Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.30 vasárnap, 08:36:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 367 368 369 370 371 372 373 [374] 375 376 377 378 379 380 381 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20586865 alkalommal)
0 Felhasználó és 29 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #18650 Dátum: 2009.08.30 vasárnap, 17:55:16 »

Általános kérdések.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #18651 Dátum: 2009.08.31 hétfő, 21:22:20 »

Most nem igazán tudom, hogy jó helyre írom-e a dolgot, de lehet, még jól jöhet másoknak....a hétvégén kicseréltem az ablakmosó-szivattyút az MKIII-asomban, és csak megerősíteni tudom, amiben itt nekem sokan segítettek, hogy igen passzol bele a mondeoI-II ablakmosó-szivattyúja és a 19ezer helyett 7,5-ből meg lehet oldani a cserét gyári új alkatrésszel...azért nem mindegy...ami plusszba kell az 2db 6-os csőtoldó és 40cm 6-os cső, ez összesen 160ft értékben hehe ez azért mert a csőcsatlakozások iránya nem egyezik meg és hogy ne feszüljön így tök kényelmesen megoldható a dolog......
Ui:Jobban nyom ez a szivattyú, mint ami gyárilag benne volt, valaha is eljen
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.31 hétfő, 21:32:10 írta Ervin » Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #18652 Dátum: 2009.09.01 kedd, 08:20:37 »

Most nem igazán tudom, hogy jó helyre írom-e a dolgot, de lehet, még jól jöhet másoknak....a hétvégén kicseréltem az ablakmosó-szivattyút az MKIII-asomban, és csak megerősíteni tudom, amiben itt nekem sokan segítettek, hogy igen passzol bele a mondeoI-II ablakmosó-szivattyúja és a 19ezer helyett 7,5-ből meg lehet oldani a cserét gyári új alkatrésszel...azért nem mindegy...ami plusszba kell az 2db 6-os csőtoldó és 40cm 6-os cső, ez összesen 160ft értékben hehe ez azért mert a csőcsatlakozások iránya nem egyezik meg és hogy ne feszüljön így tök kényelmesen megoldható a dolog......
Ui:Jobban nyom ez a szivattyú, mint ami gyárilag benne volt, valaha is eljen
eljen taps
 worship
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
robesz70
Vendég
« Új hozzászólás #18653 Dátum: 2009.09.01 kedd, 10:53:35 »

Sziasztok.Ujj regisztrált vagyok de már három éve van egy TDDI kombim és szeretnék tapasztaltabb fórumozoktól ötleteket és informáciokat kérni hibajelenségekkel kapcs.Mint pl az alapjáratom egy pár hete elkezdett ingadozni de főleg amikor használom a tempomatot le-föl ingadozik a sebesség.Ford szervizben megnézték de nem találtak semmit egy Szegedi szaki azt mondta valószinü hogy az adagoló lesz a gond.Ha valakinek volt hasonló problémája szivesen vennék tanácsokat.Köszi
Naplózva
Liszti
Vendég
« Új hozzászólás #18654 Dátum: 2009.09.01 kedd, 11:04:47 »

Most nem igazán tudom, hogy jó helyre írom-e a dolgot, de lehet, még jól jöhet másoknak....a hétvégén kicseréltem az ablakmosó-szivattyút az MKIII-asomban, és csak megerősíteni tudom, amiben itt nekem sokan segítettek, hogy igen passzol bele a mondeoI-II ablakmosó-szivattyúja és a 19ezer helyett 7,5-ből meg lehet oldani a cserét gyári új alkatrésszel...azért nem mindegy...ami plusszba kell az 2db 6-os csőtoldó és 40cm 6-os cső, ez összesen 160ft értékben hehe ez azért mert a csőcsatlakozások iránya nem egyezik meg és hogy ne feszüljön így tök kényelmesen megoldható a dolog......
Ui:Jobban nyom ez a szivattyú, mint ami gyárilag benne volt, valaha is eljen

