Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.30 vasárnap, 09:29:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 358 359 360 361 362 363 364 [365] 366 367 368 369 370 371 372 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20587173 alkalommal)
0 Felhasználó és 62 vendég van a témában
highend
Vendég
« Új hozzászólás #18200 Dátum: 2009.07.08 szerda, 18:17:46 »

Sziasztok.
Egy tank üzemanyag hány kilóméterre elég kb.?
Számolhatsz 60 literes tankot 7 literes kombinált fogyasztással, ez kb 860-900 km.
Naplózva
sityuka
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



E-mail
« Új hozzászólás #18201 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 07:48:31 »

Számolhatsz 60 literes tankot 7 literes kombinált fogyasztással, ez kb 860-900 km.
Akkor ha 930 km elmentem vele az jó ugye?
Naplózva

2001 Ford Mondeo Turnier 2.0 TDDi - 115LE - fehér
highend
Vendég
« Új hozzászólás #18202 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 08:16:43 »

Akkor ha 930 km elmentem vele az jó ugye?
nyes
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18203 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 08:50:11 »

Számolhatsz 60 literes tankot 7 literes kombinált fogyasztással, ez kb 860-900 km.

60 liter az akkor jön ki, ha csontszáraz, és a dugóig töltöd. Normális üzemmódnál inkább csak 57.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
highend
Vendég
« Új hozzászólás #18204 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 09:02:51 »

60 liter az akkor jön ki, ha csontszáraz, és a dugóig töltöd. Normális üzemmódnál inkább csak 57.
Kezelési 58.5öt ír, de az 57 és 60l között 930 megtett kilóméternél fogyasztásban 3dl különbség van. Ez simán jó mérési pontatlanságnak is akár, a benzinkút sem pontos és a kilóméteróra sem. És nem kötekedtem.  wave
Naplózva
frenk66
Vendég
« Új hozzászólás #18205 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 09:14:44 »

Kezelési 58.5öt ír, de az 57 és 60l között 930 megtett kilóméternél fogyasztásban 3dl különbség van. Ez simán jó mérési pontatlanságnak is akár, a benzinkút sem pontos és a kilóméteróra sem. És nem kötekedtem.  wave
A pontosságról, kipróbáltam én is hány km.tudok menni 1 tankal.
A fed.komp 80 hátralévő km vált át ill. jelez be, én még utánna 110km tudtam vele megtenni. És ut. tankoltam 58l.
Vegyes használatban 940km.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18206 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 10:37:22 »

Kezelési 58.5öt ír, de az 57 és 60l között 930 megtett kilóméternél fogyasztásban 3dl különbség van. Ez simán jó mérési pontatlanságnak is akár, a benzinkút sem pontos és a kilóméteróra sem. És nem kötekedtem.  wave

Én 55-58 között szoktam tankolni, inkább közelebb az 55-höz. A faceliftes előbb gyújtja be a sárga lámpát.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18207 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 10:51:29 »

... faceliftes előbb gyújtja be a sárga lámpát.

hú, vazzeg. Akkor az az autó kiég.  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
highend
Vendég
« Új hozzászólás #18208 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 11:20:18 »

hú, vazzeg. Akkor az az autó kiég.  hehe
Nem, ez csak az "elképzelhetetlennagy sebesség" visszajelzője....  eplus2
Naplózva
chriskn
Vendég
« Új hozzászólás #18209 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 19:49:07 »

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni egy utólagos tempomat beszerelésében. Nekem 2007 MKIII TDCI s mondeom van, GHIA széria, nincs benne gyárilag, de nagyon nagy szukségem lenne rá. Eladni nem szeretném, helyette tempomatosat venni mert ezt az autot nagyon szeretem. FORD márkaszerviz szerint utolag nem lehet beletenni. Mik a lehetoségek, miket kell leeellenoriznem? A kormányban a duda konnektorját széthuzva van még talán 4 másik PIN, asszem osszesen 6. Kapcsolót hol lehet szerezni? illetve komplett légszákkal egyutt kormánybetétet a kapcsolók helyeivel? nincs otletem hogy induljak el  help
Az auto garanciális még decemberig, de ez szerintem még beleférne. Azt olvastam hogy az ECUt fel kell rá programozni. Ez igaz?
A kov. kérdésem: azt az ECUT fel lehet programozni, hogy aktív legyen a Fedélzeti számitogép is? Vettem egy ScanGauget ha ismeritek, de jobban orulnél ha a beépített menne. Tudom pákát is kell cserélnem, de azom van! 
Koszonom

