Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.06 szombat, 05:35:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 526 527 528 529 530 531 532 [533] 534 535 536 537 538 539 540 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11314836 alkalommal)
0 Felhasználó és 71 vendég van a témában
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #26600 Dátum: 2015.04.16 csütörtök, 17:22:42 »

Elnézést kérek integet2
Semmi baj!  wave
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #26601 Dátum: 2015.04.16 csütörtök, 22:15:05 »

Admin úr!  Wink

Semmi baj!  wave
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
Habell
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 166



E-mail
« Új hozzászólás #26602 Dátum: 2015.04.17 péntek, 09:51:49 »

Gyári ford alufelni közép kupakot keresek. A sűrű küllős felni közepén a ford emblémák teljesen lekoptak töröttek, színtelen, valamikor régen kék volt. Tud valaki ilyet jó áron hol lehet beszerezni vagy valakinek felesleges 4 darabja nincs esetleg? Cheesy
Voltam az egerszegi márka szervizben ott rendelni tudnak, darabja 2700 ft. a nagykanizsai márka szervizben ugyan ez rendelésre ott is, 2100 Ft./db. Azt mondták, hogy ezt csak náluk lehet beszerezni mivel le van védetve a jel és máshol nem engedélyezett az után gyártás és árusítás. Ennél olcsóbban tudok találni szerintetek?

Más:
Tegnap eljött a klíma bekapcsolás ideje aztán semmit nem csinál, se hideget semmit...valószínű be sem kapcsol mert nem hallani. Pedig a ford szervizben lett ősszel feltöltetve akkor más gond nem volt, akkor jó volt a klíma, most amikor kellene már persze nem jó...Lesz egy köröm hozzájuk újból.

Más:
Nem tudom, hogy a jó idő vagy a nyári gumi vagy az alufelni vagy mi más... de egy napja vannak fent a nyári gumik és a fogyasztás csökkent.
Naplózva

MKIV 2007/11. 1.8 TDCI kombi 125 LE
MKIV 2009/08. 2.0 TDCI kombi 140 LE
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #26603 Dátum: 2015.04.17 péntek, 10:42:27 »

Gyári ford alufelni közép kupakot keresek. A sűrű küllős felni közepén a ford emblémák teljesen lekoptak töröttek, színtelen, valamikor régen kék volt. Tud valaki ilyet jó áron hol lehet beszerezni vagy valakinek felesleges 4 darabja nincs esetleg? Cheesy
Voltam az egerszegi márka szervizben ott rendelni tudnak, darabja 2700 ft. a nagykanizsai márka szervizben ugyan ez rendelésre ott is, 2100 Ft./db. Azt mondták, hogy ezt csak náluk lehet beszerezni mivel le van védetve a jel és máshol nem engedélyezett az után gyártás és árusítás. Ennél olcsóbban tudok találni szerintetek?


Szerintem az ebay a megoldás
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #26604 Dátum: 2015.04.17 péntek, 11:03:36 »

Gyári ford alufelni közép kupakot keresek. A sűrű küllős felni közepén a ford emblémák teljesen lekoptak töröttek, színtelen, valamikor régen kék volt. Tud valaki ilyet jó áron hol lehet beszerezni vagy valakinek felesleges 4 darabja nincs esetleg? Cheesy
Voltam az egerszegi márka szervizben ott rendelni tudnak, darabja 2700 ft. a nagykanizsai márka szervizben ugyan ez rendelésre ott is, 2100 Ft./db. Azt mondták, hogy ezt csak náluk lehet beszerezni mivel le van védetve a jel és máshol nem engedélyezett az után gyártás és árusítás. Ennél olcsóbban tudok találni szerintetek?

Más:
Tegnap eljött a klíma bekapcsolás ideje aztán semmit nem csinál, se hideget semmit...valószínű be sem kapcsol mert nem hallani. Pedig a ford szervizben lett ősszel feltöltetve akkor más gond nem volt, akkor jó volt a klíma, most amikor kellene már persze nem jó...Lesz egy köröm hozzájuk újból.

Más:
Nem tudom, hogy a jó idő vagy a nyári gumi vagy az alufelni vagy mi más... de egy napja vannak fent a nyári gumik és a fogyasztás csökkent.
vagy fordbontó, és utánvétes csomag, vagy Mk2 fórumtárs.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #26605 Dátum: 2015.04.17 péntek, 11:22:58 »

Gyári ford alufelni közép kupakot keresek. A sűrű küllős felni közepén a ford emblémák teljesen lekoptak töröttek, színtelen, valamikor régen kék volt. Tud valaki ilyet jó áron hol lehet beszerezni vagy valakinek felesleges 4 darabja nincs esetleg? Cheesy
Voltam az egerszegi márka szervizben ott rendelni tudnak, darabja 2700 ft. a nagykanizsai márka szervizben ugyan ez rendelésre ott is, 2100 Ft./db. Azt mondták, hogy ezt csak náluk lehet beszerezni mivel le van védetve a jel és máshol nem engedélyezett az után gyártás és árusítás. Ennél olcsóbban tudok találni szerintetek?

