Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.06 vasárnap, 04:38:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 732 733 734 735 736 737 738 [739] 740 741 742 743 744 745 746 ... 1558   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21488879 alkalommal)
0 Felhasználó és 644 vendég van a témában
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36900 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 10:09:42 »

Ha trélerrel hazaviszel, akkor fizetek is.
Huzatni meg nem nagyon szeretnék, mert fárasztó az, nem is vagyok benne gyakorlott, meg automata a váltó ...

Na most bátor leszek ... megpróbálom lábon (keréken) hazavinni a sárkányt ...
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27020


E-mail
« Új hozzászólás #36901 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 10:24:33 »

55 ezerrel ezelőtt cseréltem.   Tongue Most jutott eszembe lehet megint kellene. Mi a gyári előírás?

Valami 120 vagy 150 ezer, nem tudom pontosan. De annál célszerű sokkal előbb cserélni. Smiley

Nézd meg, ha nem töredezett, akkor jó. Ha már döglik, akkor cseréld ki. Pár ezer Ft-os tétel, de ha szakad, akkor bajban vagy, jobb nem kockáztatni. Én a múltkor hazajöttem Zalából úgy, hogy a generátorszíj szélső hosszbordája leszakadt, a maradék néggyel kocogtunk haza óvatosan, lassan 260 km-t. Még aznap este kicseréltem, mert hiába volt a szíjfeszítővel és a szerszámokal együtt a csomagtartóban, ha a helyén kellett volna legyen már hetekkel korábban. falbav

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36902 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 10:27:51 »

Valami 120 vagy 150 ezer, nem tudom pontosan. De annál célszerű sokkal előbb cserélni. Smiley
AndyA

Nekem most kezdett el nyiszogni (kapott szervóolajat meg állt egy kicsit) Mondjuk a szabadonfutózáshoz amúgy is le kell venni ...
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36903 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 10:43:23 »

MK3 szervószivattyúban van olyan alkatrész, ami elkophat?
Amitől nehezebb lesz a kormányzás?
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #36904 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 10:50:17 »

MK3 szervószivattyúban van olyan alkatrész, ami elkophat?
Amitől nehezebb lesz a kormányzás?

Ez egy jó kérdés...
Az enyém ereszt kicsit, és szerintem nehezebb is a kormányzás, de olaj az van a tartályban.
Illetve mindig után töltöm.
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #36905 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 10:52:43 »

MK3 szervószivattyúban van olyan alkatrész, ami elkophat?
Amitől nehezebb lesz a kormányzás?
Tisztelt Fórumtárs!
A szervó rendszer nyomás csökkenése miatt, felkeményedhet a kormányzás. Az igazat megvalva nem jelemmző a Mondeo-ra a szervó szivattyú belső meghibásodása, a hajtó tengely véget kivéve. Tömitetlenség, esetleg szimering kopás elképzelhető.
Tisztelettel László!
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36906 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 10:55:39 »

Ez egy jó kérdés...
Az enyém ereszt kicsit, és szerintem nehezebb is a kormányzás, de olaj az van a tartályban.
Illetve mindig után töltöm.

Erre gyanakszom én is. Most csináltam meg a szervó tömítését és kapott kb 3-4 dl friss olajat. Érzés alapján könnyebb lett.
Csak nem tudom, hogy mennyire kellene könnyűnek lennie. Illetve ha fáradt az olaja, akkor az okozhat-e nehéz kormányt.
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #36907 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 11:02:50 »

Erre gyanakszom én is. Most csináltam meg a szervó tömítését és kapott kb 3-4 dl friss olajat. Érzés alapján könnyebb lett.
Csak nem tudom, hogy mennyire kellene könnyűnek lennie. Illetve ha fáradt az olaja, akkor az okozhat-e nehéz kormányt.

Hát Én azt mondom, hogy érzésre lehet keményebb. Legalább is Én annak érzem.
Nekem már lassan egy éve szólt Vik, hogy szivárog a szivattyú, azóta 2x töltöttem rá olajat, de nem tudom rávenni magam a cserére!
Most volt a kocsi műszakin, gondoltam kicseréltetem a szivattyút, de aztán csak elmaradt!

1liter olajnak az 1/3-a sem fogyott még el, de amint tehetem cserélem a szivattyút!
Akkor kap majd friss olajat is.
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #36908 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 11:28:01 »

MK3 szervószivattyúban van olyan alkatrész, ami elkophat?
Amitől nehezebb lesz a kormányzás?
domesl járt úgy, hogy az ütközés során szétment alkatrészekből került a szervórendszerbe is, és az nyírta ki a szivattyút.
Egyébként nem jellemző.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36909 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 11:36:03 »

domesl járt úgy, hogy az ütközés során szétment alkatrészekből került a szervórendszerbe is, és az nyírta ki a szivattyút.
Egyébként nem jellemző.

