Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.26 szerda, 03:56:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 479 480 481 482 483 484 485 [486] 487 488 489 490 491 492 493 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20528304 alkalommal)
0 Felhasználó és 108 vendég van a témában
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #24250 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 09:57:26 »

Történt egy kis bibi.
Letolattam egy felhajtóról és leért egy valamilyen takaró műanyaglemez a kocsi alján. Szépen le is szakadt a fele. A másik fele meg ma reggel. Kb. 20centi hosszú és a motortér szélességét érte át a hűtő alatt.

Lehet ilyet kapni valami bontóban, vagy boltban?
Esetleg tudja valaki a kódját?
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
cseresznye
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615



« Új hozzászólás #24251 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 10:08:00 »

Sziasztok!

Gondolkodom egy 3-4 éves, azaz az utolsó szériákból egy 2.0 TDCI-t. Lenne néhány kérdésem:

- 5 ajtós vs. kombi: Mennyire lehet jól pakolni az 5 ajtóst? Mennyi literben és hosszabn a difi a kettő közt?
- Láttam több hirdetésben 116 LE-s autót 6-os manuális váltóval. Valóban van ilyen verzió? Mert én úgy tudtam, hogy a 6 gangosok mind 130 pacival bírnak...
- 6. fokozatban mennyit forog autópálya tempóban? pl. 130-nál, 150-nél (ha lehet valós sebességre számítva - GPS)
- Fel tudná valaki sorolni, hogy a 2006-2007-es modelleknél mi a különbség a Trend, Ghia és Titanium között?
- ISOFIX mindegyik kocsiban van? Ha igen, melyik ülésen? Elöl esetleg?
- Ha jól tudom 4 féle audió rendszer van: alap 6000-es, alap Navi-s, Sony és a nagy Navi-s. Ezek közül melyik tud MP3-at?
- A nagy Navi ahogy nézem a klímát is vezérli. Esetleg itt sem kétzónás?
- Milyen fogyasztással számíthatok kb? Nagyjából így használom: 50%pálya+30%országút+20%város. Pályán valódi 150 körül szoktam haladni, országúton ahogy lehet, de kb 110-120. Amúgy inkább lendületből vezetek, csak úgy ész nélkül nem szoktam nyomni.
- Én sajnos nem értek különösebben az autó műszaki/szerviz dolgaihoz, így valami szervizbe szeretném majd vinni átvizsgálásra. Egy ilyen rövid átnézésen mit tud a szerviz megvizsgálni és mi az amit nem?
- Egy ilyen autónak mennyi a szervizköltsége? Gondolom 20ezrenként kell az alapdolgokat. Nagyobb tételek mik vannak és mikor? (kötelezőre gondolok, nem egyéb meghibásodásra, pl p.csúcsok)

Elsőre így kb. ennyi jutott eszembe. Ha valaki tud egy jó állapotú, jól felszerelt 3-4 éves, 6 gangos 5 ajtós vagy kombi Mondeo-t, az jelezze kérem! Előre is köszönöm!  worship
Szia! 6 ban 130-nál olyan 2000 körül forog(ritkán járok pályán) és ilyen tempónál kb 5,7-et eszik(átlag fogyi szerint)vegyesben6,4 kevés város sok hegy és kanyar,domb és hegy.
Az alap Ghia-ban nincs isofix az plusz. integet2
Naplózva

2.0 tdci Ghia 130Le 2005 4 ajtó/2.0 TDCI Turnier 140Le 2014/1.5 TDCI Fiesta Trend 75Le 2013
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #24252 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 10:37:20 »

Nagyon köszönöm a gyors választ.
A váltószoknyára vonatkoztatva nem értem pontosan. Csak simán ahogy van az egészet fel lehet pattintani? (nem akarok kókányolni azért kérdezem)
thx még1x!
A váltószoknyás borítást egyben fel tudod szedni, mivel 2 patent fogja a kardán boxhoz... a kézifék felőli oldalon "feszegesd"...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #24253 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 10:38:59 »

Történt egy kis bibi.
Letolattam egy felhajtóról és leért egy valamilyen takaró műanyaglemez a kocsi alján. Szépen le is szakadt a fele. A másik fele meg ma reggel. Kb. 20centi hosszú és a motortér szélességét érte át a hűtő alatt.

Lehet ilyet kapni valami bontóban, vagy boltban?
Esetleg tudja valaki a kódját?
ezt keresed??
http://www.cromax.hu/index.php?katid=40433967&termek_al_id=14686&katnev=2000.10.15-2003.06.15.
ne aggódj fogyó alkatrész.. béna konstrukció? ha nincs akkor sem történik semmi az autóval.... Wink
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #24254 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 10:43:40 »

Tartok tőle, hogy ez volt az. Nos 17 kilóért nem lesz felrakva. Legalább jobban szellőzik  Grin
Max bontva pár ezresért tudom elképzelni a pótlást...

ezt keresed??
http://www.cromax.hu/index.php?katid=40433967&termek_al_id=14686&katnev=2000.10.15-2003.06.15.
ne aggódj fogyó alkatrész.. béna konstrukció? ha nincs akkor sem történik semmi az autóval.... Wink
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #24255 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 11:09:59 »

Tartok tőle, hogy ez volt az. Nos 17 kilóért nem lesz felrakva. Legalább jobban szellőzik  Grin
Max bontva pár ezresért tudom elképzelni a pótlást...

na ez...ezzel én is így vagyok.... Wink
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #24256 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 11:33:47 »

Tartok tőle, hogy ez volt az. Nos 17 kilóért nem lesz felrakva. Legalább jobban szellőzik  Grin
Max bontva pár ezresért tudom elképzelni a pótlást...