Más:
Tegnap eljött a klíma bekapcsolás ideje aztán semmit nem csinál, se hideget semmit...valószínű be sem kapcsol mert nem hallani. Pedig a ford szervizben lett ősszel feltöltetve akkor más gond nem volt, akkor jó volt a klíma, most amikor kellene már persze nem jó...Lesz egy köröm hozzájuk újból.

Más:
Nem tudom, hogy a jó idő vagy a nyári gumi vagy az alufelni vagy mi más... de egy napja vannak fent a nyári gumik és a fogyasztás csökkent.
márkaszervízben lesz a legolcsóbb.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #26606 Dátum: 2015.04.17 péntek, 11:38:23 »

Gyári ford alufelni közép kupakot keresek. A sűrű küllős felni közepén a ford emblémák teljesen lekoptak töröttek, színtelen, valamikor régen kék volt. Tud valaki ilyet jó áron hol lehet beszerezni vagy valakinek felesleges 4 darabja nincs esetleg? Cheesy
Voltam az egerszegi márka szervizben ott rendelni tudnak, darabja 2700 ft. a nagykanizsai márka szervizben ugyan ez rendelésre ott is, 2100 Ft./db. Azt mondták, hogy ezt csak náluk lehet beszerezni mivel le van védetve a jel és máshol nem engedélyezett az után gyártás és árusítás. Ennél olcsóbban tudok találni szerintetek?

Más:
Tegnap eljött a klíma bekapcsolás ideje aztán semmit nem csinál, se hideget semmit...valószínű be sem kapcsol mert nem hallani. Pedig a ford szervizben lett ősszel feltöltetve akkor más gond nem volt, akkor jó volt a klíma, most amikor kellene már persze nem jó...Lesz egy köröm hozzájuk újból.

Más:
Nem tudom, hogy a jó idő vagy a nyári gumi vagy az alufelni vagy mi más... de egy napja vannak fent a nyári gumik és a fogyasztás csökkent.
http://www.ebay.com/itm/4pcs-Wheel-Center-Cap-54mm-Diameter-Fit-Ford-Escape-Fiesta-Focus-/261534456996?hash=item3ce4ab1ca4&vxp=mtr
Mondjuk a méretet nem ellenőriztem, de talán nálad is be van kötve a google.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.17 péntek, 11:39:55 írta Sakos » Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #26607 Dátum: 2015.04.17 péntek, 11:51:50 »


olx, vagy jófogás vagy a használtautón hirdetnek ilyen kupakokat.
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
bozokigabi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70



E-mail
« Új hozzászólás #26608 Dátum: 2015.04.17 péntek, 12:51:12 »

Gyári ford alufelni közép kupakot keresek. A sűrű küllős felni közepén a ford emblémák teljesen lekoptak töröttek, színtelen, valamikor régen kék volt. Tud valaki ilyet jó áron hol lehet beszerezni vagy valakinek felesleges 4 darabja nincs esetleg? Cheesy
Voltam az egerszegi márka szervizben ott rendelni tudnak, darabja 2700 ft. a nagykanizsai márka szervizben ugyan ez rendelésre ott is, 2100 Ft./db. Azt mondták, hogy ezt csak náluk lehet beszerezni mivel le van védetve a jel és máshol nem engedélyezett az után gyártás és árusítás. Ennél olcsóbban tudok találni szerintetek?

Más:
Tegnap eljött a klíma bekapcsolás ideje aztán semmit nem csinál, se hideget semmit...valószínű be sem kapcsol mert nem hallani. Pedig a ford szervizben lett ősszel feltöltetve akkor más gond nem volt, akkor jó volt a klíma, most amikor kellene már persze nem jó...Lesz egy köröm hozzájuk újból.

Más:
Nem tudom, hogy a jó idő vagy a nyári gumi vagy az alufelni vagy mi más... de egy napja vannak fent a nyári gumik és a fogyasztás csökkent.
  A jófogáson találsz 1000ft/db áron. Elméletileg új.
Naplózva

mk4 kombi Ghia TXBA
cssl
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


E-mail
« Új hozzászólás #26609 Dátum: 2015.04.17 péntek, 17:03:42 »

Gyári ford alufelni közép kupakot keresek. A sűrű küllős felni közepén a ford emblémák teljesen lekoptak töröttek, színtelen, valamikor régen kék volt. Tud valaki ilyet jó áron hol lehet beszerezni vagy valakinek felesleges 4 darabja nincs esetleg? Cheesy
Voltam az egerszegi márka szervizben ott rendelni tudnak, darabja 2700 ft. a nagykanizsai márka szervizben ugyan ez rendelésre ott is, 2100 Ft./db. Azt mondták, hogy ezt csak náluk lehet beszerezni mivel le van védetve a jel és máshol nem engedélyezett az után gyártás és árusítás. Ennél olcsóbban tudok találni szerintetek?
Egy hete rendeltem, még nem érkezett meg. Egyébként van minden méretben.
http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-54mm-Auto-accessories-emblem-Wheel-Center-Hub-Cap-Dust-proof-Badge-logo-covers-for/32221379661.html
Naplózva