Én Focusnak II. (vagy C-max, egal...) az ablakmosó szivattyúját tettem bele, csak a csatlakozóban különbözött...villamos kolléga szépen rá/fel/el/be/ki/megforrasztott dolgokat és ki lett nyomva sziloplaszttal, és azóta f*szán műkszik  taps
Költségek: 6700 Ft gyári új Focus szivattyú + villamos kolléga szívessége + 3ccm sziloplaszt  eplus2
De úgy látszik mindkét megoldás csocsi  vigyor3
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #18655 Dátum: 2009.09.01 kedd, 13:52:04 »

Kedves bőrülés tulajok!

 help Őszinte véleményt szeretnék kérni arról, hogy milyen a bőrülésetek. Gondolok itt arra hogy mennyire elviselhető, vagy elviselhetetlen nyáron a felmelegedése,mennyire izzadtok bele, hogy a szellőztetés mennyire hatékony, stb. A "presztizsén" kívül érdemes bőrüléssel felszerelt autót használni, vagy egy plüss jobban kezelhető? help
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18656 Dátum: 2009.09.01 kedd, 17:00:45 »

Kedves bőrülés tulajok!

 help Őszinte véleményt szeretnék kérni arról, hogy milyen a bőrülésetek. Gondolok itt arra hogy mennyire elviselhető, vagy elviselhetetlen nyáron a felmelegedése,mennyire izzadtok bele, hogy a szellőztetés mennyire hatékony, stb. A "presztizsén" kívül érdemes bőrüléssel felszerelt autót használni, vagy egy plüss jobban kezelhető? help
wave
igaz nekem nincs bőr ülésem, viszont a plüss ülés szerintem jobban szolgálj a vezető és utas kényelmét nincs vele akkora macera..télen is jobban "bemelegíti" az utasokat..és ha nagyon cifrázni szeretnéd abba is be lehet rakni ülésfűtést...Nyáron sem melegebb mint a bőr...szerintem jobban átszellőzik...
 vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #18657 Dátum: 2009.09.01 kedd, 17:37:57 »

wave
igaz nekem nincs bőr ülésem, viszont a plüss ülés szerintem jobban szolgálj a vezető és utas kényelmét nincs vele akkora macera..télen is jobban "bemelegíti" az utasokat..és ha nagyon cifrázni szeretnéd abba is be lehet rakni ülésfűtést...Nyáron sem melegebb mint a bőr...szerintem jobban átszellőzik...
 vigyor3

Az enyémbe van ülésfűtés.

De ugye a bőrbe is, és pluszba még szellőztetés is. Igazából én is azt hallottam, mint ahogy írtad is, hogy a plüss jobban kiszolgálja a vezetőt, és utasait. Pont ezért kérdeztem hogy valójában milyen is a bőr...
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18658 Dátum: 2009.09.01 kedd, 18:43:00 »

Az enyémbe van ülésfűtés.

De ugye a bőrbe is, és pluszba még szellőztetés is. Igazából én is azt hallottam, mint ahogy írtad is, hogy a plüss jobban kiszolgálja a vezetőt, és utasait. Pont ezért kérdeztem hogy valójában milyen is a bőr...
rossz nekik... eplus2 nyes
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #18659 Dátum: 2009.09.02 szerda, 07:27:49 »

Az enyémbe van ülésfűtés.

De ugye a bőrbe is, és pluszba még szellőztetés is. Igazából én is azt hallottam, mint ahogy írtad is, hogy a plüss jobban kiszolgálja a vezetőt, és utasait. Pont ezért kérdeztem hogy valójában milyen is a bőr...
Kezelhetőbb és jobban tisztántartható.Nyáron meleg-télen hideg.A fullos viszont 100as.
Nekem feltétel volt a választáskor a bőr.Nem bántam meg. Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18660 Dátum: 2009.09.02 szerda, 08:23:56 »

Kezelhetőbb és jobban tisztántartható.Nyáron meleg-télen hideg.A fullos viszont 100as.
Nekem feltétel volt a választáskor a bőr.Nem bántam meg. Wink wave

Nekem meg volt ez is, meg az is.