Nagy valószínűséggel nem fogsz kapni. De ha mégis, vegyél többet és hirdesd meg itt.  Smiley
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #24257 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 11:52:35 »

Nagy valószínűséggel nem fogsz kapni. De ha mégis, vegyél többet és hirdesd meg itt.  Smiley
..látom forr az üzleti véred.... integet2
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #24258 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 13:20:29 »

Tartok tőle, hogy ez volt az. Nos 17 kilóért nem lesz felrakva. Legalább jobban szellőzik  Grin
Max bontva pár ezresért tudom elképzelni a pótlást...


Inkább ilyet vennék 17-ért, mint egy felpattanó kő miatt új hűtőt keljen venned, de Te tudod...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #24259 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 14:52:41 »

Sziasztok.   falbav falbav

Engem is utolért valami nyavalya.
Ha alászedem a kormányt teljesen, bármely irányban akkor elég erős csikorgó hang jön a motorháztető alól valahonnan.
A szervó szivattyúra gyanakszom,mondjuk olaj nem hiányzik a tartályból./Esetleg szervó olajcsere segíthetne?/
Menet közben vagy kanyarodásnál minden rendben, csak ha lassan teljesen alászedve kanyarodok vagy álló helyzetben alászedem akkor hallatja a hangot.
Valakinek van valami konkrét elképzelése? szomoru1 szomoru1

Úgy néz ki a Cromaxos munkafelvevő szerint,hogy szervó szivattyú a hibás. Hát nem az az olcsó alkatrész.
Kérdezem  tisztelettel,hogy van e valakinek jó beszerzési forrása ez irányban.


Köszönöm. banplz
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #24260 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 15:05:22 »

Úgy néz ki a Cromaxos munkafelvevő szerint,hogy szervó szivattyú a hibás. Hát nem az az olcsó alkatrész.
Kérdezem  tisztelettel,hogy van e valakinek jó beszerzési forrása ez irányban.


Köszönöm. banplz
esetleg bontott Motorcraftól??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
vatosz
Vendég
« Új hozzászólás #24261 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 17:57:02 »

Szia! 6 ban 130-nál olyan 2000 körül forog(ritkán járok pályán) és ilyen tempónál kb 5,7-et eszik(átlag fogyi szerint)vegyesben6,4 kevés város sok hegy és kanyar,domb és hegy.
Az alap Ghia-ban nincs isofix az plusz. integet2

Hmmm, még jó, hogy megkérdeztem ezt az Isofix dolgot. Azt hittem, hogy alap mindenhol, de legalább a Trendtől felfelé. Ha jól értem, akkor ezt nem is lehet meghatározni így egyértelműen, melyikban van, melyikben nincs, hanem ki kell tapisgálni? Ezt hogy? Jobb hátul benyúlok az ülőlap és a támla közé jó hátra és ha találok két merev valamit, akkor van benne, ha nem találok semmit, akkor nincs?

Scratch: Köszönöm a válaszod!
- Honnan tudom, hogy 6-os vagy 1-es Sony lejátszó? Máshogy is néz ki, vagy mind a kettő ugyanaz a fényes fekete?
- Honnan lehet tudni, ha két zónás? Mindkét oldalon van piros és kék gombja a klímának? No de akkor a levegőbefúvás erősségének a kapcsolója hova kerül?
- A számítógépes diag mire adhat választ? Kissé szkeptikus vagyok ez ügyben. Hallottam, néhol tudnak mondani szakvélemyént a p.csúcsokról, ill. hallottam valamit "poharazás"ról is. Ezek mennyi időt (és pénzt) vesznek igénybe? Csinál ilyet szakszerviz is?
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #24262 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 18:06:25 »

Hmmm, még jó, hogy megkérdeztem ezt az Isofix dolgot. Azt hittem, hogy alap mindenhol, de legalább a Trendtől felfelé. Ha jól értem, akkor ezt nem is lehet meghatározni így egyértelműen, melyikban van, melyikben nincs, hanem ki kell tapisgálni? Ezt hogy? Jobb hátul benyúlok az ülőlap és a támla közé jó hátra és ha találok két merev valamit, akkor van benne, ha nem találok semmit, akkor nincs?
Én is kerestem, az enyémben van is, de végülis nem olyat vettünk. A biztonsági öves verzió nagyon jól tartja a széket a helyén.