MK5 - 2016 2.0 TDci 180LE Power Shift Hatchback Ruby Red
ex: MK4 - 2011  2.0 TDci  Power Shift lunar sky 5 ajtós
ex: Mk4 - 2008 2.0 TDci kék kombi
ex: Mk3 - 2006 2.0 TDci szürke kombi
ex: Mk2 - 2002 1.8 TD lila kombi
Habell
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 166



E-mail
« Új hozzászólás #26610 Dátum: 2015.04.17 péntek, 20:11:19 »

  A jófogáson találsz 1000ft/db áron. Elméletileg új.

Köszönöm a segítséget mindenkitől.
A jófogáson pontosan melyik ez a hirdetés? Én olyat találtam amelyik 5000ft/4db
Naplózva

MKIV 2007/11. 1.8 TDCI kombi 125 LE
MKIV 2009/08. 2.0 TDCI kombi 140 LE
bozokigabi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70



E-mail
« Új hozzászólás #26611 Dátum: 2015.04.18 szombat, 08:06:16 »

Köszönöm a segítséget mindenkitől.
A jófogáson pontosan melyik ez a hirdetés? Én olyat találtam amelyik 5000ft/4db

Megnéztem de már nincs fent a hirdetés rinya. Marad az 5000-es.
Naplózva

mk4 kombi Ghia TXBA
barthagyuri
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


E-mail
« Új hozzászólás #26612 Dátum: 2015.04.18 szombat, 17:33:26 »

sziasztok,

megtudna nekem mondani valaki hogy az mk4-es mondeonak mekkora a mankokerek merete? illetve van e esetleg otlet hol tudnek venni, most vettem az autot es defektjavito van benne ):

illetve lenne meg ket lama kerdesem
 - sony autoradion nem talalok olyan gombot hogy stop/pause/play letezik hogy nincs rajta, nekem azert elegge hianyzik hogy nem tudom megallitani a dolgokat
- illetve elvileg van olyan funkcioja az ajtonyitonak hogy bezaraskor felhuzza az ablakokat nyitasnal meg leengedi ha 3mp-en belul ketszer nyomom meg a gombot, valamit ir is a kezikonyv h lehet programozni az ablakokat, csak azt nem irja hogyan

koszi
Gyuri
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #26613 Dátum: 2015.04.18 szombat, 18:11:04 »

sziasztok,

megtudna nekem mondani valaki hogy az mk4-es mondeonak mekkora a mankokerek merete? illetve van e esetleg otlet hol tudnek venni, most vettem az autot es defektjavito van benne ):

illetve lenne meg ket lama kerdesem
 - sony autoradion nem talalok olyan gombot hogy stop/pause/play letezik hogy nincs rajta, nekem azert elegge hianyzik hogy nem tudom megallitani a dolgokat
- illetve elvileg van olyan funkcioja az ajtonyitonak hogy bezaraskor felhuzza az ablakokat nyitasnal meg leengedi ha 3mp-en belul ketszer nyomom meg a gombot, valamit ir is a kezikonyv h lehet programozni az ablakokat, csak azt nem irja hogyan

koszi
Gyuri

Az pótkerékkel közös cipőben járunk, ha esetleg találsz valahol nagy pótkerék-készleteket velem is oszd meg  vigyor3

Az ablak fel/le a távirányítótól nekem hosszan nyomásra megy. A két nyomás a retesz.
Naplózva
barthagyuri
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


E-mail
« Új hozzászólás #26614 Dátum: 2015.04.18 szombat, 18:15:24 »

Az pótkerékkel közös cipőben járunk, ha esetleg találsz valahol nagy pótkerék-készleteket velem is oszd meg  vigyor3

Az ablak fel/le a távirányítótól nekem hosszan nyomásra megy. A két nyomás a retesz.

koszi kiprobalomes termeszetesen szolok ha talalok

meg egy kerdes, parkolo szenzort lehet ugy berakni hogy a radio kepernyojen mutassa h milyen tavol vannak a dolgok a kocsi mogott? nem szines kijelzos hanem vmilyen sony fejegyseg ( bluetooth media lejatszos usb/aux bemenettel)
Naplózva
pepe74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



E-mail
« Új hozzászólás #26615 Dátum: 2015.04.18 szombat, 18:19:08 »

Ciao skacok ma nincs Mondeo minitali? Ha van légyszi hol és hány órától?
Naplózva

2008 MK4 1.8 TDCi Ghia X fekete metál 20 COLL-os Y Borbet alufelni (korábbi Fordok Sierra 1.8b,Sierra2.0b,Scorpio 2.5tdi)
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #26616 Dátum: 2015.04.18 szombat, 18:27:43 »

Ciao skacok ma nincs Mondeo minitali? Ha van légyszi hol és hány órától?

