Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.06 szombat, 06:11:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 535 536 537 538 539 540 541 [542] 543 544 545 546 547 548 549 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11315188 alkalommal)
0 Felhasználó és 65 vendég van a témában
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #27050 Dátum: 2015.06.09 kedd, 08:56:21 »

Sziasztok!

Ti milyen halogén izzót használtok? (már aki nem xenon) H4 kell bele? Nézegettem az osram nightbreaket vagy philips x-tream. Valakinek valami jó tapasztalat?

NightBreaker Unlimited-et használok, teljesen meg vagyok elégedve vele. Sztem a tompított H7-es az MKIV-ben is.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #27051 Dátum: 2015.06.09 kedd, 09:10:53 »

akkor majd adjátok meg a klímás számát, mert már 3 éve szarul hűt és ebben volt már hűtőcsere és gáztöltés is...

Ha gari miatt még márkaszervizbe viszem, akkor a gáz mennyiségét vajon maguktól ellenőrzik vagy azt külön kell kérni?
Naplózva

titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #27052 Dátum: 2015.06.09 kedd, 09:18:50 »

Ha gari miatt még márkaszervizbe viszem, akkor a gáz mennyiségét vajon maguktól ellenőrzik vagy azt külön kell kérni?

Szerintem kérni kell. Maguktól nem nagyon csinálnak semmitsenem sajna.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
bobicb
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


E-mail
« Új hozzászólás #27053 Dátum: 2015.06.09 kedd, 21:29:12 »

Több dolog is lehet amiért kikapcsol... vagy kevés gáz (alacsony nyomás), vagy magas nyomás. A nyomáskapcsoló mindkettőre lekapcsolja a kompresszort. A magas nyomás ilyen melegben könnyen lehet hogy (vagy túl sok gáz került bele), avagy a kondenzátor nem tud "lekondenzálni", amit legtöbbször a lamellák eltömődése okozza.

Ha a gáz rendben van, akkor a kondenzátort kellene óvatosan kiveretni vízzel, a lamellák köze idővel nagyon feltelik bogárral, ugyanis ez van legelöl.

Tényleg, nálatok hány fokos levegőt fúj be?! Én hétvégén mértem normál szobai hőmérőt odarakva a befúvólamellához, 12 fokra ment le... szerintem lehetne ez még jobb is, bár autó típusa válogatja. Kiváncsi lennék más véleményére is.

Köszi.

Hello azt mondták a szervizbe hogy klima kuplung a baj nem huz be a mágneskapcsoló lehet valamit kezdeni vele vagy csere 90 000ft az új  Sad ?

 


Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium 2009
bobicb
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


E-mail
« Új hozzászólás #27054 Dátum: 2015.06.09 kedd, 21:32:11 »

Több dolog is lehet amiért kikapcsol... vagy kevés gáz (alacsony nyomás), vagy magas nyomás. A nyomáskapcsoló mindkettőre lekapcsolja a kompresszort. A magas nyomás ilyen melegben könnyen lehet hogy (vagy túl sok gáz került bele), avagy a kondenzátor nem tud "lekondenzálni", amit legtöbbször a lamellák eltömődése okozza.

Ha a gáz rendben van, akkor a kondenzátort kellene óvatosan kiveretni vízzel, a lamellák köze idővel nagyon feltelik bogárral, ugyanis ez van legelöl.

Tényleg, nálatok hány fokos levegőt fúj be?! Én hétvégén mértem normál szobai hőmérőt odarakva a befúvólamellához, 12 fokra ment le... szerintem lehetne ez még jobb is, bár autó típusa válogatja. Kiváncsi lennék más véleményére is.

Köszi.

 


Hello azt mondták a szervizbe hogy klima kuplung a baj nem huz be a mágneskapcsoló lehet valamit kezdeni vele vagy csere 90 000ft az új  Sad ?
Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium 2009
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #27055 Dátum: 2015.06.09 kedd, 22:14:30 »

Hello azt mondták a szervizbe hogy klima kuplung a baj nem huz be a mágneskapcsoló lehet valamit kezdeni vele vagy csere 90 000ft az új  Sad ?