- Honnan tudom, hogy 6-os vagy 1-es Sony lejátszó? Máshogy is néz ki, vagy mind a kettő ugyanaz a fényes fekete?
Rajta van az MP3 jelölés az előlapon

- A számítógépes diag mire adhat választ? Kissé szkeptikus vagyok ez ügyben. Hallottam, néhol tudnak mondani szakvélemyént a p.csúcsokról, ill. hallottam valamit "poharazás"ról is. Ezek mennyi időt (és pénzt) vesznek igénybe? Csinál ilyet szakszerviz is?

Vegyél olyat, amiben tuti rossz a porlasztósor. Alkudd le jó olcsóra és csináltasd meg a megspórolt pénzből.
Vagy köss megfelelő erősségű szerződést az eladóval, mely tartalmazza a rejtett hibára vonatkozó részt ill. azt, hogy a porlasztók, szivattyú működőképes, a motor hozza a gyári értékeket emisszióban, kompresszióban.
Ha később az derül ki, hogy mégsem, az eladó szavatol.

A gond az, hogy a poharazás, diagnosztika az adott pillanatra érvényes képet ad, de nem tájékoztat arról, milyen a tényleges állapot, mennyit fog még elmenni. Annál nagyobb cián nincs, mikor beviszed szervizre diagnosztikára, megveszed, mész vele 5000 boldog kilómétert majd a CR pumpa telenyomja fémreszelékkel az üa. rendszert, ami miatt a 4 porlasztó és a pumpa is cserés cca. 500eFt ellenében. Ilyenkor már nem tudod ráverni az eladóra, mert mikor eladta még jó volt, de azóta történhetett olyan vele (vizes/koszos gázolaj, üresen futás), ami ezt okozza.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
HENE
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 93


« Új hozzászólás #24263 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 19:14:38 »

Még mindig Mondeo vásárlás előtt állok  nyes
Találtam egyet, ami szimpatikus. A fő előnye, hogy egy év garanciát adnak rá. A kérdés az, hogy a bemásolt lista lefedi-e azokat az alkatrészeket, amik a legpróblémásabbak (porlasztócsúcs, üzemanyagszivattyű, kettőstömegű lendkerék). Van amit én is felismerek, de nem mindetnt tudok társítani. Kiváncsi vagyok a véleményetekre. A kocsi egyébként 4 éves lesz és 91 ezer kilometert futott. Illetve milyen javaslatotok van az üzemanyagellátó rendszer és a lendkerék, kuplung védelmére?

"Térítendő alkatrészek (Bástya)
MOTOR
Hüvelyek, perselyek (golyóscsapágyak), hajtórudak, gyűrűk, dugattyúk és csapszegek, főtengely, olaj szivattyú, olajban futó vezérműlánc (nincs benne: a vezérműszíj, a meghajtó fogaskerekek, a feszítő- és terelőgörgők), szelephimbák, szelepemelő tőkék, vezérműtengely, lendkerék fogaskoszorú, szelepek és szelepvezetők, hengerfej, motorblokk, motortartók, főtengelyfészek, himbatengely, szívócsatorna, kipufogó gyűjtőcső (kivéve a kartert és a tömítéseket).
TURBÓFELTÖLTŐ
Turbina, tengely, csapágyazás, ház, nyomásszabályozó rendszer (kivéve a csatlakozókat).
KÉZI SEBESSÉGVÁLTÓ
Tengelyek, csapágyak, szinkrongyűrűk, váltóház, fogaskerekek, kapcsolórudak és -csuklók, kapcsolóhüvelyek, kapcsolóagyak (kivéve a kartert és a tömítéseket).
AUTOMATIKUS SEBESSÉGVÁLTÓ
Nyomatékváltó, turbinatengély, olajszivattyú, váltótartók, fordulatszám-érzékelő (kivéve a kartert, a tömítéseket, az elektromos és elektronikus összetevőket).
MEREV HIDAK
Olajozott alkatrészek a hídtest belsejében, fogaskerekek, csapágyak és fogaskoszorúk (kivéve a kartert és a tömítéseket).
HŰTŐRENDSZER
Vízhűtő, olajhűtő, vízszivattyú, hengerfejtömítés, hőre aktív termosztát, hűtőventilátor, fűtőradiátor.
ERŐÁTVITEL
Meghajtótengelyek, melléktengelyek és kardáncsuklók.
A KAROSSZÉRIA RÉSZEI
Elsű és hátsó torziós rudak, motortartók, váltótartók.
TÜZELŐANYAG-ELLÁTÓRENDSZER
Karburátor, befecskendezőszivattyú, tüzelőanyag tápszivattyú, elektromos tüzelőanyag szivattyú, elektronikus szabályozóegység, légáramlásmérő, a dízelolaj szűrő felső része, alapjárati mágnesszelep, tűszelep, üzemanyagfolyást elzáró rendszer, indításgátló kapcsolórendszer (vezérlőegység és szivattyú között), oxigénszenzor, EGR szelep.
ELEKTROMOS RENDSZER
Generátor, indítómotor, feszültségszabályozó, perselyek, kefék, bendix, a szélvédőtörlő és -lemosó motorja, elektromos ablakemelők (kapcsolók, mechanikai szerkezet, motor), központi zár (kivéve a távvezérlő), elektronikus gyújtásmodul, gyújtótekercs, irányjelző vezérlőegység.
FÉKEK
Főfékhenger, fékrásegítő, rásegítő szivattyú, elektromos szivattyú egység, ABS vagy ABR, fékerőelosztó, kerékfékhengerek, ABS jeladók.
TENGELYKAPCSOLÓ
Hidraulika főhenger, hidraulika munkahenger (kivéve a csöveket, a tömítéseket és a vezérlőelektronikát).
KORMÁNYZÁS
Fogasléc, hajtó fogaskerék, rásegítő szivattyú, kormányoszlop és annak állítását segítő rendszer.
LÉGKONDICIONÁLÁS
Klímakompresszor, klímahűtő, elpárologtató, tömítőgyűrűk, nyomáscsökkentő szelep (kivéve a gázt, a szűrőket, a szelepeket, az elektromos és elektronikus komponenseket).
Naplózva