Honap elso penteken szokott lenni. A minitali topikban van bovebb info.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #26617 Dátum: 2015.04.18 szombat, 18:30:25 »

sziasztok,

megtudna nekem mondani valaki hogy az mk4-es mondeonak mekkora a mankokerek merete? illetve van e esetleg otlet hol tudnek venni, most vettem az autot es defektjavito van benne ):

illetve lenne meg ket lama kerdesem
 - sony autoradion nem talalok olyan gombot hogy stop/pause/play letezik hogy nincs rajta, nekem azert elegge hianyzik hogy nem tudom megallitani a dolgokat
- illetve elvileg van olyan funkcioja az ajtonyitonak hogy bezaraskor felhuzza az ablakokat nyitasnal meg leengedi ha 3mp-en belul ketszer nyomom meg a gombot, valamit ir is a kezikonyv h lehet programozni az ablakokat, csak azt nem irja hogyan

koszi
Gyuri

Ha felfele megy automatan az ablak, akkor tudja zarni. Ha nem megy, akkor ablakonkent ujra kell programoznod. A gombbal ami az ajton van felhuzod az ablakot, elengeded, majd ujra felfele nyomod a gombot es par masopercig tartod. Utana mar felfele is automata. Ha ez megvan es komfortmodulos az autod, akkor megy a taviranyitorol is.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
pepe74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



E-mail
« Új hozzászólás #26618 Dátum: 2015.04.18 szombat, 19:16:00 »

Csak azért érdekelt volna  ma a minitali mert a sebváltómmal van problémám a szerelő szerint. Ha üresben hagyom alapjáraton súrlódo hangot ad ki ha ki nyomom a kuplungot minden OK mi lehet a baja? Három szerelő halgatta meg mind a három mást mondott holnap viszem a szerelőhöz hogy szétt szedje de még ő sem tudott semmit mondani csak hogy majd meg lássa mi a gond ha szétt szedte valaki ?valamit? nem volt valakinek már hasonló problémája?Az autón kb 180000 km van légyszi ha valaki hallott már ilyenről irjon köszi Pepe
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.18 szombat, 19:33:04 írta pepe74 » Naplózva

2008 MK4 1.8 TDCi Ghia X fekete metál 20 COLL-os Y Borbet alufelni (korábbi Fordok Sierra 1.8b,Sierra2.0b,Scorpio 2.5tdi)
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #26619 Dátum: 2015.04.18 szombat, 20:38:47 »

Csak azért érdekelt volna  ma a minitali mert a sebváltómmal van problémám a szerelő szerint. Ha üresben hagyom alapjáraton súrlódo hangot ad ki ha ki nyomom a kuplungot minden OK mi lehet a baja? Három szerelő halgatta meg mind a három mást mondott holnap viszem a szerelőhöz hogy szétt szedje de még ő sem tudott semmit mondani csak hogy majd meg lássa mi a gond ha szétt szedte valaki ?valamit? nem volt valakinek már hasonló problémája?Az autón kb 180000 km van légyszi ha valaki hallott már ilyenről irjon köszi Pepe

Amikor indítasz nem hallani csattanó hangot, vagy leállításnál? Szerintem a kettős tömegűd haldoklik.
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #26620 Dátum: 2015.04.18 szombat, 20:55:16 »

Csak azért érdekelt volna  ma a minitali mert a sebváltómmal van problémám a szerelő szerint. Ha üresben hagyom alapjáraton súrlódo hangot ad ki ha ki nyomom a kuplungot minden OK mi lehet a baja? Három szerelő halgatta meg mind a három mást mondott holnap viszem a szerelőhöz hogy szétt szedje de még ő sem tudott semmit mondani csak hogy majd meg lássa mi a gond ha szétt szedte valaki ?valamit? nem volt valakinek már hasonló problémája?Az autón kb 180000 km van légyszi ha valaki hallott már ilyenről irjon köszi Pepe

Nyeles-tengely csapágya is akkor hangoskodik amikor kuplung fog, ha kinyomod elhallgat (megáll a nyeles-tengely).
Naplózva
pepe74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



E-mail
« Új hozzászólás #26621 Dátum: 2015.04.18 szombat, 21:27:09 »

Ha leállitásnál ne nyonám ki a kuplungot szerintem valami darabjára hullana de ezt már észleltem korábban is ha kuplung ki nyomás nélkül döglesztem be mint ha meg rázná magát a kocsi!
Naplózva

2008 MK4 1.8 TDCi Ghia X fekete metál 20 COLL-os Y Borbet alufelni (korábbi Fordok Sierra 1.8b,Sierra2.0b,Scorpio 2.5tdi)
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #26622 Dátum: 2015.04.18 szombat, 21:30:31 »

Ha leállitásnál ne nyonám ki a kuplungot szerintem valami darabjára hullana de ezt már észleltem korábban is ha kuplung ki nyomás nélkül döglesztem be mint ha meg rázná magát a kocsi!