Olvastam a történetét. Itt teljesen jól megy a kormánymű, nincs akadás. Csak OFF-hoz képest 2x olyan nehéz a kormányzás.
Most javult valamelyest, de még mindig kemény az OFF-hoz képest.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #36910 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 12:59:02 »

MKIII kombi tulajdonosok!

Kiváncsi vagyok milyen autós napellenzőt ajánlotok kombi hátsó utasajtókra valót!
Gyerekek miatt vennék ilyen napellenzőt.

Kinek melyik vált be?
Tapadókorongos fix méretű?
Tapadókorongos rolós? (nem esik le?)
Feltapasztós?
Méret?
stb...

Váram az ötleteket, esteleg linkeket, megfelelő termékre!

 worship integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48504



« Új hozzászólás #36911 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 13:20:04 »

MKIII kombi tulajdonosok!

Kiváncsi vagyok milyen autós napellenzőt ajánlotok kombi hátsó utasajtókra valót!
Gyerekek miatt vennék ilyen napellenzőt.

Kinek melyik vált be?
Tapadókorongos fix méretű?
Tapadókorongos rolós? (nem esik le?)
Feltapasztós?
Méret?
stb...

Váram az ötleteket, esteleg linkeket, megfelelő termékre!

 worship integet2
egyik sem jó.foliáztasd le hátul!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ASMODEUS
Vendég
« Új hozzászólás #36912 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 13:43:50 »

Nekem most kezdett el nyiszogni (kapott szervóolajat meg állt egy kicsit) Mondjuk a szabadonfutózáshoz amúgy is le kell venni ...

Ha már leveszik, a generátorcsapágyakat is cseréltesd le. Nekem a csapágybeállás miatt ment szét a szabadonfutóm, szíjam, stb...
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #36913 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 14:40:25 »

egyik sem jó.foliáztasd le hátul!

Az a baj, hogy nekem az túl sötét és zavar. A gyári (hátrafelé egyre sötétedő) üvegek, megfelelnek, csak amikor a gyerekekkel megyünk hosszabb útra és közvetlenül rájuk süt a nap, az zavarja őket (érthető). Erre szeretnék alternatív megoldást találni.

Az előző Mondeóhoz (MKII) is vettem ilyen feltapaszthatós (nem tapadó korongos) napvédőt, de az nem volt jó az MKIII-hoz, mert itt kissebb a felület.
Azokat az új tulajnak adtam az autóval.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #36914 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 14:49:41 »

Valami 120 vagy 150 ezer, nem tudom pontosan. De annál célszerű sokkal előbb cserélni. Smiley

Nézd meg, ha nem töredezett, akkor jó. Ha már döglik, akkor cseréld ki. Pár ezer Ft-os tétel, de ha szakad, akkor bajban vagy, jobb nem kockáztatni. Én a múltkor hazajöttem Zalából úgy, hogy a generátorszíj szélső hosszbordája leszakadt, a maradék néggyel kocogtunk haza óvatosan, lassan 260 km-t. Még aznap este kicseréltem, mert hiába volt a szíjfeszítővel és a szerszámokal együtt a csomagtartóban, ha a helyén kellett volna legyen már hetekkel korábban. falbav

AndyA

Zalában merre jártál?
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36915 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 14:56:43 »

Ha már leveszik, a generátorcsapágyakat is cseréltesd le. Nekem a csapágybeállás miatt ment szét a szabadonfutóm, szíjam, stb...

Lesz szabadonfutósítás. A szénkeféket preventív jelleggel cserélni kellene. A csapágyakról van wiki, ugye?
Naplózva
ASMODEUS
Vendég
« Új hozzászólás #36916 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 15:12:40 »

Lesz szabadonfutósítás. A szénkeféket preventív jelleggel cserélni kellene. A csapágyakról van wiki, ugye?

Nem tudom, nekem a szerelő srác megcsinálta, kicserélte a keféket is. Párezer forintos tétel, érdemes rááldozni.
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36917 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 15:16:56 »

Nem tudom, nekem a szerelő srác megcsinálta, kicserélte a keféket is. Párezer forintos tétel, érdemes rááldozni.