2006. 2.0 TDCI 130 LE M6 kombi
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #24264 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 19:37:17 »

Még mindig Mondeo vásárlás előtt állok  nyes
....

"Térítendő alkatrészek (Bástya)
...
TÜZELŐANYAG-...
....
ezeket a kifejezéseket honnan lőtted???  Wink Roll Eyes
 wave
....üzemanyag...
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.30 hétfő, 19:51:44 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #24265 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 19:38:45 »

Még mindig Mondeo vásárlás előtt állok  nyes
Találtam egyet, ami szimpatikus. A fő előnye, hogy egy év garanciát adnak rá. A kérdés az, hogy a bemásolt lista lefedi-e azokat az alkatrészeket, amik a legpróblémásabbak (porlasztócsúcs, üzemanyagszivattyű, kettőstömegű lendkerék). Van amit én is felismerek, de nem mindetnt tudok társítani. Kiváncsi vagyok a véleményetekre. A kocsi egyébként 4 éves lesz és 91 ezer kilometert futott. Illetve milyen javaslatotok van az üzemanyagellátó rendszer és a lendkerék, kuplung védelmére?

"Térítendő alkatrészek (Bástya)
MOTOR
Hüvelyek, perselyek (golyóscsapágyak), hajtórudak, gyűrűk, dugattyúk és csapszegek, főtengely, olaj szivattyú, olajban futó vezérműlánc (nincs benne: a vezérműszíj, a meghajtó fogaskerekek, a feszítő- és terelőgörgők), szelephimbák, szelepemelő tőkék, vezérműtengely, lendkerék fogaskoszorú, szelepek és szelepvezetők, hengerfej, motorblokk, motortartók, főtengelyfészek, himbatengely, szívócsatorna, kipufogó gyűjtőcső (kivéve a kartert és a tömítéseket).
TURBÓFELTÖLTŐ
Turbina, tengely, csapágyazás, ház, nyomásszabályozó rendszer (kivéve a csatlakozókat).
KÉZI SEBESSÉGVÁLTÓ
Tengelyek, csapágyak, szinkrongyűrűk, váltóház, fogaskerekek, kapcsolórudak és -csuklók, kapcsolóhüvelyek, kapcsolóagyak (kivéve a kartert és a tömítéseket).
AUTOMATIKUS SEBESSÉGVÁLTÓ
Nyomatékváltó, turbinatengély, olajszivattyú, váltótartók, fordulatszám-érzékelő (kivéve a kartert, a tömítéseket, az elektromos és elektronikus összetevőket).
MEREV HIDAK
Olajozott alkatrészek a hídtest belsejében, fogaskerekek, csapágyak és fogaskoszorúk (kivéve a kartert és a tömítéseket).
HŰTŐRENDSZER
Vízhűtő, olajhűtő, vízszivattyú, hengerfejtömítés, hőre aktív termosztát, hűtőventilátor, fűtőradiátor.
ERŐÁTVITEL
Meghajtótengelyek, melléktengelyek és kardáncsuklók.
A KAROSSZÉRIA RÉSZEI
Elsű és hátsó torziós rudak, motortartók, váltótartók.
TÜZELŐANYAG-ELLÁTÓRENDSZER
Karburátor, befecskendezőszivattyú, tüzelőanyag tápszivattyú, elektromos tüzelőanyag szivattyú, elektronikus szabályozóegység, légáramlásmérő, a dízelolaj szűrő felső része, alapjárati mágnesszelep, tűszelep, üzemanyagfolyást elzáró rendszer, indításgátló kapcsolórendszer (vezérlőegység és szivattyú között), oxigénszenzor, EGR szelep.
ELEKTROMOS RENDSZER
Generátor, indítómotor, feszültségszabályozó, perselyek, kefék, bendix, a szélvédőtörlő és -lemosó motorja, elektromos ablakemelők (kapcsolók, mechanikai szerkezet, motor), központi zár (kivéve a távvezérlő), elektronikus gyújtásmodul, gyújtótekercs, irányjelző vezérlőegység.
FÉKEK
Főfékhenger, fékrásegítő, rásegítő szivattyú, elektromos szivattyú egység, ABS vagy ABR, fékerőelosztó, kerékfékhengerek, ABS jeladók.
TENGELYKAPCSOLÓ
Hidraulika főhenger, hidraulika munkahenger (kivéve a csöveket, a tömítéseket és a vezérlőelektronikát).
KORMÁNYZÁS
Fogasléc, hajtó fogaskerék, rásegítő szivattyú, kormányoszlop és annak állítását segítő rendszer.
LÉGKONDICIONÁLÁS
Klímakompresszor, klímahűtő, elpárologtató, tömítőgyűrűk, nyomáscsökkentő szelep (kivéve a gázt, a szűrőket, a szelepeket, az elektromos és elektronikus komponenseket).