Szvsz kettős tömegű lesz ez akkor semmilyen hangnak nem lenne szabad jönnie leállításnál.
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #26623 Dátum: 2015.04.18 szombat, 22:48:19 »

Ide is beírom talán hamarabb jön a válasz.

MK4-es mondeojában kinek van ledugózva az EGR szelep.
1.35-ös lemezem van otthon, elég vastag hozzá???
Fog hibakódot dobni a rendszer?
Változik valamiben az autó tulajdonsága?
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #26624 Dátum: 2015.04.18 szombat, 23:01:29 »

Ide is beírom talán hamarabb jön a válasz.

MK4-es mondeojában kinek van ledugózva az EGR szelep.
1.35-ös lemezem van otthon, elég vastag hozzá???
Fog hibakódot dobni a rendszer?
Változik valamiben az autó tulajdonsága?

Nekem is le volt dugózva, de nem emlékszem milyen vastag volt a lemez. Nem dob semmilyen hibakódot, de megszűnt a füstölés és csökkent a fogyi.
Naplózva
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #26625 Dátum: 2015.04.19 vasárnap, 00:21:18 »

Nekem is le volt dugózva, de nem emlékszem milyen vastag volt a lemez. Nem dob semmilyen hibakódot, de megszűnt a füstölés és csökkent a fogyi.

Köszönöm.
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #26626 Dátum: 2015.04.19 vasárnap, 09:20:52 »

Ha leállitásnál ne nyonám ki a kuplungot szerintem valami darabjára hullana de ezt már észleltem korábban is ha kuplung ki nyomás nélkül döglesztem be mint ha meg rázná magát a kocsi!
Ez alapján kettős tömegű gyanús, az első hozzászólásod alapján meg vmi más... alapjáraton üresben nem kellene zörögnie. Nem rémlik nekem, h anno lett volna ilyen az MKIII-nál mikor a végét járta. De persze ettől még más és más apróbb tünet lehet kocsinként.
Egy biztos, hang alapján senki nem fogja Neked pontosan megmondani, h mi a baj. Egy szerelő talán, de azok is sokszor csak a legkézenfekvőbb hibát mondják, aztán nem is biztos, h az v csak az volt a gond! Te érzed az autót,  ha úgy ítéled meg hogy vmi nem működik már rendesen, akkor szedesd szét az egész kuplung rendszert meg mindent, aztán csere aminek csere kell. Ha viszont a seb.váltásnál nem akad még a váltó, nem csúszik zavaró mód a kuplung, akkor meg hagyhatod még, ha most nincs keret egy teljes cserére!
Sajnos a 180 ezer km nekem gyanús, h jóval több!  wave
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #26627 Dátum: 2015.04.19 vasárnap, 09:42:45 »

Ez alapján kettős tömegű gyanús, az első hozzászólásod alapján meg vmi más... alapjáraton üresben nem kellene zörögnie.



ha már rossz akkor pont alapjáraton csattog. meg leállításnál.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
pepe74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



E-mail
« Új hozzászólás #26628 Dátum: 2015.04.19 vasárnap, 11:02:50 »

A 180000 azért biztos mert 103000 -el vettem de a Belga papirjai közt ott volt a biztosittási papirja 153000-km-el és most van a takométer óráján 128000-km csak 50000-et tekertek vissza hát ilyen egyszerű!!!
Naplózva

2008 MK4 1.8 TDCi Ghia X fekete metál 20 COLL-os Y Borbet alufelni (korábbi Fordok Sierra 1.8b,Sierra2.0b,Scorpio 2.5tdi)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #26629 Dátum: 2015.04.19 vasárnap, 11:48:13 »

A 180000 azért biztos mert 103000 -el vettem de a Belga papirjai közt ott volt a biztosittási papirja 153000-km-el és most van a takométer óráján 128000-km csak 50000-et tekertek vissza hát ilyen egyszerű!!!
Legalább tudod, hogy nem 100e-150e-200e...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #26630 Dátum: 2015.04.19 vasárnap, 12:32:48 »

A 180000 azért biztos mert 103000 -el vettem de a Belga papirjai közt ott volt a biztosittási papirja 153000-km-el és most van a takométer óráján 128000-km csak 50000-et tekertek vissza hát ilyen egyszerű!!!

Bocsi, az aláírásodban az van: 2,5 tdi scorpio.
Szerintem az a motor nem tdi, mert egyrészt a peugeot/VM motori szállította, másrészt úgy vélem, ez előkamrás, és nem közvetlen befecskendezéses.
Azaz, 2,5 TD. Mint az 1,8-as td, ami az 1-2-es mondeóban volt.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #26631 Dátum: 2015.04.19 vasárnap, 12:45:53 »

Bocsi, az aláírásodban az van: 2,5 tdi scorpio.
Szerintem az a motor nem tdi, mert egyrészt a peugeot/VM motori szállította, másrészt úgy vélem, ez előkamrás, és nem közvetlen befecskendezéses.
Azaz, 2,5 TD. Mint az 1,8-as td, ami az 1-2-es mondeóban volt.
falbav falbav
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #26632 Dátum: 2015.04.19 vasárnap, 12:58:03 »

falbav falbav

Valami gond van?  Huh?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #26633 Dátum: 2015.04.19 vasárnap, 13:02:54 »

Valami gond van?  Huh?


