Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.20 szombat, 13:38:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK5 Általános kérdések  (Megtekintve 1564829 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
sadam1989
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új hozzászólás #5100 Dátum: 2021.02.04 csütörtök, 14:55:30 »

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna, hogy szerintetek érdemes PAJZS védelmet beszereltetni az autóba? Összevetettem a Cascoval és körülbelül 1 éves casco árából kijönne egy teljeskörű pajzs védelem kiépítése (autólopás esetén az autó piaci árát megtéríti a pajzs is). Viszont olvastam pár horrorsztorit, hogy néha elromolhat az elektronika a lopásgátlón és extrém helyzetekben trélerezésre is szorulhat az autó. Egyébként egy PAJZS védelem növeli vagy csökkenti az autó piaci árát szerintetek?

Szia!

Anno sokat agyaltam a Pajzs meg a Cerberos között. A Pajzs mellett szólt a megtéríti az autólopás árát (ez ugyebár havi díjas cucc), a Cerberos mellett meg, hogy tovább szerelhető egyik autóból a másikba (így az autó eredeti állapota bármikor visszaállítható). Én végül is az utóbbi mellett döntöttem, mert szerettem volna elhagyni a havi díjas mókát (előtte lopáscasco-t fizettem). Ha jól tudom egyébként a Pajzsos 100%-os garancia is egy casco lényegében.

Nincs közöm egyik céghez sem, csak megosztom a tapasztalataimat az általam választott megoldással.
Én még az előző autómba (Focus MK3) rakattam be a Cerberost (~250eFT). 5 évig használtam gond nélkül. Azt hallani, hogy a szervizek általában nem szokták szeretni ezeket a komolyabb gépjármű védelmi rendszereket (van olyan urbán legend is, hogy egyes márkaszervizek alapból kivágnak a szervizből, ha ilyesmi van a kocsiban, ezt nem tudom megerősíteni). Nekem volt egy kuplung+kettestömegű cserém nem márkaszervizben. Jeleztem előre, hogy mi van a kocsiban (kuplung hatástalanítás is van Cerberosnál ezért kavar ez be), volt egy kis puffogás cserénél, de végül is megcsinálták sikerrel.

Megpróbáltam eladni az autót Cerberossal együtt. Arra ne számíts, hogy 1 Ft-ot is fog valaki pluszban adni érte, de persze, ha adod ingyen, akkor könnyebb lehet eladni. Smiley
Végül is én kiszereltettem (15eFT), majd beszereltettem (80eFT) a mostani Mondeoba és enélkül adtam el a Focust. Azt állították, hogy a részegységeket cserélik ilyenkor, szóval közel olyan mintha újra beszerelnék és ugyebár nem kellett megvenni az egészet újra.

Egyébként kíváncsi lennék egy ilyen Casco-s lopás után mennyi idő után és mennyi pénzt kapsz vissza a valóságban, de van egy olyan érzésem, hogy közel sem veszed meg belőle ugyanazt az autót.

Én azt gondolom egy ilyen Mondeo értékű autónál elég kell legyen egy ilyen védelem, semmi sem lophatatlan, de ha már villog bent egy sima piros led, akkor is arrébb fognak menni 2 autóval, ahol találnak egy ugyanolyan Mondeo-t LED nélkül. Smiley

« Utoljára szerkesztve: 2021.02.04 csütörtök, 15:11:46 írta sadam1989 » Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5101 Dátum: 2021.02.04 csütörtök, 15:30:32 »

Szia!

Anno sokat agyaltam a Pajzs meg a Cerberos között. A Pajzs mellett szólt a megtéríti az autólopás árát (ez ugyebár havi díjas cucc), a Cerberos mellett meg, hogy tovább szerelhető egyik autóból a másikba (így az autó eredeti állapota bármikor visszaállítható). Én végül is az utóbbi mellett döntöttem, mert szerettem volna elhagyni a havi díjas mókát (előtte lopáscasco-t fizettem). Ha jól tudom egyébként a Pajzsos 100%-os garancia is egy casco lényegében.

