Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.29 péntek, 12:47:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2290032 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
atom
Vendég
« Új hozzászólás #1250 Dátum: 2011.01.11 kedd, 19:33:48 »

ezért nem rakjuk össze az egészet, amíg minden nem működik rajta  hehe
de majd megtanulod te is  Wink
[/quote

Természetesen igazad van,de én csak a vákuumcsöveket buzeráltam, a villanyt nem. Ezért maradt ki a csekkolása.Ja és a garázsban világos volt... nyes
Naplózva
lencse1
Vendég
« Új hozzászólás #1251 Dátum: 2011.01.12 szerda, 22:22:25 »

Sziasztok!

1 hete vettem Mondeo 2.-t 1.8.-as.
A műszerfalban bal oldalon valami relé féle állandóan kattog elég gyorsan (Nem az irányjelzőt hagytam bekapcsolav..hehhe)

Mi lehet ez a hibajelenség és hogy hogyan lehetne kijavítani?

 
Naplózva
Jano
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új hozzászólás #1252 Dátum: 2011.01.13 csütörtök, 03:59:53 »

Szevasztok !

Az utastérvilágításom zárt ajtónál is bekapcsolgat menet közben, ha egy kicsit rázósabb úton megyek.
Valahol valami kontakthiba lehet, a relét megnéztem, az jónak tűnik.
Van valami ötletetek, hogy hol lehet a hiba?
Álló helyzetben, ha bezárom az ajtót,akkor rendesen elalszik.
Az autó '97-es MkII kombi.


Üdv: Janó
Naplózva

MK II. kombi '97 1.8 benzin+LPG
pety065
Vendég
« Új hozzászólás #1253 Dátum: 2011.01.13 csütörtök, 09:38:17 »

Sziasztok

Egy érdekes porblémát szeretnék elmesélni nektek.

Hétfőn este a párom szólt hogy villog a mondeo irányjelzöje. Gondoltam magamban lehethogy nem csuktam be az ajtókat rendesen. Kimentem megnézni de be volt minden zárva. másnap reggel munkába menet azt tapasztaltam hogy nem szól a mélyláda a kocsiba. Munkahelyemre beérve azt láttam hogy a motortérbe vagy 4 kábel (amit utólag épitettem be) el van rágva!!! Hát kizárásos alapon valami nyestféle tehette ezt velem. Amint volt 5 percem elmentem a Homasitába és vettem rögtön nyestriasztót, amit egyből be is szereltem. vásárláskor 3 féle nyestriasztót kináltak de én megvettem a magyar gyártmányt (ami persze a legdrágább volt), már nyugodtan mentem haza hogy nem lehet többet a nyestekkel probléma. De hát ma reggelre ugyanugy szét volt rágva azok a kábelek amik tegnap is csak mára már a nyeszriasztó kábel is el volt rágva. Most próbálok valami más megoldást hátha az beválik, mert kicsit már unom a reggelenkénti kábelforrasztgatást.

Üdv Pety
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1254 Dátum: 2011.01.13 csütörtök, 13:21:51 »

Sziasztok

Egy érdekes porblémát szeretnék elmesélni nektek.

Hétfőn este a párom szólt hogy villog a mondeo irányjelzöje. Gondoltam magamban lehethogy nem csuktam be az ajtókat rendesen. Kimentem megnézni de be volt minden zárva. másnap reggel munkába menet azt tapasztaltam hogy nem szól a mélyláda a kocsiba. Munkahelyemre beérve azt láttam hogy a motortérbe vagy 4 kábel (amit utólag épitettem be) el van rágva!!! Hát kizárásos alapon valami nyestféle tehette ezt velem. Amint volt 5 percem elmentem a Homasitába és vettem rögtön nyestriasztót, amit egyből be is szereltem. vásárláskor 3 féle nyestriasztót kináltak de én megvettem a magyar gyártmányt (ami persze a legdrágább volt), már nyugodtan mentem haza hogy nem lehet többet a nyestekkel probléma. De hát ma reggelre ugyanugy szét volt rágva azok a kábelek amik tegnap is csak mára már a nyeszriasztó kábel is el volt rágva. Most próbálok valami más megoldást hátha az beválik, mert kicsit már unom a reggelenkénti kábelforrasztgatást.