U.i. ha valaki segítene beszerelni a tempomatot, és esetleg a fedélzetit is aktiválni, odaadnám érte az ODB s scangauget /1hetes/+megegyeznénk.
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #18210 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 20:39:29 »

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni egy utólagos tempomat beszerelésében.
Az itt nagyon megy nekünk!  vigyor3

Válasz
Nekem 2007 MKIII TDCI s mondeom van, GHIA széria,
Kezdésnek a pedálkapcsolóknál kell a kábelezést leellenőrizned. Itt a fórumon találsz elég sok fényképet arról, hogy hogy kell kinéznie.
 
Válasz
Kapcsolót hol lehet szerezni? illetve komplett légszákkal egyutt kormánybetétet a kapcsolók helyeivel?
Relhist a Te embered! Nála kapsz kormánykapcsolót légszákkal együtt is. Épp most hirdeti Keres-Kínál topicban!

Válasz
nincs otletem hogy induljak el  help
A legjobb helyre jöttél!  nyes

Válasz
Azt olvastam hogy az ECUt fel kell rá programozni. Ez igaz?
Igen, ez ügyben keresd Vik-et itt a fórumon!

Válasz
A kov. kérdésem: azt az ECUT fel lehet programozni, hogy aktív legyen a Fedélzeti számitogép is?
Ha a műszeregységed nem computeres, akkor az ecu programozás nem segít rajta...  szomoru1

Válasz
U.i. ha valaki segítene beszerelni a tempomatot, és esetleg a fedélzetit is aktiválni, odaadnám érte az ODB s scangauget /1hetes/+megegyeznénk.
Ez ügyben szintén Vik a Te embered.

Pedálkapcsolók ügyében meg keresd Wyctort itt a fórumon.

De minden leírást megtalálsz itt a fórumon részletesen vagy töltsd le Zacci írását a főoldalról!  wave
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #18211 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 20:43:25 »

töltsd le Zacci írását a főoldalról!  wave
ITT a link hozzá.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #18212 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 22:21:13 »


Ha a műszeregységed nem computeres, akkor az ecu programozás nem segít rajta...  szomoru1

Az érdekes lenne egy 2007-es GHIA-ban.
A gondot a garancia jelenthet, mert a légzsákegység macerálása ill. cseréje sértheti.

A nemleges választ adó ford szerviz meg mondjon le, mert akkor is lehet, ha nincs meg az előkészítés, ugyebár (alf, rojam, v.tamás pl.) Smiley
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
chriskn
Vendég
« Új hozzászólás #18213 Dátum: 2009.07.10 péntek, 08:34:20 »

Köszönöm fiúk, nagyon rendesek Vagytok hogy válaszoltatok! A fedélzeti nem annyira aggaszt, mint a tempomat. Sajna akkoriban, mikor vásároltam az autot, garanciás, hibátlan fényezésű, 100 e KM alatti auto csak ez az egy volt kínálatban - persze amit ki tudtam fizetni. Amugy is szeretek bütykölni az autóimban  fejvakaras
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18214 Dátum: 2009.07.10 péntek, 10:00:14 »

Az érdekes lenne egy 2007-es GHIA-ban.
A gondot a garancia jelenthet, mert a légzsákegység macerálása ill. cseréje sértheti.

A nemleges választ adó ford szerviz meg mondjon le, mert akkor is lehet, ha nincs meg az előkészítés, ugyebár (alf, rojam, v.tamás pl.) Smiley

Bármilyen elektromos beavatkozás (mondjuk egy led, vagy egy kihangosító, riasztó) beépítése elméletben a garancia megszűnését jelentheti.
De gyakorlatilag senki sem fog ezzel foglalkozni, szóval a szervíz nem jelenti le, ha beavatkozást lát. Viszont, ha nagy garanciális vita van,
beleköthetnek bármibe (a chiptuning is ilyen).