Erősen rajta vagyok ... meg akkor már az önindítót is megnézem. Ne maradjon cucc átnézés nélkül. (A fék főmunkahenger is megy a levesbe ...)
Naplózva
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #36918 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 15:23:50 »

Az a baj, hogy nekem az túl sötét és zavar. A gyári (hátrafelé egyre sötétedő) üvegek, megfelelnek, csak amikor a gyerekekkel megyünk hosszabb útra és közvetlenül rájuk süt a nap, az zavarja őket (érthető). Erre szeretnék alternatív megoldást találni.

Az előző Mondeóhoz (MKII) is vettem ilyen feltapaszthatós (nem tapadó korongos) napvédőt, de az nem volt jó az MKIII-hoz, mert itt kissebb a felület.
Azokat az új tulajnak adtam az autóval.

Az hogy a tapadosak mennyire jok, fugg attol is hogy a gyerekek mennyire jok :-)
nalam csak foliazas fog maradni, mert tapados-tekeros mind kuka lett par het alatt...

foliabol meg van vilagosabb is, a lenyeg hogy ne engedje at az UV-t...
Naplózva
ASMODEUS
Vendég
« Új hozzászólás #36919 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 16:08:17 »

Erősen rajta vagyok ... meg akkor már az önindítót is megnézem. Ne maradjon cucc átnézés nélkül. (A fék főmunkahenger is megy a levesbe ...)

Na igen, automatánál nem árt ha van egy biztos önindítója az embernek... Smiley Régebbi kocsim (szintén automata) önindítója kétszer szivatott meg, egyik estben totál telipakolt, havi bevásárlás eredményeként tetőig csomagokkal teli autóval nem tudtam elindulni a parkolóból...  Angry
Fékfőhengerrel mi baj?
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36920 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 16:23:45 »

Na igen, automatánál nem árt ha van egy biztos önindítója az embernek... Smiley Régebbi kocsim (szintén automata) önindítója kétszer szivatott meg, egyik estben totál telipakolt, havi bevásárlás eredményeként tetőig csomagokkal teli autóval nem tudtam elindulni a parkolóból...  Angry
Fékfőhengerrel mi baj?

Csak a fékfolyadék tűnt el teljesen a tartályból Smiley
Naplózva
badzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


a másik egy Honda CBR600RR '07...


E-mail
« Új hozzászólás #36921 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 16:33:51 »

Az hogy a tapadosak mennyire jok, fugg attol is hogy a gyerekek mennyire jok :-)
nalam csak foliazas fog maradni, mert tapados-tekeros mind kuka lett par het alatt...

foliabol meg van vilagosabb is, a lenyeg hogy ne engedje at az UV-t...
Az enyémet ők csinálták: 30/9491029 és a kombira 36ezer volt tavaly nyáron.
Naplózva

'05 mk3 kombi, 2.0 TDCi, F1 automata, GHIA+
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #36922 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 16:34:48 »

Csak a fékfolyadék tűnt el teljesen a tartályból Smiley

Micsodaaa? Hol szivárog belőle?
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36923 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 16:45:26 »

Micsodaaa? Hol szivárog belőle?

Nincs nyoma. 2 hónap állás után porszáraz a tartály. (A kocsi féke viszont fog)
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #36924 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 17:24:14 »

MKIII kombi tulajdonosok!

Kiváncsi vagyok milyen autós napellenzőt ajánlotok kombi hátsó utasajtókra valót!
Gyerekek miatt vennék ilyen napellenzőt.

Kinek melyik vált be?
Tapadókorongos fix méretű?
Tapadókorongos rolós? (nem esik le?)
Feltapasztós?
Méret?
stb...

Váram az ötleteket, esteleg linkeket, megfelelő termékre!

 worship integet2
egyértelműen fólia.
Nekem hátul 75%-os van (ha kell, megnézem a bizonylaton) és egyáltalán nem sötét. Viszont nem panaszkodnak a gyerekek, hogy süti őket a nap.
A tappancsossal nekem az volt a gondom, hogy:
- leesett, amikor nem kellett volna
- a hátsó ablakra rakva nem láttam ki tőle (főleg éjszaka)
- nem lehet lehúzni az ablakot, csak ha leveszed (ez meg nem mindenkinek volt egyértelmű, egyszer komoly bányászásba kezdtem, míg kiszedtem a belső vízlehúzó alól a tappancsot  gun )
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36925 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 18:50:56 »

egyértelműen fólia.
Nekem hátul 75%-os van (ha kell, megnézem a bizonylaton) és egyáltalán nem sötét. Viszont nem panaszkodnak a gyerekek, hogy süti őket a nap.
A tappancsossal nekem az volt a gondom, hogy:
- leesett, amikor nem kellett volna
- a hátsó ablakra rakva nem láttam ki tőle (főleg éjszaka)
- nem lehet lehúzni az ablakot, csak ha leveszed (ez meg nem mindenkinek volt egyértelmű, egyszer komoly bányászásba kezdtem, míg kiszedtem a belső vízlehúzó alól a tappancsot  gun )