Üdv Pety
az emberi hajat nagyon utálják...
elmész fodrászhoz kérsz tőle pár marék hajat, asszony egyik harisnyáját "államosítos", megtöltöd és felkötöd a motortérben, olyan helyre, ahol nem kapja el semmi szíj és nincsenek mozgó alkatrészek.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1255 Dátum: 2011.01.13 csütörtök, 13:22:39 »

Szevasztok !

Az utastérvilágításom zárt ajtónál is bekapcsolgat menet közben, ha egy kicsit rázósabb úton megyek.
Valahol valami kontakthiba lehet, a relét megnéztem, az jónak tűnik.
Van valami ötletetek, hogy hol lehet a hiba?
Álló helyzetben, ha bezárom az ajtót,akkor rendesen elalszik.
Az autó '97-es MkII kombi.


Üdv: Janó
az ajtónyitás kapcsolókat kellene átnézned.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1256 Dátum: 2011.01.13 csütörtök, 13:24:18 »

Sziasztok!

1 hete vettem Mondeo 2.-t 1.8.-as.
A műszerfalban bal oldalon valami relé féle állandóan kattog elég gyorsan (Nem az irányjelzőt hagytam bekapcsolav..hehhe)

Mi lehet ez a hibajelenség és hogy hogyan lehetne kijavítani?

 
bal oldalt lent a lábtérnél van a biztosíték tábla. nyisd le és próbáld úgy kiszűrni, melyik lehet az.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
jancsika69
Vendég
« Új hozzászólás #1257 Dátum: 2011.01.13 csütörtök, 17:45:44 »

Szevasztok !

Az utastérvilágításom zárt ajtónál is bekapcsolgat menet közben, ha egy kicsit rázósabb úton megyek.
Valahol valami kontakthiba lehet, a relét megnéztem, az jónak tűnik.
Van valami ötletetek, hogy hol lehet a hiba?
Álló helyzetben, ha bezárom az ajtót,akkor rendesen elalszik.
Az autó '97-es MkII kombi.


Üdv: Janó
Az ajtó érzékelője el van kopva, amit ott találsz meg a zár részénél. (az ajtót mikor csukod be abba akad bele és a háta mögött van a kopott alkatrész, vagy is az érzékelő. Máskép nem tudom elmagyarázni Cheesy ) Szóval mikor mész azt érzékeli, hogy nyitvba van az ajtó és azért kapcsol be a lámpa.
Naplózva
papesz
Vendég
« Új hozzászólás #1258 Dátum: 2011.01.16 vasárnap, 17:23:22 »

Szevasztok !

Az utastérvilágításom zárt ajtónál is bekapcsolgat menet közben, ha egy kicsit rázósabb úton megyek.
Valahol valami kontakthiba lehet, a relét megnéztem, az jónak tűnik.
Van valami ötletetek, hogy hol lehet a hiba?
Álló helyzetben, ha bezárom az ajtót,akkor rendesen elalszik.
Az autó '97-es MkII kombi.


szia nézd meg hogy van-e a motorháztetőnek nyitásérzékelője mert az okozhatja a villódzást
Naplózva
joy69
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új hozzászólás #1259 Dátum: 2011.01.17 hétfő, 11:15:13 »

sziasztok.
létezhet hogy a Focus nem fogadja el a sima ólom-cellás aksit?
mert öszze-vissza ingadozik a töltő feszültség,és néha el is tűnik a töltés.
azzal nyugtatnak hogy csak a kalcium-ezüst akku jó bele.
ez igaz?
ez miatt kivillanhat a piroslámpa a müszerfalon?
köszi,ha segítetek. help
Naplózva

MK-III  1.8 Benzin
2003.
Gabó
Vendég
« Új hozzászólás #1260 Dátum: 2011.01.23 vasárnap, 17:08:12 »

Üdvözöllek Benneteket!
Sajnos az elektromos szereléshez SEM értek, ezért szeretnék Tőletek tanácsot kérni.
A problémám az, hogy a szellőzés kapcsolóm megfeküdt, akkor működik csak, ha ő is úgy akarja. a levegő állandóan az ablakra megy, a lábam majd lefagy ebben a hidegben. Néha, ha úgy gondolja, a pofámba is fúj, ameddig le nem állítom a motort. Az újraindításnál ismét ablak.
A rejtvény megfejtőit díjazom. Köszönöm a válaszotokat. Ja 1998.12. TD kombi a vas
Üdv. Gabó
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #1261 Dátum: 2011.01.23 vasárnap, 17:13:00 »

sziasztok.
létezhet hogy a Focus nem fogadja el a sima ólom-cellás aksit?
mert öszze-vissza ingadozik a töltő feszültség,és néha el is tűnik a töltés.
azzal nyugtatnak hogy csak a kalcium-ezüst akku jó bele.
ez igaz?
ez miatt kivillanhat a piroslámpa a müszerfalon?
köszi,ha segítetek. help