Nincs közöm egyik céghez sem, csak megosztom a tapasztalataimat az általam választott megoldással.
Én még az előző autómba (Focus MK3) rakattam be a Cerberost (~250eFT). 5 évig használtam gond nélkül. Azt hallani, hogy a szervizek általában nem szokták szeretni ezeket a komolyabb gépjármű védelmi rendszereket (van olyan urbán legend is, hogy egyes márkaszervizek alapból kivágnak a szervizből, ha ilyesmi van a kocsiban, ezt nem tudom megerősíteni). Nekem volt egy kuplung+kettestömegű cserém nem márkaszervizben. Jeleztem előre, hogy mi van a kocsiban (kuplung hatástalanítás is van Cerberosnál ezért kavar ez be), volt egy kis puffogás cserénél, de végül is megcsinálták sikerrel.

Megpróbáltam eladni az autót Cerberossal együtt. Arra ne számíts, hogy 1 Ft-ot is fog valaki pluszban adni érte, de persze, ha adod ingyen, akkor könnyebb lehet eladni. Smiley
Végül is én kiszereltettem (15eFT), majd beszereltettem (80eFT) a mostani Mondeoba és enélkül adtam el a Focust. Azt állították, hogy a részegységeket cserélik ilyenkor, szóval közel olyan mintha újra beszerelnék és ugyebár nem kellett megvenni az egészet újra.

Egyébként kíváncsi lennék egy ilyen Casco-s lopás után mennyi idő után és mennyi pénzt kapsz vissza a valóságban, de van egy olyan érzésem, hogy közel sem veszed meg belőle ugyanazt az autót.

Én azt gondolom egy ilyen Mondeo értékű autónál elég kell legyen egy ilyen védelem, semmi sem lophatatlan, de ha már villog bent egy sima piros led, akkor is arrébb fognak menni 2 autóval, ahol találnak egy ugyanolyan Mondeo-t LED nélkül. Smiley



Tehát akkor elég egy piros villogó led.  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
sadam1989
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új hozzászólás #5102 Dátum: 2021.02.04 csütörtök, 15:39:36 »

Tehát akkor elég egy piros villogó led.  hehe

A piros villogó led az alap, az 90%-ban véd nyes + 5%, hogy nem hagyod a kulcsot az autóban, a többi csak kiegészítő védelem, de én személy szerint évente 50-100eFt-ot nem fizetnék csak a lopás célú casco miatt.
« Utoljára szerkesztve: 2021.02.04 csütörtök, 15:41:17 írta sadam1989 » Naplózva
brokerman
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


E-mail
« Új hozzászólás #5103 Dátum: 2021.02.04 csütörtök, 18:26:32 »

Szia!

Anno sokat agyaltam a Pajzs meg a Cerberos között. A Pajzs mellett szólt a megtéríti az autólopás árát (ez ugyebár havi díjas cucc), a Cerberos mellett meg, hogy tovább szerelhető egyik autóból a másikba (így az autó eredeti állapota bármikor visszaállítható). Én végül is az utóbbi mellett döntöttem, mert szerettem volna elhagyni a havi díjas mókát (előtte lopáscasco-t fizettem). Ha jól tudom egyébként a Pajzsos 100%-os garancia is egy casco lényegében.

Nincs közöm egyik céghez sem, csak megosztom a tapasztalataimat az általam választott megoldással.
Én még az előző autómba (Focus MK3) rakattam be a Cerberost (~250eFT). 5 évig használtam gond nélkül. Azt hallani, hogy a szervizek általában nem szokták szeretni ezeket a komolyabb gépjármű védelmi rendszereket (van olyan urbán legend is, hogy egyes márkaszervizek alapból kivágnak a szervizből, ha ilyesmi van a kocsiban, ezt nem tudom megerősíteni). Nekem volt egy kuplung+kettestömegű cserém nem márkaszervizben. Jeleztem előre, hogy mi van a kocsiban (kuplung hatástalanítás is van Cerberosnál ezért kavar ez be), volt egy kis puffogás cserénél, de végül is megcsinálták sikerrel.