De engem ez piszokul nem érdekelne, beleraknám én a tempomatot, oszt joccakát.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
chriskn
Vendég
« Új hozzászólás #18215 Dátum: 2009.07.10 péntek, 10:58:00 »

Bluetooth headset et + tolatóradart már beépítettem, ennek ellenére nemrégben kicseréltíék az egész Turbofeltöltőmet P132B hibakód miatt (ami legtobbszor csak egy elszakadt kontaktus a Turbo elektronika részénél) - természetesen garanciában!

tehát a garancia a Ford szerviz szerint csak akkor veszik, ha a hibát kozvetlenul a beavatkozás okozta. Mondjuk egy Turbo hibát nehezen okozhat radar, vagy bluetooth de még a tempomat sem! Smiley Igazat adok Angel-nek!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #18216 Dátum: 2009.07.10 péntek, 15:22:05 »

Bluetooth headset et + tolatóradart már beépítettem, ennek ellenére nemrégben kicseréltíék az egész Turbofeltöltőmet P132B hibakód miatt (ami legtobbszor csak egy elszakadt kontaktus a Turbo elektronika részénél) - természetesen garanciában!

tehát a garancia a Ford szerviz szerint csak akkor veszik, ha a hibát kozvetlenul a beavatkozás okozta. Mondjuk egy Turbo hibát nehezen okozhat radar, vagy bluetooth de még a tempomat sem! Smiley Igazat adok Angel-nek!
Jah,aztán meg újként beépítik a használt turbódat valakinek jópénzért...... gun gun szervizek  levele
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18217 Dátum: 2009.07.10 péntek, 15:57:32 »

tehát a garancia a Ford szerviz szerint csak akkor veszik, ha a hibát kozvetlenul a beavatkozás okozta. Mondjuk egy Turbo hibát nehezen okozhat radar, vagy bluetooth de még a tempomat sem! Smiley Igazat adok Angel-nek!

Nem pont így van. Több részle oszlik a gari, de van mondjuk az elektromos. Előfordulhat az, hogy beleszerelsz egy kihangosítót, erre ugrik az elektromos rész, tönkremegy a pcsúcs vagy a turbó, és mondhatják, hogy buktad az elektromos részre a garit.
A lehetőség elméleti, én még ilyenről nem hallottam. De megtehetnék.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
csipike
Vendég
« Új hozzászólás #18218 Dátum: 2009.07.10 péntek, 19:35:19 »

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni alapjárati gondjaim vannak.Mondeo turnier 2.0 107 kw 2002 évjáratu voltam szervizbe velle hibakodom nincs uj gyergyák és kábelek vannak rajta . Hidegen és melegen ingadozik az alapjáratom illetve mintha valami kopogo hangot adna a motor .Ha valakinek van valami öklete,hogy mitöl lehet ez azt meg köszönöm
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #18219 Dátum: 2009.07.10 péntek, 19:44:06 »

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni alapjárati gondjaim vannak.Mondeo turnier 2.0 107 kw 2002 évjáratu voltam szervizbe velle hibakodom nincs uj gyergyák és kábelek vannak rajta . Hidegen és melegen ingadozik az alapjáratom illetve mintha valami kopogo hangot adna a motor .Ha valakinek van valami öklete,hogy mitöl lehet ez azt meg köszönöm

szivosor rendben ? Uzemanyag nyomas rendben ? ETC(hengerfej homerseklet) jelado volt mar cserezve ?
Naplózva

blah blah blah
mikitax
Vendég
« Új hozzászólás #18220 Dátum: 2009.07.14 kedd, 16:15:18 »

Köszi a segítséget!!!