Olvasd el az aláírását még egyszer...
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #26634 Dátum: 2015.04.19 vasárnap, 13:23:48 »


Olvasd el az aláírását még egyszer...

Elolvastam, én is látom, hogy egy csomó hiba van benne, de csak a legnagyobbat tettem szóvá.
2008 MK4 1.8 TDCi Ghia X fekete metál 20 COLL-os Y Borbet alufelni (korábbi Fordok Sierra 1.8b,Sierra2.0b,Scorpio 2.5tdi)
2008. MK4 1.8 TDCi Ghia X fekete metál 20 colos Y Borbet alufelni (korábbi Fordok: Sierra 1.8b, Sierra2.0b, Scorpio 2.5TD)

Erre gondoltál?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #26635 Dátum: 2015.04.19 vasárnap, 13:39:30 »

Valami gond van?  Huh?
Nem értem miért kell a hibát keresni mindenben.  Lehet tett bele  kúler hűtőt es azért tdi.  De amúgy meg mi a fax jelentősége van?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #26636 Dátum: 2015.04.19 vasárnap, 14:20:13 »

Nem értem miért kell a hibát keresni mindenben.  Lehet tett bele  kúler hűtőt es azért tdi.  De amúgy meg mi a fax jelentősége van?

Lehetett benne, de nem attól tdi, hanem: 1 a fócvágen/csatlósié a motor 2 közvetlen befecskendezésű.
Jelentősége annyi van, ha valamit leírsz, az információ. Ha tévesen írod le, félrevezeted az embereket.
Gondolom te se szeretnéd, hogy elírják a neved, pl József helyett Jozefinára... pedig csak pár betű, ahogy Morrison mondta anno.
Ezért nem jó 130 helyett 131-et, vagy 132-őt, 145 helyett 147-et írni. Mert nem annyi...
Az 5 sebességes váltó helyett lehet 6-ost írni? Szerintem elég félrevezető... pedig az is csak 1 szám.
És a lényeg: nem szerelték gyárilag tdi motorral. Lehet mindenfélét mondani, de attól még tény: TD.
Nem kötekedés, hanem igényesség.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
pepe74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



E-mail
« Új hozzászólás #26637 Dátum: 2015.04.19 vasárnap, 15:20:09 »

Kedves hiba kereső Angel 2.5TD az a1995-ös Ford Scorpiokban volt bocs ha valamihez nem értek akkor halgatok de az 1996-os Békákba már tettek egy interkúlert is nem injektort ja nekem már akkor fullos Ford scorpiom volt amikor te még a Wartburgodba keverted a benzint úgy hogy nem szeretnék a te szintedre le sülyedni ha érted mit akarok le irni!!!!Keresed a hibákat jó szórakozást Pepe
Naplózva

2008 MK4 1.8 TDCi Ghia X fekete metál 20 COLL-os Y Borbet alufelni (korábbi Fordok Sierra 1.8b,Sierra2.0b,Scorpio 2.5tdi)
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #26638 Dátum: 2015.04.19 vasárnap, 16:37:46 »

Kedves hiba kereső Angel 2.5TD az a1995-ös Ford Scorpiokban volt bocs ha valamihez nem értek akkor halgatok de az 1996-os Békákba már tettek egy interkúlert is nem injektort ja nekem már akkor fullos Ford scorpiom volt amikor te még a Wartburgodba keverted a benzint úgy hogy nem szeretnék a te szintedre le sülyedni ha érted mit akarok le irni!!!!Keresed a hibákat jó szórakozást Pepe

Csakhogy a tdi nem az intercooler miatt i, hanem a közvetlen befecskendezés miatt, valamint csak a vw konszern motorjai használhatták ezt a jelzést.
(Persze ezeket esetenként beépítették más autókba is, azokban lehetett használni a tdi jelzést, pl első galaxy.)
Tehát nem értesz hozzá, és mégsem halgatsz (bár ezt lehet, hogy hallgatnak kellene írni?).
Nekem nem volt wartburgom, a jelzett időben egy 1,8i ghia Mondeo I-esem volt, de az már nem keverékkel ment.
Ha te lesülyedsz (várj, asszem' ezt süllyednek írják) az én szintemre, akkor tudsz majd helyesen írni, és nem irkálsz marhaságokat.
És nem értem, mit akarsz írni (amit én hosszú í-vel írok), mert szimplán össze-vissza hadoválsz.
Szórakozásnak egyáltalán nem nevezném, ha valaki büszke a tudatlanságára.