Mindenképpen hiányoznak a porlasztócsúcsok és a kettőstömegű lendkerék.
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
HENE
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 93


« Új hozzászólás #24266 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 19:43:40 »

Bendek:
Ezek kifejezések a garancia feltételekből vannak. Én menetlevelkben találkoztam először a tüzelőanyag kifejezéssel. Smiley

Gabe:
azért is írtam, hogy ezek közül nem tartalmazza-e ezeket. A lendkerék szerepek (ha nem is kettőstömegű). Ez nem Mondeora szabott lista.
A porlasztócsúcs nem azonos a tűszeleppel?
Naplózva

2006. 2.0 TDCI 130 LE M6 kombi
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #24267 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 19:53:03 »

Bendek:
Ezek kifejezések a garancia feltételekből vannak. Én menetlevelkben találkoztam először a tüzelőanyag kifejezéssel. Smiley

Gabe:
azért is írtam, hogy ezek közül nem tartalmazza-e ezeket. A lendkerék szerepek (ha nem is kettőstömegű). Ez nem Mondeora szabott lista.
A porlasztócsúcs nem azonos a tűszeleppel?

jaja magyar nyel tud még érdekeset produkálni..."ablak betörés módszerével"... nyes
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48468



« Új hozzászólás #24268 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 20:01:56 »

ezeket a kifejezéseket honnan lőtted???  Wink Roll Eyes
 wave
....üzemanyag...

picicica is tüzelőanyagot használ. smile
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #24269 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 20:28:23 »

picicica is tüzelőanyagot használ. smile
hajrá fordító gép.... hajrá tűzép... taps
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Feco66
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 863


feco66@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #24270 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 21:17:34 »

Urak!

Voltam ma tankolni, azonban a tanksapkát takaró műanyag alig akart kinyilni....  gun
Azt hittem majd felrobbanok, hogy nem tudom kinyitni azt a ......  falbav falbav

Gondolom a bowdenen kellene valamit állitani, hogy olyan legyen mint ujkorában.
Megtudnaátok mondani hol kell ezt beállítani?
Naplózva

2001 MKIII Turnier TDDi 115Le Ghia; EGR OFF; Black Eye; No Katalizator by Ervin; Füthető - Hüthető börülés
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #24271 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 22:34:16 »

Tényleg csak azért válaszolok, hogy én is befejezzem...a végén már írtál olyat is ami igaz hehe miszerint a tempomat még arra is jó, hogy tartsa a beállított sebességet, hát erre való!!
De a többire nem írok már semmit, nem azért mert nem tudok, hanem azért mert nem ismétlem magam, meg teljesen értelmetlen. wave

Én inkább azt írnám, hogy nem egyezik a véleményünk... hogy a végére olyat írtam, ami igaz?  vigyor3 Én aszittem, végig igazat írok.
De tényleg hagyjuk abba, nem kicsit hitvitává alakult.
Persze ha lenne rá időnk, simán nekiállhatnánk méricskélni... addig is, ki-ki hirdesse azt, amit jónak lát.
Majd ha nyugdíjba megyünk, szerzünk egy ot-s rendszámú 3-ast, szigorúan tempomattal, és usgyi a dombok közé.
Amíg nyugdíjba nem megyünk... széles utat neked.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #24272 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 22:37:43 »

Tempomat:
offban van, mondiba most van beszerzés alatt.
tapasztalatom vele:
ha használom kevesebbet eszik, mert különben lövöm neki, és az előzgetésekhez, nagyobb tempóhoz több ü.anyag kell
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
seekay
Vendég
« Új hozzászólás #24273 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 23:58:04 »

Két kérdés a kollégáknak:

1. Bekapcsolt klímánál a középkonzolon lévő szellőzőnyílások közül a jobb oldali csak nálam fúj lényegesen hidegebb levegőt, mint a bal oldali? Gondoltam, hogy a "vezető kímélése" miatt fúj kevésbé fagyos levegőt, de nem tom...furi. Bár nehéz elképzelni hogy ilyen esetben mi romolhat el. A klíma rendesen hűt, mindössze annyi csak az érdekes, hogy a középkonzolon a jobb oldali nyílás hidegebbet fúj.
2. Hideg motornál van-e vmi bevált megoldásotok, hogy a váltás ne legyen olyan "durva"? Amíg nem melegszik be nagyon érzékeny a váltásokra, kuplungolásokra, nagyon finoman kell adagolni hogy szépen,  egyenletesen menjen és ne lehessen észrevenni a váltást. Ha kezd bemelegedni, utána már nem kell annyira finomkodni.  Tojáshéjon, ill. felhasználó cserén kívül más variáció?  vigyor3
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #24274 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 23:59:50 »