Hétvégén leszedjük és kiderül mi a pontos baja!
wow1 :wow1:nem tudjátok a pontos méretét a csapágynak milliméterben s
Naplózva
mikitax
Vendég
« Új hozzászólás #18221 Dátum: 2009.07.14 kedd, 16:21:47 »

 :falbav:Bocsi nem tudjátok a klima ékszijtárcsa csapágy méretét 2002 évjárat 2000 tddi kb 3 mm-ért lóg
Naplózva
lacbp
Vendég
« Új hozzászólás #18222 Dátum: 2009.07.14 kedd, 17:15:17 »

Sziasztok!  Olvastam,hogy minden elektromos kütyühöz külön felhasználót ajánlottatok Smiley Nekem Off -os Fokám van 2005 -ös de a focusforum az full halott, vagy bátortalanok az  emberek, vagy a hozzáértő kevés. pedig én már igy is belebogarásztam picit, pedig csak pár hete van a kezem között. Engem is fedcomp érdekelne. a kapcsoló már megvan, csak egy jó 2008as óracsoprt kellene, és egy ügyes valaki, aki felprogramozza Smiley amúgy a focusba a tempomat az anniyból áll, hogy kormány csere, és megnézni h bent vannak -e a kuplunk, fék kapcsolók, és egy ecu programozás..

Van valakinek voice -s hangvezérlős autója?
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #18223 Dátum: 2009.07.14 kedd, 17:29:12 »

 help A középkonzol (vagy mi annak a neve vigyor3 ) óra részénél hogy lehet kicserélni az izzókat? Olyan mintha a mutatókat nem világítaná, a többit rendesen látom. Ez lehetséges? Ott több kis izzó van?  help
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.14 kedd, 17:30:57 írta Zolibácsi » Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #18224 Dátum: 2009.07.14 kedd, 17:44:53 »

help A középkonzol (vagy mi annak a neve vigyor3 ) óra részénél hogy lehet kicserélni az izzókat? Olyan mintha a mutatókat nem világítaná, a többit rendesen látom. Ez lehetséges? Ott több kis izzó van?  help
ki kell bontanod a középkonzolt.
- vészvillogó kacsolót kiveszed alatt csavar
- ugyanígy a másik kapcsoló sor alatt is van csavar
- rádió kivesz oldalról két csavar fogja a konzolt
- elvileg a váltó alatti műanyagnál is van 2 csavar de kijön anélkül is
- meghúzod maga felé és ki is ugrott a közepe
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #18225 Dátum: 2009.07.14 kedd, 17:55:21 »

ki kell bontanod a középkonzolt.
- vészvillogó kacsolót kiveszed alatt csavar
- ugyanígy a másik kapcsoló sor alatt is van csavar
- rádió kivesz oldalról két csavar fogja a konzolt
- elvileg a váltó alatti műanyagnál is van 2 csavar de kijön anélkül is
- meghúzod maga felé és ki is ugrott a közepe

És ezeket a kapcsolókat simán ki lehet szedni? Illetve a rádiót is? És az lehetséges hogy külön izzó világítja a mutatókat?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18226 Dátum: 2009.07.14 kedd, 18:14:49 »

Sziasztok!  Olvastam,hogy minden elektromos kütyühöz külön felhasználót ajánlottatok Smiley Nekem Off -os Fokám van 2005 -ös de a focusforum az full halott, vagy bátortalanok az  emberek, vagy a hozzáértő kevés. pedig én már igy is belebogarásztam picit, pedig csak pár hete van a kezem között. Engem is fedcomp érdekelne. a kapcsoló már megvan, csak egy jó 2008as óracsoprt kellene, és egy ügyes valaki, aki felprogramozza Smiley amúgy a focusba a tempomat az anniyból áll, hogy kormány csere, és megnézni h bent vannak -e a kuplunk, fék kapcsolók, és egy ecu programozás..

Van valakinek voice -s hangvezérlős autója?