Szerintem a Ford bőrülései gyenge minőségűek. Megnyűlnak, kikopnak hamar, foltosodnak. Nyáron meleg, télen hideg, de nem sokkal melegebb , ill. nem sokkal hidegebb, mint egy szövet. Az ülésfűtés nekem most van a szövetben, az üléshűtés meg szhart sem ér. Nekem ilyen beige színű volt mk3-ban a fekete autóban. Gyönyörű volt, de itt vége is van. Most szürke autóban szövet, és tökéletes, nem kell féltenem.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #18661 Dátum: 2009.09.02 szerda, 10:12:02 »

Kedves bőrülés tulajok!

 help Őszinte véleményt szeretnék kérni arról, hogy milyen a bőrülésetek. Gondolok itt arra hogy mennyire elviselhető, vagy elviselhetetlen nyáron a felmelegedése,mennyire izzadtok bele, hogy a szellőztetés mennyire hatékony, stb. A "presztizsén" kívül érdemes bőrüléssel felszerelt autót használni, vagy egy plüss jobban kezelhető? help

Én is találkoztam már faterom révén először szövet üléssel, az még az első mondija volt egy MkIII-as facelift elötti, sajna vaj színe miatt nagyon kényes volt...én saját véleményem szerint szövetet nem igazán vennék mégegyszer! Ha plüssről beszélünk, az sztem kényelmi szinten, és kezelhetőségileg is közel van a bőrhöz! jobban ki lehet szedni a dzsuvát belőle, és kényelmes, bár a bőrt jobban lehet tisztítani. Aztán volt neki full bőr, fűtéssel, és szellőztetéssel, mert ugyen nem hűtésről beszélünk, azt nem lehet bele tenni, mert derékfájást-reumát okozhat, ezért a szalonban is azt mondták, hogy csak keringteti a levegőt, ami nyári hőségben óriási jó volt! Most neki és nekem is un. alcantra bőr van, aminek a fenék és a háti részén hasított bőr van, igy nem olyan hideg télen, és nem olyan meleg nyáron. persze a szélei meg minden más az bőr. Ezzel sztem eltalálták a jó kombinációt! Igaz, hogy van jobb bőr mint a mondi bőre, de ugye nem is egy 15-20 milliós autóról van szó! Ha van rászánt összeg, akkor én az alcantra bőr ülést ajánlom!  wave
Naplózva
poliver
Vendég
« Új hozzászólás #18662 Dátum: 2009.09.02 szerda, 10:58:23 »

Sziasztok!
Kiégett a műszerfalamon egy izzó, hogy kell kiszedni a műszerfalat van valami trükkje? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy a lökhárítóban lévő műanyag díszléceket hogy szedjem ki? Mi a legbiztosabb eljárás, mert félek hogy eltörök valami fület vay patentot...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #18663 Dátum: 2009.09.02 szerda, 11:47:24 »

Én is találkoztam már faterom révén először szövet üléssel, az még az első mondija volt egy MkIII-as facelift elötti, sajna vaj színe miatt nagyon kényes volt...én saját véleményem szerint szövetet nem igazán vennék mégegyszer! Ha plüssről beszélünk, az sztem kényelmi szinten, és kezelhetőségileg is közel van a bőrhöz! jobban ki lehet szedni a dzsuvát belőle, és kényelmes, bár a bőrt jobban lehet tisztítani. Aztán volt neki full bőr, fűtéssel, és szellőztetéssel, mert ugyen nem hűtésről beszélünk, azt nem lehet bele tenni, mert derékfájást-reumát okozhat, ezért a szalonban is azt mondták, hogy csak keringteti a levegőt, ami nyári hőségben óriási jó volt! Most neki és nekem is un. alcantra bőr van, aminek a fenék és a háti részén hasított bőr van, igy nem olyan hideg télen, és nem olyan meleg nyáron. persze a szélei meg minden más az bőr. Ezzel sztem eltalálták a jó kombinációt! Igaz, hogy van jobb bőr mint a mondi bőre, de ugye nem is egy 15-20 milliós autóról van szó! Ha van rászánt összeg, akkor én az alcantra bőr ülést ajánlom!  wave

