte vissza, erre sajnos azt kell mondani hogy ez benne van a pakliban.
   Ahogy már mondtam tavaly év végén 50e HUF-ba fájt tokkal vonóval a csere. (1.4 Focus)
- eszi az olajat: a focus kb. 150e km-nél kezdte el enni az olajat, akkor már tudtam hogy lesz helyette mondeo, és azt is, hogy a sógornőm meg akarja
  venni a gépet. Én kínomban olajat cseréltem benne, és ezt használtam: http://www.metabond.hu (termékek/Metabond CL motortisztító ) eztán ha hiszitek ha nem radikálisan
  csökkent az olajfogyasztás. Azóta csak csipegeti az olajat, folyamatosan ellenőrzöm, mert nálunk parkol a leányzó.
  Szerintem nálad is megér egy próbát. Sajnos használt autó esetén nem tudni, hogy az előző tulaj lelkiismeretesen végezte-e
  az előírt olajcserét. (periódusidő, előírt minőség, stb) Amúgy maga az olajfogyasztás jelenségének a kiváltó oka laikusok és szakbarbárok számára megállapíthatatlan, akármitől lehet...
  Szerintem az előző tulaj szabott el valamit az olajcseréknél.
- nem tudok a harmadik kérdéshez hozzászólni, egyszer volt a kezeim között egy 1.8 benzines mondeo bérautó, az küszködve vitte a 200-at

Üdv
Sz

Köszönöm mindenkinek a segítséget worship worship worship
Naplózva
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #21667 Dátum: 2010.02.20 szombat, 18:45:15 »

Miutan megemelte a szaki az autot az utan lattam,hogy a jobb elejen a lokos alatt a kodlampa mogott log egy csatlakozo kek vezeteken feher fejjel es csak ugy van!Na az minek a csatlakozoja?Lehetseges,hogy az a homerome???Megkerdeztem,de csak a vallat vonogatta a joember!
Udv

Szinte biztos, hogy a hőmérőjé!
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #21668 Dátum: 2010.02.20 szombat, 19:36:17 »

na hali!
nemrég hallottam, hogy lehet olyat csinálni, hogy ló/v/erő mérés, ezt, hogy csinálják, fékpadon? vagy hogy? mennyi pénzbe kerül ez, esetleg Dunakeszin van valaki hozzá értő szaki? egyáltalán van értelme az egésznek? üdv a sanyi coolsmiley
Naplózva
neo
Vendég
« Új hozzászólás #21669 Dátum: 2010.02.20 szombat, 19:45:20 »

Sziasztok! 2.2 TDci modellt keresek 2004-2006-ig lehetőleg kombit. Sokat olvastam ezekről a modellekről, de azt mondják az alkatrész ellátás nyűgösebb mint a 2.0-ás verziónak. Pl.: porlasztó csúcs csere mennyibe fáj?

Előre is köszönöm!

Üdv:Neo
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.20 szombat, 19:55:58 írta neo » Naplózva
zolseges
Vendég
« Új hozzászólás #21670 Dátum: 2010.02.20 szombat, 21:44:39 »

Koszonom a csatlakozos hozzaszolasokat!Holnap megnezem!

Na viszont kesz van az auto!Jobb hatso kerekagy cserelve!Olyan halk megint mint ujkoraban!A cimboram aki csinalta aranykezu nem vitas!Es meg csak Northhamptonba sem kellett levinem a kocsit ami egy kulon boldogsag!Ja es meg enni is kaptunk..... nyes nyes nyes
Na mindegy a lenyeg az,hogy 100000 helyett csak 30000 volt! vigyor3 vigyor3 vigyor3

Holnap mondom,hogy a csatlakozo az a homeroe volt-e!
Jo ejt!
Naplózva
mondeo111
Vendég
« Új hozzászólás #21671 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 10:54:44 »