Ez itten egy elegge jo nagy baromsagnak tunik nekem. Mondjuk attol meg a feszszabalyzod siman eleshetett.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1262 Dátum: 2011.01.23 vasárnap, 17:41:10 »

Üdvözöllek Benneteket!
Sajnos az elektromos szereléshez SEM értek, ezért szeretnék Tőletek tanácsot kérni.
A problémám az, hogy a szellőzés kapcsolóm megfeküdt, akkor működik csak, ha ő is úgy akarja. a levegő állandóan az ablakra megy, a lábam majd lefagy ebben a hidegben. Néha, ha úgy gondolja, a pofámba is fúj, ameddig le nem állítom a motort. Az újraindításnál ismét ablak.
A rejtvény megfejtőit díjazom. Köszönöm a válaszotokat. Ja 1998.12. TD kombi a vas
Üdv. Gabó
gugli a te barátod.
beírod, hogy: "csak a szélvédőre fúj" és az első találat ad választ az összes kérdésedre...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Gabó
Vendég
« Új hozzászólás #1263 Dátum: 2011.01.23 vasárnap, 18:52:41 »

Nagyon köszönöm a segítségedet, megtaláltam
Naplózva
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #1264 Dátum: 2011.01.23 vasárnap, 22:22:50 »

Nagyon köszönöm a segítségedet, megtaláltam

Üdv!
Én pont ma szereltem meg egy barátommal ugyanezt a problémát.
Nálam is hasonló volt a jelenség,h néha fújta csak az arcomba a luftot.
Én azt tanácsolom még a gugli-s cikk mellé,hogy a fekete színű csövet érdemes átpucolni,mert nekem ez volt a hibája,
de acél drót segített a dolgon.Ja és ügyelni kell,hogy a csövek ne legyenek nagyon megtörve!
Sok sikert!
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
lencse1
Vendég
« Új hozzászólás #1265 Dátum: 2011.01.23 vasárnap, 23:21:53 »

bal oldalt lent a lábtérnél van a biztosíték tábla. nyisd le és próbáld úgy kiszűrni, melyik lehet az.

Szia!

Elvittem egy balfék autóvillamosságihoz, aki csak találgatott.
Az általa vélt hiba, a központi zár reléjének meghibásodása miatt van..vagy a bal első ajtó
zárja romlott el.
Ha kulccsal bezárom a bal első ajtó zárját , azonnal ki is nyitja .
Na most nem lettem okosabb, és nem tudom milyen alkatrészt vegyek.

Szerinted?

Naplózva
EffEnnK
Vendég
« Új hozzászólás #1266 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 00:58:13 »

Sziasztok!
Egy érdekes probléma megoldásában/hibakeresésben kérném a segítségetek. '97-es Mondeo kombi (1.8TD), sima rádiós központi zár, nincs riasztó és nem duplazáras. Felprogramozom a kulcsot, kb 2-3-4 hétig működik tökéletesen, majd egyszer csak elkezd szórakozni: csak minden 2-3. próbálkozásra nyit zár, majd néhány alkalom után már nem zár és nyit. Ha leveszem sarut akksiról, visszarakom és újraprogramozom a kulcsot, megint megy pár hétig. Sarulevétel nélkül programozom újra a kulcsot (megcsinálja a programozást látszólag), nem működik. Elemcsere volt eddig távirányítóban, több ötletem most már nincs. Köszi a segítséget!
Naplózva
Gabó
Vendég
« Új hozzászólás #1267 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 08:16:51 »

gugli a te barátod.
beírod, hogy: "csak a szélvédőre fúj" és az első találat ad választ az összes kérdésedre...
Köszi Astor. Megtaláltam a kimerítő választ a guglin, nem is gondoltam, hogy ekkora szerencsém lesz. Köszönöm Neked
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1268 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 12:31:12 »