Szerk: ugyan a wikipedia, mint forrás... egy kicsit merész, de azért:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Ford_Scorpio
Nem tudom, tudsz-e angolul, ha igen:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Scorpio
ezekben a TD jelzést használják...
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.19 vasárnap, 16:42:28 írta Angel » Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #26639 Dátum: 2015.04.19 vasárnap, 19:30:16 »

Elolvastam, én is látom, hogy egy csomó hiba van benne, de csak a legnagyobbat tettem szóvá.
2008 MK4 1.8 TDCi Ghia X fekete metál 20 COLL-os Y Borbet alufelni (korábbi Fordok Sierra 1.8b,Sierra2.0b,Scorpio 2.5tdi)
2008. MK4 1.8 TDCi Ghia X fekete metál 20 colos Y Borbet alufelni (korábbi Fordok: Sierra 1.8b, Sierra2.0b, Scorpio 2.5TD)

Erre gondoltál?

Én csupán arra, hogy ebbe a topikba miért beszélgettek a Scorpioról? MK4-es mondeo részleg ez.  Azt hittem, hogy nem látod az aláírása elejét, hogy neki MK4-e van és arról is volt szó, nem értem a Scorpio hogy jött ide.

Csupán ennyi vissza térhetnénk MK4-re...
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #26640 Dátum: 2015.04.19 vasárnap, 21:38:59 »

Én csupán arra, hogy ebbe a topikba miért beszélgettek a Scorpioról? MK4-es mondeo részleg ez.  Azt hittem, hogy nem látod az aláírása elejét, hogy neki MK4-e van és arról is volt szó, nem értem a Scorpio hogy jött ide.

Csupán ennyi vissza térhetnénk MK4-re...

Persze, jogos, de ha lenne is OFF autók topikja, akkor ő észrevenné, hogy írtam neki? Nyilván nem.
De én még az sem tartom kizártnak, hogy nem ez az első eset a mondeo fórum életében, amikor 1 off hsz keletkezett.
Na mind1, innentől legyen ON.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #26641 Dátum: 2015.04.19 vasárnap, 23:24:37 »

Köszönöm a segítséget mindenkitől.
A jófogáson pontosan melyik ez a hirdetés? Én olyat találtam amelyik 5000ft/4db
http://olx.hu/hirdetes/auto-emblemak-volkswagen-peugeot-mercedes-kia-suzuki-ford-opel-ID14ION.html
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #26642 Dátum: 2015.04.20 hétfő, 09:36:23 »

Gyári ford alufelni közép kupakot keresek. A sűrű küllős felni közepén a ford emblémák teljesen lekoptak töröttek, színtelen, valamikor régen kék volt. Tud valaki ilyet jó áron hol lehet beszerezni vagy valakinek felesleges 4 darabja nincs esetleg? Cheesy
Voltam az egerszegi márka szervizben ott rendelni tudnak, darabja 2700 ft. a nagykanizsai márka szervizben ugyan ez rendelésre ott is, 2100 Ft./db. Azt mondták, hogy ezt csak náluk lehet beszerezni mivel le van védetve a jel és máshol nem engedélyezett az után gyártás és árusítás. Ennél olcsóbban tudok találni szerintetek?

Más:
Tegnap eljött a klíma bekapcsolás ideje aztán semmit nem csinál, se hideget semmit...valószínű be sem kapcsol mert nem hallani. Pedig a ford szervizben lett ősszel feltöltetve akkor más gond nem volt, akkor jó volt a klíma, most amikor kellene már persze nem jó...Lesz egy köröm hozzájuk újból.

Más:
Nem tudom, hogy a jó idő vagy a nyári gumi vagy az alufelni vagy mi más... de egy napja vannak fent a nyári gumik és a fogyasztás csökkent.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=893012337416863&set=gm.805970649480066&type=1&theater
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #26643 Dátum: 2015.04.20 hétfő, 12:52:53 »

Lehetett benne, de nem attól tdi, hanem: 1 a fócvágen/csatlósié a motor 2 közvetlen befecskendezésű.
Jelentősége annyi van, ha valamit leírsz, az információ. Ha tévesen írod le, félrevezeted az embereket.
Gondolom te se szeretnéd, hogy elírják a neved, pl József helyett Jozefinára... pedig csak pár betű, ahogy Morrison mondta anno.
Ezért nem jó 130 helyett 131-et, vagy 132-őt, 145 helyett 147-et írni. Mert nem annyi...
Az 5 sebességes váltó helyett lehet 6-ost írni? Szerintem elég félrevezető... pedig az is csak 1 szám.
És a lényeg: nem szerelték gyárilag tdi motorral. Lehet mindenfélét mondani, de attól még tény: TD.
Nem kötekedés, hanem igényesség.
Inkább betegség
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Habell
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 166



E-mail
« Új hozzászólás #26644 Dátum: 2015.04.20 hétfő, 13:19:24 »