Keress bontottat, biztos talalsz.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #27056 Dátum: 2015.06.10 szerda, 21:13:28 »

Fasten seatbelt bim-bamm off procedure - MK4 FL 2010.10.hó - tól

Akiket idegesít, de mégis használják az övet és a hangsúly a használjákon van...

- kinyit, beül
- kézifék be
- központi zár bezár
- ignition gomb benyom or kulcs elfordít (gyújtás II.), öv nincs becsatolva
- megvár, amíg eltúnik az öv ikon a kijelzőről
- 5x bizt. öv be-ki (NEM 9x, NEM 3456-szor, öccör), a bizt. öv ikon 3x villan, kivárjuk a 3-at  eljen
- gyújtás le - KÉSZ!

Legközelebbi gyújtás on - nál nem fog megjelenni az öv ikon = jólcsináltuk, ha igen, repeat the process

Jó kapcsolgatást!  wave

Tonyo

« Utoljára szerkesztve: 2015.06.10 szerda, 21:15:54 írta Tonyo » Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #27057 Dátum: 2015.06.10 szerda, 21:50:00 »

Fasten seatbelt bim-bamm off procedure - MK4 FL 2010.10.hó - tól

Akiket idegesít, de mégis használják az övet és a hangsúly a használjákon van...

- kinyit, beül
- kézifék be
- központi zár bezár
- ignition gomb benyom or kulcs elfordít (gyújtás II.), öv nincs becsatolva
- megvár, amíg eltúnik az öv ikon a kijelzőről
- 5x bizt. öv be-ki (NEM 9x, NEM 3456-szor, öccör), a bizt. öv ikon 3x villan, kivárjuk a 3-at  eljen
- gyújtás le - KÉSZ!

Legközelebbi gyújtás on - nál nem fog megjelenni az öv ikon = jólcsináltuk, ha igen, repeat the process

Jó kapcsolgatást!  wave

Tonyo



Ez a módszer megtalálható a FAQ-ba is. Smiley

Én is megcsináltam mert iszonyat idegesített, de mióta szembe mentem az új mindent látó traffival bekötöm magam.  nyes
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #27058 Dátum: 2015.06.10 szerda, 22:48:51 »

Ez a módszer megtalálható a FAQ-ba is. Smiley

Én is megcsináltam mert iszonyat idegesített, de mióta szembe mentem az új mindent látó traffival bekötöm magam.  nyes

Fészliften nem működik, a többi gondolatomat kipontoztam!  eljen

..... ... ... ... ... ... ... .... ... . . . . . . . . . . . ... ... ... ... ... . . . ... ... ... ... ... ... .   

Beírod a fakuba?
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #27059 Dátum: 2015.06.11 csütörtök, 16:18:45 »

Fészliften nem működik, a többi gondolatomat kipontoztam!  eljen

..... ... ... ... ... ... ... .... ... . . . . . . . . . . . ... ... ... ... ... . . . ... ... ... ... ... ... .  

Beírod a fakuba?

Én a faceliftesen kb. 1 éve a bilingbalangolást letiltottam anyósülésnél, sajnos már nem emlékszem hogyan.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.11 csütörtök, 16:20:51 írta Tibor69 » Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #27060 Dátum: 2015.06.11 csütörtök, 17:04:59 »

Sziasztok!

Ti milyen halogén izzót használtok? (már aki nem xenon) H4 kell bele? Nézegettem az osram nightbreaket vagy philips x-tream. Valakinek valami jó tapasztalat?

Tompított H7, Távolsági H1.

Osram NB szerintem nagyon jó.
Naplózva
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #27061 Dátum: 2015.06.11 csütörtök, 18:53:21 »

Sziasztok,

Meg tudná valaki mondani, hogy a Ford-nál a revíziónak mit kell tartalmaznia?
Naplózva
kisherczeg
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #27062 Dátum: 2015.06.11 csütörtök, 20:38:41 »

Sziasztok

Van valakinek keréknyomás érzékelője eladó?  Vagy tudjátok honnan tudnék rendelni? Külföldön vagyok ez kicsit nehezíti a helyzetem.
2009.12. havi mondeo 2.2 TDI kombi.
Válaszokat köszönöm.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #27063 Dátum: 2015.06.11 csütörtök, 23:15:55 »

Sziasztok

Van valakinek keréknyomás érzékelője eladó?  Vagy tudjátok honnan tudnék rendelni? Külföldön vagyok ez kicsit nehezíti a helyzetem.
2009.12. havi mondeo 2.2 TDI kombi.
Válaszokat köszönöm.

javaslom az ebay-t
Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #27064 Dátum: 2015.06.12 péntek, 17:16:37 »

Sziasztok,

Meg tudná valaki mondani, hogy a Ford-nál a revíziónak mit kell tartalmaznia?