Sziasztok!
Egy érdekes probléma megoldásában/hibakeresésben kérném a segítségetek. '97-es Mondeo kombi (1.8TD), sima rádiós központi zár, nincs riasztó és nem duplazáras. Felprogramozom a kulcsot, kb 2-3-4 hétig működik tökéletesen, majd egyszer csak elkezd szórakozni: csak minden 2-3. próbálkozásra nyit zár, majd néhány alkalom után már nem zár és nyit. Ha leveszem sarut akksiról, vis***akom és újraprogramozom a kulcsot, megint megy pár hétig. Sarulevétel nélkül programozom újra a kulcsot (megcsinálja a programozást látszólag), nem működik. Elemcsere volt eddig távirányítóban, több ötletem most már nincs. Köszi a segítséget!
nem tudom, hogy van-e, vagy volt-e beázásod az anyós oldalon (pollenszűrő tömítetlenség miatt)
ha igen, akkor érdemes megnézned a padlóköteg átvezetést, mert az szokott korrodálni. ettől lehetnek zavarok. legalább is nálam azért nem működött rendesen.
itt találsz egy cikket, amiben le vannak írva a részletek: http://www.mirez.co.uk/AlarmProbs.htm
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Tomo7
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


E-mail
« Új hozzászólás #1269 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 14:30:39 »

Szia!

Elvittem egy balfék autóvillamosságihoz, aki csak találgatott.
Az általa vélt hiba, a központi zár reléjének meghibásodása miatt van..vagy a bal első ajtó
zárja romlott el.
Ha kulccsal bezárom a bal első ajtó zárját , azonnal ki is nyitja .
Na most nem lettem okosabb, és nem tudom milyen alkatrészt vegyek.

Szerinted?


hello próbáld meg azt hogy beülsz és a jobb első ajtót bezárod belűröl akkor is visszanyitja a bal ajtót ha rázárod
Naplózva

ex 1997.03. MKII. Mondeo Turnier 1.6
ex 2000.05. MKII. Mondeo Turnier 1.8TD

2008 S-max 1,8TDCI
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1270 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 14:39:52 »

hello próbáld meg azt hogy beülsz és a jobb első ajtót bezárod belűröl akkor is visszanyitja a bal ajtót ha rázárod
valószínű...mivel ez a tipikus "egyik zár be van ragadva az öreg poros zsírtól, ami főképp hidegben jön elő" című műsor
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
miklosit
Vendég
« Új hozzászólás #1271 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 14:41:21 »

gugli a te barátod.
beírod, hogy: "csak a szélvédőre fúj" és az első találat ad választ az összes kérdésedre...

Nekem a mellett, hogy csak az ablakra fúj, mostanában azt is elkezdte csinálni, hogy nem elég meleget fúj. Vagyis max-on is csak langyikát vagy hideget ha úgy gondolja. Szerintetek?
Ja most volt egy teljes motorfelújításom, lehet valamit szétbarmoltak a a motortérben? Arra viszont már sajnos nem emlékszem, hogy vajon előtte jó volt e? (Tavaly február végétől április elejéig ment a kicsike, utána beütött a baj)
Naplózva
EffEnnK
Vendég
« Új hozzászólás #1272 Dátum: 2011.01.26 szerda, 20:03:53 »

nem tudom, hogy van-e, vagy volt-e beázásod az anyós oldalon (pollenszűrő tömítetlenség miatt)
ha igen, akkor érdemes megnézned a padlóköteg átvezetést, mert az szokott korrodálni. ettől lehetnek zavarok. legalább is nálam azért nem működött rendesen.
itt találsz egy cikket, amiben le vannak írva a részletek: http://www.mirez.co.uk/AlarmProbs.htm

Nem tudok beázásról, de lehet hogy volt, mert amikor megvettem, már akkor is ezt csinálta. Minden esetre köszi a tippet, hétvégén lesz egy kis időm, lecsekkolom, hátha Smiley
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1273 Dátum: 2011.01.26 szerda, 20:07:29 »

Nekem a mellett, hogy csak az ablakra fúj, mostanában azt is elkezdte csinálni, hogy nem elég meleget fúj. Vagyis max-on is csak langyikát vagy hideget ha úgy gondolja. Szerintetek?
Ja most volt egy teljes motorfelújításom, lehet valamit szétbarmoltak a a motortérben? Arra viszont már sajnos nem emlékszem, hogy vajon előtte jó volt e? (Tavaly február végétől április elejéig ment a kicsike, utána beütött a baj)
cserélj termosztátot
Naplózva
partygabesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


E-mail
« Új hozzászólás #1274 Dátum: 2011.01.27 csütörtök, 22:14:56 »

Sziasztok !