Nekem a tapasztalatom inkább szövet, mint plüss. Persze az igazi a bőr! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #18664 Dátum: 2009.09.02 szerda, 11:52:56 »

Nekem a tapasztalatom inkább szövet, mint plüss. Persze az igazi a bőr! Smiley
Ez is olyan jó kis parttalan vita.
Nekem bőr és plüss van, a bőr szerintem jobb.  Wink
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18665 Dátum: 2009.09.02 szerda, 11:57:00 »

Ez is olyan jó kis parttalan vita.
Nekem bőr és plüss van, a bőr szerintem jobb.  Wink
Szavazzunk!! eplus2
Bőr? Plüss? Szövet?  nyes
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18666 Dátum: 2009.09.02 szerda, 12:06:27 »

Ez is olyan jó kis parttalan vita.
Nekem bőr és plüss van, a bőr szerintem jobb.  Wink

ez is igaz...

a bőr szép, a szövet praktikus
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #18667 Dátum: 2009.09.02 szerda, 12:07:54 »

Szavazzunk!! eplus2
Bőr? Plüss? Szövet?  nyes
Hűtött, fűtött???  nyes
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18668 Dátum: 2009.09.02 szerda, 12:12:30 »

Hűtött, fűtött???  nyes

elektromos? Hány irányba állítható? Memóriás? Deréktámasz? Sportülés, vagy sima?  nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #18669 Dátum: 2009.09.02 szerda, 12:20:39 »

Hűtött, fűtött???  nyes

A szellőztetés mennyire jó? Úgyértem tényleg jól "lehűti" az üléseket? Nem veszett forró nyáron?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #18670 Dátum: 2009.09.02 szerda, 12:21:35 »

elektromos? Hány irányba állítható? Memóriás? Deréktámasz? Sportülés, vagy sima?  nyes

Memóriás ülés van egyáltalán Mondeoba?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18671 Dátum: 2009.09.02 szerda, 12:23:06 »

Memóriás ülés van egyáltalán Mondeoba?

van mk4-ben.

És az ülésszellőztetés/hűtés annyit ér, mint halottnak a csók...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #18672 Dátum: 2009.09.02 szerda, 12:24:54 »

A szellőztetés mennyire jó? Úgyértem tényleg jól "lehűti" az üléseket? Nem veszett forró nyáron?
Hogy hűti az túlzás, de szellőzteti az biztos. Egész jól csinálja.  eljen
Naplózva
sanya
Vendég
« Új hozzászólás #18673 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 11:31:22 »

Kedves bőrülés tulajok!

 help Őszinte véleményt szeretnék kérni arról, hogy milyen a bőrülésetek. Gondolok itt arra hogy mennyire elviselhető, vagy elviselhetetlen nyáron a felmelegedése,mennyire izzadtok bele, hogy a szellőztetés mennyire hatékony, stb. A "presztizsén" kívül érdemes bőrüléssel felszerelt autót használni, vagy egy plüss jobban kezelhető? help

Szerintem normál használatnál a két heti egy ápolókendős áttörlés nem túl nagy munka ! De ha már mondi ,legyen bőr!!!
ÉN sokat nézegettem vásárláskor, de a hasonló korú plüss ülések bizony ki voltak rendesen kopva. Igaz a bőrön is volt, de nem látszott annyira. /a kopott bőr még mindíg jobban néz ki, mint a kopott szövet!!! /
Naplózva
Gabo
Vendég
« Új hozzászólás #18674 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 13:29:37 »