üdv közöttünk....
 vigyor3  wave
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
highend
Vendég
« Új hozzászólás #18227 Dátum: 2009.07.14 kedd, 19:01:39 »

Sziasztok!  Olvastam,hogy minden elektromos kütyühöz külön felhasználót ajánlottatok Smiley Nekem Off -os Fokám van 2005 -ös de a focusforum az full halott, vagy bátortalanok az  emberek, vagy a hozzáértő kevés. pedig én már igy is belebogarásztam picit, pedig csak pár hete van a kezem között. Engem is fedcomp érdekelne. a kapcsoló már megvan, csak egy jó 2008as óracsoprt kellene, és egy ügyes valaki, aki felprogramozza Smiley amúgy a focusba a tempomat az anniyból áll, hogy kormány csere, és megnézni h bent vannak -e a kuplunk, fék kapcsolók, és egy ecu programozás..

Van valakinek voice -s hangvezérlős autója?


Zombit keresd itt is, ő is fókázik ZombiRobi néven, és ha jól tudom, már vagy 4-5 fedkompot rakott fókába klubtagoknak.
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #18228 Dátum: 2009.07.14 kedd, 19:38:26 »

Sziasztok!

Kulcs programozásban kéne kis infó (már rákrestem, de nem tudtam meg amit akartam). Készült ma egy másolt kulcs, ami katalógus alapján kikeresett chipet is tartalmaz. Van két jó kulcsom és a kezelési leírása alapján többször is neki futottam az új kulcs kódolása (93 oldal) résznek. Nem jön össze. A chip nem tartalmaz semmi azonosítót,de a rádiós kulcsból kiemelttel teljesen egyformának tűnik.
Most hun itt a probléma??? wow1

Köszönném a tippeket. Üdv: V.Tamás
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #18229 Dátum: 2009.07.14 kedd, 19:44:04 »

Sziasztok!

Kulcs programozásban kéne kis infó (már rákrestem, de nem tudtam meg amit akartam). Készült ma egy másolt kulcs, ami katalógus alapján kikeresett chipet is tartalmaz. Van két jó kulcsom és a kezelési leírása alapján többször is neki futottam az új kulcs kódolása (93 oldal) résznek. Nem jön össze. A chip nem tartalmaz semmi azonosítót,de a rádiós kulcsból kiemelttel teljesen egyformának tűnik.
Most hun itt a probléma??? wow1

Köszönném a tippeket. Üdv: V.Tamás

Minden kulcsnak van egy ilyen : 98AG15K601AC vagy ennek a struktúrának megfelelő azonosítója.
Ezeknek meg kell egyezni! Nálad ez stimmel?
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #18230 Dátum: 2009.07.14 kedd, 20:24:33 »

Minden kulcsnak van egy ilyen : 98AG15K601AC vagy ennek a struktúrának megfelelő azonosítója.
Ezeknek meg kell egyezni! Nálad ez stimmel?

Szia!

Ezt az azonosítót hol kellene keresnem? A kulcs felületén, mert ott nem találok ilyesmit. Ezek a chipek hogy működnek? Csak némi tkercselést látok egy talán szénrúd körül, meg egy kis "agyat" ez mind bezárva egy folyadékkal feltöltött üvegkapszulába. Mi a működési elv? Te tudod?

Kösz: V.Tamás
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18231 Dátum: 2009.07.14 kedd, 21:03:38 »

Sziasztok!

Kulcs programozásban kéne kis infó (már rákrestem, de nem tudtam meg amit akartam). Készült ma egy másolt kulcs, ami katalógus alapján kikeresett chipet is tartalmaz. Van két jó kulcsom és a kezelési leírása alapján többször is neki futottam az új kulcs kódolása (93 oldal) résznek. Nem jön össze. A chip nem tartalmaz semmi azonosítót,de a rádiós kulcsból kiemelttel teljesen egyformának tűnik.
Most hun itt a probléma??? wow1

Köszönném a tippeket. Üdv: V.Tamás

Asszem 4 kulcsot tud a szgép. Szóval lehet, hogy törölni kellene a nem használatosakat.
Persze ésszel, nehogy kizárd magad  vigyor3.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #18232 Dátum: 2009.07.14 kedd, 21:14:27 »

Asszem 4 kulcsot tud a szgép. Szóval lehet, hogy törölni kellene a nem használatosakat.
Persze ésszel, nehogy kizárd magad  vigyor3.