Csakis fólia!
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #36926 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 18:53:48 »

Az a baj, hogy nekem az túl sötét és zavar. A gyári (hátrafelé egyre sötétedő) üvegek, megfelelnek, csak amikor a gyerekekkel megyünk hosszabb útra és közvetlenül rájuk süt a nap, az zavarja őket (érthető). Erre szeretnék alternatív megoldást találni.

Szia!

Rengeteg fólia van a piacon!! Az új IR fóliák nem olyan sötétek, sőt egyes típusok a látható fény 75%-t is áteresztik úgy, hogy közben nyújtanak hővédelmet is.
Én LLumar terméket tetettem fel. Előszőr 35% fényátersztő képességű, közepesen sötét fóliák voltak fenn, de mivel az elsők miatt így is  szóltak, azt IR75-re cseréltettem. Teszek ide képet és láthatod, hogy ez mennyire is sötét.
Itt még elől-hátúl 35-ös fólia van:
http://kepfeltoltes.hu/120510/DSCF6696_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Itt elől gyári sima lett visszatéve:
http://kepfeltoltes.hu/120510/DSCF6716_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Itt a kivett üvegek: 35-ös fóliás - és a gyári
http://kepfeltoltes.hu/110520/DSCF6710_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Itt már az IR75 fólia van bent elől:
http://kepfeltoltes.hu/110809/DSCF8997_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ez ilyen beszerelés előtt egy gyári üveggel összevetve:
http://kepfeltoltes.hu/110806/LLumar_AIR75_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A 35-ös fólia közel sem a legsőtétebb! LLumar-nal 5-15-20-35-50-(70) a sötéttől a világosabb felé a jelőlés

Itt megnézheted a paraméterket is:
http://www.llumar.hu/llumar-vilaga/teljesitmeny-adatok.html

Ahogy többen is már tanácsolták, szerintem is inkább a fóliázásban gondolkodj  integet2
Naplózva
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #36927 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 19:20:12 »

ha mar foliarol beszelunk, mondjatok mar meg nekem hogy amennyiben a folia az autora kerul, mennyire semlegesedik el a nap hatasa? Fo az ember agya a kocsiban vagy mar nem annyira vagy egyaltalan?
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #36928 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 19:44:47 »

ha mar foliarol beszelunk, mondjatok mar meg nekem hogy amennyiben a folia az autora kerul, mennyire semlegesedik el a nap hatasa? Fo az ember agya a kocsiban vagy mar nem annyira vagy egyaltalan?

Szerintem határozottan van külömbség. A gyári üvegen keresztűl perzseli a nap a bőrődet, mikor közvetlenül rásüt, ez már nem volt érezhető a 35-ös fóliával sem, akkor a sötétebbek még jobbak lehetnek. Az IR75 fólia azért ezen a téren kicsit gyengébb, ott valamennyire érzem ezt a hatást. De most egyértelműen érezni, hogy a szélvédőn mennyi hő bejön, amikor telibe süti a nap.
Amiért én rászántam magam az az volt, hogy a gyerekek hátúl, mikor elaludtak teljesen leizzadt az arcuk - na ez teljesem megszűnt.
Véleményem szerint rengeteget számít. A másik előny talán, hogy balesetnél nem repkednek szanaszét a szilánkok - bár ezt ne kelljen tesztelni. Illetve az üvegen keresztüli behatolást is nehezíti egy kicsit.
Én nem bántam meg. A következő autóimon is lesz fólia  Wink
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36929 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 19:46:07 »