Megpróbáltam eladni az autót Cerberossal együtt. Arra ne számíts, hogy 1 Ft-ot is fog valaki pluszban adni érte, de persze, ha adod ingyen, akkor könnyebb lehet eladni. Smiley
Végül is én kiszereltettem (15eFT), majd beszereltettem (80eFT) a mostani Mondeoba és enélkül adtam el a Focust. Azt állították, hogy a részegységeket cserélik ilyenkor, szóval közel olyan mintha újra beszerelnék és ugyebár nem kellett megvenni az egészet újra.

Egyébként kíváncsi lennék egy ilyen Casco-s lopás után mennyi idő után és mennyi pénzt kapsz vissza a valóságban, de van egy olyan érzésem, hogy közel sem veszed meg belőle ugyanazt az autót.

Én azt gondolom egy ilyen Mondeo értékű autónál elég kell legyen egy ilyen védelem, semmi sem lophatatlan, de ha már villog bent egy sima piros led, akkor is arrébb fognak menni 2 autóval, ahol találnak egy ugyanolyan Mondeo-t LED nélkül. Smiley



Köszi az infókat, ez hasznos volt. Nem tudom én inkább a biztosra mennék első körben szerintem megnézek egy éves casco-t, aztán majd felülvizsgálom 1 évvel később a helyzetet. Wink
Naplózva
sadam1989
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új hozzászólás #5104 Dátum: 2021.02.05 péntek, 15:42:35 »

Köszi az infókat, ez hasznos volt. Nem tudom én inkább a biztosra mennék első körben szerintem megnézek egy éves casco-t, aztán majd felülvizsgálom 1 évvel később a helyzetet. Wink

Igazából tényleg azt kell eldönteni, hogy megelőzni akarod a bajt vagy utólag kezelni. A Casco nem fog megvédeni az ellopástól, a gépjárművédelmi cucc meg nem fog utólag fizetni. Smiley
Naplózva
brokerman
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


E-mail
« Új hozzászólás #5105 Dátum: 2021.02.07 vasárnap, 14:45:06 »

Illetve egy másik kérdésem is lenne. Napfénytetővel kinek mi a tapasztalata az újabb Mondeóknál? Azt olvastam, hogy gyári hibás a legtöbb és 4-6 év alatt beáznak. Lehet ez ellen valahogy védekezni? Mennyibe fájhat egy tömítéscsere a napfénytetőn beázás esetén?
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6475


E-mail
« Új hozzászólás #5106 Dátum: 2021.02.08 hétfő, 17:55:00 »

https://totalcar.hu/magazin/technika/2021/02/10/muhelyprn_ford_mondeo/
« Utoljára szerkesztve: 2021.02.10 szerda, 21:29:06 írta blau4kombi » Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
sarkan
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 134



E-mail
« Új hozzászólás #5107 Dátum: 2021.02.11 csütörtök, 14:50:22 »


Utalva a videóban elhangzottakra szeretném megkérdezni az "idősebb"  évjáratú mondeo tulajdonosoktól, hogy az állandóan nedves takarás okoz-e látható rozsdásodást az alvázon?
Naplózva

ex MK4 2,0 TDCi automata Trend_2009

Mk5 2.0 HEV Titanium_2018
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #5108 Dátum: 2021.02.11 csütörtök, 15:04:46 »

Utalva a videóban elhangzottakra szeretném megkérdezni az "idősebb"  évjáratú mondeo tulajdonosoktól, hogy az állandóan nedves takarás okoz-e látható rozsdásodást az alvázon?
Ilyen filcborítás volt már a 23 éve megjelent Focus1 hátsó kerékjáratban is. Nem új találmány.

Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5109 Dátum: 2021.02.11 csütörtök, 16:17:56 »

Ilyen filcborítás volt már a 23 éve megjelent Focus1 hátsó kerékjáratban is. Nem új találmány.



de nem az autó alján... és szinte végig
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #5110 Dátum: 2021.02.12 péntek, 07:59:34 »

de nem az autó alján... és szinte végig
Tipikusan rohadós helyen volt, azaz ráfeküdt a kerékjárti ív belső peremére, mégsem okozott gondot.
Szerintem ez nem is kritikus helyen van és láthatóan olyan a kialakítása, hogy csak pár ponton fekszik fel.
De akit zavar, szedje le.

Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
sarkan
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 134



E-mail
« Új hozzászólás #5111 Dátum: 2021.02.12 péntek, 08:43:26 »

Tipikusan rohadós helyen volt, azaz ráfeküdt a kerékjárti ív belső peremére, mégsem okozott gondot.
Szerintem ez nem is kritikus helyen van és láthatóan olyan a kialakítása, hogy csak pár ponton fekszik fel.
De akit zavar, szedje le.


Nem akarom  leszedni, biztos szerepe van, ha Fordék odarakták.
Csak kiváncsiságból kérdeztem, hogy a videóban lévő felvetés jogos-e.
Naplózva

ex MK4 2,0 TDCi automata Trend_2009

Mk5 2.0 HEV Titanium_2018
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5112 Dátum: 2021.02.12 péntek, 13:32:16 »

Nem akarom  leszedni, biztos szerepe van, ha Fordék odarakták.
Csak kiváncsiságból kérdeztem, hogy a videóban lévő felvetés jogos-e.
prémium szegmensben jóval régebb óta használják. ott se okozott gondot, itt se fog. légellenálláson javít sokat
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
enginedriver
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107



« Új hozzászólás #5113 Dátum: 2021.02.15 hétfő, 21:28:14 »

Sziasztok!
A múlt héten tettem szert egy MKV. Kombira. Van egy két dolog, ami nem teljesen világos az autóval (értsd. felszereltség,funkciók) kapcsolatosan.
Az ETIS-t régebben használtam a VIN szerinti lekérdezésre, de most az sem akar menni.
Tudnátok segíteni? PLS...
Naplózva

Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Turnier Business
Deep Impact Blue

alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #5114 Dátum: 2021.02.16 kedd, 08:24:35 »

Sziasztok!
A múlt héten tettem szert egy MKV. Kombira. Van egy két dolog, ami nem teljesen világos az autóval (értsd. felszereltség,funkciók) kapcsolatosan.
Az ETIS-t régebben használtam a VIN szerinti lekérdezésre, de most az sem akar menni.
Tudnátok segíteni? PLS...
független javitokent kell regisztrálnod magad...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #5115 Dátum: 2021.02.16 kedd, 08:25:18 »

Sziasztok!
A múlt héten tettem szert egy MKV. Kombira. Van egy két dolog, ami nem teljesen világos az autóval (értsd. felszereltség,funkciók) kapcsolatosan.
Az ETIS-t régebben használtam a VIN szerinti lekérdezésre, de most az sem akar menni.
Tudnátok segíteni? PLS...

Ha a felszereltéset akarod látni be kell regisztrálni. De csak valami független javítóként tudsz stb...cégre. A másik megoldás:
https://ford.7zap.com/en/car/
Itt beírod az alvázszámod és bal oldalt felsorolja mi van és mi nincs a kocsiban, pont mint ETIS-ben is. Ezen kívül robbantott ábrákon tudsz alkatrész cikkszámokat keresni. Ha valami olyan kell ami alapból nem a kocsidba való akkor nem írsz be alvásszámot, úgy felhoz majd mindent.
Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #5116 Dátum: 2021.02.16 kedd, 10:20:19 »

Sziasztok!
A múlt héten tettem szert egy MKV. Kombira. Van egy két dolog, ami nem teljesen világos az autóval (értsd. felszereltség,funkciók) kapcsolatosan.
Az ETIS-t régebben használtam a VIN szerinti lekérdezésre, de most az sem akar menni.
Tudnátok segíteni? PLS...

Nekem ez az app vált be:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.myfreevinapp.ford
MK5 mondik felszereltségi listáját megmutatja.
« Utoljára szerkesztve: 2021.02.16 kedd, 10:23:42 írta Tibor69 » Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
enginedriver
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107



« Új hozzászólás #5117 Dátum: 2021.02.16 kedd, 10:34:03 »

független javitokent kell regisztrálnod magad...
Köszönöm, ez végül sikerült.
Gyári felszereltség tekintetében legalább már képben vagyok.  worship
Naplózva

Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Turnier Business
Deep Impact Blue

enginedriver
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107



« Új hozzászólás #5118 Dátum: 2021.02.16 kedd, 10:35:16 »