Oké, majd ezt is kipróbálom.
Azt lehetne szűrni valahogy, hogy nem megfelelő chipet kaptam? Egy "k" jelzésűt jelölt a katalógus, ezt kaptam.
Te esetleg tudod, hogy hogy működik egy ilyen chip? Kell rendelkezzen tárolt energiával, vagy csak egy külső forrás átmágnesezi, tanítja? Az olvasása is külő forrásról történik?
Ha van infód érdekelne. Kösz: Tamás
Naplózva
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #18233 Dátum: 2009.07.14 kedd, 21:17:32 »

Én annó az 1.es mondiban cseréltem komplett zárkészletet azt az üvegcsét átraktam az új kulcsba és simán müködött vele, észre sem vette a zárcserét.
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #18234 Dátum: 2009.07.14 kedd, 21:29:13 »

Én annó az 1.es mondiban cseréltem komplett zárkészletet azt az üvegcsét átraktam az új kulcsba és simán müködött vele, észre sem vette a zárcserét.

Én egy kicsit másban gondolkodom, a gyári két kulcs mellé szeretnék egy chipes 3.-at és egy chip nélküli sima kulcsot is.
Egyszer vagy 15 éve az előző autómmal úgy jártam, hogy a horvát tengerparton kizártam magam az autóból, kb 20 km-re a szállástól egy szál fürdőgatyában. (Ez egy Tipó volt, a csomi elött öltöztünk mindent bedobtunk és lecsuktam az 5. ajtót, persze előtte lezártam). A helyzetet az mentette meg, hogy egy autós újság tippje alapján a kasznira alúlról fel volt drótozva a tartalék kulcs.
A mondin is meg kéne ezt lépnem, csak annyi eltéréssel, hogy egy chip nélkülit rejtenék a kasznira, ami csak ajtót nyít. És egy chipest a kasznin belül (szőnyeg alatt, műszerfalba, ülések kárpitai.....bárhová). Egy ilyen felállásban egy kulcsvesztés, vagy lopás esetén is lehet szerencsém hazajutni és a megmaradt két érvényes kulcs birtokában kitiltani az elveszített/lopott kulcsot.
A chip áthelyezés biztosan működne, de én újabb kulcsot szeretnék.
(A Mondim 2001 TDDI Ghia, most már tempomattal amit ennek a fórumnak köszönhetek).

Üdv: Tamás
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18235 Dátum: 2009.07.14 kedd, 21:50:35 »

Oké, majd ezt is kipróbálom.
Azt lehetne szűrni valahogy, hogy nem megfelelő chipet kaptam? Egy "k" jelzésűt jelölt a katalógus, ezt kaptam.
Te esetleg tudod, hogy hogy működik egy ilyen chip? Kell rendelkezzen tárolt energiával, vagy csak egy külső forrás átmágnesezi, tanítja? Az olvasása is külő forrásról történik?
Ha van infód érdekelne. Kösz: Tamás

A "kormányzár" kiad egy rádiójelet. Ezt fogja a kulcs, ebből áramot indukál, a chip megkapja az áramot, és elkészíti a választ, egy jelet, amit viszont a kormányzár fog.
Amennyire én tudom, ezek a kulcsok teljesen szabványosak, szerintem a 3-as mondiban mind ugyanazt használja.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Zsozef
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új hozzászólás #18236 Dátum: 2009.07.14 kedd, 22:16:30 »

60 liter az akkor jön ki, ha csontszáraz, és a dugóig töltöd. Normális üzemmódnál inkább csak 57.
Egyszer 930km után tankoltam 62L-t. Azt hittem rosszul látok.(TDCI 130) wow1
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.14 kedd, 22:20:24 írta Angel » Naplózva

Ford Mondeo 2.0TDCI 180 LE Titanium 2015 kombi
Ford Mondeo 2.0 TDCI 96kW Titanium 2006/09 /5ajtós/eladva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #18237 Dátum: 2009.07.14 kedd, 22:44:23 »

A "kormányzár" kiad egy rádiójelet. Ezt fogja a kulcs, ebből áramot indukál, a chip megkapja az áramot, és elkészíti a választ, egy jelet, amit viszont a kormányzár fog.
Amennyire én tudom, ezek a kulcsok teljesen szabványosak, szerintem a 3-as mondiban mind ugyanazt használja.