Hello,

Általános állapotfelmérés, egy phing... Bekerül az autó adatlapjára, Ford internal bárhonnan elérhető.

Folyadékszintek, fékbetétek és tárcsák, ablaktörlőlapátok állapota...stb. Minden ami szemrevételezéssel megállapítható és befolyással lehet az autó működésére. Az "agyra" vagy rádugnak vagy nem. Ha szólsz, kiolvassák a hibatárolót is...  Ha nem szólsz, hogy TILOS, akkor sanszos, hogy automatikusan teletöltenek mindent sokpénzért! Pl. van 1500 - ért 1 deci fekfolyadék...

A lényeg 7,5K vagy 7,8K ft + áfa, nem emléxem pontosan! (1 év mobilitásgari jár cserébe... nyes) Garinak feltétele!

 wave
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #27065 Dátum: 2015.06.12 péntek, 19:18:04 »


A lényeg 7,5K vagy 7,8K ft + áfa, nem emléxem pontosan! (1 év mobilitásgari jár cserébe... nyes) Garinak feltétele!

 wave
Helló, köszi szépen a választ. Azért kérdeztem, mert 5000-nél lecseréltettem az olajat. De csak azt kértem, mégis volt egy revízió a számlán. Persze megnéztem az etisben, történt e valami, de nem. Igaz van egy csomó frissítés hozzá, de eszük ágában nem volt megcsinálni. És itt főképp a sync zavar, mert amióta ez a tetves android frissült az 5-ös verzióra, azóta a telefonkönyvet nem olvassa be.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #27066 Dátum: 2015.06.13 szombat, 09:35:03 »

Helló, köszi szépen a választ. Azért kérdeztem, mert 5000-nél lecseréltettem az olajat. De csak azt kértem, mégis volt egy revízió a számlán. Persze megnéztem az etisben, történt e valami, de nem. Igaz van egy csomó frissítés hozzá, de eszük ágában nem volt megcsinálni. És itt főképp a sync zavar, mert amióta ez a tetves android frissült az 5-ös verzióra, azóta a telefonkönyvet nem olvassa be.
Nekem is van gondom a telefonkönyvvel nagynavin. Nálam ugyan betölti a telefonkönyvet, de a híváslistákban csak elvétve mutat neveket. Legalább a hívások felénél csak a számot írja ki, pedig az illető bent névvel a telefonkönyvben.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #27067 Dátum: 2015.06.13 szombat, 20:46:06 »

Helló, köszi szépen a választ. Azért kérdeztem, mert 5000-nél lecseréltettem az olajat. De csak azt kértem, mégis volt egy revízió a számlán. Persze megnéztem az etisben, történt e valami, de nem. Igaz van egy csomó frissítés hozzá, de eszük ágában nem volt megcsinálni. És itt főképp a sync zavar, mert amióta ez a tetves android frissült az 5-ös verzióra, azóta a telefonkönyvet nem olvassa be.

Akárhányszor begurulsz szervízbe, revízió lesz és ki kell fizetni, sajnos ez ilyen. A sync 2 - nek meg lesznek más gondjai is még tartok tőle. Nem elég stabil még és lassú is. A sync is egy khaka volt és még mielőtt stabillá lett volna, gyorsan kijöttek a 2-vel.  taps

Buta nx navimmal meg semmi bajom, de legalább tetű lassú. I love it!  law de STABIL...

A S4 G Minimet sem cserélném le   semmiért. Atomstabil.

Azt gondolom az első széria mindenből LUTRI. Vagy bejön vagy soha...