Két kérdés a kollégáknak:

1. Bekapcsolt klímánál a középkonzolon lévő szellőzőnyílások közül a jobb oldali csak nálam fúj lényegesen hidegebb levegőt, mint a bal oldali? Gondoltam, hogy a "vezető kímélése" miatt fúj kevésbé fagyos levegőt, de nem tom...furi. Bár nehéz elképzelni hogy ilyen esetben mi romolhat el. A klíma rendesen hűt, mindössze annyi csak az érdekes, hogy a középkonzolon a jobb oldali nyílás hidegebbet fúj.

funny, nekem pont forditva, az en oldalamon levo kozepso suvit mint az allat, a masik meg csak epphogy fuj valamit, de hideg/meleg, azaz klima es futes uzemben is.
Nekem is mindketto amugy hibatlanul muxik, fut, hut rendesen.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #24275 Dátum: 2010.08.31 kedd, 01:36:33 »

Két kérdés a kollégáknak:

1. Bekapcsolt klímánál a középkonzolon lévő szellőzőnyílások közül a jobb oldali csak nálam fúj lényegesen hidegebb levegőt, mint a bal oldali? Gondoltam, hogy a "vezető kímélése" miatt fúj kevésbé fagyos levegőt, de nem tom...furi. Bár nehéz elképzelni hogy ilyen esetben mi romolhat el. A klíma rendesen hűt, mindössze annyi csak az érdekes, hogy a középkonzolon a jobb oldali nyílás hidegebbet fúj.
kevés a gáz a rendszerben. Az enyémen is volt ilyen.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #24276 Dátum: 2010.08.31 kedd, 08:17:17 »

Hmmm, még jó, hogy megkérdeztem ezt az Isofix dolgot. Azt hittem, hogy alap mindenhol, de legalább a Trendtől felfelé. Ha jól értem, akkor ezt nem is lehet meghatározni így egyértelműen, melyikban van, melyikben nincs, hanem ki kell tapisgálni? Ezt hogy? Jobb hátul benyúlok az ülőlap és a támla közé jó hátra és ha találok két merev valamit, akkor van benne, ha nem találok semmit, akkor nincs?

Scratch: Köszönöm a válaszod!
- Honnan tudom, hogy 6-os vagy 1-es Sony lejátszó? Máshogy is néz ki, vagy mind a kettő ugyanaz a fényes fekete?
- Honnan lehet tudni, ha két zónás? Mindkét oldalon van piros és kék gombja a klímának? No de akkor a levegőbefúvás erősségének a kapcsolója hova kerül?
- A számítógépes diag mire adhat választ? Kissé szkeptikus vagyok ez ügyben. Hallottam, néhol tudnak mondani szakvélemyént a p.csúcsokról, ill. hallottam valamit "poharazás"ról is. Ezek mennyi időt (és pénzt) vesznek igénybe? Csinál ilyet szakszerviz is?


- Kívülről nem nagyon lehet látni, illetve van egy kis MP3 jelzés azon ami tud MP3-at. Vagy még jó ismertetőjel, a 6CD-s verzión van LOAD gomb, az MP3-ason nincs.
- Igen, pontosan! Elég ritka, és csak nagynavival van, viszont ezekek nem magyar autók.
- Sok mindenre! Ahol hiba van ott egy kódot tárol hozzá az autó, nem rossz dolog ez! Poharazást Vik tuti tud csinálni! Pontos árat nem tudok sajnos.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #24277 Dátum: 2010.08.31 kedd, 10:37:12 »

kevés a gáz a rendszerben. Az enyémen is volt ilyen.
Nálam is a bal oldali több levegőt fúj be, akár klímával nézem, akár klíma nélkül, fűtéssel vagy anélkül.
Gázt májusban töltettem és nagyon jól működik a klíma, tehát ez nem okozhatja. Gondoltam arra, hogy valami eldugaszolja a csövet azon az oldalon, de ha másoknál is előfordul, akkor nem tudom.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #24278 Dátum: 2010.08.31 kedd, 12:15:37 »

Én inkább azt írnám, hogy nem egyezik a véleményünk... hogy a végére olyat írtam, ami igaz?  vigyor3 Én aszittem, végig igazat írok.
De tényleg hagyjuk abba, nem kicsit hitvitává alakult.
Persze ha lenne rá időnk, simán nekiállhatnánk méricskélni... addig is, ki-ki hirdesse azt, amit jónak lát.
Majd ha nyugdíjba megyünk, szerzünk egy ot-s rendszámú 3-ast, szigorúan tempomattal, és usgyi a dombok közé.
Amíg nyugdíjba nem megyünk... széles utat neked.

worship wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #24279 Dátum: 2010.08.31 kedd, 13:06:42 »