Kösz az infót, valahogy így képzeltem a működést. Egy új chip lehet olyan kuka, kisült, hogy kell egy kis idő mig vételez külső energiát a programozhatóságig?
Lehet, hogy ezért van a kezelésiben a 93 oldalon a következő: "Sikertelen kódólás után. Ismételje meg a kódolási eljárást 20 mp várakozás után bekapcsolt gyújtásnál (II állás)"
Sajna most dolgozom 18-06-ig, de holnap majd újra nekiugrok a kulcs tanításnak. Ennek jónak kell lenni.
Mellesleg a kulcs másolva + chip 1800 + 3500 Ft-ba került, ami jobb ár az eddigi szervizes ajánlatoknál, amik bőven 10 felett szóltak.

Kösz az infót: Tamás
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #18238 Dátum: 2009.07.15 szerda, 08:13:01 »

Kösz az infót, valahogy így képzeltem a működést. Egy új chip lehet olyan kuka, kisült, hogy kell egy kis idő mig vételez külső energiát a programozhatóságig?
Lehet, hogy ezért van a kezelésiben a 93 oldalon a következő: "Sikertelen kódólás után. Ismételje meg a kódolási eljárást 20 mp várakozás után bekapcsolt gyújtásnál (II állás)"
Sajna most dolgozom 18-06-ig, de holnap majd újra nekiugrok a kulcs tanításnak. Ennek jónak kell lenni.
Mellesleg a kulcs másolva + chip 1800 + 3500 Ft-ba került, ami jobb ár az eddigi szervizes ajánlatoknál, amik bőven 10 felett szóltak.

Kösz az infót: Tamás
A chipnek (transzponder) nincs saját energia tartaléka, nem tud kisült lenni. Pontosabban állandóan "ki van sülve". A leolvasáskor kapott energiából válaszol.
Hiába van két kulcsod, ha az egyik nem chipes, akkor nem tudod törölni a régi távirányítókat.
Nem a kormányzárat működteti a chip, hanem a motort tiltja. Immobiliser.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18239 Dátum: 2009.07.15 szerda, 08:59:03 »

Nem a kormányzárat működteti a chip, hanem a motort tiltja. Immobiliser.

Arra gondoltam, hogy a kormányzár környékén van az adóvevő, amivel a kulcs kommunikál.
A kormányzár egy mechanikus zár.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
lacbp
Vendég
« Új hozzászólás #18240 Dátum: 2009.07.15 szerda, 10:58:09 »

Zombit keresd itt is, ő is fókázik ZombiRobi néven, és ha jól tudom, már vagy 4-5 fedkompot rakott fókába klubtagoknak.

Szia!

Köszi! megkeresem őt itt privátban!

Amúgy barátomnak van egy MKII ghia mondeoja,amit szétbont, ha kell valakinek valami, eleje már nincs, de oldalajtók teteje, bőrbelső fabetétek megvannak.
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #18241 Dátum: 2009.07.15 szerda, 13:49:59 »

Szia!

Ezt az azonosítót hol kellene keresnem? A kulcs felületén, mert ott nem találok ilyesmit.

Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #18242 Dátum: 2009.07.15 szerda, 13:53:46 »

Amennyire én tudom, ezek a kulcsok teljesen szabványosak, szerintem a 3-as mondiban mind ugyanazt használja.

Természetesen nem vagyok egy szagértő, de ebayen pl pont eszerint az azonosító szerint megkülönböztetve árulják a kulcsokat és felhívják a figyelmet rá, hogy ezt mindenképp csekkold le mielőtt megveszed.

De hangsúlyozom, én csak így gondolom, biztos van aki jobban tudja!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18243 Dátum: 2009.07.15 szerda, 14:00:56 »

Természetesen nem vagyok egy szagértő, de ebayen pl pont eszerint az azonosító szerint megkülönböztetve árulják a kulcsokat és felhívják a figyelmet rá, hogy ezt mindenképp csekkold le mielőtt megveszed.