Ha a felszereltéset akarod látni be kell regisztrálni. De csak valami független javítóként tudsz stb...cégre. A másik megoldás:
https://ford.7zap.com/en/car/
Itt beírod az alvázszámod és bal oldalt felsorolja mi van és mi nincs a kocsiban, pont mint ETIS-ben is. Ezen kívül robbantott ábrákon tudsz alkatrész cikkszámokat keresni. Ha valami olyan kell ami alapból nem a kocsidba való akkor nem írsz be alvásszámot, úgy felhoz majd mindent.
Ez, sajnos nem ismerte fel az alvázszámot...  szomoru1
Naplózva

Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Turnier Business
Deep Impact Blue

N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #5119 Dátum: 2021.02.18 csütörtök, 08:25:46 »

Ez, sajnos nem ismerte fel az alvázszámot...  szomoru1

Lehet mert 2016ig lehet kiválasztani az évjáratot. Akkor max robbantott ábrákat tudsz rajt nézegetni meg cikkszámot keresgélni.
Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
Mumus1986
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új hozzászólás #5120 Dátum: 2021.02.21 vasárnap, 19:18:28 »

Sziasztok!

Online szervíz foglalásnál már nem érvényes a FORD50 kuponkód, vagy más van helyette?
Naplózva
sadam1989
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új hozzászólás #5121 Dátum: 2021.03.05 péntek, 14:26:51 »

Miután megcsináltattátok a hátralévő szervizakciókat (17E09 és 18P11), akkor arról az ETIS is azonnal tudomást szerzett vagy van valamennyi átfutási ideje?
DSRbe kaptam egy "Nyitott szervizakció elvégezve" szövegű bejegyzést, plusz kábelvédő cucc is ott van az aksinál, de ETIS még ugyanúgy kidobja ezeket.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #5122 Dátum: 2021.03.05 péntek, 14:47:25 »

Miután megcsináltattátok a hátralévő szervizakciókat (17E09 és 18P11), akkor arról az ETIS is azonnal tudomást szerzett vagy van valamennyi átfutási ideje?
DSRbe kaptam egy "Nyitott szervizakció elvégezve" szövegű bejegyzést, plusz kábelvédő cucc is ott van az aksinál, de ETIS még ugyanúgy kidobja ezeket.
van.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
sadam1989
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új hozzászólás #5123 Dátum: 2021.03.05 péntek, 14:49:40 »

van.

Köszi!
Naplózva
N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #5124 Dátum: 2021.03.08 hétfő, 08:23:19 »

Miután megcsináltattátok a hátralévő szervizakciókat (17E09 és 18P11), akkor arról az ETIS is azonnal tudomást szerzett vagy van valamennyi átfutási ideje?
DSRbe kaptam egy "Nyitott szervizakció elvégezve" szövegű bejegyzést, plusz kábelvédő cucc is ott van az aksinál, de ETIS még ugyanúgy kidobja ezeket.

Lehet hülye kérdés de mi az a DSR?
Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #5125 Dátum: 2021.03.08 hétfő, 09:01:10 »

Lehet hülye kérdés de mi az a DSR?
A digitális szervíz füzet lehet... Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5126 Dátum: 2021.03.08 hétfő, 09:28:22 »

A digitális szervíz füzet lehet... Roll Eyes

Dark Side of the Room  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
100kg
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



E-mail
« Új hozzászólás #5127 Dátum: 2021.03.08 hétfő, 22:24:57 »

Hello!

Szelvedo cserere kaptam ma 195e forintos ajanlatot (futott, kameras) ez mennyire realis ar szerintetek?
Naplózva

Mk5 Titanium 2015 manual 2.0L Diesel
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #5128 Dátum: 2021.03.08 hétfő, 22:32:16 »

Hello!

Szelvedo cserere kaptam ma 195e forintos ajanlatot (futott, kameras) ez mennyire realis ar szerintetek?
szerintem érdemes körbejárni....

https://autouvegek.hu/szelvedo/ford/mondeo/2014-/elso-szelvedo.html

Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
100kg
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



E-mail
« Új hozzászólás #5129 Dátum: 2021.03.08 hétfő, 22:38:18 »

Oke koszi vhogy megprobalom kitalani h az enyem melyik lehet a kb. 50 verzio kozul, de ha ezt sikerul is kitalalnom ki rakja be?
Naplózva

Mk5 Titanium 2015 manual 2.0L Diesel
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #5130 Dátum: 2021.03.08 hétfő, 22:40:38 »

Oke koszi vhogy megprobalom kitalani h az enyem melyik lehet a kb. 50 verzio kozul, de ha ezt sikerul is kitalalnom ki rakja be?
Kérj tőlük ajánlatot alváz szám alapján.
Ők is beszerelik,akár nálad is.