Sziasztok! Beindult a fűtés szezon...az a problémám, hogy nem fűt az autó... fúja be a levegőt ezerrel, normál üzemi hőmérsékleten a motor, de csak akkor érződik némi meleg, ha megyek az autóval (mintha csak a menet szél fújná be a meleget). Ha megállok egy piros lámpánál, akkor megint csak hideg levegőt fúj az utastérbe... help worship
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #24280 Dátum: 2010.08.31 kedd, 15:08:08 »

Tisztelt Fórumtársak! Ha valakinek van véglegesen és esztétikusan beépitett turbónyomásmérője a mondeojában, megköszönném a fotókat és némi beépitési tanácsot, valamint a tapasztalatokat a müszerrel kapcsolatban. Minden információt és segitséget előre is köszönök.Tisztelettel László!
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48468



« Új hozzászólás #24281 Dátum: 2010.08.31 kedd, 18:21:18 »

Tisztelt Fórumtársak! Ha valakinek van véglegesen és esztétikusan beépitett turbónyomásmérője a mondeojában, megköszönném a fotókat és némi beépitési tanácsot, valamint a tapasztalatokat a müszerrel kapcsolatban. Minden információt és segitséget előre is köszönök.Tisztelettel László!
Nincs esetleg laptopod?
A te autódat csak elrondítaná egy manuális mérőóra.Szerintem.
Kb 6-8e ft ért tudsz elm 327-es interfészt venni,és akkor méred a turbónyomásod,amikor csak szeretnéd.
Ennyiből az óra sem jön ki..... Roll Eyes
 Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #24282 Dátum: 2010.08.31 kedd, 18:38:14 »

Nincs esetleg laptopod?
A te autódat csak elrondítaná egy manuális mérőóra.Szerintem.
Kb 6-8e ft ért tudsz elm 327-es interfészt venni,és akkor méred a turbónyomásod,amikor csak szeretnéd.
Ennyiből az óra sem jön ki..... Roll Eyes
 Wink wave
tddi-hez valami ilyen olvasó kütyü van?? worship
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #24283 Dátum: 2010.08.31 kedd, 18:48:09 »

Nincs esetleg laptopod?
A te autódat csak elrondítaná egy manuális mérőóra.Szerintem.
Kb 6-8e ft ért tudsz elm 327-es interfészt venni,és akkor méred a turbónyomásod,amikor csak szeretnéd.
Ennyiből az óra sem jön ki..... Roll Eyes
 Wink wave

Írnál erről részletesen ,engem érdekel a laptopos megoldás.
De ebben láma vagyok.
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #24284 Dátum: 2010.08.31 kedd, 18:53:10 »

Írnál erről részletesen ,engem érdekel a laptopos megoldás.
De ebben láma vagyok.
nem vagy nyes, de ez csak facelift utáni tdci-kkel működik, ezért kérdeztem tddi-hez én is vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #24285 Dátum: 2010.08.31 kedd, 19:02:08 »

Írnál erről részletesen ,engem érdekel a laptopos megoldás.
De ebben láma vagyok.
ilyet is vehetnél:
http://www.scangauge.com/

Vagy esetleg PDA-s megoldással:
http://www.qcontinuum.org/obdgauge/index.htm
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48468



« Új hozzászólás #24286 Dátum: 2010.08.31 kedd, 19:02:43 »

tddi-hez valami ilyen olvasó kütyü van?? worship
van.Stealt-nek.vagy 150ért.... szomoru1
Occsó megoldás ahhoz nem létezik.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #24287 Dátum: 2010.08.31 kedd, 19:14:23 »

nem vagy nyes, de ez csak facelift utáni tdci-kkel működik, ezért kérdeztem tddi-hez én is vigyor3

Köszi.

Ezt a képet külön értékelem.
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #24288 Dátum: 2010.08.31 kedd, 19:17:27 »

Ezt a képet külön értékelem.
most mé?? vigyor3 lol002
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #24289 Dátum: 2010.08.31 kedd, 19:18:27 »

van.Stealt-nek.vagy 150ért.... szomoru1
Occsó megoldás ahhoz nem létezik.
ettől tartottam rinya falbav
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #24290 Dátum: 2010.08.31 kedd, 19:41:26 »

most mé?? vigyor3 lol002

Mert humoros.
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #24291 Dátum: 2010.08.31 kedd, 19:57:40 »

 falbav gun levele

Fakk...

kapott ma uj fektarcsakat, beteteket az auto. Orulunk. Vegul brembo tarcsak es textar betetek lettek.

Viszont kopogott a jobb hatulja bizonyos uthibakon vagy sinparokon valo athaladaskor, valamint jobb kanyarban a terhelt bal hatso kerek ugy viselkedett, mintha le lenne lazulva, szoval ugy kacsazott enyhen a feneke a kocsinak.

Uj alkatreszek kerultek bele:
-2 gatlo
-2 rugo
-2 gombfej
-Futomu beallitva
-Uj gumik

Es mindket tunet megmaradt, csak meg hangosabb a kopogas a feszes futomu miatt. Amugy a komfort sokkal tutibb, meg ugy altalaban, de ez a ket dolog maradt.
Van otletetek mit nezzek meg meg??
Olyan tompa femes kopogas, de nem a kezifekkotel, annal hangosabb/erosebb.
THX!
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #24292 Dátum: 2010.08.31 kedd, 20:00:41 »

falbav gun levele

Fakk...

kapott ma uj fektarcsakat, beteteket az auto. Orulunk. Vegul brembo tarcsak es textar betetek lettek.