Segítene nekem valaki, hogy 1999-es MK II-es Mondeo Ghia-ba lehet-e utólagossan fedélzeti computert beszerelni  ?
Naplózva

Ford Mondeo Tunier 99' 1.8 TD Ghia
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1275 Dátum: 2011.01.28 péntek, 07:54:39 »

Sziasztok !

Segítene nekem valaki, hogy 1999-es MK II-es Mondeo Ghia-ba lehet-e utólagossan fedélzeti computert beszerelni  ?
igen, lehet
ha szerencséd van és tényleg ghia, akkor kábelezni sem kell, csak rádugod és működik
Naplózva
miklosit
Vendég
« Új hozzászólás #1276 Dátum: 2011.01.28 péntek, 15:06:49 »

cserélj termosztátot


kösz a tippet
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1277 Dátum: 2011.01.28 péntek, 15:20:59 »


kösz a tippet
vedd ki az órát és nézd meg, hány vezeték megy a csatlakozóba.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1278 Dátum: 2011.01.28 péntek, 17:18:44 »

vedd ki az órát és nézd meg, hány vezeték megy a csatlakozóba.
attól még nem lesz meleg a kocsiban  hehe
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1279 Dátum: 2011.01.28 péntek, 18:20:41 »

attól még nem lesz meleg a kocsiban  hehe
baktameg..nem arra akartam írni. de te meg amúgy is tudod eplus2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1280 Dátum: 2011.01.28 péntek, 21:53:20 »

baktameg..nem arra akartam írni. de te meg amúgy is tudod eplus2
nem hülye vagyok én, csak propeller  idiota

amúgy ha nincs meg minden kábel, akkor sem túl bonyolult berakni a kompótert
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #1281 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 12:22:53 »

A mult héten sikerült berakni a tolatóradart. Nagyon elegánsan sikerült elüntetni a kábeleket és a kijelzőt az középső tükör tetejére raktam. Most örülök
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1282 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 14:56:30 »

A mult héten sikerült berakni a tolatóradart. Nagyon elegánsan sikerült elüntetni a kábeleket és a kijelzőt az középső tükör tetejére raktam. Most örülök

Ezen én is túl estem a Galaxyval 2 hete. Most öröm van, és boldogság. nyes
A kijelző kábelét hogy vitted előre? A oszlopot kellett bontani?
Nekem még hátul van, és ott csipog. Én a tetőkárpiton akarom vhogy előrejuttatni...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #1283 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 19:45:17 »

Ezen én is túl estem a Galaxyval 2 hete. Most öröm van, és boldogság. nyes
A kijelző kábelét hogy vitted előre? A oszlopot kellett bontani?
Nekem még hátul van, és ott csipog. Én a tetőkárpiton akarom vhogy előrejuttatni...

Egyedül a bal hátsó C oszlop majd a B oszlop műanyag takaróját bontottam meg egy picit aztán az egészet a tetőkárpit alatt vittem el. Elég sok hely van alatta és az ajtókeret vastag takaró kéder gumija között. Tompa hegyű pici csavarhúzóval 10 perc alatt végigvittem a kábelt.
Naplózva
partygabesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


E-mail
« Új hozzászólás #1284 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 22:09:23 »

igen, lehet
ha szerencséd van és tényleg ghia, akkor kábelezni sem kell, csak rádugod és működik
Mármint ha a sima óra helyett egy fedélzeti egységet dugok rá működnie kell ?
Miből tudom, hogy télleg ghia ?
Naplózva

Ford Mondeo Tunier 99' 1.8 TD Ghia
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1285 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 22:19:39 »

Mármint ha a sima óra helyett egy fedélzeti egységet dugok rá működnie kell ?
Miből tudom, hogy télleg ghia ?
vedd ki az órát, nézd meg, hány szál megy rá.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
lencse1
Vendég
« Új hozzászólás #1286 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 22:33:49 »

valószínű...mivel ez a tipikus "egyik zár be van ragadva az öreg poros zsírtól, ami főképp hidegben jön elő" című műsor
Szia Astor!

Szerinted hogyan lehetne egyszerűen kiszűrni, hogy melyik zár lehet beragadva, elkoszolódva?
A külső kilincsre mindegyik tökéletesen működik.