"Telephelyünkön: xxx eFt
Külső helyszínen  yyy eft "
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
100kg
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



E-mail
« Új hozzászólás #5131 Dátum: 2021.03.08 hétfő, 22:45:41 »

Kérj tőlük ajánlatot alváz szám alapján.
Ők is beszerelik,akár nálad is.

"Telephelyünkön: xxx eFt
Külső helyszínen  yyy eft "
Koszi szepen a segitseget, rakerdezek!
Naplózva

Mk5 Titanium 2015 manual 2.0L Diesel
steve78
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 396



« Új hozzászólás #5132 Dátum: 2021.03.09 kedd, 08:39:59 »

Hello!

Szelvedo cserere kaptam ma 195e forintos ajanlatot (futott, kameras) ez mennyire realis ar szerintetek?

Ha márkaszerviz adta, akkor reális. Nálunk is ennyibe került a céges autón.
Naplózva

Mondeo Turnier MKIV Titanium, 2011, 2.0TDCI 140 LE UFBA, 6 seb. kézi
100kg
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



E-mail
« Új hozzászólás #5133 Dátum: 2021.03.09 kedd, 09:05:01 »

Ha márkaszerviz adta, akkor reális. Nálunk is ennyibe került a céges autón.

A markaszerviz elfelejtett visszahivni az ajanlataval a Carglass 195e forintos ajanlatot adott es az autouvegek.hu pedig 120e forintosak, ugyh jovohet penteken megyek is hozzajuk ezt mar egesz jo arnak gondolom, meg 1x koszonom a tippet a forumtarsnak
Naplózva

Mk5 Titanium 2015 manual 2.0L Diesel
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5134 Dátum: 2021.03.09 kedd, 09:49:13 »

A markaszerviz elfelejtett visszahivni az ajanlataval a Carglass 195e forintos ajanlatot adott es az autouvegek.hu pedig 120e forintosak, ugyh jovohet penteken megyek is hozzajuk ezt mar egesz jo arnak gondolom, meg 1x koszonom a tippet a forumtarsnak

Azért az sem mindegy, hogy milyen üvegre adták az ajánlatot, mert vannak román üvegek is fillérekért, de abban pl. a fűtőszál sem biztos, hogy sokáig bírja...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
100kg
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



E-mail
« Új hozzászólás #5135 Dátum: 2021.03.09 kedd, 10:04:30 »

Azért az sem mindegy, hogy milyen üvegre adták az ajánlatot, mert vannak román üvegek is fillérekért, de abban pl. a fűtőszál sem biztos, hogy sokáig bírja...
Mimd a ketto ajanlat a dragabbik gyari minosegu szelvedouvegre szol!
Naplózva

Mk5 Titanium 2015 manual 2.0L Diesel
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #5136 Dátum: 2021.03.09 kedd, 10:10:40 »

Mimd a ketto ajanlat a dragabbik gyari minosegu szelvedouvegre szol!
eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5137 Dátum: 2021.03.09 kedd, 10:11:54 »

Mimd a ketto ajanlat a dragabbik gyari minosegu szelvedouvegre szol!

Mit jelent az, hogy gyári minőségű? Mindegyik gyárban készül...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
100kg
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



E-mail
« Új hozzászólás #5138 Dátum: 2021.03.09 kedd, 10:22:45 »

Mit jelent az, hogy gyári minőségű? Mindegyik gyárban készül...
Szamodra biztosan mas a jelentese, mint mindenki masnak, de nincs ezzel semmi baj kell ilyen is.
Naplózva

Mk5 Titanium 2015 manual 2.0L Diesel
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5139 Dátum: 2021.03.09 kedd, 10:56:43 »