A közèp kupakokat a jofogasrol rendelem meg. Minèl előbb szerettem volna, ott találtam meg.
Voltam ma a hálásan olcsó ford szervizben a klimát feltöltöttèk ami teljesen üres volt szinte. Ősszel töltettem a hideg idő alatt èrtelemszerűen keveset volt használva. A szervizben nem tudták megmondani hova tűnt el a gáz. Most megint jó. Azt mondták hogy ha nincs használva akkor elmehet a gáz illetve nem tesz jót a klímát. Most tettek bele ilyen szinező anyagot ha esetleg megint eltűnik a gáz akkor tudják azt hogy hol...
Van egy 10 èvnèl öregebb autónk abban a klimának semmi baja nem kellett töltetni se már 3 ève megvan az autó ès jó benne a klima. Èn nem èrtem ezz ahogy a ford szervizben se tudták mi lehet a problèma. De az hogy a klima miatt fèl èven belül kètszer kellett töltetni es fel oras meg orás munkadíj több mint 9ezer azt èn durvának találom. A gáz amit beletettek az meg 2-3 ezer Ft.
Naplózva

MKIV 2007/11. 1.8 TDCI kombi 125 LE
MKIV 2009/08. 2.0 TDCI kombi 140 LE
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #26645 Dátum: 2015.04.20 hétfő, 13:51:52 »

A közèp kupakokat a jofogasrol rendelem meg. Minèl előbb szerettem volna, ott találtam meg.
Voltam ma a hálásan olcsó ford szervizben a klimát feltöltöttèk ami teljesen üres volt szinte. Ősszel töltettem a hideg idő alatt èrtelemszerűen keveset volt használva. A szervizben nem tudták megmondani hova tűnt el a gáz. Most megint jó. Azt mondták hogy ha nincs használva akkor elmehet a gáz illetve nem tesz jót a klímát. Most tettek bele ilyen szinező anyagot ha esetleg megint eltűnik a gáz akkor tudják azt hogy hol...
Van egy 10 èvnèl öregebb autónk abban a klimának semmi baja nem kellett töltetni se már 3 ève megvan az autó ès jó benne a klima. Èn nem èrtem ezz ahogy a ford szervizben se tudták mi lehet a problèma. De az hogy a klima miatt fèl èven belül kètszer kellett töltetni es fel oras meg orás munkadíj több mint 9ezer azt èn durvának találom. A gáz amit beletettek az meg 2-3 ezer Ft.

A klíma gázban van a rendszer kenőanyaga. Különböző megoldásoktól és főleg használattól függően vannak problémásabb és kevésbé problémás autók. Mondjuk MK4-ben soha nem volt ilyen gondom. A lényeg, hogy célszerű folyamatosan automatán hagyni (télen is) és akkor néha-néha bekapcsol. Ha sokat áll a kompresszor, akkor a szilent mellett elszökhet a gáz és nincs kenés a rendszerben.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #26646 Dátum: 2015.04.20 hétfő, 14:08:38 »

a szilent mellett elszökhet a gáz és nincs kenés a rendszerben.

töm-szelence, csak a pontosság kedvéért Wink
Naplózva
ABR
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új hozzászólás #26647 Dátum: 2015.04.20 hétfő, 14:31:48 »

Sziasztok! MK4 Titaniumban cserelnek ki nehany izzot.

Kanyarlampas, sima halogen tipus.

Amiket cserelnek:
Kanyarlampa - Ide H1 valo ugye? Philips Xtreme jo lesz ide is vagy inkabb mast kene?
Ajtovilagitas (tukor alatt) - Ide vmi erosebb fenyu izzot szeretnek, a tompitottban Philips Xtreme van, valami olyasmi arnyalatu kene. Hogyan kell egyaltalan cserelni ezt?
Utaster vilagitas - Ide mi valo?
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #26648 Dátum: 2015.04.20 hétfő, 17:01:59 »

töm-szelence, csak a pontosság kedvéért Wink

 worship tényleg
Naplózva
100kg
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



E-mail
« Új hozzászólás #26649 Dátum: 2015.04.20 hétfő, 19:16:05 »

Szep estet!

Lenne egy olyan kerdesem h szerintetek az mitol lehet h a bal elso fektarcsat a multkor kerekcserenel megrangattam es lotyogott ez gondolom en nem normalis dolog. A kormany is raz finoman fekezeskor, annyira nem foglalkoztam vele mert 3e km mulva olajcsere majd akkor egyszerre a kettot gondoltam de most nagyobb temporol fekezve 210 korul vmi brutalis vonatzakatolas hanggal toleralta a fekezesem. Ez ha meg kicsit varok a szervizzel mast is tonkre tud tenni azon kivul ami eleve *** benne? Meg egyaltalan mitol tud lotyogni a fektarcsa? Esetleg ha vkinek van ra vmi tipje szivesen meghalgatnam h vmi fogalmam legyen rola mielott szervizbe viszem es olyanokat is csereltetnek velem aminek koze nincs hozza
Naplózva

Mk5 Titanium 2015 manual 2.0L Diesel
Oldalak: 1 ... 526 527 528 529 530 531 532 [533] 534 535 536 537 538 539 540 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 20 lekéréssel.