Szerintem határozottan van külömbség. A gyári üvegen keresztűl perzseli a nap a bőrődet, mikor közvetlenül rásüt, ez már nem volt érezhető a 35-ös fóliával sem, akkor a sötétebbek még jobbak lehetnek. Az IR75 fólia azért ezen a téren kicsit gyengébb, ott valamennyire érzem ezt a hatást. De most egyértelműen érezni, hogy a szélvédőn mennyi hő bejön, amikor telibe süti a nap.
Amiért én rászántam magam az az volt, hogy a gyerekek hátúl, mikor elaludtak teljesen leizzadt az arcuk - na ez teljesem megszűnt.
Véleményem szerint rengeteget számít. A másik előny talán, hogy balesetnél nem repkednek szanaszét a szilánkok - bár ezt ne kelljen tesztelni. Illetve az üvegen keresztüli behatolást is nehezíti egy kicsit.
Én nem bántam meg. A következő autóimon is lesz fólia  Wink

Azt se felejtsük el, hogy a klíma is nagyságrendekkel hatékonyabban tud hűteni ...
Naplózva
Horsefly
Vendég
« Új hozzászólás #36930 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 20:25:51 »

sziasztok!

első lökhárítóból hogyan kell kiszedni a díszlécet? wave
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #36931 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 20:32:58 »

sziasztok!

első lökhárítóból hogyan kell kiszedni a díszlécet? wave
Óvatossan alányúlsz és patentos.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #36932 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 20:35:59 »

ha mar foliarol beszelunk, mondjatok mar meg nekem hogy amennyiben a folia az autora kerul, mennyire semlegesedik el a nap hatasa? Fo az ember agya a kocsiban vagy mar nem annyira vagy egyaltalan?
Iszonyatos jó a fólia.Nekem nagyon sötét van már a fejedet odakell tenni a kocsihoz,hogy beláss.Én így vettem de ha nem lenne rajta akkor első út a fúliázókhoz vezetne.A gyerekeknek hátúl nincs gondjuk utazás közben mikor süt a nap.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Horsefly
Vendég
« Új hozzászólás #36933 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 20:44:42 »

Óvatossan alányúlsz és patentos.

köszi worship
Naplózva
badzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


a másik egy Honda CBR600RR '07...


E-mail
« Új hozzászólás #36934 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 20:46:31 »

ha mar foliarol beszelunk, mondjatok mar meg nekem hogy amennyiben a folia az autora kerul, mennyire semlegesedik el a nap hatasa? Fo az ember agya a kocsiban vagy mar nem annyira vagy egyaltalan?
A különbség: ugyanabban a nyári időben fólia nélkül a városban a digitklíma 16-18 fokra volt állítva, fóliával kb 2 fokkal feljebb és a hatás ugyanaz.
Nem is beszélve a biztonsági kérdésről, hiszen nem látni be a kocsiba.
És persze ráadásként még a kinézetét is javítja a kocsinak.
Naplózva

'05 mk3 kombi, 2.0 TDCi, F1 automata, GHIA+
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27020


E-mail
« Új hozzászólás #36935 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 20:51:01 »

Zalában merre jártál?

Bázakerettyén.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 937


E-mail
« Új hozzászólás #36936 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 21:24:19 »

Bázakerettyén.

AndyA
ÁÁÁÁ...! Szóval magcsapoltad az olajkutakat!! nyes nyes nyes eplus2
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #36937 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 21:29:35 »

Bázakerettyén.

AndyA

az nincs messze tőlünk. 7esen jöttél Nkanizsa felé?
HA nem indiszkrét a kérdés, az olajkutak csapolásán kívül mit csináltál a világ végén?  eplus2
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
H. Balázs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1667



« Új hozzászólás #36938 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 21:49:59 »

MKIII kombi tulajdonosok!

Kiváncsi vagyok milyen autós napellenzőt ajánlotok kombi hátsó utasajtókra valót!
Gyerekek miatt vennék ilyen napellenzőt.

Kinek melyik vált be?
Tapadókorongos fix méretű?
Tapadókorongos rolós? (nem esik le?)
Feltapasztós?
Méret?
stb...

Váram az ötleteket, esteleg linkeket, megfelelő termékre!

 worship integet2
Van rolós is csak,de csak fél  megoldás mi is áruljuk a baba boltunkban kb 1500-2000 ft,olyan univerzális de sokat eladunk belőle ilyenkor ,olyan sz@r akkor nem lehet,biztos van bababolt a környéketeken.
Naplózva

2014/9 Mondeo 2.0 tdci tit 140 le

2021.06 2.0 tdci Transit Jumbo 170 ló
2010 Ducato 2.3 120 ló
 EX 2006/12 Mondeo 2,0 tdci  combi eur4 DPF 130 ló EGR OFF (CigisBalu)
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23826


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #36939 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 21:51:37 »