A napokban vettem egy Antilaser G9 Triple lézerblokkolót. 2 fejet előre, 1-et hátra tettem. Van valakinrk ilyen készüléke? Szivesen vennék bármilyen tanácsot a beállítással és használattal kapcsolatban!  Még nem futottam bele mérésbe, úgyhogy kipóbálni még nem volt alkalmam. A parkolószenzor része működik rendesen. Előre is köszi az ötleteket.
Tudom hogy nem itt a helye, de a Jammereknél senki nem válaszolt rá és gondolom ezt többen olvassák!!!! worship worship
Naplózva
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #21672 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 11:02:53 »

itt most a lóerő\nyomaték\végseb mérésre gondoltál??
hát azt nem tudom így pontosan, olyasmit hallottam ,hogy elviszem a kocsit osztán meg mondják hány lovas, most akkor nincs ilyen?
Naplózva
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #21673 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 11:05:35 »

eplus2 ezzel én is így voltam.azt hittem a világból kimegyek,egy örökkévalóság a városon átvergődni....
ez az amiért megépítették az m0-ást persze mondjuk ha Solymár környékére megy valaki akkor sovány vigasz...  rinya
Naplózva
szabi46
Vendég
« Új hozzászólás #21674 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 12:10:38 »

S.O.S!

sziasztok!
olyan problémám van,hogy a napokban elszakadt a generátor ékszíjam  falbav


olyan kérdésem lenne hogy tudnátok-e abban segíteni hogy-hogy tegyem bele?
meert ahogy néztem még lehet a motortató bakot is ki kell venni!ezt jól láttam?
esetleg tudtok képet mutatni?
a kezelésit néztem már,abban  nincs semmi róla

S.O.S!
válaszotokat előre is köszönöm:szabi46
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #21675 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 12:29:11 »

na hali!
nemrég hallottam, hogy lehet olyat csinálni, hogy ló/v/erő mérés, ezt, hogy csinálják, fékpadon? vagy hogy? mennyi pénzbe kerül ez, esetleg Dunakeszin van valaki hozzá értő szaki? egyáltalán van értelme az egésznek? üdv a sanyi coolsmiley
Én ITT mérettem .
Ez tényleg valódi teljesítmény mérés nem olyan laptopos bohóckodás amit akár én is tudok csinálni.
Naplózva
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #21676 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 12:55:40 »

köszi a válaszokat a teljesítménymérésre, budakalász az valszeg közelebb van dunakeszihez, még annyit, hogy mennyi pénz ez? csak az érdekel hány lovas most az ótó... üdv a sanyi coolsmiley
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #21677 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 13:53:47 »

S.O.S!

sziasztok!
olyan problémám van,hogy a napokban elszakadt a generátor ékszíjam  falbav


olyan kérdésem lenne hogy tudnátok-e abban segíteni hogy-hogy tegyem bele?
meert ahogy néztem még lehet a motortató bakot is ki kell venni!ezt jól láttam?
esetleg tudtok képet mutatni?
a kezelésit néztem már,abban  nincs semmi róla

S.O.S!
válaszotokat előre is köszönöm:szabi46
Nem.
A generátort kell leszedni,meg az alatta lévő aluöntvényről kell lecsavarozni az automata feszítőt!Bele kell fűzni a szíjat a feszítő görgőjébe!
Majd vissza a generátort,és egy szíj feszítő kézikészülékkel kell előfeszíteni az automata szíjfeszítőt.A szíjat ezután tudod felkapatni a helyére.
Viszont ha technikailag nem állsz a helyzet magaslatán-és szíjlazítód sincs,akkor jobban jársz,ha szíj nélkül elgurulsz az első autószerelő műhelyig.
Az akku annyit kibír.
 Wink wave

Viszont ne felejtsétek megnézni,hogy miért szakadt el az a szíj.Lehet,hogy beállt valamelyik görgő,vagy a generátorcsapágy,vagy a klímacsapágy.
Értelemszerűen csere az is!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oszi_03
Vendég
« Új hozzászólás #21678 Dátum: 2010.02.22 hétfő, 22:55:29 »

Sziasztok,
a következőhöz kérek tanácsot: alapjáraton ugrál a feszültség, így szeretnék szénkefét cserélni a generátorban. A kérdés az, hogy a generátor kiszerelése házilag megoldható, vagy kell hozzá valamilyen spéci szerszám? (alább olvasok valamilyen "szíjfeszítő kézikészülékről" ez megvehető, vagy legyártható házilag?) Kérem írja le valaki a főbb lépéseket.
Köszi,
Oszi

MKIII Facelift 2.0 kombi
Naplózva
B.Ricsi
Vendég
« Új hozzászólás #21679 Dátum: 2010.02.23 kedd, 19:31:40 »

Sziasztok!