Remélem a kocsi azért jobb, mint az inszignia volt! Wink

Jó szelet!  wave
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
norbull
Vendég
« Új hozzászólás #27068 Dátum: 2015.06.13 szombat, 21:21:59 »

A klima a túlnyomás miatt kapcsol ki. A hűtés azért ilyen jó (4-5 fok). A kondenzátor (hűtő) tisztítása után lehet nem kapcsolna ki, le tudna kondenzálni. Vagy sok gáz van bent.
Nekem sajnos egyenlőre 12 fokot fúj be, kimosatom a kondenzátort aztán majd meglátom. Lehet kell bele egy kis gáz még.

Talán az ideális befújt hőmérséklet (bár ez több minden függvénye), 7-9 fok lehet.


Nem értek olyan nagyon a klímákhoz, de sok autónál hallom hogy amikor megy a klíma x ideig akkor kikapcsol  ( gondolom kompresszor ) aztán egy idő múlva bekapcsol, és ez váltogatja egymást. Te úgy tudod hogy annak folyamatosan kell mennie, ha be van kapcsolva a klíma? Van egy ismerősöm sok éve olyan helyen dolgozik ahol klímákat is szerelnek, megkérdezem tőle. Megnézem a hűtőt, de nem emlékszem, hogy sok bogár lenne benne.
Naplózva
norbull
Vendég
« Új hozzászólás #27069 Dátum: 2015.06.13 szombat, 21:30:55 »

Üdv!

Kérdeztem korábban de még úgy láttam nem írt rá semmit, ha igen bocs, nem vettem észre.

"Ja még lenne egy kérdésem. A kondenzvíz, hol távozik  az MK4-nél? Alánéztem de nem látom hogy hol csepeg ki. Vannak autó típusok amiknél látni, hogy hol csepeg, de itt nem találtam. Lehet hogy el van dugulva és nem tud kifolyni? Félek nehogy berohadjon valami,  szőnyeg stb. Bár még nem tapasztaltam sehol vizesedést. Ha valaki tudja, örülnék ha megírná.
Köszönöm.˝

Ma megint éreztem valami furcsa szagot, nem büdös volt, de mikor lekapcsoltam a klímát utána éreztem, fertőtlenítés után vagyok, nem értem mi lehet ez a szag.
Megpróbálom az ózongenerátort, hátha segít. Elpárologtató tiszta, benéztem. Nem tudom honnan jön.
Naplózva
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #27070 Dátum: 2015.06.13 szombat, 22:16:16 »

Remélem a kocsi azért jobb, mint az inszignia volt! Wink

Jó szelet!  wave

Köszi a választ. Hát az Insigniát nagyon szerettem, de állandóan költeni kellett rá. A Mondeó összehasonlíthatatlanul jobb. S4 van nekem is, de én marha leokéztam a frissítést.
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #27071 Dátum: 2015.06.13 szombat, 23:01:18 »

Üdv!

Kérdeztem korábban de még úgy láttam nem írt rá semmit, ha igen bocs, nem vettem észre.

"Ja még lenne egy kérdésem. A kondenzvíz, hol távozik  az MK4-nél? Alánéztem de nem látom hogy hol csepeg ki. Vannak autó típusok amiknél látni, hogy hol csepeg, de itt nem találtam. Lehet hogy el van dugulva és nem tud kifolyni? Félek nehogy berohadjon valami,  szőnyeg stb. Bár még nem tapasztaltam sehol vizesedést. Ha valaki tudja, örülnék ha megírná.
Köszönöm.˝

Ma megint éreztem valami furcsa szagot, nem büdös volt, de mikor lekapcsoltam a klímát utána éreztem, fertőtlenítés után vagyok, nem értem mi lehet ez a szag.
Megpróbálom az ózongenerátort, hátha segít. Elpárologtató tiszta, benéztem. Nem tudom honnan jön.
Visszaolvas: mk4 karosszéria, vízbefolyás. Ha nem találod meg, írjál +int. 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #27072 Dátum: 2015.06.13 szombat, 23:05:50 »

Nekem is van gondom a telefonkönyvvel nagynavin. Nálam ugyan betölti a telefonkönyvet, de a híváslistákban csak elvétve mutat neveket. Legalább a hívások felénél csak a számot írja ki, pedig az illető bent névvel a telefonkönyvben.
Mester, ennyire ne légy ámátör. A teló részben a sim kártyáról, részben a memóriából olvassa az telefonkönyv adatokat. A simkártyán lévőket nem látja a navi. Ha átmásolod az összes telefomszámot a telóba, kiírja mindet (legalább is nálam ez volt a hiba). 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #27073 Dátum: 2015.06.14 vasárnap, 06:46:52 »