Kedves bőrülés tulajok!

 help Őszinte véleményt szeretnék kérni arról, hogy milyen a bőrülésetek. Gondolok itt arra hogy mennyire elviselhető, vagy elviselhetetlen nyáron a felmelegedése,mennyire izzadtok bele, hogy a szellőztetés mennyire hatékony, stb. A "presztizsén" kívül érdemes bőrüléssel felszerelt autót használni, vagy egy plüss jobban kezelhető? help
Az én tapasztalatom az, ha a bőr rendesen kezelve van, évente 2x akkor rendben van. Viszont oda kell figyelni a kocsiban való szállításra, jobbyn kell vigyázni rá mint a szövetre. 5 éves 120e km. van a vasban, és nincs az ülés lelakva, ránc minimális. Igaz garázsból garázsba állok. Melegíteni kell 1-2 percet ha hideg, ill hüteni 1-2 percet ha meleg és rendben használható. Viszont menet közben ha hütesz, nem izzad a hátsó feled. A subarumban nincs hütés csak fűtés, abban hosszú távon melegben nem olyan komfortos mint a mondeoban. Viszont a subi ülésfűtése jobban szabályozható mint a mondeoban.
Naplózva
bagarol
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


E-mail
« Új hozzászólás #18675 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 15:54:46 »

Valaki  megtudja nekem mondani, hogyan lehet a műszerfal világítást állítani? help
Naplózva
Liszti
Vendég
« Új hozzászólás #18676 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 16:01:31 »

Valaki  megtudja nekem mondani, hogyan lehet a műszerfal világítást állítani? help

Külső világítás kapcsoló melletti kis tekerentyűvel  vigyor3 wave
Naplózva
thevenin
Vendég
« Új hozzászólás #18677 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 16:40:34 »

Sziasztok, cserelt mar valamelyikotok elso ajton kulso vizelvezeto gumit? ami az ablakuvegnek tamaszkodik neki.Ha igen halas lennek nehany hasznos tanacsert.
koszi!
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1611



« Új hozzászólás #18678 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 16:45:30 »

Sziasztok!
Kiégett a műszerfalamon egy izzó, hogy kell kiszedni a műszerfalat van valami trükkje? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy a lökhárítóban lévő műanyag díszléceket hogy szedjem ki? Mi a legbiztosabb eljárás, mert félek hogy eltörök valami fület vay patentot...
Ha MK3-as a géped, akkor itt olvasgass!
http://mondeo.hu/index.php?page=64
http://mondeo.hu/index.php?topic=18.msg232772#msg232772
http://mondeo.hu/index.php?topic=18.msg246063#msg246063
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
thevenin
Vendég
« Új hozzászólás #18679 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 16:47:06 »

Egyebkent az en utasterbe valo vizszivargasomert (heveny esozesekben es automosokban) ez a rohadt vizelvezeto gumi a felelos. Jobban mondva az a teny hogy Ford ezt az idetlen dizajnt hasznalja hogy a gumiban valami korrodaciora hajlamos femhuzal vagy mi van. Hat ez jo nagy baromsag volt, mert nehany ev alatt rohadasnak indul (kivulrol ez ugy nez ki hogy holyagosodik, puposodik a gumi) a benne levo fem oxidos salakosodasanak nagyobb terfogata nyomja a gumit, es persze eltartja az uvegtol.Jon az egszakadas a viz meg befolyik az ajtoba, es bar alul van egy kis luk ha kelloen nagy mennyisegu vizrol beszelunk azt mar nem tudja levezetni.(persze nem erre terveztek) A viz meg elindul valamerre es pechemre az ut pont az utasterbe vezet azon a karosszerien vegigfuto gumin atbukva.
Kb. 150 liter elhasznalt viz es egy fel delelott utan tapasztaltam ki...
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #18680 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 16:55:57 »