Viszont kopogott a jobb hatulja bizonyos uthibakon vagy sinparokon valo athaladaskor, valamint jobb kanyarban a terhelt bal hatso kerek ugy viselkedett, mintha le lenne lazulva, szoval ugy kacsazott enyhen a feneke a kocsinak.

Uj alkatreszek kerultek bele:
-2 gatlo
-2 rugo



Szilent?
-2 gombfej
-Futomu beallitva
-Uj gumik

Es mindket tunet megmaradt, csak meg hangosabb a kopogas a feszes futomu miatt. Amugy a komfort sokkal tutibb, meg ugy altalaban, de ez a ket dolog maradt.
Van otletetek mit nezzek meg meg??
Olyan tompa femes kopogas, de nem a kezifekkotel, annal hangosabb/erosebb.
THX!
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #24293 Dátum: 2010.08.31 kedd, 20:10:37 »

falbav gun levele

Fakk...

kapott ma uj fektarcsakat, beteteket az auto. Orulunk. Vegul brembo tarcsak es textar betetek lettek.

Viszont kopogott a jobb hatulja bizonyos uthibakon vagy sinparokon valo athaladaskor, valamint jobb kanyarban a terhelt bal hatso kerek ugy viselkedett, mintha le lenne lazulva, szoval ugy kacsazott enyhen a feneke a kocsinak.

Uj alkatreszek kerultek bele:
-2 gatlo
-2 rugo
-2 gombfej
-Futomu beallitva
-Uj gumik

Es mindket tunet megmaradt, csak meg hangosabb a kopogas a feszes futomu miatt. Amugy a komfort sokkal tutibb, meg ugy altalaban, de ez a ket dolog maradt.
Van otletetek mit nezzek meg meg??
Olyan tompa femes kopogas, de nem a kezifekkotel, annal hangosabb/erosebb.
THX!

lehet tudni hol vetted és mennyiért a tárcsákat/betéteket?
köszi
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #24294 Dátum: 2010.08.31 kedd, 20:11:32 »

melyik szilentre gondolsz pontosan?

szemre es rangatasra mindegyik jonak latszott (nyilvan valamelyik megsem az  falbav )

nade melyik kepes ilyen bazi hangot adni?? Shocked
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #24295 Dátum: 2010.08.31 kedd, 20:12:08 »

Válasz
lehet tudni hol vetted és mennyiért a tárcsákat/betéteket?
köszi

ment PÜ
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #24296 Dátum: 2010.08.31 kedd, 20:16:23 »

melyik szilentre gondolsz pontosan?

szemre es rangatasra mindegyik jonak latszott (nyilvan valamelyik megsem az  falbav )

nade melyik kepes ilyen bazi hangot adni?? Shocked

A kutyacsontok szoktak kopogni. Ezek: http://www.cromax.hu/?katid=40017374&termek_al_id=11274&katnev=4/5 ajtós
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #24297 Dátum: 2010.08.31 kedd, 20:17:34 »

falbav gun levele

Fakk...

kapott ma uj fektarcsakat, beteteket az auto. Orulunk. Vegul brembo tarcsak es textar betetek lettek.

Viszont kopogott a jobb hatulja bizonyos uthibakon vagy sinparokon valo athaladaskor, valamint jobb kanyarban a terhelt bal hatso kerek ugy viselkedett, mintha le lenne lazulva, szoval ugy kacsazott enyhen a feneke a kocsinak.

Uj alkatreszek kerultek bele:
-2 gatlo
-2 rugo
-2 gombfej
-Futomu beallitva
-Uj gumik

Es mindket tunet megmaradt, csak meg hangosabb a kopogas a feszes futomu miatt. Amugy a komfort sokkal tutibb, meg ugy altalaban, de ez a ket dolog maradt.
Van otletetek mit nezzek meg meg??
Olyan tompa femes kopogas, de nem a kezifekkotel, annal hangosabb/erosebb.
THX!
keresztstabilizátor rúd elkopott a szilentekben, rudat és szilenteket(2db) kell cserélni.
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #24298 Dátum: 2010.08.31 kedd, 20:19:25 »

Mert humoros.
akkor ok, azt hittem, hogy megbántottalak vele vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #24299 Dátum: 2010.08.31 kedd, 20:23:48 »

A kutyacsontok szoktak kopogni. Ezek: http://www.cromax.hu/?katid=40017374&termek_al_id=11274&katnev=4/5 ajtós

Szia!

Ezt csereltem, ez a gombfej, csak a kombiban nem koti ossze egy rud, 2db van belole:

http://www.cromax.hu/?katid=40017572&termek_al_id=11605&katnev=Kombi

Ervin, Te is erre gondoltal?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 479 480 481 482 483 484 485 [486] 487 488 489 490 491 492 493 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.14 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.