Az a bajom, hogy a kipufogó rendszerem el van valahol dugulva, és az lenne a kérdésem, hogy találkozott-e már valaki ezzel a problémával? Ha igen akkor hol szokott eldugulni? Nem szeretném az egész rendszert lecserélni!!!
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #21680 Dátum: 2010.02.23 kedd, 20:37:22 »

Sziasztok!

Az a bajom, hogy a kipufogó rendszerem el van valahol dugulva, és az lenne a kérdésem, hogy találkozott-e már valaki ezzel a problémával? Ha igen akkor hol szokott eldugulni? Nem szeretném az egész rendszert lecserélni!!!
Miből gondolod, hogy el van dugulva?  Nem indul be? Huh?
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
B.Ricsi
Vendég
« Új hozzászólás #21681 Dátum: 2010.02.23 kedd, 20:54:49 »

Miből gondolod, hogy el van dugulva?  Nem indul be? Huh?
Beindulni beindul, ráadásul megy mint az ördög. Kevés az amit kinyom. ha a kezemet a kipufogó végéhez rakom érzem, hogy kevés!
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #21682 Dátum: 2010.02.23 kedd, 20:59:03 »

Beindulni beindul, ráadásul megy mint az ördög. Kevés az amit kinyom. ha a kezemet a kipufogó végéhez rakom érzem, hogy kevés!
Ha megy mint az ördög, akkor nincs mitől aggódnod, de dugulásod biztos, hogy nincs, ez 100%.
Akkor szokott a végén kevés kijönni, ha máshol is lyukas... eplus2
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
hcsabi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új hozzászólás #21683 Dátum: 2010.02.23 kedd, 21:06:16 »

Nekem mikor az auspuff el volt dugulva 80 volt a max sebesség
Naplózva

Mondeo 2.0 tddi
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #21684 Dátum: 2010.02.23 kedd, 21:35:59 »

Beindulni beindul, ráadásul megy mint az ördög. Kevés az amit kinyom. ha a kezemet a kipufogó végéhez rakom érzem, hogy kevés!
Van egy fémhálós flexcső rész a katalizátor után. Arra csöpög a klíma kondenzvize. Ez a flexcső szokott kiszakadni.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #21685 Dátum: 2010.02.23 kedd, 21:36:25 »

Nekem mikor az auspuff el volt dugulva 80 volt a max sebesség
Hol volt eldugulva? A turbó alatti katalizátornál?
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
jolaczus
Vendég
« Új hozzászólás #21686 Dátum: 2010.02.23 kedd, 21:38:07 »

sziasztok!!
ha beindítom a kocsim, hidegen ugrál a fordulatszám. ez mennyire normális? vagy milyen hibát keressek???

előre is köszi!!!!!!!!!!
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #21687 Dátum: 2010.02.23 kedd, 22:54:07 »

sziasztok!!
ha beindítom a kocsim, hidegen ugrál a fordulatszám. ez mennyire normális? vagy milyen hibát keressek???

előre is köszi!!!!!!!!!!
neked milyen autód van?  smile
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #21688 Dátum: 2010.02.24 szerda, 05:17:36 »

Sziasztok,
a következőhöz kérek tanácsot: alapjáraton ugrál a feszültség, így szeretnék szénkefét cserélni a generátorban. A kérdés az, hogy a generátor kiszerelése házilag megoldható, vagy kell hozzá valamilyen spéci szerszám? (alább olvasok valamilyen "szíjfeszítő kézikészülékről" ez megvehető, vagy legyártható házilag?) Kérem írja le valaki a főbb lépéseket.
Köszi,
Oszi

MKIII Facelift 2.0 kombi

Az előző hsz-ben leírtam,hogy kell levenni a szíjat.A generátort 3 csavar tartja,meg 2 elektromos kábel megy rá.1 a táp kábel,1meg a csatlakozós köteg.
Hivatalosan a jobb első kormányösszekötő rudazat kivétele után a kerékdob felől lehet kivenni a generátort a motortérből.A generátor szénkefecseréjét meg megtalálod a hálón keresve a mondeowiki-ben! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
hcsabi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új hozzászólás #21689 Dátum: 2010.02.24 szerda, 11:18:02 »

Hol volt eldugulva? A turbó alatti katalizátornál?