Külső világítás kapcsoló melletti kis tekerentyűvel  vigyor3 wave

Már ha van olyan tekerentyűd!
Az enyémben pl nincs...  rinya
Naplózva
Liszti
Vendég
« Új hozzászólás #18681 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 17:15:40 »

Már ha van olyan tekerentyűd!
Az enyémben pl nincs...  rinya

 wow1
Hogyhogy nincs???
Egy szharos alsókategóriás szutyukiban is van, de egy Mondeoban nincs Huh?
 falbav
Naplózva
poliver
Vendég
« Új hozzászólás #18682 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 17:37:16 »

Nagyon jók ezek a képes leírások, ezek alapján lehet, hogy neki is állok gyorsan... A lökhárítókból a díszléceket nehéz kiszedni? Van vmi trükkje, hol kezdjem feszíteni? Az utólagos xenon beszerelésénél kell can-bus vagy elég csak egy ellenállást betenni? Ültető rugók milyen árban vannak? Elég magasan van így az autó, olvasgattam, hogy 4cm ültetés belefér/ráfér Smiley
Naplózva
VasY
Vendég
« Új hozzászólás #18683 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 19:46:44 »

wow1
Hogyhogy nincs???
Egy szharos alsókategóriás szutyukiban is van, de egy Mondeoban nincs Huh?
 falbav
Sajnos nekem sincs benne rinya
Már próbáltam mindent tekergetni, de semmi...
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #18684 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 20:44:11 »

A faceliftes mondeo III-asban állítható a kézifékkar végén található bowden hossza?(csavaros?)
Az enyémen fix bumesz van a végén, nem lehet a hosszán állítani.
A hosszuakat már cseréltem, de ugyanúgy csak legfelül fog, tehát ez a rövid lehet csak a ludas...
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Khelben
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648



E-mail
« Új hozzászólás #18685 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 21:10:47 »

wow1
egy Mondeoban nincs Huh?
 falbav

Nekem van.
Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.5 V6 24V Ghia 2004. - Sopron
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #18686 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 21:18:52 »

Nekem van.

persze mert a tied ghia!
ambientben nincs!
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
Khelben
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648



E-mail
« Új hozzászólás #18687 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 21:19:40 »

ambientben nincs!

a kiváló mérnökök megint spóroltak 12 forintot...  gun
Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.5 V6 24V Ghia 2004. - Sopron
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #18688 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 21:30:30 »

A faceliftes mondeo III-asban állítható a kézifékkar végén található bowden hossza?(csavaros?)
Az enyémen fix bumesz van a végén, nem lehet a hosszán állítani.
A hosszuakat már cseréltem, de ugyanúgy csak legfelül fog, tehát ez a rövid lehet csak a ludas...


Az enyém f1-es és nekem állítható.
Úgy emlékszem, hogy valaki írta, hogy amelyik nem állítható, az önbeállós. Ott viszont a feszítő szerkezet sajnos nem cserélhető külön, hanem asszem a kézifékkarral együtt.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #18689 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 21:37:58 »

Egyebkent az en utasterbe valo vizszivargasomert (heveny esozesekben es automosokban) ez a rohadt vizelvezeto gumi a felelos. Jobban mondva az a teny hogy Ford ezt az idetlen dizajnt hasznalja hogy a gumiban valami korrodaciora hajlamos femhuzal vagy mi van. Hat ez jo nagy baromsag volt, mert nehany ev alatt rohadasnak indul (kivulrol ez ugy nez ki hogy holyagosodik, puposodik a gumi) a benne levo fem oxidos salakosodasanak nagyobb terfogata nyomja a gumit, es persze eltartja az uvegtol.Jon az egszakadas a viz meg befolyik az ajtoba, es bar alul van egy kis luk ha kelloen nagy mennyisegu vizrol beszelunk azt mar nem tudja levezetni.(persze nem erre terveztek) A viz meg elindul valamerre es pechemre az ut pont az utasterbe vezet azon a karosszerien vegigfuto gumin atbukva.
Kb. 150 liter elhasznalt viz es egy fel delelott utan tapasztaltam ki...
Nem ez a baj. Ha jól lenne az ajtó belseje megtervezve, akkor vízelvezető gumi nélkül sem szabadna beáznia. Az a baj, hogy a vizet a belső szerkezet a kárpit mögé vezeti, és a szigetelés legkisebb hiányosságán keresztül az utastérbe folyik a víz. A "beázás, vizes kárpit" topicban tettem fel képeket a probléma okáról és az elhárításról.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #18690 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 21:39:55 »