PZ
Naplózva
lencse1
Vendég
« Új hozzászólás #1287 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 22:37:17 »

A mult héten sikerült berakni a tolatóradart. Nagyon elegánsan sikerült elüntetni a kábeleket és a kijelzőt az középső tükör tetejére raktam. Most örülök
SZia !

Én is tervezem, hogy berakatok tolatóradart.
Ha neked jól, megbízhatóan működik, kérlek írd meg a pontos típusát.

Köszönöm

PZ
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1288 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 22:42:50 »

Szia Astor!

Szerinted hogyan lehetne egyszerűen kiszűrni, hogy melyik zár lehet beragadva, elkoszolódva?
A külső kilincsre mindegyik tökéletesen működik.

PZ
az ajtókat egymás után kösd le a rendszerről. az ajtócsatlakozót le tudod tekerni. marad 3 ajtó. így ki tudod zárni a ludast...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #1289 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 22:54:44 »

Hali!

Én ezt vettem meg: SPY LP-018


Müködés közben:


Gyors csatlakozós, könnyen szerelhető. Mindent adnak hozzá (fúrófej, kábelkötegelő, stb.) A kijelző nagyon pici és esztétikus, simán felfér a belső tükörre és 10 ezer alatt van az ára.


SZia !

Én is tervezem, hogy berakatok tolatóradart.
Ha neked jól, megbízhatóan működik, kérlek írd meg a pontos típusát.

Köszönöm

PZ
Naplózva
partygabesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


E-mail
« Új hozzászólás #1290 Dátum: 2011.02.01 kedd, 08:20:03 »

vedd ki az órát, nézd meg, hány szál megy rá.
ha jó számolom akkor 14 kábel megy rá.
Naplózva

Ford Mondeo Tunier 99' 1.8 TD Ghia
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1291 Dátum: 2011.02.01 kedd, 09:05:53 »

ha jó számolom akkor 14 kábel megy rá.

Akkor szerencséd van. Astor szeret titkolózni eplus2 eplus2 eplus2, de akár le is írhatta volna, hogyha csak 5, akkor kábelezni kell, ellenkező esetben rá kell dugni egy komputert, és már megy is...
Még egy lehet, hogy az AC-t ki kell cserélni(kicsi az esélye), mert az nem dupla csúszkás, de ez kiderül a komputer rádugása után rögtön...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1292 Dátum: 2011.02.01 kedd, 09:15:48 »

SZia !

Én is tervezem, hogy berakatok tolatóradart.
Ha neked jól, megbízhatóan működik, kérlek írd meg a pontos típusát.

Köszönöm

PZ

Nekem innen a H-004 került bele:
http://www.web-set.hu/webset32.cgi?Global@@HU@@41@@GOOGLEBOT

Hogy miért pont ez: mert 1.090,- HUF volt a vaterán, új, én bontottam ki először! nyes

Sztem annyi a lényeg, hogy be kell tartani a beszerelési előírásokat. Azaz 45-60cm közé kell esnie a magasságot illetően, és kb 40cm távolság legyen mind a 4 között. Nem szabad sarokra rakni, hanem ott indul, ahol már a hajlatnak vége, és onnan osztani el a többit. Ha ezeknek meg tud felelni a beszerelés, akkor nem fog falsot hozni. Legalábbis az enyém (így) műxik. nyes Iszonyat luxus. eljen
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #1293 Dátum: 2011.02.01 kedd, 09:54:15 »

Sztem annyi a lényeg, hogy be kell tartani a beszerelési előírásokat. Azaz 45-60cm közé kell esnie a magasságot illetően, és kb 40cm távolság legyen mind a 4 között. Nem szabad sarokra rakni, hanem ott indul, ahol már a hajlatnak vége, és onnan osztani el a többit. Ha ezeknek meg tud felelni a beszerelés, akkor nem fog falsot hozni. Legalábbis az enyém (így) műxik. nyes Iszonyat luxus. eljen

Szerintem is csak a kimérés a lényeg. Nekem pl 50-70 centi magasságra kellett rakni. Legalább 3x lemértem mire fúrtam de onnantól már ugyanúgy gyerekjáték.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1294 Dátum: 2011.02.01 kedd, 11:39:37 »