Szamodra biztosan mas a jelentese, mint mindenki masnak, de nincs ezzel semmi baj kell ilyen is.

akkor fussál bele valami xarba, volt már rá példa.  wave
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
JamesTata
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új hozzászólás #5140 Dátum: 2021.03.10 szerda, 05:45:26 »

Üdv, nekem 80e HUF volt a szélvédőcsere (fűthető, kamerás , stb - nem gyári) Tatán (m1 szélvédő centrum);
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.12 hétfő, 06:53:00 írta JamesTata » Naplózva

2015 Ford Mondeo 1.5 EcoBoost
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #5141 Dátum: 2021.04.09 péntek, 16:04:31 »

A fél éve vásárolt 2016-os MK5 TDCI Mondinál (2021.08-ig garis, most valós 73eKm van benne) álló helyzetben és nagyobb sebességnél gyorsabban remeg a kasztni. Ti nem tapasztaltátok ilyen remegést az MK5-nél?
Azt halottam, hogy a remegést okozhatja a motortartó gumi bak (a Ford szerzizben nem találtak hibát a tartón) vagy a kettőstömegű hibája.
Egy MK4-ünk is van, illetve abból ültünk át az MK5-be amik szintén TDCI-k és ezekhez képest remeg. A feleségem és én is egymástól függetlenül érezzük a remegést.
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #5142 Dátum: 2021.04.09 péntek, 16:21:11 »

A fél éve vásárolt 2016-os MK5 TDCI Mondinál (2021.08-ig garis, most valós 73eKm van benne) álló helyzetben és nagyobb sebességnél gyorsabban remeg a kasztni. Ti nem tapasztaltátok ilyen remegést az MK5-nél?
Azt halottam, hogy a remegést okozhatja a motortartó gumi bak (a Ford szerzizben nem találtak hibát a tartón) vagy a kettőstömegű hibája.
Egy MK4-ünk is van, illetve abból ültünk át az MK5-be amik szintén TDCI-k és ezekhez képest remeg. A feleségem és én is egymástól függetlenül érezzük a remegést.
féktarcsa, futómű,gumi is okozhatja. Ellenőrizték már?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5143 Dátum: 2021.04.09 péntek, 18:46:37 »

féktarcsa, futómű,gumi is okozhatja. Ellenőrizték már?

Álló helyzetben?  taps
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #5144 Dátum: 2021.04.09 péntek, 19:36:55 »

Álló helyzetben?  taps
nyilván menet közbeni remegésre.de a lendkerék  kevésbé valószínű állóhelyzetben (is),szerintem.Hamarabb okoz befecskendezési probléma ilyen remegést...
Amíg garis,érdemes utána járni.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #5145 Dátum: 2021.04.12 hétfő, 09:02:04 »

nyilván menet közbeni remegésre.de a lendkerék  kevésbé valószínű állóhelyzetben (is),szerintem.Hamarabb okoz befecskendezési probléma ilyen remegést...
Amíg garis,érdemes utána járni.

Éppen ezen vagyok. Csak félő, hogy a Ford szerviz belenyúl az autóba. Novemberben voltam náluk és az egyik vizsgálatnál levették az jobb első kereket. Pénteken cserélték nem Ford szervízben a téli kerekeket nyárira, és most tapasztaltuk, hogy a Ford szervizben a kerékcsavarokat - szerintem - nem tolta rá teljesen a szerszámot az anyára vagy nem megfelelő méretű szerszámmal csavarták be a jobb első keréknél, mert az anyák sarkai el voltak deformálódva és ezért egyik kulcsméret sem volt jó, csak feszegetve sikerült kicsavarni az anyákat. Erősen elbizonytalanodtam, hogy merjem-e ide vinni az autót a remegés hibával újra.
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.12 hétfő, 10:04:27 írta Tibor69 » Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5146 Dátum: 2021.04.12 hétfő, 13:25:03 »

Éppen ezen vagyok. Csak félő, hogy a Ford szerviz belenyúl az autóba. Novemberben voltam náluk és az egyik vizsgálatnál levették az jobb első kereket. Pénteken cserélték nem Ford szervízben a téli kerekeket nyárira, és most tapasztaltuk, hogy a Ford szervizben a kerékcsavarokat - szerintem - nem tolta rá teljesen a szerszámot az anyára vagy nem megfelelő méretű szerszámmal csavarták be a jobb első keréknél, mert az anyák sarkai el voltak deformálódva és ezért egyik kulcsméret sem volt jó, csak feszegetve sikerült kicsavarni az anyákat. Erősen elbizonytalanodtam, hogy merjem-e ide vinni az autót a remegés hibával újra.