Van rolós is csak,de csak fél  megoldás mi is áruljuk a baba boltunkban kb 1500-2000 ft,olyan univerzális de sokat eladunk belőle ilyenkor ,olyan sz@r akkor nem lehet,biztos van bababolt a környéketeken.
amit az ajtó kárpitra lehet rögzíteni, és egy kis kampóval az üvegre, az egész jó. meg úgy lehúzható marad az ablak is.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
H. Balázs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1667



« Új hozzászólás #36940 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 22:00:47 »

amit az ajtó kárpitra lehet rögzíteni, és egy kis kampóval az üvegre, az egész jó. meg úgy lehúzható marad az ablak is.
Hát nem éppen az a fajta, ezt az üvegre kell rakni tapadó korongos,de mint mondtam, csak fél megoldás.
Naplózva

2014/9 Mondeo 2.0 tdci tit 140 le

2021.06 2.0 tdci Transit Jumbo 170 ló
2010 Ducato 2.3 120 ló
 EX 2006/12 Mondeo 2,0 tdci  combi eur4 DPF 130 ló EGR OFF (CigisBalu)
ASMODEUS
Vendég
« Új hozzászólás #36941 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 22:04:12 »

Csak a fékfolyadék tűnt el teljesen a tartályból Smiley

Bakker, neked minden folyadék szökik a kocsidból?!  Shocked  Lehet az ablakmosó is folyik valahol...  vigyor3
Naplózva
H. Balázs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1667



« Új hozzászólás #36942 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 22:06:41 »

Bakker, neked minden folyadék szökik a kocsidból?!  Shocked  Lehet az ablakmosó is folyik valahol...  vigyor3
Neki már a komplett motor is folyékony fém  eplus2
Naplózva

2014/9 Mondeo 2.0 tdci tit 140 le

2021.06 2.0 tdci Transit Jumbo 170 ló
2010 Ducato 2.3 120 ló
 EX 2006/12 Mondeo 2,0 tdci  combi eur4 DPF 130 ló EGR OFF (CigisBalu)
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #36943 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 22:10:03 »

A különbség: ugyanabban a nyári időben fólia nélkül a városban a digitklíma 16-18 fokra volt állítva, fóliával kb 2 fokkal feljebb és a hatás ugyanaz.
Nem is beszélve a biztonsági kérdésről, hiszen nem látni be a kocsiba.
És persze ráadásként még a kinézetét is javítja a kocsinak.
Így igaz tuti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #36944 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 22:11:57 »

Üdv!

Szülinapomra haveroktól kaptam egy ilyen ajándékot.

Nah most ugye a probléma az ,hogy a diesel puff vége lehajlik. De elvileg le kell fűrészelni a végét egyenesre és rátenni.
Ki mit tenne a helyembe? Tegyem vagy ne.  rinya
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #36945 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 22:17:59 »

Üdv!

Szülinapomra haveroktól kaptam egy ilyen ajándékot.

Nah most ugye a probléma az ,hogy a diesel puff vége lehajlik. De elvileg le kell fűrészelni a végét egyenesre és rátenni.
Ki mit tenne a helyembe? Tegyem vagy ne.  rinya
Veszel rá egy ST lököst és nem kell fürészelni és elkéred a jövő évi ajándékod párját mert oda meg 2 kell.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #36946 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 22:21:17 »

Veszel rá egy ST lököst és nem kell fürészelni és elkéred a jövő évi ajándékod párját mert oda meg 2 kell.
végülis az is egy megoldás Cheesy de akkor kell valamit változtatni a kipufogórendszeren, hogy elágazzon nem?
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23826


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #36947 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 22:22:43 »

Üdv!

Szülinapomra haveroktól kaptam egy ilyen ajándékot.

Nah most ugye a probléma az ,hogy a diesel puff vége lehajlik. De elvileg le kell fűrészelni a végét egyenesre és rátenni.
Ki mit tenne a helyembe? Tegyem vagy ne.  rinya
rakd fel úgy, mint az ST TDCI-ken van. mindjárt keresek róla képet.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23826


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #36948 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 22:23:06 »

Veszel rá egy ST lököst és nem kell fürészelni és elkéred a jövő évi ajándékod párját mert oda meg 2 kell.
ST TDCI lökösön csak egy lyuk van
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #36949 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 22:28:51 »

rakd fel úgy, mint az ST TDCI-ken van. mindjárt keresek róla képet.

vágjak ki a lökösből egy darabot?
a képet azt majd megköszönném.  Wink
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Oldalak: 1 ... 732 733 734 735 736 737 738 [739] 740 741 742 743 744 745 746 ... 1558   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.368 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.