Az enyém f1-es és nekem állítható.
Úgy emlékszem, hogy valaki írta, hogy amelyik nem állítható, az önbeállós. Ott viszont a feszítő szerkezet sajnos nem cserélhető külön, hanem asszem a kézifékkarral együtt.
És kompatibilis lehet a csavaros, a nem csavarossal? Mert akkor eleve csavarost veszek help
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #18691 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 22:22:20 »

És kompatibilis lehet a csavaros, a nem csavarossal? Mert akkor eleve csavarost veszek help

Erre sajnos én nem tudom a választ...  szomoru1
Naplózva
Ifju Balázs
Vendég
« Új hozzászólás #18692 Dátum: 2009.09.04 péntek, 07:23:40 »

persze mert a tied ghia!
ambientben nincs!

Az enyémben van!
Naplózva
andyg15
Vendég
« Új hozzászólás #18693 Dátum: 2009.09.04 péntek, 09:06:39 »

persze mert a tied ghia!
ambientben nincs!
Nekem is Ambient és lehet állítani. A.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #18694 Dátum: 2009.09.04 péntek, 09:37:56 »

Egyebkent az en utasterbe valo vizszivargasomert (heveny esozesekben es automosokban) ez a rohadt vizelvezeto gumi a felelos. Jobban mondva az a teny hogy Ford ezt az idetlen dizajnt hasznalja hogy a gumiban valami korrodaciora hajlamos femhuzal vagy mi van. Hat ez jo nagy baromsag volt, mert nehany ev alatt rohadasnak indul (kivulrol ez ugy nez ki hogy holyagosodik, puposodik a gumi) a benne levo fem oxidos salakosodasanak nagyobb terfogata nyomja a gumit, es persze eltartja az uvegtol.Jon az egszakadas a viz meg befolyik az ajtoba, es bar alul van egy kis luk ha kelloen nagy mennyisegu vizrol beszelunk azt mar nem tudja levezetni.(persze nem erre terveztek) A viz meg elindul valamerre es pechemre az ut pont az utasterbe vezet azon a karosszerien vegigfuto gumin atbukva.
Kb. 150 liter elhasznalt viz es egy fel delelott utan tapasztaltam ki...

Nos abban a gumibigyoban aluminyium vanik. Ez ilyen mar MKI ota. Fjord nem tanul a hibaibol, csak halmozza azokat. Ha kello keppen szetrohadt a gumiban a cucc, akkor az uveget is karistolja am rendesen. Egyebkent ettol meg nem kene befolynia a viznek, de az ajto belso szerkezete olyan hihetetlen zsenialis NASA mernokoket megalazo modon terveztek, hogy a viz azonnal az utaster fele veszi az utjat. Arrol nem is beszelve, hogy az ajto zar mechanikat sem kimeli. Ami nem az utasterben kot ki, az megy a zarba. Az szepen ossze-vissza rohad, es megszorul. Ennek a gumi bigyonak hala, szetkaristolodik az uveged, berohad a zarad, es elaztatja az utasteret...zsenilais mernoki munka  taps levele
Az ajtoban van egy szivacs viz zaro cucc. Nah ez nem sokaig birja a kikepzest, es mikor feladja a harcot, akkor kezd befolyni a viz az utasterbe. Csereld ki az ajtoban levo szivacs vizzaro cuccot es a gumi vizlehuzot. A vizlehuzo 2 veget lakkozd be, ugyanis ott szabadon van a fem, es termeszetesen onnan kezd el befele rohadni. Aztan ha ez kesz, akkor nezd meg az ajto also peremet. Nah valceg az is szet van rohadva, de az mar egy masik mernoki csoda miatt  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #18695 Dátum: 2009.09.04 péntek, 10:28:06 »