Nem értek olyan nagyon a klímákhoz, de sok autónál hallom hogy amikor megy a klíma x ideig akkor kikapcsol  ( gondolom kompresszor ) aztán egy idő múlva bekapcsol, és ez váltogatja egymást. Te úgy tudod hogy annak folyamatosan kell mennie, ha be van kapcsolva a klíma? Van egy ismerősöm sok éve olyan helyen dolgozik ahol klímákat is szerelnek, megkérdezem tőle. Megnézem a hűtőt, de nem emlékszem, hogy sok bogár lenne benne.

Na, mivel a szomszednal maradt a klimas speci homeroje, megmertem az enyemet. A klimas szerint a meres folyamata: bezarod egy kivetelevel az osszes befujot, beallitod hogy csak a muszerfalon levo szellozokon fujjon, leveszed legalacsonyabb homersekletre, befujas erossege max kozepes es kb 1800 es 2000 kozott tartod a fordatot. Nekem 28 fokos kulso homersekletnel, napsutesben, 5.8 fokot fujt. Meselte hogy toltottek valami traktrort, az lederesitette a szelvedot, -2 fokot tudott. De a bazi nagy uvegfulkehez kell is.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #27074 Dátum: 2015.06.14 vasárnap, 09:52:50 »

Mester, ennyire ne légy ámátör. A teló részben a sim kártyáról, részben a memóriából olvassa az telefonkönyv adatokat. A simkártyán lévőket nem látja a navi. Ha átmásolod az összes telefomszámot a telóba, kiírja mindet (legalább is nálam ez volt a hiba). 
Egyrészt a SIM memóriát nem használom, másrészt az android frissítése előtt hibátlanul működött.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #27075 Dátum: 2015.06.14 vasárnap, 10:52:13 »

Egyrészt a SIM memóriát nem használom, másrészt az android frissítése előtt hibátlanul működött.
Ezt nem írtad. Nekem most a sony telóval müxik minden. Mindenesetre, ha meglesz a megoldás, azért írjál...  integet2
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Gurgiga
Vendég
« Új hozzászólás #27076 Dátum: 2015.06.14 vasárnap, 12:31:34 »

Sziasztok.

Tudom , hogy amator vagyok es bena.....   rinya
De...   A parkolo radar melletti gomb egy nagy A ....   pontosan mire is jo ?
Ja es meg egy kerdes. Mivel van usb csatlakozasi lehetöseg...  es ha azon az usb-n van pl. 2 film is azt is meg lehet nezni, vagy csak zenet lehet halgatni ?
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.14 vasárnap, 13:49:22 írta Gurgiga » Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #27077 Dátum: 2015.06.14 vasárnap, 12:47:12 »

Sziasztok.

Tudom , hogy amator vagyok es bena.....   rinya
De...   A parkolo radar melletti gomb egy nagy A ....   pontosan mire is jo ?

Start-stop

De ez benne van a kezelési könyvben is szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.14 vasárnap, 12:49:19 írta tpmportal » Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #27078 Dátum: 2015.06.14 vasárnap, 14:54:39 »

Start-stop

De ez benne van a kezelési könyvben is szerintem.
Szerinted az indítógombot kérdezi? Akkor hogy használta eddig az autót? wow1
Amúgy nagy A? Az enyémbe a parkradar gombja mellett az ESP van.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #27079 Dátum: 2015.06.14 vasárnap, 15:09:42 »

Szerinted az indítógombot kérdezi? Akkor hogy használta eddig az autót? wow1
Amúgy nagy A? Az enyémbe a parkradar gombja mellett az ESP van.