Nekem mkII-el történt a katalizátor összetört és keresztbe állt
Naplózva

Mondeo 2.0 tddi
jolaczus
Vendég
« Új hozzászólás #21690 Dátum: 2010.02.24 szerda, 14:42:39 »

neked milyen autód van?  smile

MK3 2.0 benzines. tudtam h kimaradt valami Smiley
Naplózva
szbela
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 395

Henry-Ford


E-mail
« Új hozzászólás #21691 Dátum: 2010.02.24 szerda, 19:54:17 »

Sziasztok.
A Cromaxnal,lehet kapni a generator szij feszittore,kulon gorgot??
es a ugyan ide a vezetogorgokbol 2 1format kell vegyek,h kicserelhessem ezeket?
Naplózva

MK3, 2.0 TDDI 115-ph,4 Ajtos, VP44 Sad
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #21692 Dátum: 2010.02.24 szerda, 19:55:33 »

Sziasztok.
A Cromaxnal,lehet kapni a generator szij feszittore,kulon gorgot??
es a ugyan ide a vezetogorgokbol 2 1format kell vegyek,h kicserelhessem ezeket?
Külön arra nem adnak,de az egyik vezető görgő pont ugyan olyan.Igen,abból kell 2őt venni.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
teo
Vendég
« Új hozzászólás #21693 Dátum: 2010.02.24 szerda, 22:35:57 »

Hi Folks!

Olvasom a könyvben (Haynes), hogy tanácsos a klímát havonta 30 percig megjáratni különösen télen (??), mert könnyen beállhat a rendszer.
Üzemmeleg motornál ajtó kinyit, hőmérséklet minimumra és ventilátor maximumra. Be fog ez indulni 5 fok külső hőmérséklet alatt is??
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #21694 Dátum: 2010.02.25 csütörtök, 08:32:02 »

Hi Folks!

Olvasom a könyvben (Haynes), hogy tanácsos a klímát havonta 30 percig megjáratni különösen télen (??), mert könnyen beállhat a rendszer.
Üzemmeleg motornál ajtó kinyit, hőmérséklet minimumra és ventilátor maximumra. Be fog ez indulni 5 fok külső hőmérséklet alatt is??

Csak párátlanításon.
Én nem szoktam télen használni, soha nem volt semmi baja így se.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
APRÓ
Vendég
« Új hozzászólás #21695 Dátum: 2010.02.25 csütörtök, 12:21:27 »

Sziasztok!
Mennyibe kerülhet mostanság egy 3-as Mondeohoz egy ékszíjfeszítő?
Csak mert most cserélek főtengelyékszíjtárcsát, és azt mondták hogy feszítőt is kéne, meg persze szíjjat.
Köszöntem előre is.
Naplózva
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #21696 Dátum: 2010.02.25 csütörtök, 12:44:11 »

Sziasztok!
Mennyibe kerülhet mostanság egy 3-as Mondeohoz egy ékszíjfeszítő?
Csak mert most cserélek főtengelyékszíjtárcsát, és azt mondták hogy feszítőt is kéne, meg persze szíjjat.
Köszöntem előre is.

Akkor most kell cserélni generátor tárcsát szabadonfutósra.
Nézz át a TDCI topicba.
Az árak megtalálhatóak a Cromax oldalán.
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Tomi20
Vendég
« Új hozzászólás #21697 Dátum: 2010.02.25 csütörtök, 15:10:45 »

Valakinek elfekvőben, egészen véletlenül eladásra szánt a képen látható
csatolófelületű kábelból 1db van az jelezze felém  vigyor3

VNR 9000 és a CD Tárhoz kellene.

http://kepfeltoltes.hu/100225/back_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #21698 Dátum: 2010.02.25 csütörtök, 15:29:28 »

Sziasztok!
Mennyibe kerülhet mostanság egy 3-as Mondeohoz egy ékszíjfeszítő?
Csak mert most cserélek főtengelyékszíjtárcsát, és azt mondták hogy feszítőt is kéne, meg persze szíjjat.
Köszöntem előre is.
32e
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
teo
Vendég
« Új hozzászólás #21699 Dátum: 2010.02.25 csütörtök, 18:13:40 »

Csak párátlanításon.
Én nem szoktam télen használni, soha nem volt semmi baja így se.

Ma elég meleg volt d.u., megtettem. Bekapcsoltam a klímát. Rendesen hideg levegő jött belőle. Úgy éreztem, a külső hőmérsékletnél is hidegebb.
Azt hiszem, megtettem, amit lehet.  vigyor3
Naplózva
Oldalak: 1 ... 427 428 429 430 431 432 433 [434] 435 436 437 438 439 440 441 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.167 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.