Azért ez annyira nem veszélyes szerintem. A króm kupak egy vékony lemez rajta, sajnos ez a sorsa.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5147 Dátum: 2021.04.12 hétfő, 16:21:55 »

Éppen ezen vagyok. Csak félő, hogy a Ford szerviz belenyúl az autóba. Novemberben voltam náluk és az egyik vizsgálatnál levették az jobb első kereket. Pénteken cserélték nem Ford szervízben a téli kerekeket nyárira, és most tapasztaltuk, hogy a Ford szervizben a kerékcsavarokat - szerintem - nem tolta rá teljesen a szerszámot az anyára vagy nem megfelelő méretű szerszámmal csavarták be a jobb első keréknél, mert az anyák sarkai el voltak deformálódva és ezért egyik kulcsméret sem volt jó, csak feszegetve sikerült kicsavarni az anyákat. Erősen elbizonytalanodtam, hogy merjem-e ide vinni az autót a remegés hibával újra.
[img width=800 height=600]http://keptarhely.eu/download.php?file=20210412v01vscsbq.jpeg

Sok balfaxjóska csak nyomja a légkulcsot, mint süket a csengőt. Vegyél új kerékcsavarokat és ne gyárit, mert ezek ilyen xarok.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Banshee
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új hozzászólás #5148 Dátum: 2021.04.29 csütörtök, 15:32:07 »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, egy olyan problémám lenne egy 2015-ös Ford Mondeo 1.5 eb motoros autóval, hogy úgy kb 3000 km alatt elfogyasztja a hűtőfolyadékot Sad
Más problémát nem észleltem, motor nem gyengébb, fogyasztás változatlan, olaj nincs a vízben, a motortér száraz, sehol egy folt. Rámértek, nyomást is tartja, bár nem tudom milyen meleg volt akkor a motor...

Volna tippetek mi lehet vele?

Olvastam itt a fórumon, hogy hasonló volt valakinek, neki a termosztát háznál repedt valami illesztés, nem tudom, hogy az látszana kívülről?

Vagy hengerfejes lenne?

Van esetleg nagyon nagy szaki akit ajánlani tudnátok, aki ránézne?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #5149 Dátum: 2021.04.29 csütörtök, 16:47:47 »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, egy olyan problémám lenne egy 2015-ös Ford Mondeo 1.5 eb motoros autóval, hogy úgy kb 3000 km alatt elfogyasztja a hűtőfolyadékot Sad
Más problémát nem észleltem, motor nem gyengébb, fogyasztás változatlan, olaj nincs a vízben, a motortér száraz, sehol egy folt. Rámértek, nyomást is tartja, bár nem tudom milyen meleg volt akkor a motor...

Volna tippetek mi lehet vele?

Olvastam itt a fórumon, hogy hasonló volt valakinek, neki a termosztát háznál repedt valami illesztés, nem tudom, hogy az látszana kívülről?

Vagy hengerfejes lenne?

Van esetleg nagyon nagy szaki akit ajánlani tudnátok, aki ránézne?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Jellemzően az 1.0 és 1.6eco boost motoroknál fordult elő ez a szivárgásos probléma,aminek a legrosszabb vége lett a porig égett  autó, vagy motorcsere.
Az 1,5 nem szerepelt nagyon ezekben a cikkekben, de érdemes komolyan venni,és megkeresni a szivárgás helyét,és javíttatni.Esetleg vond bele a ford hungáriát is márkaszervízzel együtt.Szaki: Németh Viktor az Autofort-ban a Könyyves Kálmán krt-on A lurdyval szemben.
https://totalcar.hu/magazin/technika/2020/09/29/1_8_millio_forintos_ford_800_ezres_hibaval/
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2018/11/05/mitol_doglik_a_ford_ecoboost/
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.06 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.