...
Start-stop rendszer.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #27080 Dátum: 2015.06.14 vasárnap, 21:00:45 »

...
Start-stop rendszer.
Na, lassan csak megértem Smiley
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #27081 Dátum: 2015.06.15 hétfő, 07:07:41 »

Szerinted az indítógombot kérdezi? Akkor hogy használta eddig az autót? wow1
Amúgy nagy A? Az enyémbe a parkradar gombja mellett az ESP van.
FL után az ESP nem beköltözött a menübe? Előtte meg nem volt start-stop.
Naplózva
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #27082 Dátum: 2015.06.15 hétfő, 08:40:45 »

FL után az ESP nem beköltözött a menübe? Előtte meg nem volt start-stop.

nekem FL utáni és van külön gombja is
Naplózva

tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #27083 Dátum: 2015.06.15 hétfő, 08:44:08 »

Szerintem az ESP kapcsoló a converse+ nál a menüben van, sima műszerfalnál gombon.
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #27084 Dátum: 2015.06.15 hétfő, 09:12:34 »

Szerintem az ESP kapcsoló a converse+ nál a menüben van, sima műszerfalnál gombon.
FL utáni (2012) esetben sima műszerfal esetén is szemisun írta meg jól, beköltözött menübe.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #27085 Dátum: 2015.06.15 hétfő, 09:24:50 »

FL utáni (2012) esetben sima műszerfal esetén is szemisun írta meg jól, beköltözött menübe.

De nem azt írta, hogy neki gombon van? Kezdem elveszíteni a fonalat  vigyor3
Vagy akkor neki itt is, ott is van?
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #27086 Dátum: 2015.06.15 hétfő, 09:56:34 »

De nem azt írta, hogy neki gombon van? Kezdem elveszíteni a fonalat  vigyor3
Vagy akkor neki itt is, ott is van?
Hát azt nem tudom. Fl-ben is voltak változtatások menetközben. Pl a tetőcsomagtartó kialakítása. Lehet, ez az EPS is ilyen.
Maradt még raktáron olyan műszerfal, ahol ott volt a gomb, viszont már a műszeregység új fajta...
Ha nagyon nem tud vele zöldágra vergődni, majd tesz fel képet...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Speedy86
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


E-mail
« Új hozzászólás #27087 Dátum: 2015.06.15 hétfő, 11:23:58 »

Hát azt nem tudom. Fl-ben is voltak változtatások menetközben. Pl a tetőcsomagtartó kialakítása. Lehet, ez az EPS is ilyen.
Maradt még raktáron olyan műszerfal, ahol ott volt a gomb, viszont már a műszeregység új fajta...
Ha nagyon nem tud vele zöldágra vergődni, majd tesz fel képet...

Nekem is van műszerfalon is és menüben is ESP kapcsoló, úgyhogy lehetséges.
Naplózva

Mondeo 2.0 TDCI MK4 Facelift 2011
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #27088 Dátum: 2015.06.15 hétfő, 13:30:09 »

Hát azt nem tudom. Fl-ben is voltak változtatások menetközben. Pl a tetőcsomagtartó kialakítása. Lehet, ez az EPS is ilyen.
Maradt még raktáron olyan műszerfal, ahol ott volt a gomb, viszont már a műszeregység új fajta...
Ha nagyon nem tud vele zöldágra vergődni, majd tesz fel képet...

Csak, hogy tiszta legyen mindenkinek Smiley
Vana  középkonzolon gombom és van a menürendszerben is rá opció Smiley (Sajnos nem convers+ -os a kijelzőm)
Naplózva

blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #27089 Dátum: 2015.06.15 hétfő, 13:45:14 »

Csak, hogy tiszta legyen mindenkinek Smiley
Vana  középkonzolon gombom és van a menürendszerben is rá opció Smiley (Sajnos nem convers+ -os a kijelzőm)
Ugyan mehetnénk a fl topikba is...
Mint írtam, a 2011 és 2012 fl utáni modellek sem teljesen 1formák. Vszinű, hogy 2011ben (lehet 2010ben is) még volt gomb az ESP-re a műszerfalon, de 2012ben már nem.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #27090 Dátum: 2015.06.15 hétfő, 16:51:54 »

Nekem is van gondom a telefonkönyvvel nagynavin. Nálam ugyan betölti a telefonkönyvet, de a híváslistákban csak elvétve mutat neveket. Legalább a hívások felénél csak a számot írja ki, pedig az illető bent névvel a telefonkönyvben.