De hangsúlyozom, én csak így gondolom, biztos van aki jobban tudja!

Ezek szerint tévedtem. Én azt hittem, minden kulcs egyforma  vigyor3.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #18244 Dátum: 2009.07.15 szerda, 14:06:30 »

A chipnek (transzponder) nincs saját energia tartaléka, nem tud kisült lenni. Pontosabban állandóan "ki van sülve". A leolvasáskor kapott energiából válaszol.
Hiába van két kulcsod, ha az egyik nem chipes, akkor nem tudod törölni a régi távirányítókat.
Nem a kormányzárat működteti a chip, hanem a motort tiltja. Immobiliser.

Szia!

A két kulcsom ami megvan, mind a kettő chipes, csak az egyik plusz rádiós is. A két kulcsom segítségével az átkódolás működik, de sajna az új chipet (chipes kulcsot a 3.-at) nem akarja elfogadni, bekódolni. Fogalmam sincs mi nem tetszik neki.

Üdv: V.Tamás
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #18245 Dátum: 2009.07.15 szerda, 14:31:45 »

Szia BTomi!

Kösz a képet. A rádiós távírányítós kulcsom nekem is ilyen és tartalmazza a megadott kódot. De a 3. kulcs ami készült nem távírányítós, hanem annélküli. (kezelési 82. oldalán is látható).
http://srv-exch04/exchweb/bin/redir.asp?URL=http://kepfeltoltes.hu/view/090715/kulcsok_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A megjelőlt tipúsról volna szó.

Üdv: V.Tamás

Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #18246 Dátum: 2009.07.15 szerda, 14:41:39 »



Látom Neked is hiányzik a kis Ford embléma a kulcs közepéből...Nem tudja valaki hogy azt lehet-e pótolni utólag?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
mikitax
Vendég
« Új hozzászólás #18247 Dátum: 2009.07.15 szerda, 14:55:13 »

Segitsetek ha tudtok !mk3 tddi klima kuplung csapágy mérete kellene hogy ne kelljen kétszer szét szedni !a forumon uj vagyok üdvözlök mindenkit mikitax vagyok
 
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #18248 Dátum: 2009.07.15 szerda, 15:56:54 »

Sziasztok!

Kulcs programozás, nálam még mindig. Beszéltem az Aranykulcs Kft-vel és pontosítok a chip T7-es ez való bele. A kulcsmásolóm is ezt rendelte, tehát ez jó.
Az hogy nem tudom tanítani a kulcsom nem érdekli őket, vigyem az autót a kulcsokat ők mindent átprogramoznak 6 ezerért.
Ismeritek őket? Van referencia? Van buktatója egy ilyen "mindentátprogramozunk" dolognak?

Kösz az infókat: Tamás
Naplózva
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #18249 Dátum: 2009.07.15 szerda, 18:45:12 »

Sziasztok!

Kulcs programozás, nálam még mindig. Beszéltem az Aranykulcs Kft-vel és pontosítok a chip T7-es ez való bele. A kulcsmásolóm is ezt rendelte, tehát ez jó.
Az hogy nem tudom tanítani a kulcsom nem érdekli őket, vigyem az autót a kulcsokat ők mindent átprogramoznak 6 ezerért.
Ismeritek őket? Van referencia? Van buktatója egy ilyen "mindentátprogramozunk" dolognak?

Kösz az infókat: Tamás
hát a kulcstanítgatás szerintem elég kényes téma. szerintem te nem is fogod tudni felprogizni. Azt csak gyári cuccal lehet(wds azt hiszem ez a neve).
pl nekem van vw-es cuccom de kulcsot nem tudok progizni.

aranykulcsék jók nekünk progiztak már pár kulcsot. az autó nem kellett hozzá
parkolj le jó messzíre
Naplózva
Oldalak: 1 ... 358 359 360 361 362 363 364 [365] 366 367 368 369 370 371 372 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.11 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.