Te Zacci!
Akkó Liszti hoz neked (hátsó kerék)agyat szemrevételezésre?Ma? vigyor3 Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #18696 Dátum: 2009.09.04 péntek, 10:31:18 »

Nos abban a gumibigyoban aluminyium vanik. Ez ilyen mar MKI ota. Ford nem tanul a hibaibol, csak halmozza azokat. Ha kello keppen szetrohadt a gumiban a cucc, akkor az uveget is karistolja am rendesen. Egyebkent ettol meg nem kene befolynia a viznek, de az ajto belso szerkezete olyan hihetetlen zsenialis NASA mernokoket megalazo modon terveztek, hogy a viz azonnal az utaster fele veszi az utjat. Arrol nem is beszelve, hogy az ajto zar mechanikat sem kimeli. Ami nem az utasterben kot ki, az megy a zarba. Az szepen ossze-vissza rohad, es megszorul. Ennek a gumi bigyonak hala, szetkaristolodik az uveged, berohad a zarad, es elaztatja az utasteret...zsenilais mernoki munka  taps levele
Az ajtoban van egy szivacs viz zaro cucc. Nah ez nem sokaig birja a kikepzest, es mikor feladja a harcot, akkor kezd befolyni a viz az utasterbe. Csereld ki az ajtoban levo szivacs vizzaro cuccot es a gumi vizlehuzot. A vizlehuzo 2 veget lakkozd be, ugyanis ott szabadon van a fem, es termeszetesen onnan kezd el befele rohadni. Aztan ha ez kesz, akkor nezd meg az ajto also peremet. Nah valceg az is szet van rohadva, de az mar egy masik mernoki csoda miatt  vigyor3
Az aluötvözet,vagy csak azt mondják......egyébként a rozsdáját fogja a mágnes..... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #18697 Dátum: 2009.09.04 péntek, 10:32:12 »

Te Zacci!
Akkó Liszti hoz neked (hátsó kerék)agyat szemrevételezésre?Ma? vigyor3 Wink wave
ha jon akko igen  Wink Remelem jon... vigyor3 naon kivancsi vok ra...Igaz szerintem nekem meg nincs hangja a csapagyaknak, de hat 214e km-nel mar szamitani kell az ilyesmire es nincs ingerenciam 80-100e-ret kidobni e miatt az ablaxon...mondhatnam, hogy kar bele... vigyor3
Naplózva

blah blah blah
Liszti
Vendég
« Új hozzászólás #18698 Dátum: 2009.09.04 péntek, 10:32:17 »

Te Zacci!
Akkó Liszti hoz neked (hátsó kerék)agyat szemrevételezésre?Ma? vigyor3 Wink wave

 szomoru1
Liszti nem tud menni ma (sem  falbav ) minitalira...
Sajnálom  rinya
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #18699 Dátum: 2009.09.04 péntek, 10:33:14 »

Az aluötvözet,vagy csak azt mondják......egyébként a rozsdáját fogja a mágnes..... hehe

en nemtom, de nem konkret rozsdarol van szo, hanem igy szetporlad. Tipikusan mint az aluminyium. De ha fogja a magnes, akkor meg jah valami otvozet. Vegulis tok mind1  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
Oldalak: 1 ... 367 368 369 370 371 372 373 [374] 375 376 377 378 379 380 381 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.162 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.