Szerintem a telefonszámmal van a gond. Androidos fejegységnél csak akkor írja ki a kontakt nevét a szám helyett, ha a telefonszám nem tartalmaz szóközt. A telefonok általában automatikusan rakják hozzá a szóközt.
Egy próbát megér.   
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Gurgiga
Vendég
« Új hozzászólás #27091 Dátum: 2015.06.15 hétfő, 18:01:40 »

Latom nem igazan tudja senki a valaszt.
Egy kis kutakodas utan arra jutottam , hogy valoszinüleg a start-stop be-ki kapcsoloja.
Probaltam kepet bemasolni de nem tudok.
De annyira nem fontos. Majd ha elhozom kiprobalom.
 nyes
Naplózva
potyo57
Vendég
« Új hozzászólás #27092 Dátum: 2015.06.15 hétfő, 18:12:20 »

Hello azt mondták a szervizbe hogy klima kuplung a baj nem huz be a mágneskapcsoló lehet valamit kezdeni vele vagy csere 90 000ft az új  Sad ?
valami nem stimmel az autóban nincs mágneskapcsoló csak relé egyébként az sem mindegy hogy a klima kuplung nem "huz" meg vagy a relé nem kapcsol rá feszültséget a relé csere az max 1000Ft a klima kuplungnak a tekercsét kellene kimérni lehet az szakadt meg, "éget" le nem egyszerü javítani de ha az új 90000Ft akkor én keresnék valakit aki megtekercseli, szerinten bármelyik villamosgép tekercselő megtudja csinálni csak el kell vinni hozzá a klima kuplungot. itt próbáld meg http://kormanyszervo.ewk.hu/klima-kuplung/
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.15 hétfő, 18:27:54 írta potyo57 » Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #27093 Dátum: 2015.06.15 hétfő, 21:26:13 »

Latom nem igazan tudja senki a valaszt.
Egy kis kutakodas utan arra jutottam , hogy valoszinüleg a start-stop be-ki kapcsoloja.
Probaltam kepet bemasolni de nem tudok.
De annyira nem fontos. Majd ha elhozom kiprobalom.
 nyes

Ahhoz képest, hogy tpmportal kétszer is leírta, hogy a start-stop rendszeré a gomb, kíváncsi lennék, hogy mit kellett még kutakodni.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #27094 Dátum: 2015.06.15 hétfő, 23:26:45 »

Ahhoz képest, hogy tpmportal kétszer is leírta, hogy a start-stop rendszeré a gomb, kíváncsi lennék, hogy mit kellett még kutakodni.
nyes
Naplózva
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #27095 Dátum: 2015.06.16 kedd, 09:00:01 »

Sziasztok.

Tudom , hogy amator vagyok es bena.....   rinya
De...   A parkolo radar melletti gomb egy nagy A ....   pontosan mire is jo ?
Ja es meg egy kerdes. Mivel van usb csatlakozasi lehetöseg...  es ha azon az usb-n van pl. 2 film is azt is meg lehet nezni, vagy csak zenet lehet halgatni ?

A gomb valószínűleg a START STOP rendszer átmeneti kikapcsolására szolgál. Vagyis ha megnyomod, akkor nem áll le a motor amikor áll az autó.
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #27096 Dátum: 2015.06.16 kedd, 09:01:44 »

Ugyan mehetnénk a fl topikba is...
Mint írtam, a 2011 és 2012 fl utáni modellek sem teljesen 1formák. Vszinű, hogy 2011ben (lehet 2010ben is) még volt gomb az ESP-re a műszerfalon, de 2012ben már nem.

Az enyém 2013-as és van benne kapcsoló bibibíííííí.  nyes
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #27097 Dátum: 2015.06.16 kedd, 13:47:04 »

Az enyém 2013-as és van benne kapcsoló bibibíííííí.  nyes
Jó, de az enyém ilyen "focista ótó".  Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #27098 Dátum: 2015.06.16 kedd, 14:38:09 »

Jó, de az enyém ilyen "focista ótó".  Cheesy

Mé'? Bekő' rúgni?  eplus2
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #27099 Dátum: 2015.06.16 kedd, 14:58:35 »

Mé'? Bekő' rúgni?  eplus2
taps  integet2
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Oldalak: 1 ... 535 536 537 538 539 540 541 [542] 543 544 545 546 547 548 549 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.097 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.