Akkor szerencséd van. Astor szeret titkolózni eplus2 eplus2 eplus2, de akár le is írhatta volna, hogyha csak 5, akkor kábelezni kell, ellenkező esetben rá kell dugni egy komputert, és már megy is...
Még egy lehet, hogy az AC-t ki kell cserélni(kicsi az esélye), mert az nem dupla csúszkás, de ez kiderül a komputer rádugása után rögtön...
ez nem titkolózás kérdése beka3
azt kérdezte, hogy tud megbizonyosodni arról, hogy ghia a gépe. erre adtam választ. eplus2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Isu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 257


2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C UFWA (2013)


« Új hozzászólás #1295 Dátum: 2011.02.01 kedd, 16:22:39 »

ez nem titkolózás kérdése beka3
azt kérdezte, hogy tud megbizonyosodni arról, hogy ghia a gépe. erre adtam választ. eplus2

Sziasztok!

Ehhez a témához én is szeretnék kérdezni. Nekem csak 10 szál fut a csatlakozóba.
(jelenleg csak óra van benne. Nem ghia az biztos,(GLX) de több extra is működik, pl. van kilincs és lábtér világítás + a motortérben egy-egy szabad kábelvég csatlakozóval, ami sehova sem csatlakozik)
Azzal is működhet a fed.comp?
Milyen árban mennek ezek a fed.comp.ok?

köszi
Isu
Naplózva

ex: Mondeo MKII. 2.0 (1997) 4 ajtó és majdnem Ghia Smiley
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1296 Dátum: 2011.02.01 kedd, 16:30:21 »

Sziasztok!

Ehhez a témához én is szeretnék kérdezni. Nekem csak 10 szál fut a csatlakozóba.
(jelenleg csak óra van benne. Nem ghia az biztos,(GLX) de több extra is működik, pl. van kilincs és lábtér világítás + a motortérben egy-egy szabad kábelvég csatlakozóval, ami sehova sem csatlakozik)
Azzal is működhet a fed.comp?
Milyen árban mennek ezek a fed.comp.ok?

köszi
Isu
kis vezetékeléssel működhet, vagy részben. fedkomp 5-12 között van.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Isu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 257


2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C UFWA (2013)


« Új hozzászólás #1297 Dátum: 2011.02.01 kedd, 16:44:51 »

kis vezetékeléssel működhet, vagy részben. fedkomp 5-12 között van.
Mit jelent az a kis vezetékelés? Van vmi bővebb infód?
Naplózva

ex: Mondeo MKII. 2.0 (1997) 4 ajtó és majdnem Ghia Smiley
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #1298 Dátum: 2011.02.01 kedd, 17:44:08 »

Sziasztok!

Nem emlékszem, hogy volt e már róla szó:
Szal, anno mikor meglett a kocsi, ugye kulcs bedug, gyújtás, műszerfalon kigyullad a töltés az olajnyomás, meg kis ideig az üzemanyaglámpa. Ugye beindít ezek mind elalszanak. Na most mikor beletettem a saját fejegységemet (Kenwood), még utána is így működött is ez a dolog, de mikor egyszer visszaraktam a gyárit, utána már gyújtáskor kivillant az abs lámpa, a kipörgésgátló és 3 kattanást lehetett hallani. Persze beindítás után elalszik és kb 20km/h-s óra elérésekor a kipörgésgátló "kerreg" egyet. Ez gondolom ilyen ellenőrző funkció. Visszaraktam a Kenwoodot minden ugyanúgy volt mint előtte. Most vettem egy másik fejet (Pioneer), és ezzel megint ugyanaz van mint mikor visszatettem a gyárit. Hozzáteszem, ha nincs benn magnó akkor is ezt csinálja. Mintha nem zárna valahol a kör vagy nem is tudom. Hibája nincs az autónak, se előtte se utána minden működik, csak irritál az a 3 katt az abs meg a kipörgésgátló lámpa. Azt nem tudom, hogy egyébként alapból kell e neki ellenőriznie, csak nálam a Kenwood miatt ez elmaradt, vagy valamit nem érzékel és ezért mindig "lefuttatja ezt a programot"?

Ötlet?
Köszi előre is.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1299 Dátum: 2011.02.01 kedd, 17:46:34 »

Mit jelent az a kis vezetékelés? Van vmi bővebb infód?
meg kell nézni, hogy mit mutat a műszer, ha rádugod, addig felesleges találgatni, hogy működne-e vagy sem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.072 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.